Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

Suki

Hej, jak czy to prawda że z ubs nie można wylecieć? Jestem w trakcie rekrutacji i usłyszałam taką opinie od znajomego który pracuje tu już parę lat. Podobno ludzie pracują nawet bez ważnych dokumentów (obcokrajowcy) więc jestem ciekawa czy słyszeliście o tym żeby ktoś został zwolniony? Jest to w sumie opinia ktora słyszę o większości korpo (Kraków, Wrocław) ale wydaje mi się to aż nierealne.

Niki
@Suki

UBS ma cały team exitowy zwalniający regularnie - również zwolnienia z inicjatywy pracodawcy. Plotka na pewno nie jest prawdziwa - tym bardziej w przypadku ubs.

tom
@Suki

Zartujesz?Nie spelniasz oczekiwan to wylatujesz jak w kazdej innej firmie,a przy obecnej fuzji to po 30/40% w teamach do zwolnienia

Orientujecie się czy jeśli ktoś nie przepracował jeszcze pełnego roku może liczyć na jakąś podwyżkę albo bonus?

Znawca

W 99% przypadków nie - powiem nawet więcej - wg logiki firmy, osoby zatrudnione od 1 stycznia też pracują niecały rok i mogą nie dostać NIC.

były T#

To akurat prawda. Jeżeli zostałeś zaterudniony 31 grudnia 2022, to dostaniesz premie za 2023. Jeżeli zostałeś zatrudniony 2 stycznia 2023, to już tej premii nie dostaniesz. TAKA POLITYKA FIRMY, przerabiane przeze mnie i wielu znajomych

Śmieszne
@były T#

To zależy. Ja byłem zatrudniony we wrześniu i jakiś tam bonus otrzymałem, być może się zmieniło. Podwyżki natomiast nie dostałem

Byla pracownica

Tak. Odpowiednio do przepracowanego czasu ale to zalezy od zespolu i przydzielonej puli. Ja raz za 6 mcy otrzymalam ok 7 tys brutto. Ale Innym razem za 6 mcy w innym zespole 100 zl. Wiec roznie

@Byla pracownica

Ja pierwszy raz jako zmigrowany pracownik CSu zobaczę jakie są bonusy i podwyżki w UBS bo na 100 to ujednolica. W CS przez 8 lat pracy miałem zwykle ok 1-2 pensji bonusa przy b.dobrych ocenach rocznych (choc w zeszłym roku jak juz bylismy na skraju upadku tylko 1/3 pensji) zobaczymy jak będzie teraz...

Andi

Po pierwsze to jeszcze nic straconego, po drugie w moim przypadku oznaczałoby to 3m odprawy plus 3m wypowiedzenia beż świadczenia pracy. Zacnie. Nie lękam się!

pytajaca
@Andi

kto wie, moze wkrotce Twoje zyczenie sie spelni? czy ktos z CS juz dostal wypowiedzenie? czy dopiero nadchodza?

@pytajaca

Raczej ludzie sami odchodzą z teamów które nie mają co robić. Zwłaszcza Ci z 1m okresem wypowiedzenia bo to plus 1m odprawy to trochę słaba poduszka finansowa w razie zwolnienia. Część osób już funkcjonuje w ramach UBS i ma dużo roboty i dobre perspektywy zostania a część czeka. Zwolnień masowych póki co niewielkie i po cichu.

whi

zależy od działu, u nas w zeszłym roku były i podwyżki i bonusy dla ludzi którzy przepracowali niepełny rok

chris

Bonus może, ja zacząłem w maju danego roku, a w roku następnym dostałem prawie pełny wymiar bonusu w lutym. Jednak jeśli pracujesz mniej niż pół roku, wtedy raczej bonus nie jest przyznawany.

Kat866

Czy będąc AO na dolnej granicy widełek i awansując wewnętrznie na AD należy się podwyższenie wynagrodzenia do dolnej granicy AD czy niekoniecznie, wie ktoś? Dzięki

mmm
@Kat866

To ja jeszcze dodam inne pytanie: czy bedac na gornej granicy widelek AO mozna spodziewac sie podwyzki bez awansu na AD?

Maryla

A coś więcej? czemu zależy to od teamu? Czyli jakby nie patrzeć sam nie możesz teoretycznie decydować o swoim rozwoju i tym w którą stronę chcesz iść?

pracownkk

10% podwyzka + 8k bonus, ee

@pracownkk

przy jakiej ocenie rocznej?

0% podwyzki + bonus około 3%

JD and Coke

Średnio, podwyżka 6% bonus podobnie 5 albo 6%

szału nie ma

podwyżka i bonus po 6%, EE

Eight marshmallows

Podwyżka 6%, bonus 8k

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

jaka

jaka podwyzka i jaka podstawa?

2024

Jakie bonusy i podwyżki w tym roku?

@2024

Kiedy w tym roku ogłoszą podwyżki, premie i awanse? Słyszałam coś o początku lutego i drugą wersję o połowie miesiąca?

pracujący
@Ania

Właśnie się odbywają rozmowy z pracownikami. Jeśli przełożony nie będzie chciał o tym z Tobą rozmawiać, no to chyba wiadomo czego masz się (nie)spodziewać.

pracujący

Pracuję w UBS od 2021 (dziś jest 2024.02.01). W mojej części organizacji jest ciężko. Więcej zadań niż można zrobić i ciągłe pytania kiedy i dlaczego tak późno/długo. Typowy zwykły fałsz - na zewnątrz mili ale wszyscy "trzęsą portkami" i chętnie przerzucą odpowiedzialność. Typowa bezduszna korporacja. Kilkadziesiąt maili dziennie - 1/3 lub połowa bezwartościowa. Trzeba mieć dużo cierpliwości i odporności, żeby wytrzymać. Próbowałem znaleźć jakieś pozytywne strony firmy, których nie czułem u poprzednich pracodawców, ale nie znalazłem.

whi

O matko, czy w innych zespołach tez tak dramatyczne podwyzki w tym roku? U mnie w WM ok 2% dla AO i 3% dla EE, w zadnym korpo nie widziałam tak słabych podwyzek...

żenada
@whi

Widziałem już tak słabe podwyżki w innych korpo ale w UBS nigdy nie było tak słabo. A jak z bonusami?

ciekawy
@whi

A skąd niby już znacie wielkość podwyżek?

podstawa
@whi

A jaka była podstawowa pensja przy tych podwyżkach?

Ee
@whi

A od kiedy pracujesz? Może masz górne widełki i stąd ta niska podwyżka?

junak
@Ee

A jak bonusy ile procent pensji? 1/2?

junak

A jak bonusy ile procent pensji?

Wtf
@junak

Ależ to grubo poniżej inflacji. Wow szczena mi opadła. Jeśli w innych działach jest tak samo to trzeba pakować manatki.

2023
@Wtf

a jak to wyglądało w 2022? podstawa, podwyżka % i bonus na danym ranku

Ee

A od kiedy pracujesz? Może mieścisz się w górnych widełkach ranku?

@Ee

pracuję od półtorej roku i jestem w dolnych widelkach, oceny miałem good i expected

Pawel

Podwyżka 6% Bonus 10%

Ana

Nieśmieszny żart, unikajcie tego miejsca. Oceny roczne zaniżane dla zasady, choć na rozmowie o performance przełożony zgadza się z self-evaluation pracownika. Bonus to 5% - 8% rocznego wynagrodzenia, choć firma osiąga zawrotne wyniki. Leadzi nastawieni na wyzysk pracownika i wyciśnięcie z niego ostatnich soków. Praca z domu na własnym sprzęcie to w ogóle kuriozum. W każdej firmie w której pracowałam, to pracodawca zapewniał sprzęt. Firmę na to stać, ale oczekuje że to pracownik się wykosztuje, a potem można zawnioskować o ekwiwalent do kwoty 10 tys, rozbite po 80 zł do pensji co miesiąc. Gdy odchodzisz z firmy, reszta hajsu nie jest zwracana. Dodatki transportowe znieśli w zeszłym roku i włączyli je do podstaw wynagrodzenia, ale nikt nie dostał aneksu, bo HRówy mówią, że nie jest wymagany. Brak możliwości awansu i rozwoju. Jest płaska struktura, można tyrać latami a podniesienie ranku graniczy z cudem. Gdy masz nagły problem z desktopem wirtualnym, nie ma możliwości pogadać na asap z żywym człowiekiem w IT, trzeba wystawić ticket. I może minąć kilka dni, zanim ktoś pomoże. HRy tak samo, mają automatycznego wirtualnego asystenta, a na odpowiedź na ticket czeka się i czeka. Z plusów to naprawdę fajni ludzie z zespole.

Ciekawy
@Ana

Bonus 5-8%, a podwyżka jaka?

dajrektor
@Ana

Jeszcze bym do tego dopisał kretyńską politykę awansów . Więc awans można tylko dostać raz w roku. Negocjacje wynagrodzenia to tylko jak sie zatrudniasz. No i ten bezsensowy przymus jeżdzenia do biura kilka razy w tygodniu bez żadnego konkretnego powodu (potrzeby aby praca była wykonana jak należy) bo takie widzi mi się ma ktoś tam. Może to UBSowe HRy czytaja i zmieną coś w tym zakresie.

Bianka
@Ana

Potwierdzam sztuczne zaniżanie ocen, gdy Manager nie ma tak naprawdę nic do zarzucenia przy omawianiu tych wyników. Słaba zagrywka

Andi

A na ile te oceny wpływają na cokolwiek? Ktoś pisał że w poprzednich latach był bonus 5-8% rozumiem że Ci z super ocena mają 8% ci przeciętni 5% a najsłabsi np 3%? Nie oceniam, pytam....

Ana
@Andi

Od wyniku oceny rocznej zależy wysokość podwyżki oraz możliwość awansu na wyższy rank.

Jim Beam
@Ana

Znam przypadki, gdzie ocena nie miala zadnego zwiazku z % podwyzki - ocena slaba, a podwyzka 11%. Wszystko zalezy od zespolu i przelozonego.

Karol45

Hi, could you provide information about the anticipated bonus in 2024 for EE employee? Additionally, what can employees expect in terms of raises after 14 months of service? Regards @Pracodawca

Witam, jaki bonus w 2024 przewidywany? jak podwyżki dla pracowników pracujących rok? Pozdrawiam

towarzysz

a jak to wyglądało w poprzednim roku?

Arek

Czy to prawda, że referal działa tylko dla pierwszej rozmowy rekrutacyjnej? A np. jakby za pierwszym razem nie poszło i pójdę na drugą rozmowę to już nie dostane bonusa za polecenie?

Polecający
@Arek

Nie wydaje mi się. Jak polecałem koleżankę kiedyś to chyba dopiero za 3 razem się udało i dostałem kasę.

@Polecający

3 podejścia? A zdradzisz przy tym ile czasu minęło od pierwszego zgłoszenia? Zastanawiam się ile takie trzy tury by trwały? Generalnie było warto? jest zadowolona z pracy?

Ola

Jakie zarobki w audycie wewnętrznym na AO i AD? Warto iść do tego działu w tej firmie?

Poinformowany
@Ola

Dla AO górne widełki to ok. 15 500 zł. brutto

Ola
@Poinformowany

To dotyczy wszystkich działów, czy w dziale audytu wewnętrznego są wyższe stawki?

Poinformowany
@Ola

Audytu, kazdy dzial ma swoje widelki

Stawki
@Poinformowany

Dzięki, a jaki dział w finansach ma wyższe stawki?

Ex candidate

UBS sets low expectations and fails to achieve them. They completely ignore the fact that you might have spent 2-3hrs on all interviews and they will give you now timeline for feedback (no feedback at all tbh). They just say "in 30 days you will or will not get a response". No partnership whatsoever. The recruitment process is a joke. @Pracodawca come on....

benc benc
@Ex candidate

I got better for ya: UBS comes to you, offer the very niche position that you're only person in the firm who have such experience, you go over 3 calls where you receive not only positive feedback on the call/meeting but also by email later on. This takes 3-4 weeks and after that, you get a week of silence and rejection. You investigate the matter. you get cold shoulder from people from people that were cheering previously. You investigate even further. Turns out their executive director had a beer with some other executive director, who had a employee in his team and came to him saying that he want to do something new cause he's bored, so they gave him this position without any recruitment and chats. Plus team have to wait for him for 3 months, while I was ready to go. Should I say the other guy have no clue in that area or is it just obvious? Company is a joke, amount of nepotism and backscratching was always visible from some level upward, but I have not experienced it myself till now

rekrutujący

Hej, specialist to jaki grade? 120k brutto rocznie przy ponad dwuletnim doświadczeniu w identycznym dziale jest możliwe?

rekrutacja pytanie

Hej, po jakim czasie dostaliscie feedback od nich ze przeszliscie pomyslnie rekrutacje?

Pytanik

Czy w UBS dalej można pracować hybrydowo/zdalnie?

Michal
@Pytanik

Chyba zależy od działu. W moim można najwyżej 2 dni w tygodniu (bez wyjątków dla osób mieszkających poza Krakowem)

Trade & Processing Specialist in Global Loan Services z ogłoszenia ze strony kiedy może zacząć pracę? Szukam zatrudnienia jak najszybciej. Chciałbym wiedzieć, ile trwa cały proces rekrutacyjny, niedługo się rozstaję z pracodawcą poprzednim i nie chcę mieć przerwy w CV.

Jarzyna

Siema, jak wyglada sprawa corocznych podwyżek w UBS? Występuje to wogole? W jakiej wysokości? To standard, a może tylko czasami od wielkiego dzwona?

kk
@Jarzyna

Zależy od tego jak bardzo jesteś potrzebny firmie (albo sprawiasz takie wrażenie).

Lidia

Poważnie? A czym to skutkuje, bo nawet nie wiem? Ile osób tam na tym dziale finansowym jest tak w ogóle, i jaka konkretnie część to kobiety? Wiadomo jaka jest atmosfera?

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 411.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 136, z czego 11 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków