Ewa Kruszyńska Żłobek BeBaby

3.8 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Ewa Kruszyńska Żłobek BeBaby

Pytanie
 Pytanie

Czy w Ewa Kruszyńska Żłobek BeBaby zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Ola
Kandydat
@Pytanie

Tak, są zawierane na trzymiesięczny okres próbny.

Pracodawca

 Aktualność
Adaptacja dziecka do żłobka


Decyzja zapadła. Być może nie była łatwa, ale to już postanowione. Dziecko idzie do żłobka… Teraz Rodzicu musisz zmierzyć się z własnymi emocjami, bo one są kluczowe dla przebiegu adaptacji w placówce. Adaptacji, czyli procesu przystosowania się do sytuacji i nowego środowiska, w tym przypadku żłobka.
Zanim jednak do niej przejdziemy ważny apel: decyzja, którą jako Rodzice podjęliście jest najlepszym, co w danym momencie mogliście zrobić dla siebie i swojego dziecka. Czas z rodzicem jest dla Malucha czasem bardzo wartościowym, jednak nie warto demonizować opieki instytucjonalnej. Każda z tych form ma swoje zalety. Sęk w tym, by z tych zalet potrafić skorzystać.
Ale od początku…
Wszystko sprowadza się do przywiązania. Okres trzech pierwszych lat życia dziecka jest czasem, gdy w małym człowieku szczególnie intensywnie kształtuje się obraz świata, który może być przez niego postrzegany jako bezpieczny lub niebezpieczny. Obraz ten warunkują reakcje rodzica. Niezwykle istotne jest już od pierwszych chwil życia dziecka adekwatne reagowanie na jego potrzeby. Nie ma tu więc miejsca na dopuszczanie do wypłakiwania się dziecka, na trenowanie w samodzielnym zasypianiu, na odmawianie noszenia i przytulania… Pozytywne reakcje głównego opiekuna prowadzą do wytworzenia się bezpiecznego stylu przywiązania, a więc tego, który jest najbardziej pożądanym i pomaga w adaptacji żłobkowej.
Dobra wiadomość jest taka, że z opiekunem w żłobku dziecko też może nawiązać pozytywną więź pozwalającą mu z radością eksplorować świat.
A teraz garść praktycznych informacji:
Znajdź miejsce, które będzie Wam odpowiadać
Poznaj placówkę, w której Twoje dziecko ma spędzać kilka godzin dziennie. Spotkaj się z dyrekcją, porozmawiaj o filozofii, o stosowanych metodach, o organizacji dnia,
o wyżywieniu. Przyjdź na miejsce i zobacz, jak wyglądają wnętrza- czy są bezpieczne, zadbane, czyste, wyposażone w dobrej jakości zabawki. Zapytaj o zajęcia dodatkowe, które jak sama nazwa wskazuje, powinny być dodatkiem. Przeładowany harmonogram dnia nie jest tym, czego potrzebuje dziecko. Najważniejsza jest relacja. To ważne kwestie, których znajomość może pomóc w podjęciu decyzji. Rozmowa ma wielką moc- wykorzystaj ją.
Dajcie sobie czas
Każde dziecko jest inne i inaczej będzie też reagować na wielką zmianę w jego życiu, którą jest pójście do żłobka. Proces adaptacji to nie zawody. Szukaj miejsca, gdzie podejście do adaptacji jest elastyczne i uwzględnia potrzeby dziecka i możliwości rodzica. To wcale nie musi być tak, że grupa Maluszków przekracza we wrześniu próg sali, ma trzy dni, żeby się przyzwyczaić i adaptacja się kończy. Początki mogą wyglądać inaczej. Ustalcie z dyrekcją, kiedy pojawicie się w żłobku. Współpracujcie ze sobą. Bądźcie uważni. Nie spieszcie się.
Przygotuj dziecko na zmianę
Przemilczenie trudnego tematu nie jest rozwiązaniem. Postaw na rozmowę- opowiadaj dziecku o żłobku, odpowiadaj na jego pytania, czytajcie książeczki na ten temat. Możecie też tak planować swoje spacery, by mijać budynek placówki i móc się oswajać z faktem, że będzie to nowe miejsce do codziennych zabaw. Jest wiele możliwości, by ułatwić dziecku zrozumienie nowej sytuacji. Jeśli to możliwe- poznaj opiekunki, które będą spędzać czas z grupą Waszego dziecka. Mów o nich dziecku używając ich imion. Pozwoli to Maluchowi oswoić się z myślą, że pojawi się inny dorosły, na którego wsparcie będzie mógł liczyć.
Zadbajcie o swoje emocje
Zarówno Twoje emocje Rodzicu, jak i emocje dziecka. Nazwij je i przyjrzyj się sobie.
Z zasady dorosły lepiej niż dziecko potrafi kontrolować i rozumieć swoje stany emocjonalne. W praktyce jednak są sytuacje, które są trudne do przeżycia.
Warto mieć świadomość, że Maluchy odbierają i powtarzają nasze emocje. Jeśli więc w momencie rozstania przed salą będziesz wystraszony, kurczowo trzymający dziecko i powtarzający bez przekonania „będzie fajnie, zobaczysz” bądź pewny, że dziecko za sprawą tzw. neuronów lustrzanych w momencie przejmie Twoją niepewność.
Oddanie własnego dziecka pod opiekę obcych wymaga ogromnego zaufania wobec nich. Jeśli świadomie wybrałeś odpowiednią placówkę powinno być Ci nieco łatwiej. Z drugiej jednak strony dajcie sobie przestrzeń na przeżywanie smutku, tęsknoty, żalu… Choć są to emocje trudne, zmierzenie się z nimi potrafi być wielce oczyszczające.
Dotrzymuj słowa
„Mama zaraz wróci”. Jak wiele razy na żłobkowym korytarzu słyszeliśmy te słowa. Co jednak one znaczą dla dziecka? Nie wiemy, bo jest to zależne od wielu czynników. Zamiast używania sformułowań „za chwilę”, „niedługo” i znikania na wiele godzin wyznacz konkretne wydarzenia dnia codziennego, które pozwolą dziecku orientować się w czasie. „Przyjdę po Ciebie po obiedzie” jest znacznie konkretniejszym komunikatem i dziecku łatwiej kontrolować to, co może nastąpić. I co najważniejsze: wywiązuj się z obietnic danych dziecku, inaczej mocno zachwieje się jego poczucie bezpieczeństwa, a tego chcemy uniknąć.
Pozwól dziecku być dzieckiem na miarę swojego wieku
Nie staraj się za wszelką cenę nauczyć dziecka picia z kubeczka, samodzielnego jedzenia, spania o konkretnej porze, sikania do nocnika nawet jeżeli tak „nakazał” żłobek. Każde dziecko rozwija się inaczej, ma inne potrzeby i predyspozycje. Przyspieszanie rozwoju, zamiast pomagać- szkodzi. Zadbaj, by placówka, w której znajdzie się Twoje dziecko szanowała indywidualność i umożliwiała naturalny rozwój. Jeśli instytucja i rodzice będą ze sobą współpracować, stworzą atmosferę wsparcia i zrozumienia, których dziecko tak bardzo potrzebuje.
Daj dziecku coś, co pozwoli mu czuć się bezpiecznie
Może to być ulubiony pluszak, samochodzik albo pielucha pachnąca domem. Mała rzecz, a w trudnych momentach potrafi zdziałać cuda. Dodatkowo zadbaj, aby po przyjściu ze żłobka poświęcić dziecku dużo uwagi. Niech nie ma poczucia, że żłobek oddala go od rodziców. Możecie kontynuować tematy realizowane w danym dni, bawić się wspólnie lub przytulać się bez ograniczeń. Sami wiecie, co Wam potrzebne.
Podsumowując, należy powiedzieć, że każda adaptacja jest inna. Że każde dziecko jest inne. Że każdy rodzic inaczej przeżywa rozłąkę z dzieckiem. I że nie ma w tym nic złego.
A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda adaptacja w żłobkach BeBaby i jak wykorzystywana jest metoda tzw. kręgu bezpieczeństwa– napiszcie do nas. Chętnie podzielimy się swoim doświadczeniem w tym zakresie.
 
Sylwia Kozub-Szewczyk
dyrektor BeBaby,pedagog
Pracownik
Pracownik

Jestem byłym pracownikiem żłobka, praca i jej organizacja bardzo mi się podobała. Kontakt z koleżankami i dyrektorem żłobka był bardzo dobry. Przy rekrutacji, wyposażenie żłobka i jego standard zrobiły na mnie duże wrażenie i między innymi dlatego bardzo zależało mi na tej pracy. Mam nadzieję, że będę mogła wrócić do "mojej" placówki jak tylko zakończę urlop macierzyński :).

4
Zofia
Inne
@Pracownik

Wspomniałaś o rekrutacji więc ja od razu zapytam :) Jak ona przebiega w BeBaby? Czy opiera się na luźnej rozmowie czy może weryfikacji CV i umiejętności kandydata? Na co się nastawiać i jak się przygotować?

pracownik
Pracownik

Super

Rodzic
Inne

My bardzo jesteśmy zadowoleni ze żłobka, piękne sale, dobry katering, dużo cioć mam wykształcenie wyższe co bardzo pozytywnie wpływa na formę dobieranych zajęć dla dzieci. Szczerze polecamy te placówki.

1
Paulina
Były pracownik

Widać tu klasyczne polskie piekiełko. Nieporozumienia lub żale przekuć na szkalowanie pracodawcy w internecie. Warunki pracy jak standardy zatrudnienia w BeBaby są na bardzo wysokim poziomie. Pracowałam w kilku żłobkach w Krakowie i nigdzie nie było lepiej. Nie zastanawiajcie się, aplikujcie. Opiniami hejterów internetowych się nie przejmujcie, przekonacie się same.

Pracownik
Pracownik

Jestem bardzo zdziwiona jakie przeczytałam opinie. Pracuję w BeBaby już drugi, rok. Z wynagrodzeniem nigdy nie miałam problemu, jak również z kontaktem z dyrektorką ani właścicielką. Żłobki są nowe więc nie ma mowy o złamanym leżaczku.

anonim
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

były pracownik
Były pracownik

Zapewne na początku dostaniesz umowę na czas próbny (miesiąc/3miesiace). W każdej placówce jest dyrektor, ale to już inna sprawa, bo pracę z dziewczynami na sali i kontakt z rodzicami wspominam bardzo dobrze, ale niestety z właścicielem nie. Ewentualna podwyżkę obieca Ci jak będzie maksymalna liczba dzieci zapisana w żłobku, a jest to mało prawdopodobne. Na dzień próbny zawsze możesz iść, ale lepiej się rozejrzeć za czymś innym, bo na chwilę jest fajnie i na sali super, ale doprosić się o coś pracodawcę graniczy z cudem, idzie po kosztach jak może i moim zdaniem zarządzanie u współpraca to nie są mocną stroną.

Gastamo job service
Inne

Współpraca na najwyższym poziomie, troska o najbardziej wykwalifikowanych pracowników. Pracownicy spełniają wysokie wymogi pedagogiczne. Serdecznie polecam współpracę z Panią Ewą Kruszyńską, bardzo dobry Pracodawca, który dba o pracowników.

1
Zofia
Inne
@Gastamo job service

Cześć, cieszę się, że tak dobrze oceniasz współpracę z Ewa Kruszyńska Bebaby. Może mogłabym uzyskać od Ciebie trochę więcej informacje na temat pracy w firmie? Jak oceniasz np. wynagrodzenie czy atmosferę pracy między pracownikami?

Daga
Inne

@Gosia a czemu już nie jesteś dyrektorem?

Marta

Mogę polecić żłobek bebaby, prowadzony jest z sercem, bardzo kameralne miejsce, w którym moje dziecko czuje się naprawde dobrze :)

Lila

Pracowałaś w tym źłobku?

Zostaw merytoryczną opinię o Ewa Kruszyńska Żłobek BeBaby - Kraków

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Ewa Kruszyńska Żłobek BeBaby?

    Zobacz opinie na temat firmy Ewa Kruszyńska Żłobek BeBaby tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Ewa Kruszyńska Żłobek BeBaby?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 8 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

  • Jak wygląda rekrutacja do firmy Ewa Kruszyńska Żłobek BeBaby?

    Kandydaci do pracy w Ewa Kruszyńska Żłobek BeBaby napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ewa Kruszyńska Żłobek BeBaby
Przejdź do nowych opinii