Opinie o TD System Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy TD System Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie TD System Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi zarządzania urządzeniami IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TD System Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Klientka Biedronki

Na stronie internetowej td system czytam: "CEL I ZASADA DZIAŁANIA Główny cel naszego działania to zapewnienie dostępności miejsc parkingowych przeznaczonych dla klientów obiektów usługowo-handlowych. W praktyce ww. miejsca parkingowe są wykorzystywane do bezprawnego parkowania pojazdów przez osoby nie będące klientami danego obiektu. " Jak to jest że 99 % ukaranych to klienci tych obiektów, i to dowód na nieuczciwą chęć zysków za wszelką cene. Do zobaczenia w sądzie

DOKŁADNIE!

@Klientka Biedronki

Również czekam na sąd po odmowie reklamacji.

Omson

Witam, również zostałem (usunięte przez administratora) proszę o wzór skargi na maila oma91@wp.pl dziękuję i pozdrawiam razem zaoramy tę firmę !

Klientka Biedronki

Wysłałam skargę do UOKiK, nie płacę, w razie konieczności wszyscy poszkodowani złożymy pozew zbiorowy.

@Klientka Biedronki

Tak 3maj. Dokładnie tak samo zrobiłem.

@Klientka Biedronki

JEST NAS MASA POSZKODOWANYCH,IM WIĘCEJ BĘDZIE WPŁYWAĆ SKARG TYM LEPIEJ.POZEW ZBIOROWY TO NAJLEPSZE BĘDZIE WYJŚCIE!MUSIMY DZIAŁAĆ Z OSZUSTAMI,KTÓRZY ZNALEŻLI SOBIE SPOSÓB NA ZAROBEK!

prosze pisać skargę do UOKiK

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Zosia

W zeszłym tygodniu dostałam pocztą przedsądowe wezwanie do zapłaty. Dotyczy mandatu z zeszłego roku. Mąż radził żebym nie płaciła, bo to ściema i tylko straszą. Dziś mam do zapłaty 150 pln a nie 90 pln. Jestem załamana :(

Joanna
@Zosia

Dziękuje za Państwa odpowiedzi. Mogłaby Pani powiedzieć, kiedy dokładnie dostała Pani mandat? No to mamy pierwszą osobę,(mam na myśli tu na tym forum, która się wypowiedziała), która dostała przedsądowe wezwanie do zapłaty, czyli jednak TD system ma prawo wystąpić do CEPIK o nasze dane osobowe i nie jest to łamanie RODO ?

dysia
@Zosia

pisałas do UOKiK? ludziska podajcie wzór skargi im nas więcej tym lepiej

Paulina
@Zosia

A kiedy zostawiono Pani wezwanie za wycieraczką?

@Zosia

Witam, czy korespondowała Pani z TDS w jakikolwiek sposób, czy wezwanie jest pierwszą inf. od TDS? Wezwanie przedsądowe jest to forma nacisku. Radzę się zgłosić do TDS (mail, tel.) i próbować wyjaśniać sytuację.

Obywatel
@Zosia

Spokojnie, takim wezwaniem przedsądowym można się posłużyć jako rozpałką do kominka, jak już ktoś pisał, jest to jedna z form nacisku. Jeżeli sprawa trafiłaby przed oblicze sądu, sąd będzie analizował słuszność i wysokość nałożonej kary, i wtedy wyjdą na jaw nie do końca jasne zasady funkcjonowania tego typu parkingów, co zapewne nie byłoby na rękę ,,firmie” td system.

@Zosia

A czy nie było tak, że Pani sama im dostarczyła adres do korespondencji? Np w reklamacji pisemnej? czy w mailowej? Wezwanie przedsądowe do zapłaty kilkakrotnie wysyłałam klientom w celu zastraszenia jak ktoś zalegał z płatnością - zwykle pomagało:) - każdy może takie wysłać:)))

@Joanna

czy podali postawę prawną w tym wezwaniu przedsądowym?

@Zosia

czy podali Pani podstawę prawną w wezwaniu przedsądowym? Kojarzę że jest jakaś kwota wolna od "rządań", ale nie jestem prawnikiem, ja też nie będę płacić, Jak znajdę to napiszę

Dostałem wezwanie
@Obywatel

Z nimi należy korespondować anonimowo,mail ( tylko nie imie i nazwisko @ itd....,a jakis nick...) Bez imienia i nazwiska,bez numeru telefonu itd. oni maja tylko rejestracje i marke samochodu.... Mi uznali reklamacje,ale gdyby nie uznali- i tak bym mie płacił

Jopek
@Dostałem wezwanie

Uznali??? Wow na jakiej podstawie? To aż niemozliwe????

nowaczek1986
@Zosia

wygląda mi to na fake :) bo na tyle postów to jeden tego rodzaju... czyżby to pisał pracownik TD SYSTEM? :) ???

@Zosia

Przedsądowe wezwanie niczego nie zmienia, bo w sądzie jeśli ma się bilet pokrywający czas parkowania z wystawiony mandatem to jest wygrana sprawa, jeśli wogóle skieruj na drogę sądową. Ja czekam na takie Przedsądowe wezwanie do zapłaty.

Natalia

Ja też mam z tym problem miałam bilet i. Dostałam. Mandat i nie chcą go anulować. Ciągle pisze odwołania i nic co. Jak ktoś ma pomysł dajcie znać

maria
@Natalia

Jest tylko jeden sposób. Trzeba pisac do Urzędu Skarbowego w Bielsku Białej o kontrolę firmy,czy ma wszystko w porządku z podatkami. Nastepnie pisac do ZUS-u czy właściwie zatrudniają pracowników ( z tego co wiem to zatrudniają na umowę zlecenie, gdy ci pracownicy powinni mieć umowę o pracę ) , następinie do UKiK oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej. Ja już napisałam, trzeba im spuścić kontrolę ze wszystkich stron. Inaczej się nie da. Jeśli ktoś chciałby wnioski to chętnie udostępnie.

@maria

PODEŚLIJ!

@Natalia

napisać skargę lub zgłoszenie do UOKiK. Już wpłynęło wiele skatg ale musibwysylyapić masowa szkodliwość czyny zabronionego aby UOKiK się tym zająć. Na razie przyglądają się metodzie rozpatrywania reklamacji. Taką otrzymałem odpowiedź od UOKiK.

nadzieja
@wojt

mnie też to powiedzieli że przypatrują się sposobowi rozpatrywania reklamacji - piszcie ile się da moze w końcu zaczna działać a nie nic nie robic i przypatrywać się.

Lena

jak można dawac mandat po 3 minutach pobrania biletu gdy samochód stoi na drugim koncu parkingu osobie starszej która ma problemy z chodzeniem,co to za złodziejska firma ,poszle to do telewizji.Człowiek przyjdzie raz na miesiąc zdobic zakupy do biedronki za kazdym razem pobieram bilety,a tu kontroler 95 w Cieszynie tylko czeka nie sprawdzajac czasu tylko pisze mandaty takich nadgorliwców trzeba zwalniac.

marekk
@Lena

W Cieszynie tego kontrolera nie idzie znaleźć. Obserwuje kto wchodzi do sklepu i zaraz biegnie do auta mi brakło 3 min. Biedronka umywa ręce przynajmniej w Cieszynie ul Kolejowa.

marekk
@marekk

Ja widziałam ale parkowałam pod murem i myślałam ze poszedł sie odlać miedzy samochody bo nie miał na sobie nic napisane.był to starzyk w okularach

Witam mam prośbę,mogę prosić o treść skargi do UOKIK. Marcindk@op.pl

@Marcin

wysyłam

nowaczek1986

Ja osobiście nie zapłacę. Bedzie trzeba to spotkamy się w sądzie. Dostałem już odmowę od TD System. Biedronka też się wypięła. Skarga do UOKiK poszła. Czekam na odpowiedź. Zastanawia mnie fakt czy zdjęcia są prawnie zrobione oraz czy firma prywatna może dostać moje dane osobowe od bazy CEPIK... i czy czasem sobie ich później nie wykorzystają do innych celów. Wg mnie zgodnie z ustawą RODO powinienem podpisać zgodę na przetwarzanie danych Firma budzi wiele wątpliwości... ja nie zaplacę. Wydaje mi się że zarabiają na ludziach którzy się przestraszyli i dla świetego spokoju zapłacili...

ada2019
@nowaczek1986

no ja tez bede sie zastanawial czy to zaplacic...patrzylem na strone cepik i tam pisza ze dostep do danych moga uzyskać....oto wykaz kto moze:Podmioty, do których przede wszystkim adresowana jest niniejsza informacja: straże miejskie i gminne, komornicy sądowi, sądy: Uwaga! Zapewnienie dostępu do aplikacji WWW dla sądów (certyfikacja) będzie realizowane za pośrednictwem Ministerstwa Sprawiedliwości – aktualnie prowadzone są uzgodnienia w tym zakresie. Dlatego prosimy o niepodejmowanie samodzielnych działań do czasu otrzymania informacji o ostatecznie przyjętym rozwiązaniu. administracyjne organy egzekucyjne, organy właściwe w sprawach realizacji zadań związanych z funkcjonowaniem stref płatnego parkowania, marszałkowie województw, organy właściwe do prowadzenia rejestru przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów i stacje demontażu, wojewodowie, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych, kierownicy ośrodków szkolenia kierowców, o których mowa w art. 39e ustawy z dnia 6 września 2011 r. o transporcie drogowym, starostowie, w zakresie ewidencji instruktorów, wykładowców, ośrodków szkolenia kierowców, egzaminatorów, psychologów itp., inne podmioty, które korzystają lub będą korzystały z aplikacji WWW udostępnianych przez system CEPiK 2.0, do udostępniania danych lub przekazywania danych. . a wiec td system bededzie uprawniony:-/

Odp.
@ada2019

Prywatny parking nie jest strefa płatnego parkowania. Prawo o ruchu drogowym nie dotyczy prywatnych parkingów. A do sądu Td System kogo wskaze w pozwie, chyba nie nr rej samochodu, żeby za pośrednictwem sądu otrzymać dane właściciela pojazdu? W mojej ocenie powoływanie się przez spółkę w regulaminie na uprawnienia, które jej nie przysługują powinny podlegać ocenie UOKIK i być zakazane, o ile oczywiście podzieli mój pogląd.

Gruby
@nowaczek1986

I mnie w samochodzie leżał regulamin że nie pozwalam fotografować mojego auta złamanie tego regulaminu 200 zł

kamila
@nowaczek1986

Dzien dobry. Czy Pan zapłacił mandat? Jeśli nie poniósł Pan z tego powodu jakies konsekwencje? Proszę o pomoc.

Nowaczek1986
@kamila

Nie zapłaciłem. Przestałem korespondować z nimi. Czekam na rozwój sytuacji. W sumie mogą się odezwać nawet i do 5 lat

Ela
@nowaczek1986

Mogę prosić o treść skargi do UOKIK. Mam taką samą sytuację elielutka@interia.pl

@nowaczek1986

ja to samo nie płacę ciekawe czy dadzą radę biegać jak my za biletami po sądach

Toncio
@nowaczek1986

Podczas składania reklamacji podałeś swoje dane, i automatycznie wyraziłeś zgodę na ich przetwarzanie. Czy nie jest tak?

@nowaczek1986

Ja też czekam na sąd. Dane mogą otrzymać od CEPIKu, ale czy mają prawo do ich przetwarzania bez naszej zgody?

@ada2019

odpowiedx Biedronki także prawie z automatu na moje pytania nie odpowiedzieli, po co kazą wysyłać paragony i wezwannia skoro wiedzą, że trzymaja stronę złodziejskiego TD System Na Biedronkę też by trzeba pisać do UOKiK bo też narusza nasze zbiorowe interesy przez wejście w uklad z TD System - może się dzielą zyskiem ? Oto odpowiedź Biedronki W dniu 2019-11-08 08:42:51 użytkownik napisał: > > Szanowna Pani > > W imieniu firmy Jeronimo Martins Polska S.A. dziękujemy za kontakt z Biurem > Obsługi Klienta sieci sklepów Biedronka. > > W odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, że Pani reklamacja została odrzucona z > uwagi na brak biletu parkingowego, który jest konieczny aby parking był > bezpłatny. Zgodnie z regulaminem, korzystający z parkingu zobowiązany jest > niezwłocznie po zajęciu miejsca parkingowego pobrać bilet parkingowy w > parkomacie. > Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zgłoszenie tej sprawy do Biura Obsługi > Klienta. > > Z poważaniem > Biuro Obsługi Klienta

@LpPK

jak tylko znajdę czas piszę do Biedrony list polecony !

nadzieja
@nowaczek1986

no tak to wygląda: "Centralny Ośrodek Informatyki zobowiązany jest do udostępnienia innym podmiotom danych zgromadzonych w Rejestrze CEPiK, jeśli ten podmiot wykaże swój interes prawny, a wniosek o udostępnienie będzie uzasadniony i poparty materiałem dowodowym, jak zdjęcia z parkingu" Ciekawe jaki interes prawny wykażą? wyłudzanie 90 zl? to ma być RODO?? niby tak tylko ciekawe czy my klienci jesteśmy zobowiązani do przestrzegania regulaminu, z którym nie mamy jak się zapoznać przed wjazzdem na ten zakichany parking, a firmy prywatne maja prawo do otrymania naszych danych, mimo iż działaja nieucciwie i naginają lub wcale nie działają zgodnie z prawem - tu potrzeba prawnika i to dobrego. Wg mnie regulamin powinine być tworzony na mocy ustawy a takiej nie znalałam, a oni ma moje i Wasze pytania nie odpisują, trzeba czekać na rozwój wypadków niech w końcu UOKiK się nimi zajmie a nie czeka w nieskończoność

@Toncio

nawet jak podaliśmy swoje dane podczas reklamacji to robiliśmy to w dobrej wierze licząc na anulowanie opłaty i w tym celu je podawaliśmy (ja imię i nazwisko niestety) i wcale nie musimy sie zgadzac na ich przetwarzanie w celu nieuczciwym. (usunięte przez administratora) I to też zgłosiłam w piśmie do UOKiK

Toncio

Witam. Powie Mi ktoś jakim cudem firma,, dostanie,, moje dane osobowe. Wydaje Mi się że po to jest RODO. Wysyłając reklamację akceptujemy regulamin, ale jeśli ja nic nie wysylalem i nie znalazłem żadnego biletu?

Nadzieja

wszyscy poszkodowani - Ci którzy mieli bilety - Ci którzy jechali na pamięć bądź z innych względów nie zauważyli że parking jest płatny i trzeba brać te pierniczone bileciki - Ci którzy czujecie się (usunięte przez administratora) przez firmę TD Sytem i Biedronkę piszcie jak najszybciej te skargi do Głównego Inspoektora Ochrony Danych Osobowych że firma TD System zamierza wydobyć nasze dane wrażliwe bez naszej zgody do do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów bo oni czekają na więcej skarg - mimo iz wpływaja dd nich jeset ich mało lub tak opisane ze czekają na więcej. Prosze Was piszcie swoimi słowami dokładnie co Was spotkało żeby mieli podstawę wszcząć postępowanie. NIe zwlekajcie nie możemy pozwolic na takie złodziejskie nieuczciwe praktyki Piszzcie że firma TD Sytem narusza zbiorowy interes konsumentów a Biedronka równiez (usunięte przez administratora) swoich konsumentów bo nie informuje o zmianie zasad parkowania przy niektórych biedronkach. Jak mogą wysyłać sms-y z promocjami masła czy trąbić o gangu świeżaków to czemu nie trąbili o gangu złodziejskim na parkingach Piszcie poprostu, że nie dość, że TD System narusza zbiorowy interes konsumentów to łamie zasady uczciwości i wsoółzycia społecznego, ma neijsane procedury i neijasny regulamin a kontakt z nimi jest wprost niemożliwy i utrudniopny. Zreszta nie piszę więcej bo przeczytają. Poprostu piszcie swoimi słowamia nawet wystarczy e-mailem -adres znajdziecie na stronie U0KiK oraz GUIDO Moje juz poszły ;-)

@Nadzieja

jak zwykle brawa dla Admina za usuwanie treści

dorott6
@Nadzieja

Proszę o wzór skargi do skarbówki i ZUS na adres dorott6@onet.eu .Faktycznie tylko zmasowana akcja da efekty.Nie można pozwolić na takie praktyki. Do UoKiK już napisałam e-mail ,dziś wyślę polecony.Pozdrawiam

@dorott6

wysyłam Pani na maila

qbertq
@Nadzieja

ja również zostałem podobnie potraktowany przez tą firmę, odpowiedzi reklamacyjne to ctrl+V, działalność tej firmy to w mojej opinii wyłudzanie pieniędzy od Klientów sklepu, którzy robią tam zakupy za spore sumy, codziennie. Jeśli można, uprzejmie proszę o wzór skargi na email qbertq@o2.pl, pozdrawiam

@qbertq

proszę bardzo wzór poszedł na podany e-mail pozdrowienia

Jurek

Jak oni mają prawidłowo funkcjonować, skoro osoby tam zatrudnione - w dziale reklamacji - nie znają treści Regulaminu lub nie czytają go ze zrozumieniem. Pod Lidlem pobrałem bilet parkingowy, lecz nie umieściłem go za szybą samochodu. Napisałem dość obszerne odwołanie z odpowiednim uzasadnieniem. Otrzymałem odpowiedź, że nie wypełniłem punktu 4.1 i 4.4 Regulaminu. Po pierwsze - bilet parkingowy pobrałem, po drugie - opuściłem go jeszcze przed upływem 1 godziny, czyli w okresie darmowego parkowania, Punkt 4.1 Regulaminu więc wypełniłem

Tomasz
@Jurek

Jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Także otrzymałem odmowę uwzględnienia reklamacji mimo, że bilecik był pobrany i włożony do samochodu (podobno również nie był widoczny).(usunięte przez administratora) Jeśli bilet był pobrany i włożony do samochodu, a kontroler go nie zauważył to po to jest monitoring oraz składanie mailowych reklamacji. Jak można dać odmowę reklamacji w takiej sytuacji ???

@Tomasz

Ja naposałem skargę do UOKiK. W odpowiedzi otrzymałem że przyglądają się ich metodom przez: kopiuj-wklej negatywnego rozpatrywania reklamacji.

Pietro

TRZEBA ANULOWAĆ, BO PRZEGRACIE! To jest moja propozycja do herszta tego procederu. Przegracie prędzej czy później. Dajcie tutaj jakiś namiar na zarząd z imienia i nazwiska, bo na ich stronie są jakieś płotki, czyja to firma, konkretnie. To nie są dane wrażliwe, to nie sąprywatne osoby, chcę wiedzieć kto chce mnie okraść podstępnie.

Pietro

Dzisiaj o zmroku zostałem „uraczony” przez ich kanara liściem z wezwaniem do wyłudzenia „opłaty dodatkowej” (parę minut zakupów) Ludzie nie mają świadomości, wjeżdżając po zmroku na parking Biedronki na pamięć nie czytając napisów, które np. nie są oświetlone. Powiem tak, wcale nie jest tak, że Bieda umywa ręce, bo to jest układ i nawet na tym regulaminie TD jest logo Biedy (na dole po lewej stronie).To Bieda powinna informować o zmianie warunków, bo bierze od nas pieniądze. Ktoś próbuje się ustawić bez nakładów, bo z normalnej sytuacji stawia szlaban a na nim napis: „POBIERZ BEZPŁATNY BILET -dla klientów, max 1h” i wszystko w temacie, a tak cieć-kanar biega na bieda-umowie zleceniu 1200 netto + - prowizja oraz premia za podp. i drukuje po nocy z zaskoczenia liście z wezwaniem do wyłudzenia 90,-. Żądanie anulowania poszło. Piszcie i dzwońcie do nich, bo to jest granda! Cytuję: „ W praktyce ww. miejsca parkingowe są wykorzystywane do bezprawnego parkowania pojazdów przez osoby nie będące klientami danego obiektu. Powoduje to niedostępność miejsc postojowych dla konsumentów, którzy w tym czasie chcą dokonać zakupów. Za pomocą systemu TDS control możesz uzyskać rotację pojazdów na parkingu, a tym samym wpłynie to na wzrost liczby twoich klientów.” Czyli wynika z tego, że to Bieda i inne zgotowała nam ten los nie dbając o informację. TD SYSTEM SP. z o.o. ul. Cieszyńska 313 43-300 Bielsko-Biała Biuro: +48 33 400 00 14 Serwis techniczny: +48 577 588 054 biuro@tdsystem.com.pl reklamacjepodkarpackie@tdsystem.com.pl

Wojtek
@Pietro

Mnie tez to spotkalo i uwazam, ze oni zeruja na ludziach, ktorzy sie wystrasza i placa zeby miec swiety spokoj. Nie postawia szlabanow, bo straciliby duzy zysk, nie oplaca parkingowego z tej samej przyczyny. Biedronka nie szanuje swoich klientow, dostalem odpowiedz od nich ze nie pobralem bileciku wiec mam zaplacic dodatkowa oplate. Jak wiekszosc poszkodowanych moja noga tam juz nie postanie. Dziekuje za udostepnienie wzoru skargi, wyslalem i czekam na odpowiedz. Jedno jest pewne, moja noga juz tam nie postanie.

@Wojtek

Każdy jest do ruszenia, nawet Saddam Husajn był... Kwestia jest inna, żeby ludzie zaczęli pisać i informować siebie i media (co właśnie przed chwilą uczyniłem), bo nie samo wyciągnięcie darmowego biletu za postój jest problemem a brak jakiejkolwiek akcji informacyjnej ze strony sieci handlowych, czy to na banerach, przy wejściach albo paragonach chociażby. Cieć siedzi skulony w krzakach i dybie na ludzi nieświadomych lub co gorsza przyjezdnych, czeka aż trzasną drzwiami, wejdą do sklepu i drukuje wezwanie. To jest bandytyzm. Może w dzień, mnie trafiło po zmroku. Ludzie przyjeżdżają masowo spoza miasta i to jest idealna ofiara dla „łowcy kanara”. Nikt tam nie jedzie parkować auta, bo od tego jest parkomat i opłata. Ludzie pozostawiają auta na miejscu postojowym na 5, 20, i nawet do godziny w celu dokonania zakupów, z czego zysk ma sieć handlowa a tu taki ZONK! Piszcie, dzwońcie ludkowie wszędzie, gdzie się da, bo na tym procederze upasie się kolejny „polski milioner”, zwykły cwaniak bez zasad. Do tego nie potrzeba szkoły, żadnej! Takie postępowanie dążenie po trupach, to robota „na wyrwę”, chamskie zachowanie bez inwestycji, bo akcja informacyjna kosztuje. Problem jest w całej Polsce, jest powszechny! Piszcie, nie korzcie się, nie proście, nie błagajcie, bo na banditierkę nic nie wskóracie. Żądajcie anulowania wezwania ze względu na okoliczności, argumenty i dowody, w których jesteście posiadaniu. Płacąc pokornie bez walki fundujecie cwaniakowi jacht katamaran w pierwszym roku procederu, bo ofiar jest nie setki jak czytam tu i ówdzie, tylko duuużo więcej.

Niezadowolona
@Pietro

Ja dostałam ten mandat wczoraj również 90, nie zauważyłam parkomatu co lepsze od momentu kiedy wysiadam z auta do mandatu 2 niecałe minuty wiem dokładnie bo mierzylam cukier bo jestem cukrzyk iem. Pisała do biedronki zero odzewu na Facebooku mnie zablokowali bo tyle potrafią. Najlepsze jest to że reklamacji się złożyć nie da bo adres który jest podany to zupełnie co innego. Brak słów na traktowanie klientów robiących tam zakupy.

Klientka Biedronki

W Tarnowie, to samo, oczywiście mimo przesłanego paragonu z Biedronki opłaty nie anulowano, oczywiście piszę skargę do UOKiK. Podejrzewam że za tym siedzi ktoś nie do ruszenia

Fire

Prosze o wzor skargi podobna akcja Biedronka Cieszyn firevall@interia.pl

monika

ul. Cieszyńska 313

poszkodowany

Ludzie walczcie to są nie uczciwe praktyki

Nadzieja

PIszcie te skargi na adres Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów plac Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa Przed chwilą dzwoniłam i dowiedziałam się, że skargi spływają będą się zajmować TD System wreszcie. Jeżeli chcecie uzyskać odpowiedź na Waszą skargę trzeba wysłać listem tradycyjnym wersja papierowa najlepiej wysyłajcie poleconymi. Na e-mailowe zgłoszenia nie będą udzielane odpowiedzi - jednak pracownicy UOKiK czytają maile i też są one dla nich pomocne. Załączajcie jak najwięcej dokumentów świadczących o nieuczciwych praktykach typu zdjęcia oznakowania parkingu, paragony, ich regulamin, paragony z dnia zakupu, bilety, wezwania do zapłaty opłaty dodatkowej. W grupie może ruszymy i zrobimy porządek z nieuczciwością a sprawiedliwości stanie się zadość. I wysyłajmy szybciutko jak najwięcej skarg zawiadomień i informujcie znajomych, których to spotkało aby to samo zrobili. Pozdrawiam

@Nadzieja

dokładnie tak, ja otrzymałem już odpowiedź i przyglądają się tej sprawie, a głównie metodzie ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRZEZ TD System.

Anika
@Nadzieja

Dzięki. Ja mam nagrany cały film z zajścia i tego co robił i mówił parkigowy. Bardzo cenny dowód. Muszę tylko w jakimś programie zamazac twarze, bo wiele osób zostały ozostało wtedy nagranych.

Wzór skargi do UOPKiK

W poniedziałek wzór skargi do Urzędu Skarbowego i ZUSu. Piszmy bo tylko w taki sposób coś ugramy.

Joanna

Dziękuję serdecznie za wzór, wysyłam ! Mam nadzieję że wszyscy pokrzywdzeni tak właśnie postąpią !

NIKI
@Joanna

Dlaczego usunieto wzór skargi?

xxx
@NIKI

mam zapisany ten wzór, roześlę wszystkim jutro

@NIKI

Niniejszym składam skargę na bezprawne praktyki stosowane przez TD System sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku Białej przy ul. Kwiatowej 11. W/w spółka w sposób bezprawny i niezgodny z przepisami kodeksu cywilnego oraz Ustawy o ochronie praw konsumentów nakłada opłaty i zarządza parkingami, które znajdują się w obrębie sklepów m.in. Bierdonka, Lidl, Aldi na terenie całego kraju. W/w spółka pobiera bowiem opłaty dodatkowe w wysokości 70, 90 , 150 zł, od klientów sklepów w/w sieci. Proceder działalności pracowników w/w spółki wygląda w ten sposób, iż zarządca parkingu typuje osoby, które nie pobrały tzw. biletu uprawniającego do darmowego postoju, wykonuje zdjęcia pojazdu oraz obciąża go wyżej wskazaną opłatą. Reklamacje na tego typu działania nie są uwzględniane, albowiem TD system zależy jedynie na jak największych przychodach firmy, która stosuje te nielegalne praktyki. Z opisaną praktyką w/w firmy miałem możliwość się zapoznać robiąc zakupy w sklepie ________w _____________ przy ul.______________ ( wskazać adres , miejscowość i nazwę sklepu) w dniu _________ Wskazać przy tym należy, iż informacja o zasadach korzystania z parkingu, w tym o poborze i wysokości opłat jest umieszczona w miejscu niewidocznym, niedostępnym dla każdej osoby korzystającej tak, aby można było się z nią z łatwością zapoznać, a w szczególności po zmroku oraz gdy korzystający z parkingu nie wjeżdża na parking od strony głównej. Poza tym zasady korzystania z parkingu wprowadzają w błąd konsumenta i są niezrozumiałe, albowiem na jednej z tablic widnieje zapis, że klienci sklepu parkują bezpłatnie, a na kolejnej, iż zmuszeni są pobrać bilet (sic!). Nadto regulamin TD System sp.z o.o zwiera tzw. klauzule niedozwolone. Stosownie bowiem do przepisów kodeksu cywilnego, postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nieuzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (art. 385 (1) k.c.). Nie może przy tym umknąć fakt, iż pracownicy TD System sp. z o.o. postępują przy tym bezprawnie, albowiem czyhają jedynie na błąd klienta, który de facto nie zwierał umowy najmu miejsca parkingowego. Nie informują o obowiązku poboru biletu, ponieważ rozliczani są z wystawionych wezwań do zapłaty. Na marginesie do ustalenia pozostaje również fakt, jak w/w firma dokonuje księgowania w/w należności, albowiem po dokonaniu zapłaty opłaty dodatkowej, konsument nie otrzymuje ani paragonu ani faktury VAT. Powyższe okoliczności powinny być również zbadane przez Urząd Skarbowy w Bielsku Białej oraz Regionalną Izbę Obrachunkową. Podobnie jak fakt zatrudniania pracowników parkingu na podstawie umowy zlecenia a nie umowy o pracę, powinien być skontrolowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W tym stanie rzeczy praktyki stosowane przez TD System sp. zo.o. nie są działaniem zgodnym z prawem i tym samym nie korzystają z ochrony. Ponadto wątpliwości budzi wykonywanie zdjęć pojazdów, a w niektórych przypadkach nawet uszkodzenie pojazdów przez parkingowych. Właściciel pojazdu nie wie kto i w jakim celu wykonuje zdjęcia jego pojazdu oraz nie został o tym fakcie uprzedzony. Powyższe stoi w rażącej sprzeczności z Dyrektywami Europejskimi dotyczącymi ochrony danych osobowych i RODO. Konkludując, proceder TD System sp. z o.o. jest bezprawny, sprzeczny z zasadami współżycia społecznego, dlatego proszę o podjęcie odpowiednich środków prawem przewidzianym w stosunku do firmy dokonującej nadużyć, albowiem działanie TD System sp. z o.o. narusza przepisy prawa i zbiorowe interesy konsumentów, z kolei regulamin parkingów zawiera niedozwolone postanowienia umowne. Nie wiem dlaczego, ale ja tez sobie zapisalem. Pozdrawiam

wojt

Ja mam już odpowiedź z UOKiK, w treści co do wysokości opłat UOKiK uznał, że nie są za wysokie, co do rozpatrywania reklamacji uznał, że są źle rozpatrywane i że będzie się przyglądał tej firmie pod tym kątem i że zbierają skargi aby mogła to być duża szkodliwość czynu, więc wysyłać lawinowo.

@Wzór skargi do UOPKiK

jest skarga ja widzę

@wojt

wysłane mailem ale dochodzę do wniosku że chyba trzeba wysłać poleconym listem wtedy odpowiedzą również na piśmie - WYSYŁAMY PROSZĘ WAS

monika
@wojt

gdzie pan pisal i jaka droga? email, list? jaki adres?

Niezadowolona

Mam bilet pobrany o 15.27, a o 15.30 juz wystawione wezwanie do uiszczenia 90zl za brak biletu. Czyli w tzw miedzyczasie moj samochod zostal obfotografowany i wystawiono wezwanie. To jest kpina. Oczywiscie reklamacja zostala odrzucona. Zamierzam odwolac sie do UOKiK.

Zostaw merytoryczną opinię o TD System Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w TD System Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TD System Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TD System Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 2 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TD System Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w TD System Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TD System Sp. z o.o.
1.2/5 Na podstawie 144 ocen.
  • Kwiatowa 11
    43-300 Bielsko-Biała