NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

zainteresowany

Witajcie. Jestem zainteresowany pracą w oddziale w Dąbrowie górniczej. Podobno teraz wprowadzone sa obowiazkowe szkolenia ale w gliwicach do ktorych mam kawalek drogi. Jak wygladaja takie szkolenia ? Ile trwają i jak z dojazdem ? Na własną rękę?

Michal

Pracując w systemie 3 zmianowym miałeś weekendy wolne i święta jeśli chciałeś chodziłeś na 100% płatne nadgodziny Twoja wola :)) a teraz będziesz oddawał swój urlop żeby święta spędzić z rodzinna:)) nie będzie już majowki, nie będzie wolnych swiat :)) za rok oddasz urlop żebyś sylwestra miec wolnego :))

@Michal

Dzban jakich mało.

Loooolok
@Plagingowiec

Brawo! Bardzo dorosle slownictwo

Michal
@Plagingowiec

W roku 2019 wypada bodajże 13 dni świątecznych wolnych od pracy życzę Ci spędzenia ich w pracy :))

@Michal

Tylko 13? Może Twój mentor Kaczor coś dołozy. Dawać więcej. Leserstwo będzie miało wolne i będzie z dumą szukać nowej pracy no bo przecież nie da sobą pomiatać . I tak co rok za najniższą stawkę w firmie.

Łukasz

Polecam

@Łukasz

Z której strony

Pozdro
@Anonim

Od (usunięte przez administratora)strony;)

czy jest juz jakies info odnosnie rozkladu jazdy autobusów na 4 brygady? jakie trasy i godziny odjazdu

aaa

po co Ci autobus lepiej spać na zakładzie będzie 24h na dobę bez kilku godzin w domu na sen

@aaa

chcialem tylko pranie do domu podsylac busem

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

A kim sa "czerwoni" określani tu nie raz wrecz jak Bogowie,ludzie niezastpieni. Czy dobrze sie domyślam że to zwykle ciecio-brygadzisci?A jakie ngk stawia wymagania żeby zostac y?Dyplom z polibudy,iq 200,biegla znajomość trzech języków?

stary

Robią z ludźmi co chcą .... stawiając ich przed faktami dokonanymi ... ukrywają fakt że drugi zakład to totalna lipa ... a wiadomo kto za błędne decyzje zapłaci w największej mierze . ciekawe ilu z wszechrozrastających sie biur zwolnią ludzi

@stary

Skoro zakład w dąbrowie to lipa to po co wybudowali drugą hale i montują w niej maszyny?

Batman
@Chatssss

a moze jakies zwolnienie z podatku maja

Zelazko
@stary

Zaklad w dabrowie to finansowa porażka.PRawdopodobnie bedzie zlikwidowany w ciagu max 3 lat

Jor
@Zelazko

Porażka owszem ale nie zamkną tego zakładu bo musi na siebie zarobić gliwicki zakład jest pogrążany żeby ten twór mógł nadal istnieć a my na tym niestety cierpimy

andy
@Zelazko

Oj kolejny z bólem d/u/p/y. Pewnie mieszkasz w którejś z wioch obok Gliwic i trzęsiesz tyłkiem, że cie zwolnią albo przeniosą na Dąbrowę

DG

Prędzej DPFy w gliwicach zlikwidują

RED LSH
@andy

Na ból (usunięte przez administratora) jest maść. Operatorzy z Dąbrowy dostają 500+ za "pracę" w Gliwicach, a jedyne co robią to albo się po kantynach kitrają albo są wykorzystani do prac 5S. Dlaczego? Bo nie mają szkoleń na naszym zakładzie i żaden czerwony nie zaryzykuje postawienia takiego NIEROBA na swojej linii. Zresztą wcale nie jestem zwolennikiem DPF Gliwice..to zakład gdzie 80% zatrudnionych traktowało jako CIEPŁY (usunięte przez administratora) Jak zaczęli spierdzielać zesrani do nas na zakład LSH to zobaczyli co to jest zakład produkcyjny i zasady i praca. Ja bym przede wszystkim na DPFach ZWOLNIŁ wszystkich CZERWONYCH albo przeniósł ich na linie pod nas-CZERWONYCH z LSH. W tedy by docenili co stracili NIEROBY..to już PATOLOGIA..

Edd
@RED LSH

Masz racje tak się tworzy patologia na zakładzie. Mnie na przykład przenieśli, bo nie pasowałem do kurwidołka i byłem dla nich zagrożeniem. Niezmiernie z tego powodu się ciesze, a czy czerwony zostanie kiedykolwiek ukarany? nie sadzę

Sim
@Chatssss

Bo już za dużo włożyli w tą fabrykę....

@RED LSH

Jesteś typową cebula zamiast walczyć o to żebyś miał tak jak to napisałes light jak na dpf mieli to chcesz dojechać innych, mysle ze miałeś trudne dzieciństwo ojciec fiziol pijak matka bezrobotna wiecznie na nic nie było teraz zobaczyłes trochę jak wygląda kibel z ciepłą wodą i odbiła palma

Yellow
@Marta

Na dłuższą metę się nie da. To niszczy twój wizerunek. Takich ludzi się nie szanuje, ale można to wykorzystać i skompromitować odpowiednie osoby odbierając im autorytet.

Pracownik z Gliwic
@RED LSH

Operatorzy z Dąbrowy normalnie na DPF-ach pracują na linii. Nie wiem skąd te bajki wytrzasnąłeś. Bo szkolenia na obydwa zakłady są te same. Tym bardziej, że ściągnęli tylko starych operatorów którzy doskonale znają robotę na Gliwicach. Rozumiem ogromny ból dolnej części pleców, że dostają dodatkową kasę za pracę na Gliwicach. Koszta delegacyjne dla takiego pracownika wyniosłyby około 450zl brutto więc zakład woli dać aneks niż się bawić w papierową robotę. Przestań siać jakieś plotki bo już różne głupoty latały po zakładzie na temat osób z Dąbrowy. Wszystkie nieprawdziwe.

Miodek
@Pracownik z Gliwic

Ha ha ha oni pracują na linii? Żarty sobie robisz , połowa z nich na l4 siedzi bo za ciężka robota dla nich i od stycznia wracają na Dąbrowe bo aneksu nie podpisali na kolejny miesiąc bo im za ciężko

@RED LSH

Rozbawiłeś mnie dzięki. Andrzej to ty ?

@RED LSH

Uśmiałem się :) na mojej linii pracuje operator z Dąbrowy i świetnie sobie radzi :) a wy na lsh płaczecie że awansu wstrzymane bo sll z dpf będą przenosić i pewnie stąd ten ból(usunięte przez administratora) :)

P
@Miodek

Na piecach operatorzy z Dąbrowy normalnie pracują na liniach na mojej zmianie ani jeden nie był na l4, a nie podpisali aneksu z innych przyczyn niż piszesz. Nie wiem jak na innych działach ale mówię o piecach. Widzę że tu tylko chodzi ci o kasę że oni dostają. Bo to są starzy operatorzy co pracowali dłużej niż ty pewnie.

Rambo
@P

Ej ty tam na piecach śmierdzisz potem. Jutro przyniosę ci katalog z perfumami, żebyś nie mówił, że biznes na boku cię (usunięte przez administratora)

Miodek

Uciekać z tego tonącego zakladu!!!!!!!!! Niedawno ludzi pozwalniali bo redukcja i mało zamówień a teraz szukają nowych jeleni którzy będą im po 12 godzin tyrac bez żadnych setek , bez dodatkowych premii ( dwie premie zabrali). Jeśli ktoś chce pozbyć się nazwiska i byc tylko numerem ACP........ to niech przychodzi, a kto ma choć trochę godności niech omija ten zakład szerokim łukiem.

@Miodek

Mówisz że Ci dwie premie zabrali? Biedactwo z Ciebie... Ale że ci stawkę podnieśli za tą premie o 700zł to już nie napisałeś. Jesteś żałosny...

@Chatssss

Widać że jesteś czerwonym i liczyć nie umiesz. Było 2 x 500 = 1000. A teraz 700 Super zamiana według ciebie. Takich tam trzeba jak ty co wypłaty nie umieją policzyć. Brawo twój kierownik jest z ciebie dumny

@jeden z siedmiu

Od podstawy masz liczone nadgodziny i premie, im wyższa podstawa tym wyższe dodatki. Tak ciężko ci to zrozumieć?

@jeden z siedmiu

O Boże ale Ty jesteś głupi ????

@jeden z siedmiu

Czyli wg Ciebie premia byla lepszym rozwiazaniem niz dodanie 700 zl do stawki?

Tom Hanks

I bardzo dobrze ze firma pozbywa się tej gimnazjum, tej rozpuszczonej młodzieży, co ani piec minut nie przepracowali w swoim życiu, a chcieliby 5 koła na rękę zarabiać i jeszcze pouczać starych wyjadaczy czy wylewać święte żale na tym portalu. Bardzo dobrze ze wam „nieprzedluzono” umów. Chwasty trzeba rwać z korzeniami. Czytać się nie da co za bzdury tu piszecie. Ze pracowaliście w teneco czy oplu i jak tam było super. To cźemu wciąż tam nie pracujecie a przychodzicie do NGK pod agencje? Skoro to wasza kolejna firma, może to oznaczać jedno - nie nadajecie się do żadnej pracy - dwie lewe ręce. Labry i tyle. Praca w NGK jest jak wiele innych, ale ciężka nie jest - idźcie pokopać porządnie rowy to nabierzecie szacunku do pracy lesery. To ze premie nie są przyznawane za przepuszczanie wad, nie wyrabianie normy i brak dyscypliny to nieuczciwe? Przyzwyczailiście się nieroby ze premia wam się należy i już. A tak nie jest. Jak robisz dobrze to masz. Jak jesteś do (usunięte przez administratora) i się nie przyglądasz nie masz. Proste jak budowa cepa. Za darmo maja wam płacić obiboki? Pretensje, ze normę trzeba wyrabiać? No wolne żarty - a co, maja wam powiedzieć - zrób ile tam chcesz i będzie dobrze. NGK jak wszystkie inne firmy są czyjaś własnością i czyimś biznesem - są nałożone normy ilościowe i jakościowe bo na końcu rachunek musi się zgadzac. Tak jak wy godziliscie się na zatrudnienie w tym miejscu. A teraz płaczecie maminsynki ze złe. Nie spotkałem jeszcze osoby która przed zatrudnieniem nie wiedziałaby jakie warunki panują w NGK, bo ma znajomych, rodzine itd. którzy chetnie opowiadają kandydatom jak jest. Ale wy bidoki zawsze pokrzywdzeni, nigdy nic nie wiedza, nie słyszą i nie widza. Aż trudno uwierzyć ze przebrneliscie przez rekrutacje. Teraz jest rynek pracownika - wiec - nie ma co narzekać. Szukajcie innej roboty a dajcie spokój nam, pracownikom NGK, którzy swoją robotę chcemy wykonywać bez zgrzytów i najlepiej jak potrafimy. Wstyd tylko przynosicie w innych firmach. Nadajecie na NGK ale chełpicie się lenny w CV ze pracowaliście w japońskiej firmie z branży automotive i jakie to macie doświadczenie. Jak było wam tak złe, wykreślicie NGK bo przecież tak was bardzo skrzywdziła. Z rozmów z osobami zajmującymi się rekrutacja w innych firmach wiem jakich specjalistów z NGK z siebie robicie podczas rekrutacji. Powiedz wprost ze jesteś leniem i dój roboty się po prostu nie nadawałeś. Tyle w temacie. Raus! I nie wracajcie już więcej!

@Tom Hanks

Kolejny przyklad podejścia do pracownika. Wiesz, że tymi postami robisz swojej ukochanej firmie pod górkę? Ile płacą od komentarza? Może warto dorobić sobie pisząc pochwalne opinie o NGK :-)

@Zbulwrsowany

No rzeczywiście, mam z tego profity jak cholera. Chce tylko zdementować głupoty które tu wypisujecie. I nie mam z tego żadnych tantiem. Ot, tak po prostu dla sportu, żeby was wkurzyć i pokazać ze jesteście kompletnymi ignorantami. Robię to dla rozrywki, żeby pokazać jak mała macie wiedzę na temat firmy w której rzekomo pracujecie. Albo pracowaliście a teraz święte żale wylewacie ze was wypieprzono na zbity pysk za leserstwo, kombinatorstwo, krętactwo, lenistwo i wymieniać długo. Kto bardziej ogarnięty wie jak jest i o czym pisze. Narobiło się gowniarzerii i teraz piszczą jak cioty pod fartuchem mamusi. Trzeba facetem być i umieć kazda robotę ogarnąć. A nie pizdusiem....

Johny nawalony
@Tom Hanks

Dobra chłopie ogarnij sie już z tymi postami widać ze lubisz posmarować Japoncom ale ile można ? Kto co lubi, wazne ze hajs się zgadza,

@Johny nawalony

Ja lubię no i kasa się zgadza. Żal?

@Tom Hanks

Trochę żal, bo niby stary chłop, a mózg wyprany do końca. Przez takich jak Ty dzieje się w firmie, co się dzieje. Potulnych baranków gotowych w ogień skoczyć dla swojego plusa i targetu :-) Boli Cię bardzo, że młodzi znają swoją wartość i nie dają się wykorzystywać, a jak coś im się nie podoba to nie boją się powiedzieć co. Taki komunistyczny beton jak Ty tego raczej nie przeskoczy. W Polsce dalej jest przekonanie, że trzeba po rączkach całować pracodawcę i cicho siedzieć, bo jeszcze się wyleci. Jesteś tego najlepszym przykladem. Stadko baranów gotowe do strzyżenia :-)

@Zbulwrsowany

Boli mnie bardzo ze rośnie nam pokolenie roszczeniowych nieudaczników, którzy krzyczą nie dla tego ze im się krzywda dzieje. Krzycza żeby krzyczeć bo tak już zostali niestety nauczeni i wychowani. Z góry powtarzają (także na tym forum) bzdurne frazesy odwołujące się do czasów komuny czy PRLu a nie maja zielonego pojęcia o tym ustroju. Młodzi przeceniają swoją wartości i myślą ze wszystkie rozumy zjedli. Nie przepracuje 5 minut i już krzyczy ze jest niewolnikiem. Tak jak podałem wcześniej - w tej chwili jest rynek pracownika - wiec do wyboru do koloru. Po co wylewać święte żale. Jak mi nie odpowiada dana praca, zwalniam się i idę do innej. W tej chwili nie ma z tym żadnego problemu. Ale w innej firmie dla młodego będzie powtórka z rozrywki. Ostatecznie kończy ubjakiegos małego prywaciarza gdzie jest chłopcem na posyłki za najniższą lub siedzi na garnku u mamy. A na forum krzyk albo przechwałki jakiego to byka za rogi złapał. Typowy schemat.

Johny nawalony
@Tom Hanks

Żal to mi jedynie Ciebie, po części zgadzam się z niektórymi twoimi postami ale większość to brednie i nie ładuj wszystkich do jednego wora, i nie obchodzi mnie ile kasy zarabiasz za lizanie i smarowanie

Yoko
@Tom Hanks

Ciekawe co ci obiecali za takie (usunięte przez administratora) nie zjebie

@Tom Hanks

Gowork jest od opinii, więc je wyrażamy. To Ciebie bolą przysłowiowe cztery litery, że ktoś śmie mówić źle o Twojej ukochanej firmie. Za dużo się naczytałes Joli Czarnieckiej- Siweckiej.

Aras
@Tom Hanks

Czytajac twoj komentarz dziwie sie, ze potrafisz wogole zdania skladac w calosc.

@Aras

No widzisz, jakoś potrafię na twoje nieszczęście

Normalny chop
@Tom Hanks

Jak to pan Rymar i Mikotowicz powiedzieli kiedyś że mamy stawki takie jak Chińczyk to ja proponuję żebyś się przeprowadził do Chin a my nie będziemy siedzieć i piszczęc tutaj w Polsce i dawać się rypac cały czas to nie komuna młodzi walczą o swoje a Ty? Haha jak to napisałem do Chin albo Korei jedź i tam siedź cicho i mów że jest super i najlepiej jak by nic się już nie zmieniło nigdy.

DalejPracujacy
@Tom Hanks

Co ty za bzdury piszesz...Weź się (usunięte przez administratora) w ten pusty łeb . Tyle mam do powiedzenia bo z głupkami się nie dyskutuje.

@Tom Hanks

Lepiej się przyzwyczaj do rozpuszczonej młodzieży bo innej już nie będzie. Młodzi nie są głupi i za 3000 zł nie będą czasu marnować.

@Jorg

Tak napewno. Może zaraz za 5?

@Tom Hanks

osobiście tez pracowałem w oplu i znam wielu ludzi bardzo dobrych pracownikow którzy zostali zwolnieni i nie bylo to pozbywanie sie jak to mowisz nieudacznikow tylko ciezka sytuacja w firmie ktorej najprosciej bylo pozbyc sie ludzi na umowach czasowych.Tak samo watpie ze wszyscy których zwalnia ngk to lenie firma poprostu nie potrzebuje tylu ludzi albo obawia sie co bedzie i zwalnia jak leci( nie przedluża umow) bo tym ze stalymi musiala by dac odprawe. oby nie bylo az tak żle i taki kozak jak ty tez poleci wtedy zrozumisz co to znaczy byc oszukanym przez firme dla ktorej wiele sie zrobilo

tw bolek
@Normalny chop

Pan Rymar to zabłysnął że hoho, celebryta numero uno.Ciekawe czy teraz też tak ochoczo bierze gałgana do łapy i wysyła sweet focie na fejsa:) Na miejscu tego celebryty to bym sie ze wstydu pod ziemie zakopał, a nie łaził i dydrdymałów pociskał.

@Tom Hanks

Przyjdzie czas za parę lat, że i za 5 nie będą chcieli pracować.

@Zbulwrsowany

Jaka (usunięte przez administratora) wartość? Ja pier.ole. na twoje miejsce jest już 10 Ukraińców za pół Twojej stawki, będą robić co im każe z uśmiechem na twarzy a ty dalej będziesz płakał bo wyszedłeś z gimnazjum jako "człowiek z wartościami" co pojęcia o życiu i zasadach prosperowania firmy nie ma.

gas

NGK to fajny zakład. Kiedyś pracowałem w firmie co serwisowała im instalacje gazów technicznych zasilających lab. NOx. Szef kupował w Domacie uszczelki za 5 zł sztuka i sprzedawał japońcom po 300 eu sztuka. A ci walili konia ze szczęścia bo im powiedzieli że to super uszczelki-najnowsza technologia z Niemiec. Można im było sprzedać piasek na pustyni. Pozdrowienia dla frajerów z laboratoriów NOx w Gliwicach.

Gotfryd
@gas

No to teraz dojdziemy do tego jaka to firma sprzedawała nam ów uszczelki. Jeśli piszesz bajki, zrobisz z siebie durnia. Jeśli to prawda, Twój szef będzie miał kłopoty. Zostawiłeś numer IP pisząc ten post tutaj. Nie będzie problemem uzyskać Twoje dane i dotrzeć do byłej firmy. Zobaczymy czy ów rewelacje, którymi się chwalisz okażą się prawda. Powodzenia.

Gas
@Gotfryd

No to dawaj. Zobaczymy czy masz jaja czy jesteś tylko mocny w gębie. Daje ci miesiąc. Potem ja po IP dotrzę do Ciebie.

@Gotfryd

I jeszcze jedno na marginesie. Kłopoty mojego BYŁEGO szefa martwią mnie tak samo jak kłopoty przeciętnego Kowalskiego w tym kraju. Jakbyś był inteligentny to już byś wiedział o jaką firmę biega. Tylko jedna obsługiwała te instalacje.

haha
@gas

Takich mają wysokiej klasy specjalistów w biurach, gdzie mało rozgarnięty gimnazjalista potrafi im kit wcisnąć. To zapewne ci stali, zasłużeni pracownicy o których w co drugim poście pisze Tom Hanks.

maxxx
@Gotfryd

Gotfryd a te kłopoty to z jakiego tytułu ? Tak działa wolny rynek: tanio kupić, drogo sprzedać. NGK działa dokładnie tak samo. Produkuje buble tanim kosztem (tania siła robocza) i sprzedaje za dobre pieniądze.

@Gas

@Gotfyd -20- to twoja liczba na dziś

Na koniec kilka słów na temat samej pracy, jest jak to w standardowej fabryce zimą chłodno latem gorąco brak światła dziennego ciągłe monotonne stanie przy maszynie praca z coraz wyższymi normami coraz mniej realnymi do uzyskania oraz ciągły stres zależy co kto lubi. Wiele prawdy jest jednak o przełożonych nie można brać wszystkich do jednego worka bo niektórzy są porządku zależy od zmiany i działu ale przyznać trzeba że niejednokrotnie traktuje się tu ludzi jak śmieci i ich obraża czy zastrasza, wydzieranie się i zabieranie premii jest na porządku dziennym a sami przysłowiowi liderzy siedzą godzinami na kantynach i przechadzają się z palarni na palarnie nic nie robiąc całą zmianę. Jedzenie, picie na linii oraz używanie telefonu surowo wzbronione oczywiście poza przełożonymi którzy są panami świata i im wszystko wolno i szło by tak wymieniać w nieskończoność, takie właśnie osoby będą bronić tą firmę bo mają stanowiska lekką pracę i do tego stawkę której nigdzie nie dostaną odchodząc z tej firmy. Więc nowi zastanówcie się czy dobrze robicie przychodząc tu do pracy bo za kilka miesięcy nie przedłużą wam umowy i pozbędą się was jak naszych wcześniejszych kolegów pozostawiając bez środków do życia z dnia na dzień. PS. JESZCZE TE AUTOBUSY I REKLAMY „STABILNOŚĆ ZATRUDNIENIA” Buahaha pozdrawiam wszystkich forumowiczów pracowników oraz tych co mnie skrytykują że ujawniłem rąbek prawdy.

Wenohonotu

Całe szczęście,że guzik był jeden

Kuka kol.

Ja jestem zadowolony z faktu, że wchodzą 12-stki ( choć do końca nie ma pewności ), dlaczego?, bo być może podtstarzałe królewny dowiedzą się co to jest praca. Operator goni z robotą, bo target trzeba zrobić, a paniusie od działu do działu biegają z katalogami perfum. Zapracowane.

@Kuka kol.

jak ci zal to sie po jajkach podrap

Arnold
@Kuka kol.

Lepiej biegać z katalogiem niż 12 H stać w jednym miejscu i wykonywać debilne czynności a raczej czynnoś. Szkoda że nie wiesz co o takim jak Ty kiedyś powiedział jeden z menadżerów cytuję,, małpa'' jesteś taką właśnie małpa bieganie z katalogiem jest bardziej kreatywne wiem dla Ciebie to jest niezrozumiałe. A jak słyszę ciężka praca to mi się rzygać chce, kasę się zarabia mózgiem a nie naciskając guzik. O swojej matce też mowisz że jest podstarzała?

@Arnold

Dalej nie rozumiecie że jesteście pasożytami. Jest mi was żal

Labrador w kagancu

Z czystym sumieniem polecam!

Olek

po ponad 6 latach obecnie poszukuję już nowej pracy. To co się dzieje w firmie jest dziwne, zwalniaja ludzi teraz przymują... Wywalają doświadczonych operatorów bo nie pisali samoocen, a potem do takich osób dzwonią ponownie czy nie chcą znowu pracować dla ngk ale oczywisciezaniższą stawkę. Wprowadzają 12H mimo że na dpf zostały osoby które nie są przychylne 12h w pracy. Reklamują 12h jako coś super, że wiecej czasu spedzisz w tygodniu z rodziną (dziwne- dzieci w szkole, żona w pracy), a sami mają wolne weekendy i opowiadają co oni nie beda robić w weekend gdy inni beda pracować- no tak jestesmy wielka rodziną. Nigdy się tak nie zawiodłem na firmie, zmieniła się nie do poznania. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Ponowne władza powinna w 100% być pod Japończykami.

@Olek

Wiesz dlaczego zwalniają i zatrudniają?bo nowemu dadzą umowe na np.3 miesiące i nara-nie będą mieli problemu z redukcją ludzi bo ten co ma na stałe no to już większy problem

@Olek

Tu się zgadzam. Japonczyki powinni znowu to przejąć . Nie martw sie mnie po 13 latach pracy kopli w (usunięte przez administratora)nawet umowy na stale nie miałam chyba nie zasłużyłam za te wszystkie nadgodziny i jak się prosili o przechodzenie w święta I weekendy gdzie dzieci matki prawie nie miały. Teraz jestem na zasiłku 600zl z dwójką dzieci a perspektyw na prace nie widze.

@Anka

Plus dwa razy 500+ toż to najniższa krajowa!

Olek
@Anka

Ta firma nawet obok poprawnego zarządzania nie stała. teraz ok 200 osób szukają do pracy a w przeciągu 2 miesięcy nie przedłużyli 150 osobom umów..... Bałagan taki, że aż z tego się śmieje. Teraz będą mieli tanią siłę roboczą.

@anonymous

I tu się mylisz bo nawet jednego 500+ nie dostaje wiec jak nie wiesz to nie gadaj swoich mądrości. Dostają ci którzy oboje zarabiają z 7000 np na tym zakładzie. Ja mam 600 zasilku i 1000na dzieci. Chciałbyś za to żyć w 3 osoby i oplaty z tego zrobić. Czasem się zastanów do kogo piszesz. Bo niestety nie kazdy kto ma dzieci dostaje 500+. Wiec nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

@Anka

Uważaj bo po obaleniu rządów Kaczyńskiego będziesz żyć za 600 i wtedy kredytu nie będziesz brała na nowego ps4 dla dzieci tylko na chleb!

@anonymous

Dla sprostowania Provident ci da!

@anonymous

Widzę ze ty jeszcze żyjesz na mamusi garnuszku i zarabiasz na dyskoteki i markowe ciuchy. Z tego co widzę to ja mam więcej lat pracy niż ty masz w peselu. A ja nic nie dostaje od pisu ani moje dzieci to nie wiem czemu mi tu z pisem wyjeżdżasz. Jak chcesz se popisać o polityce to nie ze mną. I nie bądź taki do przodu bo nie wiesz co cię w życiu jeszcze czeka może to tylko prowidenta będziesz musiał se wziąść. Wiec patrz na siebie. A co do psa to owszem mam po mojej śp. mamie także ma się dobrze. A co do ciebie to pewnie byś matki psa uwiązał w lesie i zostawił.

anonimus
@Olek

Zmieniły się przepisy o zatrudnieniu w oparciu na umowę tymczasową i skończyło się przerzucanie ludzi z agencji do agencji więc co najłatwiej zrobić to zwolnić taką osobę. Brak jakiekolwiek polityki personalnej widać aż nadto. No cóż rynek pracy zaczyna być rynkiem pracownika, więc niech zarządzający uważają na to co robią. Moja propozycja to pozwalniać kadrę zarządzającą...

Anka

Sam se kradnij jak to twoje hobby. Ja się tak znizac nie musze. A ręce mam i robić mogę. I zarobić na siebie i dzieci. A robotę juz mam także prowidenta zostawiam tobie żeby Ci w (usunięte przez administratora) nie brakło. Sam jesteś żałosny poruszając tematy o których widać nie masz pojęcia i czepiajac się ludzi i ich zycia o których nic nie wiesz.

I nie chce wiedzieć.

tw bolek

Nie wiecie co zrobić,aby w tym kołchozie zaczęto szanować ludzi? Zróbcie to samo co policjanci a teraz pracownicy sądów, idzcie masowo na L4,ale jest jedno ale czy będzie lojalność, czy pożyteczne i wierne sługusy sie wyłamią?

Dzapan

A termin holiday Wam się podoba?

Mati

Moje sugestie dla NGK Ceramics: Podniesc wynagrodzenia Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Podniesc wynagrodzenia

witam, czy są aktualnie przyjęcia na produkcję?

Żurek
@Nowy

Na piece. 18 miesięcy praca i do widzenia.

Czy wy macie tam jakąś rotację między stanowiskami ? Bo 12 czy 8 godzin to ja się zastanawiam jak można codziennie robić to samo. Dziś robisz jedno, jutro to samo, za miesiąc to samo, za rok to samo, za 20 lat to samo. Po miesiącu jestem znudzony, po roku mam depresję, za rok szukam sznura. Zero ambicji w takiej robocie. Nawet za 10 koła bym nie chciał tak robić.

@Marcin

pracowałem tam ponad 7 lat,czasami rzygać mi się chciało tą robotą,codziennie to samo i wyścig szczurów

Pracownik roku

Chopy wypłaty są 2900 netto z 3 Dojami po 6 latach tyrania tuż to obłęd żeby dawać tyle ????

Dobrze że to koniec
@Pracownik roku

I tak znajdą się lamusy co nadgodziny będą robić. Za każdą nadgodzinę wyliżą (usunięte przez administratora) czerwonemu a no końcu mu jeszcze opierd.... gałe. Jak mają szanować ludzi skoro zawsze znajdzie się jakiś wół roboczy który przyjdzie wykonać plan produkcyjny mimo że jest traktowany jak (usunięte przez administratora) Jesteś silny i głupi, przyjdź do NGK. Ludzi którzy mają jeszcze jaja możesz policzyć na palcach, reszta to ciche myszki które zapier.. jak małe robociki.

Pracownik roku
@Dobrze że to koniec

Ostatnio odradzilem kilku osobą które chciały się zatrudnić w zakładzie o niestsbilnym zatrudnieniu żeby nie popełnili tego błędu i szukali gdzie indziej pracy.

Nick'o'dem
@Pracownik roku

Zatrudnienie jest stabilne. Kwestia stanowiska. Wiadomo, że operatorzy są zawsze do ostrzału bo można ich najłatwiej zastąpić.

@Dobrze że to koniec

Właśnie ''trzeba mieć jaja''a takich ludzi w NGK jest mało:)większość jest albo zastraszona,albo nie udacznicy życiowi co poza NGK nie wyobrażają sobie życia.Trzeba mieć jaja i uwierzyć w siebie a nie ten śmieszny zakład i być pod pantoflem czerwonego.

Liniowy Ciasny umysł !
@Dobrze że to koniec

Jestem robotem zap.....lam w sobotę za garść cebulionów. Okruchy ze stołu dla chołoty a Góra się bawi i trwoni kasę na nietrafione inwestycje. Nawet Ukraińcy tu nie przyjdą robić bo oni mieli już swój Czarnobyl i truć węglikiem krzemu się nie będą.Wszyscy wyjadą pracować za godziwe płace w euro a nie w cybulionach.

@Dobrze że to koniec

No właśnie takie lamusy jak ty. Dzięki takim jak ty normalni pracownicy są bezpieczni i nikt ich nie rusza. Wywalają w 99,9% przypadków takie padło jak ty. Ten 0,01% to błąd statystyczny który się gdzieś nawinął pod odstrzał. Dziękujemy za byliście frajerzy z nami. A teraz pora odejść.

@Liniowy Ciasny umysł !

Mów za siebie. Ja się nigdzie nie wybieram. Cebulionow mam pod dostatkiem wiec nie decyduj za mnie. Jak chcesz to jedz na zmywak albo innej nacji buty czyścić. Z pewnością cię tam za biureczko po sadza i tyle samo w euro zapłacą. Zejdź na ziemie i przestań bujać w obłokach. Albo rzeczywiście spakuj się i wio na te ogórki, pomidory, zmywak, magazyn czy czort jeszcze wie gdzie. Tam ci z pewnością za siedzenie będą euro płacić. Jeszcze wrócisz z garbem do Polski za cebulionami.

Dobrze że to koniec
@Tom Hanks

Aż żal patrzeć jaki ty ograniczony jesteś. Jak by cię ojciec przez przypadek granatem od pługa nie oderwał, to dalej robił byś za muła. W sumie teraz robisz za osła więc dużej różnicy nie ma. Jak przyjechałeś do miasta to na widok dzwoniącego tramwaju klękałeś bo myślałeś że ksiądz idzie. A teraz wielki pracownik. Osioł nie pracownik. Ale powodzenia.

@Dobrze że to koniec

O jej, urzekła mnie twoja historia. To widać ze z autopsji pisana. Jedz czyścić buciki Niemcowi, zrywaj pomidorki Holendrowi albo zmywaj w angielskim pubie. To eurosów i funciaków nawieziesz do Cebulandii. Będziesz jak panisko rządził. Twój wybór. Wszyscy tacy światowi, w euro chcą zarabiać. A za granica chodniki zamiatają i odwalają najgorsza robotę. Byle się euro zgadzało. Wtedy nie narzekają już na robote. To są sprzedajne(usunięte przez administratora)i tyle.

@Tom Hanks

Jedz czyścić buciki Niemcowi, zrywaj pomidorki Holendrowi albo zmywaj w angielskim pubie. Lepsze to niż obfite bukkake od Samurajów. No ale widać, jak kto lubi :-)

@Zbulwrsowany

Fajne masz upodobania. No ale kto co lubi. Ja tam wole robić dla Japonca w Polsce niż kłaniać się w pas Gutenmorgenowi na obczyźnie. Jedziesz jak do (usunięte przez administratora)... nie zauważyłeś podobieństwa z dawnych czasów? No ale jak ktoś lubi.... Mamy wolna Europę :) jedz, dorobisz się garba i dziesięcioletniego samochodu, za którym Niemiec płakał jak sprzedawał. (usunięte przez administratora) jak to mówił pewien pan z wąsikiem. Pół biedy jak trafisz do prawdziwego Gebelsa. Gorzej jak będziesz zamiatał u Innego śniadego pana. To dopiero będzie...

@Zbulwrsowany

A w Holandii będziesz dymal pod agencjami i spał na paletach. No chyba ze oddasz 2 lub 3 tygodniówki za mieszkanko w godnych warunkach. Ale ile ci wtedy zostanie? Jak nie umiesz liczyć to weź kalkulator. Wszyscy jak debile krzyczycie jakie to zarobki w euro super. Policzcie zatem ile na czysto wam zostanie. Pewnie nie wiele więcej niż u nas. Pozostała różnice wydasz na dojazdy do pięknej Cebulandii jak jeszcze tu będziesz chciał kogoś odwiedzac. Lata złotego zatrudnienia za granica się skończyły. Teraz rządzą agencje pracy bardziej niż u nas. Niemiec. Holender czy Angol już nie zapłaci nikomu, kto nie jest wykwalifikowany porządnej stawki. NGK nie pozbywa się tak łatwo pracownika, nawet nie wykwalifikowanego. Wiec niezłe musieliście zaleźć za skore.

pers
@Tom Hanks

widać dziecko że jeszcze nic nie rozumiesz - podrośniesz,zrozumiesz lub sądzę że raczej nie.

@pers

Ehh, kolejny który nie poda konkretów a się udziela. To daj mi choć jedyny konkretny powód abym mógł zrozumieć. Choć nie sadze, ze to się stanie. Garstka krzykaczy na tym forum stara się przebić ze swoimi miałkimi stwierdzeniami. Słabizna

Semita
@Tom Hanks

Aktualnie bratam się z Ukrainą, a oni cybulionami nie gardzą. Zapieprzają równo są nawet lepsi ode mnie, ale to nic dziwnego, bo jestem pół krwi Żydem i za cybuliona (usunięte przez administratora) nie będę za to chętnie takiego Ukrainca wykorzystam. Niech robi za mnie a co! Póżniej pojedzie do Niemiec i podbijemy stawkę naszą!

Slonzok
@Tom Hanks

ale jaja...chopy zwolnili mie bo zech niby czaskol te filry, tozesz pojechol robic do niemca, ale sam nie jest żle jak godali bo robota festelnie mi sie podobo ino trocha mniej dostana bo w yngk dali mi 2800, a łod niemca dostowom 2500, pysk ludkowie

ojgyn z knajfeldu
@Pracownik roku

bylech robiylch posmiolch sie z pajacow w koszulkach i niy ino , dziynki Pon Bonczkowi w tym rezerwacie szczimolch krociutko :) tera siedza sie fajnie u Niymca pod Landshut i nawet sie niy spoca i niy robia jak baran i niy licza na cud a Pan Niymiec - zły i niydobry oczywiscie , tys mi dol geltag 2 700 ino ze w ojro :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))) a Wy sie sam dali zrijcie zwlaszcza tyn gorol Tom Hanks , gupis cowieku i tyla .

andy
@ojgyn z knajfeldu

Zapomniałeś napisać, że trochę usta i d/u/p/a/ boli za te 2700 ojro :P

Max
@andy

Oho nikt tak nie ceni pracownika jak pracodawca w pl . A kilka milionów Polaków ktorzy wyjechali to na wczasy :D

heh
@andy

Max ten szczerbaty już wyjechał. Nie wiedzieć czemu nosi teraz pedalskiego kolczyka, cały się wydziabał i ma murzyńską bransoletę. Na paradę równości do Niemiec najpewniej-dziąsełkiem posiorbać:D

@Tom Hanks

Zastanawiam się czy masz dzieci że tak fikasz na forum ?

@Tom Hanks

Jakbyś miał kasę to byś nie musiał rano do roboty wstawać i ciorać cieciu po 12 godzin. Ktoś kto ma kasę siedzi cicho, a ten co się chwali najczęściej g ma....co najwyżej kredytów nabranych. Ot taka życiowa prawidłowość. A ciebie wyceniam na jakieś 5000 brutto. Jeśli uważasz że to dużo to gratuluje dobrego samopoczucia.

@Jorg

A co? Lubisz dzieci? To trzeba zgłosić odpowiednim organom...

@gas

No widać jak głupi i niedouczony jesteś. W twoim pustym mniemaniu, jak ktoś ma kasę to nią sra i nie musi rano do pracy wstawać? Chyba masz 15 lat ze tak uważasz. Najbogatsi tego świata nie maja za wiele czasu i wstają wcześnie, baaaardzo wcześnie. I tak na marginesie - ja nie chodzę do roboty tylko do pracy. Do roboty to może ty wstajesz.

@Tom Hanks

To znaczy że jesteś gorolem, zapewne z SO

@Tom Hanks

Widać nie jesteś zbyt inteligentny. Nie kumasz aluzji.

FRED
@Tom Hanks

Najbogatsi tego świata owszem chodzą do pracy ale idą na parę godzin, wypiją parę kaw, wykonają kilka telefonów, dmuchną sekretarkę i idą do domu. A ty siedzisz czy stoisz jak wół przez 8 a nie daj boże 12 godzin tempa strzało.

Juriiij
@Tom Hanks

Zastanawiam się zatem czemu skoro ludzie śpią na paletach za granicą to 2 mln ludzi wyjechało i jakoś nie chce wrócić i podjąć pracy w twoim super NGK ? Stara zasada mówi że jak coś się nie opłaca to nie ma racji bytu na tym świecie. Skoro ludzie nie wracają to znaczy że się musi to opłacać.

@Tom Hanks

Piszesz takie głupoty że aż mi Cię szkoda, nie wiem na jakiej lini robisz , ale sam pewnie jesteś jednym z tych co lubią lizać rowek przełożonemu. Pewnie za obrone swojej firmy masz dodatkową premie ? hahaha Spuść gościu z tonu i cisnienia.

Żurek
@Pracownik roku

Słusznie,obecnie chcą na piece zatrudnić.Niestety tylko ma 18 miesięcy a później ????

Olaf
@Dobrze że to koniec

Przecież nie musisz pracować. Kto ci zabroni nie zbierać na emeryturę? Nikt.

Ambitny

Szukajcie ludzie innej pracy bo trzeba się cenić i szanować bo jak ty się nie będziesz cenił i szanował to nikt cie nie będzie cenił i szanował a w weekend lepiej sobie pogrilować, pójść do kina na imprezę pojeździć na motorze albo pojechać z dziewczyna na weekend jak każdy normalny człowiek na nie czekać cala sobotę i niedziele aż pójdę na 19 do roboty bo trzeba się cenić i szanować a nie ludzie będziecie zasuwać światki piątki i niedziele po 12h za gola wypłatę a prezes ngk będzie sobie pływał jachtem po karaibach bo jak to kiedyś sam powiedział jego hobby jest pływanie jachtem po karibach . Dlatego to są moje ostanie 2 tygodnie pracy w tej firmie robię jeszcze 2 ostanie soboty bo płaca za nie 100% bo gdyby nie płacili to bym nie przychodził a 2 stycznia składam wypowiedzenie za porozumieniem stron a jak nie pójdą mi na rękę to przywalę l4 bo nie mam zamiaru ani jednej soboty a tym bardziej niedzieli robić za darmo. A od 8 stycznia idę do nowej pracy i fakt ze będę pracował po 10-12h dziennie zależy jak się robota ułoży ale stawka 15 zł netto na rękę plus od 5% do 20% premii czyli zarobek od 3450zł do nawet 4750 i to za prace od poniedziałku do piątku wiec wiem za co robię a po 3 miesiącach jak się sprawdzę podwyżka na 18 zł na rękę.

Trelek
@Ambitny

Ambicja jak niewiem co praca 12h dziennie gratuluję. Nie chcesz pracować niepracuj twoja sprawa. Praca w systemie 4 brygady nieoznacza brak nadgodzin jak uważasz, piece jadą tym systemie kilkanaście lat a jak ktoś chciał to miał komplet co miesiąc a nawet często znosili limity bo ludzi brakowało. Jak jest sezon urlopowy to ktoś musi pracować za nich więc biorą na nadgodziny z innych zmian proste. Jak się zwalniasz to droga wolna, płakać nikt nie będzie.

Ambitny
@Trelek

Owszem będę pracował po 12h i ale na jedną zmianę i wiem za co robię a do tego wszystkie weekendy wolne czyli w piątek wychodzę wieczorem z pracy i sobota i niedziela wolne a nie tak jak w ngk praca światek piątek i niedziela po 12 godzin za 3000zł

@Ambitny

Ambitny ale zes jest glupi. Dobrze że takie debile sie zwalniaja. Praca dziennie po 12h? To masz 1.5 etatu. Zarobisz 4800 nawet? To masz 3200 na etat tyle co w NGK na start. Jesli każą pracować dziennie po 12h to znaczy, że przepisy prawa pracy mają w (usunięte przez administratora) Więc oby była namiastka BHP i wyplata na czas. A weekendy to Ty będziesz miał wolne ale prześpisz po tygodniu pracy. Śpieszcie się kochać głupków tak szybko odchodzą.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1071.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 947, z czego 129 to opinie pozytywne, 322 to opinie negatywne, a 496 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.