HCL Technologies

Zabierzów

Opinie o HCL Technologies

Adieu

Płaca dobra, team.. wiadomo, każdy może trafić na różnych ludzi, osobiście nie narzekam. Największy ból tej firmy to polski HR. Z takimi leniwymi i niekompetentnymi paniami jeszcze się nie spotkałem. Jedyne, do czego się nadają, to rozsyłanie w kółko spamu. Cud, jeśli w ogóle odpowiedzą na maile, jeśli już, to odsyłają do kogoś innego. Mój team leader z Indii nieźle się wściekł, że musiałem przejść przez kilka organizacyjnych nieprzyjemności. Na jego wiadomość odpisało kilka osób z HRu Indii i Szwajcarii, Polki oczywiście milczą. Wstyd.

Adieu
@Adieu 28.11.2017 14:44

Pożegnałem się z nimi w październiku, teraz zarabiam mniej w innym korpo, ale chociaż mam święty spokój, to jest chyba ważniejsze w życiu.

Julita

@Miraella ma racje. Też bym to traktowała jako plus, bo czasem zdarzają się sytuacje kiedy musisz coś rano załatwić. @Troll z ogłoszeń wynika, że firma HCL Technologies raczej szuka osób z dużym doświadczeniem. To jak jest z tym zatrudnieniem początkujących? @Przyjaciel pewnego malarza z wąsem a czy na rozmowie jakoś jest weryfikowany ten certyfikat i poziom języka? Rekruter przeprowadza rozmowę czy też może jest jakiś test?

Anni

Hej Może mi ktoś powiedzieć jakie są godziny pracy w teamie niemieckim? Widziałam dużo ogłoszeń na necie. Wynika z nich że są aż 4 zmiany. Serio ludzie muszą przychodzić dopiero na 11? A jak atmosfera?

Miraella
@Anni 12.06.2017 09:30

Tak, 4 zmiany. To może być zaleta jeśli np. chcesz coś załatwić w ciągu dnia np. musisz iść do jakiegoś urzędu, lekarza, cokolwiek - jesteś w stanie to załatwić przed pracą.

Tajemniczy

Trochę w HCL pracuję więc pomyślałem, że też się wypowiem. Szczerze mówiąc nie znam realiów pracy w Zabierzowie, bo pracuję w siedzibie klienta natomiast jestem całkiem zadowolony - zarobki w porządku, nadgodziny dobrze płatne + świetny management (ze strony HCL), który potrafi pochwalić i nagrodzić swojego pracownika, w dodatku nigdy nie było problemu z wzięciem wolnego w nagłym wypadku. Podsumowując: Plusy: - zarobki - płatne nadgodziny - miła atmosfera - przełożeni - benefity Minusy: - brak kompetencji w przypadku support grup z Indii - Czasem zbyt dużo obowiązków zrzucanych na pracownika (niedobory kadrowe na danym stanowisku)

Jurczyn

Na opolskiej w krk jest szyld HCL czy nowe projekty czy wszystkich tam przeniosą?

Troll

HCL to dobra firma dla początkujących. Benefity jak w każdym korpo. Management z przypadku. Bez rewelki.

jurek

a jakie zarobki z niemieckim b2 na start bz doswiadczenia

Staszek

Z moich obserwacji wynika, ze osoby bez certyfikatow jezykowych, czesto posluguja sie lepiej danym jezykiem niz osoby z certyfikatami. Miec certyfikat a miec zdolnosc poslugiwania sie danym jezykiem w pracy, to dwa inne swiaty. Zacznijmy oceniac realne kompetencje a nie nic nie znaczace papiery. Pozdrawiam jezykowcow bez cert.

Tom

Dzięki za odpowiedź...byłem przekinany,że niemiecki musi być perfect,więc nie aplikowałem ;)

Greg
@Tom 07.10.2017 18:13

Tom to wszystko zależy od projektu. Jak napisał ktoś wyżej, w niektórych projektach trzeba znać język bardzo dobrze gdyż zespół jest prawie w całości niemieckojęzyczny a w innych niższy poziom też ujdzie. Po prostu obserwuj ogłoszenia i wymogi tam zawarte.

Przyjaciel pewnego malarza z wąsem
@Greg 13.10.2017 18:03
A to ciekawe że tak biegły jesteś w niemieckim i nie stać Cię było na nic lepszego niż certyfikat b2 ;) pozdro ;)...

Certyfikaty robie tylko dla tego że to wymóg przy rekrutacji w PL. Primo : trzeba mieć czas i chęci, secundo : nikt przed laty nie pytał o powyższe ( np. w CH przychodziłeś na rozmowę kwalifikacyjną, i z niej samej wynikało czy posiadasz kompetencje i stosowne kwalifikacje). Poprostu tym językiem posługuje się na codzień, w pracy, na ulicy itp. A zaskoczyła mnie kiedyś podczas rozmowy telefonicznej / kwalifikacyjnej rekruterka z tutejszego " podwórka " z pytaniem na jakim poziomie ( A1- C2) jest mój język ( swoją drogą jaki może być jeśli lata mieszkasz poza granicami, kończysz tam studia i pracujesz.). Dla rekruterki poza rozmową najważniejszą info było czy mam.... dyplomik! Pewnie była równie błyskotliwa jak Ty!

Tom

Czy przy projekcie niemieckim język musi być perfect,czy wystarczy komunikatywny?

Lajkonik
@Tom 01.10.2017 14:39

Podbijam pytanie ( mam kilkuletnie doświadczenie w regionie DACH).

Staszek
@Tom 01.10.2017 14:39

Zapewne wystarczy komunikatywny skoro w ogłoszeniu jest B1. Jest teraz na rynku duże zapotrzebowanie na niemiecki, więc nawet osoby z komunikatywnym mają bardzo duże szanse. Warto próbować.

Julita

@Beata Falszywa czy Ty uważasz inaczej? Pracujesz w HCL Technologies? Możesz powiedzieć co myślisz o tej firmie? I dlaczego myślisz inaczej niż @Jaro. Na forum powinny pojawiać się opinie zawsze uzasadnione.

Hellooooo
@Julita 29.09.2017 12:34

Na plus wynagrodzenie a na minus dojazdy plus atmosfera. Godziny pracy i przełożeni bywają różni. Zależy od projektu.

Jaro

Pracuje się całkiem przyjemnie, ludzie w porządku, wszyscy na luzie, team liderzy z ludzkim podejściem. Siedzi się spokojnie przy kompie i robi swoje. Można awansować. Stawki na start wyższe niż w innych korpo w krk. Minusy - dojazd, specyfika pracy na openspace, lekki chaos, jak to w dużych firmach, ale ogólnie bardzo ok.

Beata Falszywa
@Jaro 22.09.2017 13:34

HA HA HA HA HA Ale dobry Kawał

strawberry

Jak wygląda praca w teamie voice na stanowisku Customer Support Excecutive?

Julita

@kok czyli zarobki i benefity są na plus i nie spowodują na tyle zadowolenia, że można wytrzymać atmosferę w firmie HCL Technologies? To ważne, żeby to ustalić, bo jest dużo ofert pracy w tej firmie: https://www.hcltech.com/careers#careers_opportunities.

kok

Nie polecam pracy w tej firmie. Kadra managerska niekompetentna. Zarządzanie na bardzo niskim poziomie, właściwie to brak właściwego zarządzania powoduje napięcia i chaos organizacyjny na projekcie. Decyzje zmieniane są kilka razy dziennie. Na team leaderów wybierane są osoby, które znaja się z pracującymi juz wczesniej w hcl osobami. Nierzadko są to osoby z bardzo małym doświadczeniem zawadowym, niektóre z nich wręcz ewidentnie nie nadają się na pełnienie takich funkcji. Pozytywamii są na pewno zarobki i benefity. Bez nich nie można byłoby wytrzymać nawet krótki czas w tej firmie.

Adam

Świetna atmosfera i bardzo dobre zarobki. Można się też sporo nauczyć. Jeżeli, komuś nie przeszkadza dojazd, to jak najbardziej warto.

Crax26
@Adam 24.07.2017 17:32

Kompletna nieprawda, to chyba jakiś wpis sponsorowany :)

Julita

@Daniel A czy mógłbyś napisać innym użytkownikom forum, co najbardziej podoba Ci się w pracy w HCL Technologies? Za co cenisz sobie tego pracodawcę? Osoby, które planują zatrudnienie chętnie dowiedzą się o warunkach, które są proponowane przez HCL Technologies.

Hmmmmmmm

Ciekawe że tak wszyscy krytykujecie a ja od znajomych, które tam pracuje słyszałam zupełnie coś innego. Może po prostu nie nadajecie się i tyle. Poza tym krytykujecie niektórzy a dalej pracujecie. Dziwne to trochę. Jeden napisał że te opinie mają ostrzec potencjalnych kandydatów. Ale ja uważam że również niepotrzebnie odstraszyć tych którym mogłoby się spodobać.

Jovanna

Czy to prawda że HCL przenosi się do Krakowa?

Daniel

Ja pracuję od pół roku i mi się bardzo podoba. Napiszcie do mnie jak chcecie wienciej informacji. Faccenda.daniel@gmail.com . Pracuję jak IT Analyst z włoskim. Jak chcecie dajcie mi znać to pogadamy. Dobra atmosfera i $$$. Ja nie narzekam ani trochę.

Karina

Mam pytanie do wszystkich dojezdzajacych z Krakowa do Business Parku w Zabierzowie. Ile trwa podróż? Czy pociągi przyjeżdżają z opóźnieniem? Jest możliwość przyjścia do pracy z kilkuminutowym opóźnieniem jak pociąg się spóźni?

Fin
@Karina 18.06.2017 22:55

Wszyscy sie spozniaja do pracy bo pociag zawsze sie spoznia. Nikt nic na to nie mowi. Ogolnie sami teamliderzy przychodza zawsze za pozno.

Idirek
@Karina 18.06.2017 22:55

Co za pytanie !? Nigdy nie jezdiles polskim pociągiem ? :) Częściej się spóźnia niż jest punktualny. Btw: odradzam bardzo mocno tą hinduską firmę... !

Martuuuunia

Ile można zarobić z językiem włoskim?

Gosia

Ja tez bym chciała aplikować z jezykiem niemieckim, pomimo że oferty są to rekrutację trwają dlugo.

reret
@Gosia 09.06.2017 10:11

Rekrutacje trwaja dlugo, bo czekaja az ktos sie zwolni z niemieckiego desku. Nie potrafia organizowac sobie pracownikow, bo dopiero zatrudniaja jak maja niedobor i rzucaja niedoswiadczonego czlowieka od razu do pracy. A ze rotacja jest to normalne w takich korpo:)

Matis
@reret 09.06.2017 11:15

Reret znajomy aplikowal do nich z niemieckim i podobno mu powiedzieli ze potrzebują 50 osób. Ja też jestem zainteresowany ale holenderskim. Jakie warunki oferują z holenderskim? Jest szansa że się odezwia? Pytam bo nie wiem czy jest sens składać cv z tym językiem. Coś ktoś?

Zainteresowana

Cześć, jestem w trakcie rekrutacji do HCl, która trwa już .... miesiąc, docelowo z językiem niemieckim, ale jak mówię nie wiem czy coś z tego będzie, bo przeszłam już setki rozmów tel. które sprawdzały moją znajomość języków ze skutkiem - jak mi za każdym razem mówiono - jak najbardziej pozytywnym, a mimo to żadnej konkretnej propozycji nie otrzymałam. W międzyczasie otrzymałam inną propozycję pracy, dosyć ciekawą, i nie wiem czy warto czekać na HCL. Może ktoś mi odpowie napytania: 1) czy warto zatrudnić się w HCL z niemieckim - czy są stabilne warunki pracy, miła atmosfera, itd 2) jak wygląda praca w Customer Service - czy jest to jedynie praca polegająca na odbieraniu telefonów i powtarzaniu tych samych formułek? 3) czy Wasz język polepszył się dzięki tej pracy (nie ukrywam że jest to dla mnie ważne, żeby rozwijać znajomość języka) 4) jakie są godziny pracy w teamie niemieckim? 5) jakie jest wynagrodzenie początkowe? czy jest szansa na awans? Wprawdzie pieniądze nie są dla mnie najważniejsze ale mimo wszystko Zabierzów jest daleko :) Dziękuję za wszelkie rady i komentarze. Jestem ciekawa czy warto czekac na wynik rekrutacji czy może sobie odpuścić :)

Chudy

I ta śmieszna ochrona ten wystrzyżony cieć co udaje że pracuje

Dawid

Dobre na start, jako wpis do CV. Zarobki ok, atmosfera zależna od projektu. Szkolenia tragiczne, nie przygotowują do pracy. Brak możliwości awansu. Plusem pakiet benefit, Luxmed, karta Multisport i Bony Sodexo co miesiąc.

she

Mało rozwojowa praca, brak rzeczowych profesjonalych szkoleń, benefity jak wszędzie w podobnych korpo, cudów nie ma, dobra na krótki czas.

anpiotro

Hej, czy ktoś z Was się orientuję jak wygląda praca German Speakera, albo jakiegoś Speakera innego języka? Dostałam ofertę pracy za dość dobrą kasę muszę powiedzieć i się grubo nad tym zastanawiam. Dzieki. Ania

Juli

Cześć, też miałabym pytanie o team niemiecki, czy pracuje się w weekendy?, czy mając niską znajomość angielskiego (B1), jest się w stanie zrozumieć to, co jest przekazywane na szkoleniu przygotowującym do pracy? Z góry dziękuję.

Juli

hcl

Do kiedy w hcl trzeba podpisać umowę o pracę by mieć multisport jak najszybciej? Do 20 go każdego miesiąca? Liczy się data podpisania umowy czy podjęcia pracy? Jakie są zarobki z niemieckim i jak ktoś zna niemiecki to jaki poziom angielskiego jest absolutnym minimum? Jakie pytania z angielskiego na rozmowie o pracę jak ktoś 2 gi język zna bardzo dobrze? ile przerw w pracy w ciągu dnia?

analysta

HCL ma super benefity i całkiem niezle płace. Poznałem tu najlepszych ludzi w moim życiu:) W hr troche bajzel, ale to jak wszędzie. Pracowałem w Capgemini i Aon Hewitt i jak narazie zacumuję tutaj.

Helena

Duży problem HCL polega na tym, że mimo dobrych płac, osoby aplikujące składają papiery z powodów takich, jak wymieniasz - to obniża i poziom pracy i morale, jeśli ktoś okazuje się nieodpowiedni. Potwierdzając, w HCL znaczna część osób to obcokrajowcy, więc tak - wszystko po angielsku. Co do stanowiska - czy wiesz do jakiego projektu aplikujesz albo masz opis stanowiska?

Helena

@zielony, z ciekawości, powiedz mi jak chcesz napisać list motywacyjny, nie wiedząc na co aplikujesz? A co do Twojego pytania "Po jakiemu pisać list motywacyjny na takie stanowisko? (Ogłoszenie było po angielsku.)" - chyba sam sobie odpowiedziałeś...

zielony
@Helena 04.02.2017 10:43

Heleno, niektórzy nie mogą sobie pozwolić na luksus aplikowania tylko tam, gdzie dokładnie wiedzą dokładnie co się będzie robić, i że im to się podoba - muszą brać co jest, że by zarobić na życie. Aplikuję bo spełniam wymagania - o tym głównie jest list. A niestety w ofercie nie napisano zbyt wielu szczegółów. Pytanie o język wynikało z tego, że wiele firm z różnych przyczyn publikuje ogłoszenia po angielsku, podczas gdy często rekruterzy, a nawet cały personel to Polacy. Rozumiem, że w tym przypadku tak nie jest, więc trzeba napisać po angielsku.

Prawilny

Przyszlem do tej roboty z biedry i jest normalnie w pyte durzo fajnych [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i od teraz silka na karnet nie na pojedynce wjazdy. robie tam teraz w hr

zielony

Cześć Wszystkim! Czy ktoś się orientuje nt. stanowiska Buyer - ile się zarabia i co się dokładnie robi? Jeszcze pytanko techniczne: Po jakiemu pisać list motywacyjny na takie stanowisko? (Ogłoszenie było po angielsku.)

QNAMATATA
@zielony 30.01.2017 06:27

ŁACINA JAK NIC

Helena

Jeszcze pracuję w HCL. Nie polecam. Zarządzanie z Indii, które nie rozumie (nie chce zrozumieć) kultury pracy w Polsce (nawet bardzo wysoko postawione osoby z Indii nie mają pojęcia o różnicach kulturowych). Plusy: - Wynagrodzenie (80% przypadków) Minusy: - Wybór awansowanych osób (odbywa się to nie przez przełożonego, a management z Indii, który pracowników na oczy nie widział - wyników ich pracy również) - Nadgodziny - problem z uregulowaniem ich wg Kodeksu Pracy - Kiepska opinia o Pracodawcy, co się przekłada na jakość potencjalnych Pracowników na rekrutacjach (sama kasa nie przekonuje, tym bardziej, że szanse na rozwój słabe) Plus i minus: - Benefity (fakt, Multisport darmowy, są bony Sodexo i dodatek na święta), ale to co mówią na induction to jedno, a potem się okazuje, że coś miało być, a nie ma albo będzie nie wiadomo kiedy.

Grucha

Pracuje od kilku miesięcy w HCLu. Przeprowadziłam sie z Holandi ponieważ chciałam znowu w Polsce mieszkac. Zarabiam około 5000 na rękę i jestem zadowolona z mojego pracodawcy. Atmosfera zalezy od projektu . Prace ktora sie w HCLu wykonuje rownież zalezy od projektu ale napewno nie mozna powiedziec ze praca jest nudna. Codziennie cos nowego. O awans trzeba sie postarać i dostaje szczególnie ten ktory najbardziej krzyczy. Wiekszosc pracownikow to Hiszpanie i Francuzi ktorzy w własnym kraju nie dostali sie nigdzie do roboty. Reszta to absolwenci kierunków humanistycznych. O awansach nie moge sie wypowiedzieć bo nie dostałam. Plusy: Bardzo dobre wynagrodzenie Ciekawe Benefity Minusy: Bałagan zawsze i wszędzie Dojazd w zapełnionym pociagu

f

koszmar. atmosfera okropna - nikt sie z nikim nie wita, ciagle wyzwiska i przeklenstwa. totalny nielad. nie wiadomo co ma czlowiek robic, szkolenie to jakis zart.

Kicis

Heh.... narzekanie na HCL, ale przeciez nikt nikogo nie zmusza do pracy w tej firmie. Mozna w kazdej chwili zrezygnowac i załapac sie do Stefanini, albo Capa. Ciekawe co tam powiecie :) Zatesknicie za HCLem:)

@Kicis 01.12.2016 17:35
Kolego - nie pisalem tego do tych co wystepuja z zapytaniami, a jedynie do calej listy narzekajacych i pracujacych, bo jest ich...

to precyzuj co piszesz, bo z twojej wypowiedzi wynika tak jak napisałem o czym świadczą choćby "łapki" w górę, że nie masz racji. a jak tobie się podoba hcl, mimo tylu negatywnych opinii wielu osób to współczuję ambicji - ale nie przejmuj się, tacy ludzie też są potrzebni... gdyby byli tylko ludzie ambitni to taka firma jak hcl nie miałaby miejsca na rynku.

kok
@Western 20.12.2016 13:19
Ja akurat pracowalem w Capgemini zanim pracowalem w HCLu, Ludzie, ktorzy ze mna zaczynali sa juz managerami, incident coordinat...

Tez radze poszukać innego pracodawcę.

Beata Kumarowska

Doskonały komentarz, ale uważam ze ocena jest zawyżona jak na tego hinduskiego krzaka. Moja ocena to zdecydowane 0. "Firma nie daja zednej opcji rozwoju poza Servie Desk Operations." Dokładnie ! Dodałbym że to jest low cost’owy i prosty helpdesk dla zagranicznych użytkowników. Tylko obcy jeżyk się liczy nic więcej. Żadna intelektualna czy rozwojowa praca. Przez godziny odbierasz telefon i tłumaczysz zagranicznemu użytkownikowi jak zmienić tapetę na pulpicie. Większość osób co tam pracuje to młode dziewczyny po ekonomii, teologii czy filologii. W HCL staja się nagle „It Analist”, a po pól roku aby je zatrzymać (bo znają obcy jeżyk) staja się „IT Senior Engineer” lub „team leader”. Śmiech na sali ! Tylko u hindusów to możliwe. Co potem się dziwić że osoby bez większych ambicji, wiedzy, co w życiu nic nie osiągneły sa kierownikiem zespołu w hcl’u ? ;) No i rzeczywiście, poziom kadr tragiczny…

noname
@Beata Kumarowska 14.11.2016 19:47

No to wtedy nie róźni się od żadnej innej korpo :) TZN od pracy na SD w żadnym innym korpo.

Western

Moja ocena to 2. Praca dobra dla ludzi, ktorzy zaczynaja przygode z korporacjami. Po studiach lub tych, ktorzy planuja zmienic prace na korpo. Pieniadze zawsze sa na czas I mili mlodzi ludzie to na plus. Firma nie daja zednej opcji rozwoju poza Servie Desk Operations. Firma nie gwarantuje szkolen, treningow dla osob, ktore awansuja-Chciales to Pracuj. W rezultacie Twoim Leadem moze byc chlopak/dziewczyna bez wiedzy o prawie pracy, mlodsza od Ciebie, ktory straszy zamiast motywowac. Hinduski management - roznice kulturowe I brak checi zmiany powoduje, ze management nie rozumie pracownikow ani ich potrzeb. Nagminne klamia i nie potrafia przepraszac ani motywowac. Totalny brak szacunku dla pracownika jako czlowieka-Jak chcesz odejsc od biurka to sie zapytaj czy mozesz-Do toalety rowniez. Straszny balagan w HR czesto zgubione dokumenty , mala dostepnosc HRow dla pracownika. Jezeli pracujesz w korporacji I myslisz o zmianie na HCL to radze zacisnac zeby I poszukac innej firmy. Do tych, ktorzy wieszcza szybka wyprowadzke Korporacji na wschod przypomne, ze tak sie juz mowilo w 2010 a Capgemini przenioslo nawet czesc uslug do Rumunii. W tym momencie Capgemini ciagle zatrudnia I nawet nowe projekty sie otwieraja w Krakowie. W tym roku ilosc pracownikow korporacji zagranicznych w krakowie przekroczyla 50 tys. Ciagle buduja sie kompleksy biurowe pod nowe korporacje EchoUnityAttris I wiele innych. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Andaluzja
@Western 10.11.2016 10:30

A jak to jest z programami których używamy do obsługi klientów? Na szkoleniu nie wygląda to dobrze. Znikają jakieś opcje, programy się zawieszają albo nie działają. Trochę się boję że po rozpoczęciu pracy będzie to samo i ciężko będzie pomagać klientom mając samemu problemy.

hclowianin

tak, jest to umowa o pracę. po 3 miesiącach dostajesz na pełen etat.

hclowianin

Spędziłem z firmą 3 miesiące, moja ocena to 3/6. Pracowałem jako IT ANALYST z językiem angielskim. Zarobki ok. 2800 zł na rękę. Praca polega praktycznie na non stop odbieraniu telefonów przychodzodzących, gdzie dzwonią ludzie z uk/usa/india z problemami natury it. Od problemu jak zmienić tapetę na pulpicie, po problemy bardziej złożone. Ogólnie nie trzeba mieć żadnego wykształcenia IT, ale warto trochę ogarniać kompy. Najważniejsze znać język obcy (dużo osób zatrudnionych miało jedynie średnie wykształcenie). Oferują szkolenie, które trwa ok 2-3 tygodnie, ale jest o [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] rozbić. Większość z nas i tak nic nie umiała, i dopiero wejście live na słuchawkę uczyło. Pracowałem w projekcie, w którym obsługiwaliśmy pracowników dużej instytucji finansowej należącej do jednego z naszych zagranicznych sąsiadów. Generalnie pracy jest dużo, telefon dzwoni non stop. Wymóg odebrania minimum 20 telefonów na dzień, tj. aby w skali miesiąca na dzień przypadało średnio 20 na dzień. Jest to do zrobienia, aczkolwiek są dni, że zrobisz max połowę z tego - wszystko zależy od tego jakie ci się trafią sprawy przez telefon. Ogólnie to najbardziej się cieszę, że poznałem fajnych ludzi, choć i wiadomo idiotów też spotkałem. Masa hindusów w managemencie z głupimi hasłami jak to trzeba pracować dla dobra organizacji. Ogólnie polecam się nie martwić i większość tych ich haseł mieć w du_pie.

@Tomo 19.10.2016 19:29
Wiecie moze co tam ciekawego na rozmowie jest na stanowisko IT technical with english? Rzeczywiscie typowe HR pytanie jakim owo...

Tomo, stanowisko na które aplikujesz to to samo co it analyst, it help, customer service with foreign langugaes. po prostu co jakiś czas zmieniają nazwy stanowisk, ale robota ta sama! nie ma innej opcji. są projekty w których pracujesz na słuchawce, dla różnych firm i nazwy tej samej roboty są przeróżne.

@Mirek 19.10.2016 23:02
Czyli nie polecasz specjalnie tej firmy? Duża jest rotacja (po tym chyba najłatwiej stwierdzić czy firma jest ok)?...

Ogólnie nie polecam. Chyba, że jest to pierwsza robota to wytrzymaj z pół roku, będzie do CV, nazwy stanowisk brzmią ładnie więc i potem łatwiej o kolejne zatrudnienie. Rotacja jest duża. Jak pytałem ludzi na florze to średnia to około 6 miesięcy! na połowę osób, które ze mną zaczęły pracę już po pseudoszkoleniach utrzymało się około połowy. Drugą połowę albo zwolnili albo sami porezygnowali. Dodam jeszcze, że nikogo nie interesuje czy ty jako it analyst komus pomozesz czy nie. Najwazniejsza jest liczba odebranych telefonów, średnio 20 na dzień. Liczy się statystyka, masz 20 = jest dobrze. A czy klientowi pomogles to ich to nie interesuje, pod warunkiem, że się potem nie poskarży. Masz zrobić tak aby był szybko problem rozwiązany (liczą 15 minut na 1 call). Ok, czasem ktos zadzwonił, że ma problem ze zmianą tapety w komputerze (sic!), więc cała operacja zajęła parę minut. Ale czasem stawiałeś na nowo system co trwało ponad 2h... NIestety spraw nie idzie wybrać. Przerwy? na cały dzień 55 min, teoretycznie 5min po kazdej godzinie pracy przy kompie, plus 15stka na obiad. ale jak sie pomierzy odległości w budnykach to na 5tce nie wyjdziesz do toalety, a na 15stce raczej trudno zjesc obiad: dojscie do kuchni/restauracji, kolejka do mikrofali i gdzie czas na samo jedzenie? ja osobiscie mialem kanapki, jadlem przy biurku.

rol

ponoć obcokrajowcy zatrudnieni na rownorzednych stanowiskach co Polacy zarabiają prawie dwa razy więcej. a chodzi o stanowiska niskie, np. tzw. analityk, ktory odbiera telefony. nie wiem czy wynika to tylko za poziomu jezyka 'native' ?

Ss

Wyślij cv na mail rekruterek -Careers.poland@hcl.com. ja tego użyłem, podał mi go kolega z hcl

adam

Firma rekrutuje głównie przez agencję pracy - większość osób w naszym teamie była tak zatrudniona. Jeżeli ktoś chce rozwijać się w IT to radzę kursy (tak jak wcześniej już ktoś wspomniał) oraz zmianę pracodawcy. Praca ludzi w HCL Zaberzów ma tyle wspólnego z IT co praca pani na poczcie: i tu i tu obsługuję się jakieś programy (do resetu hasła lub wprowadzenia paczki do systemu) i to wszystko. Jeżeli klient dzwoni z jakimś prawdziwym problemem IT to i tak jest odsyłany do innych teamów.

Hindus

ha ha ha... ciekawe z jakiego przedmiotu i do czego... Przeciesz tutaj praca na tak tempym poziomie i rotacja jak w biedronce.... Zadnej tworczosci. Kaza ci robic co pisze na kartecze (reset hasel) dla klienta zagricznego o wszystko !

korposzczur

Nie wiesz ze masz w roku pracy, 4 dni urlopu na żądanie !? W kazdej firmie mozna o to poprosic tylko nie w hcl'u... BTW... Nawet z L4 robia problem. Jak ktos tu wczesiej napisal, manager hindus nie wie ze ma obowiazek akceptowac... Dodalbym do minusow ze praca malo ciekawa. Prosty helpdesk / wklepanie faktur.

korposzczurek

plusy: - wynagrodzenie - pakiety socjalne (ktore sa co prawda w kazdej korporacji) minusy: - brak szkolen, pracownik uczy sie obslugi programow, a nie rozwiazywania problemow - w teorii mozesz prosic innych o pomoc, w praktyce jestes zbywany - brak profesjonalizmu, przyklad: wprowadzenie nowych programow, systemow, nawal telefonow od uzytkownikow, a pracownik widzi program pierwszy raz na oczy - niemila atmosfera - urlopy planowane co najmniej z miesiecznym uprzedzeniem, odrzucanie urlopow na zadanie - niewazne ile zrobisz, zawsze jest za malo

zielny
@korposzczurek 11.07.2016 13:39

Czyżby DB? :P Firma mało rozwojowa, taki drugi Cap, tylko ze lepiej płacą ale hindusi. Brak przejrzystej struktury. Brak możliwości rozwoju i awansu. Podwyżki po 8pln brutto. Rotacja maks 2 lata

korposzczurek
@zielny 17.08.2016 19:40

Nie, żaden DB. jestem w "jednym z lepszych projektów", wiec skoro tutaj jest tak źle,to nie wyobrażam sobie pracy tam

Zostaw opinię o HCL Technologies - Zabierzów

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie HCL Technologies