YAWAL S.A.

Opinie o YAWAL S.A.

Robol

I nowy kierownik kontroli się pojawił

@Robol

Ilu było kandydatów?, bo słychać było że jeden :).

Kontroli czego?

@anonymous

dobre pytanie, kontroli czego lub kogo ?

adrenalina
@anonymous

Będzie się sam kontrolował żeby go nie zwolniły mizoandryczki .

xyz
@Robol

Co to za gość ? podobno jeszcze go nikt nie widział, Z Dąbrowy ?

@xyz

Yeti ;)

Irek

Proszę o informacje jak się pracuje na magazynie? Dostałem ofertę od pośrednika i zastanawiam się....

Tadek
@Irek

Zależy na którym magazynie. Na profilach będziesz łaził jako ogon po całym magazynie i szukał jednego brakującego profilu przez pół dnia aby skompletować zamówienie. Na akcesoriach będziesz odmierzał gumę lub liczył śrubki i zawiasy. Oba zajęcia bez perspektyw, nie polecam.

Irek
@Tadek

A atmosfera? Szef?

Tadek
@Irek

Atmosfera ? hmm nic specjalnego. Większość ludzi ok, ale są i du....zy. Szef ? też mi pytanie. Zależy który bo nam magazynie jest ich z 15. dyrektor,kierownik stary i kierownik nowy, zastępca kierownika tego pierwszego no i mistrzowie oraz brygadziści. Tak że szefów ci u nas dostatek. Brakuje jeszcze zastępców mistrzów i brygadzistów, ale jak znam życie lada moment będą i oni.

wampir
@Tadek

A to jest dyrektor czy dyrektorka ? bo mam zagwózdkę.

Czyżby czarnym dziobom się polepszyło bo przestali kłapać na forum ?

Skończ podburzać

jan
@anonymous

boli prawda co?? może się przedstawisz ?

@jan

Prawda jest taka że jestem z biura. Agresja rodzi agresje. Więc podaruj sobie takie teksty.

@anonymous

Czarne dzioby przestały ale tylko na chwilę, czekamy na rozwój sytuacji, aż Pani Zofia weźmie pod kreskę i rozliczy ekipę rządzącą. Czekamy też aż wszystkiemu przyjrzy się córka właściciela i wrócą czasy gdy pracownik produkcyjny był szanowany, a jego praca włożona w rozwój firmy doceniana.

black
@anonymous

Jaki jest cel zadawania takiego zaczepnego pytania?

@anonymous

Może przestań wywoływać wilka z lasu tylko zajmij się przekuwaniem wiedzy teoretycznej w praktykę, bo nie wiadomo ile jeszcze ujedziesz w firmie po znajomości! A twoje hipotetyczne podejście do produkcji oparte na zasadzie prób i błędów już się wszystkim odbiło czkawką!

wacław z Kiedrzyna
@anonymous

Coś ci się pokiełbasiło z tą Panią Zosią. Ona nie rozlicza, ona zostanie rozliczona za kamerdynerstwo.

@anonymous

Tak polepszyło! Zwalniam się! :)

No i tak to tylko wieśniak potrafi skwitować innych. Wracaj na pole

Barti
@anonymous

Zgadzam się- co ma piernik do wiatraka? Jak masz potrzebę opisać czyjeś kompetencje lub ich brak to to zrób. Wygląd nie ma tu nic do rzeczy. No chyba ze chcesz obrazić kogoś

Iza

Możecie powiedzieć coś więcej o pracy na stanowisku konstruktor systemów aluminiowych? Pojawiło się takie ogłoszenie w sieci. Wiecie jak przedstawia się kwestia benefitów pozapłacowych oraz wynagrodzeń? Możliwość rozwoju zawodowego i szkoleń, czy firma praktykuje awanse wewnątrz firmy? Jaka jest atmosfera? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat.

Err
@Iza

Iza złóż aplikację, dowiedz się, popracuj a potem podziel się swoimi doświadczeniami. Twoje wpisy robią się nudne.

@Err

faktycznie wpisy Iza są nudne !! może coś się wypowiesz nt usuwania wpisów ?

zadowolony konstruktor
@Iza

Czytając to ogłoszenie mam wrażenie że ktoś tu upadł na głowę, ale po kolei. Pracując dla pani, która to ogłoszenie opracowała zyskasz: 1. Atrakcyjne warunki ubezpieczenia grupowego - FAKTYCZNIE DLA MŁODEGO CZŁOWIEKA NAJWAŻNIEJSZE JEST UBEZPIECZENIE NA ATRAKCYJNYCH WARUNKACH, BO PRZECIEŻ KAŻDY MŁODY CZŁOWIEK W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI CHCE BYĆ UBEZPIECZONY NA ATRAKCYJNYCH WARUNKACH !!!!!. 2. Prywatną opiekę medyczną - JAK BĘDZIESZ MIAŁ KATAR TO PAKIET JAK ZNALAZŁ. A POZA TYM PIC NA WODĘ Z KTÓREGO NIE SKORZYSTASZ BO … (POCZYTAJ O PREMII ZA ABSENCJĘ). 3. Dofinansowanie do Karty Multisport – DOFINANSOWANIE, MÓJ BOŻE, KTO Z TEGO KORZYSTA I KTO TO WEŹMIE POD UWAGĘ MAJĄC DO WYBORU LEPSZĄ PENSJĘ ?. CHYBA ZARZĄD Z POMYSŁODAWCZYNIĄ ? A TU PRZYDA SIĘ TROCHĘ RUCHU. 4. Paczki na Mikołajki i z okazji Dnia Dziecka - NIE CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ CO JEST W TYCH PACZKACH I JAKA JEST ICH WARTOŚĆ. 5. Świadczenia świąteczne - ZAPYTAJCIE PRACOWNIKÓW JAKIE ŚWIADCZENIA DOSTALI NA ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY ? (usunięte przez administratora) A teraz pora na materialne korzyści, które oferuje nam (usunięte przez administratora) 1. Premia uzależniona od wyników twojej pracy - NA PREMIE NIE MASZ NAJMNIEJSZEGO WPŁYWU !!. CO KWARTAŁ DOSTANIESZ D(usunięte przez administratora), A WIĘC I PREMIA TO JEDNA WIELKA ILUZJA. 2. Dodatkowa premia motywacyjna za brak absencji chorobowej - JAK CAŁY ROK BĘDZIESZ CHODZIŁ NICZYM WÓŁ DO ROBOTY MIMO GRYPY I KATARU TO ZA ROK OTRZYMASZ AŻ !! 1000 ZŁ BRUTTO, CO DAJE 83,3 ZŁ BRUTTO ZA MIESIĄC CHODZENIA Z GRYPĄ I BÓLEM GŁOWY DO ROBOTY. PAMIĘTAJ JEDNAK, ŻE JAK PÓJDZIESZ NA 1 DZIEŃ OPIEKI LUB 1 DZIEŃ OKOLICZNOŚCIOWEGO NP. Z POWODU ŚMIERCI BLISKIEGO (usunięte przez administratora), BO WG ILUZJONISTKI BRAK ABSENCJI TO PRACA NON STOP, BEZ MIEJSCA NA ŻAŁOBĘ I ZADUMĘ. 3. Nagroda za dzielenie się pomysłami - ZAPYTAJCIE POMYSŁODAWCZYNI KTO DOSTAŁ TAKĄ NAGRODĘ. JEDYNA TAKA BYŁA WYPŁACONA W 2015 R. I NIE WARTO PISAĆ ZA CO. DZIŚ TO ILUZJA. NO CHYBA ŻE W YAWALU PRACUJĄ (usunięte przez administratora)SKORO NIKT TAKOWEJ NIE WIDZIAŁ. 4.Bonus za polecenie pracownika - BOŻE JAKIM TRZEBA BYĆ DESPERATEM ABY PŁACIĆ ZA FUNKCJĘ NAGANIACZA I JESZCZE SIĘ TYM AFISZOWAĆ ?. A na koniec najlepsze. Specjalnie dla was pani (usunięte przez administratora) ma jeszcze: 1. umowę o pracę na pełny etat - FAKTYCZNIE YAWAL JEST W TAKIEJ KOMFORTOWEJ SYTUACJI, ŻE ZAWSZE MOŻE WAS ZATRUDNIĆ NA ŚMIECIÓWCE BĄDŹ POŁOWIE ETATU. PRZYSZŁY KONSTRUKTORZE POWINIENEŚ SIĘ CISZYĆ Z TAKIEJ OFERTY !!. 2. Bezpłatne szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne - HIMALAJE HEREZJI. JEDYNE SZKOLENIE JAKIE OTRZYMASZ TO NIEUDOLNE Z BHP. DOWIESZ SIĘ NA NIM ŻE PALECIAK TO NIE HULAJNOGA. BĘDZIESZ TEŻ MIAŁ SZANSE BYĆ NA WIRTUALNYCH SZKOLENIACH JAK NP. DLA TZW SYGNALISTÓW. POZA TYM SZKOLENIA ZEWNĘTRZNE ZAREZERWOWANE SĄ TYLKO DLA KAMERDYNERSTWA I NAJBLIŻSZEGO OTOCZENIA. DLA ZWYKŁEGO PRACOWNIKA SZKOLENIA POD KAŻDYM WZGLĘDEM TO WIELKA ILUZJA. 3. Szanse uczenia się i wymiany wiedzy - OJ TAK, TO NA PEWNO. WPIERW SIĘ UCZYSZ, A NASTĘPNIE WYMIENIASZ WIEDZĘ W ALUPROFIE, LUB U INNEJ KONKURENCJI. 4. Realne możliwości na rozwój i awans – JEST TO MOŻLIWE (usunięte przez administratora). POZA TYM ZAPOMNIJ O AWANSIE. 5. Duża swoboda działania i wdrażania swoich pomysłów - TO AKURAT PRAWDA. TWÓJ PRZEŁOŻONY RACZEJ POMYSŁÓW MIEĆ NIE BĘDZIE WIĘC W TOBIE NADZIEJA. 6. Upominki z okazji dnia kobiet i chłopaka - DOSTANIESZ RÓŻYCZKĘ Z BIEDRONKI ZA 1 ZŁ LUB NAFASZEROWANEGO SPULCHNIACZAMI PĄCZKA ZA 0,74 GR. 7. Luźną atmosferę w gronie młodych ludzi - TO PRAWDA. LUZ BLUZ, BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI, BRAK ZASAD NO I NAJWAŻNIEJSZE, (usunięte przez administratora) 8. Pyszną kawę - JA BYM JESZCZE WSPOMNIAŁ O DARMOWYM PAPIERZE TOALETOWYM, NIEWYDZIELANEJ WODZIE DO SPŁUKIWANIA I O DARMOWEJ KRANÓWCE ORAZ O COROCZNYCH WYKWINTNYCH WIGILIACH.

Cherry :)
@zadowolony konstruktor

Musze tu trochę zaprzeczyć jednej tezie, Wigilie są fajne! :)) bo to jedyna okazja oby zobaczyć jak zalewa nas pracowników produkcji, FALA pracowników biurowych!!! Na każdego pracownika produkcji przypada jeden mózg biurowy złożony z czterech osób, każda po 1\4 mózgu!! :)))

olek
@zadowolony konstruktor

Dziękuję za informacje. To ,że będę aplikował spowodowane jest tym , że na dzień chłopaka dostanę pączka HIP HIP Hurra, Hurra , Hurra :). Reszta benefitów to standard w każdej firmie...

@olek

Nie taki standard. Pracuję niedaleko waszej i u nas nic takiego nie ma....

olek
@anonymous

zapraszamy do nas , te benefity są tylko na papierze, to co napisał zadowolony konstruktor. W Yawalu benefity to jak majaczenie pijaka

@anonymous

U ciebie tych benefitów nie ma, a jest 4 brygadówka ? tzn zapier.....czasz świątek piątek ?

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie YAWAL S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Konstruktor wydawały Ci się najkorzystniejsze?
shakin dudi

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego złe opinie o Yawalu zaczęły pojawiać się dopiero od kilku lat ? Wystarczy przejrzeć historię wpisów i daty aby zadać sobie to pytanie. Równie złe, a nawet gorsze wpisy były i są na stronie Finala. Masakra.

Stańczyk

W Yawalu nie jest aż tak źle, skoro ci co się zwolnili wracają znowu na ciepłe posadki, które już są obsadzone kimś innym np. A dlaczego nie są przyjmowani na produkcję skoro tam największy deficyt i rotacja? Bo na produkcji trzeba się niestety ale narobić, a za biurkiem posiedzi, przejrzy monitoring, kto kogo klepie po tyłku, zrobi wpis na goworku w godzinach pracy, poudaje że cos robi i czas zleci )

diabeł
@Stańczyk

Ciekawe czy mój sex z Kają na koszu z profilami zaobserwowały kamery ??

mary
@diabeł

no niestety tak i widać Twojego małego pen..sa

a ty nie widzisz, ze jaja sobie robią????? Weź wyluzuj - stres szkodzi

@anonymous

Jaja sobie robią?! Super! Dostęp do nagrań wideomonitoringu powinien być ograniczony i nadzorowany bo zawiera wizerunki osób fizycznych. W takim wypadku art. 37 ustawy o ochronie danych osobowych wymaga, by dostęp do tego typu nagrań miały wyłącznie osoby, którym wydano upoważnienie do przetwarzania danych. Wymagane jest również prowadzenie ewidencji wydanych upoważnień do przetwarzania danych osobowych – zgodnie z treścią art. 39 ust. 1 ustawy powinna ona zawierać co najmniej: imię i nazwisko osoby upoważnionej, datę i zakres nadanego upoważnienia. A w Yawalu …. jest zupełnie inaczej dostępu mało kto nie ma i później gdy coś się wydarzy każdy może zobaczyć i komentować bez ogródek. Kamery powinny być właśnie zamontowane i biurach skierowane na monitor i wtedy weryfikacji kto jest potrzebny w firmie podlegałby każdy a jego praca mogłaby zostać oceniona.

@black little dress

Kto pomawia inną osobę lub instytucję, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności, lub karze pozbawienia wolności do 1 roku. Takie przesłanie niesie za sobą art.212 kodeksu karnego. Przepis ten dotyczy także zachowania w sieci.

@anonymous

A gdzie tu pomówienia? Każdy wie, że praktycznie każdy kto ma tylko komputer firmowy ma dostęp do monitoringu. A przynajmniej na jednym dziale tak jest i jestem w 100% tego pewien. Nie z domysłów jak może niektórzy tylko mam na to wiele przykładów.

To nie „praktycznie każdy”. I tu są pomówienia

Nie pomówienie a fakt.

Grozisz mi? pozbawieniem wolności! art 190 KK

@black little dress

Nikt nikomu nie grozi. Przypominam tylko, że nikt w sieci nie jest bezkarny. Nawet jeśli anonimowy. Przypominam tak samo jak ty odnośnie przepisów dot. ochrony danych osobowych. A mówienie, że „w Yawalu …. jest zupełnie inaczej dostępu mało kto nie ma” jest nieprawdą, bo jest wręcz przeciwnie- mało kto go ma. I mają go osoby upoważnione. Wszystko w temacie

@black little dress

A jak masz jakieś wątpliwości co do bezpieczeństwa twoich danych osobowych zawsze możesz napisać do Inspektora danych osobowych Yawala: iod@yawal.com. Na pewno odpowie ci na wszystkie pytania.

czarny
@black little dress

A na guzik chciałbyś podglądać w biurze kto co robi skoro widać bez kamer jak ta praca jest realizowana i nadzorowana ?. Kpina goni kpinę. Skoro firma się nie poprawia, nie rozwija i nie ma wyniku tylko iluzja goni iluzję to po co kamery przy monitorach ? Już bez kamer widać efekty pracy całego biura. A tak na marginesie, już lepiej na każdym komputerze zainstalować program monitorujący aktywność danego osobnika tylko po co skoro managery od wiedzy wszelkiej i działalności cudotwórczej nic nie robią tylko się spotykają ?.

@Stańczyk

Stańczyku uwierz mi ci co wrócili żałują, bo wrócili do większego bagna niż jak się zwalniali. Ponadto wrócili bo im zaproponowano o niebo większe pieniądze i stanowiska. Nie łódź się że skamlali aby wrócić, wróć na ziemię zanim coś skrobniesz. A tak na marginesie te powroty tylko świadczą o tym jak złe decyzje popełniano puszczając ich kiedyś. To jest właśnie brak polityki personalnej ale to już Zofii problem.

Starawyga

Pracę w Yawal/Herby mogę ocenić w następujący sposób: plusem jest atmosfera w pracy, natomiast minusem kwestia zarobków. Najgorsze jest oczekiwanie na premię, będzie czy też nie....

yawal
@Starawyga

Ta wspaniała atmosfera o której piszesz zapewne panuje na którymś z wydziałów produkcyjnych lub na magazynie. To prawda ludzie na produkcji raczej się szanują i kolegują bo po pierwsze mają wspólnego wroga a po drugie mają na to czas, bowiem takiej sielanki, bajerki, fajeczki i klepania lasek po d...e jak w Yawalu nie spotkasz nigdzie indziej. Niestety ta dobra atmosfera kończy się właśnie na halach, bo w biurze panuje coś zupełnie odwrotnego. Nie pisz więc ogólnie, bo wprowadzasz w błąd ludzi którzy będą rozważać prace w Yawalu. A zarobki i premia. Boże ile już o tym napisano. Dlaczego w Yawalu jest jak jest i wszyscy którzy odeszli się z tego cieszą ?. bo ta firma, i jej władze oraz właściciel na to zasługują.

MałaMi
@yawal

Coś odwrotnego, czyli? Klepiecie sie po plecach nawet za zjb**ą robotę! i gratulujecie sobie przypału. Mnie nie klepie nikt po tyłku ani żadnej z moich koleżanek, więc wypraszam sobie! A jeśli piszesz o solidaryzowaniu się bo mamy wspólnego wroga, to tak jak i my pracownicy z produkcji jesteś wrogami dla tych, których potrafimy wpunkować ze złego zarzadzania!

Mleczgal
@MałaMi

Mylisz się, my się nie klepiemy po plecach tylko na siebie ujadamy i się namiętnie pod.......my, bo współpraca w biurze tyle znaczy co dla muzułmanina świńskie mięso. Każdy dział to zamknięte podwórko, i jeśli na nie wtargniesz masz gwarantowany odwet. A co do klepania się po (usunięte przez administratora) e na produkcji. Jak myślisz w kamerach nie widzimy co po nocach robicie ? A i za dnia widać wyleżyny na kartonach.

MałaMi
@Mleczgal

W kamerach?? A nie służą one wyłącznie dla bezpieczeństwa, tak mówi prawo o monitoringu przemysłowym!! No super, że tak na forum, bez ogródek walisz prosto z mostu, że inwigilujecie pracowników produkcji, a dostęp ma każdy kto się z choinki urwał! Zaje…e! Dostęp do nagrań pochodzących z monitoringu w miejscu pracy zgodnie z art. 37 Ustawy o ochronie danych osobowych mogą mieć tylko osoby upoważnione przez administratora. Nagrania powinny być odpowiednio zabezpieczone, tak by nie dostały się w nieodpowiednie ręce, co mogłoby skutkować ich nielegalnym wykorzystaniem.

@Mleczgal

Gratuluję inteligencji, cenna informacja dla PIP, że pracownicy są obserwowani na kamerach. Jeszcze raz gratuluję ????????

eM
@Mleczgal

Wyleżyny na kartonach... ;D Ty sobie lepiej zadbaj o to byś odleżyn na swoim tyłku nie dostał od siedzenia. Bravo! Bravo! Oby któryś pracownik w końcu zrobił porządek z tym Waszym podglądaniem ludzi!

Mleczgal
@eM

Kamery służ tylko do jednego.................... nie łudź się że są zamontowane dla bezpieczeństwa. Swoją drogą jaki miałyby mieć wpływ na bezpieczeństwo ? Widzimy wszystko i wszystkich nawet klepanie po (usunięte przez administratora)

@Mleczgal

Wielkie mi halo- kamery są wszędzie. Normalka.

My.
@Mleczgal

Zazdrość przez Ciebie przemawia?? Wy ,,biurowi" po plecach się nie klepiecie a MY po tyłkach... Straszne rzeczy.... :D Może zamiast siedzieć na goworku o 10.57 zrobił byś coś porzytecznego dla firmy...???

@Starawyga

Atmosfera to była kiedyś, 10 lat temu, teraz to już rutyna.

@My.

Pożytecznego a nie porzytecznego

Trybu

Pytanie do forumowiczów. Czy słynna na całą okolice hala obróbki mechanicznej jeszcze istnieje. Planowałem złożyć swoje cv.(znam ten sprzęt). Napiszcie czy warto aplikować, czy dać sobie spokój i poszukać pracy w innych okolicznych zakładach pracy.

Marcus
@Trybu

Słynna hala obróbki mechanicznej lada moment znajdzie się w Dąbrowie Górniczej. Chyba dlatego, że aż tak słynna na całą okolice Herb.

wacek placek
@Trybu

Człowieku mało to masz firm z maszynami CNC. Po co pakujesz się w (usunięte przez administratora) skoro już książka na ten temat powstała. Ta firma nie warta jest ani jednego mądrego człowieka. Jeśli chcesz być traktowany jak idiota i nieudacznik życiowy to co innego, składaj papiery.

@wacek placek

Dziękuję za odpowiedz. Dzięki tobie zdecydowałem, że złoże tam papiery. Mimo tego, że ty narzekasz na firmę to ciągle tam pracujesz. To znaczy że nie jest aż tak źle.

@anonymous

złóż, złóż, pożytecznych, tanich idiotów nigdy nie za wiele.

Rozumiem. Wszystkich do się siebie porównujesz. Słabe to bardzo

yawalowiec biurowiec
@anonymous

Ja nie pracuje na produkcji !! Odradzam więc z serca, ale jeśli lubisz być niedocenianym popychadłem za niską stawkę jak na operatora CNC przystało to zapraszamy, od razu szukaj sobie lokum koło Huty w Dąbrowie abyś byś miał blisko do pracy. Klimaty tam są przednie więc skoro z ciebie taki asceta będziesz w swoim żywiole. No chyba że masz inny cel i wcale nie myślisz o pracy tylko o trolowaniu tu?

jeszcze pracownik

przecież widać , że firma się zwija ..

chyba jej kokot uległ poprawie bo na pewno w firmie nic nie uległo poprawie a wręcz przeciwnie

@anonymous

No a co na to posąg pychy ze swoją przyboczną kamerdynerką, ?. Przecież kokot kokotem a wyniki wynikami. Niedługo trzeba się będzie rozliczyć, bo ileż można urabiać rodzinkę na E, że jest niby dobrze tylko dziwnym trafem jesteśmy za konkurencją na szarym końcu.

Darek
@anonymous

Podstawowym problemem tej firmy jest ciągła rotacja ludzi i brak stabilizacji - nie da się stworzyć dobrze i sprawnie działającej firmy jeśli na okrągło doświadczeni pracownicy odchodzą (nie dziwię im się), a przychodzą nowi na chwilę, zaraz odchodzą i tak w kółko. To jest chore - ta sytuacja jest już od 2 lat i jeśli zarząd nie pójdzie po rozum do głowy to Yawal już nigdy nie wyjdzie z tego gó*na i cały czas wszyscy będą się męczyć z tym brakiem organizacji i stabilności. W kółko są tylko przyjmowani nowi kierownicy, kierownicy kierowników i kierownicy kierowników kierowników - na nich firma nie oszczędza a wręcz przeciwnie, ale jeśli chodzi o najpotrzebniejszych pracowników dzięki którym ta firma jeszcze jakoś działa to 0 szacunku, 0 uznania - nie podoba się to w*pierdalaj bo za Ciebie przyjdzie więzień a najwyżej Twoi koledzy zrobią Twoją robotę. To co się dzieje od 2 lat to WSTYD i ŻENADA. Prócz kilku osób to już nikomu nie zależy na rozwoju tej firmy, a już na pewno nie tym nowym bo to są osoby które przyszły/przyjdą (bo ciągle pojawiają się nowi kierownicy) nie zależy na rozwoju tej firmy, tylko byle posiedzieć 1-2-3 lata i spadać z tego bagna - taka prawda, szkoda tylko że właściciela już to wszystko nie obchodzi.

@Darek

Problemy o których piszesz wynikają wyłącznie z nieumiejętności zarządzania, buty i arogancji jaką od dawna kieruje się góra. A potrojona ilość kierowników i ich zastępców wynika wyłącznie z tego, że ci ludzie nie mają takiej wiedzy jak ich poprzednicy oraz dlatego że nie zgadzają się robić tyle co robili ich poprzednicy. W rezultacie mamy dziś dyrektora magazynu(od wszystkiego i niczego), kierownika ds wysyłek, Kierownika ds dostaw i zakupów, kierownika magazynu, zastępce kierownika magazynu, pięciu majstrów, tyle samo brygadzistów i do tego specjalistów od wszelkich spraw magazynowych oraz planistki. A (usunięte przez administratora) jaki był tak jest. To samo jest na trzymaniu ruchu i w innych wielu miejscach, szczególnie rozbuchanym marketingu czy obsłudze klienta. Roboty tyle co kot napłakał a "specjalistów" od zatrzęsienia. No cóż dobra zmiana od 2015 r robi coraz lepsze postępy. Z 7 lat temu za taki stan rzeczy EM zrobiłby taką czystkę, że zarząd kierowałby co najwyżej ruchem na magazynie.

yawal

Iza, zaprawdę Ci powiadam tu nie piszą idioci. Znikanie wpisów z tej strony, które nie łamią regulaminu lecz są niewygodne dla kamerdynerki to już nagminność. Radzę wejść na stronę czyścimy internet.pl i poczytać, co zamiast wytężonej pracy nad swoim wizerunkiem robią ci których prawda boli.

@yawal

Ależ oczywiście,że tak! Wpisy usunięte bo były niewygodne dla pracodawcy. Usunięto mój wpis gdzie przedstawiłem sytuację pracowników ze stażem większym niż 10 lat i w odpowiedzi uzyskałem, że najwidoczniej jestem w firmie niepotrzebny i pracuje przez zasiedzenie, a osadzony jest bardziej wartościowym pracownikiem niż ja.

bez nicku

No i Pani Iza zamilkła nt usuwania wpisów rzez pracodawcę A czarne dzioby kłapią i będą kłapały , dopóki w tej firmie coś na lepsze się nie zmieni . No ale obrażać pracownicze doły przez biuro jest łatwo. Niech biuro bierze się do roboty a nie siedzi w internecie.

Cherry :)
@bez nicku

Ale przynajmniej wiemy gdzie min podziewają się nasze pieniądze. Zamiast zadbać o pracownika i w ten sposób zmienić postrzeganie firmy to pieniądze lokowane są w inny sposób. Usuwanie negatywnych wpisów nie zmieni ustnie przekazywanej złej opinii o firmie. Gdzie się podziały czasy, gdy pracownik czuł się zintegrowany z firmą, gdzie jubileusze, wczasy pod gruszą, wyprawki dla dzieci, bony na Wielkanoc i Boże Narodzenie, premia co miesiąc?! Gdzie te czasy gdzie wilk był syty i owca cała. Jakoś wtedy nie brakowało na to pieniędzy, a teraz wszystko drożeje a pensja maleje. Gdzie te czasy Włodarskiego np.?!

@bez nicku

Może pracownicy z biura mają jakieś tam wykształcenie ale niestety zapomnieli że wychowanie to nie jest to samo... Następny duży minus u pracodawcy...

@?!!

Ty w kółko, to samo... Sam/ sama robisz dziwne podziały. Przypominam : "biurowy" to człowiek jak każdy inny. Myślę, że Ty bardziej przebywasz to "wykształcenie" niż oni. Odpuść już, bo to nudne. Za chwilę napiszesz, że Ci grożę. Nic z tych rzeczy.

black little dress

A ty zaraz napiszesz „zwolnij się , co tu jeszcze robisz…”. Wpisy są następstwem sytuacji jakie miały i maja miejsce, nikt tu nie odgrzewa kotleta, nikt tu nie jest malkontentem to tylko wyrażenie swojej opinii, a skoro to znowu jest na temat wychowania i szacunku do drugiego człowieka no cóż …. Żal patrzeć jak dla wskaźników traci się człowieczeństwo. Jak powiedział kiedyś Abraham Lincoln „Jeżeli chcesz poznać prawdziwy charakter człowieka daj mu władzę”

Iza

@anonymous @?!! Jeśli zaobserwowaliście, że niektórych komentarzy nie ma, to musiały one łamać regulamin Gowork i w związku z tym zostały usunięte przez administratora. Skoro macie jeszcze dużo do powiedzenia o pracodawcy, jakim jest firma YAWAL to serdecznie do tego zachęcam. @bez nick-u Gowork nie daje możliwości "wykupienia" firmom możliwości usuwania negatywnych komentarzy. Jeśli jakieś wpisy zostały usunięte przez administratora, to na pewno naruszały regulamin.

@Iza

ha ,ha , ponad 100 ( słownie sto) wpisów nie spełniało regulaminu ? Wpisy będące sprzed kilku , kilkunastu tygodni ? Pani Izo , niech Pani nie zaprzecza , bo opcja usuwania wpisów w gowork istnieje !!! i można ją wykupić za dodatkową słoną opłatą !!

@bez nicku

Zgadzam się w 100% XD w usuniętych wpisach nie było nic obraźliwego a jedynie goła prawda o firmie. Zostały usunięte bo ktoś z tym wyższym wykształceniem zrobił pseudo reklamę firmom z sąsiedztwa, że płacą również kiepsko jak w Yawalu a potencjalny kandydat na pracownika mógł się doczytać aby nie podpisywać umowy z pensją która go nie zadawala bo o podwyżkę będzie trudno i zawsze może się zwolnić bo nikt go tu nie będzie trzymał.

bez nick-u

Ogromna ilość negatywnych , a nawet neutralnych wpisów została usunięta !!! Wiadomo ogólnie , że w gowork można wykupić opcję , gdzie pracodawca może samodzielnie usuwać wpisy. I proszę administratora by nie zaprzeczał że tak nie jest !! Więc proszę się nie dziwić , że dział HR mozolnie się trudzi i te wpisy usuwa. No ale od czegoś jest

jack
@bez nick-u

wreszcie jest cała prawda tutaj jest dostęp do wszystkich wpisów http://najgorszapraca.net.pl/wyszukiwarka?szukaj=yawal

@bez nick-u

Jasne. Siedzą i usuwają te wpisy. Jak te świstaki. Aż dziw że cokolwiek tu jeszcze jest

@bez nick-u

Trochę to dziwne i nad wyraz nieprawdopodobne, bo skoro w Yawalu jest tak fajnie to po co usuwać kłamliwe wpisy ;) Czy to jest narzędzie do walki z niezadowolonymi pracownikami, tak się zmienia ludzkie nastawienie?? A kolejne wypowiedzenia umów już w drodze :/

@bez nick-u

Usunęli bo przedstawiały realna sytuacje firmy, która kiedyś była potęgą a teraz niestety obraz nędzy i rozpaczy!

Jack

Narzekają tylko czarne dzioby i robole. Weźcie się w końcu do roboty , tak abyśmy tutaj w biurze mogli utrzymać swoje posady!!! a nie piszecie wredne opinie o firmie.

@Jack

Głupia prowokacja pracowniku produkcji

Jack
@anonymous

Nie jestem pracownikiem produkcji , tylko szeroko rozumianej administracji

@Jack

Obrażać możesz Swoją mamę w domu a nie na forum ludzi dzięki którym Yawal jeszcze istnieje :)

biurwa

Istnieje ? Ciekawe jak jeszcze długo ? A Ty naprawdę weź się do roboty

@biurwa

Biurowa a o 9.21 robisz wpis?? O której zaczynasz prace? Czy wgl zaczynasz?? Do roboty!!!

EM

Zdecydowanie polecam, komu chce się pracować, nie ma doświadczenie (które jest w cenie), chce zacząć swoją karierę zawodową (przez co nie ma wygórowanych oczekiwań co do płacy) pracę w tym miejscu. Atmosfera wśród ludzi panuje różna, ale nowy zawsze musi swoje "wycierpieć" zanim wbije się do towarzystwa :) jeśli oczywiście będzie widział w tym sens. Ogólnie płaca marna, praca raz cięższa, raz lżejsza. ( Zazwyczaj to drugie, co może potwierdzić fakt pracowania na wszystkich stanowiskach Kobiet) Kierownictwo bardzo w porządku, pod warunkiem, że sam nie olewasz swoich obowiązków. Pozdrawiam.

@EM

Polecasz komuś bez doświadczenia?! Z usuniętych wpisów jasno wynikało, że bez doświadczenia i kwalifikacji które są w cenie nie masz co się prosić o podwyżkę!, a pracując 5,10,15 lat i nabywając tego doświadczenia to i tak nie kwalifikuje cię to do ubiegania się o większa pensję, więc będziesz się musiał zaspokoić najniższą krajową a podpisując umowę będziesz się na to godził, tak był to ujęte ale niestety ktoś to usunął!. Atmosfera różna, no tak jak wszędzie, ale lepiej trzymaj z biurem nie z kolegami z produkcji bo będziesz musiał „swoje wycierpieć” od kliki z biura – znam to z autopsji ;) Płaca marna ale praca lekka bo na każdym stanowisku kobiety, bo każdy szanujący się mężczyzna, głowa rodziny nie będzie pracował za te pieniądze! za 1.800-1.900zł. Kierownictwo w porządku jak jest w porządku i jesteś potrzebny. Nie olewasz swoich obowiązków?- bzdura totalna! Są wskaźniki, zamówienia plany jak można nie wywiązywać się z tego i nie zostać zauważonym. Nie pozdrawiam i nie polecam.

Dlaczego duża ilość wpisow została usunieta? A w szczególności te potyczki słowne z których szybko i jasno mozna było wywnioskować jakie zdanie o pracownikach produkcji mają pracownicy biura. To że "biuro" zostało sprowokowane i się ujawniło to chyba nie jest powodem aby usówać wpisy.

@anonymous

Też mnie to zastanawia... Za dużo prawdy ,,czarne dzioby" napisały i trzeba było zrobić porządek na forum :D Ale my mamy jeszcze dużo do powiedzenia :)

Iza

@jack Rozumiem i dziękuję Ci za Twoje zdanie o firmie YAWAL. Zawsze warto wyrażać swoją opinię, nawet tę negatywną. Sytuacja pracy zawsze może ulec również zmianom - to kolejny powód, dla którego należy brać udział w dyskusji. @EM Bardzo Ci dziękuję za Twój komentarz - na pewno pomoże on zainteresowanym pracą tam. Z Twojej relacji wynika jasno, że warto tam aplikować. Może zatem orientujesz się, czy prowadzą obecnie rekrutację?

jack

Tak jestem pracownikiem Yawal od ponad 5 lat. Jeżeli chodzi o pracodawcę to chyba powiedziano wiele , I to wiele negatywnego.

Proponuję wszystkim narzekającym osobą założenie forum na internecie "nieudacznicy życiowi użalajacy się nad sobą". Jesteście żałośni przy bezrobociu ok 5-6% pracować i być nie zadowolonym z pracy i w dodatku tkwić w niej nie jest normalne. Chyba że jedyne co potraficie to użalać się nad sobą.

@anonymous

Może to ich sposób na życie- wiecznie być niezadowolonym, narzekać i nic z tym nie robić. Popieram przedmówce.

@anonymous

No brawo elito! Yawlu super, że wyznajecie motto życiowe " robolu nie chciało ci sie uczyc to za***aj za miskę ryżu". My tez chcemy żyć godnie! litr benyny kosztuje nas tyle samo co was etc. Nie chcemy wydawanej złotówki oglądać z dwóch stron. Ale najwidoczniej dla"grupy zarządzającej" najniższa krajowa to w pyte piniendzy!! Pozdrawiam was ignoranci!!

@anonymous

Z praca po znajomości to można takie farmazony wypisywać.

Tomi
@robol

Chyba sens wypowiedzi był inny. Jeśli zarobki są małe to można poszukać innej pracy prawda ? Jeśli w innej pracy lepiej płacą to po co pracujesz w Yawalu ? A może prawda jest taka, że innej pracy nie możesz znaleźć albo w każdej innej płacą podobnie z twoimi umiejętnościami. Czemu pracujesz w Yawalu za minimalną krajową skoro w Biedronce więcej zarabiają ? Jakie masz kwalifikacje że zarabiasz minimalną krajową ? Dopada cie frustracja. I nikt nie napisał o "robolu" więc proszę nie obrażać pracujących w firmie. Umowa o pracę jest umową obustronną pracodawca-pracownik i każdy może ją wypowiedzieć. Czy jesteś niewolnikiem lub zakładnikiem Yawalu ? Rozumie że umowę o pracę podpisałeś sam osobiście? Czy w niej nie było wpisanego wynagrodzenia ? Po co ją podpisywałeś skoro nie odpowiadała ci ?

@Tomi

Aha, czyli jeśli jestem pracownikiem z 10-15-20 letnim stażem, pracuje tyle lat bo: wykonuje swoją pracę zgodnie z umową i z zakresem obowiązków, wykonuje ją na tyle dobrze, sumiennie i rzetelnie, że nie dostałem do tej pory wypowiedzenia a nie mam prawa zarabiać więcej? Bo, co? mam wykształcenie średnie, techniczne czy zawodowe?! Pracuję jeszcze bo z litości mnie nie zwolniliście? „Z moimi umiejętnościami” jakimi? mam oprócz tego co wykonuję mam jeszcze skakać na skakance? „jakie mam kwalifikacje” a jakie kwalifikacje mają zatrudniani skazani? Czy to oni są wartościowymi pracownikami i filarami firmy? Dziękuję za uznanie.

Tomi
@anonymous

"Aha, czyli jeśli jestem pracownikiem z 10-15-20 letnim stażem, pracuje tyle lat bo: wykonuje swoją pracę zgodnie z umową i z zakresem obowiązków, wykonuje ją na tyle dobrze, sumiennie i rzetelnie, że nie dostałem do tej pory wypowiedzenia a nie mam prawa zarabiać więcej" - masz prawo zarabiać więcej ale Pracodawca nie ma obowiązku ci dać więcej. Podpisałeś umowę o pracę z określonym wynagrodzeniem. Z tego co piszesz wykonujesz pracę sumiennie a Pracodawca płaci ci sumiennie wg umowy. Czy w umowie o pracę masz napisane że po 5-10-15-20 latach dostaniesz podwyżkę? Czemu przez 5-10-15-20lat wykonujesz tą samą pracę, brak rozwoju zawodowego ? Skoro gdzieś płacą więcej to czemu tam nie idziesz? Nie rozumie tego? Wg umowy o pracę masz wykonywać zakres obowiązków zgodny z umową za określoną stawkę (wynagrodzenie). Czy Pracodawca nie wywiązuje się z umowy? Nie płaci na czas ? I odpowiedz proszę czemu dalej pracujesz w Yawalu, jakie są twoje motywacje pracy w tym zakładzie? "Dziękuję za uznanie." - jeśli Pracodawca wywiązuje się z podpisanej z toba umowy to jemu tez należy się uznanie i nie opluwanie na forum publicznym. Co masz do zarzucenia Pracodawcy ? Konkrety z czego się nie wywiązał z stosunku do ciebie ? " Ale najwidoczniej dla"grupy zarządzającej" najniższa krajowa to w pyte piniendzy!!" - czy "grupa zarządzająca" ustala najniższą krajową ? Idź strajkuj pod sejm.

@anonymous

O czym ty wogole piszesz? Odpowiedz sobie na jedno pytanie: co takiego jest w tej firmie, ze w niej pracujesz.

@anonymous

Wy nigdy nie narzekacie! Bo i na co? Na siedzenie na (usunięte przez administratora) i dlubaniu w nosie?!!! Przyjąl sie d...y Pan/Pani do biura po to zeby z kolegami po fachu nasmiewac sie z normalnych, pracujacych ludzi!!! A nieudacznikami jestescie WY, biurowi (usunięte przez administratora)

@?!!

Kultura w każdym calu, brak argumentów i atak na innych. A może spróbujesz jednak odpowiedzieć na proste pytanie?

Szybki BILL
@anonymous

Kultura z dziewczyn z majora po prostu onieśmiela. Skończył się major zaczęła się cięższa praca i pojawił się problem bo panie to za wiele nie potrafią robić jak tylko narzekać. Szczerze to rzygać się chce co wy tu wypisuje. Proste nie podoba się nikt was nie trzyma droga otwarta. W Jokerze są przyjęcia więc można tam złożyć aplikację. Czasy zarabiania 2 tyś za leżenie się skończyły niestety.

@anonymous

Kulture to Wy pokazaliscie piszac na pracownikow produkcji ,,żmije, czarne dzioby"!! Piszemy prawde! Jak jest! A Tobie sie nudzi w sobote o 22?? :D Jedz do Yawalu cos zrobic zebysmy mieli prace hehe

@?!!

To nie jest odpowiedź na pytanie. Powtórzę go wię ponownie: co jest takiego w Yawalu, ze jeszcze tam pracujesz? Konkretnie

Dex
@Szybki BILL

Ty zapewne zaraz po przyjściu do pracy wszystko umiałeś, nikt cię niczego nie uczył!!! Jak możesz wypominać brak umiejętności dziewczyną które dopiero co zmieniły stanowisko?! Ja pracuję z nimi przez 8h i jakos tych braków nie widzię, jeżeli czegoś nie wiedzą to pytają chyba, że dla takiego omnibusa jak ty to nie jest normalne?

Sylwia D.
@Szybki BILL

Onieśmielamy Cię? No cóż... :D Skoro nic nie potrafimy oprócz leżenia i narzekania to dlaczego pracodawca nas nie zwolni? Rzygać to się chce takimi jak Ty w tej firmie! Szybki BILL... Jak szybko dostałeś sie na cieplutkie stanowisko? :D Po ilu drinkach z kierownikiem? Może zacznij od Siebie a później oceniaj pracę innych??!

@Szybki BILL

No szkoda wielka bo ty się nawet do tarcia chrzanu nie Jokerze nie nadajesz !!

@anonymous

Atmosfera!! A konkretnie ludzie którzy są normalni i pomocni!!! To jest coś czego Wy ludzie z biura nie znacie!!!

@?!!

No i jak widać g.... wiesz o pracy u nas w biurze! Atmosfera akurat jest bardzo dobra! Skąd wiem? Bo tu pracuje. I w przeciwieństwie do ciebie nie wypowiadam się o czymś o czym nie mam pojęcia:-)

@?!!

To skoro znalazłeś swój raj na ziemi i w pracy masz super atmosferę to po co ci podwyżka ? Przecież jak widać atmosfera ci wystarcza żeby przychodzić do pracy 5-10-15-20lat.

@anonymous

Bliskie kontakty z kierownikiem dają dużo możliwości :D Tak jak ja ,,g.... wiem" o pracy w biurze tak Ty g.... wiesz o pracy na hali. Zatrudnili Cię po znajomości i robisz z Siebie najlepszego pracownika. Brawo!

@?!!

Wiem, ze brawo dla mnie:-) Bo trzymam język za zębami i nie mówię jak jest na hali bo tego nie wiem. W przeciwieństwie do ciebie i tu jest właśnie ta subtelna różnica

@?!!

No- wszyscy z biura pracują po znajomosci. To dopiero masakra jest:-)

@anonymous

To samo co i ciebie nic nie umiem, nic nie wiem i pykam tak sobie z miesiąca na miesiąc!!

@anonymous

I właściwie nie jest to subtelna różnica tylko WIELKA różnica!!

@?!!

Gdzie byli / są twoi znajomi jak załatwiali pracę swoim ? Czemu tobie nie załatwili fajnej pracy ? Nie jesteś lubiany przez swoich znajomych ? Masz wogóle jakiś znajomych ? A może jakieś takim typkiem co nikt go nie lubi i w szkole wszystkim dzieciom kanapki zabierał? Przestań się mazać i bądź mężczyzną. Pewnie zaraz pobiegniesz do rodziców się poskarżyć że ci na forum dokuczają.

@anonymous

Pożyjemy, zobaczymy gdzie będą twoi znajomi w pracy jak sie zacznie palić koło du*y bo my nieudacznicy życiowi z hali zapewne wam nie pomożemy XD

Masz rację- WIELKA:-)

qwer
@anonymous

Nieudaczniku, nie pisze się "na internecie" tylko w Internecie a "nie zadowolonym" pisze się razem. Daje głowę, że dojeżdżasz z TG po znajomości, bo przecież nie pracujesz w biurze z taką pisownią?.

@qwer

Ups, właśnie głowę straciłeś. I co teraz???? :-)

qwer
@anonymous

Jakoś żyć z tym będę. Ty natomiast z taką pisownią będziesz miała ciężki żywot.

@qwer

Po tym wpisie mam wrażenie, że ostatnia burza wokół planistki CNC była źle trafiona, bo chyba ktoś miał na myśli kogoś innego z tym brakiem inzyniera.

@qwer

Mam rację czy może się mylę?

Pracownik UR

Witam chciałbym sie dowiedzieć jak wyglada praca w dziale UR, Ktoś coś może powiedzieć w tej kwestii, chciałem tam aplikować stad moje pytanie

@Pracownik UR

Zapraszamy, oprócz jednego prawie emeryta będziesz drugi w dziale. Oprócz ciebie będzie jeszcze "dyrektor" który został "dyrektorem" za donoszenie i kierownik który nie bardzo kuma co to UR. Dobra rada, nie pchaj się w ten sy..... Kto był mądry stamtąd uciekł.

Ur
@anonymous

A to ciekawe, bo z mojej wiedzy wynika że UR ma z 10 osób jak nic. Chyba masz złe dane

@anonymous

To ile tam w końcu osób pracuje ? Przeglądając wpisy na tym forum była wzmianka ze 6 osób złożyło wypowiedzenie, faktycznie tak jest ? Bo jeśli tak to Kolego masz racje, szkoda się pchać tam.

@Pracownik UR

Na forum raczej pozytywnych opinii nie przeczytasz. Przejżyj inne firmy.

My.
@Ur

No tak... Zostało jakieś 10 osób... W tym Dyrektor, Menager i Mistrz... A było ok 20 haha

@My.

Znaczy się więcej rządzących niż rak do pracy ;) Wiemy co jest tego powodem ?? Widzę ze szkoda czasu na ta firmę.

@Pracownik UR

Znaczy, ze cię zniechęcają bo konkurencji nie chcą na zakladzie

@anonymous

Człowieku o jakiej konkurencji ty mówisz skoro została 2 automatyków, to czego mają się obawiać ????

@anonymous

A kto powiedział ze kolega na automatyka startuje????

Zostaw merytoryczną opinię o YAWAL S.A. - Herby

• Jak się pracuje w YAWAL S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy YAWAL S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w YAWAL S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

YAWAL S.A.