LG Energy Solution Wrocław

Opinie o LG Energy Solution Wrocław

Czy firma LG Energy Solution Wrocław kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Takitam

Tak tu wszyscy mają takie same pensje teraz nie pamiętam zwykły operator 4200 plus 900 zł premii, a starszy operator 4900 plus 600 premii. Niema też znaczenia czy pracujesz na transporcie czy jako operator maszyny. Możesz robić pomiary kasa ta sama. Stawki różnią się na działach i budynkach.

@Takitam

Różnica 400pln między operatorem a starszym operatorem, to jakiś nieśmieszny żart. Tym bardziej, że ciężko go ostatnio dostać, trzeba się starać dwa lata minimum.

@Takitam

Niestety, ale nie ma jasno sprecyzowanych warunków, jakie należy spełnić, aby awansować na starszego operatora. Dotyczy to operatorów jakości na Pack 1.

@Takitam

To nie jest prawda. Oni promują co kwartał. Zapytaj przełożonego to Ci odpowie.

Anonimek
@@Takitam

Co kwartał, po jednej osobie z każdej zmiany.. a i tak z tyłu wybranych wybiorą sobie 1 człowieczka.. to nie zależy tylko od 1 osoby( w sensie przelozonego)

Noy
@Takitam

Nieprawda teraz starszy ma 5200 i 600 premi A zwykły operator 4700 i 700 premi A na asembly mają 900 premi i tylko tam bo tam szkodliwość jest większa

Lidia

Piszecie o stawkach operatora, a znacie może stawki jakie są na stanowisku Inżyniera Produkcji? Bo mój mąż chciał aplikować, a akurat widzę na stronie, że poszukują. Piszą, że od razu dają umowę na dwa lata, a później? Jest możliwość na czas nieokreślony? Jak jest u nich z tym nowoczesnym parkiem maszynowym, rzeczywiście są maszyny dobrej klasy i sprawne?

Miksv
@Lidia

Są maszyny dobrej klasy park super inżynier ma 6200 brutto

Czesław
@Miksv

To już całkiem dobra podstawa. Do tego przypuszczam, że też jakieś premie i dodatki? W ogóle to zaczynając od najniższego szczebla w tej firmie, wewnętrzne awanse też się zdarzają, gdy ktoś w przyszłości chciałby właśnie na inżyniera aspirować? Tak z ciekawości pytam, bo szukam firmy, która stawia na rozwój pracownika.

Hmm
@Czesław

Bywały przypadki awansu z operatora na inżyniera. Ale warunek konieczny to studia

Candy
@Miksv

Taką stawkę ma raczej młody inżynier. Dla doświadczonych inżynierów stawki są wyższe.

Czesio
@Candy

A napiszesz, jaką stawkę ma doświadczony inżynier w tej firmie? Sorki, że tak pytam, bo interesuje mnie tu praca, a chcę sobie oszacować tak mniej więcej jaka jest ścieżka finansowa w tej firmie. Bo zaczynamy załóżmy od tych 6200 brutto i pytanie, gdzie możemy finalnie się znaleźć, jeżeli chodzi o finanse?

@Lidia

Jest szansa ogromną ale to wcale nie znaczy że nie zwolnią z dnia na dzień. Szkolenia z potrawa pracy dla kierownika każdego szczebla polega na tym, żeby nauczyć jak zwolnić pracownika z umową na czas nieokreślony, żeby to było legalne, szybki i bez szarpaniny ze strony pracownika

@Czesio

Nadgodziny są dobrze płatne, ale "nie są obowiązkowe", co znaczy, że często się siedzi po godzinach i w weekendy w pracy, bo "a kto inny", szczególnie stanowiska około produkcyjne (inżynier, zaopatrzenie, 5S)

Ernie
@Noy

Jakie 900 premi ? 700 chyba

Jula
@Hmm

Jakiś konkretny kierunek studiów jest wymagany, aby mieć możliwość awansu z operatora na inżyniera? Czy wystarczy jakaś inżynierka?

@Pani od tłumaczeń

Dobrze, to czyli? W weekendy to znaczy, że w sobotę i niedzielę? A powiesz ile tak z samych nadgodzin jest szansa dorobić do wypłaty? No i rozumiem, że skoro w cudzysłów wziąłeś to, że nie są obowiązkowe, to jednak wymagają lub krzywo patrzą jak ktoś się na nie nie zgodzi?

Z QA

Tak. Nie ma tajemnicy jeśli chodzi o zarobki i wszyscy są równo traktowani.

Kolo
@Takitam

Operator 4700 plus 700 premi Starszy 5200 i 600 premi 900 to ma tylko elektroda ale tam bardziej szkodliwe

@Takitam

Frekwencyjna premia po odliczeniach 385 zł. Zatrudnienie pracownika i zwolnienie to odpowiedzialne zajęcie nie dla MBA

@Oj

Ale śmieszne, wywiad i wszystko. Badanie defektów nic nie pomoże jeśli bateria wogóle nie odpala. Robić celowo szrot to bardzo brzydko. Pani znalazła szrot i gminna straż wam nie pomoże. Trzeba się puknąć w głowę nie byle gdzie.

Kol

Dwa lata he he oby ja czekałem prawie 5 lat żeby nie. Starszego operatora

Noy
@Ernie

900 ma elektroda

Celina
@Pani od tłumaczeń

No to Pani wytłumaczy, po co mieliby zwalniać, bo tego nie napisała :D Jaki interes firma ma w zwalnianiu pracownikom, którym (jak tutaj czytam) wcale nieźle płaci i nieźle premiuje. Jakieś przewinienia? Zamiłowanie do non-stop nowych twarzy? Nie łapię :)

@Kolo

właśnie scrolluję wątek i zastanowiło mnie to, że starszy ma o stówkę mniej premii, chyba że źle widzę? Co jest przyczyną? czemu nie mają po równo? i już na zapas chcę wiedzieć, te premie w tamtym roku były takie same? ciekawi mnie czy wzrosną w tym przyszłym

Misio
@Celina

A jak to jaki zwiolnia jednych przyjmą drugich i tak się to kręci najgorzej to mają Ci co pracują przez agencję

Neo

Cześć. Proszę o krótkie info czym zajmuje się shift leader? Ilu ma pod sobą pracowników? Na jakie można liczyć zarobki na tym stanowisku? Pozdrawiam

Mozna prosic maila do osob odpowiedzialnych za wynagdodzenia? W internecie ciezko znalezc kontakt do kadr i plac a wynagrodzenie za ostatni miesiąc naliczone chyba przez randomowa osobę. Albo taki (usunięte przez administratora)w hr jak zreszta w całym lg. (usunięte przez administratora)

Tak najłatwiej , ostatecznie błędy zostaną bardzo skrupulatnie naprawione. Niestety pomyłki nie zawsze można skorygować. Może skanery wyjścia i wejścia wyrzucić ispawa wyjaśniona.

Zuza
@Anonim

Wychodząc na przerwę też trzeba się odbijać? Często psuje się ten system ze skanerami? Oprócz tego podpisujecie listę obecności?

Joanna
@Zuza

8 godzin zleci szybko, 12 dłużej. W tym czasie przynoszą pudełka i maseczki, pokręcając linki. Wybijanie się przed czasem to grozi zwolnieniem , są jakieś szkolenia? Nowa zmiana będzie miała lepiej

Kand

Ile może zarobić production manager

Rekrutowałem się na studiach, więc mam żadne doświadczenie w branży. Po złożeniu podania dostałem telefon od pani z HRu, żeby wyjaśnić pewne nieścisłości w moim CV - chcieli wiedzieć, czy kończę studia magisterskie i czy znam system LEAN (gdybym znał, to bym wpisał w CV, skoro było o tym w ogłoszeniu). Tydzień później zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną online ze wspomnianą rekruterką i menedżerem produkcji. Spytałem się, czy staż na produkcji pozwoli mi zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną odnośnie LEAN i tym podobnych rzeczy, to jednoznacznie nie odpowiedzieli. Jeśli znam te systemy w teorii, to dowiem się więcej w praktyce, ale jeśli sam się nauczę, to staż mi w niczym nie pomoże. Trochę za bardzo wymagają znajomości LEAN, skoro to tylko staż, a staż jest po to, by się tego nauczyć. Kolejna rzecz, która mi się nie spodobała, to wymagana dostępność - w ogłoszeniu jest mowa o minimum dwóch dniach, a na rozmowie już wymagają pięciu.

- Czemu chcę u nich pracować? - Ile dni w tygodniu mogę pracować? - Czym się zajmowałem na praktykach? - Moje osiągnięcia - Znajomość Excel, LEAN, 5s, SMED , Yield itp. - Mocne i słabe strony - Kiedy chcę się bronić - Po angielsku opowiedzieć o wymarzonym miejscu pracy

Praca w BHP

Witam, pojawiła się oferta pracy w LG Energy Solution Wrocław na stanowisku "Technik do spraw BHP". Chciałbym zapytać czy ktoś miał okazję pracować na tym stanowisku? Jak wyglądają warunki? Atmosfera czy zarobki? Z góry dziękuję za pomoc ????

bhpowiec
@Praca w BHP

Nie warto. dyrektor udaje kogoś kim nie jest, a dział sypie się z dnia na dzień. Rotacja przynajmniej jedna osoba na miesiąc.

@bhpowiec

Ehh, a czemu się sypie? Z czym jest największy problem i co nie pasuje najbardziej pracownikom, skoro odchodzą? Chodzi o jakie warunki pracy? Słabe wynagrodzenie, czy coś innego jest na rzeczy?

Gavor
@bhpowiec

Nie zgodzę się z tą opinią. Dużo na plus się zmieniło jak Polak tym zarządza. Może i jest trochę pracy ale i wyniki widać.

@Gavor

Ooo, co się zmieniło? A te wyniki przekładają się na zarobki i poprawę warunków u pracownika? Tata chce się przyjąć na mechanika, więc przy okazji zapytam, jaka tu jest średnia wieku?

TB

Witam, jestem po studiach doktorskich i interesuje mnie stanowisko Inżyniera jakości - defekty baterii. Na jakie wynagrodzenie można liczyć brutto?

Alex

Cześć Zastanawiam się nad stanowiskiem Młodszy Specjalista w Dziale HR lub Pracownik działu finansowego lub jeszcze Specjalista ds. administracji w dziale Manufacturing Empowerment. Czy mogę prosić o jakieś opinie na temat tych stanowisk ? Jak z atmosferą ? Jaka płaca ?

@Alex

Dużo nadgodzin i zależy na jakie szefostwo trafisz

Pani od tłumaczeń

Pracowałam 4 lata (praca biurowa), bywało lepiej i gorzej, w międzyczasie zmieniło mi się kilka przełożonych ale zawsze było do przeżycia. Przyszła do nas nowa menagerka, przez którą w 6 miesięcy odeszło 3 osoby, a ja wylądowałam na L4 przez wykończenie psychiczne. Po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, które trwało 2 tygodnie zgłosiłam do T/L że pani M. źle traktuje pracowników: na osobności do pracowników potrafiła powiedzieć, że powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że nas łatwo zastąpić, że nasza praca jest bezużyteczna, że nie zaakceptuje nadgodzin, bo to nasza wina, że nie wyrobiłyśmy się w 8 h (sama mówiła, żeby zostać i dokończyć zadania). T/L powiedział, że z nią porozmawia. Wynik: ja zostałam zwolniona na oczach u 5 osób (dziękuję, że nie zostałam rozstrzelana) i podano powody w rodzaju"Dnia takiego i takiego nie wysłała maila, nie sprawdziła wody w butelkach w magazynku) Kiedy sprawa została zgłoszona do Działu Etyki, to T/L został przeniesiony do innego działu na to samo stanowisko, a menagerka przeniesiona na stanowisko.... które sugeruje obronę pracowników przed (usunięte przez administratora)???? Szkolenie, które nazywa się Prawo Pracy uczy jak zwolnić pracownika z umową na czas nieokreślony, żeby się nie szarpał jak w moim przypadku. Plusy tej pracy są takie, że poznałam super ludzi i teraz jestem odporna psychicznie prawie na wszystko

daniel

Ile zarabia pracownik hr ?

Robert

A mnie rozwala zachowanie ludzi zakład dał nam upominek na swienta w postaci czekoladowych jajek .Na początku miało być dla wszystkich rozdawane na kantynie jeśli coś kupisz .Ale już po dwóch dniach dziwnym trafem zabrakło tego bo tzw chciwi ludzie co nigdy nie widzieli słodyczy brali po 4 razy dziennie a teraz nie ma dla innych osób.Nie mieści mi się to w głowie jak można być takim dzikusem i brać po kilka razy choć każdemu przysługuje raz .Ludzie co wy słodyczy nigdy w życiu nie mieliscie

@Robert

Dokładnie,moja brygada zaczęła pracę 10.04 i o jajkach zapomnij, po jaką cholerę przysyłają maile, że z okazji Świąt czeka dla pracowników niespodzianka jak jej nie mam. Pracodawco ogarnij się bo już po raz kolejny z tych waszych niespodzianek wychodzi bubel. W grudniu power banki, śmiech na sali bo do tej pory go nie dostaliśmy,czekolada na Dzień kobiet też nie,jajka na Wielkanoc nie... (usunięte przez administratora)Pracodawco czekamy na odpowiedź.

@Robert

Zgadzam się w 100%, od dawna wiadomo że ten system się nie sprawdza, były kiedyś owocowe wtorki to „pracownicy agencyjni” siatami wynosili bo wiadomo że swój swojemu…więc wielu tylko wiedziało że takie coś jest. Lepszy hit - w grudniu nasz super dział od prezentów nie umiał liczyć i power banków tez zabrakło dla wielu! Ba! Zabrakło nawet marcepanów. Już mnie nic nie zdziwi

Nikt

Pracownicy agencyj, dobre. Niestety taka prawda, że obywatele UA zawsze, powtarzam, zawsze, mają lepiej, od początku kiedy zaczęli pracować dla lg. Korea najchętniej by się pozbyła polskich pracowników. Oni dostają wszystko, nawet po 5razy,tak,wiemy o owocach, wynosili je siatkami, porcję obiadowe też dostają większe, wiem, że to brzmi śmiesznie ale tak jest, jajka też im wydawano "spod lady", power banków na oczy nie widzieliśmy i zapewne nie zobaczymy. A jak czyta się maile o równym traktowaniu czy braku dyskryminacji to zbiera się na wymioty. Chętnie spotkalibyśmy się z tym działem SZCZĘŚLIWOŚCI, jak sami siebie nazywają i opowiedzielibyśmy co się dzieje na produkcji i stołówce bo oni żyją w innej bajce i są oderwani od rzeczywistości.. Dalej czekamy na odpowiedź Pracodawcy, wysłaliśmy maile ale zaczyna się spychologia, tzn proszę się skontaktować z działem tym i tym, i tak non stop, żenujące po prostu. Pracodawców wypowiedź się dlaczego nie wszyscy pracownicy dostali power banki, nie wszystkie pracownice dostały czekolady na Dzień Kobiet,a teraz oczywiście brak jajek. Śmiech lg po prostu śmieszni jesteście, z głupimi prezentami nie potraficie sobie poradzić. Ważne, że pracownicy UA dostają wszystko co im się należy prawda, my opłacamy fundusz a inni korzystają haha Super jesteście. Wypchajcie się swoimi prezentami.

@Nikt

W sumie….brak niespodzianki to też niespodzianka ;)

Nikt

No tak, chyba, że wychidzą z takiego zalozenia:)

@Nikt

O czekoladach na dzień kobiet dopiero teraz od Ciebie się dowiedziałam.

Iza
@Robert

a poza tymi jajkami z czekolady były jakieś finansowe bonusy na święta?

@Iza

Nie, nigdy nie ma bonusu pieniężnego na Wielkanoc.

Alan
@Iza

Tak Aniu po 5000tysi

Aleksander
@Robert

A z owocami jak było ? Hołota całymi kiściami bananów i pomarańczy się nażerała a koreańcy mieli bekę z (usunięte przez administratora)

No cuz

Najwięcej owoców wynosili przyjaciele ze wschodu , jeśli chodzi o owoce sama widziałam jak panie drogie brały wszystko jak leci akurat tym razem zostały przyłapane przez pracownika kantyny i kazano im odłożyć część tych owoców , podejrzewam że z jajkami na Wielkanoc było to samo ,

Haha
@Nikt

Masakra jakaś , ale tak obywatele UA są tacy czasem zastanawiam się co nimi kieruje ale oki, najlepsze że potem mają pretensje że są tak postrzegani , a nie inaczej. Hmm może pora zmienić zachowanie , podejście do życia i pracy , oraz pomyśleć o innych nie tylko o sobie .

Ta sama
@Nikt

Pracowałam od agencji i nie zawsze pracownicy UA, dostają to samo co Polacy. Więc to jest bardzo śmieszne pisać o tym... Zawsze można przejść pod agencję i Pan/Pani dostanie to samo co UA, a znaczy nic ????...jednak dostanie 240 godzin w miesiącu po 15 zł, 100 zł kara za nami e podpisany urlop, bezpłatne L4 i dużo innych rzeczy . Pozdrawiam

Ktoś
@Ta sama

Nie żartuj sobie,po pierwsze Polaków nie zatrudniają przez agencję,po drugie Polak nie dostanie dodatku do mieszkania,po trzecie nie płaczcie,że Wam jest źle,bo nie jest.Jesteście roszczeniowi jak mało kto!

corky
@Nikt

firma miała chęci dobre, niestety część pracowników biorąc więcej jajek jak powinni - rozwaliła system.

Ktoś

Ale jaki masz problem?Wiadomo,że przychodzimy do pracy pracować,a co ma chytrość do tego.Że ktoś chce być traktowany jak wszyscy???Dlaczego nie można się upomnieć o prezent który dostali wszyscy,no prawie wszyscy,to według Ciebie jest chytrość,no to faktycznie nie ma co z Tobą dyskutować.A po drugie to wszyscy pracownicy zasilają fundusz z którego kupowane są te prezenciki,więc hello,też by człowiek chciał skorzystać.Nie pozdrawiam.

Mateusz

Czemu nie dostałem od państwa wypłaty za czerwiec skoro już drugi miesiąc znajduje się na L4 ? Niczego nie można się dowiedzieć, na maile nie odpisujecie, telefonu do was brak żeby uzyskać jakąkolwiek informacje. Czy ta firma jest w ogóle poważna czy tam dwie osoby pracują?

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do LG Energy Solution Wrocław? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko konsultant ubezpieczeniowy?

Znowu problem na trasie Świdnica linia 10. W całym autobusie śmierdzi moczem, jest duszno, gorąco kierowca nie wykazał chęci włączenia nawiewu, nawet po prośbie pasażera. Ponadto niewiadomo z jakiej przyczyny urządził sobie postój w Gniechowicach. Ludzie zatrują się tym smrodem -_-

Ile na ten moment wynosi wynagrodzenie na produkcji przy bateriach? Nadal 4200 zł brutto+900 zł brutto premii? Ale to jest stawka z 2022 roku.Nie będzie żadnej podwyżki w tym roku? Mamy już maj.

Maria

Mam pytanie Kochani ! Jeżeli jestem na L4 i umowa która była podpisana na dwa lata się kończy 25 czerwca L4 mam do 7 lipca . Później niestety zostanie mi przedłużone to czy umowa również mi się przedłuży jak to wygląda ?

@Maria

Nie, nie przedłuży Ci się samoistnie. Pracodawca może przedłużyć ale nie musi. Jeżeli umowa nie będzie przedłużona a lekarz uzna, że chorobowe dalej jest potrzebne to podajesz NIP ostatniego pracodawcy.

Tony Bler

Mogą ale nie muszą.

Maria

Ale będę miała płacone dalszy czas na L4 jak to wygląda

No tak.

@Maria

A z kim ma podpisać umowę jak ciebie nie ma ??

Dorota
@Maria

Jeżeli to L4 ciążowe to mają obowiązek przedłużyć umowę do planowanego dnia porodu, jeśli to choroba to nie ma obowiązku przedłużenia umowy. Mogą ale nie muszą. Zależy to od dobrej woli pracodawcy. L4 w razie nie przedłużenia umowy wypłaca ZUS.

Lidia

wiadomo jak to wygląda wszystko pod kątem zapisów w kodeksie pracy, ale jaki stosunek ma do tego firma, czy sztywno trzyma się zasad, czy może kobietom w ciąży idą na rękę i przedłużają umowę?

@Maria

Dzień dobry, Pani Mario, prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Kadr w tej sprawie, na pewno pomogą rozwiać wszystkie wątpliwości. Można również najpierw skontaktować się z opiekunem kadrowym na Pani obszarze, tzw. HRBP. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia LG Energy Solution Wrocław

@Maria

Tak, będziesz miała płacone chorobowe tylko że przez ZUS. Trzeba będzie złożyć papiery w ZUS-ie z numerem konta. Dowiedz się dokładnie w ZUS-ie jak skończy ci się umowa

Agnieszka

Jak wygląda praca na stanowisku Inżynier ds Jakości w LG CHEM? Czy ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat?

MAD

Mam pytanie kto decyduje o tej niby rocznej ocenie .B.C.X.Y i co na nią wpływa .(usunięte przez administratora)

@MAD

Dzień dobry, roczna ocena zależy przede wszystkim od wyników pracy i osiągnięcia ustalonych wcześniej z pracownikiem celów indywidualnych. Więcej informacji na temat premii rocznych przekaże nasz Dział Kadr i przypisany do obszaru HRBP. Prosimy o bezpośredni kontakt z nimi. Pozdrawiamy LG Energy Solution Wrocław

Dzień dobry, proszę o informację, czy rekrutacja jest wstrzymana. Na oficjalnej wiszą cały czas oferty, brak też informacji żeby coś było wstrzymane. Pozdrawiam

Lgng
@Kandydat

Tak na wstępie, oferty zawsze wiszą wisiały i będą wisieć, po drugie na tej stronie administrator czyli de facto LG usuwa nie wygodne im komentarze. Po trzecie robią ludzi w jajo i zawsze będą robić, niektórzy czekali na telefon ponad miesiąc. Można sobie życie na nowo ułożyć. Pozdrawiam. A dlaczego nie ma nigdzie napisane że jest wstrzymana? Hmm jak to nazwać, może w prost „trzeba sprawiać pozory żeby ludzie pracujący myśleli że jest wszystko Okey” standardowa polityka tej firmy.

Zuzanna
@Kandydat

Czekaj, skoro nie ma informacji o wstrzymaniu, to skąd Twoje pytanie się w ogóle wzięło? Znasz kogoś, kto aplikował i tą drogą jakaś wieść poszła? Bo często tak jest, że ogłoszenia "wiszą" mimo że rekrutacja się kończy. Norma, powiedziałabym.

@Zuzanna

Reszta z dwóch lat, tylko target do premii.

Gizmpn

Starszy operator ma 5200 a zwykły 4700 oczywiście plus premia 600 zł a na asembly 900 zł ale tam bardziej szkolldliwe jest

r.g

jak długo czeka się na odpowiedź odnośnie zatrudnienia zaraz po wysłaniu CV ?

Zostaw merytoryczną opinię o LG Energy Solution Wrocław - Biskupice Podgórne

• Jak się pracuje w LG Energy Solution Wrocław?

Zobacz opinie na temat firmy LG Energy Solution Wrocław tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 129.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LG Energy Solution Wrocław?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 82, z czego 16 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 40 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LG Energy Solution Wrocław?

Kandydaci do pracy w LG Energy Solution Wrocław napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LG Energy Solution Wrocław