YAWAL S.A.

Opinie o YAWAL S.A.

My.

Szyld na pol budynku ,,Bialego domu"... Smiechu warte! Gdzie ta praca?! Na kazdym dziale po 3 technologow ktorzy nie wiedza od czega sa! Sam szukasz w firmie roboty bo planuja cos czego nie ma albo jest na 1 etapie obrobki...

@My.

Baner na pół budynku mówi sam za siebie. Tutaj nie chce nikt pracować i firmie ciężko zdobyć dobrych pracowników. Firma chyba jest w desperacji że na budynku wywiesza baner o pracę. W firmie aż się roi od nic nie umiejących świeżakow.

Zgadzam się w 100%.

BlackJack
@anonymous

Każdy porządny zakład boryka się z problemem zatrudnienia. Obecnie wystarczy się rozejrzeć TRW itp. szukają ludzi do pracy w mieście, nawet na banerach w centrum miasta są ich ogłoszenia. Nie ma w tym nic złego że Yawal szuka ludzi do pracy. Najlepiej zripostować, że nikt nie chce pracować w Yawal, bo tacy itd. Jak to w życiu bywają ludzie do pracy i bez pracy. Ci co szanują pracę, są w Yawal. Reszta widocznie lubi leżak i narzeka, że musi pracować.

Praca
@BlackJack

Szukają ludzi a na produkcji obróbki mechanicznej ludzi wywalili na urlop jeszcze tych co mają już zaledwie parę dni urlopu bo nie ma (pracy) a mogli by pracować na innych działach

Praca
@My.

Tak po trzech technologów ludzi na urlop wysłać bo nie do nich pracy a na innych działach potrzebują ludzi

@BlackJack

Chyba nie wiesz o czym mówisz. Skoro wywołałeś jako przykład TRW to owszem TRW szuka również pracowników - dział elektroniki znalazło 50 osób zatrudnienie, w nowym biurowcu TRW 200 osób. Są to NOWO STWORZONE STANOWISKA przez rozwój firmy. W Yawalu chyba jest odmienna sytuacja, na produkcji ludzi się zwalnia lub sami odchodzą i w ich miejsce zatrudnia się trzy świeżynki co nic nie potrafią. TRW szuka pracowników bo się rozwija co widać, Yawal szuka pracowników bo albo część się sama zwolniła lub część zwolniono i teraz brakuje rąk do pracy.

@BlackJack

Boryka się bo? ... "Yawal szuka pracowników bo albo część się sama zwolniła .." - bo?? Retoryczne pytania :)

@Praca

Dokładnie, skoro Yawal szuka ludzi do pracy to dlaczego zostaliśmy wysłani na urlopy przymusowe?! Jakieś to dziwne.

@BlackJack

A cóż to za bezsensowny bełkot? Trele-morele! "... ludzie do pracy i bez pracy..'' gdyby pracownik był szanowany nie musiał by odchodzić, gdyby był dowartościowany również, gdyby godziwie zarabiał tak samo by nie szukał innego miejsca pracy. Zarobki na produkcji średnio 2.000zł. to chyba nie jest pensja o której wszyscy marzą.

@Praca

Trzech technologów, planistka i kierownik nie potrafią zorganizować pracy dla garstki ludzi! Najprościej wysłać na urlop :D Organizacja na najwyższym poziomie, świadcząca jedynie o tym kto i z jakimi umiejętnościami menageruje działem obróbki mechanicznej.

My.
@BlackJack

Gdyby Yawal byl porzadna firma nie borykal by sie z braku pracownikow.... ! A problem jest w tym ze szukaja ludzi do pracy ktorej tam nie ma! Moze warto poszukac klientow i miec prace jak tracic i klientow i pracownikow :-D

CNC
@anonymous

Racja, ponieważ oprócz wyższego wykształcenia trzeba mieć co najmniej średnie wyobrażenie i chociaż podstawowe wychowanie

werra

Czyżby już wzięto się za dyrektorskie taborety ?

Master
@werra

A Twoj jest dyrektorski, że się pytasz?

BlackJack

Zakład OK. Atmosfera pracowników przyjazna. Tylko te zmiany strategii i zarządów wpływają negatywnie na pracowników. Wiadomo, że każdy po kilku latach pracy w tym samym miejscu pragnie stabilizacji skoro nie zmienia pracodawcy.

Igor

Jaką macie atmosferę w pracy? Chciałbym aplikować dlatego dopytuję.

Pracow
@Igor

Mi pasuje- spoko

Pracow2
@Pracow

a na jakie stanowisko chcesz aplikować?

@Igor

Po komentarzach, raczej gęsta.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie YAWAL S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Konstruktor wydawały Ci się najkorzystniejsze?
zainteresowany

ma może ktoś jakieś informacje na temat pracy w dziale projektowym?

@zainteresowany

Myślę, że można polecić pracę w tym dziale: fajni ludzie, miła atmosfera, każdy zajmuje się swoją działką. Chyba najnormalniejszy dział w tej firmie.

biuro

Coś chodzą słuchy po biurze , że zabierają się za dyrektorskie stanowiska

Iza

@anonymous jeżeli więźniowie pracują razem z innymi pracownikami to pewnie jest wtedy w firmie YAWAL S.A. na zmianie strażnik? Jakie prace dokładnie wykonują osoby z więzienia? Czy są to specjaliści, którzy zostali osadzenia czy po prostu chętnych do pracy zakład wysyła? Uważacie, że dobrze, że firma daje im szansę pracy?

@Iza

więzniowie robią na takich samych stanowiskach co normalni pracownicy , czasem nawet na lżejszych i nikt ich nie pilnuję z ochrony , kiedys jeden uciekł i z tego co pamiętam to kierownik mial pretensje że nikt go nie pilnował i od tamtego czasu to pracownicy mieli pilnować więzniów żeby Ci nie uciekali a tego chyba w umowie nie było .

zainteresowany

a jak wygląda praca przy utrzymaniu ruchu?

@zainteresowany

Sześć osób złożyło wypowiedzenia, odpowiedz sobie sam.

Pracowik

Co za bzdury gadasz

kacha

Pan Tomasz zagrzał już miejsce w firmie , a więc dni byłej pani prezes już są policzone. Czy będzie huczne pożegnanie ?

@kacha

Oby! Jej apodyktyczne zachowania, despotyczność i bezwzględność powinno zostać wynagrodzone wywaleniem na bruk z wilczym biletem.

Święta, święta i po świętach zaraz będzie a chiałbym sie dowiedzięć co dostaliście od Firmy na "zajączka"? Iza zapomniała spytać, a jestem potencjalnym pracownikiem.

Ble

A ty co dostałeś?

Nic nie dostalismy

@Ble

Bon o wartości 400zł.

@anonymous

Pracownicy biurowi mogli wyjść 2godziny wcześniej, a robole od deski do deski wszystkie zmiany zmiany!

Mala28

Czy pracuja tam więźniowie? Czy sa tam nocki? Czy oni pracuja jakos sami na chali czy z normalnymi pracownikami?

@Mala28

Tak, pracują osadzeni. Są nocki, a nawet system trzyzmianowy czterobrygadowy ( nie mylić z systemem czterobrygadowym :))

JOŹIN
@Mala28

Muszę cię zmartwić normalnych pracowników coraz mniej. Więźniów docelowo około 100 osób przewidujemy do przyjęcia w sezonie kwiecień maj

@Mala28

Ty nawet na "chali" nie dostaniesz pracy jak nie wrócisz do podstawówki nadrobić zaległości

@anonymous

A może człowiek ma dysortografię ?! Ty Alfa i Omego.

Iza

@Praca i nikt nie zwraca na to uwagi, że oni nie przykładają się do pracy? @anonymous nie pracuję w firmie YAWAL S.A. i nie prowadzę żadnego sondażu. Chcę tylko przekazać Wam zjawisko jakie występuje w Europie. Obcokrajowcy pracują w tych miejscach, w których nie pracują tubylcy.

Malutka28
@Iza

Czy pracuja tam więźniowie ? Bo slyszalam ze robią tam nocki czy to prawda? Czy oni pracuja z normalnymi pracownikami czy sami?

@ciekawy

proszę o informację na temat działów- czy jest podział na dział sprzedaży, marketingowy, export/import?

@@ciekawy

Tak jest podział

Iza

@anonymous nie mam obowiązku pisania takich informacji, bo nie są one do upubliczniania. Ale spokojnie śledząc różne wątki znajdziesz tam moją osobę. @mirek ja w znalezieniu pracy niestety nie pomogę, ale na stronie firmy YAWAL S.A. https://www.yawal.com/work/kariera.html masz ogłoszenia i tam możesz aplikować.

Iza

@Pracownik Yawal to faktycznie można zaobserwować duży rozwój firmy, bo jest imponująca liczba ogłoszeń o pracę. Dzięki rozwojowi takich firm jak YAWAL S.A. można w znaczący sposób zmniejszyć bezrobocie. Ktoś z Was planuje aplikować? Jak tak, to które wybraliście stanowisko?

@Iza

Iza ile płaci ci yawal za takie glupkowate wpisy?

mirek
@Iza

chętnie podejmę pracę w yawal - mam skonczone technikum mechaniczne i 56 lat czy mamszanse

Iza

@anonymous firma YAWAL S.A. nie płaci mi za umieszczanie wpisów. Nie mam żadnego związku z firmą. Jestem moderatorem forum gowork.pl i umieszczam wpisy, które są w stanie wyciągnąć przydatne informacje potencjalnym pracownikom firmy.

@Iza

a jakich firm jestes jeszcze moderatorem zeby wszyscy na forum mogli zweryfikowac czy jesteś moderatorem firmy yawal na jej usługach czy moderujesz rowniez inne firmy. Czekamy na listę firm zebysmy spojrzeli na twoje wpisy jako moderatora.

Dołączam się do pytania.

frontmen

Odszedłem z zakładu po zmianach w 2016 roku. Moja opinia może być tylko jedna - Nie polecam.

@frontmen

Ja również nie polecam. Okres pracy w yawalu mam za sobą i czas tam spedzony uwazam za zmarnowany.

Iza

@anonymous to nie miejsce na kłótnie i rozmowy o sprawach prywatnych. Forum służy opisywaniu doświadczeń u pracodawcach, a nie rodzinie. Skoro jest już po świętach to może faktycznie napiszcie czy coś zostało Wam oferowane z tej okazji na święta?

@Iza

Dołączam się. Napiszcie jakie podwyżki wynagrodzeń dostaliście po tak udanym roku wg Pana Dyrektora. Jeśli nie chcecie podawać kwot to podajcie ile procentowo dostaliście. A może sam Dyrektor odpowie ?

@anonymous

No właśnie powinien mieć taką wiedzę.

@anonymous

To w tej firmie są jakieś podwyżki wynagrodzeń? Bo z tego co widzę, to od dawna są podwyżki ale tylko pracy, a pieniędzy mniej. Na święta też tylko 200 zł... Szkoda, że polska firma nie szanuje swoich pracowników i nie inwestuje w nich, bo ma duży potencjał ale przez brak szacunku do osób dzięki którym ta firma istnieje, ludzie traktują ją tak jak ona ich czyli każdy wie jak. Jeśli w końcu zarząd/dyrektorzy nie zaczną skupiać się na tym żeby ludzie byli zadowoleni ze swojej pracy oraz zarobków, to za 2-3 lata sami Ukraińcy będą tu pracować, ale skoro lepiej zapłacić niedoświadczonemu Ukraińcowi którą tą pracę olewa, niż doświadczonemu pracownikowi, to brak słów...

@anonymous

W rekordowym roku bez podwyżek i 200 zł na Święta??! To faktycznie zostaliście docenieni. Chyba rekordowy był w zatrudnianiu więżniów i Ukrańców.

@anonymous

Żadnych podwyżek nie było, chociaz Moreno dostał, ale to chyba ze względu na zminę umowy z okresu próbnego (podejrzewam). Póki co to brylują stawki 15zł /16zł./ 17zł.brutto.

@anonymous

Jakie 2-3 lata! Daję najwyżej rok, lub mniej!

@anonymous

Od stycznia 2018r. zmieniły się przepisy co do zatrudniania cudzoziemców, wię może w końcu zostaniemy docenieni jako wartościowi pracownicy.

@Iza

@anonymous weź się za robotę albo zmień prace

@Stary

?? "weź się za robotę" chyba mówisz to sam sobie, ja czasem też sam sobie mówię "weź się w garść, będzie dobrze" :) Za "robotę" to się sam weź, a jak sie już weźmiesz to zapraszam na drinka, a słomkę wyciągniesz sobie ze swoich butów!! Co do zmiany pracy, to planuję zmnienić. I jak już tu pisano, to forum dotyczące opini o pracodawcach. Więc ..... nie polecam tej firmy. Pracownicy nadal składają wypowiedzenia, czyli o czy to świadczy?? Mozna sobie dopowiedzieć.

@anonymous

No i zmień robotę a nie narzekaj. Proste

Iza

@anonymous i czy firma YAWAL S.A. coś planuje zmienić ze względu na to, że dużo osób odchodzi? Samych ofert widzę na stronie firmy bardzo dużo: https://www.yawal.com/work/kariera.html czy to właśnie z tego powodu jest tyle ogłoszeń, bo właśnie osoby z tych stanowisk odeszły z pracy?

Pracownik Yawal
@Iza

Szanowni Państwo, odpowiadając na powyższe pytanie, oferty pracy zamieszczone w zakładce kariera to zupełnie nowe stanowiska, na które poszukiwani są pracownicy ze względu na rozwój firmy i zwiększenie zasięgu jej działania, a także ze względu na rozszerzanie oferty produktowej firmy.

Mamy 2018 i nadal ten sam stan, który sie pogłębia.

@anonymous

No. Wreszcie wiem za co dostaje kasę- wcześniej czy się stoi czy się leży... tylko jak komuś robić się nie chce to tak gada

Zostaw merytoryczną opinię o YAWAL S.A. - Herby

• Jak się pracuje w YAWAL S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy YAWAL S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w YAWAL S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

YAWAL S.A.