DRAMERS S.A.

2.7 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o DRAMERS S.A.

JD

Jerzy zrób nam testy, bo nie opanujesz ogniska i będzie płacz jak firma stanie.

Poznaniak

Witam nie polecam pracy w narzedziowni w tym zakładzie zatrudniają Cie na jakieś stanowisko np frezeta a przy okazji każą Ci robić na tokarce piłę, szlifierce i najlepiej jak przy okazji byś jeszcze wózkiem widłowych jeździł a koordynator to myśli ze zjadł wszystkie rozumy a tak naprawdę na niczym się nie zna i jeszcze te rozmowy motywacyjne codziennie żenada

@Poznaniak

A jak wyglądają te rozmowy i kto je tam wprowadził ?

User
@Poznaniak

Podajesz nieprawdziwe lub nieaktualne informacje.

gosc21
@Wesola

Rozmowy prowadzi koordynator i jest to żenujące bo chcą być korporacja i wprowadzać jakieś Japońskie standardy z których po cichu każdy się śmieje a oni myśl że są nie wiadomo kim naprawdę nie polecam pracy na narzędziowni w tym zakładzie

userbuser
@User

Koordynator narzędziowni to największy pływak w Dramersie. Nie wiem kto go tam trzyma, ale pewnie jego kumpel dyrcio :-) Oboje są tak kompetentni że szok, mam nadzieję że kiedyś trafią do normalnej firmy i dopiero zobaczą jak się pracuje :-)

@gosc21

Mam rozumieć ze wszystko to odbywa się w godzinach pracy ? I dlaczego żenujące ?

Userbuser
@Wesola

Wesoła, często w godzinach ale np mechanicy mają spotkanią już po swoich godzinach... kwadrans ale zawsze :-) Co do "koordynatora " narzędziowni to wystarczy z nim kilka razy zamienić kilka zdań i zobaczyć co to za Ziółko :-) Brakuje wiedzy, brak kompetencji, kłamie jak najęty a później biegnie do dyrcia że wszystkim :-) TO co się dzieje w tej firmie to jest szok! Nigdy wcześniej nie pracowałem w takim miejscu, zaczynam szukać pracy, to jest jeden wielki kabaret w wykonaniu słabych aktorów. Jednego co mi będzie brakować to ludzi, szkoda że nikt ich nie docenia. Dyrcio jeszcze nie wie, ale kiedyś ta kula śniegowa się zatrzyma i roztopi :-)

@Userbuser

Widze ze w firmie jedna wielka obłuda i zakłamanie , no ale każdy zakład pracy ma jakieś swoje uroki ???? a czy mechanicy zostając 15 minut dłużej maja dodatkowo - extra zapłacone ? W miesiącu uzbiera się trochę tych pietnastominutowek ?

@Wesola

Słuchaj Wesoła. Każdy kto zostaje kilka minut dłużej ma tą robotę głęboko w sercu, a nie odbębnić 8h i do domu. To jest zakład gdzie codziennie widzisz efekty swojej pracy i duma rozpiera! Większość ekipy z ur to ludzie z pasją, którzy tworzą Firmę, a na czele stoją najlepsi specjaliści, którzy z zakładu chalupniczego stworzyli zautomatyzowany park maszynowy. A fałszywe komentarze wystawiają miernoty, które z ur mają niewiele wspólnego.

Userbuser
@Dramus

Znajdź mi drugą firmę gdzie na 1 dziale można opowiadać godzinę o akariach z poprzedniego dnia :-D Normalna firma by sobie w życiu nie pozwoli żeby jakąś linia stała przez 2-3 godziny :-) Jak to codziennie widzę to aż mi się żal robi widząc UR biegający między maszynami z gasnicą :-) Ale co się dziwić,Chiny maszynę sprzedały, niech teraz Polaczek się martwi :-)

@Dramus

Poznałam parę osób które tam pracowały i uwierz mi ze nie podzielają Twojego entyzjazmu , niestety nie . Twierdza ze jedna wielka psychoza firmy i cieszą się ze odeszły w porę . Życzę Ci powodzenia i wielu sukcesów zawodowych

abc
@Dramus

Co Ty za bzdury opowiadasz ciekawe kto sie cieszy ze zostaje po pracy? I o jakiej dumie opowiadasz ? takie (usunięte przez administratora) to mógł napisać tylko ktoś kto nie pracuje w ur

Zdesperowana
@abc

UR zostaje 15min dłużej? A widział ktoś jak długo zostają w pracy brygadzisci i brygadzistki? Conajmniej godzina dziennie dodatkowo, żadnych nadgodzin, żadenego podziękowania! Nikomu nie polecam pracy w tej firmie! Nawet największego wroga bym tam nie wysłała! Ofert pracy w Dramersie zaraz bedzie wiecej niż na bezrobociu! Jestem ciekawa kiedy (usunięte przez administratora)sie wreszcie opamięta i wywali tego dyrektorka na bruk! Może wtedy będzie się nam pracować z przyjemnością!

@Dramus

Człowieku dla każdego liczy się stan konta na koniec miesiąca a nie jakaś pasja do pracy a tak poza tym to tylko taka miernota jak ty mogła dać taki komentarz.

@Acdc

Co wy opowiadacie? Super dyrektor, super koordynatorzy, ciągły rozwój, nowy park maszynowy i super kadra specjalistów/operatorów pokazuje jak dobrą jesteśmy firmą! Ilość osób które szukamy do pracy nie pokazuje że mamy problemy, tylko że się ciągle rozwijamy! Tylko ktoś komu się pracować nie chcę tego nie dostrzega!

@Dramus

Człowieku masz coś nie tak z głową idź się przebadać.

@Acdc

Mamy badania okresowe i wszystko jest ok. Na szczęście w firmie jest więcej pracowników którym się chce, dużo robią, nadgodziny, poświęcenie itp. W ten sposób możemy budować lepsze jutro. Takie cieniasy jak wszyscy krytycy proszeni są milczenie. Pewnie nadają się tylko do jakiegoś korpo, gdzie nie trzeba używać mózgu tylko wykonywać polecenia i procedury

xcx
@Dramus

Badania możne i masz ale nie u tego lekarza co potrzeba wypisując takie bzdury lepiej jeszcze raz się przebadaj

Maciej
@Dramus

Firma Dramers wyciska z pracowników ostatnie soki jak z cytryny taka jest prawda ..Mimo wolnych weekendów nie warto pracowałem kiedyś na hawelanskiej w dramersie więc wiem jaka to beznadziejna firma

Xddddddddddddd
 Rekomendacja
@Dramus

Oczywiście. Dlatego pracuje u was masa ukraińców, którą wykorzystujecie jak się tylko da, bo inaczej tego nie da się nazwać. Polacy jak widzą ile tam trzeba robić za te śmieszne pieniądze to odchodzą po tygodniu-miesiącu gdzie indziej, do lepiej płatnej pracy z normalnymi warunkami, a nie zostają tu gdzie rygor jest jak w chinach. Nim sam odeszłem widziałem ile osób, które były 2-3 dni potrafili zwolnić, bo nie wyrabiały normy, która jest swoją drogą taka wysoka, że aż "chora".

Aga

Mobbing ,fatalna atmosfera ,odradzam każdemu ,stare larwy potrafią tylko drzeć paszcze bo nikt ich nie chce i się wyżywaja. Brak słów.

Casanova
@Aga

Larwy ????Stare larwy są najgorsze młode chodzą w leginsach aż widać stringi .Jedna kiedyś bzyklalem w toalecie ale firma ogólnie do bani

Rekrutacja
Kandydat

Witam, chciałabym dowiedzieć się jak wygląda praca na produkcji? Jak atmosfera? Praca odpowiednią dla kobiet?

Onn125
@Rekrutacja

Musisz ostro zapieprzać jak wszędzie zresztą. Atmosfera do bani . Jeżeli tolerujesz jak ktoś wyskakuje do Ciebie z ry**m to polecam

Gks
@Rekrutacja

Nie polecam! Atmosfera straszna, przełożeni tragedia. Ciągle wymagania, brak premii, pretensje, smród jak nie na kostce to na aerozolach, hałas, ciężkie warunki nie warte tej kasy! NIE POLECAM!

Rozmowa kwalifikacyjna
Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy DRAMERS S.A.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Główny Operator? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Sunday

Firma nie stara się dbać o pracownika, koordynatorki powinny wytłumaczyć i przedstawić zasady obowiązujące w tym miejscu ale sprawa jest prosta: zrobisz coś nie tak, dostajesz (usunięte przez administratora) nawet jesli jesteś 2 dzień. Przerwa 15 minut, no tak to jest w tych miejscach że nawet porządnie posiłku nie zjesz, lepsze firmy, które w siebie inwestują oferują obiady. Można poznać fajne osoby ale szybko odchodzą bo bardzo mała stawka a musisz (usunięte przez administratora) jak koń na polu.

Kaligula

Masakra, w życiu takiego obozu nie widziałem, frustracja przełożonych nad pracownikami, mobing Ale wszyscy wkoło uważają że to jest ok. (usunięte przez administratora)

Dra

No to można powiedzieć, że blacharni już nie ma...

blaszka

Dlaczego?

Syn synek
@Dra

A co się stało? Jak pracowałem w Dramersie, to pod koniec roku było tam coraz lepiej. Co się stało?

Dra
Klient

I wtryskowni :((((

Pytam
Kandydat

Witam Widzę ogłoszenie na planistę, czy polecacie tą firmę? Czy jest na tym stanowisku w Dramersie duża rotacja?

Kto pyta

Witajcie, W firmie jest otwarte ogłoszenie na Mistrza zmianowego, 2 lub 3 zmiany. Jakie sa warunki pracy? Jest duża rotacja? Czy jesteście zadowoleni z pracy tam? Dzięki

PPOŻ

Nie pracuję już tam długo, ale z tego co widzę to rotacja u automatyków cały czas na tym samym poziomie. Pewnie nikt nie wie co to wskaźnik rotacji? Utrzymanie ruchu to nie jest łatwy temat, ale trzeba sobie zadać pytanie: jak są wdrażani nowi pracownicy? (idź do najstarszego to ci wytłumaczy), jak są oceniani?, jakie mają możliwości rozwoju? czy ktoś planuje prewencje maszyn czy tylko gaszenie pożarów? itd... Z perspektywy czasu uważam, że firmie brakuje kroku naprzód w kierunku bycia bardziej korporacją, uporządkowaną firmą, gdzie nie załatwia się spraw tylko na ,,gębę" i poprzez maila. Wiedza pracowników zostaje w głowach (albo w zeszytach!), a nie w procedurach czy systemach IT co przy takiej rotacji jest zgubą. Brak udokumentowanych schematów postępowania powoduje frustrację i wielokrotne wałkowanie tych samych tematów. Tylko osoby z wysokim progiem bólu / bez alternatyw są w stanie pracować w takich warunkach. Dział HR (raczej kadry i płace) również nie funkcjonuje na akceptowalnym poziomie. Brak ZAPLANOWANEGO rozwoju pracowników, macierzy kompetencji itd. Brak polityki personalnej i polityki wynagradzania / premiowania. Działy produkcyjne - tam chyba jeszcze nigdy nie było managera pełną gębą. Jak ktoś się orientował o co kaman, to zmykał szybciutko. Mimo wszystko uważam, że firma jest ciekawa i nigdzie nie jest idealnie. Tutaj można zrobić szybki skok w górę, ale jeden fałszywy ruch lub zwykły błąd i po tobie. Potrzeba strategii i długoletniego planu. Czy MD to ma?

Omron

W tej firmie nikt nie doceni twojej pracy. Zero motywacji pracownika zero pochwał czy nawet słowa dziękuje. Bo o premii uznaniowej to można tylko pomarzyć.(usunięte przez administratora) MD nie potrafi zebrać i utrzymać zespołu który zostałby na dłużej w tej firmie. Automatycy zmieniają się co 4 miesiace no bo nikt nie chce się dawac wykorzystywać i pracować za 2 .

Harry

Kierownictwo nie ma szacunku dla pracowników teraz jeszcze zabrali płatne nadgodziny. Myślą ze ludzie są głupi i będą robić nadgodziny za dni wolne śmiech na sali. Dzieki takim zagrywka tracą kolejnego pracownika bo już szukam innej pracy.

Czy firma DRAMERS S.A. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Wesoły ptaszek
@Pytanie

Szkolenia? Jakie szkolenia! W tej firmie nie ma żadnych szkoleń, pieniądze wydawane na pracowników to wg góry pieniądze wyrzucone w błoto!

12we34

Nawet na stołówce nie można zjeść w spokoju śniadania bo jesteś obserwowany przez kamery... To już szczyt...

@12we34

Bo szefostwo chce wiedzieć co jesz! I czy podwyższa czy po premii . Nie martw się w mojej pracy też obserwują stołówkę i nie tylko dobrze ze w szatni nie ma jeszcze kamer

byly pracownik

Witam jakiś czas temu pracowałem w narzędziowni i chciałem ostrzec wszystkich przed praca jako narzędziowiec mechanik form ostatnio z tego co wiem to jakiś facet tez wytrzymał tam 3 miesiące bardzo zła atmosfera a do tego koordynator i jego przełożony tragedia.Wiec zastanówcie sie bo na pewno dużo obiecują a realia całkowicie są inne

user
@byly pracownik

Witam, z tego co wiem to nie "facet który wytrzymał tam 3 miesiące" tylko nie została przedłużona mu umowa próbna, a na to zapracował efektami swojej pracy. Czy jeżeli atmosfera faktycznie byłaby "bardzo zła" w/w "facet" sam pracował by do końca umowy? Czy możesz wyjaśnić jakie "obietnice" zostały niespełnione? Jakie masz podstawy aby określać kogokolwiek jako tragedia? Dla mnie tragedią jest oczernianie firmy i jej pracowników bez jakichkolwiek argumentów i nieprawdziwych wiadomości.

byly pracownik
@user

Witam jak zwykle to wszyscy są źli oczywiście firma jest super i pseudo kierownicy tylko jakoś nikt nie chce długo tam pracować i co chwile szukacie kogoś na to stanowisko oczywiście to Wy zwalniacie bo ,, zapracował efektami swojej pracy" śmiechu warte :)

Oo
@byly pracownik

Co Ty opowiadasz. Na narzędziowni od dawna zgrany i dobrze zarządzany zespół. Pozdrawiam

Xxx
@user

Tak atmosfera była zła, tak to najgorsza firma w jakiej dane było pracować, wielkie słowa, korporacyjne podejście, a ludzie traktowani jak śmieci. Oczywiście w firmie panuje szacunek wzajemny wywieszony na tablicach. Dużą część osób jest przyzwyczajona i myśli że tak wygląda praca w firmie produkcyjnej.(usunięte przez administratora).

Aa
@Oo

A to dobre dobrze zarządzany :) i zgrany jeszcze do tego chyba zgrany to tylko jest koordynator ze swoim przełożonym jak mu donosi i wymyśla na pracowników żeby pokazać jaki to on jest dobry

UkrainaNapedemTejFirmy
@user

Firma to dno.Widziałem na własne oczy i powiem Tobie ,że pracowałem poszedłem na L4 później,bo takiego bur.de.lu dawno nie widziałęm. BHP to oni mogą tutaj nagrywać i pokazywać obrazki w firmach .Ludzie będą pokazywać na szkoleniach i zaznaczać błędy.Wypadki? Szkoda gadać? Przy mnie gość był na podnośniku bez kasku,bez zabezpieczenia bujał się jak małpa w zoo na wysokości.Spawanie w trakcie procesu produkcyjnego? Można można wszystko.Jak cenisz zdrowie to nie idź tam,możesz ucierpieć .Zero szkoleń i a pracujesz z poważną chemią od której możesz mieć duże problemy skórne oddechowe, itd.Nie dziwie się ,że BHP jest inny,pewnie starszy gość który pracuję dużo lat już od początku nie wytrzymał.Drzwi zamykane w trakcie pracy? Bez karty nie wyjdziesz przełożonego.Wiecie co to droga ewakuacyjna? Chyba nie.Kultura pozostawia wiele do życzenia.Ale czego oczekiwać jak gość przyszedł do pracy taki koordynator gdzie dostał 600 z.ł więcej niż u siebie na wsi i myśli ,że Boga za nogi łapał i struga tutaj ważniaka. .Nie jasne umowy,premie? Tak.Bałagan,syf nie chodzące prysznice.A co tam przecież to tylko bydło w robocie nie warto się przejmować.A kordynator się trochę wczuwa w role.Po zakończeniu pracy już by taki odważny nie był,bo to zwykła ru.ra.

SamaPrawda

Pracowałem w tej firmie jako Operator Naważalni Surowców.Opisze jak wygląda cały proces. Zacznę od samej rozmowy o pracę, gdzie pokazywana jest praca (informacja na rozmowie o pracę ,że dużo osób rezygnuję widząc stanowiska pracy i samą pracę). Spytajcie o premie na starcie jak jest rozpisana,bo w umowie jej brak! Sama praca jest w masce ,ze szkodliwymi substancjami o których nikt Ciebie nie poinformował przed pracą ( poprzednio pracowałem w firmie z mniej szkodliwymi rzeczami spożywka to 6h przeglądałlśmy specyfikacje produktów + testy taki sprawdzian). Tutaj nic takiego nie było.Szkolenie BHP na odpier...Nie wiesz z jakimi substancjami pracujesz a to chyba ważne?? Brak szkolenia stanowiskowego! Badania wstępne to dosłownie 2 min w zakładzie.Może i tak być tylko pytanie czemu bez konkretnych badań? RTG płuc,krew.Aha rozumiem może coś będzie człowiekowi od tej chemii i nie będzie mógł sądzić się na podstawie takiej dokumentacji. Pielęgniarka dając kluczyk i ciuchy mówi gdyby Pan zrezygnował w 1 dniu to proszę kluczyk dać na ochronie,mówi to dużo o firmie...,że takich ludzi było dużo.Co dalej? Wchodzisz do pracy czujesz mocną chemie,wyciągarki powietrza nie pracują tak jak powinny( zapchane) a co tam pracownik przecież nie ważny jest. Możesz naważać,ładować mieszalniki lub pracować na 2 taśmach.Praca jest typowo fizyczna. Kasa ? Słuchajcie niby płacą 4k netto,600 zł w premii i nocki,do tego nadgodziny.Czyli 5tys jest.Bez nadgodzin.Niby ok,ale jak pójdziesz na 2 taśmy to powiesz sobie przecież ja pracuję za dwóch,naważasz za Brygadzistę którego nie ma tym dziele czyli za dwóch.To dobra kasa? Chyba nie licząc x2 obowiązki.Dla ludzi liczy się kasa,a prawda jest taka ,że lepiej poszukać pracy w sterylnych warunkach. Maszyny non stop się psują,bez szkolenia jedziesz i myślą ,że wszystko będziesz umieć. Kontakt bardzo utrudniony HR,Koordynator.( Hr nie zna podstawowych informacji lub celowo wprowadza w błąd) Koordynator pyta się Ciebie po 2 dniach czy rozbierałeś maszynę.A kto Ciebie szkolił? Śmiechu wartę. Jako naważający to naważasz ,liczysz i zapisujesz w SAP.Mieszalniki to chińskie,sama jedna wystrzeliła.I co ciekawe nie pierwszy raz.Polecam każdemu żeby poszedł do pracy i był poparzony chemią z kostek.Do tego może dojść w każdej chwili.BHP? Gość na podnośniku bez kasku wchodzi na poręcze,Cuda w tej firmie się dzieją. Ale z drugiej strony to rozumiem.Prezes ma w pompie co się dzieje byle produkcja szła,nie kontroluje nic nikt wyżej postawiony.Praca leci na łapu capu normy duże,ale kasa się zgadza non stop dla góry.Kto by tak nie chciał? Kilka ludzi jest ok,dużo Ukraińców. Firma niby produkująca chemie,a (usunięte przez administratora) jak cholera w łazience.Prysznice to chyba z 5 lat nikt nie sprzątał.Co ciekawe tego się nie spodziewałem żeby Polak jechał na 2 maszyny a 3 ukrainców sobie gadało 30 min..Tego nie można tolerować w żadnej pracy.Nie ujmując zagranicznym gościom. Praca może do ogarnięcia ale brak zarządzania dobrego,BHP,ryzyko utraty zdrowia całkowicie ją skreśla ją z rynku pracy dla mnie.

x-man

Witam Nie polecam pracy w narzędziowni w tej firmie każdy gada na każdego za plecami a szczególnie pseudo przełożeni. Większość maszyn to ich samoróbki lub ściągane na kilogramy z Chin a od nowego pracownika oczekują że zrobi z tego standardy europejskie bo oni już nie mają pomysłów jak to zrobić.Kierownictwo żenada jakieś spotkania motywacyjne dziecinada

user
@x-man

Witam, podajesz nieprawdziwe informacje, wyjaśniam, "Większość maszyn to ich samoróbki"- żadna maszyna w narzędziowni nie jest samoróbką. "lub ściągane na kilogramy z Chin" tylko 1 na 10 maszyn na tym dziale została wyprodukowana w tym kraju ponieważ przy tej konkretnej obrabiarce są liderem, pozostałe maszyny są wiodących europejskich producentów i są serwisowane, "jakieś spotkania motywacyjne" nie mają miejsca, ponieważ spotkania mają zupełnie inny charakter zatem informacja,którą podajesz ponownie mija się z prawdą. W mojej ocenie "żenadą" jest próba oczernienia firmy lub jej pracowników kłamstwami.

Stem

Dzięki za głos. Kto jest teraz koordynatorem? Ta Ci śpiewa, tzn Pani krzykaczka?

Nowa

Jaki system pracy obowiazuje? 3 zmiany? Jak z weekendami

Mikołaj
@Nowa

Obecnie firma Dramers szuka operatora maszyn. Praca odbywa się na dwie lub trzy zmiany. Pracodawca oferuje darmowy dojazd autobusem pracowniczym w trybie zmianowym, okolicznościowe wypłaty socjalne i atrakcyjne wynagrodzenie podnoszone wraz z kwalifikacjami. Chętnie dowiem się jeśli będziesz aplikować.

JAJO

bzdury piszecie firma jest okey POLECAM

Bajdon
@JAJO

Zgadzam się, fajnie się u nich pracuje

@JAJO

Jak wlazisz w tyłek to firma ok

_były
@Bajdon

ACDC - na na którym dziale pracowałeś ?

Pracowni

Rotacja w firmie jest tak duża, jak sprzedaż top produktów z magazynu. Ludzie sami odchodzą, bo mają dosyć (niektórych) niereformowalnego kierownictwa/pseudo liderów i liderek/dyrektorów, pełnego frustracji i niskiej samooceny, którą kompensuje i rozładowuje m.in. złością na podwładnych i współpracownikach. Czuć to ewidentnie po atmosferze. Chcesz poczuć się jak "byle kto"?

Zostaw merytoryczną opinię o DRAMERS S.A. - Swarzędz

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w DRAMERS S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy DRAMERS S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DRAMERS S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 0 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie DRAMERS S.A.?

Liczba opinii klientów firmy DRAMERS S.A., to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a, 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DRAMERS S.A.