Opinie o TD System Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy TD System Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie TD System Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi zarządzania urządzeniami IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TD System Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Abc

Poproszę o wzór skargi do UOKiK i Giodo odnośnie wezwania do wniesienia opłaty dodatkowej piotr5657@interia.pl

Annbe

Proszę o wysłanie wzoru skargi na @ anna.bentko@gmail.com Z góry dziękuję

Kanemag

Bardzo proszę o przesłanie wzoru skargi do UOKIK Mail: kanemag90@gmail.com Dziękuję

Dostałem wezwanie

Ten caly td system,jako firma- wg moich informacji ma 30 dni maksymalnie na odpowiedz,na waszą reklamacje/prosbe o anulowanie. W moim przypadku odpisali po ponad 30 dniach ( i oczywiscie nie uznali mojego pisma ) ale na kolejne pismo / mail gdzie napisalem że przekroczyli termin 30 dniu uznali odwolanie.

Ewka
@Dostałem wezwanie

30 dni roboczych, czy kalendarzowych?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
gbetanaetna

Dlaczego nie ma na parkingach pod biedronkami szlabanów a pracownicy firmy TD system z Bielska Białej chowają się jak Hieny po krzakach i polują na jeleni co chcą zrobić zakupy w Biedronce bez tabliczek firmowych robią zdjęcia samochodom nie wiadomo w jakim celu i po co naruszając RODO a może to potencjalny (usunięte przez administratora) co ja mam o tym myśleć a nie wspomnę o profesjonalizmie a Sieć sklepów Biedronka szybko straci klientów jak się cie wycofają z tej umowy. Życzę powodzenia w łapaniu kolejnych.

Tomig3

Uważam ze to jest maszynka do robienia pieniędzy Zerowanie na ludziach Skandal i (usunięte przez administratora)

ada2019

ja otrzymałem w sobote na parkingu biedronki w oswiecimiu na ul.konopnickiej 2a,wracam po 10 minutach a tu kartka na wycierazsce!...czekałem na gościa z 10 minut ale za chiny cięzko go wyłapać...tylko ludzi w.k.u.r.wi.o.n.ych którzy znajdowali to samo na szybie przedniej....gość umiejetnie sie pojawia i znika,ale jesli to czytasz gosciu kontroler 60 ,przyjade tam kiedys poczekam i wyleje coś na ciebe...zobaczymy jak sie zachowasz...nastepna kwestia nikt nie napisał w tych komentarzach ze nie zapłacił i co dalej sie dzieje? czy przychodzą listy z ostrzezeniami od nich?lub od sądu?naprawde nabijanie ludzi w butelkę...!

@ada2019

Miałem identyczną sytuację. Dokładnie taką samą,napisałem reklamację i juz blisko miesiąć czekam na odpowiedź. Facet łysy,bez kamizeli i identyfikatora. Jeździ niebieskim Reno Clio :D

D
@Miejscowy

No dokładnie to ta rura łysa ????

ZXC
@ada2019

Tez dostałem taka niespodzianke. Wjezdzalem od strony McD i zero oznaczeń od tamtej strony. Kto widział żeby parking na jednym placu był dzielony na lichwiarski i bezpłatny. Pisałem z rzecznikami. Zapłacić nie zapłacę. Najwyżej bede dochodził swoich prawd w sądzie :) Już nie mówie o tym, że nie odpisują w ciagu 14dni roboczych

@ZXC

Jak skończyła się Twoja sprawa ??

@Miejscowy

Mi uznali odwołanie bo przekropczyli termin na odpowiedź-30 dni-mało kto o tym wie. Kolejna sprawa-wjezdżając od trony Konara ( jakby od tyłu McDonalds ) nie ma informacji że parking jest prywatny,że jest pod nadzorem firmy itd itd- dodatkowo - gdzie jest informacja gdzie kończy się parking McD a gdzie zaczyna parking Biedry ??

@ada2019

jak skończyła się Twoja sprawa ? może napiszesz ??

Zadowolony

Jezu ludzie jak czytam to wszystko to masakra co wy chcecie od biedronki czy firmie ktora zajmuje sie parkingami tu jedynie zadowala wasza głupota lucka są znaki jak byk tylko trzeba to czytac ze zrozumieniem tak samo.jak to ze nie ktorzy maja bilet ale dostają mandat ludzie (usunięte przez administratora) na jakiej zasadzie jezeli bilet jest na desce i jest bilet w tedy nic nie.ruszam wzywam policje oni robią notatkę z interwencji jade na komende zakładam sprawe i tyle ludzka głupota nie zna granic ... Jak by pisalo ze cukier w biedronce jest po 99gr to kazdy by zauwazył

@Zadowolony

chcemy tylko by działali zgodnie z normami moralnymi zgodnie z prawem a nie tworzyli firm typu td system z nastawieniem wyłącznie na zysk za nicnierobienie. Nawet prwnicy mają duże zastrzeżęnia do tego typu działań i zauważ, żę ludzie piszą, że nawet jak mają bilet to też mają wezwania do opłaty dodatkowej. Postawiliby szlaban lub człowieka przy wjeżdzie i niech wydaje bileciki a nie zmuszają ludzi do latania za biletem bo chce zakupy zrobić. W sumie chyba ta Biedronka jest więcej winna bo godzi się na takie praktyki.

Bart
@LuPPa

To biedra ICh wynajmuje

Borys

Firma żerująca na dodatkowych opłatach za brak biletu parkingowego. Cena 90 zł za parkowanie 10 minut, czas zrobienia zakupów w markecie. Reklamacja nie uwzględniona pomimo wysłania paragonu oraz pobranego biletu parkingowego. Panowie kontrolerzy stali w tym dniu na parkingu i tylko obserwowali osoby, które weszły do sklepu i nie pobrały biletu parkingowego. Gdy tylko klient znikał wewnątrz sklepu, parkingowi od razu przystępowali do procedury wystawienia mandatu za 90 zł. Rozmowa z parkingowymi nie miała najmniejszego sensu. Ale przynajmniej zepsułem im "łowy" bo ostrzegłem kilku innych klientów sklepu, którzy też nie zauważyli tego "złodziejskiego" parkometru. (usunięte przez administratora)

dem000000n
@Borys

Żenujące to są osoby które nie potrafią przeczytać wielkiej tablicy "parking płatny". Regulamin jest? Jest. Wszystko zrozumiałe napisane jest? Jest. Wystarczy czytać a jak ktoś nie potrafi to lepiej niech siedzi w domu a nie wychodzi do cywilizowanego świata i pluje jadem przez to że jest zbyt leniwy żeby przeczytać że parking jest płatny. Panowie wykonują tylko swoja prace więc pretensje do samego siebie za głupotę.

Msciciel
@dem000000n

Nie badz taki do przodu bo cie w tyle braknie cwaniaku ty6zes strasznie rozwinienty w cywilizowanym swiecie poprostu darmozjad parking sobie zrob na swoim a nie pod biedronką co ludzie idą robic zakupy napisz przed wiazdem do biedronki platny parking dla klijentow tys chyba z niemondrym sie macal

jamax
@dem000000n

Borys, a jak Ty bys mial chore dziecko (opis sytuacji, Broń Boże Cie tego nie życzę), wyskoczylbyc z dzieckiem na reku z auta. Moze by tam i cos pisalo na tablicy. I po powrocie bys znalazl kartke o oplacie 1000 zl. No bo kto komu broni napisac tak w regulaminie. I beż "żenady" bys zaplacil? A co Ty na to? Art. 361. kc Kodeksu cywilnego stanowi. Wysokość odszkodowania nie może przewyższać poniesionej szkody i nie może służyć wzbogaceniu podmiotu wysuwającego roszczenie. Art. 361. § 1. Zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła. § 2. W powyższych granicach, w braku odmiennego przepisu ustawy lub postanowienia umowy, naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono.

Radio Maryja
@dem000000n

Ty śmieszny demon i do tego tępy pustak. Ty chyba też żerujesz hieno na ludziach więc podoba ci się to. Szybko zapierdzielaj do ubojni może wymienią twój zgniły mózg.

Roman
@dem000000n

Żenada - tak oceniam Pana wypowiedź .

Popopopopo
@dem000000n

Nie żenujące są opłaty w wysokości 90 zł. To nic innego jak okrada ie ludzi w białych rękawiczkach.

Palant jesteś..pewnie

Gandalf
@dem000000n

Odwiedziłem chyba że 100 biedronek w całej Polsce i w żadnej nie było opłaty za parking. Nawet bym nie pomyślał że mam się rozglądać za znakiem parking płatny. Wystarczył by szlaban i pobranie biletu. Wcxystko było by jasne, a tak to jest porostu złodziejstwo.

@dem000000n

Współczuję Panie (usunięte przez administratora)..Reszta bez komentarza.

@dem000000n

Jesteś idiotą? Czy tylko udajesz? Ile masz na koncie punktów karnych? Pochwał się..

Rk
@dem000000n

Podpiszcie z Tesco i Caerfurem takie umowy i postawcie jeden parkometr na 100 miejsc tam będziecie mieli żniwo hieny. Położycie markety na łopatki to wcześniej się wyniosą z Polski i tak Położycie biedre robicie dobrą reklamę dla konkurencji buhaha..

Joanna
@Gandalf

Dokładnie. Ja mieszkam w warminsko-mazurskim A dostałam mandat w podkarpackim będąc w podróży 700km od domu. W życiu bym nie pomyślała że parking jest płatny. U nas są zawsze darmowe pod biedronkami. Bilecik był i mandacik mimo to też.... już poszła skarga do uOKiK

atiw
@Borys

mr. woo
@dem000000n

Przepraszam, pan który mi wkładał karteczkę za wycieraczkę nie przeczytał regulaminu, który wisi w moim aucie na tylnej szybie. W paragrafie 5 pkt 8.1 regulaminu korzystania z samochodu jak byk pisze, że wkładanie jakichkolwiek ulotek, mandatów i wszelkiego rodzaju druków, stanowi naruszenie nietykalności mojego samochodu i podlega karze 150zł. Póki co firma TD System mi jeszcze nie zapłaciła...

@jamax

dokładnie tak jak napisałeś

Bartosz

WItam PRacownika FIRMY TDsystem

@dem000000n

no widzisz nie ma wszędzie takich tablic są np różne o innych treściach i to wprowadza ewidentnie w błąd

@dem000000n

Żenujące, że na jednej tablicy przy wjeżdzie nie informują o konieczności pobrania biletu a po drugiej stronie jest mniejszy napis o regulaminie i konieczności pobrania biletu dziwne i zastanawiające jest, że parkomat stoi daleko daleko od wejścia no przesadziłam ok 20 m a bankomat stoi przy samym wejściu - czemu nie zrobili parkomatu przy bankomacie ? no po to by mieć czas na wkładanie wezwań za szybę gdy ludzie idą po bilecik zastanawiające że Biedronka tak dba o swoich klientów że zgadza się na tak durny regulamin i wiele innych rzeczy jest zastanawiających ale tym to już zajmą się prawnicy - i inne organy prawa - kwestia czasu

Ms81

(usunięte przez administratora) nie uznają reklamacji ponieważ nie pobralem biletu z parkometru w czasie robienia zakupów w Biedronce - przecież to właśnie jest tematem reklamacji!!! Po cholerę dział reklamacji jak wszystko z automatu jest odrzucone? A no po to że musi być i my poszkodowani składamy A te pijawy się z nas śmieją i durno każdemu odpisuja wklejajac ten sam tekst. Szkoda mi takich bura... dorabiajacych się w taki sposób- A sama Biedronka to również klasę pokazuje wybierając kogoś takiego do obsługi ich parkingów, Tak naprawdę oni są pierwsi winni że wybrali i wspierają taka metoda na problem parkingowy.

@Ms81

(usunięte przez administratora) i że nasze państwo pozwala na tak nieuczciwe praktyki na reklamacje odpowiada chyba automat zero kontaktu telefonicznego ci cali kontrolerzy to chyba za krzakami się czają bo ich nie widać ale zawiadomienia są ostatnio w Biedronce w Dąbrowie Górniczej przy ul Czerwonego Zagłębia urządzili sobie polowanie na tani zysk - pomijając to że dają te wezwania osobom które o tym nie wiedzą - gdyż niby są tablice ale jakże różne - i na jednej która jest bardziej czytelna nie ma słowa o biletach - na drugiej której nie da rady czytać z auta - bo jak się zatrzymać jak za tobą drugie auto wjeżdza? - zaczęli stosować partyzantkę - ludzie mają bilety pobrane a i tak dostają te wezwania - no kurna jaja sobie robią na całego. Dziwne jest stanowisko Biedronki że wypina się na klientów i trzyma stronę dziwnej firmy. Próba kontaktu z osobą z zarządu biedronki nie powiedzie się bo podają numer infolinii i rzekomo przekazują uwagi odpowiedzialnym osobom Trzeba się przyjrzeć tej firmie TD System jak i Biedronce. Proszę Was piszcie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów do Telewizji i do Portugalskiego Właściciela Bidronki cy wie że takie praktyki są stosowane w jego sieci. W grupie siła nie dajmy się

PliS

Mój prawnik doradził mi, żebym absolutnie nie występowała z żadnymi odwołaniami, bo i tak nie są one uznawane, podkreślał, żebym nie dzwoniła do tej firmy, ani nie wysyłała maili. Jego zdaniem Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców nie udostępnia tej firmie żadnych danych. Dopóki sami nie podamy ich na tacy pisząc odwołanie, to firma nie będzie nas nękać telefonami i mailami z żądaniem zapłaty

@PliS

Nareszcie sensowna odpowiedź. TDS to Start-up z 5000 zł kapitału załozycielskiego. Dwie rodziny tworzą "prezesa i zarząd". Celowo w cudzysłowie, bo to pucybuty, które chcą stac sie milionerami. Mają taki pomysł na biznes. Trolle z TDS wychwalają firme pod niebiosa, a to paru cwaniaków żerujących na nieuwadze. A jakie maja wyobrażenia o swojej genialności, jak to sie wstrzelili w biznesową niszę.

MAsmix23

Proszę o wzór skargi do UIKOK, masmix2333@o2.pl. Posiadam ważny bilet który spadł podczas zamykania drzwi, jednak i tak reklamacja nie została uznana.

wojt

poproszę o wzory tych skarg

wojt

ja mam wezwanie z numerem 1 351 569, więc już ponad milion w dniu 7.09.2019r.

Krosno. Podkarpacie

W całej Polsce i za granicą są, były i będą płatne parkingi pod sklepami jak i w miastach. To tylko chwila czasu na wolne miejsca w których to jeszcze nie obowiązuje. Doczekamy się wszystkiego. W naszym Krośnie właśnie są zrobione płatne parkingi i jestem z tego zadowolona. To tylko ludzie ktorzy nie biorą biletów bo im się nie chce to niech płacą widziałam kontrole pana ktory sprawdza bilety wielki szacunek za wytrzymałość i uspokojenie nerwów

M
@Krosno. Podkarpacie

Jasne. Super, że Pani akurat jest zadowolona. Dalej niszczmy planetę na potęgę, tym razem produkując dziesiątki milionów bezsensownych papierków dziennie. W końcu po co innego są drzewa?! Gratuluję świadomości!

zibi
@Krosno. Podkarpacie

Szanowna Pani nie rozumie problemu. Nikt tu tu nie kwestionuje prawa właściciela terenu do zrobienia płatnego parkingu. Chodzi tu o zbójnickie metody właściciela sieci i firmy zarządzającej parkingami. Jest to jawne naciąganie klientów. Jeżeli chcą pobierać opłaty to niech przy wjeździe założą szlaban albo znak parking płatny. W tej chwili odbywa się to tak, że klienci sklepu przyzwyczajeni do darmowego parkingu (a przed wieloma Biedronkami takowy jeszcze istnieje) i albo nie czytają ogłoszeń (czy muszą czytać wszystkie śmieci porozwieszane na parkingu?) albo idą i czytają regulamin parkingu co może trwać dobrych kilka minut a wracając do swojego samochodu znajdują kwitek (bo mandatem tego śmiecia niem można nazwać) o konieczności zapłaty. To zwykły haracz i złodziejstwo. Firma balansuje na granicy prawa ale kto się będzie włóczył ze złodziejami po sądach za marne sto kilkadziesiąt złotych. Znając polskie realia nawet jak sprawę wygra to i tak straci na dojazdy i inne opłaty dziesięć razy więcej. O straconym czasie nawet nie wspominam.

Zippo
@Krosno. Podkarpacie

Mam wrażenie graniczące z pewnością, że te wszystkie wpisy o tym jak to jest cudownie z płatnymi parkingami na zachodzie Europy i o szlachetnych pracownikach spełniających sumiennie swoje parkingowe obowiązki piszą właśnie oni sami. (usunięte przez administratora) z TD System. Nie wpłacajcie się pieniedzy. Wezwania są bezpodstawne.

TeżKrosno
@Krosno. Podkarpacie

Pani @Krosno. Podkarpacie pisze takie rzeczy, ponieważ nie dostała jeszcze mandatu. W Krośnie mamy biedronki w których zostawia się spory kawałek od urządzenia z bilecikami. Ludzie dostają mandat zanim wrócą z bilecikiem. Ja też dostałem mandat mimo, że wysłałem zdjęcie bilecika z tych godzin. Reklamacja odrzucona. Bilecik zsunął się z deski. Jedyne co mi przychodzi do głowy to niedotrzymanie terminu reklamacji, który wynosi 14dni. Odpowiedz dostałem po ponad 3 tygodniach.

@zibi

Szanowny Panie, ja nie jestem w żaden sposób związany z firmą, ale uważam że są pewne zasady których trzeba przetrzeć czy się to komuś podoba czy nie, tyle i aż tyle, nie wiem czy czytanie zdania zajmuje Panu kilka minut, bo mnie może 10 sekund max. Znaki o których Pan pisze są bardzo wyraźne i to w kilku miejscach. Poza tym to nie działa od dziś, tylko od kilku miesięcy i ludzie mieli na tyle dużo czasu żeby się z tym oswoić więc nie wiem gdzie tu jest problem, to tak jakby Pan miał problem do policjanta który wpisał Panu mandat za przejście w nie dozwolonym miejscu, więcej pokory życzę.

Zasadniczy Lop

Lopie, rozumiem, że zasady polegają na płaceniu za nieuwagę, zgodnie z taryfa zawartą w regulaminie? Lopie ja przy Twoim domu postawie regulamin, że po zaparkowaniu musisz zapłacić 500 tys. zł. Potem zgodnie z zasadami zlicytuje Ci mieszkanie. A Ty Lopie pójdziesz pod most. Zgodnie z zasadami. Widzisz Lopie, tu chodzi o to, ile trzeba zapłacić za nieuwage, a nie o stosowanie zasady, skądinąd słusznej.

zniesmaczony
@Krosno. Podkarpacie

Zgadzam się w jednym że parkingi są płatne pod sklepami, ale nie wszystkimi. Zwłaszcza tak było pod BIEDRONKĄ. Nagle wpadli na pomysł płatności za parkingi, ale nie dali szlabanu, ciecia przy wjeździe, tylko gościa ukrytego w krzakach i parkomat ukryty za gałęziami bo cel jest taki żeby na ludziach zarobić. Zwłaszcza na klientach, którzy do tej pory odwiedzać kilkaset rożnych Biedronek nie spotkali się z parkingiem płatnym pod owym stworem. Dlatego parkowanie jest ukryte , nieoczywiste i zamydlone, żeby TD system mógł zarobić bo jak by był szlaban na przykład na wjeździe to co by zarobili???? NIC, ZERO!!! Dajże spokój Krosno. Podkarpacie!!!

@Zasadniczy Lop

Widzisz zasadniczy lopie, to przejedz na czerwonym i powiedz policjantowi że to kosztuje 50 a nie 300,zobaczymy co ci odpowie, niestety tak można drazyc temat w nieskończoność.

@Zasadniczy Lop

Poza tym parking jest przy sklepie a nie przy czimś domu, a to jest zasadniczo różnica, chyba że ktoś nocuje w biedronce, to przepraszam że uraziłem:)

zasadnicy lop
@Lop

Lopie, dobrze kombinujesz. Tylko chodzi o to czy policjant może kasować 10 tys. zł za przejscie na czerwonym świetle? Przecież tu nie chodzi o zasadę, ale o wysokość! opłaty. Ja wiem, że dla Ciebie 300 zł, to jest nic, skoro dostajecie jako TDS 140 tys razy po 90 ew. 150 zł. Lopie - będziesz milionerem

@zasadnicy lop

Widzę że z Tobą zasadniczy lopie do normalnej rozmowy się nie dojdzie, ja o gruszcze Ty o pietruszcze:)

mr. woo
@Lop

Oswoić, czyli zapłacić...

Lop

Jak nie umiesz coś rzeczowego napisać to nie obrażaj innych albo się wcale nie odzywaj.

MiX

No i widzisz, tu odwołam się do tych zasad i przytoczę tylko kilka punktów np tego Regulaminu (http://tdsystem.com.pl/storage/mediaFront/images/regulaminy/regulamin_600x800_BIEDRONKA_1001_-01.pdf) TD System a zacznę od ostatniego: 11.9. Na jakiej podstawie zarządca tj. TD System Sp. z o.o z siedzibą w Bielsku-Białej pozyskuje dane osobowe właściciela lub użytkownika pojazdu z Rejestru CEPIK. 6.2. Dlaczego pomimo ograniczenia prędkości pojazdów na terenie parkingu przy Obiekcie do 10km/h określonym w § 6 p. 6.2 Regulaminu brakuje znaku ograniczającego prędkość przy wjeździe na Parking. 6.1. Parking przy Obiekcie nie jest drogą publiczną, strefą zamieszkania ani też oznaczoną strefą ruchu. Dlaczego w § 6 p. 6.1 Regulaminu Zarządca jednoznacznie wskazał, że "Na terenie Parkingu obowiązują przepisy ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowy."? Nadmienię, że Art. 1. ust. 1. tejże ustawy stanowi, że: "ustawa określa zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu." A to czego brakuje: Na podstawie jakiego przepisu lub zapisu Regulaminu na w/w Parkingu osoba kontrolująca wykonuje Dowody zdjęciowe. Więc jak sam widzisz, Regulamin jest napisany niezgodnie z prawem. TD System nigdy nie otrzyma żadnych danych z CEPIK. A takie praktyki w pewnym sensie stanowią znamiona oszustwa.

ada2019

Witam,czy miałby ktoś bilet parkingowy z oświęcimia z dnia 31 sierpnia tak okolicy godziny 9 rano...? jeśli tak,bardzo bym prosił o kopie na email:zermansierp19@gmail.com pozdr

UOKiK ilość skarg

Wedlug UOKiK jest bardzo mało skarg od Państwa, masowy problem nie istnieje, bo klienci nie wnoszą skarg i tylko dlatego nie wszczęli postępowania przeciwko TD System. Proponuję policzmy się. Kto wysłał już skargę, w tym również email, proszę żeby to napisal. Będziemy wiedzieli co najmniej ile skarg zostało wniesionych. Proszę podać również przybliżona datę wniesienia skargi

1 Początek sierpnia 2019 r. Skarga do UOKiK, koniec sierpnia skarga do GIODO

@UOKiK ilość skarg

2 sierpień 2019 skargi do UOKiK i Federacji Konsumentów

Bobone

Również poproszę o wzór skargi ziomek98.11@gmail.com

Aneta

23 wrzesień

@UOKiK ilość skarg

październik 2019 skarga do UOKIK . Jednocześnie dziekuje za pomoc ze skargą.

Joanna

Wysłałam skargę 1.10.2019

JOANNA

Własnie dostałam wezwanie do zapłaty na kwotę 80 zł. Parkowałam przez 7 min Warszawa Fieldorfa Aldi , jak tylko weszłam do sklepu człowiek "wyskoczył" i zrobił zdjęcie kilku pojazdom, zanim wróciłam już go nie było. Tak być nie może. Poproszę o wzór skargi na maila.

Odp.
@JOANNA

Pani Asiu proszę o adres

Aneta

Ja zgłosiłam skargę we wrześniu 2019 r, wybieram się jeszcze po poradę do Powiatowego Rzecznika Konsumentów, mam napisane pismo oraz dołączę dowody.

Aaa

Skladalem reklamacje poniewaz posiadalem bilet pobrany w parkomacie i byl umieszczony za szyba. Niestety najprawdopodobniej gdy zamykalem drzwi bilet spadl. Oczywiscie reklamacja odrzucona. Zaowazylem ze do wszystkich osob ktore skladaja reklamacje wysylana jest ta sama formulka i domniemam ze to jakis automat odpisuje lub obsluga nawet nie czyta powodow reklamacji tylko odpisuje na zasadzie kopiuj/wklej. Ja napewno tej kary nie oplace. Czy jest ktos kto nie oplacil kary i spotkal sie jakimikolwiek konsekwencjami?

Nie zapłaciłem. Kazałem oddać sprawę do sądu. Jestem z Tarnowa

Korn
@Emeryt

Czy przyszło upomnienie o zapłacie ?

ed
@Aaa

Warszawska kancelaria prawnicza odniosła się do sprawy w artykule "90 złotych za brak biletu na parkingu Biedronki Jarosław". "Określone zasady korzystana z parkingu muszą być jednoznaczne i niewprowadzające w błąd. Regulamin nie może zawierać tzw. klauzul niedozwolonych. Stosowne do przepisów kodeksu cywilnego, postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nieuzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (art. 3851 k.c.). Jeżeli wjeżdżając na parking mogliśmy z łatwością zauważyć tablicę z informacją o tym, że jest on płatny, chcąc z niego skorzystać, godzimy się na wprowadzone w regulaminie zasady i powinniśmy ich przestrzegać. W takim wypadku korzystamy bowiem z cudzej nieruchomości. Jednak nie w każdej sytuacji naliczona opłata będzie zgodna z prawem, a my jesteśmy z góry skazani na porażkę. To, czy zostaliśmy słusznie obciążeni opłatą czy też nie, będzie zależało od okoliczności naszego konkretnego przypadku. Ponadto, nie zawsze postępowanie ścisłe według „litery regulaminu” oraz czyhanie na błąd klienta, będzie działaniem zgodnym z prawem i korzystającym z ochrony. Działanie sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, dobrymi obyczajami lub nadużywanie przysługującego prawa może bowiem zostać uznane za bezprawne i nie będzie korzystać z ochrony, co jednak będzie zależało od konkretnego przypadku. W tym przypadku sposób pobierania opłat dodatkowych może faktycznie budzić kontrowersje oraz poddawać w wątpliwość, czy aby działanie jest zgodne z prawem. Wątpliwości budzić może wykonywanie zdjęć pojazdów. Rodzą się pytania, kto, w jakim celu je wykonuje, kiedy się to odbywa, czy osoby korzystające z parkingu zostały o tym uprzedzone i poinformowane oraz w jaki sposób wykorzystywane są te zdjęcia. Może się bowiem okazać, że takie działanie jest bezprawne oraz nie powinno mieć miejsca". Dowód zdobyty nielegalnie w postaci zdjęcia, jest wątpliwym dowodem. Ciekawe kto w takim wypadku będzie odpowiadał za wykonanie zdjęć - Spółka, czy parkingowy, bo przecież powinien odmówić robienia zdjęć bez czyjejś zgody.

Korn

Daj znac co z tego wyjdzie, bo też nie zapłaciłem i jestem ciekaw co dalej

Dorott602
@Aaa

Miałam podobną sytuację na parkingu w Zakopanem, bilet parkingowy nie był widoczny dla kontrolującego bo sfrunął z podszybia ale paragon wskazywał,że zakupy robione były po otrzymaniu biletu z parkomatu.Reklamacja została odrzucona. Pozostała droga do Urzędu Ochrony Praw Konsumenta.Im więcej osób zgłosi tym większa szansa na powodzenie/ porady@dlakonsumentow.pl/ Nie zapłaciłam.Uważam,że kara nieadekwatna do winy.Kontrolujący czyha na ,,wpadki" klientów BIEDRONKI Zakopane ul.Jagiellońska.Może warto zbiorowo wziąć się za takie praktyki?

@Korn

Nie czekaj na innych tylko złóż skargę do Federacji Konsumenta. Jasne?

Riki
@Korn

Hej no i co wyszło?

Riki
@Aaa

I jak się sprawa potoczyły?

Tomaszku
@Emeryt

I jak wyglada sprawa w dniu dzisiejszym ? Ściągają jakoś pieniądze??

Lukasz
@Dorott602

Dokładnie, ja byłem w Biedronce może z 5 minut, po czym dostaje mandat z czasem 5 minut w tył, koleś, który go wystawiał musiał z automatu podejść do mojego samochodu widząc jak wchodzę do sklepu. To jest naprawdę przegięcie, oni powinni reagować gdy ktoś parkuje i idzie w inne miejsce, ale widząc, że osoba wchodzi do sklepu powinni odpuścić, ale kto staje na parkingu Biedronki i idzie gdzieś indziej, swoją drogą jeżeli nie liczy się paragon, to mogę pobrać bilet i przez 90 minut załatwiać swoje sprawy w innym miejscu.

Zostaw merytoryczną opinię o TD System Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w TD System Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TD System Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TD System Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 2 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TD System Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w TD System Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TD System Sp. z o.o.
1.2/5 Na podstawie 144 ocen.
  • Kwiatowa 11
    43-300 Bielsko-Biała