Opinie o Ing Bank Śląski S.A. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Ing Bank Śląski S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ing Bank Śląski S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ing Bank Śląski S.A. w Katowice

Avi

aplikował ktoś na staż do oddziału korporacyjnego? Jak wygląda proces rekrutacji oraz jakie jest wynagrodzenie?

Obsługa klienta

Aha- zapomniałam jeszcze o durnowatych karteczkach rozwieszonych w socjalu typu: "satysfakcja klienta najważniejsza" "edukuj klienta" czyli "wciskaj klientowi fundusze inwestycyjne" :D jak komuś nie idzie to przyjeżdża pseudotrener, z którym trzeba odgrywać idiotyczne scenki sprzedażowe, które oczywiście są oceniane i nie mają ŻADNEGO przełożenia na faktyczną rozmowę z klientem. Scenki z dyrektorem to też norma. Kontrola na każdym kroku, sprawdzanie pracowników jak złodziei. Procedury nie mające zastosowania w rzeczywistości bo nie ma na nie czasu, klienci się niecierpliwią i denerwują ING pokazuje się jako przyjazna firma dla pracowników ale tak naprawdę czuje się tam człowiek jak (usunięte przez administratora) Nie wiem jak wygląda to w centrali banku, z tego co wiem dużo lepiej. Prawda jest taka że każdy marzy żeby stamtąd uciec.

zainteresowanaING

cześć chciałabym startować na specjaliste ds. operacyjnych. Jakich zarobków powinnam się spodziewać?

Ktoś
@zainteresowanaING

4300 brutto na początek tak w widelkach wygląda ta kategoria

Czarna

Na pewno nie licza sie ludzie-pracownicy. Klienci owszem. Zespół sie stara ale wyscig co dziennie, nerwowa atmosfera. Wyroznienie to pochwała emailowa lub czekolada od przełożonego, ktory zmienia sie non stop. Cały czas musisz udowadniać że jesteś super. Natłok obowiązków, płaska struktura, nie doceniani starsi stazem pracownicy, ich pensje stoja w miejscu, obawiaja sie zwolnien, traktowani jak powietrze. Elerningi, szkolenia, scenki, duży nacisk, pranie mózgów. Jezeli sa podwyzki po paru latach najwyzszych wynikow, dostajesz max 200/300 pln brutto. Nie zawsze dostaje je pracownik najlepszy sprzedazowo tylko widzi mi sie menagera. Kontrole, sprawdzanie pracownikow. Firma robi wszystko zeby pracownik sie z nia utozsamial i uwazal bank za najlepszy na świecie, ale tak naprawde kasa stoi w miejscu, robisz dochod pracodawcy a w zamian nic nie zyskujesz, nie ma mozliwosci awansu (z mlodszego specj. na starszego 200pln brutto wiecej i tyle) Mijaja lata i nawet nie maja godności dac Ci odprawy tylko wymyslaja smieszny powód i Cię zwalniaja. Zatrudniaja mlodego, ktory az rwie sie zeby wykazac ale tak naprawde to jest tak samo. Ten kto ma miec spokojniejsze stanowisko i lepsze pieniadze to juz tam jest od dawna i jest nie do ruszenia, robi mniej i zarabia wiecej, reszta musi sie scigac i tak nic z tego nie ma. Moze zarobki nie sa minimalną krajową ale pracownicy potem sa kompletnie nie doceniani. Mamieni ladnym,nowoczesnym wystrojem oddzialow, niby super zasady wew. organizacji ale wszyscy maja Cie za nic, góra odcina sie od dolu, nie ma przejsc. Piekielko, ktore niestety z czasem wychodzi. Nie licza,sie pracownicy, brak szacunku.

Wysłałem CV, na odpowiedź czekałem ponad 2 tygodnie, po 2 tygodniach zadzwonili do mnie z HR i umówiłem się na rozmowę telefoniczną. Pytania o moje CV, doświadczenie, co sprawiało trudności itd., miałem dostać informację zwrotną w ciągu tygodnia. Niestety czekałem kolejne 2 tygodnie, zadzowniłem zapytać na jakim to jest etapie i dowiedziałem się, że kierownik prowadzi rozmowy i w następnym tygodniu będzie informacja. Ostatecznie zostałem zaproszony na 2 etap, który odbywał się przez MS Teams na którym menadżer opowiadał o firmie, o tym czym jego dział się zajmuje, zapytał o moje oczekiwania itd. Obie rozmowy przebiegały miło, byłem zadowolony. Kolejny tydzień czekania i później telefon z podziękowaniem i informacją, że zdecydowali się na kandydata z większymi umiejętnościami i doświadczeniem. Cały proces rekrutacji trwał z 1,5 miesiąca.... do tego na rozmowach rekrutacyjnych nikt nie sprawdził moich umiejętności w żaden sposób a później info, że ich nie mam. Nie wiem czy jest sens marnować czas...

o cv, o doświadczenie, typowe pyt rekrutacyjne

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
logo firmy Application Specialist (Field)
Alpha Omega Engineering
logo firmy Asystent projektu
CP Consulting Engineering Services
Ulka

ING Bank Śląski ma opinię dobrego pracodawcy. Może trzeba zacząć doceniać takie firmy?

albaroza
@Ulka

jestem z konkurencji, myślę o przejściu do ING zarabiam 4000 brutto nie licząc premii,nagrody rocznej , trzynastki jako doradca detaliczny czy w ING mam szansę dostać więcej

aNIA
@albaroza

Nie

Honorata
@aNIA

Czy jesteś pracownikiem Ing Bank Śląski? Jeżeli tak, to proszę Cię żebyś napisała więcej na temat warunków zatrudnienia. Czy poza zasadniczym wynagrodzeniem, można liczyć na dodatki pozapłacowe? Mam na myśli na przykład kartę przedpłaconą, prywatne ubezpieczenie medyczne lub dofinansowanie do karty sportowej. Takie aspekty są często brane pod uwagę przez osoby poszukujące pracy.

@Honorata

W Oddziale cały rok pracuje się za gołą podstawę, premia jest roczna, plany wysokie. Premii możesz nigdy nie zobaczyć, albo dostaniesz grosze.

Xyz
@Ewa

A jak z planami? Jak rozliczana jest sprzedaż?

Świnka skarbonka

MINUSY: - praca w weekendy (oddział północ Warszawa) - wieczne kolejki do dwóch stanowisk kasowych rodem z PRL - chaos i natłok poirytowanych kolejkami klientów z powodu zamykania sąsiednich oddziałów gotówkowych sprawia przemęczenie i stres o jakim nie wiedzą nic grube ryby kilka pięter wyżej - "góra" oderwana od rzeczywistości ciśnie oddziały o mocno naciągane plany, ale sama nie ma na ich realizację żadnego planu...po prostu ma się zrobić i już... Nie robi się to wyślą "Judasza" co by wytknął co jest bee w placówce, a potem zrobił szkolenie o tym "jak być powinno" metodami rodem z przedszkola (przyklejmy karteczki samoprzylepne z pytaniami do tablicy, odegrajmy scenki sprzedażowe) - premia tylko raz na rok i to taka, że zabija śmiechem - wiecznie jakieś e-learningi na które nie ma czasu i wykonuje się je z musu, a i tak nic nie wnoszą (przeklikane i do przodu!) - kretyński system oceniania pracowników, chyba jedynie po to by zdemotywować do pracy - niewielkie szanse na rozwój po szczeblach kariery wzwyż oraz podwyżki - "sprinty" majowe/lipcowe/itp. czyli wyścig szczurów we wciskaniu największej ilości kart/ubezpieczeń/funduszy, z których i tak nic nigdy nie dostaniesz oprócz pochwały w mailu - ciągły brak wystarczającej liczby pracowników w oddziale (nowi ludzie szybko wymiękają i odchodzą co nikogo nie dziwi) PLUSY: - fajni, pomocni i normalni ludzie oraz dyrektor oddziału - podstawa lepsza niż (u niektórych) z konkurencji - benefity w postaci karty sportowej lub voucherów do kin i sklepów albo jak kto woli dofinansowanie do wakacji (ale kokosów nie oczekujcie...symbolicznie - choć lepszy rydz niż nic :-) ) - szkolenia wstępne tzw. START w Katowicach super sprawa pod względem poznawanych tam ludzi, organizacji wyjazdu oraz noclegu i trenerów...aż szkoda że można "wystartować" tylko raz :-) - brak uwiązania długoterminową umową pod karą poniesienia kosztów za szkolenia i certyfikaty w przeciwieństwie do konkurencji (biorą to ryzyko na siebie) - kawa, woda, przerwa na papieroska...przerwa na normalny obiad, a nie jakieś tam wyścigi po wrzody żołądka - grafik w systemie trzech zmian (można się dogadać i jak trzeba jest się z kim zamienić) - pomocni starsi koledzy i koleżanki w oddziale - nieocenione(!) wsparcie callcenter dla pracowników oddziałów w codziennej pracy - możliwości rozwoju (choć bez awansu) jeśli ktoś chce się wyspecjalizować np.w hipotekach, leasingach lub innej opcji w nadziei na ucieczkę z oddziału - paczki świąteczne - dodatkowe pieniężne indywidualne nagrody uznaniowe (ocenia bezpośredni przełożony) po ocenie rocznej dla pracowników za najlepsze osiągnięcia - wyjścia integracyjne

Honorata

Ing Bank Śląski stworzył interaktywny test w którym możecie sprawdzić, czy pasujecie do zespołu. (usunięte przez administratora)Polega na wyborze jednej z dwóch opcji w przygotowanych dylematach, ponieważ według firmy o człowieku świadczą dokonane wybory, a nie umiejętności. Czy sprawdzaliście siebie w tym teście przed rekrutacją?

pozdrawiam
@Honorata

(usunięte przez administratora) test, którego wynik nie ma żadnego wpływu na zakończenie, zawsze jestem świetny i pasuje do zespołu, HR powinny się wziąć za zaopiekowanie się pracownikami i kandydatami a nie takie bzdety...

tech

IT spoko. Stawka rozsądna i dają szanse młodym ludziom po studiach lub nawet w trakcie. Platforma benefitowa w skład której wchodzą opieka zdrowotna, system punktów wymienny na kartę sportową OK system, z dopłatą zależną od stawki, ale niezbyt wielką (większość ludzi dopłaca 10 zł). Atmosfera jak na korpo bardzo w porządku.

Kreosfera
@tech

Czy można prosić o kontakt do działu HR? Organizuję szkolenia dla pracowników redukujące poziom stresu, poprawę stanu zdrowia i eventy rodzinne. Z góry dziękuję za podpowiedź.

Lolka87
@tech

IT może idzie do przodu i potrzeba specjalistów. Ale jeśli chodzi np. O księgowość, to przyjmują ciągle ambitnych stażystów z obietnicą, że ich zatrudnią, a jak przychodzi koniec stażu, to po prostu nie przedłużają, dziwić się: Czego Ty jeszcze chcesz?!

Zawiedziona
@Kreosfera

Poszukaj kontaktu na Linkedin.

Bart

Bank ING-(usunięte przez administratora), nikomu nie polecam. Koleżanki chodzą jak święte krowy., jak maja podejść do klienta , a potem wielkie obgadywanie.

Padawan

Witam wszystkich. Jestem osobą z kilkuletnim letnim doświadczeniem z zakresu sprzedaży B2B, w pracy przewija mi się sporo zagadnień związanych z marketingiem. Zastanawiam się nad "wskoczeniem" do ING, do pracy związanej własnie z marketingiem, jest nawet aktualnie ogłoszenie na Senior Marketing Specialist. Czy ktoś mógłby coś więcej napisać o tej pracy? Jak wyglądają zarobki w tym dziale/na podobnym stanowisku? Będę wdzięczny za pomoc.

INGpracownik

Jak najbardziej polecam. Pracuję w centrali, w operacjach, więc ciężko mi powiedzieć, jak to wygląda od strony oddziałów. Natomiast z mojej perspektywy jest to super pracodawca, fajne zarobki, przełożeni luźni, brak presji. Jak długo robisz, co do ciebie należy, nikt się nie czepia. Minusem jest dosyć wysoka średnia wieku pracowników - ale to wiadomo, subiektywna sprawa, dla innych może to być zaleta. Tak, czy inaczej, zdecydowanie polecam.

Zestresowana
@INGpracownik

A w jakim dziale? Bo u mnie nerwicy sie nabawilam, blagam o odpowiedz

Lejdiss

A ja polecam :) rok minal i dalej mi sie podoba. Najwazniejsza to dobra ekipa :) zarobki mi odpowiadają. Plany sa do zrobienia jak się chce. Jedynie co wadzi to wysoki % na bonus ;) pracownocy wiedza o co chodzi..:)

@Lejdiss

A co mi powiesz na temat umowy na jakiej pracujesz? Zlecenie, uop na czas określony, nieokreślony, jakie były okresy próbne?

ala
@Lejdiss

jak Ci minie 17 lat to pogadamy. Pracowałam 17 lat-w ciągu 17 minut mnie zwolnili. nigdy więcej tego szamba. teraz prowadzę swoją firmę i mam jak w raju....

Zadowolonyklient

Jak pracuje to proszę ją pozdrowić z granatowego jachtu z St. Tropez o nazwie " My Choice" :)

Zawiedziona

Taka fajna firma a z mojej perspektywy w ciagu ostatniego roku tak sie pogorszylo. Jak zredukowac etaty bez odpraw dla pracownikow? Przoduje w tym HR. Atmosfera i dzialania takie, ze tyle wartosciowych osob ze lzami sie zwolnilo :( juz nie mam poczucia, ze licza sie ludzie. Moje sugestie dla Ing Bank Śląski S.A.: Potrzebujecie zmniejszyc ilosc etatow? Nie zmuszajcie ludzi by sie sami zwalniali, nie wydluzajcie atmosfery niepewnosci, nie szukajcie na sile tego co w ludziach zle. Pozegnajcie ich z godnoscia i z naleznymi odprawami.

Inggggggg

Atmosfera super :)

Magdalena

Jest OK!

Renka

Witam, Mam pytanie czy do mlodszego specjalisty w ING potrzebne jest wyksztalcenie srednie z matura czy bez?

Bożenka

Wiele lat byłam pracownikiem ING Banku, sieci detalicznej. Praca jak w każdym banku tj liczy się tylko sprzedaż, bez znaczenia jest co wiesz, jak to robisz, masz mieć i wtedy jest przez jeden dzień pięknie. Jak w każdej korpo sprzedażowej nie ma znaczenia, że tydzień temu odniosłeś fantastyczny sukces sprzedażowy, a firmie oddałeś parę ładnych lat życia, liczy się tu i teraz - czyli typowy wyścig szczurów więc jeśli macie duży dystans do pracy i kochacie wyścig szczurów to gorąco polecam, będziecie czuć się fantastycznie. Oczywiście funkcjonuje ideologia dopisana do bytu w firmie tj. jak wspaniałą jest to instytucja i jakimi etycznymi normami się kieruje, że uczciwość i zdrowy rozsądek, i że wy jesteście fantastyczni i firma was niezwykle ceni ( głównie słownie). Poza tym dowiecie się, że" macie dostarczone najlepsze narzędzia do realizacji wyznaczonych celów" tj mają najlepsze produkty na rynku:/. Niestety duża część pracowników oddziałów nie jest w stanie tego weryfikować bo skończyła turystykę bądź dietetykę w wyższej szkole lansu i balansu, i nie ma wiedzy ekonomicznej, a często brakuje im chęci do samodzielnego poszukiwania informacji ( poza tym wiedza w sprzedaży nie pomaga :). Jest jeszcze tajna broń szefa tj do oddziałów, dla "wątpiącyh" docierają "wewnętrzni trenerzy "od wszystkiego czyli od niczego, ich głównym zadaniem jest wsparcie pompowania sprzedaży. Co oni potrafią opowiadać... oj! No, ale jak napisałam oni znają się na wszystkim... Podsumowując - z całym przekonaniem mogę polecić pracę w ING Banku ( nie miejcie złudzeń w innych bankach "na froncie" jest tak samo) osobom które kochają rywalizację, są niezwykle zdeterminowane w działaniu, za wszelką cenę chcą osiągnąć cel. Jeśli jesteś wyjątkowo kreatywny i wykombinujesz sobie mocno niestandardowy sposób realizacji jakiegoś zadania (na granicy albo trochę poza zasadami etycznymi firmy, ale nic ci się nie wysypie to szef nie będzie wnikał, a ty będziesz królem tego balu,( np jest jakaś akcja miesiąca i niemal wszyscy w Polsce mają czegoś tam 3 , 4 albo 5, a jakaś jednostka ma 108 to nie budzi wątpliwości to oznacza że się da , a jak? A co to kogo obchodzi? Wszyscy mają mieć 112:) chyba, że coś się wysypie np reklamacja naprowadzi na faktyczną praktykę no to wtedy może być trochę cieplej, ale póki nie ma dymu...). Na pewno dobrze poczują się tu osoby, które kochają gonić za ma za marchewką wiecznie wiszącą na kiju ( roczne premie, - konstrukcja zmniejszająca prawdopodobieństwo ich wypłaty w porównaniu do poprzedniego systemu, zawsze tak robili - ile razy szeregowy pracownik miał szanse aby dorobić premią to zmieniali system na aby to prawdopodobieństwo zmniejszyć :)) Bardzo popularne są awanse za którymi pieniądz nie idzie... poziome takie:), ja tak serio! Od niedawna wynagrodzenie doradcy rozpoczyna się od 4000,00 brutto, negocjujcie ile się da po na kolejną podwyżkę można długo czekać. To, o czym pisałam dotyczy tzw frontu (to nie tylko oddziały) natomiast centrala to już inny świat... Wszystkim zainteresowanym życzę spektakularnej sprzedaży i satysfakcji, powodzenia.

NadalWing
@Bożenka

Bożenko...szacun :) trudno coś dodać chociaż... dużo wnosi też czynnik ludzki czyli bezpośredni przełożony, albo pomoże albo Cię wykończy.

Bożenka
@NadalWing

Tak, ale chyba "normalni" przełożeni zbyt długo stanowiska nie piastują, wiem, bo miałam i takich, ostatniego t eż mi zdegradowali. Walcz dzielnie!

Waldi

Tak rzadko piszecie na forum, że musi sie tu dobrze pracowac

Ona

Dają ogłoszenie z informacją, że forma zatrudnienia to umowa o pracę po czym po jej zakończeniu (6 miesięcy) otrzymuje się tylko i wyłącznie umowę na zastępstwo. Absolutnie nie polecam. Dla nich nie liczą się ludzie.

Zostaw merytoryczną opinię o Ing Bank Śląski S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Ing Bank Śląski S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Ing Bank Śląski S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 149.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ing Bank Śląski S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 6 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ing Bank Śląski S.A.?

Kandydaci do pracy w Ing Bank Śląski S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ing Bank Śląski S.A.