Franke

Opinie o Franke

Gal

Chciałem pogratulować kreatywności jak wydmuchać pracowników za sobotę 100% up dając im wolny poniedziałek, tłumaczyć przy tym że chodzi o to by pracować produkować ect, a mi sie zawsze wydawało że jak trzeba produkować to należy przyjść jeszcze w poniedziałek i wtorek a nie robić sobie wolne !!! ale ja gupi jestem i nie znam się na nowoczesnym zarządzaniu (hehehe) Jeszcze raz gratuluje, hehe, ..... tylko dlaczego satysfakcje ma zawsze ta druga stron ;)))

Heniu

Jaki pośrednik zatrudnia do franke?randstad poszukuje magazynierow w chylonii,może oni?można bezpośrednio być zatrudnionym?jestem magazynierem ze sporym doświadczeniem(byłem również na stanowisku kierowniczym)i obecnie na magazynach proponują facetowi po 30stce 1500zł na rękę,załamać się można!

pośrednictwo

czy jest możliwośc zatrudnienia w firmie bez pośrednictwa? Z czego co mi wiadomo to pośrednictwo również pobiera swoją część za każdą godzinę pracy pracownika, przez co stawka jest nieco mniejsza.

przyszły pracownik

coś się ruszyło w tej firmie? chodzi o stanowisko spawacza. Nadal stawka 14 zł brutto? Czy coś lepiej? Premie od pierwszego miesiąca? Nadgodziny 50% soboty 100% płatne? Jest możliwość robienia nadgodzin?

No to musiałeś być nieudacznikiem , dobrych pracowników nikt nie zwalnia nawet jak wracają ze zwolnienia . Co do podwyżek to dostają solidni pracownicy i tyle.

Dziadek

I tak jak co roku przed świętami Mikołaja by wykazać zysk puszczą ludzi wolno, na trawę. Może nawet wcześniej gdy wróci 1/3 załogi z Angli, już pewnie tam wyrabiaja 300 % norm nasi ciemni bracia za grosz angielski.

wróżbita

ludzie wyjechali do Anglii niedawno na szkolenia i szukali kogoś na umór, żeby zapchać lukę :) poczekaj aż wrócą... ;]

kindmy

Widać dobrze we Franke sie dzieje bo na koniec roku nie było żadnego narzekania

Steffie

Dobry cyrk! Jechać do Brytoli zarabiać najniższą krajową! Cyrk na kółkach! Wieloletni konkurent z Rugby - H&K Equipment płaci od 11.90 do 16.50 funa za godzinę pracy zależnie od zmiany (dzienna, weekendowa, nocna). Nadgodziny oczywiście 50 i 100%. Wielkie pozdro dla murzynków z polandii :-)

mahu

czytam ostatnie komentarze, czyzby Roman odszedl? czy ktos inny? dajcie info, bo chce wiedziec co sie dzieje w tym cyrku :) nie pracuje tam juz dlugo

rozmyślajacy

Jaki w tej firmie jest fałsz i zakłamanie.Szczególnie na samej górze. Fajni ludzie odchodzą z tej firmy czyżby wszystko chyliło się ku upadkowi. Czy zarząd firmy nie widzi co się tutaj dzieje. Odchodzi ktoś kto miał pojęcie o tym co należy robić i z kim rozmawiać. Teraz to dopiero będzie bałagan. Tak wiem wszędzie dobrze gdzie nas nie ma itd itd ale nie rokuje to dobrze na przyszłość skoro tacy ludzie jak on odchodzą.

Roman

Praca tam jest, ale za psie pieniądze, a o podwyżkach to mozna sobie pomarzyc tylko. Jak sie zapytasz to cie zwalniaja od razu !! Nie polecam !

Bomba

Nie polecam tej firmy, zwlaszcza brygadzisty Roberta. Caly czas chcialby norme z kosmosu, a i tak wiadomo ze sie nie wyrobi tylu mebli na pakowni ile jest w normie. Zreszta za takie pieniadze to na takie cos ma sie wywalone jaja. Najlepiej to by chcial zeby sie zostawalo po godzinach i suma suma rum po 16 godzin harowac jak te niewolnicy. Napieta atmosfera, musisz byc 10 minut przed robota gotowy do pracy inaczej wielkie pretensje czemu punktualnie jestes, a jak 1 minuta spoznienia to juz ostrzezenie, a nastepnym razem wywalaja z pracy !! Zdecydowanie odradzam jeszcze raz i nie pozdrawiam Roberta. Znalazlem na szczescie lepsza robote :D

Spawacz
@Bomba

Praca to nie szkoła jak zaczyna się prace o 6 to o 6 masz być gotowy na stanowisku pracy a nie przychodzisz o 5.59 i idziesz się przrebrać i zaczynasz prace relatywnie o 6.15 , A normy są poto żeby ludzie nie lecieli w ***** z pracodawca , najlepiej wymagac kase ze to ze się stało alebo siedziało bezczynie

Spawacz
@Bomba

PM

Ale podpisując umowę zaakceptowaliśmy regulamin pracy. W którym zobowiązaliśmy się poddania się kontrolom.

Gal

co do przeszukań na bramie osób (plecaków i samochodów) jest to delikatna sprawa: Naruszenie dóbr osobistych Stosowanie tej formy kontroli może stwarzać zagrożenie dla prywatności, godności i innych dóbr osobistych pracownika. Sposób jej realizacji ingeruje bowiem bezpośrednio w sferę intymności danej osoby. Dlatego trzeba rozważyć, czy w danej sytuacji interes pracodawcy, czyli cel, w jakim przeprowadza kontrolę, jest w swoim wymiarze adekwatny, a tym samym uzasadniający naruszenie prywatności pracownika. Niecelowym, a zatem bezprawnym działaniem jest również dokonywanie kontroli osobistej pracowników, jeżeli nastąpiła kradzież przedmiotu, o wartości np 20zł lub którego wymiary uniemożliwiają wyniesienie go poza teren zakładu pracy (np. pod ubraniem, spawarka, zgrzewarka etc). W takiej sytuacji należy stwierdzić, że pracownika nie obciąża obowiązek poddania się kontroli, gdyż czynności kontrolne naruszałyby jego dobra osobiste (prywatność, godność), a nie spełniałyby w istocie swej roli. Więc proponuje umiar i rozsądek, a nie gorączke. Oczywiście naganne jest okradanie pracodawcy z jego majątku, nie ma tu żadnych wątpliwości.

PM

A co czytać regulaminów się nie chce?

Koziol

To jest to w regulaminie Franke czy nie, ta kontrola?

PracownikMiesiaca

Koziol zapoznaj się z regulaminem pracy we Franke.

koziol

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego, przeszukiwanie członków załogi w celu zapobiegania wynoszeniu mienia zakładów pracy jest zgodne z prawem i nie narusza dóbr osobistych pracowników, o ile pracownicy zostali o tym wcześniej uprzedzeni. Ponadto takie przeszukiwanie jest uzasadnione tylko wtedy, gdy służy ochronie interesu prawnego pracodawcy, a ten jest na tyle ważny, że warto ryzykować naruszenie dóbr osobistych pracownika. Co ważne, pracownicy nie muszą na taką kontrolę wyrazić zgody.

Senior

Do były pracownik, trzeba było poczekać na święta i na Mikołaji w czerwonych koszulkach co by się odprowadzili do szatni. W innych firmach człowiek na wejściu się dowiaduje o zwolnieniu u nas ludzi poszcza się wolno na 30 min przed końcem pracy bo szkoda dniówki.

firma to jest jakiś żart. wymagają aby pracować 7 dni w tyg po 12h a jak tego nie robisz to jest dziwny i niedobry. Wszyscy na początek dostają 12 zł/h brutto i obiecują podwyżki. Dużo ludzi nawet po 4 miesiąch nie dostała grosza więcej.

Zostaw merytoryczną opinię o Franke - Gdynia

• Jak się pracuje w Franke?

Zobacz opinie na temat firmy Franke tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franke?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franke?

Kandydaci do pracy w Franke napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franke