So Fly sp. z o.o.

Opinie o So Fly sp. z o.o.

Zet

Najważniejsze dla mnie jest to, że w firmie panuje świetna atmosfera. Współpracownicy służą radą i pomocą, a przede wszystkim każdy jest życzliwy. Szef jest zabiegany, ale gdy otrzyma informacje o natłoku pracy, bez problemu pomaga wszystkim na każdym dziale, nawet rozkładać towar na magazynie. Każdy pracownik w firmie jest sobie równy. Odkąd tutaj pracuje czuję się docenionym człowiekiem i mam możliwość rozwoju oraz spróbowania swoich sił w różnych działach i stanowiskach. Firma nie jest duża, ale cały czas pnie się do góry i mam nadzieję, że dzięki naszej wspólnej pracy, stanie na szczycie ????

@Zet

"ZET" czyli pracownik ZETA konto firmowe zalozone w celu informacji o sprawach biurowych. Ciekawe czy bycie w zwiazku z wlascicielem firmy mozna sie wypowiedziec inaczej niz pozytywnie

Star

Pracując w tym miejscu kilka lat, rozwinąłem się w wielu kierunkach na różnych stanowiskach. Relacje z szefem na dobrym poziomie, jeśli nie odebrał zawsze oddzwaniał. Szef dość często zwracał uwagę na porządek jak i układ sklepu, tak aby sklep wyglądał jak najlepiej. Zarobki proporcjonalne do wykonywanych obowiązków jak i angażowania się w swoją pracę. Jestem zdania, że większość negatywnych to opinie pracowników dla których była to pierwsza praca i ich oczekiwania do pierwszej pracy spotkały się z rzeczywistością.

@Star

I tak naprawdę każdy ma co do tego możliwość? Rekrutacje wewnętrzne często się zdarzają? I zawsze najpierw takie są ogłaszane a potem z zewnątrz się bierze? Co do szkoleń to tylko wewnątrzzakładowe były realizowane? Opiszecie zakres?

Kinga

Byłam bardzo zadowolona z pracy dla firmy So Fly. Miałam możliwość poznać wielu ciekawych ludzi i wykorzystać swoje umiejętności w praktyce. To był dla mnie świetny czas na rozwój i doceniam, że dostałam tutaj taką możliwość. Zdecydowanie polecam pracę :)

stały_klient

Bardzo dobrej jakości produkty, obsługa w sklepie stacjonarnym bardzo profesjonalna i pomocna. Sklep internetowy też świetna sprawa, można obejrzeć produkty zanim uda się do sklepu. Polecam!

Jolanta
@stały_klient

Jesteś chyba jedyny zadowolonym klientem na tym forum.. powiedz chociaż jak często korzystasz z usług tej firmy?

podpisuję się pod wszystkimi poprzednimi opiniami. traktowanie ludzi jak trybiki napędzające potężną machinę tylko po to żeby szef miał za co opłacić lawetę dla swojej s klasy. nie ma co liczyć na jakiekolwiek lepsze traktowanie ze strony pracowników biura czy też szefostwa nie zależne od tego ile dla firmy zrobisz i nie ważne czy pracujesz tydzień czy 2 lata. cały czas jesteś tym samym szarym pracownikiem. duży nacisk był stawiany na sprzedawanie produktów firmowych które swoją drogą jakościowo nie były warte ceny którą zmuszaliśmy ludzi do zapłacenia za nie. wprowadzony visual management zmuszający pracowników do ustawiania każdej jednej butelki z płynem według palety kolorów był wyjątkowo upierdliwy. czekać tylko aż zaczną zmuszać do jednakowego myślenia i jedzenia tego samego. premie nie dość że nie adekwatne do wykonywanej pracy na sklepie to robili wszystko tylko po to żeby nie została ona przyznana a było to zależne od przejścia audytu który polegał na odejmowaniu punktów za dosłownie każdy drobny szczegół i nie ważne było czy tego dnia miałem 10 czy 100 klientów w przeciągu kilku godzin pracy. wiecznie nie działający system przez który powstawały braki na sklepie również było powodem żeby premia na dany miesiąc została nie przyznana. no ogólnie nie polecam

Klient

Nie polecam.reklamacja trwa ponad miesiąc Codziennie mówią że dziś wyślą że jest gotowe. Nawiajaja makaron na uszy już ponad tydzień że dziś wyślą.kretacze

Kuba Nowy wpis
@Klient

I co odesłali bo na czekam 2tyg i cisza ?

Hej, szukam pracy w SEO i okazuje się, że firma miała w zeszłym roku ofertę na to stanowisko. nie wiecie ilu osób tam na dziale potrzeba? lokalizacja biura i godziny pracy by mi odpowiadały o ile faktycznie są dalej do 16:00 z opisu

Były Pracownik Nowy wpis

Pracowałem w firmie półtorej roku. Praca całkiem fajna, aczkolwiek pracodawca ani trochę nie przejmował się pracownikami. Uproszenie się o cokolwiek graniczyło z cudem. Oprócz tego nie zapewniono pracownikom nawet wody pitnej, zabraniano włączenia ogrzewania do ostatniego momentu w okresie zimowym, a zwolnienia (w przypadku umowy zlecenie) nie miały żadnego okresu wypowiedzenia ani nawet rozmowy uprzedzającej, pewnego dnia przychodzi ktoś z biura, dostajesz papier i żegnamy, nie ważne ile tam pracowałeś. Lepsze to niż ciężka praca fizyczna ale mimo to odradzam każdemu.

Wypłaty na konto oraz do koperty 20 kazdego dnia, zanizone stawki pracy na sklepie nawet na najnizszej krajowej tna gdzie sie tylko da. Umowa na sklepie wymiar 40h pracy a soboty jednak trzeba dalej przyjsc za co nie placa na konto i nie daja do koperty na poczatku stad co miesiac robisz 16h pracy za darmo. Pierwsze co polecam to po pierwszej wyplacie isc do swojej ksiegowej z fiszkami o ktore tez trzeba sie prosic miesiacami zeby je dostac. Przychodzisz pracowac jako informatyk na biuro do firmy sofly/vapedrop to i tak skonczysz na magazynie za najnizsza krajowa. Inwentaryzacja sklepu jest robiona cyklicznie tylko po to aby znalezc jakakolwiek rzecz o ktora mozna sie przyczepic zeby zawiesic komus wyplate w kopertach na 3 miesiace co zostawia nas z zarobkiem miesiecznym nizszym niz najnizsza krajowa pomimo pracowania ponad calego etatu (soboty 4h) jakiekolwiek braki w asortymencie wynikajace z tragicznego oprogramowania i zaplecza informatycznego pokrywa pracownik sklepu tak samo kiedy ktos przyjdzie na zastepstwo na przyklad na jeden dzien i narobi sporych brakow to pokrywa to potem pracownik ktory nawet wtedy nie byl na sklepie. Dostawanie informacji o braku mozliwosci obsluzenia niektorych klientow z ich widzi mi sie. Znizki pracownicze sa rozne od 10-60 procent w zaleznosci od posady i kto jak kogo lubi tu po cenie detalicznej z rabatem a tu cena hurtowa z minimalna marza. Pracowanie dla dwoch firm jednoczesnie nie mysl ze przychodzac do pracy na "centrale" bedziesz pracowac dla jednej firmy spokojnie oprocz vapedrop jest jeszcze sofly, wiec robiac porzadek w fakturach czy pracujac na magazynie dostajesz faktury z dwoch firm i na jednym magazynie pracujesz dla hurtowni i sklepow. Chowanie produktow ktore nie powinny znajdowac sie na sklepach czy magazynie chwile po tym jak do kogos wchodzi na sklep kontrola kazdy sklep dostaje wiadomosc ze trzeba schowac produkty a na magazynie robi sie istny szal bieganie po zakamarkach i zbieranie produktow bez akcyzy czy niedopuszczonych do sprzedazy oraz "TAKTYCZNA UCIECZKA" pracownikow ktorzy nie maja umowy a pracuja ponad caly etaty zeby dostac wyplate w kopertach, na magazynie dzien wczesniej jest puszczona informacja odnosnie przewidywanej kontroli ale pomimo tego i tak nie dostaniesz nigdy butow z blacha ktore na magazynie sa wymagane (nikt ich nigdy nie dostal i musi pracowac w swoich prywatnych) brak wody w upalne dni w lato +40-50 stopni w niektorych miejscach to jest po prostu blaszak ktory nagrzewa sie do chorej temperatury ale pomimo tego i tak nie ma dostepu do wody czy klimatyzacji (ktora nie istnieje) nie wspominajac o wiatrakach ktore chociaz troche przegonilyby powietrze. Szczerze o tych dwoch firmach mozna sie rozpisac bardziej niz w calych seriach ksiazek. Praca w tych firmach to codzienny (usunięte przez administratora) w pracy po pracy na wolnym na l4 czy kiedy nawet tam nie pracujesz. Kategorycznie nie polecam jesli chcesz zachowac jakiekolwiek resztki godnosci i rozumu.

Zeta
@Zet

Czy są przerwy dla pracowników? Czy można liczyć na urlop w nagłym przypadku? Czy przestrzegane są prawa pracownicze?

@Zeta

Przerwy dla pracowników jak najbardziej są. W biurowcu jest pomieszczenie w którym o jednej porze wszyscy siadają wspólnie i spożywają posiłek. Jako pracownik czuję się doceniony i ważny. Z urlopem nigdy nie wystąpił u mnie problem.

Niezadowolony klient
@Zet

Paczkę zamówiłem 3 dni temu dalej nie dotarła status zamówienia jest w trakcie przygotowania nie polecam tej strony(usunięte przez administratora) jeśli chodzi o dostawe

Kryśka

witam, czy od kolejnego roku będą może potrzebni doradcy klienta? w ostatnich opiniach nie widzę chyba bezpośrednich zapytań o prace na tym stanowisku a w przeglądam widziałam, że kiedyś wystawiane były oferty, lecz z dawniejsza data. Na jakie stanowiska mogą być przewidywane nabory od stycznia?

@vaperka1

Jestem niezadowolona z usług tej firmy, gdyż na stronie widnieje informacja o wysyłce w jeden dzień. Mija tydzień i paczka do tej pory nie wysłana. A wczoraj zadzwoniono do mnie, że część produktów, które zamówiłam i od razu opłaciłam nie ma jednak na stanie. Okazuje się, że te produkty nadal widnieją na stronie jako dostępne. Pierwszy raz zamawiam z tej strony i jestem zawiedziona....

Trzeba kogoś na infolinie może? :D pracy na słuchawce po Świdnicy teraz szukam a widzę po opinii od klienta, że teraz niedawno chyba jakieś problemy z kontaktem miały miejsce? Jak googlałam oferty to wyskoczyła mi jedna ale do SEO, co natomiast z obsługą? Płacą podobnie? Tu podali zarobki do 5,5 tys tak jak już ktoś kiedyś wspomniał

Miłosz

Firma robi sobie żarty z klienta! Na początku każe stosować się do instrukcji podanej na stronie następnie nie odbiera paczki w której znajduje się produkt który chciałem zareklamować po konsultacji firma informuje że zwróci koszty wysyłki oraz opłaci następną niestety infolinia już nie odbiera telefonów przelewu nadal nie ma. Jeżeli ktoś chce mieć pewność z zareklamowania produktów to na pewno nie tutaj. Nie Polecam!

Kiedyś widziałam, że ktoś do SEO był tu potrzebny. Do dziś kolejnych przyjęć nie było? jedna osoba na dziale jest potrzebna? Mam po prostu doświadczenie i ciekawią mnie ewentualne zarobki oraz atmosfera na dziale. kiedyś pisali o kwocie 5,500 zł jako górna granica widełek. Nie widzę by ktoś o podwyżkach pisał… macie już je zapowiedziane może?

Dust
@Star

Czy praca na różnych stanowiskach to awans czy braki kadrowe? Czy są przygotowania na stanowisko? Interesuje mnie stabilna praca bez stresu związanego z nagłymi zmianami.

@Dust

Za pierwszym razem był to brak kadrowy i pytanie ze strony szefa czy nie chcę spróbować czegoś nowego i rozwinąć się w innym kierunku. Po tygodniowym szkoleniu objąłem nowe stanowisko. Później były to już awanse, które też owocowały w dodatkowe szkolenia i podniesienie pensji.

Kinga

sofly

Po przyjęciu mnie do pracy zaczęło się szkolenie, niestety pracownik szkolący mnie zachorował i nie dostałem zastępstwa, co spowodowało przerwę w szkoleniu. Po tygodniu nieobecności zrezygnowałem po łącznie przepracowanych 3 dniach pracy, za które właściciel firmy nie chce mi wypłacić pieniędzy.

@sofly

a jak była komentowana kwestia tego zastępstwa właśnie? mówili, że ktoś za jakiś czas się zjawi czy po prostu mają na dany moment tylko jedną osobę od tego? trzeba coś dodatkowego sobie wyrobić, żeby móc tu kogoś przeszkolić?

„Szef” nigdy nie dostępny. Tylko ciągłe upominanie i brak jakiejkolwiek pomocy. Za wszystko jest się samemu odpowiedzialnym. Jeżeli nie jestes tzw „pupilkiem szefa” nie masz na co liczyc. Bardzo toksyczna atmosfera między pracownikami. Ciągłe negatywne gadanie z ulubionego punktu „szefa” na inne sklepy. Ciągłe konkurowanie z innymi punktami mimo tego że to jedna firma. Nędzna wypłata nieadekwatna do obowiązków. Pierwsza zmiana musiała robic wszystko za druga zmianę. Jeżeli się „szef” pojawiał na sklepie to były tylko i wyłącznie uwagi. Zero jakiejkolwiek pochwały tylko gadanie „a dasz rade lepiej?” Ogólnie jeżeli się chce miec zdrowe nerwy i miła prace tam tego nie znajdziesz

Izabela

To całe wspomniane konkurowanie. Na jakiej zasadzie miałoby funkcjonować? Chodzi tutaj o jakieś podniesienie mobilizacji? Jakie ostateczne efekty to przynosi?

Zignorowany klient

Zakupiłem sprzęt w sklepie wszystko było ok do czasu pierwszych użyć sprzętu, grzałki przepalają się same co tydzień mimo próby podjęcia wszystkich przeze mnie działań (używanie różnych rodzajów/firm/smaków i stężeń olejków, zmniejszanie mocy na mniejszą niż zalecana- efekt mizerny bez zmian). Towar wysyłamy na reklamacje 2 tygodnie i bum odpowiedź że odrzucone i wszystko działa poprawnie, sprzętu nie przyjąłem wysłałem po raz kolejny i bum znów nie przyjęty z tymi samymi zbywającymi słowami że to wina olejków które palę. Kontakt z firmą bardzo mizerny maile oraz telefony do nich to totalna porażka i takie same tłumaczenie że to moja wina. Po tych incydentach nie zamierzam poprzestać na odebraniu sprzętu ze sklepu ponieważ nie kosztował on 50 zł żeby się tym nie przejmować. Opinia jak najbardziej negatywna i jedyne co polecam w tych sklepach to olejki bo tylko do tego się nadają :)

Izabela

Można się dowiedzieć ile osób obecnie firma zatrudnia? pytam bo widziałam właśnie dość obszerną opinię od byłego pracownika i po przeczytaniu jej chciałabym się dowiedzieć jak aktualne warunki zatrudnienia mogą tutaj wyglądać... czy ktoś pracujący na bieżąco mógłby się do tego odnieść? z tego co widziałam jeden klient niedawno się poskarżył więc jeśli chodzi o respektowanie ich praw faktycznie dalej są z tym jakieś utrudnienia? i ile można obecnie zarobić za taką pracę?

Regina

Nick adekwatny do tego jak byłem tam traktowany przez pracodawcę. Pracowałem tam przez (jak na średni okres pracy ludzi w tej firmie) bardzo długo, spokojnie zmarnowałem tam tyle czasu ile na liceum. Przez cały ten czas zamiast się rozwijać byłem ciągnięty na dno. Brak jakiejkolwiek motywacji ze strony przełożonego, wiecznie kwaśna i niezadowolona mina, niezależnie od starań zawsze można więcej, zawsze można lepiej, nigdy nie robisz nic wystarczająco dobrze. Jeden kierownik odpowiedzialny za 20+ sklepów i 40 sprzedawców nie wyrabia z upilnowaniem wszystkiego wiec załatwienie czegokolwiek jest praktycznie nie możliwie. Dodzwonienie sie do właściciela graniczy z cudem bo wiecznie nie ma na nic czasu bądź po prostu nie ma ochoty z tobą rozmawiać. Swoje prywatne problemy i emocje rozładowuje na losowych pracownikach, nie przejawiał agresji fizycznej ale wyżywa sie na pracownikach psychicznie, oblegami, groźbami utraty posady, wyrzucaniem towaru z półek na podłogę, grozi ze pieniądze które Ci sie należą (ale nie ma ich na papierze bo tak jest wygodniej) nie trafia do Ciebie. Często o te pieniądze pod stołem trzeba sie upominać i prosić a jak wcześniej wspomniałem kontakt jest bardzo trudny (szczególnie kiedy chodzi o pieniądze) a jeśli nie zgadzasz się na uzupełnienie wypłaty (niezupełnie uczuciowej kwoty za wykonywana prace i zakres narzuconych obowiązków)ale jakkolwiek godnej wypłaty) pod stołem w kopercie to pracuj pan za 2300 i nie marudź. Obiecywane złote góry, wynagrodzenia, premie, i pięcie sie na szczyt w firmie to bajki takie same jak opowiadane nam za dziecka, tam nic sie nie zmienia. Mobbing w postaci monitoringu kontrolowanego przez 10h i telefony pod tytułem „nie jesteś w domu masz 5 minut na załatwienie potrzeb fizjologicznych bo sklep ma nie być zamknięty” to nie jednorazowy „wyskok”. Nikt nie respektuje tam żadnych praw pracownika jak chociażby przerwa która należy się pracownikowi przy zatrudnieniu na pełen etat, niezapowiedzianie audyty lokalu podczas zastępstwa za pracownika który jest za to odpowidzialny na umowie to tez śmiech na sali. Wracasz po trzech tygodniach i ciężkiej chorobie do pracy i okazuje się ze pod twoja nieobecność witryna nie była umyta, to jest twoja wina I pojawiają sie groźby ze nie dostaniesz przez to drugiej części wypłaty pod stołem chyba ze będziesz codziennie wysyłać szefowi zdjęcie ze jest czyściutka. O tym ze szkolenie pracowników prowadzone jest przez innych pracowników którzy byli szkoleni przez innych pracowników i tak w kółko to kpina i widać tego efekty, obsługa na przestrzeni 4 lat upadła na samo dno. Pracownicy nie znają i nie respektują praw konsumenta, nie znają swoich obowiązków jako sprzedawcy. Kwestia reklamowania urządzeń pozostawia wiele do życzenia bo to ze sprzęt zostaje przyjęty przez pracownika to jedno a to czy sprzęt zostanie przyjęty do reklamacji i wysłany do producenta to druga strona medalu. Trafiają one na magazyn w Świdnicy i tam magazynier sobie decyduje czy sprzęt wyślę czy według niego działa. Produkty które zostają wysłane na sklep czasem przychodzą bez akcyzy bądź paczki są spakowane w taki sposób ze akcyza ulega uszkodzeniu/zerwaniu przy transporcie, w takich wypadkach polecenia nie są w prost i jasno napisane ale nie trzeba być detektywem żeby jasno stwierdzić ze mimo barku banderoli musisz produkt sprzedać i tyle. Narażają sprzedawców na ogromna odpowiedzialność za beznadzieje pieniądze. Warto tez wspomnieć o tym ze wiele rozwiązań i pomysłów które funkcjonują w tej firmie to zasługa pracowników którzy nigdy nie zostali za to wynagrodzeni a jeśli upominali sie o swoje byli wodzeni za nos tak długo aż sami nie zrezygnowali z proszenia sie i upominania o należne im uznanie. Wydanie złotówki na rozwój i ułatwienie pracownikowi życia to dla tego pracodawcy chyba ujma na honorze niewygodne i połamane krzesło na którym ledwo dało się siedzieć to nie kłopot bo obsługę klienta prowadzisz na stojąco wiec nowe jest Ci nie potrzebne. Podsumowując, praca w tym miejscu jest traumatyczna. Wpędza ludzi w depresje, zabija w nich kreatywność, pasje, ambicje i utrudnia rozwój. Ludzie którzy tworzyliśmy markę i renomę tej firmy plujemy sobie teraz w twarz. Dla tych którzy zdecydują się na prace w tej firmie, mam dla was jedna dobra radę, znajcie swoje prawa, walczcie o nie, nie dajcie sie zastraszać i szantażować a przede wszystkim nie poświęcajcie sie dla tego pracodawcy własnym kosztem, gwarantuje ze ten wam to w moment zapomni i nigdy nie usłyszycie słów uznania, tym bardziej dziękuje

Halina

Ehhh czytam ten wpis o papierze toaletowym.... Mimo tego zapytam o dawną rekrutacje na pozycję Sprzedawca - Doradca Klienta. Interesuje mnie ile trwa rekrutacja w sumie i czy ktoś wie jak muszą się ubierać takie osoby do pracy?

Hondziarz

Firmę śmiało można nazwać Ikarem. Niby firma pnie się do góry, lecz tak naprawdę cała marka się rozpada. Zero budowania wewnętrznej motywacji pracowników, tak samo w kwestii szacunku. Nieporadny szef nie wie co się dzieje w firmie. Wszyscy pracownicy dostają najniższą krajową a druga część wypłaty pod stołem. Nie polecam pracy w tej firmie, chyba że lubisz marnować swój czas i życie.

Ewelina
@Hondziarz

Ojej, to szkoda że tak jest, ale może jeszcze coś się zmieni na lepsze? Ten brak motywowania = brak premii?

bedis
@Ewelina

z tego co słyszałem od byłego pracownika to tam nie ma premii nawet

Justyna
@bedis

A ten były pracownik dawno odszedł z tej firmy? Bo może podał Ci jakieś nieaktualne informacje i może premia jest (ja tego nie wiem). No chyba, że pracował tutaj niedawno...

Zostaw merytoryczną opinię o So Fly sp. z o.o. - Świdnica

• Jak się pracuje w So Fly sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy So Fly sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w So Fly sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy So Fly sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w So Fly sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

So Fly sp. z o.o.