Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

pku

Witam wszystkich wyjadaczy czy jest mozliwosc, ze ktos podpowie mi pare kwesti? - Czy jest mozliwosc dostania sie do UBS bez studiow majac doswiadczenie z finansowych korpo. - Jakiego systemu uzywacie do wyceny akcji i obligacji - Jakie widelki sa mozliwe na start? Dziekuje za pomoc !

@pku

1) możliwość jest, pracownik bez wykształcenia a zatem tańszy jest mile widziany 2) Exel 3) 5k gross

Syfonik

5k na reke ?

@Syfonik

A co to znaczy gross po angielsku? Z taką znajomością tego języka nawet 2k gross nie zapłacimy

Ndnd
@Mnich z podkarpacia

5000 brutto to 3500 na ręke ? Ja pracuje w Amazonie fizycznie jako order picker i mam 4500 na ręke

Dana

jakieś infa o podwyżkach w sierpniu?

Rick
@Dana

W sierpniu? Podwyżki są raz w roku w marcu

@Rick

Nie jest tajemnicą że firma UBS ma w zwyczaju co kilka lat przyznawać dodatkowe podwyżki wybranym osobą, szczególnie tym którzy planują zwolnić się. Nie informują o tym powszechnie. Chciałam się dowiedzieć jaka kwotę można dostać. Możliwe ze w tym roku będą bo już nie było kilka lat podwyżek sierpniowych.

@Dana

jesli jestes menedzerem, moze byc, ale EE-AO mysle ze nighy nie bedzie takich mozlywosci

Aaa
@Dana

Trzeba uderzać do kierownika o te sierpniowe podwyżki, czy sami dają?

Assjfn
@Aaa

Cykl podwyżkowy jest raz w roku, większość działów w Polsce ma w lutym/marcu, ale np. IB ma w sierpniu. Nie ma możliwości dostać drugiej podwyżki. Jddyna opcja na drugą podwyżkę to tak naprawdę otrzymanie kontroferty od firmy, gdy złoży się rezygnację a management uzna Cię za osobę wartą tego. Ale to nie jest drugi cykl podwyżkowy i nie musi się wcale wydarzyć, mogą po prostu pozwolić ci odejść.

donek

Czesc. Jakie zarobki na stanowisku Compliance and Payments Screening Specialist? Jest ktos tutaj z tego zespolu? Czy sa stanowiska seniorskie w tym zespole?

Pear
@donek

Nie ma seniorskich na miejscu, ale jak jesteś dobry w te tematy, szybko możesz przeskoczyć do Szwajcarii i kosić siano. Chciaż stawki na miejscu też przyjemne, 9k lekko wytargujesz.

Xyz
@Pear

Ale netto?

ALFA
@donek

4-6k

Fabryczna

Jaka podwyżka i jaki bonus przy promocji z EE na AO? (Nie IT)

@Fabryczna

ja nie miałam podwyżki przy awansie, ale zakres obowiązków też nie uległ zmianie

bonus 3% niezależnie od awansu

pam
@Fabryczna

u mnie bylo 10% podwyzki przy awansie i brak zmiany zakresu obowiazkow, slyszalam o podwyzkach 10% tez bez awansow, ale zazwyczaj jest to ok 4-5% albo w ogole

Fabryczna
@pam

To ja już nie rozumiem... ludzie tu piszą że AO ma 11-13tys, a jezeli EE teraaz zarabia np. 4,5tys to po awansie na AO dostanie +10% czyli 5tys?? Słyszałam że nawet jak się dostanie więcej pieniążków to się nie podpisuje żadnych aneksów i papierów - czy to prawda i czy to jest legalne?

John

AO z zewnątrz ma te 11-13 tys, przy awansie z EE na AO jest dużo mniej

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Penny Lane

Czy firma wysyła mejla z negatywnym feedbackiem? Czy jak się ma status "assessment in progress" to znaczy, że naprawdę się jeszcze zastanawiają czy po prostu nie zmieniają statusu jak feedback jest negatywny?

rolnik

można dodać 10 k brutto z 3 letnim doświadczeniem?

5-6k

rolnik
@Piła

co 5-6 k na ręke po 3 latach w finansach? tak słabo?

@rolnik

3 lata to nie jest duże doświadczenie, taki pracownik szczególnie po słabszych korporacjach czy małych firmach - wymaga solidnego podszkolenia.

Korposzczur

Można powyżej 7.5k na spokojnie

Rolnik
@Korposzczur

7.5 k brutto? To się nie opłaca roboty zmieniać

Trwatatata

Czy możliwa jest nadal pełna zdalna praca, biorąc pod uwage, że zespól jest wszędzie tylko nie w PL ? AO w IT 15k brutto, możliwe ? Pozdrawiam

SysOp
@Trwatatata

15k na AO w IT było tam możliwe już 2 lata temu, więc teraz tym bardziej. Praca zdalna obecnie coraz mniej możliwa, to jednak skostniały bank zarządzany przez hindusów. Jak masz inne opcje, to nie pchaj się tu na siłę.

@SysOp

Coraz mniej możliwa, ale może jeszcze w jakieś części jest to możliwe, czy nie za bardzo?

IT
@Monika

w moim zespole jest w momencie pisania komentarza podział 4 remote/1 stacjo, w planach jest przejście w dalszym czasie na tryb 3/2

risk
@Trwatatata

zdalnie 3 dni w tygodniu -takie jest "zalecenie"

XYZ

Wiecie może jak wygląda sprawa podwyżki przy awansie? AO -> AD.

Agnieszka

Omijać szerokim łukiem. W firmie panuje nieprzyjemna atmosfera, zdarza się dostać upomnienie za "narzekanie", co wskazuje na kompletny brak samokrytyki. Na stanowiskach kierowniczych zatrudniane są, tylko ze względu na długość stażu, przypadkowe osoby, zupełnie pozbawione umiejętności kierowania zespołem. Pensja wydaje się przyzwoita na papierze, nie ma znaczenia, czy pracy było więcej niż zwykle, czy źle działał internet - przy czym załatwienie sprawnego internetu zdaje się sprawiać w tej firmie ogromną trudność. Każe się ludziom siedzieć w biurze od 8 do 16. Na wiadomości ze skargami nie dostaje się odpowiedzi. Dziwi mnie, że ktokolwiek zagrzewa tam miejsce.

Agata
@Agnieszka

Nie rozumiem Twoich argumentów tak trochę. Każą siedzieć od 8 do 16? A czy to nie jest standardowa godzina na etacie? :D Ile byś chciała siedzieć? Poza tym to chyba dobrze że biorą zaufane osoby na kierowników niż kogoś obcego?

a
@Agata

No pewnie, zaufanych imbecyli, którzy nawet dobrze pisać nie potrafią :D Z HRów jesteś?

wyedy

Czy wie ktoś na jakie zarobki można liczyć jako Quantitative risk Specialist?

@wyedy

AD to do 25k brutto

@Tomasz

co ty mowisz? co AD? Mowi specialist, max 7-8 tys brutto nie wiem czy to bedzie mozliw ale to jest max

@nie ma znaczenia

To jak nie wiesz to po co się wypowiadasz. Na AD jest max 25k (wiem po sobie).

Oslo

Ile czasu od otrzymania oferty można zacząć pracę? Zakładając że trzeba zrobić badania i ogarnąć sprzęt etc.

HR hunter

Hej, czy jeśli nie dostanę się na kolejny etap rozmowy jest szansa dostać feedback? Niby przygotowanie trochę zajmuje, fajnie było by wiedzieć co jest Tobą nie tak. Pani z HR mówiła że są porządna firma i wysyłają ale ni widu ni słychu o jakiśch mailch zwrotnych. Jak to z wami było?

Czy przy przejściu na umowę na czas nieokreślony można liczyć na podwyżkę, czy warunki zostają takie same?

Niema

Niema cos takiego

Worker

Nie. Na podwyzke to poczekasz min. rok, ale to beda jakies ochlapy niezrownujace nawet inflacji

@Worker

@Worker ochłapy na poziomie 2-3%, czy raczej 5-8%?

Mnich z podkarpacia

Jest również możliwość braku podwyżki :-)

nie ma znaczenia

ogolnie zero - jesli masz sczescie 1 do 3 procent. Jesli masz AD- moze byc troche wiecej

@nie ma znaczenia

Dokładnie. Pieniążki zostają te same przy podpisaniu umowy na czas nieokreślony która była poprzedzona umową na czas określony - nawet jeżeli znajdziemy sobie inny zespół.

Niema

Jeden slowo, masakra

@Niema

ma racje, nie przebywać

Jacek

Witam, czy u was w dziale rowniez trzeba wracac do biura? dostalem wiadomosc, ze w od 1 lipca musze wrocic do biura? dla mnie jest to koszt 30 godzin transportu + okolo 600 zl na disel? czy wy rowniez bd negocjowac nowa stawke? ja niestety musze krzyknac 1200zl dodatkowo netto inaczej rzucam wypowiedzenie? troche szkoda fajnie mi sie tu pracowalo.

dsface
@Jacek

Przecież nikt Ci nie da podwyżki. Sprawdź w umowie, co masz wskazane, jako miejsce wykonywania pracy.

@Jacek

Przecież masz dodatek "transportowy"... Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak 1200pln podwyżki, po drugie nie ma czegoś takiego jak podwyżka. Jak machniesz wypowiedzeniem, nikt Cię zatrzymywać nie będzie - znajdzie się ktoś bardziej elastyczny gotowy przychodzić do biura za mniejszą płacę w zamian za możliwość pracy w prestiżowym szwajcarskim przedsiębiorstwie.

Jaca
@Mnich z podkarpacia

Dodatek transportowy? daj Pan spokoj :)

Lukasz

Ja nie muszę wracac

@Mnich z podkarpacia

czy jestes kierownikiem HRa? "prestiżowym szwajcarskim przedsiębiorstwie." ludzie uciekają, co ty do ch..ry mowisz? brak podwyzki, toksyczna atmosfera, brak swiadczen socjalnych

Mankament

Mam wrażenie że w tej firmie pracują dwie grupy ludzi 1) pracujący tutaj wiele lat za śmieszne pieniądze 2) nowo zatrudnieni za jakieś niewyobrażalnie wysokie stawki

Finanse

Hej, jaka jest różnica w zarobkach między specialist (mid/regular) a senior specialist (senior) w finansach? Czy to dwie najniższe pozycje w firmie czy jest jeszcze Junior? Ile można próbować negocjować na każdej?

Żebeł
@Finanse

Nie pracuje w UBS ale na podstawie rekrutacji i swojego doświadczenia: 1. Nie widziałem w UBS żadnej oferty pracy z "Junior" w nazwie stanowiska 2. "specialist (mid/regular) a senior specialist (senior)" to nazwy specyficzne dla UBS, i wcale nie muszą mieć zastosowania w szeroko rozumianych finansach. U mnie w dziale w Credit Suisse przykładowo "Specialist" to trzeci i najwyższy poziom na stanowisku (ponad seniorem), a w UBS Specialist to zazwyczaj poziom najniższy. 3. Co do widełek płacowych to też zależy od stanowiska. Ale najważniejsze są negocjacje, bo bez nich i junior może zarabiać więcej niż senior :)

worker
@Finanse

cieżko powiedzieć co rozumieją przez mid, a senior, a jak się to ma do zaszeregowania. Trzy najniższe pozycje to EE, AO, AD (EE najniższe). EE to do max. 6.5k, AO do 14k, AD koło 18k, ale widełki wynagrodzeń moga sie zazębiać, więc ciężko określić.

@worker

Na jakim grade jest osoba zarzadzajaca zespolem? AO czy AD?

Adison
@Zainteresowany

nasz team leader przez rok mial jeszcze AO zanim dostal AD tylko raz w roku awanse sa przyznawane

Kk
@worker

To masz błędne informacje. Na AD można wyciągnąć nawet 25..

Dana

Nie jest tajemnicą że firma UBS ma w zwyczaju co kilka lat przyznawać w Sierpniu dodatkowe podwyżki wybranym osobą, szczególnie tym którzy planują zwolnić się. Nie informują o tym powszechnie. Chciałam się dowiedzieć jaka kwotę można dostać. Możliwe ze w tym roku będą bo już nie było kilka lat podwyżek sierpniowych.

HR z niemieckim

Hej wszystkim! :) chciałabym aplikować na stanowisko HRowe z językiem niemieckim. Wie ktoś może czy to wiąże się z siedzeniem na słuchawce? Na jakie wynagrodzenie można liczyć na tym stanowisku? Pozdrawiam!

Audyt

Czy ktoś pracuje tu w audycie? Polecacie?

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 411.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 136, z czego 11 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków