Hach Lange

Opinie o Hach Lange

Krystyna

@Radek, pracowałeś dla Hach Lange? Mógłbyś napisać jak oceniasz oferowane przez tego pracodawcę warunki? Napisałeś że polecasz firmę. Dlaczego? Twoja opinia nie zawiera konkretnych argumentów, które są bardzo cenne dla poszukujących pracy. @Wirtualny, a Ty jesteś obecnie zatrudniony? Brzmisz jakbyś wypowiadał się z perspektywy pracownika. Może Ty mógłbyś powiedzieć coś o tym jak oceniasz tego pracodawcę.

Luna

Skoro pytasz o limit wizyt daj sobie lepiej spokój

Jan
@Luna

Trzeba koniecznie przypomnieć, że firma Hach Lange, kiedyś Dr Lange, rozpoczęła swoją karierę dzięki OMC ENVAG i dystrybutorom tej firmy. To Oni rozpowszechnili sprzęt Hach w całej Polsce. Firma Dr Lange weszła na gotowca. Przejęli klientów, a teraz sobie nie radzą, bo mało kto się na tym sprzęcie zna od strony jego zastosowania.

Zielona
@Jan

Zastosowanie sprzętu jest łatwe jak obsługa pralki wiec nie gadaj bzdur. Te konieczne przypomnienie i Omc z capslocka jest bardzo wymowne... a ilu pracowników Omc miało Że tak rozpowszechnili sprzęt hach lange w caaalej Polsce?

Wirtualny
@Jan

Hehehe a co pracowałeś tam ? Jak można pracować w danej firmie i nie znać się na produktach, które sprzedajesz, uruchamiasz i serwisujesz ? Hmmm ciekawa teoria :-) a tak Wogole dlaczego sobie nie radzą ?

każdy wie

Już minął jakiś czas odkąd nie pracuję w tej firmie. Jedno co na pewno można powiedzieć to fajne urządzenia i wysoce wyspecjalizowane ,wysoka jakość z pierwszej półki. Bzdurą jest pisanie że są proste jak pralka. Nie każdy z pracowników wie jak podłączyć zdalnie spektrofotometr do komputera nie mówiąc o kalibracji analizatora CHZT. Świadczy to o niskim poziomie wiedzy piszącego o produkcie. Wystarczy podpytać przedstawicieli tejże firmy jak podłączyć zdalnie spektrofotometr do komputera lub np: skalibrować sondę azotanów. Zresztą Atmosfera w pracy i sposób wynagradzania daleki od ideału. Plany budżetowe podawane w marcu. Konieczność wizyt i demonstracji ponad normatywne czasy pracy gdzie konkurencja korzysta z serwisu. Głównodowodzący bez jaj wierzący na słowo kierownikom którzy mu kłamią. Pensja niewspółmierna do wniesionej pracy. Średnio 6000 brutto + premia. W firmie panuje atmosfera niższości do Niemieckiego pracodawcy. Polecam na start i dobrą naukę, odradzam doświadczonym handlowcom.

Ciekawy

@wirtualny czy możesz powiedzieć coś więcej o pracy handlowca? Czy jest wymagana liczba dziennych spotkać do odbycia? Jak wygląda obecnie atmosfera w firmie i ile trwa szkolenie?

wirtualny
@Ciekawy

oczywiście są limity wizyt jak w każdej firmie handlowej. jeśli chodzi o szkolenie to tak jak wcześniej pisałem odbywają się one w siedzibie firmy oraz w DE. szkolenia są przeprowadzane regularnie w związku z dynamicznie zmieniającym się rynkiem

Hach Lange prowadziła rekrutację na stanowisko Inżynier Serwisu (m/f/d). Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
nowy

jestem nowy i chce spróbować swoich sił jako przedstawiciel w tej branży, mam pytanie odnośnie szkoleń, czy ktoś może opowiedzieć jak to wygląda, podobno przeprowadzane w Niemczech? Jestem też ciekaw jak wygląda 3 etap rozmowy, podobno po ang z HR?

wirtualny
@nowy

jasne, że próbuj... rozmowa z HR jest do przejścia ;-). bardzo rzeczowa i nie powinna sprawić żadnych problemów. Jeśli chodzi o zarobki to oprócz pensji podstawowej dodatkowo możesz otrzymać bonus za wyniki. PS. zarobki - kazdy ma inne wymagania finansowe i pisanie o niskich wynagrodzeniach to normalne u nas w kraju. Nie znam osoby, która by była całkowicie zadowolona z pensji, którą otrzymuje :). Jeśli dostaję propozycję pracy , która nie spełnia moich wymagań finansowych to co robię ? Rezygnuję i szukam dalej :) Przyjdź, sprawdź, zobacz. szkolenia są przeprowadzane lokalnie bądź w DE

Po fachu

Czy ktoś z obecnych pracowników jest w stanie się wypowiedzieć na temat obecnej sytuacji przedstawicieli handlowych? Obecnie coś duża rotacja u was :)

Jula
@Po fachu

Nie większa niż u was

Po fachu
@Jula

No nie do końca :)

domen
@Jula

Witam, Co się stało z handlowcem ze Śląska, na jego miejsce szukają nowego. Możesz coś naświetlić. Może jest możliwość zgłoszenia się na ten etat pytanie czy rzeczywiście jest tak kiepsko jak opisują wszyscy.? Czy wykonanie planu sprzedaży przy normalnym zaangażowaniu graniczy z cudem?

Jula
@domen

A co się mogło stać? Zmienił prace. Wpisz sobie na portalu pracuj pl konkurencje i zobaczysz ile jest u innych wakatów. Czy coś się stało z poprzednikami? Czy jest tak kiepsko u nich ze aż tyle wakatów?

RWV
@domen

Pół roku temu pracę zmieniło 4 na 8 handlowców, co wyraźnie mówi o atmosferze. .. nie wspominając już o odejściach osób z wyższych stanowisk z lokalnego biura, odpowiednio wcześniej. Plany roczne da się wykonać przy sumiennej pracy, jednak... szkoda zaangażowania i nerwów, nie opłaca się pod względem finansowym oraz konieczności wiecznego przepraszania klientów za opóźnienia w dostawach, awarie, niekompetentny serwis i dział wsparcia technicznego oraz spadającą jakość urządzeń przy nierealnie wysokich cenach.

Miśka

Jakie są średnie zarobki?

Gregory
@Miśka

Sprzedawca. 3-lata pracy w firmie. 65.000 km rocznie po polskich drogach i oczyszczalniach. 4.400 brutto + premia. Czas się chyba zacząć rozglądać za inną robotą...

boniek

Co ty gadasz @ja skoro teraz szukają takiego przedstawiciela to teraz trzeba tą kasę trzepać tym bardziej, że pewnie najwięcej dostaje się jej z premii..do tego zatrudnienie jest na umowę o pracę więc takie warunki trzeba doceniać

Chyba nie w tym roku

MPWiK

Czy już wywalono tych oszołomów z kierownictwa, o których wspominano w postach powyżej? Pytam bo zamierzam aplikować a z informacji, które zebrałem jakiś czas temu na rynku, to rzeczywiście rotacja jest duża a wynagrodzenie niewspółmiernie niskie do wymagań kierowników. Zresztą, sami kierownicy regionów ostatnio podobno zaczęli też odchodzić (Gdańsk, Wrocław). Czy ktoś zna powody, dla których tak się dzieje?

MPWiK

Mieszanie gówna nie jest aż tak skomplikowane. A Hach siedzi głównie w oczyszczalniach ścieków, których procesy technologiczne nie należą do najtrudniejszych, przynajmniej dla osób z branży.

sad but true

Tak w skrócie do powyższego: zarobki zdecydowanie niewspółmierne do wykonywanej pracy, za tą ilość pokonanych kilometrów, babranie się dosłownie w gównie na oczyszczalniach podczas instalacji sprzętu i ogólną ilość przepracowanych dziennie godzin nie warto. Pracownicy kiedyś byli naprawdę zgranym zespołem, ale od kiedy zaczęło się masowe odchodzenie i poszukiwanie lepszej, normalnej pracy wszystko się zepsuło i zostało tylko kilka konkretnych osób. Rotacja pracowników naprawdę jest spora, kto może szuka pracy. Atmosfera w firmie przez działanie dwóch osób z najwyższej półki jest do niczego, (usunięte przez administratora) , co z kolei wpływa na wszechobecne plotki, ploteczki i obrabianie tyłków, strach się odezwać czasem. Dodatkowo pomysły szefostwa na poprawę sprzedaży pozostawię bez komentarza, co jeden to lepszy, nie wiem gdzie tego uczą. Liczą się tylko cyferki, a nie człowiek. Mi się nie podoba ale to tylko moje gadanie, spróbujcie może sie przekonacie

serwisant

kilometry do jeżdżenia bez sensu, pensja marna, praca po kilkanaście godzin dziennie, duża rotacja pracowników, szef jak dziecko, nie potrafi zarządzać, kierownicy pracoholicy, niepotrafiący prowadzić dialogu tylko monolog. Odradzam koniecznie - tymczasowa praca

Pracowa??em w tej firmie 5 lat. Zarobki poni??ej ??redniej i szef oszo??om Omijajcie z daleka. Nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Hach Lange - Wrocław

• Jak się pracuje w Hach Lange?

Zobacz opinie na temat firmy Hach Lange tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hach Lange?

Hach Lange