Marjoland
counter
3 216 146 5 1

Zwierzęca praca, wręcz niewolnicza. Kierownictwo z zapędami sadystycznymi bez względu na szklarnie. Zero szacunki do człowieka. Normy z kosmosu, wyzwiska i zamydlanie oczu piątkowym piwem. Jeśl macie jakąkolwiek godność to się tam nie zatrudnianie. Ps. Pozdrawiam Kierownika m2 i m1 pana Krystiana. D. Przykro patrzeć na Pana podejście do drugiego człowieka.

Misiu

Na początku jest ciężko, później coraz łatwiej.Wszystkiego można się nauczyć. Z perspektywy czasu, miło wspominam tą firmę, wszystkich ludzi i czas spedzony w pracy i po pracy. Było fajnie.

Tak3Nie3

Czy pracownicy w Marjoland dogadują się między sobą?

@Pytanie

Oczywiście, że tak. Tworzą się na mniejsze grupki i podkładają nogi na każdej możliwej okazji. Ahh.. nie zapominając o tym, że kablowanie do biura nawet o zmyślone rzeczy to na porządku dziennym. Takie osoby potem to aniołki dla szm@@@cisk z biura.

Jasia Nowy wpis
@TaZła

Pracowałam tam dwa lata.nikt mi nigdy żadnej kłody pod nogi nie podłożył ani nie "podkablowal" do biura. zakładam, że jesteś jedną z tych osób, które największy problem mają ale ze sobą..

TaZła Nowy wpis
 Problem
@Jasia

Widocznie już byłaś w grupie podkładających kłody, bo zazwyczaj były to osoby, które porobiły już trochę tam i się wyżywali na nowych pracownikach, a biuro chętnie pomagało, bo przecież lepiej was znali niż nowych.

TakNie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Marjoland?

Mietek
@Pytanie

Atmosfera? Masz robić i się nie odzywać. Norma, tempo jak będzie na poziomie to pochwały nie dostaniesz za staranie się jedynie (usunięte przez administratora) przy każdej możliwej okazji.

Tak15Nie
Andrzej Nowy wpis
@Mietek

Mietek trafiłeś w sedno

Dantuś Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 61 dni.
Kandydat

Napiszcie pod jakim nr pytać o pracę?Żaden nr nie odpowiada @ tak samo.

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 86 dni.

Czy w Marjoland panuje luźna atmosfera?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Nowy10

Witam, mniej więcej na jakie zarobki miesięczne można liczyć można

@Nowy10

Więcej zarobisz gdziekolwiek indziej, a dodatkowo dostajesz w gratisie od Marjolandu zaburzenia psychiczne.

Tak3Nie
Nowy 10
@TaZła

A jakieś konkretne stawki lub miesięczny zarobek, bo planuje się tam dostać.

gs

A czy nadal pracuje tam JANUSZ złota raczka

Ryszard

@Mietek Bardzo dziwna jest ta opinia, w świetle dobrej opinii jaką firma zdobyła. Może trzeba zweryfikować swoją pracę?

wojtek

wycisna z ciebie ostatnie soki i niszcza psychicznie jedynie co to kasa sie zgadza ale to zadna laska za takie przejscia w tym (usunięte przez administratora)

Misiu

Tak3Nie3
Zuzanna

@max, nowo zatrudniona osoba w firmie Marjoland otrzymuje odpowiednie wsparcie od pozostałych pracowników firmy? Są osoby, które wprowadzają nowo zatrudnione osoby? Na jakie zarobki można liczyć za przepracowanie godzin, które podałeś w komentarzu? Przedstaw szczegółowo, jak wygląda praca w tej firmie.

@Zuzanna

z tym moge sie zgodzic pierwsze 2 tygodnie jestes w tzw.szkolce ( czyli sie szkolisz )i w tym czasie masz jakas tam pomoc i wsparcie ale juz potym czasie trafiasz do innej sekcji albo na inna szklarnie jak jest na innych szklarniach niewiem ja po szkoleniu na szklarni 1 trafilem do sekcji w ktorej jest liderem tzw. LYSY ( Andrzej ).A to jest czlowiek ktory jest w stanie w ciagu jednego dni doprowadzic cie do lez ( tak potrafi gnebic czlowieka ze sie w glowie nie miesci ) popytaj sie tu kto u niego pracowal i ile osob pracuje dalej za mojej kadencji zwolilo sie 4 osoby a nastepnie ja do niego trafilem ( choc zapieralem sie ze nigdy sam sie nie zwolnie no ale emocje i psychika wygrala Facet doprowadzil mnie do takiego stopnia ze nie wytrzymalem i sam sie zwolnilem ) a co chodzi do zarobkow to firma solidna zawsze na czas byla wyplata i tu zawsze bylem zadowolony zadnych przekretow tyle ile mialem godzin zawsze za tyle bylo wyplacane PS: zgadza sie mialem jakies tam wsparcie innych pracownikow ( i za to im wielkie dzieki) ale facet tak mi siad na psychyke ze poprostu nie wytrzymalem

@max

PS; jak Cie zostawia na szklarni M1 rob wszystko aby trafic do sekcji Wojtka,Mirka lub do Suriego trafisz do Andrzeja gwarantowany psychiatryk Ale oczywiscie to jest moja opinia,moze poprostu jestem za slaby psychicznie

@max

Możesz napisać, jak konkretnie wyglądało wynagrodzenie za pracę w firmie Marjoland? Czy nowo zatrudniony pracownik może liczyć na atrakcyjną stawkę wynagrodzenia? Napisz jeszcze, czy poza wynagrodzeniem można liczyć na jakieś nagrody bądź premie? Przedstaw, proszę, co wiesz na ten temat.

@Kazimierz

dostajesz 9.69 na godzine razy za te godziny co przerobisz oczywiscie minus mieszkanie i ubespieczenie a premi zadnych nie ma

@max

Były możliwości, aby móc zostawać w pracy dłużej, aby zwiększyć swoje wynagrodzenie? Firma Marjoland dawała takie możliwości swoim zatrudnionym pracownikom? Opisz nam dokładnie, jak to wyglądało.

@Kazimierz

Jest godzina za godzine. Czyli za nadgodziny mozna wziac wolne.

@Seba

Często zdarza się tak, że jest obowiązek, aby zostać dłużej w pracy? W dalszym ciągu nie wiem, czy osoby chętne mogą np. codziennie zostawać dłużej, aby móc więcej zarobić? Firma daje takie możliwości, czy raczej nie jest to zbyt często możliwe? Odpowiedz, jeżeli masz doświadczenie na ten temat.

@Kazimierz

Pracujemy okolo 40 godzin tygodniowo. Jak zdarzy sie wiecej to jest zamieniane na wolne.

Tak1Nie3

@Seba

Nie ma obowiazku. Jezeli ktos chce pracowac rowne 38 godzin to pracuje.

Tak2Nie4
Ram pan pam
@max

Albania King xD albo jakiś big moe z niego xd

M4
@max

Bo jak ci się nie chciało pracować to tak jest. A liderem jak go nazwales łysy był najlepszym na m1 bo pomagał nowym. A co do innych liderów łysy nie podpierdalal tylko próbował pomagać. A ty jak myślałeś że będziesz kasę dostawał za nierobstwo.

Mietek
@Seba

Obowiązek pracy jest aż zrobi się to co zostalo na dzisiaj zaplanowane . (usunięte przez administratora)

Tak5Nie
M.B. :)

Pozdrawiam Krystian:) ale wciaż nie żałuję, że nie pozwoliliśmy Wam wrócić do pracy po nowym roku. Niestety, tak to już jest jak ktoś niespodziewanie zjeżdża tuż przed świetami Bożego Narodzenia. A piątkowe piwo i imprezy w stylu casino są spoko i pokazują, że firma stara się aby pomimo ciężkiej pracy ludziom w miarę możliwości żyło się tu dobrze. Wiadomo, że plusy i minusy są w każdej firmie a ludzie są tylko ludźmi ze swoimi zaletami i wadami. Nie słyszałam jednak o biurach, które jeżdżą z ludźmi do lekarzy, szpitali, na wyniki, po SOFI numer , do banku lub załatwić inną sprawę w urzędzie, często przetłumaczyć pismo nie pobierając przy tym żadnych pieniędzy od tych, dla których to robią. Podobnie z telefonem sluzbowym, ktory w naglych waznych sprawach jest czynny 24/ h. Domki, wiadomo, nie standard Hiltonu ale też nie prycze drewniane bez toalety i jednej kuchence na 20 osób( o ktorych sie czesto słyszy). Wszystkie są wynajmowane od Holendrów a za wynajem trzeba placic( tak jak w PL). Stąd 300 euro za 4 tyg . Umowa jest po polsku i holendersku, ubezpiecz. zdrowotne w firmie Holland Zorg ( 91 euro / 4 tyg). Możliwość urlopu w sytemie 12 tyg pracy- 3 tyg w PL lub 8 tyg pracy- 2 tyg w PL. Wyciągi z wyplat rozdawane co 4 tyg na kantynie. Praca od 6.00 do momentu az zostanie zrobione co zostalo na ten dzien zaplanowane. Praca nie jest być może lekka pod względem warunkow szklarniowych i tempa , na ktore firma zwraca uwage w kazdym dziale ( szklarnie, sortownia, dzial techniczny) . Wszystko jest jednak w granicach rozsądku ( choc pewnie w tej kwestii są rozne opinie) . Nie bez znaczenia jednak pozostaje fakt, że pracuje tu 250 Polakow, ktorym idzie bardzo dobrze. Jeśli się mylę lub o czymś źle poinformowałam , prosze ( pracujących tu ) aby mnie poprawili.

Tak4Nie22
Zdeb
@M.B. :)

Praca do momentu az bedzie zrobione co bylo zaplanowane... hmmm... no naprawde, praca zgodna z kodeksem pracy...

Tak39Nie
Teresa

Regulamin serwisu zabrania używania obraźliwych określeń oraz podawania imion i nazwisk, stosujmy się do tego. Poleciłbyś pracę w Marjoland osobom zainteresowanym wyjazdem za granicę? Twój komentarz sugeruje, że praca w szklarni nie do końca Ci odpowiadała, powiedz proszę dlaczego.

Arbajt

Potwierdzam. Ta firma to jakiś absurd. W biurze (usunięte przez administratora)( czy jak ich tam nazwac) czesto wymyslają jakies swoje wewnetrzne zasady i przepisy, (usunięte przez administratora)

Tak10Nie
Goose

Witam, czy ktoś z pracowników mógłby przybliżyć jak wyglądają relacje pracownik-kierownictwo w tej firmie? Czy rzeczywiście jest aż tak nieprzyjemnie? Można liczyć na godne zarobki?

@Goose

Wygląda tak, że będą mili dopóki jesteś nowy, potem nie mają skrupułów Cię (usunięte przez administratora) na zbity pysk nie martwiąc się o to, gdzie będziesz spał ani jadł (dostajesz wyliczone pieniądze w kopercie na wyjazd z Holandii). Tacy kochani są wszyscy.

Tak4Nie2
@TaZła

Ciebie tak potraktowano? Możesz w jakiś sposób potwierdzić swoje oskarżenia co do traktowania w firmie? Czekam na odpowiedź.

Aleksander

Chcesz przez to powiedzieć, że atmosfera w biurze nie należy do najlepszych? Zastanawia mnie, co może być tego powodem. Z reguły atmosfera uzależniona jest od tego, jak dogadują się zatrudnieni pracownicy. Czyżby był z tym jakiś problem?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 390 dni.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Marjoland?

Lolek

Premia??? Chyba kogos tu nieźle pogrzało!!! Cos takiego jak premia w tej firmie nie istnieje, tak samo jak podwyżka czy poszanowanie praw pracownika. (usunięte przez administratora)jeżeli chcecie prowadzić normalne życie to trzymajcie się od tej firmy z daleka.

Tak18Nie1

Aleksander

Jaka dokładnie stawka obowiązuje za godziny nadliczbowe? Napisałeś, że są one wbrew woli pracownika. Dlatego też zastanawia mnie, co w sytuacji, kiedy danego dnia pracownik nie może zostać dłużej w pracy? Pracodawca jest wyrozumiały i rozumie sytuacje, czy może mimo to i tak trzeba zostać?

TaZła

Najgorsza firma w której mogłam robić. Zero poszanowania dla pracownika oraz jego pracy. Niestałe godziny pracy, beznadziejne zarobki (usunięte przez administratora)bo przecież selekcja wśród ludzi to zabawa dla osób z biura.(usunięte przez administratora) Jeżeli macie choć trochę poczucia własnej wartości i godności to radzę sobie odpuścić ową firmę, bo zostaniecie zjedzeni i opluci prosto w twarz przez tamtejszych ludzi. Pozdrawiam.

Tak16Nie5

Tak10Nie5

Mała

Ja pracowaam z chłopakiem od stycznia do maja tamtego roku na szklarni na 4 i kasa zawsze była na czas. Pamiętam że było strasznie dużo nowych ludzi ale byli ok, polecam dla tych ci chcą zarobic

Bonzo

No dokladnie. Jedyna osoba ktora cos robi w tym biurze i potrafi mysleć to Adrian.(usunięte przez administratora)

Tak3Nie5
:-*

Jezeli kiedykolwiek miałabym wrócić do pracy w Marjolandzie to tylko i wyłącznie na m3. Pracowalam goscinnie na innych szklarniach, na m1 i m4 i jedyne co moge powiedziec to m3 a reszta to niebo a ziemia. Noemalne ludzkie podejscie kierownikow i super ludzie.

Tak6Nie1

T

Jak teraz wygląda sytuacja w Marioland? Ile można zarobić i jak z zakwaterowaniem?

And
@T

Szkoda gadać

Dominisia26

Ktoś napiszę ile teraz wynosi koszt zakwaterowania przez tą firmę? Czy Paweł Kowalewski nadal się wszystkim zajmuje? Pracowałam tam we wrześniu 2016 r. i rozmyślam powrót do tej firmy na około 5-6 tyg. Teraz na Walentynki i Dzień Kobiet powinno być dużo, bardzo dużo pracy. Pamiętam, że stawka była bez szału. Dla mnie nawet niska bo nie wychodziło mi nawet 7 euro na rękę ale o dziwo dużo zarobiłam przez 4 tyg . Dzięki dużej ilości godzin i przy chyba 5 dniach wolnych. Bez presji i stresu się nie obyło ale nie jest tak strasznie jak się wydawać mogłoby na początku. Trzeba się wykazać wiadomo, przestrzegać zasad a na normę to wtedy machną ręką. (usunięte przez administratora) trzeba bo wywalą. Proszę o info.?

@Dominisia26

Są możliwości, aby na tak krótki okres powrócić do pracy w firmie Marjoland? Firma daje takie możliwości? Mogłabyś napisać, w jaki sposób dostałaś się w tamtym okresie do pracy w tej firmie? Miałaś informację od znajomych, że firma daje możliwości krótkiego zatrudnienia, czy może odpowiedziałaś na dodane przez pracodawcę ogłoszenie? Przedstaw proszę więcej szczegółów.

Filip

Tak, można.

@Filip

Korzystałeś może z takiej możliwości? Jeżeli tak, to będziesz tak uprzejmy i podzielisz się z nami tym, jak Ty oceniasz to miejsce pracy? Warto jest ubiegać się o pełnoetatowe zatrudnienie w firmie Marjoland? Chciałbym poznać Twoją opinię na temat tego miejsca pracy.

matao
@Dominisia26

koszt noclegu na 4 tygodnie 300 euro

Krystian m1

Jutro zebranie

@Krystian m1

Czego dotyczyło zebranie, o którym wspomniałeś w komentarzu? Z podanych przez Ciebie informacji zebranie powinno odbyć się w sobotę, także może napiszesz, co działo się w trakcie zebrania i jakie decyzje zostały podjęte? Podziel się z nami tym, jak to wyglądało.

Buahaha
@Kazimierz

Kazimierz nie badz taki ciekawy bo kociej mordy dostaniesz ????

Zostaw merytoryczną opinię o Marjoland - Zoetermeer

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Marjoland