Opinie o Havi Logistics Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Havi Logistics Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Havi Logistics Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Havi Logistics Sp. z o.o. w Warszawa

Mariusz

Jakie są zarobki kierowców?

Kierowca
@Mariusz

Solo 4.5-4.8 około 200 h z pracą nocna sobotami i niedzielami. Zestaw pewnie trochę lepiej, nie wiem nie jeżdżę, za to podwójne obsady, trasy po kilkanaście godzin i po kilka punktów z prepinkami i przeladunkami.

@Kierowca

Ale to kwoty netto czy brutto?

JACK
@Mariusz

Solo 4.5 na zestawie 3 stowki wiecej ok 220 do 250h

Antoni
@JACK

Mało dość... jakieś dodatki jeszcze są? Bo za 250h pracy tylko 4k z hakiem to dość biednie

Ewelina
@Kierowca

to te soboty, niedziele i nocne zmiany są lepiej płatne?

Kolo
@Antoni

masakra z taką pensją echh

@Kolo

Czyli nic więcej się nie dostaje za prace?

Wawa
@Danuta

Dostajesz jeszcze możliwość ekstremalnej przejażdżki ze skoczkiem, który nie dawno odebrał prawo jazdy. Jak chcesz pojeździć "nowom scanio, bo przecież scanio najlepszo", to tu jest miejsce dla Ciebie, można tłuc do woli. Z benefitow możliwość śmierci na drodze, bo cytując kierownika "ma uprawnienia więc potrafi jeździć". Dużym plusem jest też szansa narobienia się za dwóch, bo akurat skoczek jest zmęczony. I cream de La cream, jesteś za to gorzej opłacana niż gość, który wpadł z ulicy. Oczywiście nie zapomnimy, że cala odpowiedzialność spada Twoja głowę. Jest tak dobrze, że chłopak ostatnio na 15lecie zatrudnienia położył wypowiedzenie. Góra ciężko pracuje, żeby było o nas głośno, może nawet głośniej niż o nie dawnym wypadku w Chorwacji. Zamiast stawiać na doświadczonych kierowców, których nie brakuje w firmie i dać im pracować, buduje sobie "dupochrony" praca w załodze podwójnej ludźmi z ulicy. Co do pracy kierowców wielkim plusem jest, że jazdy akurat jest najmniej, bo koła to się muszą podwykonawcom kręcić, a ty w kółko Radom albo łódź. Nie musisz planować weekenow, spędzisz je w pracy, bo podwykonawcy się palzuja. Jeśli chodzi o pensję, nikt jeszcze nie rozwiązał tajemnicy ilości godzin na pasku, z resztą mogą tu zarabiać tylko wybrane osoby, robią Suwałki Zamość, a ty jak mówiłem Radom i łódź plus krótkie Warszawy. Jak masz prawko, brak wyobraźni i instynktu samozachowawczego zapraszamy, biorą kazdego

@Wawa

Co masz na myśli mówiąc, że tylko wybrani mogą zarabiać? Zarobki aż tak bardzo wahają się wśród kierowców? Faktycznie nowo zatrudnieni dostają lepsze wynagrodzenie niż wieloletni pracownicy? Czy mam szansę się dostać z niewielkim doświadczeniem? Napisałeś o kimś, kto niedawno odebrał prawo jazdy, więc zakładając że to prawda, to powinienem mieć szansę. Każdy kiedyś zaczynał i musi nabrać doświadczenia, samo nie przyjdzie. Na jakie zarobki można liczyć przy jedynie kategorii C?

B
@Wawa

nie biorą każdego. ciekawe, że piszesz same negatywy, a jednak pracujesz w tej firmie - chcesz zniechęcić nowych?

Teresa
@B

To jaka selekcja jednak jest skoro jednak nie każdego? A co do niego, to nawet gdyby chciał zniechęcić to jaki mógłby mieć w tym interes? To coś by dało?

Andżela

Słowem są beznadziejni. Mało płacą w IT. Do tego brak 13-stej pensji. Radzę omijać szerokim łukiem. Dobre dla studentów.

@Andżela

Są beznadziejni, bo małą płacą czy są jeszcze jakieś inne przyczyny? Mało, tzn. ile, może mogę liczyć na jakiś przedział chociaż? :)

Rambo

W tej pracy jest dużo leni i nierobów czy tylko wypłakuje się tu margines (usunięte przez administratora)??? Praca w porządku ., polecam

Ezo
@Rambo

Największym leniem i nierobem jest kierownik magazynu.

Ezo

prawda w oczy kole?

Alf
@Ezo

To widzę, że dużo się nie zmieniło.

Marcinek
@Ezo

Prawda

Izka

Słyszałam, że w dziale IT zarabia się ok. 5000 netto. Nie wiem tylko czy Havi płaci 13 dla dobrych pracowników?

Iza
@Izka

o jakim stanowisku w IT piszesz dokladnie ? skad masz info o takiej stawce, bylo gdzies w ogloszeniu podane?

Shrek
@Izka

Tak jest to prawda tylko, że 5000zł ale brutto, nie na start a może po trzech latach. 13-stki to żart.

Grażyna
@Shrek

W takim razie ile na początku macie? I to jest jakiś okres próbny?

JACK
@Izka

13 wyplata do ok 2 do 3k.

Magazynier

Full time

Ive choosen to work in havi logistics in kiwi job. But no one does not answering to me

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.

Proszę o informację na jakie zarobki można liczyc w Havi w Krakowie w działach master data i jaka panuje atmosfera?

Ciekawa

Zastanawiam się nad wysłaniem CV do działu obsługi klienta,chciałam zapytać jak wygląda rekrutacja na to stanowisko,jakich benefitów mogę spodziewać się w firmie i jakie są godziny pracy? Pozdrawiam

Olaf
@Ciekawa

Szkoda Twojego czasu Szukaj czegos ciekawego bo tu niczego sie nie nauczys Spodziewaj sie vzegos pomiedzy scenki a wypytywaniem o twoje slabe strony Jezeli oczywiscie juz nie maja klientki i cala rekrutacja to podpucha

@Olaf

Czyli czasem robią rekrutacje chociaż wybierają kogoś po znajomości?? Dobrze rozumiem?

odp
@Danuta

Czasem firma udaje, że robi rekrutację, a osobę na dane stanowisko wskazuje klient. Pracownicy klienta kontynuują czasem karierę w biurze i czasem trzeba ich gdzieś upchnąć. Osoby z doświadczeniem i kompetencjami mogą tylko powzdychać. Niektórzy ulubieńcy są nie do ruszenia przez 5, 10, 20 lat.

Zainteresowana
@Olaf

czy rozmowa rekrutacyjna jest po angielsku?

IW

Witam, czy ktoś orientuję się jak wygląda praca na stanowisku Specjalista ds. Zakupów (w Warszawie)? Rok temu też szukali pracownika na to stanowisko - taką mają rotację? Pozdrawiam

Agata
@IW

Nikt nie chce przyjść bo likwidują działy i powoli przenoszą do Krakowa.

PITi
@IW

Tak.....Pracowałem w tym dziale...Po 2 miechach odpuściłem sobie. Kiepska firma, mega rotacja a przez to co chwila zmiana dostawców do ogarnięcia....Nie polecam tej firmy

Pjoter.

Ktoś orientuje się jak wygląda praca kierowcy? Widzę, że są przyjęcia.

Kacper

Chciałbym pracować w dziale IT. Chyba CUW taki skrót ma dział. Mam licencjat z informatyki w biznesie. Na kwotę jakiego rzędu mogę liczyć? I czy warto składać tam aplikacje? Pozdrawiam

Łucja
@Kacper

dowiedziałeś się? może warto tam przedzwonić i się dowiedzieć? :) jak już będziesz coś więcej wiedział to daj znać.

did

A jak nowa dyrektor zarządzająca w Warszawie, pani Kasia? Na portalach branżowych opisuje się jako gwiazda logistyki i biznesu, wspierająca kobiety w biznesie i ze najważniejsi są dla niej ludzie. Czy faktycznie tak jest?

Werma
@did

Basiu, chodzisz w firmie i o to pytasz, a teraz jeszcze tu zadajesz pytania? Może zrób ankietę i będzie po sprawie.

ciekawski
@did

jakiś, chociażby jeden, sukces naszej gwiazdy logistyki, za minione 14 miesięcy może ktoś przytoczyć? cokolwiek na plus? ????????????????

Fedi
@ciekawski

Pozbyła się nic nie robiącej kadrowej. Na dobry początek.

Waldziu
@Fedi

i gdzie ta nowa Pani dyrektor HR? Jeszcze nie zaczęła, a już skończyła? ....hihihi

Obserwator
@ciekawski

jak widać, nieustające pasmo sukcesów trwa w najlepsze...

Georgi

Warto iść na kiero do Havi warszawa?

Fedi
@Georgi

A szukają?

J

Gdzie trzynastki????

Najlepszy pracownik
@J

Już sobie dali Brakło do was

Oliwia

Czy firma Havi Logistics zatrudnia bezpośrednio czy przez agencje pracy?

ODP
@Oliwia

Bezpośrednio.

Były
@Oliwia

Na magazynie wiele jest osob z agencji. Nie mają zadnych praw pracowniczych ale mozna ich dowolnie używać dla potrzeb korpo. Taki 2 albo i 3 sort pracownika.

Jeszcze w Havi

Na dzisiejszym spotkaniu z pracownikami podsumowującym mijający rok szefowa HR powiedziała, że satysfakcja pracowników na poziomie 61% (logistyka) i 52% (IT) to dobry wynik (bo powyżej połowy!). Poziom samozadowolenia kierownictwa wynosi pewnie 100% i tyle powinno wystarczyć pozostałym pracownikom :) Ja już na szczęście wiem jaki kierunek dalszego rozwoju kariery należy obrać.

Kolega Basi
@Jeszcze w Havi

Jak długo pracuje w tej firmie, a jest to już kilkanaście lat, to żadna ankieta niczego sensownego, nigdy nie wniosła w życie firmy. Nie ma się więc czym podniecać i tym razem.

?
@Kolega Basi

To po co zajmujecie nimi nasz czas?

Witam, czy ktoś poda mi informacje na temat Havi w Krakowie? Jak wygląda atmosfera, zadania, benefity, kadra, czy są nadgodziny itp? Nie pytam o pracę na magazynie, czy jako kierowca tylko w biurze :) Typowe korpo?

@Nowy

Nawet gorzej. Jest huśtawka w biurze (taka fizyczna, nie mówię o huśtawce nastrojów) i to jest największy benefit.

@Asia

Aż tak źle? Dostałem ofertę do nowo otwierającego się działu, dlatego chciałem zasięgnąć opinii o firmie.

@Nowy

Proponuję poszukać sobie innej firmy. Na rozmowie rekr.mydlenie oczu do potęgi, ale potem nijak ma się to do rzeczywistości. A rzeczywistość jest smutna.

Paula 456
@Asia

Potwierdzam. Ściemniają na rozmowach,opowiadają bajki i mega koloryzują, a potem bum i masz zderzenie z rzeczywistością.

Wojti
@Paula 456

Najlepsze jest to, że na rozmowie mówią ci, że idziesz do działu X, potem okazuje się, że jednak w Y żywcem brakuje im ludzie i nikt nie pytając cie o zdanie, każe ci robić coś o czym na rozmowie o pracę mowy nie było. Możesz sobie zgłaszać, że nie to miałeś robić, że coś innego obiecywali. Niestety nikogo to nie obchodzi.

@Nowy

Firma bardzo dobra , renomowana ,dba o pracownika na każdym szczeblu jego kariery. Nie słuchaj tych bzdur narzekaczy. To zwolnione lenie , miglance i safanduły. Firma sie pozbywa nieudaczników, bo po co takich trzymać? To potem lamentuja po forach i robia z ciebie c i o t y , głupie(usunięte przez administratora). Jak ktoś jest karny i zdyscyplinowany i stosuje sie do polecen przełożonego to zarobi bardzo dobrze.

Kamila
@Michał

Safanduły.... znów ktoś z magazynu z Wawy się odezwał. My teraz mówimy o Havi Krk. Stąd z 50% pracowników chętnie by uciekło, ale jest (sr)andemia i pod jej przykrywką inne firmy biadolą i tną oferowane wynagrodzenie, więc i tak źle i tak niedobrze.

Ryx
@Kamila

Jak piszesz w poście Havi Warszawa to się nie dziw. Załóż oddzielny post Havi Kraków i będzie jasno widać o kim i o czym ktoś pisze.

@Nowy

Nie polecam. Jak idziesz do GL , controlling albo AP na kraje DACH, pl/cz/sk/hu, ewentualnie AR też DACHowy to jeszcze spoko, spoko TL i ludzie, nie slyszalam mocniejszych skarg. Reszta zespolow...no coz. Dwie osoby spośród TL sobie naprawde pozwalaja na zdecydowanie za duzo jeśli chodzi o komunikację z pracownikami i dziwne jest dla mnie ze nikt z tym nic nie zrobil, mimo wielu skarg ze strony pracownikow. Lepiej nawet nie zgłaszać, że coś jest nie tak (np. w komunikacji z biznesem, na co masz dowody - maile), bo nie czeka Cię nic dobrego delikatnie mówiąc ;) . Chyba każdy zna to polskie przysłowie o rybie, więc wątpię że w najbliższym czasie coś się w tej firmie zmieni - a naprawdę firma na początku zapowiadała się świetnie, więc podwójnie szkoda. Jeżeli chodzi o współpracę z lokalnymi organizacjami, to w większości ludzie są ok, na pewno nie polecam współpracy z naszym wschodnim sąsiadem (tym większym) - poziom komunikacji i nie tylko bardzo bardzo niski (ze strony lokalnej organizacji), i to delikatnie mówiąc, w dodatku migracja procesów była fatalna (praktycznie nic nam nie przekazano), co niestety odbijało się na późniejszej pracy już po go-live. Program na którym się pracuje też jest mocno archaiczny (nie jest to SAP) i mało przyjazny użytkownikowi. Prace dla tej lokalnej organizacji polecam tylko ludziom, którzy lubią mocne wrażenia :)

Karolina H.

Rzeczywiście na początku zapowiadało się, że będzie super. Powiedziałabym nawet, że to firma z perspektywą. No ale niestety, mocne rozczarowanie. Widać, że zarządzanie kuleje. Dopóki tam nie zajdą zmiany, to lepiej nie będzie.

Romo
@Karolina H.

Michał ma racje. Lenie i obiboki które myślą że przyjdą ,posiedzą sobie ,wypiją kawke i pójdą do domu a po miesiącu dostana gruby hajs to są rozczarowane. Dlatego najlepszy sposób to zastępować was Ukraińcami , może nie są od was dużo bardziej rozgarnięci ale za to nie krzyczą sobie 4000 netto za siedzenie i zbijanie bąków jak nasze rodzime pasożyty

Karolina H.
@Romo

Widać, że nie wiesz o czym mówisz :) Smacznej kawy życzę :)

@Asia

24-25 marca podczas festiwalu Jobicon wybitni specjaliści z Havi będą zapewne dalej szerzyć propagandowe bzdury o firmie. Talent Acquisition na najwyższym poziomie:D Z opisu wydarzenia wynika, że targetem są chyba osoby niepełnosprawne umysłowo, a samo zaproszenie (na pracuj.pl) roi się od byków. Ale nie martwcie się, na pewno ktoś wam wytłumaczy Excel'a:D

Kamilka
@Paula

Ale bełkot. Wrzucanie angielskich zwrotów do tekstu po polsku świadczy o wieśniactwie i kompleksach. Pewnie u was mówią w firmie ,,clołsnij okno bo flyaje wpadaja'' Żenada i obciach

@Kamilka

Wieśniactwem to jest posługiwanie się obcojęzycznymi nazwami stanowisk w firmach w PL :D Talent Acquisition Specialist to tylko jeden z chorych przykładów. To naprawdę nie dodaje prestiżu:D

Kinga
@Paula

Fakt jest taki, że nie warto do tej firmy iść pracować, co już wcześniej było pisane w komentarzach. Wcześniejszy komentarz o rybie, która psuje się od głowy bardzo celny... na początku firma zapowiadała się bardzo fajnie, na górze też była bardzo dobra, kompetentna i otwarta na sugestie, a przede wszystkim bardzo przyjazna pracownikom "na dole" osoba, szkoda, że tak szybko uciekła...

Meh
@Paula

Jeśli to czyta ktoś z firmy - bardzo proszę poprawcie informacje o prelegentach na zbliżających się targach pracy. Czy naprawdę tak trudno zredagować krótką notatkę bez rażących błędów? Czy to było pisane na kolanie? Czy księgowych nie obowiązują zasady ortografii i interpunkcji?Rozumiem też, że eksperci są dobierani pod względem liczby korpo, które już zdążyli "zaliczyć"?

@Kinga

Śmiech mnie ogarnia jak czytam te opinie. Ludzie myślą że przychodzą do roboty dla zabawy , posiedzieć , poplotkować i wziąść ze 4000 zł. Hahaha idzcie lepiej po kieszonkowe od mamusi jak nie chce wam sie pracować i sie nie ośmieszajcie lenie i obiboki , połowa to nawet wózkiem widłowym nie umie jeżdzić , a zabiera głos nie mająć o niczym pojecia

@Kasia

1.Przy obecnych cenach 4000pln to nie jest oszałamiający pieniądz. 2.Po co te spacje między literką a przecinkiem? 3.WZIĄĆ!!

joanna
@Kasia

Jakim wozkiem widlowym? wyraznie w komentarzu chlopak pyta o opinie na temat HAVI KRAKOW...tu sie wozkami widlowymi nie jezdzi. Btw, 4k w tych czasach to nie jest jakies szalenstwo...

@joanna

10 lat temu 2200 zł za taką prace to była dobra pensja a teraz 4000 to jest mało ??? Życie i utrzymanie nie wzrosło przez ten czas dwukrotnie prawda? Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Według portalu wynagrodzenia pl. 70% Polaków zarabia 2000- 3600 netto. Więc 4000 netto to jest bardzo dobra kasa

Kris
@Paweł

To prawda. Ale wpisy tutaj tworzą trolle albo jacyś studenci dziennikarstwa w ramach praktyk z propagandy ,którzy przymierzają sie do pracy w wyborczej (-: Czytałem już na tym forum że ktoś chciałby nawet zarabiać 8000 netto ,bo zna język niemiecki. Ciekawe że Niemcy u siebie tyle nie zarabiają. Warto wejść na to forum pośmiać sie trochę. Ludzie nie znają reali wynagrodzeń. Pozdrawiam rozgarniętych

@Kris

Nikt tu nigdy nie pisal o 8000netto. Proszę czytać ze zrozumieniem. 4000pln z czego połowa (albo i więcej na wynajmem mieszkania w krk). No naprawdę szał.Nie każdy chce mieszkać w zagrzybionym mieszkaniu z innymi studentami przez 15 lat w pokoju 7m2.

Weronika
@Karolina H.

Czy mogłabyś napisać coś więcej na ten temat? Dlaczego najpierw zapowiadało się super a później było mocne rozczarowanie według Ciebie? Jak praca w Havi Logistics miała wyglądać a jak to było w późniejszym czasie?

Madzia
@Meh

No i jedna z prelegentek zachęcająca podczas marcowych targów do pracy w Havi tez już dała nogę do innego korpo. Lepszej reklamy nie może być;)

K.
@Nowy

Hej byłam w havi krakow praktycznie od początku powstania w Krakowie. Od najlepszej firmy stała się najgorsza w jakiej pracowałam. Ryba psuje się od głowy niestety. Zachowanie managementu nie do przyjęcia- dlatego się zwolniłam.

@K.

Szkoda. Management to nie święte krowy. Tym bardziej jeśli nadużywa swojej "władzy". Chociaż może i dla świętego spokoju lepiej się zwolnić.

Did

Weronika
@K.

A co konkretnie się zmieniło w firmie? Chodzi mi o warunki zatrudnienia. Jak one uległy zmianie w Havi Logistics?

Oliwia
@Asia

czy firma zatrudnia pracowników przez agencje pracy czy bezpośrednio?

XD
@Romo

4000 to faktycznie gruby hajs, strasznie roszczeniowi Ci Polacy. Mieszkasz z rodzicami? :)

OBSERWATOR

Opinia dotyczy pracy w CUW-IT na Marynarskiej w Warszawie. [+] Wypłaty zawsze na czas. [+] Koleżeńska atmosfera. [+] Urlopy itp. akceptowane bez większych problemów. [+] Zapewniony sprzęt w okresie pandemii. [+] Przyjemne biuro, chociaż dojazd coraz gorszy (na co firma niekoniecznie ma wpływ). [+/-] Benefity - podobne jak niemal wszędzie, niestety sporo zniknęło w czasie pandemii a w zamian nic się nie pojawiło; kwota na karcie lunchowej bez zmian, w międzyczasie główny klient wielokrotnie podniósł ceny produktów; z części benefitów nie mogą korzystać pracownicy zarabiający powyżej pewnego progu, który jak na IT i Warszawę jest stosunkowo niski i nie został podniesiony w kolejnym roku. [+/-] Integracja - rzadko, a mimo to głównym kryterium wyboru jest cena; przez cały okres pandemii firma nie zaproponowała żadnej sensownej formy integracji przy dużej ilości nowych pracowników. [+/-] Nagrody za staż w firmie - miłe, ale w odniesieniu do punktów poniżej mało satysfakcjonujące. [-] Decyzje mające wpływ na kilkadziesiąt osób podejmowane w głównej siedzibie firmy, z dala od pracowników. [-] Dużo zmian na kluczowych stanowiskach w organizacji. Osoby awansowane w miejsce odchodzących dość szybko dostają "amnezji" i odpowiedzialność zrzucają na osoby zajmujące ich wcześniejsze stanowiska. [-] Brak odpowiedzialności w niektórych obszarach w przypadku długotrwałej nieobecności. [-] Niejasne kryteria awansu na kluczowe stanowiska. [-] Faworyzowanie niektórych osób w zespole. [-] W niektórych przypadkach nieprofesjonalne relacje i zachowania na linii przełożony-podwładny. [-] Brak szkoleń i mentorstwa, a przez to prawdziwych liderów, zaczynając od samej góry. [-] Problemy i ważne tematy z punktu widzenia pracowników odkładane w czasie do momentu aż przestaną być poruszane lub same się rozwiążą. [-] Brak dobrej woli w zakresie oddolnych inicjatyw i wniosków pracowników. Na przykład praca zdalna - przed pandemią nieakceptowalna, okazała się być jedną z możliwych form współpracy, zgodnie z wcześniejszą argumentacją pracowników. [-] Niewzrastające wyniki ankiet satysfakcji pracowników nie skutkują działaniami naprawczymi ze strony firmy w obszarach, których dotyczy ankieta. Jedynym zauważalnym efektem jest spadająca frekwencja, bo nie ma sensu się powtarzać co pół roku. [-] Brak realnej ścieżki awansu, poza I linią wsparcia. Będąc zatrudnionym na wyższym stanowisku można być niemal pewnym braku możliwości awansu i zmiany zakresu kompetencji, a tym samym oczekiwanej podwyżki. W wielu przypadkach jedyna realna szansa na zmiany to odejście innej osoby z firmy. [-] Brak planu szkoleń i pomysłu na rozwój kompetencji w zespołach. Wiedza w wielu obszarach niezmiennie posiadana przez 1-2 osoby, które nie zawsze chcą się nią dzielić. Albo zwyczajnie nie mają na to czasu, bo nie mają komu oddelegować swoich zadań. [-] Pracownicy rozwijający się samodzielnie w czasie prywatnym nie mają możliwości wykorzystania swoich umiejętności. [-] Brak jakiejkolwiek inicjatywy pracodawcy w zakresie podwyżek (nawet inflacyjnych). Pracownicy nie czują się doceniani i nawet o skromne potrzeby finansowe muszą dbać samodzielnie. Prezentowanie wyników finansowych firmy znacznie przekraczających prognozy przy jednoczesnym braku jakiejkolwiek refleksji po stronie kierownictwa w odniesieniu do sytuacji pracowników. [-] Cele roczne przedstawiane w połowie roku. [-] Brak ewaluacji wyników w ciągu roku. Trudno ocenić swój własny postęp rozmawiając z przełożonym raz na rok, przy czym zdarza się, że po zmianach w organizacji jest to inna osoba niż przedstawiająca cele na dany rok. Wiąże się to również z awansami wybranych osób niezależnie od wyników ich pracy. [-] Uzależnienie premii od wskaźników, na które duża część pracowników nie ma wpływu. Zbiorowa odpowiedzialność za wyniki innych zespołów, dostawców lub niewłaściwe decyzje klienta i kierownictwa. [-] Sukcesy doceniane przez klienta nie przekładają się w żaden sposób na gratyfikację osób biorących udział w projektach. Mail z gratulacjami jako jedyna forma uznania zaangażowania - można wydrukować i zanieść do domu żonie i dzieciom w zamian za zarwane noce i weekendy. [-] Umowny sposób realizacji i rozliczania nadgodzin, niezgodny z kodeksem pracy. [-] Niezbalansowana dystrybucja zadań w zespole. [-] Brak pomysłu na zaangażowanie pracowników poza projektami zleconymi przez klienta, pomimo takich możliwości. [-] Decyzje motywowane często eskalacjami ze strony klienta, zamiast przemyślanych działań z własnej inicjatywy. Pracodawca OK na początek kariery lub jako stabilne miejsce zatrudnienia dla osób bez szczególnych wymagań. Osoby ambitne chcące się rozwijać powinny poszukać firmy dbającej o rozwój pracowników, posiadającej prawdziwych liderów i potrafiącej właściwie zarządzać zespołem. W Havi czas stoi w miejscu, a świat IT idzie do przodu. Duże rozczarowanie, a w związku z ostatnimi zmianami w organizacji i przespanym okresem pandemii prawdopodobnie wysyp wypowiedzeń w najbliższych miesiącach.

Pelna zgoda!
@OBSERWATOR

Dodalbym, ze wieksze znaczenie maja przepracowane lata i sympatie niz faktyczne kompetencje, wiedza i osiagane wyniki. Nowo zatrudniany pracownik potrzebuje czasu, zeby sie zorientowac z kim naprawde ma do czynienia i ze glownym celem niektorych osob jest przypodobanie sie przelozonym a nie dbanie o zespol. Niewygodnych pytan nie zadaje sie, bo przeciez jeszcze sie mozna komus niepotrzebnie narazic. Nie kojarze, zeby ktorys manager wywalczyl cokolwiek samodzielnie dla swojego zespolu.

@OBSERWATOR

Nie może być dobrze jeśli wszystkie decyzje zalerzą od jednej osoby a liderzy wykonują jedynie polecenia. Firma młoda a beton jak w korporacjach.

X

Była nadzieja na zmiany kiedy pojawił się nowy menadżer, ale chyba szybko się zorientował w sytuacji i poszedł na zwolnienie... Firma stała się prywatnym folwarkiem jednej osoby, ulubieńca kierownictwa z Daniszewskiej. Najlepszym przykładem jest to, że mianowany przez niego lider pierwszej linii w końcu zwolnił się sam, bo dostał lepszą ofertę pracy. Cały zespół na niego narzekał od początku i nikt z tym nic nie robił. Beznadziejne oceny, niedotrzymane SLA, ciągłe eskalacje. Z takim liderem został zespół od którego zależy współpraca z głównym klientem i premie całej firmy. Dopiero teraz zaczyna być lepiej, ale za tamten bałagan nikt nie poniósł odpowiedzialności. W każdej innej firmie taki ktoś by wyleciał po kilku ostrzeżeniach. Najlepiej się nie przejmować i nie angażować. Praca 8-16 i do domu, a w międzyczasie przeglądać oferty pracy.

Sylwia
@OBSERWATOR

I to jest dopiero prawdziwa opinia! Brawa, że chciałeś ją napisać, poświęcając swój czas i dzieląc się przemyśleniami. Przyznaję, że ja też mam teraz nad czym myśleć. Ciekawi mnie ten umowny sposób załatwiania spraw nadgodzin. 'Umowny' odczytałam jako 'na gębę'. Nie wiem, czy słusznie..

Nadgodziny
@Sylwia

Może ja odpowiem. Wystarczy skonfrontować umowy z kodeksem pracy i tym jak faktycznie się to odbywa. Planowanie nadgodzin, przekroczony limit godzin, brak przerwy dobowej, rozpoczynanie pracy o różnych godzinach, większość nadgodzin do odbioru. Niektórzy przychodzą do biura na 8h, a wieczorem jadą na drugą zmianę na wcześniej zaplanowane prace w restauracji. W zależności od tego ile one trwają to następny dzień jest wolny albo trzeba pracować, ewent. zacząć trochę później. Nie mówiąc o tym, że część ludzi jest zawsze pod telefonem, a za dostępność nie jest płacone, tak jak często odbywa się to w innych firmach. Problem w restauracji w dzień wolny w czasie rodzinnego obiadu albo w środku nocy? Dosyć często. Odbieranie nadgodzin jest niezbyt sensowne przy dużej ilości pracy. Jeśli byłby czas je odbierać to pewnie nikt by ich nie wyrabiał.

Prorok?
@OBSERWATOR

Podobno w ostatnich kilku tygodniach wypowiedzenie złożyło ok. 10 wykwalifikowanych pracowników związanych z firmą od 2-3 lat i dłużej. Nieciekawie to zaczyna wyglądać...

Ehe
@Sylwia

I co z tego wyniknie? Nie trzeba czytać komentarzy tutaj żeby móc się większości z tego dowiedzieć od własnych pracowników. Można wyjść do ludzi i z nimi uczciwie porozmawiać. Albo chociaż potraktować na poważnie ankiety które się bezrefleksyjnie daje do wypełnienia co pół roku. Zamiast tego mamy sfrustrowanych pracowników których zdanie tak naprawdę nikogo nie interesuje pomimo przepracowanych co najmniej kilku lat. Znajomi po pandemii dalej pracują w tych samych firmach i są zadowoleni. Tutaj zawsze jest jakiś powód do niewywiązywanie się z ogólnikowych obietnic. Szkoda tylko że jak tym na górze się wydaje że potrafią zarządzać zespołem i już nic więcej nie muszą to Ci na dole na tym cierpią i tracimy fajnych kolegów.

Do Sylwii
@Sylwia

No i co tam wymyśliłaś... ? :)

Inga

Miałam wstępną rozmowę rekrutacyjną przez telefon, o następnym etapie miałam być poinformowana w następnym tygodniu po czym dostałam informację mailową że proces decyzyjny nieznacznie się przedłuży i informację zwrotną dostanę jeszcze w kolejnym tygodniu. Mija już miesiąc i dalej nie otrzymałam informacji o dalszym etapie rekrutacji bądź odrzucenia mojej aplikacji. Oczywiście pisałam maila z zapytaniem odnośnie decyzji co do dalszego procesu, mail nie dotarł ponieważ dostałam automatyczną odpowiedź o nieobecności pracownika HR w biurze. Nie polecam, zero profesjonalizmu.

Wojtek
@Inga

Dzien dobry Pani. Dziekuje za opinię. Rzeczywiscie w listopadzie mielismy niespodziewane i dosyc dlugie nieobecnosci w zespole rekruterskim. Staramy sie zawsze profesjonalnie i szybko reagowac na wiadomosci od naszych kandydatow, jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Caly zespol HR juz szczesliwie powrocil do pracy, wiec mam nadzieje ze kontakt z naszej strony juz nastapil (lub nastapi lada moment). Dziekuje i pozdrawiam, Wojtek z HR :)

Ktoś wie jak wygląda praca w finansach w Havi w Krakowie? Dostałam ofertę w AR i się wacham.

Inga

Miałam wstępną rozmowę rekrutacyjną przez telefon do działu w Krakowie, o następnym etapie miałam być poinformowana w następnym tygodniu po czym dostałam informację mailową że proces decyzyjny nieznacznie się przedłuży i informację zwrotną dostanę jeszcze w kolejnym tygodniu. Mija już miesiąc i dalej nie otrzymałam informacji o dalszym etapie rekrutacji bądź odrzucenia mojej aplikacji. Oczywiście pisałam maila z zapytaniem odnośnie decyzji co do dalszego procesu, mail nie dotarł ponieważ dostałam automatyczną odpowiedź o nieobecności pracownika HR w biurze. Nie polecam, zero profesjonalizmu.

mixx

Pracował ktoś jako magazynier w Warszawie przy ulicy Daniszewskiej lub Odlewniczej i mógłby się podzielić opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

Wawa
@mixx

Zarobisz 3.5 może trochę lepiej, ostatnio były podwyżki bo nawet sniadzi przyjaciele nie chcieli pracować. Praca mroźnia, chłodnia, suche. Normy wysokie, brak kadry, o zarządzaniu nie wspomnę.Kiedys to była dobra firma, zmiany na stołkach odbijają się szarakowi, bo menadżerom niższego szczebla muszą się słupki na wykresach zgadzać. Firma jak firma, na Daniszewskiej i w okolicy buduje się coraz więcej magazynow. Można się zaczepić na chwilę i czekać co się będzie działo. Uwaga- wchodzi drwal nie długo także biorą kazdego

YoYo
@mixx

Zarobisz około 3000,00 zł. netto

Zostaw merytoryczną opinię o Havi Logistics Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Havi Logistics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Havi Logistics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Havi Logistics Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 1 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Havi Logistics Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Havi Logistics Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Havi Logistics Sp. z o.o.