Franke

Opinie o Franke

Kuchnia

Pracowników ogółem jest ok 200, rada pracownicza nie spełnia swojej roli. Zresztą co oni mogą, porozmawiają, ponarzekają i rozejdą się na stanowiska. Może związki zawodowe lepiej by funkcjonowały, musiałby ktoś z zewnątrz trzymać piecze nad pracownikami w tej firmie i dbać o ich interesy.

Dronka
@Kuchnia

No właśnie, Rada Pracowników ma tylko prawo wydawania opinii do tego co postanowi pracodawca a Związek Zawodowy ma ustawowe prawo decydowania o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalny a pracodawca ma obowiązek prowadzić konto i przesyłać Związkom rozliczenia, prócz tego to Związek Zawodowy ustala Regulamin Pracy czy Wynagradzania i pracodawca bez zgody Związków nie może sam podejmować decyzji, więc chyba warto się nad tym zastanowić? Po za tym czy to normalne, żeby pracować kilka lat w jednej firmie i ciągle być zatrudnionym przez firmę zewnętrzną? Przecież taki pracownik jest wyrobnikiem i ma tylko obowiązki a żadnych praw!

Dronka

Ilu pracowników jest u Was ?

Jarek

Związki zawodowe ? czyje problemy ? na przykładzie podobnym na południu Polski - gdzie byli górnicy biurowi i ludzie na śmieciowych umowach pod ziemią. Rada pracownicza u nas też z racji tego że układ biurowy ma w większości prawdziwe umowy o pracę ustawia firmę pod siebie, związek zawodowy też przejmą. Prawie dekada mija jak zrobiono porządek na hali, rewolucja zastąpienie umów o pracę substytutem pracownika produkcyjnego. To nie był przypadek, takie są strategie zarządzania i przejmowania firm dla siebie. Etat-posada-stanowisko to też dobro które ma określoną wartość na rynku pracy za bramą firmy.

dronka

Załóżcie sobie związki zawodowe i po problemie. Kontakt: i.osenkowska@solidarnosc.gda.pl

Jarek

Co za cisza, taka firma wszyscy ciężko cisną po 12 godzin. Ale spoko już Grudzień się zbliża i sobie odpoczniecie, rok temu się wam upiekło. Widział ktoś robotę z Anglii na stołach ? no właśnie stare czasy wracają.

Jarek

Amant z WS'ów zdemaskowany !!! jakoś go ostatnio nie widziałem może siedzi w ciupie za potrącenie zwyrola. Ciekawe kariery w firmie jednego i drugiego, tyle mieli do powiedzenia zanim nie zaczęli cie przebierać w ciuchy lepszych. Inne kolory i koszulki polo, kariera w rytmie disco-polo dosłownie. Trzeba się wysławiać nie tyle co prosto co prymitywnie i dostajesz koszulkę z elastycznym kołnierzykiem. Tak to u nas jest.

maślak

jak zawsze standart 15 sierpnia święto dniem w którym firma pracuje przykaz z góry zawsze jak jest święto to pali im się wokół D..y

Czerwonka
@maślak

Za darmo nikt tu nie pracuje

stary S
@Czerwonka

NIe pracuje tylko tyra za marne grosze. Wróciłem właśnie z wakacji na Bali wiesz Czerwonka pięciogwiazdkowy hotel, ocean ,surfing ,nurkowanie ,wycieczki na słoniach takie tam pierdoły. Stać mnie...................bo nie pracuje już we FRANKE . Pozdrawiam

Jarek

Jooo fachowcy to ci co wylizali nie jednego rowa by sie wyrwać z produkcji, bo w ich mentalność fizyczna praca jest dla podludzi którymi się brzydzą. 18-20 zł brutto ? dlaczego nie bochenek chleba albo litr mleka czytam kilo cukru, taniej by było !!!

Pogromca Zwyrola

Wgl ma tą firme to teraz można tylko się zesra*.I taka jest prawda.Za te grosze co płacą.Fachowców nie szanują zwalniają nowych przyjmują.Tam jest ekipa wyżej kolesiostwo które razem kończyło podstawówki bo o szkołach wyższych nie ma co mówić (internet power) i magister jest.Wystarczy podsypać.Tyle że to wychodzi.Tak jak w Pana przypadku Panie Jarosławie J.Debilizm brak szacunku do ludzi i 0 inteligencji.Waliło syfem po stołach podczas szlifowania u kilku pracowników obok a gdy zwrócono się do niego o zabudowe stanowiska szlifierskiego stwierdził że dla jednego budował nie będzie a po za tym wyciąg tego nie wciągnie bo pył jest za ciężki HA HA HA a obok stoi szlifiernia na której są narożniczki szlifowane o tyle.Gdzie tu kurw* rozum.Dla mnie idiotyzm roku.Albo jak można powiedzieć że szlifierz to nie jest fach gdy 90% w tej firmie komponentów szlifowałem bez problemu i ze jak się chce więcej zarabiać to trzeba mieć spawacza.HA HA HA nastepny kurw* absurd gdzie szlifierz ma 18 a spawacz 20 brutto....tylko debil bez szkoły może tak powiedzieć.

Mist
@Pogromca Zwyrola

Piotrek to ty ? liderowanie ci nie miłe ? Skoro Zwyrol został wyeliminowany może ty będziesz nosił ciuchy po nim, te same nie prane. Jesteś zerem a nie pogromcą i słoma ci się sypie z onuc.

Jarek

Każde zdobycie dóbr przy zerowych kosztach produkcji jest kradzieżą, bo pieniądze nie biorą się znikąd kogoś trzeba wyportkować. U nas się płaci jak najmniej by sięgnąć ideału cwaniactwa, zatrudnia się ukraińców. Dlaczego do biur nie zatrudnić ukraińców, na dzień dzisiejszy nawet na ukrainie obsługa komputera wśród młodych jest powszechna. HR i IT to bodaj że najprymitywniejsze dziedziny - parafie - sekty ĄĘ.

Jarek

Się czepili byle czego, NIKa na forum. Trzeba być strasznie prymitywnym by wyciągnąć wniosek że kolesia z butki w ogóle interesuje ten kibel za jego plecami. To (jakiś) mistrz co nauczył się niedawno obsługi klawiatury spłodził ten dziecinny text, mundurki kapcie itp. Apele i uwagi w dzienniczku.

Jarek

a było już tak cicho, w końcu bunt :) Oni nie mogą więcej płacić po tym jak potworzyli tyle fikcyjnych stanowisk pracy, nie wspominając kosztów papieru oraz tonerów do drukarek. A kierownik jest chyba tylko jeden na produkcji i on już swoje na ściemniał przy stole w innych czasach (czasach luzu i zabawy na produkcji) i dlatego kaizeny robi pod kontem własnych doświadczeń życiowych. Nocna zmiana pokazuje wprost kto jest potrzebny by ten biznes się kręcił, reszta tego barachła powinna iść w ślady Wojtka.

Gal

to prawda firma, a może polscy decydenci o wynagrodzeniach nie chcą płacić dobrych pieniedzy, nagradzaja tylko tych co donoszą na kolegów, dostają wtedy co roku podwyżki, reszta jak zwykle, sladowo, a jak chcesz zrobić kariere i dostać wyżej niż starzy pracownicy, to polecam nagrywanie kolegów telefonem kom. którzy staną na chwile aby odpocząć, wtedy sukces gwarantowany, i wysokie apanaże, oczywiście piszę o produkcji !!! być może się to zmieni bo już murarzom z ukrainy zaczynają płacić po 30 zł za godz. i jak kierownicy nie będą chcieli sami stawać przy stołach i pracować po nocach, to będą zmuszeni podnosić wynagrodzenia !!!!!! bo już polskie firmy na dzien dobry hutnicza siłowniki, daje 4000 brutto

Pogromca Zwyrola

Sranke a nie franke.Firma przejsciowa do przyuczenia sie i spierdolenia z niej.Spawacz zarabia 20 zl brutto po 2 latach pracy.A majtrowie szkoly maja pokonczone przez internet i wszyscy trzymaja gleboko palec w (usunięte przez administratora) quot; Pieskowi " i (usunięte przez administratora) sie znaja na robocie taka prawda.Tylko kaizeny potrafia robic zeby (usunięte przez administratora) czas i srube (usunięte przez administratora) Nie polecam tej firmy omijajcie szeroko.

Gal

Chciałbym zadać pytanie, ? co myślicie o dwóch panach którzy wymyślają wstrzymanie wysyłanie ludzi na urlopy w lipcu, oczywiście wiemy o jakim podejściu do pracownika to świadczy, wiemy również że znajdzie się zaraz, michałek :))) który będzie bił brawo takiej decyzji, ale dlaczego nie można ewentualnych planów rozwiązywać w prosty sposób, chociażby podzielić te plany na nadgodzin w poprzedzających miesiącach, nie można mieć mleko i wypić mleko !?!?

rob

z tego co wiem to szału tam nie ma.. w pon dowiedujesz sie ze w nd wyjerzdzasz do Włoch na szkolenie bo przejmuja firme i nic ich nie obchodzi ze nie mozesz.. cyrk

Franek

Ale tak na serio jak tam podwyżki, bo to termin ? jest szał czyli po 300 czy po 50. Jak tam bannderowcy już majstrują ?

bp

Szanowny Panie "kloszardzie" raczy Pan wybaczyc ze nie odpowiadalem lecz bylem zajety . Normalnie serce sie raduje gdy czytam takie slowa uznania. Dziekuje bardzo. Jednak pragne zauwarzyc jedno mi chwaly nie ujmuje moj analfabetyzm a Panu i owszem. Za przeproszeniem nie dobrze gdy ktos sr.... wyrzej niz du...... ma. Cos mi tu pachnie choroba trawiastych spodni ??? Pozdrawiam serdecznie . Ps- prawdziwy pracownik tej firmy w zyciu nie obrazil by sie na to co napisalem bo to prawda chyba...... ze jest mientki.

kloszard

@bp jeśli wyrażasz swoje zdanie, najlepiej napisać to poprawnie, krytykujesz pracowników tej firmy a jesteś analfabetą

błoto

to tam już jak tak samo "cudownie" jak w AIC? :)

Zostaw merytoryczną opinię o Franke - Gdynia

• Jak się pracuje w Franke?

Zobacz opinie na temat firmy Franke tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franke?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franke?

Kandydaci do pracy w Franke napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franke