Opinie o UBS Service Centre w Kraków

UBS Service Centre
2 326 776 5 1
Ada Nowy wpis

Hej, wiecie może czy można prosić o podwyżkę po okresie próbnym? Jak to wygląda z podwyżkami w UBS?

T Nowy wpis
@Ada

Chyba zartujesz. Nie ma takiej opcji.

Ada Nowy wpis
@T

A po roku pracy, czy jest szansa? Szukam jakiejkolwiek informacji na temat podwyżek..

Jasio Nowy wpis
@Ada

Najszybciej to zwolnic się i zrekrutować ponownie z wyższym rankiem

Mike_
Nazwa działu: IT

jak chcecie sie dowiedziec prawdy do tej "super" firmie pytajcie tych ktorzy juz tam nie pracuja reszta ma kredyty lub nie moze odejsc z wielu innych powodow.....

Tak1Nie2
@Mike_

Ja tam siedzę z przyjemnością i nie, nie mam żadnego kredytu. Jeśli uważasz że UBS jest zły to spróbuj Goldmana albo Citi w Wawie, znacząco zweryfikujesz swój pogląd.

Krystyna
@Mike_

Może opowiesz w takim razie o swoich doświadczeniach w pracy w firmie UBS Service Centre? Jestem ciekawa czy ta firma to dobre miejsce, aby rozpocząć swoją karierę zawodową. Czy UBS Service Centre zatrudnia osoby bez doświadczenia?

Szukający pracy

Czy ktoś pracował w UBS w dziale rekrutacji i może się wypowiedzieć o warunkach pracy? ????

@Szukający pracy

Mam nadzieję, że Ty oraz kilka osób piszących tu niedawno niedługo uzyskacie odpowiedzi na swoje pytania, też mnie to ciekawi. Jeśli ktoś posiada informacje na temat atmosfery i warunków w pracy oraz potencjalnego wynagrodzenia, to bardzo proszę o odpowiedź, takie wpisy są bardzo cenne dla kandydatów.

Dżo
@Szukający pracy

Obecnie zarobki w firmie są średnie ze względu na widoczne oszczędności. Atmosfera zależy od tego na jaki dokładnie trafi się team (czyli taki standard korporacyjny). Generalnie pracy jest bardzo dużo a niestety widać , że dużo ludzi odeszło co jeszcze dokłada obowiązków. O awans lub podwyżkę jest z roku na rok coraz ciężej. Kontrola i mocne parcie na dotrzymanie SLA bez względu na workload.

@Dżo

Kazdy ma inne wymagania finansowe ale zarobki (w porownaniu z innymi korpo w krk) w moim odczuciu nie sa zle, sa duzo powyzej sredniej krajowej. Wiadomo, jezeli jest to twoja pierwsza praca to nie licz na takie same zarobki jak ktos z 9letnim doswiadczeniem

@Eire

Rozumiem, na jakie zarobki mozna liczyc na najnizszym levelu? 3500-4000 Brutto oraz kiedy mozna liczyc na jakis awans?

@maria

Lol, 3500-4000 NETTO to byłoby niespecjalnie, nie wiem kto normalny poszedłby pracować za taką kwotę brutto.

@SEDOL

Ok, dzięki za odpowiedz. Pytam, bo są korpo w krk gdzie 3700 brutto na entry level to standard ;/ czy praca jest trudna, co trzeba umieć, jakie studia itp?

@maria

Powiem Ci tak, na najnizszym stanowisku przedzial zarobkow ( jezeli dobrze pamietam) to 4 tys do 8,5 tys brutto plus dodatek za dojazd. Wszystko zalezy od doswiadczenia

@Eire

Super, bardzo dziękuję za odpowiedz, powiedz czy dodatek za dojazd dotyczy kazdego? Czy są jakieś wytyczne jak przygotowac się do rozmowy kwalifikacyjnej do ubs? Jakieś pytania, zagadnienia itp? Z góry dziękuję za każdą pomoc :)

@maria

Dodatek jest dla kazdego, niezaleznie gdzie mieszkasz. Ciezko powiedziec jak sie przygotowa. Do rozmowy. Na 100 proc zostanie sprawdzona wiedza zwiazana z Twoim dzialem. Sposob w jaki rozwiazujesz problemy zwiazane z praca itp

@Eire

Wielkie dzięki za odpowiedz, jakie zagadnienia zatem mogą pojawić się na interview na stanowisko: Data Protection Office - Junior Analyst?

Aks
@maria

wprowadzili teraz internetowy assessment test - 15 pytań weryfikujących pożądane zachowanie w relacjach wew. i zewn. 15 przykładowych sytuacji, które mogłyby się wydarzyć w zw. z pracą

WUBSDlaPieniedzy

Firma jest tragiczna, niekompetencja to drugie imię większości managerów i managerek, nakłanianie do nadgodzin etc. Jeżeli chcesz tylko zarabiać pieniądze i nie zależy ci na tym aby praca była dobrze wykonana, to jest ok. Ale licz się z tym że się nie rozwiniesz, a z dużym prawdopodobieństwem nabierzesz złych nawyków.

Tak14Nie4
Tes
@WUBSDlaPieniedzy

Bzdura napisana przez frustrata z finansów :)

Tak4Nie
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Konrad

Hej! Czytam i czytam wypowiedzi i nigdzie nie mogę znaleźć konkretów dotyczących zarobków w UBS w Krakowie. Czy może ktoś jasno podać przykłady ile płacą? ???? Dzięki

Tak14Nie

Tes
@Konrad

Co to za pytanie? Wszystko zależy od działu, stanowiska i rangi. Jak ktoś ma plan na życie w postaci klepania raportów w finansach to nie będzie wcale zarabiał dużo lepiej niż w Lidlu na kasie bo praca mniej więcej jest tak samo wymagająca. Jak ktoś umie prowadzić analizy ryzyka, ma doświadczenie i zna języki programowania będzie zarabiał kwotę z czterema zerami.

Tysiek
Nazwa działu: Marketing

Cześć, czy orientujecie się ile może zarobić osoba na stanowisku Business Analyst ze znajomością HTML i JavaScript z 3-letnim doświadczeniem w marketingu? Ile można sobie krzyknąć na start w UBS lub jakie są widełki dla ranka AO?

Nazwa działu: Finanse

Cześć. Powiedzcie mi czy można "dorabiać" sobie w weekendy ? Czy byłoby to źle odebrane ?

@Rafał

Jezeli pytasz o nadgodziny to tak, jest taka opcja. Liczba nadgodzin jest zalezna od dzialu

@Eire

Bardziej mi chodzilo o zupelnie inna prace w innej firmie.

@Rafał

To z tego co wiem nie ma takiej opcji.

@Eire

Może doprecyzuje. Dostałem ofertę pracy w zupełnie innej branży w weekendy na umowie zlecenie. Czy będzie to problem dla UBS ?

@Rafał

Jezeli jest to inna branza, brak konfliktu interesow to nie powinien to byc problem, jednak zawsze lepiej to zglosic do kadr

@Eire

Możecie napisać, czy w ciągu tygodnia również jest możliwość pracować w godzinach nadliczbowych, aby poprawić poziom otrzymywanego wynagrodzenia? Jestem ciekaw, czy pracodawca daje możliwość dorabiania w taki sposób.

@Piotr

Pracodawca daje mozliwosc robienia nadgodzin w kazfej mozliwej konfiguracji ( tak aby bylo zgodne z prawem), nadgodziny wyplacane sa 10go kazdego miesiaca a wyplata stala 28go

memw

Ogolne wrazenie o firmie, dosyc pozytywne. Pani na recepcji mila, co nie czesto zdarza sie w innych firmach. Rozmowy kwalifikacyjne prowadza osoby (potencjalni przelozeni) o nizszych kwalifikacjach niz kandydat, co jest od razu widoczne/wyczuwalne dla obu stron i rzutuje na klimat spotkania. Panstwo rekrutujacy nie wiedza jak sie w zwiazku z tym zachowac, czerwienią sie, atmosfera robi sie momentami żenująca, do tego stopnia, ze kandydat zaczyna czuc sie nieswojo. Mialem rozmowe z dwiema osobami o wyraznie nizszych kwalifikacjach niz moje. Pracy nie dostalem. Decyzja firmy jest dla mnie zrozumiala. Nie mogla byc inna.

Tak5Nie
Anonimowy
Nazwa działu: Finanse

Witam, Mam pytanie co do zarobków w UBS, jakiego wynagrodzenia mozna sie spodziewać w Treasury Dept. mając 2-3 letnie doswiadczenie w Treasury?

ubsemployee6
Nazwa działu: Finanse

Szwajcarski bank inwestycyjny jego spolka zlokalizowana na wsi. Smiechu warte. Jaki kraj takie biznesy. I przepeliony pociag ludzie scisnieci jak sardynki kursujavy co godzine szkoda ze nie rzadziej.

Tak5Nie1
ubsemployee6
@ubsemployee6

wieś Zabierzów. Tylko część firmy jest w Krakowie przy ulicy Czerwone Maki.

fdsfsd
@ubsemployee6

nie oszukujmy się czerwone maki to takie same zadupie jak zabierzów natomiast ubs do 2021 ma się w końcu przenieść do fabryczna office park przy alei pokoju

@fdsfsd

Skąd wiesz, że firma UBS Service Centre planuje przeniesienie swojej siedziby pod nowy adres? Jesteś pracownikiem tej firmy, czy może informacje, które podałeś, pochodzą z zupełnie innego źródła? Sprecyzuj, proszę swój komentarz.

Potwierdzam ze UBS bedzie sie przenosic. Jest to oficjalne info

@ubsemployee6

Nie wiem co komu ten Zabierzów przeszkadza, dojazd jest szybki i komfortowy. Natomiast zmiana lokalizacji faktycznie ma się odbyć, choć realnie rzecz biorąc potrwa to pewnie z 1,5 roku, jak nie więcej.

@SEDOL

Podobno 2021... Jest tam tylko 250 miejsc parkingowych wiec zostaje jedynie transport publiczny

Mateusz
Nazwa działu: Finanse

Czy ktoś mógłby napisać jak wygląda praca Quantitative Risk Analyst w UBS? Podobno managerowie są z zagranicy? Jak w takim razie wygląda komunikacja na co dzień? Czy na miejscu w Polsce nie ma żadnego managera i wszystkie sprawy administracyjne, jak na przykład urlopy czy chorobowe, trzeba załatwiać z managerami z zagranicy? Czy warto aplikować na to stanowisko?

ZlyNick
@Mateusz

Tak, są z zagranicy. Urlopy requestujesz przez system. Komunikacja jest tylko po angielsku.

Mateusz
@ZlyNick

Jak w takim razie wygląda zarządzanie zespołem i pracą tu na miejscu w Krakowie? Czy managerowie wysyłają maile z zadaniami czy jak to jest zorganizowane?

Jasio
@Mateusz

Wyobraź sobie Wielkanoc. I jak jesteś wierzący tą doroczna wielką spowiedź. I teraz zamiast księdza masz szefa z zagranicy, zamiast ambony skypa, zamiast spowiedzi standup. Amen

Tak7Nie
@Jasio

E tam, ksiądz to będzie tylko jakieś smęty ględził, natomiast na callu często jest przyjemna atmosfera, choć oczywiście zależy to głównie od tego, kto siedzi po drugiej stronie.

jula

Czy wystraczy angielski na poziomie komunikatywnym czy też potrzebna jest jakaś bardziej zaawansowana znajomość języka do pracy tam?

@jula

Praca ktora wykonujesz jest w jezyku angielskim, tym samym poziom "komunikatywny" nie przejdzie

@jula

Niewykonalne - często bardzo dokładnie musisz omawiać różne detale ze swoim kolegą/szefem Anglikiem lub Amerykaninem.

Mac
Nazwa działu: HR

Po jakim czasie od rozmowy rekrutacyjnej w biurze dostaje się odpowiedz? Pozdrawiam

@Mac

Do 2 tygodzni ale zywklento trwa tydzien

usbcandidate
Nazwa działu: Finanse

hej, na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowisku Equity Research Analyst?

m0
Nazwa działu: Finanse

jaka jest wysokosc premii rocznej?

Michael

Hey, 2 lata w accountingu jako senior w krakowskim korpo - da radę wyciągnąć na podobnej pozycji w UBS ~6k na rękę ?

poszukująca pracy

Hej, czy ktoś mógłby mi poradzić czy dla osoby bez doświadczenia po studiach lepiej jest zacząć od stażu czy warto aplikować na stałą pracę? I czy ktoś orientuje się czy po stażach w UBS chętnie proponują pozostanie w firmie?

Jasio
@poszukująca pracy

Zdecydowanie odradzam młodym zaczynać w takim srodowisku, nauczysz się mało i będzie to rzutować na dalszą Twoja karierę oczywiście dobrze zarobisz. Radzę iść do startup lub nawet do Comarchu. Kasa na tym etapie nie powinna być cpriorytetem

Tak5Nie1
pick nick
@Jasio

Mówisz, że można zarobić dobrze czyli jakie zarobki na start? Pytam bo planuję zacząć pracę w korpo i w Krakowie zarobki na start w róznych firmach wyglądają różnie od 2k na rękę po nawet 5k na rękę- jak by to wyglądało w UBS? Chodzi mi o stanowiska z ang b2 i mgr ekonomii jeśli to ma jakieś znaczenie ;)

jasio
@pick nick

pisałem o IT wiec nawet nie podaje zarobków z tego ogórdka :). Pomysl ile chciałys zarabiac na start i dodaj sobie 20% - mysle ze to bedzie w sam raz.

Tak4Nie1
lol
@jasio

Chłopie, czy ty se jaja robisz? Dlaczego ktokolwiek normalny miałby żądać 20% niższego wynagrodzenia od pierwotnie oczekiwanego? Naprawdę namawiasz innych, aby dawali (usunięte przez administratora) się w dvpę? Skoro sam jesteś frajerem i nieudacznikiem, który upokarza się przed zachodnim panem i daje sobie -20%, "aby swojego pana przypadkiem nie urazić" to sorry, ale masz mentalność niewolnika, którego wszyscy robią i będą robić w xuja. Zatrzymaj swoje (usunięte przez administratora) dla siebie, bo jeszcze ktoś mało doświadczony przeczyta te pierdoły i weźmie je sobie do serca.

TakNie16
Alicja
@lol

Przecież napisał, aby 20% sobie dodać, a nie odjąć. Naucz się czytać człowieku, bo to warunek konieczny, aby pracować w UBS-ie czy gdziekolwiek indziej.

Tak12Nie
Student

Czy jest szansa na otrzymanie pracy w KYC bez doświadczenia? Czy raczej szukać w innych firmach? :)

ZlyNick
@Student

Jest szansa, nawet bez doświadczenia, powodzenia!

mirella
@ZlyNick

Możecie przybliżyć czym zajmuje sie ten dział?

@mirella

Wystarczy wygooglowac KYC Compliance i juz ogolny zarys bedzie znany :)

BeeM

Czy w UBS jest możliwość pracy zdalnej (Home Office)? Jeśli tak, to czy są jakieś standardowe ilości dni na tydzień kiedy można pracować z domu? Czy po przyjęciu oferty pracy firma oferuje umowę przedwstępną? Lub chociaż list intencyjny? Jeśli chodzi o umowę o pracę, to zapewne najpierw jest na okres próbny 3 miesiące, a później jak to wygląda? Na kolejne miesiące, rok czy czas nieokreślony?

@BeeM

Tak, po okresie probnym do 3 dni w tygodniu

Okres probny to 3 miesiace potem kontrakt staly

@Eire

Znasz może przypadki, że po przepracowaniu okresu próbnego pracodawca mimo wszystko nie zaoferował kontraktu na stałe, tylko pożegnał się z daną osobą? Chciałbym mniej więcej oszacować, czym należy wykazywać się w trakcie okresu próbnego, aby mieć pewność, że otrzyma się zatrudnienie na stałe. Mógłbyś to określić?

@Piotr

Przy procesie rekrutacji czlowiek jest tak sprawdzany ze podobno musialby sporo nawydziwiac zeby nie dostac umowy na stale. Koledzy ktorzy pracuja juz pare lat nie spotkali sie z taka sytuacja. Warunki pracy sa naprawdę fajne (doplaty za dojazdy, darmowa kawa (ziarna), owoce, soki, herbata, darmowe autobusy z centruk krk, prywatne ubezpieczenie, duze nagrody za polecenie pracownika, imprezy firmowe, konkurencyjne zarobki, itp.)

ania

Witam, jakie można wynegocjować zarobki na stanowisku Junior Business Analyst mając doświadczenie w innym korpo i ang b2?

Nolte

Hej, pracuje tam od niecały pól roku, wszytko ok, ale atmosfera w pracy kiepska..., ludzie są poj... konkurencja, ochrana informacji osobistej, .. nie wiem o co chodzi ale z teściową mam więcej zabawy. Reszta nie mogę narzekać, dobrze płacą, szkolą, siedzi się, i nie potrzebny ok, 8,5 godzin, do 9, tak dla sportu... dobra ! przy rozmowy to miły, panie z HR ok, i do tego mam doswiadczenia bo , dułg szukałem w 2017... CH2M-Jakobs .. taki numery potrafią powiedzieć ze mój telefon jest przepusty, bo przecież zadzwonili... AON tak samo...

TakNie3
Vxv
@Nolte

Co to za bełkot? Ale chyba nietrudno się tam dostać do pracy, skoro biorą nawet osoby nie potrafiące pisać poprawnie po polsku.

Tak9Nie
@Vxv

Obserwujesz ten wątek w związku z zainteresowaniem pracą w firmie UBS Service Centre? Chciałbym nieco dowiedzieć się o tej firmie, dlatego mam nadzieję, że masz jakieś informacje. Wiesz może, czy osoby świeżo po skończonej szkole również mogą aplikować do pracy w tym miejscu?

Kachna
Nazwa działu: HR

Hej, ja miałam 3 epizody rekrutacyjne w UBS do działu HR. Wszystkie umarły śmiercią naturalną. Raz aplikowalam sama, drugi raz sami zaczepili, trzeci- zostałam polecona przez pracownika. Brak zainteresowania, feedbacku (choć obiecany), obietnice, że wrócą aby umówić kolejny etap... Strata czasu!

Hdjrnebej

Tragiczne miejsce pracy, niskie zarobki, menedzerowie terrorysci, szerzy sie lizodupstwo i pracownicy zachowuja sie jak niewolnicy. Dobre dla bezmozgow bez ambicji.

Tak5Nie8
Ilona
@Hdjrnebej

Rozumiem, że jesteś rozczarowany tym pracodawcą, ale i tak muszę Ci przypomnieć, że na forum GoWork.pl dbamy o kulturalny język naszych wypowiedzi. Dobrze byłoby, jakbyś miał też na uwadze, iż niektórym osobom praca w UBS Service Centre może okazać się satysfakcjonująca. Przy okazji chcę Cię zapytać o jedną rzecz. Widziałam, iż wszystkie oferty pracy są w języku angielskim. Na jakim poziomie trzeba zatem znać ten język, by móc spokojnie ubiegać się o jakąś posadę w tym miejscu?

Grzegorz
@Hdjrnebej

Niskie zarobki? Pewnie tam sprzątałeś trollu.

Ilona
@Grzegorz

Rozumiem, że masz inne zdanie w tej kwestii niż użytkownik @Hdjrnebej. Prosiłabym Cię jednak, żebyś na forum nie wyrażał się w tak nieprzychylny sposób o innych osobach - w przeciwnym razie Twoje posty będą usuwane przez administratora serwisu. Jak wnioskuję - Ty akurat jesteś zadowolony z zarobków w UBS Service Centre, co cieszy. A czy oprócz podstawowego wynagrodzenia pracownikowi przysługują jeszcze jakieś premie?

Masterclass
Nazwa działu: Finanse

Widełki na stanowisku Legal Documentation Specialist na poziomie tych, które podawaliscie dla Specialist (4k - 4,5) czy mogą byc nieco wyższe?

Mariusz
@Masterclass

Jeżeli zdecydujesz się na rozmowę kwalifikacyjną, wysokość wynagrodzenia na pewno zostanie Ci podana podczas rekrutacji. Przekonasz się, czy kandydaci są traktowani indywidualnie i ze względu na swoje doświadczenie i wiedzę mogą negocjować wysokość pensji. Daj znać jeśli podejmiesz decyzję o zatrudnieniu w UBS Service Centre.

Misiek
@Mariusz

Na jakie stanowiska szukaja tam pracowników, jaka atmosferka? Ludzie się dogadują?

Mariusz
@Misiek

Firma ma sporo ofert pracy. Aktualnie szukają HR advisor z językiem niemieckim, senior data analyst, senior financial and regulatory report expert. Aplikować możesz bezpośrednio na stronie pracodawcy. Jeśli chodzi o atmosferę w pracy to może ktoś z obecnych pracowników mógłby podpowiedzieć Miśkowi jakie relacje między współpracownikami panują w UBS Service Centre?

Proszę o opinie

Jeżeli mój język angielski jest słaby (bardzo) chociaż chce pójść właśnie na korepetycje to jest możliwość otrzymania pracy w UBS? Czy dopiero starać się o stanowisko, jeśli będę pewien swoich umiejętności? Jak wyglada rekrutacja, rozmowa rekrutacyjna oraz jak wyglada rozmowa w języku angielskim? (Wrocław)

ang
@Proszę o opinie

Rozmowy rekrutacyjne są w całości po angielsku oprócz "dzień dobry, teraz przejdziemy na angielski". :)

helper
@Proszę o opinie

Lepiej najpierw popraw angielski zanim zaczniesz bo cię oznaczą jako 'ten co nie zna angielskiego' i bedziesz juz tak widnial w papierach u nich a w korpo zmienic cokolwiek to baaaardzo powolny i trudny proces...

Nazwa działu: Finanse

Hej! Czy ktos wie jakie sa widelki na pozycji seniora w comoliance? Z gory dzieki za odp

Adi

Podpinam się do pytania

John
@Adi

Też będę wdzięczny za odpowiedź podpinam się do pytania

@Eire

Siemka, nie wiem, jak w compliance, ale ja na stanowisku Specialist mialem nieco ponad 4000 na reke, natomiast moi znajomi choc mieli mniejsze doswiadczenie, to otrzymali ponad 4500, wiec mozesz bez problemu te 4500 na reke wynegocjowac.

Aneta
@Ex employee

Nie ulega chyba wątpliwości, że zarobki, o których wspomniałeś, są już bardzo atrakcyjne. Ale ten fakt w sumie nie powinien dziwić, gdyż UBS Service Centre czerpie ze 150-letniej tradycji w świadczeniu usług finansowych dla klientów prywatnych i instytucjonalnych oraz organizacji na całym świecie, a także dla partnerów handlowych i osób prywatnych w Szwajcarii. Taki międzynarodowy charakter firmy niewątpliwie może mieć wpływ na wyższe zarobki. A czy pracodawca ten wynagradza dodatkowo pracowników, którzy szczególnie się wyróżniają?

TakNie9
TakiJeden
@Aneta

Nie. Wszyscy po równo.

Ja
@Ex employee

A jak wyglada sprawa z ilością nadgodzin w skali miesiąca ? Oraz godziny pracy ?

@Ja

Juz wiem cos wiecej i moge sie podzielic. Sposob przeprowadzania rekutacji bardzo profesjonalny, duzy szacunek do czlowieka. Podobalo mi sie to ze od samego poczatku " opiekuje" sie mna ta sama Rekruterka do ktorej moge zwracas sie z roznymi pytaniami. Godziny pracy sa rozne, wszystko zalezy czy trafi sie do NA ( godziny popoludniowe) , APAC ( jezeli dobrze pamietam to zaczynaja o 6:30) czy EMEA ( najwczesniejsze godziny zaczynaja sie od 8).

Tak2Nie1
J
@Eire

A zarobki i pytania rekrutacyjne ?

@Aneta

U mnie w zespole byly osoby, ktore sie szczegolnie wyroznialy, ale niestety nie mialy tak na prawde jakiegos konkretnego wynagrodzenia za swoja robote. Kolezanka siedziala po ponad 12 godzin przy kompie i robila raporty, rowniez sprawdzala inne, czy wiekszosc zespolu dobrze swoje zrobila. Dla niej okolo 12 godzin lub wiecej to byl standard. Niestety kierowniczka nie dala jej awansu, choc ta kolezanka to byla prawie jak encyklopedia, miala wiedze odnosnie calego procesu. Zamiast dostac awans, to dostala bardzo slaba podwyzke a o awansie to mogla tylko pomazyc . A ja jak wiekszosc uwazam, ze na bank zasluzyla na ten awans. Ale zakladam, jak pewnie wiekszosc tutaj na forum, ze to wszystko zalezy od zespolu, a w szczegolnosci od przelozonego. U mnie to niestety przelozona to byla porazka.

@Ja

U mnie najwiecej nadgodzin bylo na poczatku miesiaca, dokladnie przez 2 pierwsze tygodnie, natomiast kwartalnie przez okolo 3 tygodnie, mega duzo taskow do zrobienia. Ja nawet bywalo, ze w przed ostatni miesiac mojej pracy siedzialem dwa razy po 15 godzin, ale czesto siedzialem nawet po 10, 11 lub 12 godzin. Normalnie powinno byc 8 godzin plus 0.5 godziny przerwy na obiad.

@Ex employee

W jakim dziale? Co do interview to case study, teoria dotyczasa KYC, HR business models - opisac, wyszczefolnic Red Falgs, twoje mocne i slabe strony...

jestok

Pogłoski o braku profesjonalizmu w rekrutacji są mocno przesadzone, a wręcz zalatuje na tym forum frustracją. Otóż rekrutacja do UBS w moim przypadku przebiegła bardzo, bardzo pozytywnie w porównaniu z innymi firmami. Zostałem wyłapany przez pracownika UBS do rekrutacji, który od tego momentu prowadził mnie niemal za rękę przez cały proces. Wysyłał mi dopasowane pod mój profil oferty pracy, umawiał mi spotkania rekrutacyjne, po spotkaniach dzwonił i pytał się jak poszło, a po otrzymaniu oferty zadzwonił z gratulacjami. Po otrzymaniu oferty sprawa przeszła na zespół onboardingowy gdzie również wszystko przebiegło jak na razie bardzo pozytywnie. Przed zaakceptowaniem oferty miałem kilka pytań, na które na początku nie znała odpowiedzi, ale pracowniczka HR oddzwoniła do mnie w godzinę po tym jak wszystkiego się dowiedziała. Byłem ostrzegany, że umowę do rąk mogę otrzymać dopiero pod koniec miesiąca, a tak naprawdę w ciągu pięciu dni roboczych od zaakceptowania oferty miałem na mailu offer pack, skierowanie na badania, a do drzwi zapukał kurier z umową. :) Jedynie ciężko wymusić od nich odpowiedzieć mailową potem ;) Lepiej dzwonić. Badania, umowa, offer packi przebiegły bardzo sprawnie. Nie wiem czy dlatego, że poprosiłem o jak najszybsze załatwienie sprawy bo w drugiej części miesiąca wyjeżdżałem. Może tak. Moje doświadczenie w rekrutacji w HSBC przy UBS wypada bardzo blado. Nerwowa atmosfera, wywyższanie się i brak szacunku do kandydata w HSBC jest chyba na porządku dziennym. Rekrutacja w State Street jest... hinduska. To wprowadza ogromny zamęt.

Tak6Nie1
Gleen
Nazwa działu: IT

Witam Czy ktos wie jakie sa zarobki na stanowisku IT Project Manager w dziale transformacji?

Tony
@Gleen

Podbijam pytanie.

Makikitty123

Będę chciała się starać do UBS. Obecnie pracuję w State Street i chciałabym się zapytąc, czy są tuatj osoby które mają porównanie pomiędzy tymi dwiema firmami. Czy praca w UBS jest trudniejsza, jaka jest atmosfera itd? To są kwestie dość subiektywne, ale chciałabym usłyszeć opinię kogoś kto ma takie porównanie.

Makikitty123

ktos cos?

aa
@Makikitty123

Nie mam porównania z SS, ale w UBSie jest bardzo dobrze.

Sengin
@Makikitty123

State to przedszkole i orka za grosze bez szacunku, z reguly fajna atmosfera w teamie to wszystko. UBS to 2 klasy wyzej, wiadomo korpo jak korpo, pracy jest dużo ale kultura, zarobki dwie klasy wyżej, zwłaszcza w dobrym zespole. W obu pracowalen/pracuje.

@Makikitty123

Jest spora różnica. W State nabyłem spora wiedzę szczególnie w Excelu i ogólnie ms office, przez co potem w ubs mogłem to wykorzystać swobodnie. W moim zespole w UBS zadania (raporty) były znacznie łatwiejsze w znacznej większości, ale niektóre to były mega klepanina typu kopiuj wklej i sporo czasu przez to schodziło. Niestety w ubs miałem sporo nadgodzin i było zbyt dużo tych zadań, w state było mało zadań i niewiele nadgodzin. Ale w ubs był o ponad połowę większy zarobek niż w state street. Pozdrawiam

agata
@Były pracownik

W ss na start dają 3700 brutto, natomiast ja też myslę o aplikowaniu do UBS, ile można otrzymać na najniższym stanowisku i czy ang b2 wystarczy? czy taski są skomplikowane, w ktorym dziale najłatwiej się wdrożyć? z gory wielkie dzięki za odpowiedz :)

@agata

Sorki za pozna odpowiedz, wczesniej odpowiedzialem, ale cos poszlo nie tak. Ja otrzymalem w UBS ponad 5500 brutto, wiec o ponad polowe tego co zarabialem w ss, a w ss pracowalem przez prawie 2 lata i dostawalem 3500 brutto. Angielski B2 na bank Ci wystarczy, bedziesz sie na pewno komunikowac z innymi lokacjami, u mnie to byl glownie Londyn. Nie polecam Ci na pewno zespolu Client Reporting, mega rotacja, ludzie z ktorymi pracowalem byli w porzadku, poza jedna osoba, no i z kierowniczka, zero kompetencji, ciagle żerowanie na wiedzy i doświadczeniu innych (oczywiscie mowie tutaj tylko o tych dwoch osobach, bo cala reszta zespolu to byli swietni ludzie). Odnosnie dzialu, w ktorym najprosciej sie mozna wdrozyc, niestety nie wiem, natomiast taski sa bardzo latwe, ale w tym moim zespole bylo ich po prostu od groma. U mnie nie trzeba bylo sie az tak znac na technicznej wiedzy (w sensie MS Office), ale na pewno sie to bardzo przydawalo. Pozdrawiam

Ron
Nazwa działu: IT

Koszmarny proces rekrutacji, ani rekruter z HR ani nawet manager działu nie jest w stanie wyjaśnić czym zajmuje się osoba na stanowisku na które kandyduję, był problem żeby dowiedzieć się czy biuro jest w Zabierzowie czy Czerwonych Makach! Na początku zostałem poinformowany o 2 etapach rekrutacji, po drugiej rozmowie dowiaduję się że tak na prawdę jest jeszcze 3 etap o którym wcześniej nie było mowy. Pan manager zdaje się nie czytał wcześniej mojego CV, wydrukował go dopiero przed rozmową ze mną. Od początku rozmowy nastawiony negatywnie, próbując udowodnić że to nie stanowisko dla mnie. Nalega abym ja przekonywał go że się nadaje, wątpiąc w moje motywacje. To już druga rozmowa w tej firmie, obie poniżej wszelkiej krytyki.

Tak9Nie1
Rysiek
@Ron

Miałem bardzo podobna sytuację - też dwie rozmowy, u mnie dwie techniczne, które wypadły dobrze i dwa razy brak oferty ze względu na niekompetencję HR. Teraz na LinkedIn odpisuje rekruterom na oferty: jeżeli nie jest to ubs, proszę przesłać szczegóły :)

Tak3Nie1

Zostaw opinię o UBS Service Centre - Kraków

Chcę opublikować:

UBS Service Centre