Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

JestJakJest

UBS we Wro Jestem zadowolony z pracy w UBS-ie, choć niedawno dołączyłem. Firma kładzie duży nacisk na jakość pracy, zamiast na szybkość co jest dużym plusem, do szkoleń przywiązuje się dużą wagę, co tylko znów świadczy dobrze o firmie. Jako, że to bank to godziny pracy są długie niestety, mieszane shifty więc różnie możesz kończysz pracę..Pracujesz 8,5 h bo masz dodatkową przerwę 0,5h którą odrabiasz..Firma nie daje Ci sprzętu do pracy w domu, lecz zakupujesz go sam i wówczas zwraca poniesione środki na sprzęt w 40 ratach ( 3 lata 3 m-mce), wiem, że jak ktoś się uprze to dadzą mu jakiegoś ala tableta. Przychodząc jako AO licz sie z tym, że Ci którzy już jakiś czas pracują a są EE będą zazdrośni i mogą utrudniać Ci życie prowokując gdy jesteś na próbnym, bo tam każdy może podejrzeć w systemie na jakim jesteś ranku. Na EE mają ok. 5,5 tys netto na AO jakoś 7,5.

Ktoś
@JestJakJest

Czy podają jakie minimalne parametry powinien spełniać laptop do pracy zdalnej?

Adison
@Ktoś

For optimum performance, Citrix recommends that user devices have at least 2 GB of RAM and a dual-core CPU with a clock speed of 3 GHz or higher. For multi-monitor access, Citrix recommends user devices with quad-core CPUs. na wlasnym komputerze odpala sie tylko podglad zdalnego pulpitu komputera w serwerowni

marcheva

Czesc, Czy wiecie ile zarabia pracownik na stanowisku Data Management Analyst? Macie doswiadczenie na tym stanowisku?

Czy jest duża różnica w zadaniach i doświadczeniu przy Portfolio Control and Recon Analyst i Seniorze? Jakie zarobki na tych stanowiskach?

To najgorsza firma, w jakiej przyszło mi pracować. Przede wszystkim wielki korpo chaos. Taski w projekcie zaczęły się od pierwszego tygodnia na ASAPie, podczas gdy spotkania onboardingowe wydarzyły się miesiąc później. Chaos polegał również na tym, że często nie było wiadomo, kto jest za co odpowiedzialny i dowiadywaliśmy się kluczowych informacji przypadkowo. Po drugie wieczne problemy z narzędziami. Pulpit zdalny czasem nie chciał zalogować, albo nagle wyrzucał, albo się zawieszał. Narzędzia do komunikacji były przynajmniej trzy i każde z nich miało bugi, jak również nałożone przez organizację ograniczenia, które nie pozwalały z nich efektywnie korzystać. Ale zamiast wyprosić górę o lepsze narzędzia, mój dział pracował na prywatnym komunikatorze i namawiał mnie do dołączenia, wzruszając ramionami na moją odpowiedź, że wysyłanie firmowych plików przez prywatny komunikator jest niezgodne z polityką firmy. Tyle by było jeśli chodzi o to słynne szwajcarskie upodobanie do przestrzegania przepisów. Po trzecie, chaos czasowy. Na samym początku nowe osoby dostały maila, że w szwajcarskiej kulturze spóźnianie się jest postrzegane bardzo negatywnie, więc na każdym callu mamy być punktualnie. Więc, zestresowany, byłem punktualnie na każdym callu, ale cóż... Gdybym miał dostać franka szwajcarskiego za każde spotkanie, na które to szwajcarzy się spóźnili albo przełożyli je w ostatniej chwili, byłbym milionerem. Po czwarte, wspomniany przez innych "agile", który wyglądał tak, że mieliśmy ustalony bardzo ambitny deadline na finalizację danego projektu i potem tylko zmniejszaliśmy jego zakres i uczestniczyliśmy w coraz bardziej napiętych callach połączonych z przerzucaniem się odpowiedzialnością, żeby zmieścić się na czas. Po piąte, zacofanie technologiczne. Na początku może się wydawać, że jak aplikacja bankowa wygląda jak polskie apki sprzed 10 lat, to fajnie, bo będzie co robić unowocześniając ją. Potem jednak okazuje się, że to zacofanie z czegoś wynika - z bardzo sztywnej kultury firmy, w której napocisz się próbując zaproponować coś nowocześniejszego, a i tak odbijesz się od ściany. Szkoda energii i stresu. Podsumowując, nie polecam

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Med

Jaka obsługa medyczna w ubs? Pytam bo Medicover fatalny i nie chce wracać

qq
@Med

Medicover albo EnelMed - do wyboru. Podstawowy pakiet opłacony w 100%, dodatkowo można dobrać opiekę stomatologiczną.

Med
@qq

Właśnie nie chce medicoveru słaby jest

Tyle
@Med

To nie aplikuj do UBS. Proste.

Stay away

Stay away, no increases, very small bonuses and terrible management. Switzerland and the UK does not care about Cracow office but they like pushing business here because it is cheap. Yearly either no salary increase or 1-2 percent, bonuses are joke...

Byla pracownica.

Spędziłam w UBSie 6 lat... Stanowczo za długo. Firma jest duża, więc jeśli ktoś szuka względnej stabilizacji i przyzwoitych zarobków to to znajdzie. To, co jest absolutnie nie do przyjęcia dla mnie na dluzsza metę to kultura tej organizacji. Firma wysysa z człowieka co może. Obecnie jest wielka transformacja agilowa, która nic z agilem wspólnego nie ma. Nikt nie wpadł na pomysł, że aby taka wielka zmiana miała jakąkolwiek szanse powodzenia trzeba rozpocząć od wierchuszki i menagementu, a nie od inżynierów, którzy i tak ledwo zipia, bo wiecej jest pracy niż ludzi... Ciśnienie, brak balansu pomiędzy praca a życiem prywatnym, stres, brak sprzętu firmowego do pracy z domu, brak wsparcia menadzerow, cięcie kosztów a wymaganie gruszek na wierzbie. Niezwykle się ciesze, że opuszczam mury tej skostniałej organizacji. Większość fajnych ludzi z którymi miałam przyjemność pracować już to zrobiło.

Agile
@Byla pracownica.

Zgadzam się, ta transformacja agile to jedna wielka porażka, management z Zurychu i Londynu wciska na siłę slogany o tym, żebyśmy wszyscy byli AGILE, żebyśmy nie dość że wykonywali swoją codzienna pracę, to jeszcze trzeba będzie testować nowe "ways of working", ten ich cały reset ma być w lipcu, kiedy wiele osób jest na urlopach i będzie jeden wielki bałagan, zresztą nic nowego w UBSie. Wielu osobom nie podoba się kierunek, w którym zmierza firma, ten uśmiechnięty, "nowoczesny" korpo światek z Agile, który nie zadziała w wielu działach, bo oryginalnie ma to sens, w niektórych IT projektach. Nie w rekrutacji, nie w operacjach, no ale ktoś na górze musi zebrać wielki bonus, bo wprowadził agile. O podwyżkach inflacyjnych nie ma mowy, widocznie to nie jest Agile.

New-joiner

Jakiś czas temu dołączyłem do UBS teraz szukam nowego pracodawcy (mniej niż miesiąc), a to kwiatki ze startu, które najbardziej zapamiętałem; - umowa na czas próby - firma oferuje bonus na zakup sprzętu (bo praca ma zdalnym pulpicie za pomocą własnego sprzętu), ale zapomina dodać, że po 3 miesiącach - taki pracownik bez ryzyka (na okres próby musisz używać własnego laptopa) - z oferowanej pracy zdalnej zrobiła się praca bardziej hybrydowa (firma najprawdopodobniej powoli przenosi osoby do biura, a odpowiedz od line managera nie była przekonywującą, że to nie jest prawda) - na problemy ze nie mam jeszcze dostępu do Confluence i komunikatora, a mam szkolenia do projektu - dostałem odpowiedz, ze fajnie ze onboardig idzie tak sprawnie. Ludzi ogólnie wydają się spoko, większość to zewnętrzni, ale jakoś specjalnie nie widzę różnicy między internal a external. Pensja jeszcze wydaje się dobra, ale po miesiącu pracy i inflacji chyba bez problemu w innych miejscach dostanę więcej.

blah
@New-joiner

Co jest dziwnego w tym, że pierwsza umowa jest na czas próbny? W przypadku zatrudnienia na UoP to właściwie standard. Chyba przeczytałeś co podpisujesz? ;)

Bhjj
@blah

Są firmy które dają na stałe od razu.

@Bhjj

Są rzeczywiście takie firmy, ale jednak większość proponuje na początek umowę na okres próbny. Nie bez powodu stosuje się takie umowy, bo jest to czas kiedy i pracodawca i pracownik mogą sprawdzić czy jest im po drodze. Pracowałem w kilku korpo i również chwilę trwa zanim się dostanie wszystkie dostępy. Czasami nie zależy to nawet od bezpośredniego przełożonego. @New-joiner Skoro ci nie pasowała umowa na okres próbny to po co było ją podpisywać? Co do zwrotu za sprzęt - o ile nie jesteś osobą, która ewidentnie nie radzi sobie na nowym stanowisku (może taki jest powód twoich żalów?) to bez problemu po 3 miesiącach dostaniesz już umowę na czas nieokreślony.

Czytanie ze zrozumieniem
@blah

Jemu nie chodzi o to ze pierwsza umowa na 3 miesiące. Tylko o to, ze dopiero po 3 miesiącach mozna się starać o zwrot kosztow za pracę na swoim sprzęcie.

blah
@Czytanie ze zrozumieniem

@Czytanie ze zrozumieniem No chyba nie, wyraźnie wymienił umowę na czas próbny jako oddzielny podpunkt...

Lolek
@Czytanie ze zrozumieniem

Jak sobie już wpisałeś/aś taki nick, to może właśnie przeczytaj ze zrozumieniem. 1. Tak jak napisał @blah wyżej, zostało to wymienione jako oddzielny punkt. 2. Nie wiem skąd wziąłeś/aś cokolwiek o zwrocie kosztów za pracę na własnym sprzęcie po 3 miesiącach, skoro nikt nic o tym nie napisał. Po trzech miesiącach jest możliwość dofinansowania do nowego sprzętu do pracy, a nie żaden zwrot wstecz. Jednak nie takie proste to czytanie ze zrozumieniem.. XD

Korpo

Jakie wynagrodzenie oferuje UBS na stanowisku projekt managera?7tys do 8 tysbrutto?

Zielony
@Korpo

Jeśli to rank AD to nawet od 15 tys

Zielony

Witam, macie opinie o dziale Risk Methodology i współpracy ze Szwajcarią, Uk, USA?

ACCA

Na jakie widełki można liczyć w UBS w finansach posiadając certyfikat ACCA?

A
@ACCA

Posiadanie certyfikatu raczej na minus. Potrzeba głównie ludzi do prostych procesów gdzie specjalistyczna wiedza nie jest wymagana,. certyfikat to potencjalne pole do roszczenia wyższych zarobków, a tego chcą uniknąć.

IT

Nie polecam. Duża jak dla mnie rotacja, bałagan organizacyjny i dodatkowo powrót do biura (ale miałem pracować zdalnie). Cloud - ha ha ha. Technologicznie jakieś 10 lat wstecz.

Potwierdzam
@IT

Niestety w pewnym innym dziale tez jest ogromny balagan, ciezko znalezc mi odpowiedzi na podstawowe pytania, nikt mi niczego nie przekazuje, wielu rzeczy dowaiduje sie przypadkiem. I w ofercie zlozonej po rekrutacji przez HR byla mowa o pracy 100% zdalnej, a teraz uslyszalam ze mam byc 2 dni w tygodniu w biurze. Niemile zaskoczenie na poczatek.

fabryczna

Wracamy do biura. 2 dni w tygodniu przynajmniej. Tyle z ankiet o chęć powrotu do biura oraz tekstów, że będą chcieli abyśmy sami wrócili. Pan nakazał powrotu to trzeba wracać, bo się budynek zmarnuje na fabrycznej. Powody powrotu sponsorował instytut danych z du*@#

Ndnd
@fabryczna

A stać was aby kupić mieszkanie w Krakowie skoro macie wracać na 2 dni ? Wynajmować to głupota

@Ndnd

Mnie osobiście nie. Jak ktoś się przyjął końcówką tamtego roku to ma dużo więcej na rękę niż osoba, która przyszła przed pandemią, więc może i kogoś będzie stać. Zostaje poszukać pracy całkowicie zdalnej albo bliżej galerii krakowskiej, aby pociągiem dojeżdżać w razie czego.

Agata
@fabryczna

A nie mogliście po prostu o podwyżkę poprosić? Może by się zgodzili? :P

praca
@Agata

chyba zartujesz, w tej firmie podwyzki nie istnieja

Weronika
@praca

A inflacyjne?

@Weronika

Dobry żart z podwyżkami inflacyjnymi. Firma niby mówiła coś o przejrzeniu płac. Jednak skończy się jak z pracą zdalną. CEO mówi o oszczędnościach dzięki pracy zdalnej, natomiast i tak mamy wracać, bo tak.

Belladonna

UX Designer na ranku AD (w Group Functions) - 15k brutto przejdzie? Jaki jest tak naprawdę ten dodatek transportowy dla AD?

Dev
@Belladonna

15k jest możliwe już na AO w IT, więc na AD tym bardziej. Dodatek transportowy to około 450 zł

Belladonna
@Dev

dla pełnej jasności: dodatek transportowy dla AD-ka to tez 450? Słyszałem, że to dla AO, a dla AD to coś koło 2k… fałszywa plota?

AD
@Belladonna

Zgadza się, na AD dodatek transportowy to ok 2k

wkurzony
@Dev

15 k uwzględniając dodatek 450 zl? Pytam się z ciekawości bo z tego co usłyszałem to na AO górną granicą jest 14 k (oczywiście w lepszych działach typu IT, quanty itp.)

DevOps

Ranki
@Yo

Randki?

Amadeusz

Czesc, Czy ktos ma moze wiedze jak wyglada rekrutacja i praca na stanowisku makroekonomisty w UBS w Krakowie? Posiadam obecnie 4 lata doswiadczenia w finansach (glownie fund accounting), ale dodatkowo mam licencje maklera oraz szwajcarski CIIA w drodze (zostal mi ostatni egzamin do zdania we wrzesniu). Z gory dzieki :)

Lalo

Po paru miesiącach od odejścia, podsumowałbym firmę tak: Plusy: + Biuro na fabrycznej. Estetycznie typowe korpo, ale świeże i funkcjonalne. + Dla osób bez szczególnych kwalifikacji dosyć konkurencyjne wynagrodzenie - przynajmniej kiedy się zatrudniałem . Minusy: - Niska jakość pracy zdalnej. Brak laptopów dla mniej prestiżowych zespołów, wirtualne maszyny działające bardzo powolnie. - Niska kultura pracy z danymi. Pewnie w IT/Data Science jest lepiej niż w operacjach ale przeciętny pracownik jest skazany na pokiereszowane excele i awaryjne, siermiężne GUI. - Kadra zarządzająca. Jako ludzie ok, ale nie miałem wrażenia pracy z bardzo wykwalifikowanymi ludźmi. Ot, osoby które się zasiedziały i dobrze ogarniały procesy. - Bardzo hermetyczna wiedza procesowa. Przy zmianie pracy będzie trzeba napisać sobie dobrą legendę. Niby standard w korpo i operacjach, ale warto wiedzieć. Polecałbym podczas pracy rozwijać bardziej uniwersalne kompetencje - techniczne, finansowe czy matematyczne. Może być tylko lepiej.

Stawki

Ile można negocjować na stanowisko AO w finansach? Mam 5 lat doświadczenia z dwóch innych korpo.

Adison

11-13k brutto

Stawki
@Adison

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

worker

górny limit na AO to 170k brutto rocznie, czyli delikatnie ponad 14k

Johnny
@Adison

12.5k dokladnie to max

lunes

co to jestto ao iee?xd

Geolog

Hej, jestem geologie inżynierskim z 2 letnim doświadczeniem, ale chyba minąłem się z powołaniem ;) Chciałbym spróbować szczęścia w firmie pokroju UBS, żeby chociaż sprawdzić czy taka specyfika pracy mi odpowiada. Pytanie: na jakie stanowiska mogę się ubiegać w celu wejścia do branży? Wiem że zestaw umiejętności jakie posiadam rozbiega się z większością tych wymaganych, ale może są jakieś stanowiska gdzie wystarczą umiejętności miękkie, office, umiejętności zarządzania zespołem i poprostu głowa na karku i chęć nauki?

praca
@Geolog

Podszkolisz angielski, to na słuchawkę do obsługi klienta, np. HR, płaca na początek adekwatna.

Bartekk

Czy wie ktoś na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Regulatory Reporting Specialist? Jak mozna sie dowiedzic czy to EE czy AO?

moze tak moze nie
@Bartekk

ile masz doswiadczenia? EE max 6-8k brutto, AO 8-11k brutto - moze byc wiecej jesli masz ACCA albo jesli pracowalesz jak controller

moze tak moze nie
@Bartekk

generalnie jesli nie masz duzo doswiadczenie, to bedzie EE

Eire

Kazda firme tworza ludzie, tu niestety jest problem z ludzmi. Managerami zostaja osoby dzieki zasiedzeniu, bez kwalifikacji, z podlym podejsciem do ludzi oraz swoich obowiazkow. Nawet proba naprawy sytuacji spotkala sie z brakiem rekacji / pustymi obietnicami. Ogolnie nie polecam tego miejsca, takie indie europy. Kadra zarządzającą przytakuje na wszystko co mowia w UK i US. Nie bronia swoich pracownikow, nie walcza o nich. Kiedy 90% zespolu sklada wypo to slysza jedynie ze "rozumieja decyzje".

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 411.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 136, z czego 11 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków