Opinie o Ing Bank Śląski S.A. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Ing Bank Śląski S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ing Bank Śląski S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ing Bank Śląski S.A. w Katowice

wiktoria1234

Dzień dobry, jestem studentką 3 roku ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i w ramach pisanej przeze mnie pracy licencjackiej chciałbym zbadać poziom społecznej odpowiedzialności biznesu w polskich bankach komercyjnych na przykładzie Banku ING. W związku z tym zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie przez Panią/Pana poniższej ankiety, co pozwoli mi uzyskać niezbędne dane. Ankieta jest całkowicie anonimowa, jej wypełnienie nie zajmie więcej niż 5 minut, a uzyskane wyniki wykorzystane zostaną przeze mnie jedynie w celach naukowych. Będę niezwykle wdzięczna za wszelką pomoc udzieloną w tym zakresie! (usunięte przez administratora) Serdecznie pozdrawiam

Luzik

Ludzie to są śmieszni szukają pracy w banku i dziwią się że muszą zakładać konta oferować kredyty itp. to tak jakby lekarz się dziwił że musi leczyć, kucharz że musi gotować czy kolejarz że musi jeździć pociągiem. Ludzie jak wam tak źle to zróbcie miejsce innym można iść np na kasę do biedronki tam spełnią się wasze marzenia

Luzik

Ja od kilku lat mam konto w ING i jeszcze nie widziałem żeby tam się ktoś spieszył z obsługą klienta i wykonywał jakieś plany. To wymarzony bank do pracy także pod względem zarobków nie wiem gdzie dostaniesz 4200 na start chyba w najstarszej branży świata.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Ing Bank Śląski S.A.?

Awanse poziome. Brak pionowych

Wysłałem CV, na odpowiedź czekałem ponad 2 tygodnie, po 2 tygodniach zadzwonili do mnie z HR i umówiłem się na rozmowę telefoniczną. Pytania o moje CV, doświadczenie, co sprawiało trudności itd., miałem dostać informację zwrotną w ciągu tygodnia. Niestety czekałem kolejne 2 tygodnie, zadzowniłem zapytać na jakim to jest etapie i dowiedziałem się, że kierownik prowadzi rozmowy i w następnym tygodniu będzie informacja. Ostatecznie zostałem zaproszony na 2 etap, który odbywał się przez MS Teams na którym menadżer opowiadał o firmie, o tym czym jego dział się zajmuje, zapytał o moje oczekiwania itd. Obie rozmowy przebiegały miło, byłem zadowolony. Kolejny tydzień czekania i później telefon z podziękowaniem i informacją, że zdecydowali się na kandydata z większymi umiejętnościami i doświadczeniem. Cały proces rekrutacji trwał z 1,5 miesiąca.... do tego na rozmowach rekrutacyjnych nikt nie sprawdził moich umiejętności w żaden sposób a później info, że ich nie mam. Nie wiem czy jest sens marnować czas...

o cv, o doświadczenie, typowe pyt rekrutacyjne

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
logo firmy Application Specialist (Field)
Alpha Omega Engineering
Beata

Cześć. Jak oceniacie prace na stanowisku doradcy klienta ? Na jakie zarobki maksymalnie można liczyć ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Grzegorz

Ja akurat mogę polecić pracę w IT, dostałem takie wynagrodzenie jakiego oczekiwałem, nie mam za dużo stresu w pracy, teraz praca zdalna w 100%, zobaczymy co będzie jak minie koronowirus, bo (usunięte przez administratora)z tego co mi się wydaje nie jest zwolennikiem pracy zdalnej.

@jj

Dzień Dobry, ja chciałam zapytać o wynagrodzenie podczas stażu, za wszelkie informacje dziękuje

@aGA

Witam, jak wygląda praca na stanowisku: Specjalista ds. obsługi przedsiębiorców? Czego mogę spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej ? Jakie zarobki?

biznesowa
@@aGA

tez jestem zainteresowana

Nemezis

Hej chciałam zapytać o zarobki na stanowisko specjalista obsługa kasowa chodzi mi stawkę brutto. Jak wygląda z premia na tym stanowisku. I za co występuje. Dziękuję za pomoc!

Kaskerka
@Nemezis

Na start 4000. Ja 3 lata pracuje to już więcej mam. Premia raz w roku

Byłem zatrudniony w punkcie bankowym ING Express, prowadzonym przez agencję blue idea Punktem bankowym można nazwać te miejsca tylko w teorii, bo w praktyce jest to jeden wielki żenujący ściek. Pół biedy w galeriach o sporym ruchu, gdzie da się w miarę normalnie pracować. Jednak Blue idea lubi oszczędzać i wynajmować miejsca w galeriach, gdzie przechodzi 10 osób na godzinę, w tym dwóch ochroniarzy, sprzątaczka i czterech bezdomnych mieszkających w galerii (tak było, nie zmyślam). Punkty w takich norach mają praktycznie takie same plany jak w miejscach, gdzie jest 40 razy więcej osób, dodatkowo w lepszych miejscach połowa planu robi się sama na klientach "przychodzących". Regionalny i kierownicy lubią robić nadzieję na przeniesienie punktu w lepsze miejsce (po np, kilku miesiącach z dobrymi wynikami), ale jakimś cudem zawsze akurat galeria zmienia zdanie i np piąty raz z rzędu i pracownicy dalej zostają w starym miejscu. Regularne obcinanie prowizji i zwiększanie planów to żadne zaskoczenie dla pracowników. Firma bardzo lubi obcinać premie za pewne produkty i wprowadzać następnego miesiąca niesamowity konkurs, dzięki któremu można zarobić mniej niż w poprzednich miesiącach wykonując więcej czynności. Szanse na rozwój w tej firmie to też jakaś kpina, wystarczy być na dobrej galerii i każdy nieudacznik zrobi warunki do "awansu" po prostu przychodząc do pracy. Na gorszych galeriach można pracować jak głupi i nie dostanie się awansu (czyli jeśli dobrze pamiętam jakieś 300zł brutto do podstawy :D, podstawa minimalna krajowa) bo "konta są zbyt mało jakościowe", a przecież bankowi zależy na jakości i zadowoleniu. W praktyce na gorszych galeriach nie jest możliwe utrzymanie jakiejkolwiek jakości i zadowolenia klientów. Aby zrobić chociaż minimalny plan i zarobić normalne pieniądze trzeba wciskać konta na (usunięte przez administratora) każdemu, od kogo można wyczuć chociaż cień braku asertywności. Firmie zależy na tym, żeby zatrudniać młodych ludzi bez doświadczenia, którzy pozakładają konta rodzinie, a po zauważeniu że są traktowani jak śmieci zarówno przez bank, jak i "agencję" (nie wiem jak nazwać ten śmietnik) zwalniają się. Ostatnia sprawa to premie świąteczne, na myśl o których można dostać wylewu. Każdy sześcioosobowy zespół dostaje raz w roku maila ze zdjęciem choinki z życzeniami (chyba pierwszy wyniki z google grafika) oraz powalającą kwotę 150zł dla całego zespołu na wyjście integracyjne. Oczywiście podstawa i prowizja jest taka sama dla każdego, nie ważne czy pracuje tam miesiąc, czy 5 lat. Warto też wspomnieć o tym, że niektóre punkty były tak złe, że nie było chętnych nawet na kierownika. W jednym z nich ostatecznie zatrudniona została osoba, która chyba jako jedyna się zgodziła. Człowiek bez jakichkolwiek kompetencji, z IQ poniżej dna, wieśniaczka przeklinająca przy klientach nie mająca nawet matury był wyborem na kierownika placówki reprezentującej bank (Gratulacje!!!) Jedynym plusem tego szamba jest to, że jest tam sporo świetnych ludzi, niestety normalni ludzie tam nie wytrzymują zazwyczaj więcej niż roku/ dwóch. Nie piszę tego z perspektywy kogoś, kto jest sfrustrowany bo mu nie wyszło, spędziłem tam 2 lata, byłem jednym z najlepszych pracowników w regionie. Zwolniłem się już wiele miesięcy temu i patrzę na to z perspektywy czasu. Myślę że bank ING powinien przemyśleć to, czy chciałby aby tak wyglądało traktowanie ludzi ich reprezentujących. Podsumowując, jedyny sens zatrudnienia w tym ścieku to wpis do CV aby łatwiej było się zatrudnić w jakimś banku po kilku przepracowanych miesiącach. Polecam każdemu kto chciałby być wyzyskiwany i traktowany jak śmieć przez pracodawcę. Na szczęście konkurencyjne banki też otwierają swoje punkty express, gdzie młodzi ludzie mogą nabyć pierwszych doświadczeń w sprzedaży produktów bankowej. Jeśli ktoś jest zainteresowany pracą w tym stylu polecam rozejrzeć się po ofertach od np Millennium i Santandera, którzy otwierają coraz więcej punktów

@:)

Złożyłem CV na stanowisku w ING Expres ale we wszystkich ogłoszeniach piszą że rekrutacja trwa 2 miesiące, czy będą się kontaktować z kandydatami dopiero po takim czasie? z góry dzięki za odpowiedz

xxx
@Nowy

To zależy od tego, ile będzie chętnych na stanowisko. W niektórych miejscach jest sporo osób więc rekrutacja faktycznie długo trwa, a w niektórych galeriach desperacko potrzebują pracowników, wtedy tydzień-dwa i jak ktoś jest sensowny to sprawa załatwiona

Vilge
@:)

To czemu nie zostawiasz komentarza na stronie agencji Blue Media tylko ING? Warunki pod ING są zupełnie inne ponieważ to są dwie osobne firmy.

Maciek

Czy w ing chętnie biorą na praktyki?

Królewna IT

Pomimo zapewnień, że niezależnie od wyniku będzie feedback po rozmowie kwalifikacyjnej takiego feedbacku się nie doczekałam

noname

Ten Bank to totalne (usunięte przez administratora) o ile można nazwać to bankiem. To jakie atrakcje funduje co jakiś czas to porażka, rozpacz dla zwykłęgo człowieka. Nie można korzystać ze swoich pieniędzy, awaria goni awarię, co tydzień jakieś się pojawiają, i albo Cię człowieku o tym poinformują albo dowiesz się kiedy np stoisz w sklepie robisz zakupy i przychodzi do płatności a tam...co? NIC! wstyd i nie wiesz gdzie masz oczy podziać! Bo pieniądze na koncie masz ale nie możesz z nich korzystać! ani przelewu zreralizwaoć się nie da bo awarie trwają tygodniami, a jak juz pieniazdze wrócą na konto to po 24h dostajesz wiadomosć ze została zarzucona tymczasowa blokada poniewaz musi im się wszystko zgadzać iż kwota została zwrócona, a to się wiąze z ich dokumentacją! KPINA KPINA KPINA! Mają wytłumaczenie że korona wirus spowodował wiele szkód, ale szkoda jest to że człowiek ma dzieci oraz dom na utrzymaniu i kredyt do spłaty

Martyna

nie wiem czy to ze względu na obecną sytuację(zdalnie) czy może tak jest zawsze ale przebieg rekrutacji na bardzo niskim poziomie. Słabe zachowanie pani rekrutującej - brak szczegółów o pracy podczas rozmowy; więcej szumu telefonów i telekonferencji przez WhatsAppa niż faktycznej rekrutacji. W sumie może to dobrze...jeżeli tak miałaby wyglądać praca w ING.

Po jakim czasie dzwonili do Was w odpowiedzi na złożone CV na stanowisku w ING Express bo sama rekrutacja ma trwać kilka miesięcy..

???

Jak wygląda praca na stanowisku Specjalisty Obsługi Kasowej? Na jaką podstawę można liczyć? Czy są miesięczne dodatki albo jakiś socjal?

Jakiej podstawy można się spodziewać na stanowisku Specjalista ds. obsługi przedsiębiorców ?

Hej, czy wynagrodzenie zasadnicze w detalu na poziomie 6000 zł brutto w mieście liczącym około 150 tysięcy mieszkańców jest osiągalne w ING?

@Anna

Na stanowisku eksperta - tak

haha

Właśnie dlatego przestałem chodzić na rozmowy i rzuciłem etat. Bo to taki wyścig w którym nie ma mety. Dla frajerów którzy dali się nabrać na tzw. ścieżkę kariery. Życie od pierwszego do pierwszego, od kredytu do kredytu. Na końcu czeka depresja i sznur :-)

@Anna

Po 10 latach pracy - tak

Mimo

Contact center hipoteki jakie zarobki

Paula

Dzień dobry. Chciałam zapytać o opinie dot. stanowiska Specjalisty ds. KYC. Jaka jest atmosfera? Czy jest parcie na wyrobienie jak najwyższego targetu w jak najkrótszym czasie? Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Olo
@Paula

Też jestem tego ciekawa, może ktoś wie?

Zostaw merytoryczną opinię o Ing Bank Śląski S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Ing Bank Śląski S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Ing Bank Śląski S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 147.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ing Bank Śląski S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 6 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ing Bank Śląski S.A.?

Kandydaci do pracy w Ing Bank Śląski S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ing Bank Śląski S.A.