Opinie o H. Cegielski w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy H. Cegielski. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w H. Cegielski o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o H. Cegielski w Poznań

szanowny pan wykształcony

Co za mały, prosty i nieobyty człowieczek, którego wiedza nawet do pięt studentom nie dorasta. Jak tak ci żal, że studenci się cenią i mają wymagania, to proponuję zapisać się na politechnikę i ją skończyć. Można tam nie tylko zdobyć wiedzę, ale też nauczyć się nieco kultury i ogłady bo zalatuje tu c (usunięte przez administratora) stwem co nie miara - wstyd starszy człowieku, żeby młody człowiek musiał zwracać ci uwagę na twoje maniery. Oczywiście rozumiem że dobrze ci płacą w cegielskim, a brak kultury to wyniesiony z domu, a nie w wyniku nerwicy na skutek niskich zarobków, poniewierania w pracy i bezwzględnej konieczności utrzymania z tego rodziny, domu itd...

Berg

m - 2012-08-03 09:33:32 Pracowałem w Cegielskim 6 lat. Bardzo dużo się tu nauczyłem. Dało mi to podwaliny do mojej kariery zawodowej w kolejnej firmie produkcyjnej. Niestety Ceglorz nigdy nie będzie bardziej konkurencyjny jeżeli nie zlikwiduje kilku kosztów. np: 1 - zarząd w każdej spółce córce, 2 - koszty transportu siników okrętowych na nadbrzeże 3 - drugi montaż silników na nadbrzeżu. Chociaż nie wiem czy jeszcze produkuję te silniki. Reasumując, jak ktoś chciał to sporo się tutaj nauczył i nie bacząc na wynagrodzenie i inne przeciwności wyciągnął coś dla siebie - WIEDZĘ.Z ciekawości... na jakim stanowisku pracowałeś?

m

aaaaaaaaalo

tede - 2012-04-24 16:12:54 witam. powiedzcie jezeli ktos wie jaka przyszlosc czeka cegielskiego?? tzn czy jest stabilny czy raczej juz kreska na niego zapadla\?? pytam w perspektywie najblizszych 24 miesiecy.pozdrawiam wszystkichzapadla kreska........ale tu mowa o FSA a tu nie polecam podejmowac pracy no chyba ze wolisz zarobic mniej niz w Tesco na kasie.[akord a normy pociete ze w pale sie nie miesci]

Konstruktor

Rozmowa odbyła się z dwoma osobami ze strony HCP - panią z kadr oraz z kierownikiem biura konstrukcyjnego. Nie mam zastrzeżeń co do jej przebiegu. W trakcie spotkania zaprezentowałem moje portfolio, opowiedziałem o obowiązkach w poprzednich miejscach pracy, jak również uzyskałem konkretne informacje o profilu działalności przedsiębiorstwa, oczekiwanych projektach dla przemysłu zbrojeniowego oraz o planach powiększenia załogi inżynierskiej. Na odpowiedź w sprawie wyników rekrutacji miałem czekać do 2 tygodni, jednak odpowiedź otrzymałem ostatecznie po 4 tygodniach - po mailowym przypomnieniu. W odpowiedzi dowiedziałem się, że "na obecnym etapie rekrutacji", HCP nie może mi dać zatrudnienia.

Brak pytań sprawdzających wiedzę. Zadano dwa pytania organizacyjne: (1) o oczekiwane wynagrodzenie, (2) o termin gotowości rozpoczęcia pracy

logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
tede

radosny

to jak faktycznie jest w FSA obecnie.? nadal 1 zmiana i akord? na wysrubowanych normach? czy luzik? czy zwolnienia?

liam

Podobno W2 a raczej ten twór, który kiedyś tak się nazywał ma w połowie roku ogłosić upadłość. To prawda?

kiedyś HCP

Podobno znowu poszukują ludzi, chyba głównie spawaczy. Prezes L. obiecuje "konkurencyjne warunki" zatrudnienia.

Kapitan Żbik

Nic dziwnego że upadają i mają problemy finansowe, jak się nie potafi rozmawiać z Klientem to polecam pracę fizyczną w jakimś sadzie lub ogrodzie. Pzdr H. Cegielskiego nieudolną firmę.

tex

A co się w ogóle dzieje w Cegielskim (pytam o stare W2)? Czy coś produkują ? Były jeszcze jakieś zwolnienia od tych z końca 2009?

Nie polecam tego zakładu, układy, rodzina, kolesiostwo. Komuna bis

zz

I ktoś już zgłosił bo z tego co wiem to ABW od roku tam niucha...i coś wyniuchała :).

NZ

Pracuję w FSA i popieram wypowiedzi poprzedników. Zastanawiam się tylko czy ktoś przeprowadzi kontrole w co zostały utopione pieniadze podatników, ile panowie kierownicy sobie domów zbudowali i jakimi samochodami jeżdza. [usunięte przez moderatora]

fsa - 2010-08-15 13:01:42 Cegielski Poznań już dawno powinien być zlikwidowany, ile mogą podatnicy dopłacać do tego molocha komunizmu!!!!!!! jestem za i dlatego FSA nalezy szybko zlikwidowac bo to kula u nogi dla spoleczenstwa

fsa

Dama

Pracowałam w Cegielskim FSA i zgodzę się niestety z przedmówcą. Na wstępie na rękę dostałam 1400 po 2 latach doszłam do 2.200z premiami dodatkami itd. z tym, że było jasne że więcej to już nie będzie. Jednak płaca to nie wszystko. W fabryce rządzą niestety układy i układziki. Nie liczy się przydatność tylko sympatie/znajmości. Niestety bardziej pożądana jest postawa bierny mierny, ale wierny niż kogoś kreatywnego z energią (jeszcze by coś zmienił i trzeba by wydajniej pracować). Jedyny plus jaki byłabym w stanie wskazać to atmosfera. Jest narpawdę miło. Jeśli miałabym polecić komuś tę pracę to właśnie absolwentom. Dobre na początek, na przetarcie, ale po 2 czy 3 latach lepiej uciekać.

ER

Cegielski Poznań to firma państwowa która nie obudziła sie z epoki komunizmu. W FSA Sp. z o.o. zarobki kształtują sie następująco (netto) - student bez stażu 1700 zł netto - pracownik średnie wykształcenie 20 lat staż 1999 zł netto - pracownik wyższe 20 lat stażu 2400 zł netto - główny specjalista z 40 letnim stażem 2450 zł netto - mistrz gniazda 40 lat staż 3300 zł netto - kierownik działu 3 lata stażu 3600 brutto Umowy o prace podpisują na 3 miesiace, nastepnie 7mc , kolejno 3 lata - po 3 latach zwolnienie , jeden miesiąc przerwy i znowu 3 mc, 7 mc, 3 lata. W umowie możliwośc rozwiązania z 2 tyg wyprzedzeniem. a dzień w cegielskim wygląda następująco: godzina 6.00 jeden z kolegów odbija z automatu karty papierowe przy zegarze. godzina 7.30 przyjście do pracy do godziny 8.30 sen 8.30 - 10.00 śniadanie /zimą grochówka z wkładką/ 10.00-12.00 spacery po hali / wyskoczenie na zakupy do Starego Browau/ od 12 picie kawy /imieniny kolegów, pożegnania/ Magiczna godzina 14.00 wszyscy z kartą w zębach stoją przy zegarze i punkt 14 odbijają karte. .......... i kto za to wszystko płaci? - nasi kochani podatnicy :)

Galluss Anonimus

Świetna praca, świetna płaca

ERA

Szanowny panie za 1600 zł proponuje panu utrzymać rodzinie, opłaty ...i psa, jednym słowem urawał się Pan z choinki i bredzi... Cegielskiego powinni jak najszybciej zamknąć z tego powodu że mamy dosyć dopłacania do nie rentownych zakładów. A wszystkim studentowm gratuluje i polecam prace za granicą gdzie na dzień dobry dostaje inżynier 3500 euro.

stef

Cegielski nie szanuje ludzi, tak można w skrócie opisać poznańską fabrykę. Młodzi ludzie po studiach dostają 1600 zł netto miesięcznie. Atmosfera pracy jak w PRL. Chamstwo, kto ma bardziej uliczne słownictwo ten jest na ""fali". Można powiedzieć że niektórym pracownikom przyzwyczajonym do lenistwa ten prl-lowski zakład uratował życie. Fabryka HCP tak jak stocznie dzięki trwonieniu publicznych pieniędzy powinna zostać zlikwidowana. Po Cegielskim została tylko już opinia którą cieszyła się fabryka w dawnych latach.

Zostaw merytoryczną opinię o H. Cegielski - Poznań

• Jak się pracuje w H. Cegielski?

Zobacz opinie na temat firmy H. Cegielski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w H. Cegielski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy H. Cegielski?

Kandydaci do pracy w H. Cegielski napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

H. Cegielski