Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

IT Anon

Plus: - w miarę dobra pensja - ładne biuro Minus: Szukam nowej roboty po 2 tyg. Udawany agile, brak relacji, ale fajnie jakbym wpadł do biura abyśmy się zobaczyli F2F ;) Szkoda, że całe dwa tygodnie pokazały zupełnie coś innego. Technologicznie też mi się nie podoba.

Drago

Jakie widełki możliwe na junior finance analyst? Stanowisko dla osób z niewielkim doświadczniem zawodowym.

worker
@Drago

jeśli to najniższy rank (tzw. EE), to pewnie tak 6,5 -7k brutto max.

Niema
@worker

Zle, jest mozliwosc do 9k gross na EE

Worker
@Niema

Przy 9k szereguja juz to na AO raczej. Nie wykluczam, ze 9 tez wejdzie, ale raczej trend taki, ze to juz wyzszy level. A tu mówimy o "junior", wiec nie szedlbym w max-max

J.W.P.

Hej, zna ktoś wynagrodzenie brutto dla tej pozycji? Junior Market Conduct Analyst

worker
@J.W.P.

jak junior to pewnie max 6.5-7k brutto

Ktoś

Widzę, że jest sporo różnych ofert pracy na stronie UBS, zastanawia mnie tylko czy to oznacza, że aktualnie poszukują kandydatów na te wszystkie stanowiska, czy może tego typu ogłoszenia wiszą tam od dawna i jak faktycznie kogoś będą potrzebować to dopiero wtedy się odezwą... Ktoś się orientuje jak to tam wygląda?

@Ktoś

Niestety ogłoszenia wiszą tak długo, aż jakiś pracownik zostaje zatrudniony czyli nawet 2miesiące, a przeglądają CV po kolei tak długo, aż znajdą 5 interesujących kandydatów. Także jeśli 5 pierwszych jest ciekawe to 6ste już nie zostanie otwarte

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Mouse

Jak na marzec 2022 wygląda praca w UBS w Krakowie? Czy praca jest zdalna / hybrydowa? Czy pracodawca udostępnia służbowy sprzęt (laptop, monitor, słuchawki) do pracy z domu?

sadsada
@Mouse

tylko zdalnie, ale jak chcesz to możesz przyjść do biura

PK
@Mouse

Praca póki co zdalna, okolo czerwca powrót do biura, ale raczej w systemie hybrydowym ktory obowazywal wczesniej (np raz w tygodniu z biura, mozna kumulowac w jednym tygodniu - wiekszosc czasu pracujac z domu)

Mushroom
@PK

Czyli można będzie np. pracować cały jeden tydzień z biura, a później do końca miesiąca zdalnie? Dotyczy wszystkich, czy w zależności od dogadania się z przełożonym?

wkurzony
@Mushroom

Niestety to wszystko zalezy od dzialu, a jak wiadomo kazdy rzadzi sie wlasnymi zasadami. Nas zastraszaja, ze mamy wrocic do punktu wyjscia czyli 3 dni z biura /2 dni z domu (bodajze od czerwca) co jest absurdalne biorac pod uwage, ze moja obecnosc na Fabrycznej nie jest nikomu do szczescia potrzebna. Skonczy sie to masowym exodusem, gdyz stopien frustracji wsrod pracownikow z tego powodu jest znaczny.....Jak jest u Was ?

Aaa
@wkurzony

Jakie działy maja wrócić na 3 dni do biura? Ja nie mam ochoty na powrót. Licze, ze może uda się max 1 dzień w biurze załatwić :/

wkurzony
@Aaa

Pracuję w audycie (GIA) od ponad 6 lat...nam biuro nawet przed pandemią nie było zbytnio potrzebne biorąc pod uwagę liczne wyjazdy i pracę z managerami spoza Polski (ale trzeba było przychodzić na zasadzie 'bo tak')....

a
@wkurzony

No ja też nie mam zamiaru wracać :P Jak mnie będą zmuszać nawet jeden dzień w tygodniu to od razu mówię papa, bo nową pracę znajdę bez problemu na swoich warunkach (it), a nie będą mi opowiadać jakieś propagandowe farmazony o społecznej potrzebie obcowania z drugim człowiekiem. Jakoś nie mam ochoty obcować z takim środowiskiem i płacić krocie za jedzenie w knajpach w pobliżu.

heh
@a

To nie macie tam mikrofalówki żeby sobie odgrzać jedzenie? XD Trzymajcie się w tym UBS!

a
@heh

Ja osobiście nie mam siły gotować po całym dniu z takimi ludźmi xD ale co kto lubi

@Aaa

HR na pewno

pytanie

Hej, czy oni rzeczywiście szukają osoby do pracy w operacjach czy tylko się reklamują? Zaaplikowałam bo mam doświadczenie w innym korpo ale już od wielu dni status tylko że dostali CV ale nikt nawet nie otworzył. Wcześniej tez aplikowałam i też kompletna cisza, też nikt nie otwierał CV, czy ktoś z firmy wie, czy oni naprawdę szukają ludzi do tego działu?

@pytanie

ktoś coś w tym temacie? jaka może być przyczyna, że CV nie zostaje otwarte lub nawet jak i jest otwarte i zaznaczone tam jest, że kandydat nabył doświadczenie u konkurencji to i tak nie dzwonią.

@pytanie

kogo zatrudniają na stanowiska, oferty na które są wywieszone na stronie? Jak często pojawiają się ludzie nie z wewnętrznej rekrutacji a z zewnątrz? Czy tam patrzą tylko na CV ludzi z polecenia?

HR kultura pracy
@pytanie

Nie rozumiem dla kogo rozmieszczane są te oferty, HR w ogóle nie otwiera CV, to widać w statusie na stronie oraz nawet nie wysyła automatycznych odpowiedzi.

@HR kultura pracy

Czy zaproszenie na testy - wpasowanie w kulture organizacji = dostaja wszyscy aplikanci?

tak

status aplikacji
@pytanie

mam status reviewing your application, stay tuned. Czy mam spodziewac sie telefonu czy kilkudniowa cisza oznacza odrzucenie aplikacji

@status aplikacji

tez mam taki status i cisza już od dłuższego czasu. nikt nie dzwonił nie pisał. O co chodzi z ta rekrutacja. Czy jest tu ktos nie z IT lub pokrewnych działów którzy dostali się sami do UBS i ile to trwało?

Zuzia
@pytanie

Hej, mam podobnie, od dłuższego czasu ten status aplikacji i nic nie słychać

nie polecam
@Zuzia

ciekawie co na to HRowe władze. Teraz widzę dość dużo ofert. Po co zapraszać ludzi do aplikowania, reklamować się na różnych stronach z tymi ofertami a potem olewać? Obecnie UBS ma więcej ofert pracy niż konkurencja.

@nie polecam

Powinna byc jakakolwiek odp tym bardziej ze wymagają zrobienia testów...

@Testy

a jakie testy miałeś oprócz tego jednego o zachowaniu w pracy?

@N

Tylko te

@Testy

i ile już czekasz na jakąkolwiek odpowiedź?

Czekam juz tydzień a ty

Zuzia
@Testy

ja ponad dwa ale bez testów

@Zuzia

Testy wysłane były chyba z automatu bo wysłane były jakies 10 minut po wyslaniu aplikacji. Test to zachowania w roznych sutuacjach w srodowisku korporacyjnym. Po zrobieniu testu status sie zmienia na : we are reviewing your application i dalej cisza.

p
@Testy

ja robiłam test jeszcze kilka miesięcy temu i nie dostałam odpowiedzi.

kandydat
@p

Też aplikowałam dość dawno temu i nic się nie zmieniło w statusie mojej aplikacji. Czy oni rzeczywiście szukają pracowników zewnątrz?

MK
@pytanie

Tak, mamy dział operations - głównie działający we Wrocławiu. Proszę wejść na stronę firmy w zakładkę careers - wszystkie oferty tam są.

zxcv
@kandydat

ja aplikowalam z zewnątrz do operations, doswiadczenie z innego korpo mialam. telefon od HR 2 dni po aplikacji, rozmowa z manago po 3 dniach, a update po nastepnych 2. Rekruterzy w UBS patrzą na jakość CV

kandydat
@zxcv

na jakie stanowisko sie dostalas?

new
@zxcv

ja zrobiłam ten test, telefon był kilka dni później, rozmowa była kilka razy przekładana, ale to po prostu ze względu na trudność w dograniu terminu pasującego obu stronom, rozmowa z osobami z teamu mocno na plus i dość fajni ludzie, teraz czekam na odp aczkolwiek wysyłałam z rok wcześniej jedną czy dwie aplikacje i zero odzewu, może jak nie pasujesz idealnie na kandydata to się w ogóle nie odzywają

Milka
@Kandydat

Jak dobrze poszukasz to zarowno Cultural Fit jak verbal reasoning czy Judgement and decision making czy inne znajdziesz w necie(nawet z tego roku) Sciema dla HR aby ludzi odrzuci, a nie zatrudnic pasujacych fachowcow.

Tak

@pytanie

Czy wszystkie oferty pracy na stronie UBS są aktualne? Niektóre wiszą tam już od dawna, dlatego zastanawiam się czy aktywnie poszukują kandydatów na te stanowiska... może ktoś z HR'ów się wypowie jak to tam wygląda? Z góry dziękuję.

nn

Na jakie zarobki mozna liczyc na stanowisku Accounting and Financial reporting specialist ? Czy rok doswiadczenia w finansach w innej firmie wystarczy? Jaka atmosfera w zespole? Dziekuje!

Krzysiek

Miałem rozmowę rekrutacyjna w ubs, dział risk managementu i muszę przyznać ze rozmowa do bani, rzucają pytanie po czym nie utrzymują z Tobą żadnego kontaktu ani wzrokowego ani nie dają sygnału,ze Cie słuchają. Beznadziejne podejście.

Gia

Hej, czy ktoś tu pracuje w GIA? Może się podzielić opinia na temat pracy w tym dziale?

byłypracownik HR

Niestety o pracy w UBS nie da się powiedzieć wiele dobrego. Jeśli jest to Twoja pierwsza praca w korpo - cieszysz się, bo wydaje Ci się, że zarabiasz dużo. Niestety, kilka lat później przychodzi nowa osoba do zespołu - bez doświadczenia - zarabia na start więcej niż ty po 2 latach ciężkiej pracy, braniu udziału w wielu projektach itd. Na dodatek jeszcze to Tobie przypada przyjemność nauki i wdrażania tej osoby do zespołu. Bardzo ciężko o awans w HR. Podwyżki nie pokrywają inflacji. Jako bonus świąteczny dostaniesz 3! ciasteczka przesłane przesyłką DHL. Wszystko przykryte korpo gadką o tym jak cudowna jest firma i jakie to wielkie i charytatywne działania wykonuje. Bardzo ciężko o jakiekolwiek szkolenia dodatkowe poza UBS. Management nie mówi prawdy, próbuje ubrać wszystko w ładne słowa. Zostawanie na nadgodzinach jest bardzo mile widziane, ale UBS zrobi wszystko aby tych nadgodzin Ci nie wypłacić. Generalnie im więcej zarabiają tym mniej chcą wydawać na pracownika. Jeśli chodzi o sprzęt do pracy z domu - firma nie zapewnia komputerów ani monitorów. Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu na którym możesz pracować - pracujesz z biura. Dużo o firmie mówi to ile osób się z niej zwalnia i jak duży jest przemiał pracowników. Co miesiąc ktoś odchodzi z zespołu. UBS nie próbuje trzymać kogoś na dłużej. Pracownik jest dla firmy tylko numerkiem w systemie.

Noname
@byłypracownik HR

Zgadzam się, oprócz fragmentu o sprzęcie- mozna dostać Microsoft Surface Pro i sprzęt do niego. U nas np nie ma też nadgodzin, więc zależy to od zespołu.

Ciekawski
@byłypracownik HR

Ciekawi mnie fragment dotyczący nadgodzin - co masz na myśli mówiąc, że firma robi wszystko, żeby nadgodzin nie wypłacić? Jeśli człowiek jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę na etacie to nie jest prawnie określone, że za nadgodziny powinien otrzymać wynagrodzenie?

jasio
@Ciekawski

nagodziny -> zwrot ekwiwalentu w postaci wolnego. Ciezko by były płatne - monitorowane na kilku szczeblach wiec LM cisna by był zwrot wolnego. Co innego on calle tutaj nie ma problemu.

UBS [former employee]
@byłypracownik HR

"Jeśli chodzi o sprzęt do pracy z domu - firma nie zapewnia komputerów ani monitorów. Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu na którym możesz pracować - pracujesz z biura. Dużo o firmie mówi to ile osób się z niej zwalnia i jak duży jest przemiał pracowników. Co miesiąc ktoś odchodzi z zespołu. UBS nie próbuje trzymać kogoś na dłużej. Pracownik jest dla firmy tylko numerkiem w systemie." - Praca na Citrix to koszmar. UBS w ten sposób ogranicza koszty IT, aby dostać się do systemu UBS potrzebujesz własnego smart-phona telefonu z biometrią, czego nie zapewniają w ich zakresie Dotyczy to pracowników zatrudnionych bezpośrednio oraz przez firmy zewnętrzne, kontraktowe Nie polecam aplikowania do UBS

nie nie nie

no salary raise, small yearly bonuses, no value to employees, stay away!

ITDude

Czy dla IT firma stosuje koszty autorskie? Jeżeli tak to w jakim stopniu (%)? Warto tam iść w coś innego niż Java? Ile osób jest średnio w zespole?

Adison
@ITDude

Wlasnie od 1 kwietnia wprowadzaja koszty uzyskania przychodu do 50% dla stanowisk kreatywnych z przeniesieniem licencji. Niestety nie wczytywalem sie glebiej w regulamin bo na swoim stanowisku nie skorzystam.

Jaki

Jaki dział/stanowisko wybrać? Interesuje mnie praca w raportach, tworzenie, porównywanie itp najlepiej bez "siedzenia na słuchawce" lub w ilości minimalnej.

@Jaki

Cześć, jak chcesz pracować przy raportach, porównywanie danych itp to wybierz dział finansowy, np stanowisko finance analyst czy coś typowo z reportingiem w nazwie ;)

jaki
@X

Dzięki :)

zaciekawiony kandydat

Cześć, jak na tą chwilę wygląda praca w dziale rekrutacji? Jaki workload, czy jest dużo nadgodzin? Ciekawi mnie też jaka jest atmosfera w zespole- generalnie im więcej szczegółów tym lepiej... zastanawiam się czy aplikować czy sobie odpuścić....

pracownik HR
@zaciekawiony kandydat

W HR obecnie bardzo duży workload. Nie wiem jak w rekrutacji ale generalnie w HRach teraz to istna masakra. Nie polecam!

Kandydatka

Napisała do mnie Pani rekruterka na linkedinie z ofertą pracy. Przeszłam wszystkie etapy rekrutacji, na które poświęciłam sporo czasu. Poinformowano mnie, ze otrzymam informację o statusie rekrutacji w ciągu dwóch tygodni.. minęły już 4, wysłałam dwa maile z zapytaniem o feedback, niestety nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Brak szacunku dla kandydata

wytarmoszony
@Kandydatka

Nic nowego. Ja skończyłem rekrutacje w październiku, przeszedłem pozytywnie, ale poszła informacja z HR, że trzeba czekać na "fundusze" na pozycje, na którą się rekrutuje i do dzisiaj wisi w systemie :-) CYRK NA KÓŁKACH

Eo

Jak wygląda praca w HR ? Czy warto aplikować ,atmosfera, zarobki ?

@Eo

Nie polecam. Aktualnie bardzo zła atmosfera w HR. Firma nie dała powyżej nawet w wysokości inflacji. Uwaga - Poszukują bardzo dużo osób na stanowiska "intern w HR" gdyż trwa jeden duży projekt i wiedzą że będzie bardzo dużo pracy, ale nie chcą dać umowy o pracę.

Filip

A czy przypadkiem tam Headem na Polske i Wschod nie jest typ po jakims Tishnerze?Za moich czasow uczelnia krzak jak i dyplom nie wart papieru na jakim go drukuja.No jest dramat to fakt Bo coraz czesciej opcje pracy sa zamienie oglaszane Polska i Indie.

@Filip

Filip - nie, ale jest dużo innych kwestii

Czy UBS ogłosił już podwyżki i bonusy? Jeśli tak to jak to procentowo wygląda?

bonus
@Kandydat

Bonus to ok połowa miesiecznej pensji

Chris
@bonus

W tym roku również? W poprzednim to faktycznie była połowa miesięcznej pensji.

Odp
@Chris

Bonus zależy od ranku, ocen i tego co zadecyduje management. Bonus to pół pensji, cała pensja, ponad jedna pensje, albo nawet równowartość 2, 2,5 pensji.

Andr
@Kandydat

Jakieś informacje o tegorocznych podwyżkach?

Krzysiek
@Andr

Ja na przykład nie dostałem bo przyszedłem do pracy w kwietniu 2021 roku a rzekomo decyzja managementu była taka, żeby podwyżki objęły wszystkich pracujacych minimum rok. Tak że super. A jak u tych co dostali wygląda to procentowo, chciałbym wiedzieć co mnie ominęło? ;)

@Kandydat

Mając na uwadze, że kiedyś były gwarantowane w umowach o pracę to aktualnie jest - w zależności od obszaru i ranku na którym się jest ale średnio to połowa pensji (dla ranku EE i AO). Firma usiłuje zatrzeć aby ludzie nie widzieli kto ma jaki rank i w styczniu zakryli kto jest na jakim ranku. Takie bonusy wyglądają bardzo słabo, mając na uwadze fakt, że firma chwiali się, że ma najlepsze wyniki finansowe w ostatnich kilku latach. To też świadczy o kulturze organizacji.

dude
@Kandydat

Niestety rzeczywistość jest taka, ze nikt nie dostanie nic jak będzie po prostu siedzieć i czekać myśląc iż jemu należy podwyżką. Nie podejmując aktywnych działań to w takim scenariuszu można liczyć na 3-5% podwyżki rocznie jak masz dobre oceny. Taka jest natura tego korpo. Z innej strony, dostałem powyżej 30% podwyżki i premie w rozmiarze dwóch pensji, tak ze nie mam powodu do narzekań.

xD
@dude

to prawda, byłem tą podwyżką, a kolega był tą premią

podwyżka
@xD

Przy awansie z AO na AD na start jest ok 2k brutto podwyżki w premii na dojazdy

condi.1

JJ

Czy ktoś może się podzielić informacją wynagrodzenia w dziale HR. Głowna kadrowa dużej firmy 4 lata doświadczenia

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 411.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 136, z czego 11 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków