Opinie o TC DĘBICA S.A w Dębica

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy TC DĘBICA S.A. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TC DĘBICA S.A o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TC DĘBICA S.A w Dębica

Jasiek

Jak tak chłopaki? Idą kruppy na drugiej zmianie?

No proszę, a myślałem że jestem jedynym wariatem na Stomilu. Za rok gdy minie "pandemia" nikt o zaistniałej sytuacji nie będzie pamiętał. Tak jak nikt nie pamięta o kryzysie 2007-2009 czy kryzysie 2000

BT21

hm może tak może nie może nie ona jedna tyle ludzi co pracują stare oblechy co smarkają na chodnik bleeeeee plują gdzie się da świniaki palarnie całe splute ochyda tam nie jeden chory pewnie. ciekawe czy w domu na dywan tez tak plują

Ale która? Z biura? Przecież na dole baby nie robią.

b0rny

Tak, jedna zarażona pracowała na ermafie. Z opowiadań wsiurow wiem że to jakaś cycata blondyna

Jah

Tak i to obiekt westchnień żonatych obywatelow wsi zza pilzna :)

Tytus

Nie plotki pracowała w Mielcu

Gibek

Osoby które chcą pracować na postoju powinny to zgłosić na wydziałach do jutra. Kto pierwszy ten lepszy Płatne 100% W dobie zbliżającego się kryzysu jak i zapewne restrukturyzacji każdy grosz się przyda.

konfekcja
@Gibek

Zbliża się koniec ludzkości. Chcą być zdrowi, chcą odpocząć, 4 brygadowy system wykańcza ich ciała, płacz i lament bo roboty jest zwyczajnie za dużo do udźwignięcia dla pojedynczego organizmu na dłuższą metę. Nie skorzystają z okazji na to co dał los, zostanie w domu, podciągnięcie swoich kwalifikacji choćby szlifowaniem języka obcego, kontaktem z dziećmi, próbą ograniczenia nałogu, wyspaniem się. Wybiorą pieniądze za wszelką cenę. Koniec waszego świata jest bliski moje jednakowe szczury korporacyjne bez przyszłości i bez marzeń. Wyżyłować się za drugie tyle, chleb od chłopa bez rękawiczek na bramie, spacer do budy z piwem albo flaszka do kubków przy zielonym, autobus na wioche i tak 40 lat przeleci. Ważne jest 100% płatne.

@konfekcja

Bardzo trafny komentarz

ggggggggggg

bedzie mozna pracowac na postoju?

@ggggggggggg

Będziesz mogl się resocjalizowac malując barierki np

Witajcie ludu TC. No i mamy postój, który tak bardzo cześć z nas chciała wyzywając firmę, że nie dba o pracowników, że nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa, że olewają nas i nasze rodziny - na pewno duża część tego była prawdą. Wiele osób jednak nie zabieralo głosu w tym temacie bo wiedzą o tym żeby mieć kasę trzeba pracować. Firma żeby miała na pensje dla pracowników musi produkować - czy to jest tak ciężkie do pojęcia? A co jeśli postój się przedłuży jeszcze o miesiąc lub więcej? Myślicie, że zakład będzie Wam płacił w nieskończoność (o ile w ogóle zapłaci) i będzie ponosił co raz większe straty... zapomnijcie- idą za tym ogromne pieniądze. A co jeśli będzie jednak zaklad płacił i firma poniesie tak duże straty, że np.konieczna będzie jakaś restrukturyzacja i redukcja zatrudnienia. Powiecie mam to w du..ie pracy jest wszędzie pod dostatkiem. Tak...było do tej pory a jeśli gospodarka będzie na skraju wydolności po paru miesiącach przestojów firm to która firma będzie czekała na Was z otwartymi ramionami??? Ci co dłużej pracują w TC pamiętają bodajże rok 2009 kiedy obcieli nam zarobki o 7% i zabrali różne dodatki. Wtedy był światowy kryzys finansowy. Do dziś wszyscy to pamiętamy i liczymy ile to straciliśmy przez tyle lat. A co wtedy jeśli ten kryzys będzie jeszcze głębszy, a na to się zanosi i znów obetną zarobki? Nad tym nikt z tych płaczków się nie zastanowił...a sami widzicie jaka drozyzna w sklepach od paru dni. Wiec kochani współpracownicy teraz będziecie siedzieć na du...ach w domu i łazić od okna do okna... a wtedy wielu z Was jednak pomyśli czy będzie do czego wrócić. Życzę Wam i sobie żeby jednak było. To jest moje zdanie i pewnie cześć z Was to wysmieje i napisze parę słów jakiegoś płytkiego komentarza. I najpewniej będą to Ci, którym się zawsze wszystko należy bo on musi mieć...a od siebie nic... Pozdrawiam.

Darek

To ja spróbuję. Rocznie w samym USA na powikłania pogrypowe umiera ok. 50000 ludzi, w Polsce ok 2000, od początku nr. na grypę zachorowało ok. 1mln ludzi w Polsce, zmarło ok. 50 osób. I teraz, na ten moment na koronowirusa zmarło na świecie ok. 7500 osób, zachorowało ok 180 tys., wyleczono ok. 80 tys. 20 procent ma objawy i wymaga leczenia czyli na świecie choruje w tym momencie 900 tys osób a zmarło ok 7500, przeliczcie sobie jaka jest procentowa umieralność. Sztucznie wywołana panika by być może schłodzić mega rozgrzane gospodarki na świecie, spowodować być może większą kontrolę społeczeństwa poprzez ograniczanie praw i swobód obywatelskich, takich być może jest jeszcze kilka, my maluczcy nie mamy wpływu na to, zrobią co chcą.

Dudus
@Darek

Może i Darek tak jest. Tylko pytanie skąd ty masz taką wiedzę? Może Ty w rządzie powinieneś pracować jako doradca prezydenta lub premiera skoro masz wiedzę ze koronawirus jest stworzony po to żeby światowe gospodarki spowolnić. Tylko szkoda że kosztem ludzkiego życia. Następnym razem pomysl zanim zaczniesz społeczeństwo w ten sposób uświadamiać.

@Dudus

Ale właśnie o tym piszę, w USA na grupę co rok umiera ponad 50 tys ludzi, niekiedy dochodzi do 100 tys i nie ma paniki w mediach, a teraz w przypadku koronowirusa na ten moment jest zarażonych niecałe 200 tys ludzi, wyzdrowiało 82 tys a zmarło ok. 8tys osób, łatwo wyliczyć śmiertelność, na ten moment np. w Niemczech wynosi ona 0.13%. Więc zastanówcie się o co w tym wszystkich chodzi i kto najbardziej zyska/straci na tej panice.

Jezus
@Darek

"20 procent ma objawy i wymaga leczenia czyli na świecie choruje w tym momencie 900 tys osób" czy naprawdę jesteś taki wszechwiedzący czy po prostu tępy?

Tadzik
@Jezus

Tępy to ty jesteś, bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, zresztą się nie dziwię, jak pewnie ostatnią książkę jaką przeczytałeś była czytanka w zerówce.

Arek

Jah ale ty burak jesteś. Wszyscy na świecie się zamówili i wirusa wymyślili ???? wymyślili chyba po to żeby takie zryte łby wytępic☺

TikTok

Ten postój to się wam wszystkim czkawką odbije. A Ty jah to chojrak jesteś tu bo anonimowy a w realu to zapewne największa piz..d...a która porządnie zdania nie potrafi złożyć

Kazio

Czego ty wymagasz od wsioka zza Pilzna?

Dark
@Darek

@Darek grypa nie ma takiego potencjału do zarażania jak ten (usunięte przez administratora) Grypa ujawnia się po dwóch dniach od zakażenia, a to może do 2 tygodni nie dawać żadnych objawów. W ciągu 2 tygodni zarazisz masę osób(w domu, w pracy, na zakupach, w kościele...). Grype przechodzi praktycznie każdy raz na kilka-kilkanaście lat. Aktualna średnia śmiertelność wirusa wynosi niecałe 4%. Ponadto w Niemczech wpisują, że umierają na coś innego, a nie na koronawirusa, u nas jest koronawirus i choroby współistniejące. Jak zarazisz tym gównem wszystkich ludzi na świecie, których masz ponad 7 mld to przy śmiertelności 4% uśmiercisz państewko takie jak Uzbekistan albo Holandie i Czechy razem. Dlatego chodzi o to, by wirusa wyizolować i uniemożliwić mu rozprzestrzenianie się, Chiny sobie już poradziły, Włochy sobie nie radzą. Druga sprawa jest taka, że we Włoszech na raz zachorowało za dużo osób i nie wszystkie są w stanie hospitalizować, podobno osób w podeszłym wieku już nie przyjmują tylko rozkładają ręce, bo nie widzą już dla nich nadziei(zauważ, że osoby młodsze, z cukrzycą i innymi chorobami też ciężej przechodzą chorobę i potrzebują hospitalizacji). Od paniki jest tylko gorsza ignorancja.

@Dark

Nie ignoruję zagrożenia a wręcz przeciwnie. Na powikłania pogrypowe też umierają starsi i przewlekle chorzy, moim zdaniem te 4 procent jest sporo zawyżone przez Ciebie. Zauważ że na grypę też w roku nie choruje 7 mld ludzi, gdyby tak było to umieralność była by liczona wg twych wyliczeń, zresztą pewnie są gdzieś dane ile umarło na grypę w ub. roku na świecie, jak sprawdzę to dam znać. Ale jest plus jeden tej paniki, ludzie starsi szczególnie zaczęli myć ręce po wyjściu z WC i patrząc na kichającą osobę teraz każdy uważa. Oby te nawyki zostały nam na stałe.

@Darek

Dość szybko znalazłem. W samym USA wirusy grypy zabijają ok 50000-80000 rocznie, wg. WHO na całym świecie na powikłania pogrypowe rocznie umiera ok. 650 tys osób. Na koronowirusa od grudnia ub. roku ponad 8200 osób.

Dark
@Darek

Najbardziej mnie martwi w Twoim porównaniu to, że grypa istnieje pewnie od tysiącleci, a ten (usunięte przez administratora) tylko 3 miesiące. To jakby porównywać Stomil do nowo otwartej fabryki uszczelek nieznanego producenta i liczyć, że będzie miała podobne obroty. Jak dla mnie jest za mało danych, za krótki okres czasu by takie porównania wysnuwać. Zmarło już 10 tysięcy(jeszcze dwa dni temu było 7,5). Jednak weź tak się zastanów ile osób w Stomilu, może mieć nadciśnienie czy cukrzycę(w przypadku tych chorób nierzadko dochodzi do powikłań)? Ile osób jest po 50-tce i chce "dorobić do emerytury?" Bardziej nad czym należy się zastanowić to nad podejściem, albo staramy się za wszelką cenę zatrzymać rozpowszechnianie się wirusa by jak najmniej osób zostało dotknięte powikłaniami i jak najmniej z nich zmarło oraz jak najszybciej móc beztrosko wyruszyć do pracy jak powiedzmy ponad 3 miesiące temu, bez obaw, że złapiesz jakiegoś syfa, albo idziemy do roboty jak co dzień, jak złapiemy syfa to L4, jak będą powikłania to szpital, jak nie będzie miejsc to cmentarz. Gospodarka cierpi tak czy siak, zapewne w pierwszym przypadku bardziej(ale jeśli udało by się w miarę szybko zatrzymać epidemię to można było by szybko się pozbierać jak Chiny).

Ghf

A co z bloczkami na marzec ? Można je wymienic na zupe na wynos po robocie ? Bo mi duzo ich zostało

Ferdek

Myślicie, że rząd o was dba. Spróbujcie zadzwonić do sanapidu, że macie objawy wirusa takie jak gorączka i kaszel. Czy skierują was na badanie na obecność koronawirusa? Odpowiadam nie. Powiedzą, że proszę zostać w domu i nie wychodzić 2 tyg, jak się pogorszy to Proszę dzwonić po pogotowie, no albo do grabarza... Co do zamknięcia firmy to dobrze, że martwią się o wasze zdrowie, a wy tak narzekacie na ten Stomil. Rząd zapłaci pracodawcy na Wasze wynagrodzenia, także nie macie się czego bać. Dobrze wam zrobi taki dłuższy odpoczynek o tego zakładu,bo ostatnimi latami postoje były bardzo krótkie. Tylko na okres Świąt

ciemna sprawa
@Ferdek

"Co do zamknięcia firmy to dobrze, że martwią się o wasze zdrowie, a wy tak narzekacie na ten Stomil." Prosze Cie ...

hiii
@ciemna sprawa

Myślisz ze zamknęliby zaklad, gdyby nie brak surowców?bo mi się wydaje ze 100ml płynu do dezynfekcji rak i jazda dalej.

Z Pilzna

Dobrze że wolne od soboty to se "źmioki wcesne posadze"

Pozdro z balkonu
@Z Pilzna

to sadź te "źmioki" "ino" dużo jak zakład stanie to nie będzie co jeść a wtedy bida.

Pozdro z balkonu

Tak, dużo nie trzeba ale "źmioki" to lubią z kwaśnym mlekiem a jak nie będziemy do roboty chodzić to i na to mleko nie będzie.

DkA
@Pozdro z balkonu

A no w sumie tak, najlepiej to smakuja sklepowe, z biedry z duza zawartoscia glifosatu i hemi, takze smacznego, wpierdalajcie mieszczuchy, pany z pana tylko czy na pewno wam tam sloma z butow nie wystaje?

Pilzno

Nie znasz sie, za wcześnie... Widac ze szkoly w kleciach nie ukonczyles.

Czech z czech
@Z Pilzna

Produkty żywnościowe jako towar pierwszej potrzeby, przy skróconych łańcuchach dostaw mogą być świetnym interesem w nadchodzącym nowym rozdaniu. Just sayin

Bt1
@Z Pilzna

Coś gadają że postòj od 23.03. Czy to prawda?

Wuhan

A wiadomo z jakiej miejscowości jest zarażona? Oraz gdzie jest hospitalizacja tej osoby

3mah

Wyrażaj się. Pracujesz w biurze przecież. Wolę tutaj wylewać swoje żale, niż przed zdrewniałymi ludźmi, którym się mówi co leży na sercu, a potem krzywo patrzą na człowieka i traktują z góry. A poza tym jak się tutaj pisze jakie są problemy, to wszyscy wiedzą i mogą śledzić co się dzieje

RomekAtomek

Orientuje się ktoś jak zakład pokryje ten postój? Urlopem czy postojowym?

Waldek
@RomekAtomek

Same obrażania tu idą a nikt nie napisze jakie będą warunki postojowego , które miały być dzisiaj wywieszone na tablicach.

Ampel
@RomekAtomek

Trochę urlopem i trochę postojowym

@Ampel

A więcej szczegółów?

Ccc
@RomekAtomek

Pierwszy tydzień pokrywa zakład. 100% plus bonusy A drugi tydzień urlop i techniczne do pokrycia.

@Ccc

Czyli na drugi tydzień L4. A co dalej? Przecież to oczywiste że w kwietniu będzie jeszcze gorzej.,..

Obiektywny

Jeszcze wam ten postój bokiem wyjdzie i nie myślcie że będzie siedzieć w domu a zakład będzie wam płacił za friko.

nom porobilo sie

stomil zyski za styczen luty 112 mln ale strach ejst ze stomil padnie po 2 smsy z luxmedu ze pracuja do konca miesiaca wiec nie badzcie naiwni i sadze ze stomil jak bd stal poltora miesiaca to i tak bd krotko nie pozdrawiam wsiorow..

Koronawirus

Skoro od soboty staje Tc Dębica to również powinny zamknąć wszysykie sklepy spożywcze, apteki, piekarnie, szpitale itp, itd. Przecież tam też pracuja ludzie ktorzy mają rodziny i martwią się o swoje i ich zdrowie. J..ać System. J..ać Rząd, J..ać to wszysyko i J..ać Koronawirusa

zenada i tyle

tak wsiory plakaly zeby zamykac stomil bo sie o swoje zycie bojom a teraz bedzie postoj i pojdziecie ziemkniaki sadzic ale postoj nie bd na miesiac tylko pewnie 2 jak nei 3 oby nie dluzej to sie wam przypomni hrabiom ze wsi jak to bezrobotnym byc cieszcie sie narazie ze swojej glupoty za miesiac bd 3-10tys chorych i (usunięte przez administratora) z tego taki swiat takie zycie a zaklad dalej bd stal i zoabczymy czy dalej sie bedziecie tak cieszyc.,

biznesmen

Postojowe dla pracownika - zasady Tzw. wynagrodzenie postojowe ściśle wiąże się z pojęciem gotowości do pracy. Zgodnie z Kodeksem pracy jeśli zatrudniony nie wykonywał w czasie pracy obowiązków nie ze swojej winy, ale z przyczyn dotyczących pracodawcy, wówczas ten musi wypłacać mu wynagrodzenie. O jakich przyczynach mowa? Te mogą być bardzo różne - bierze się pod uwagę na przykład okoliczności zewnętrzne takie jak przerwy w dostawie prądu lub w dostępie do internetu i inne przyczyny losowe. Szczególnym przypadkiem są tu niekorzystne warunki atmosferyczne. Przestój spowodowany nimi będzie podlegał wynagrodzeniu tylko wtedy, jeśli tak stanowią przepisy wewnątrzzakładowe. Pensja należy się zatrudnionemu również wtedy, gdy przestój nastąpił z winy pracodawcy, np. w przypadku niedopilnowania dostaw, braku odzieży ochronnej lub potrzebnego sprzętu itp. Natomiast jeśli przerwa w pracy powstała z winy pracownika, wówczas szef nie musi mu płacić. Warto również pamiętać, że szef nie może wysyłać pracowników na urlop w czasie przerw w pracy, na przykład żeby uniknąć wypłacania pensji (w przypadku urlopu bezpłatnego). Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pracodawca przewidział wcześniej, że w danym okresie nastąpi postój w zakładzie pracy. Wówczas wysłanie podwładnych na urlop w tym czasie jest możliwe, jeśli ci się na to zgodzą. Wynagrodzenie postojowe - jak je liczyć Kodeks pracy stanowi, jak wysokie ma być wynagrodzenie postojowe. Zgodnie z przepisami jest ono określane stawką godzinową lub miesięczną, a jeśli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagrodzenia – wynosi ono 60% pensji (zgodnie z art. 81.) Ponadto postojowe czy mrozowe wynagrodzenie, bo tak też bywa nazywane, nie może być niższe od minimalnej krajowej. W praktyce postojowe liczy się tak samo jak pensję w czasie urlopu wypoczynkowego, a zatem uwzględnia się premie regulaminowe i dodatki, ale nie nagrody oraz jednorazowe bonusy Żeby nas związki nie wydymały na tym postoju bo już pewno maja posmarowane. regulaminy wewnątrzzakładowe nie mogą stać ponad prawem pracy gdy są krzywdzące dla pracownika

Zenek
@biznesmen

Tak ty będziesz siedział w chałupie brał pieniądze a zakład będzie tracił? , logiki trochę i rozwagi!!!!

Nik
@biznesmen

biznesmen do czego ty to piszesz pracodawca przewidział taką sytuację robisz ludziom wodę z mózgu, jak tak dobrze jest to jak postój potrwa 3 miesiące o których się mówi jak było w fabrykach w Chinach to po postoju nie mamy po co wracać tylko po świadectwa pracy

Jan Kowalski
@Nik

Takze bedziemy stac jak poranne sztyce.

Hdjd
@Zenek

Niech płacą jak chcą mieć te swoje oponki

@Nik

Taa, firma śpi na gotówce, pożycza setki milionów właścicielowi na 1 %, sprzedaż i dystrybucja jest ciągła i do tego ludzie są zmuszani do jazdy samochodem zamiast komunikacją miejską przez koronowirusa co spowoduje zużywanie opon i popyt na nie, także ten cytując klasyka, nie siej defetyzmu.

Heniek h

Sami ludzie chcieliście postoju , z narzekaniem gdzie są związki czemu zakład nie ma postoju .teraz nie placzcie jak będziecie mieć postój dłuższy niż 2 tyg i wypłaty będą nizsze bądź później będą zwolnienia .brawo !!!!

Grenwood

Od soboty Stomil stoi

Elektryk

Skąd wiadomo? Skąd informacje

Gue6
@Grenwood

Radzę nie wprowadzać ludzi w błąd

Ferdek
@Grenwood

Nie wiem jak wy, ja na waszym miejscu bym się nie cieszył, że zamykają zakład, to dopiero początek ilości zarażonych w Polsce. Nie wiadomo ile potrwa zanim się z nim uporamy. Na pewno więcej jak miesiąc. Jeżeli w Polsce zaczną masowo zamykać fabryki to padnie nam gospodarka. Obniżenie stóp procentowych tylko zwiększy inflację, co za tym idzie CI co mieli oszczędności zostaną tak jakby okradzeni. Jedynie zyskają na tym osoby które mają kredyty, ich raty będą niższe, ale ceny innych usług pójdą w góra, także to nic im nie pomoże. Zaszkodzi tym co wzięli kredyty w obcej walucie. Teraz ceny obcych walut pójdą do góry. Już są problemy w wielu firmach, bo nie ma na czas połfsbrykantów przeznaczonych do produkcji i nie ma odbiorów gotowego towaru. Jak tak dalej pójdzie to i przeprosicie się ze Stomilem, tylko żeby was nie zwolnili. Powodzenia

Venum
@Ferdek

Zatem jakie proponujesz rozwiązanie dla takiej sytuacji? Ryzykować zdrowiem/życiem i chodzić do pracy?

Jaa
@Gue6

To prawda od 21 do 3 kwietnia. Z możliwością przedłużenia postoju.

Cymbałek

Akural nasze krajowe władze bardzo dobrze zareagowały i mamy szansę zastopować to cholerstwo zanim setki tysięcy polaków zoostanie zakarzonych w ciągu kilku miesięcy. Dlaczego we włoszech jest aż tak źle ? musiałbyś poznać psychologię włochów, wszystko odkładają na później,we wszyskim są opieszali, tak sięto skończyło, w Wielkiej Brytani moze być to samo. Odizolowanie każdego kto chce przekroczyć granicę i te wszystkie ograniczenia z którymi sięteraz spotykamy to bardzo dobry ruch.

Zostaw merytoryczną opinię o TC DĘBICA S.A - Dębica

• Jak się pracuje w TC DĘBICA S.A?

Zobacz opinie na temat firmy TC DĘBICA S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1119.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TC DĘBICA S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1019, z czego 202 to opinie pozytywne, 174 to opinie negatywne, a 643 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TC DĘBICA S.A?

Kandydaci do pracy w TC DĘBICA S.A napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TC DĘBICA S.A