Opinie o TC DĘBICA S.A w Dębica

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy TC DĘBICA S.A. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TC DĘBICA S.A o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TC DĘBICA S.A w Dębica

Gumiarz

Sezon "sztuka" mozna uznać za rozpoczęty ???? Malo opon oczywiscie wina konfekcji tylko i wylacznie.. BT2 robi swietne polfabrykaty, maszyny wogole nie maja awarii - w jakim swiecie zyja i w jakim zakladzie pracuja specjalisci od wykonania . Porazka "Malo, wiecej trzeba"

@Gumiarz

To jest wszystko wina mistrzow .sami kryja bt2 przebijaja postoje przywracja wstrzymane materialy jak nie ma wozkow na opony biora z 2 osoby z tradycyjnych maszyn zeby ciagly wozki na krupy .planuja przezbrojenie choc nie ma materialow a pozniej pretesje ze masztna stoi nikt im nie urucha materialow jak nie ma zrobionych.

tak właśnie jest ! krycie bt2

Seba

Co z tym podatkiem 17procent trzeba go zgłaszać do kadr żeby obowiązywał od października

Stary wiarus

A wypadków i skaleczeń się nie ukrywa? służby BHP działają dobrze?

Andżej

Co to się dzieje, że na woorze tak ludzi brakuje?

@Andżej

Kierownictwo, stare ca.py myślą że młodzi się dadzą sobą pomiatać. haha. Niedoczekanie ich. Powinni wymienić tych starych kierowników zmianowych na bt2 i bt3 bo oni nie potrafią ogarnąć tego całego bajzlu, tylko się na młodych wyżywają, i obwiniają za swoje błędy.

@Andżej

Za taka robote powino sie wiecej zarabiac oni mysla ze ludzie im beda (usunięte przez administratora) za 3000 7 dni w tygodniu.najgorsze ze mlodych maja za nic a oni przychodza pozniej na nadgodziny

Andżej
@Bt

A później dziwne, że nie ma kto pracować

Waldek
@Bt

Ta praca w systemie 4 brygady, zabija życie prywatne, wiec trzeba na starcie sobie zadać pytanie co chcesz, kasa i możliwość rozwoju, czy luźne podejście w pracy za grosze bez szans rozwoju. Tak właśnie wygląda rynek w mieście, czy tego chcecie czy nie.

Elo
@Waldek

Naprawde te 3 tys bd miał kiedy wydać w takim systemie a są też inne firmy co płacą tyle samo co wasz kochany Tc np Śnieżka tikurilla Olimp i zmiany są lepsze i praca lżejsza

Janek
@Elo

Śnieżka to słaby przykład, reasumując niższa stawka. Olimp hmm, są tam przyjęcia ?

Dik
@Janek

W Sniezce na magazynie możesz zarobić 3200 netto na 4 brygady a jeśli się postarasz to nawet 4tys netto

@Janek

Szukają na produkcję w olimpie

Janek
@Dik

To stawki się zmieniły w ostatnim miesiącu, bo pracując tam pól roku wcześniej nie zarabiałem więcej niż 2400PLN. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

@Janek

Na jakim dziale pracowałeś możesz napisać coś więcej?

Leszno
Pjoter

Projekt KANBAN przewiduje m.in że: 1. Konferencjoner po przekroczeniu zielonego pola z oponami, wciska postój Pełny KANBAN, oraz zatrzymuje produkcję. 2. Przezbrojenia są rozpisywane min półtorej godziny przed czasem. 3. Nie wolno robić opon z bieżnika i kapy nie wypoczętych. 4. Nie zmienia się godziny przezbrojenia, mimo postoju maszyny, oraz się przebraja nawet jak jest awaria. 5. Zasilający mogą zabrać tylko 200-300 drutówek. A co jest w realu? 1. Majstrowie każą dalej robić, mimo full KANBAN. 2. Majstrowie dodają przezbrojenia nawet na pół godziny przed planowanym. 3. Majstrowie drukują wcześniej kartki na materiał, gdy taki już będzie wyprodukowany, w systemie jest jako od razu wypoczęty. 4. Majstrowie zmieniają przezbrojenia kiedy im pasuje. 5. Zasilający muszą chodzić po nawet 30 drutów bo majster wydzwania dlaczego maszyna stoi, a druty są. Sapią się że schodzi się z maszyny 5 min wcześniej, to róbcie pomiary takie jak mają być. To znaczy pół godziny. Dodam jeszcze że to jest wszystko wasza wina, konfekcjonerzy, zasilający. Tak sobie pozwalacie, a potem narzekacie. Weźmy się wreszcie za to, bo to jest chore jak pozwalacie sobie wejść na głowie przez tych grubasów z mistrzówki.

Up
@Pjoter

Ja czegoś nie rozumiem. Skoro ktoś kto pracuje na Krupie lub go zasila i ma odgórne wytyczne dotyczące procesu produkcyjnego to dlaczego się do niego nie stosuje? Podkręcacie sobie sami normy, a potem mówicie że to najgorszy wydział na Stomilu. Może dlatego że sami sobie podnieśliście zbyt wysoko poprzeczkę? Największym paradoksem w tym wszystkim jest to, że potrafiliście wynegocjować podwyżki dla całego zakładu.

bt3

heheh manager ładnie doje....bał tym mailem na tradycyjne maszyny zasilający ma mi raport wypełniać kupa śmiechu ale kurde debile siedzą tam na górze bezmyślne darmozjady pomiary z instrukcji mamy robić robiąc opony hahaha pytam jak wchodzić w bariery nakładać metrówkę na bęben razem z opasaniem jak obrót robi hahaha co za kretyn to wymyślił może wcale pomiarów nie robić bo nie ma na to czasu skoro liczy się sztuka która jak gadał ma spadać z maszyny a nie jakość opon tc niech rozpierda.....a je w samochodach na autostradach bo sztuka to sztuka a jakość na 2 co za kretyńskie podejście i wy chcecie ludzi do pracy ? raczej zaczną się zwolnienia ...

Laborant w mieszankach

O co chodzi z tym że co 2 miesiące jest dodawane ogłoszenie że poszukują Laboranta do labolatorium mieszanek ? Czemu tam jest taka rotacja ludzi ?:)

Hahaha
@Laborant w mieszankach

Bo nie wiem czy pamiętacie, ale jakaś panienka parę miesięcy temu napisała, że to "taka wylęgarnia talentów". Albo kuźnia? Jak widać wszystkie talenty z kuźni wywiało, a robole z produkcji się nie nadają. To tak pół żartem pół serio, nie chciałem nikogo obrazić :)

KrYs
@Laborant w mieszankach

Bo labo to zbieranina konfidentów. Jeden na drugiego donosi i dzięki temu awansuje przez co szukają kolejnych donosicieli.

...

A to nie jest czasem kamera ustawiona bezpośrednio na drogę z tym, że łapie operatora?

@...

To idz sobie na 3 k pod prawy panel i odwroc sie wtyl w stone odwijaka bieznika na krawedz barierki u gory i usmiechnij sie szeroko

Łukasz

Czy zainstalowanie kamery przy maszynie i rejestrowanie pracy operatora bez poinformowania go o tym jest zgodne z prawem?

@Łukasz

Nie mają takiego praw

...
@Łukasz

Na której maszynie i w którym miejscu została zainstalowana kamera monitorująca pracę bez poniformowania pracowników?

@...

Na k3

Czubland

Jak wyglada praca na PK ?

Chester

Na mistrzowkach sam beton na bt2 jest dwóch obrotnych młodych chłopaków a reszta spasiony beton, arogancki i zadufany w sobie,ludzie którzy myślą że są wybrancami nie do ruszenia do czasu ludzie z produkcji już na nich się wypieli nawet tele prywatnych nie odbierają, bo nie mają takiego obowiązku.

Gonzo

A to się dzieje że prowadzących brak na maszynie gdzie pracuje kilka osób odpowiada za wszystko jeden reszta patrzy w telefony i glupa pali, poresztą ci co przyszli też długo tu miejsca nie zagrzeja tak mówią,brakuje wszystkiego od szpul po półfabrykaty a kierownik wielmozny Pan zdziwiony dlaczego maszyna mu stoi, weźcie ich z tej mistrzówki przegoncie na maszyny a obsadę zrobić tylko z młodych ludzi kompetentnych odpowiednio wykształconych i przede wszystkim umiejacych się rzetelnie i kulturalnie do pracownika odnosić.

giermek
@Gonzo

Oczywiście wykształconych.

bt czy

Firma Oponiarska Dębica S.A., wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych i ciężarowych, zanotowała w I półroczu 2019 r. przychody w wysokości prawie 1,1 mld zł, czyli o 10,1% wyższe w stosunku do analogicznego okresu 2018 r. Przychody w samym II kwartale tego roku wyniosły 495,6 mln zł, czyli były o 5,9% wyższe od wypracowanych w tym samym okresie rok wcześniej. W I półroczu 2019 r. zysk netto wyniósł 73,6 mln zł,

BT2
@bt czy

Bardzo się cieszę, że zakład w którym pracujemy na takie zyski. Ciekawe czy przełoży się to na podwyżki płac w kolejnych latach, bo 4000 brutto które ma być najniższą krajową w 2023 roku to ok. 2 850 zł netto, czyli tyle ile teraz zarabia duża część pracowników fizycznych. Mam wrażenie, że zarobki w Firmie Oponiarskiej idą nieadekwatnie do corocznych podwyżek płacy minimalnej, w takim tempie to w 2025 roku będziemy zarabiali tutaj najniższą krajową,l +dodatki za soboty, nocki i niedzielę. Przykre, że zakład który dawniej wyróżniały w naszym regionie zarobki jest coraz bardziej zjadliwy dla załogi która tworzy go od lat...

Młody
@BT2

Pasowałoby, jakiś strajk znowu zrobić!

Bt3
@Młody

To Bt2 robiło jakiś strajk? Jakiś cichy bardzo.

Ragnar
@Bt3

Bt2 prowadziło strajk na palarniach i szatniach.

@Ragnar

Bt2 zawsze mocni ale w gebie miedzy soba .a jak przychodzi sie odezwac do kogos wyzej to szpuszczaja glowy w kolanach jak bylo w tamtym roku dziki chlopakom na krupach dostali wszyscy podwyzki .bo zaduzo byli stratni. Caly zaklad kreci sie na krupach

Oboz XIX Wieku

Pięknie traktuje się pracowników w TC tylko czekać aż każą nam nosić nadajniki GPS czytniki na bramie czytniki przy wejściu na hale kamery na halach kamery przy czytnikach podobno mają być kamery przy każdej maszynie? zakłócanie sygnału GSM? pytanie, kiedy nadajniki GPS dla każdego pracownika i łańcuch żeby był przywiązany do maszyny? To wszystko za 3k netto myślicie ze ludzie będą tutaj pracować za takie pieniądze w takiej presji,w takich warunkach?!!! A ZWIAZKI JAK ZWYKLE WSZYSTKO NA TAK!!! SPRZEDAWCZYKI JAK WALESA!!!

@Oboz XIX Wieku

Z tym zakłócaniem sygnału GSM to chyba odpłynąleś :P A tak poza tym to kiedy wezmą się za biurowych? Bo na 1 zmianach widać, że niektórzy strasznie się nudzą. Chyba, że ich pracą nazywa się opieranie o barierki i śmiechy

J
@Oboz XIX Wieku

Jakie podwyżki będą od stycznia bo najniższa krajowa wynosić będzie 2600 to tutaj jakieś 3tys netto na bt2?

@J

Podwyzka juz podpisana byla w tamtym roku .takze bedzie 1.50 zl brutto i do soboty 4 zl do stawki

Tik

To nawet nie wyjdzie 3tys netto jak teraz zarabiam 2600

Donald
@Tik

Wyjdzie więcej około 220 PLN netto, miesięcznie, w tym tempie to za niedługo niektórzy będą pracować za najniższą krajową.

Tik
@Donald

To muszę pogadać o tym jeśli mi nie dadzą 3tys netto to odchodzę bez sensu jest się męczyć 7dni w tyg za takie śmieszne pieniądze

T

Wie ktoś czy trwa rekrutacja?

Kamil
@T

Już wszystkie robocze stanowiska są obstawione, kolejne w przyszłym roku.

W życiu!!!!
@T

Rekrutacja to tam zawsze będzie trwać z powodu braku chętnych.

Wiktoria
@T

Tak, firma TC DĘBICA S.A akrutalnie prowadzi rekrutację min. na stanowiska: Specjalista Elektronik, Elektromechanik oraz kilka innych: https://pracodawcy.pracuj.pl/firma-oponiarska-debica-s-a,18349 Praca w jakim charakterze interesowałaby Cię w firmie? Masz już doświadczenie w branży?

Hubert
@Wiktoria

Chcieli przejść z produkcji na elektromechanika. Posiadam wymagane kwalifikacje, ale zostałem zbywany poprzez władze. Raz mówiono mi że przed wakacjami będę mógł iść na szkolenie, potem że przełom lipca i sierpnia, a teraz jest już wrzesień i cisza. Wolicie wziąć żółtodzioba który nie ma pojęcia jak wygląda proces produkcji, niż kogoś kto ma doświadczenie i wie jak to wszystko wygląda. Parodia jakaś

M
@Wiktoria

A na jakie stanowiska przyjmowane są kobiety ??

Jola

Witam. Ma ktoś może nr do Kadr PK? Pozdrawiam

ania
@Jola

Witam , czy może ktoś powiedzieć jak wygląda praca przy kontroli końcowej ?

@ania

Witam. Stanie przez 8h i przewalanie opon plan to 730opon 91na godzinę a czas na jedna oponę to 28 sekund.

Do kogo składa się wypowiedzenie?

Kazio
@Gość

Do sprzątaczek ewentualnie na bramie do dozorcy.

Mop
@Kazio

A nie do pani kierownik po ośmiu klasach?

Goliat

Jakie uprawnienia mają dozorcy i portierzy w stomilu?

@Goliat

żadnych

formowy
@bt3

Mogą a nawet powinni kłaniać się w bramie każdemu pracownikowi który udaje się do pracy.

AU

Widać zmiany na bt2 zarządzających a czy na plus to zobaczymy wszystko się okaże, przydałoby się jeszcze tą klike z mistrzowki pozmieniać natychmiast.

miętus
@AU

Na mistrzówkach to wszystkich powinni powymieniać.

Pik
@AU

I tak wszystko wróci do starej normy nierobow :)

Crazy

Czy zatrudniając się w Stomilu, można wybrać sobie dział i brygadę, czy jest ona narzucana odgórnie ???

Jarooo
@Crazy

Oczywiscie, dodatkowo możesz wybrać czy chcesz być na produkcji czy zostać kierownikiem.

Crazy
@Jarooo

Dobrze, że napisałeś to odrazu o stanowisko dyrektora będę się starać

Boże ...
@Crazy

A to wy - pokolenie fejsa i Instagrama musicie mieć podane wszystko na tacy i pościelone łóżka przez rodziców? Idź do działu Personalnego. Tam dowiecie się gdzie są wolne stanowiska, na jakich wydziałach, jakie badania musicie zrobić i jakie są wobec was wymagania. Dowiecie się nawet jaką stawkę godzinową dostaniecie. Jeżeli jesteś osobą, której się nie chce wykazać odrobinę inicjatywy to nie masz tutaj czego szukać. Każdy pracuje tutaj na siebie, nikt nie będzie co 10 minut przychodzić i pokazywać ci palcem co robisz nadal źle. Kończy ci się szkolenie i jesteś zdany sam na siebie.

Gruby
@Boże ...

Jutro podejdziesz do działu personalnego i zapytasz ile bd wynosił twój socjal na święta

Boże...
@Gruby

Dobrze kierowniku skoro mi każesz to podejdę. Ale po co mam się fatygować skoro wiem ile wyniesie od pół roku i do tej pory nic się nie zmieniło?

Zostaw merytoryczną opinię o TC DĘBICA S.A - Dębica

• Jak się pracuje w TC DĘBICA S.A?

Zobacz opinie na temat firmy TC DĘBICA S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1119.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TC DĘBICA S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1019, z czego 201 to opinie pozytywne, 174 to opinie negatywne, a 644 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TC DĘBICA S.A?

Kandydaci do pracy w TC DĘBICA S.A napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TC DĘBICA S.A