Opinie o Aforti Holding S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Aforti Holding S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Aforti Holding S.A. o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aforti Holding S.A. w Warszawa

Maciej

Mimo iż nie posiadałem zbyt dużego doświadczenia, to otrzymałem szansę pracy w Aforti Holding. Umowa opiera się na B2B, więc dla mnie idealna opcja. Dodatki do wypłaty, które są uzależnione od realizacji planów. Ponadto jako pracownik mam dostęp do prywatnej opieki medycznej, jak i karty sportowej.

@Maciej

Pracując u nich stracisz tylko swój cenny czas. Praca na B2B w aforti oznacza BRAK WYNAGRODZENIA. Mi jeszcze nie zazplacili kilkunastu tysięcy za kwiecień i maj,

Dziękuję. Dołączyłam do grupy i zgłosiłam się do pozwu zbiorowego.

WItam, Też jestem poszkodowany, gdzie mogę uzyskać pomoc i dołączyć do pozwu?

@Jurok

Mieli zapłacić zaległe odsetki do końca lipca, ale nie chcą płacić, tylko proponują kolejne cuda na kiju!

@@Jurok

Witaj.No właśnie gdzie te odsetki (panie Sytek).Możesz powiedzieć co Ci zaproponowali bo ja jeszcze nie mam żadnych propozycji oprócz tych ich akcji.

N

Dziś z nimi rozmawialam obiecanki na maj przedłużyć aneks a u was jak?

andrzej
@N

do mnie zadzwonili proponując zeby im odpuscic do maja przyszłego ,a najlepiej jakby długi zamienic na akcje ,smieszne po prostu,nic się (usunięte przez administratora) nie trzyma,(usunięte przez administratora) i tyle,chca czasu zeby zniknąc z naszą kasą

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Wealth Manager w firmie Aforti Holding S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Stenia

Najpierw miało być wypłacone do końca czerwca teraz do końca lipca.Nikt mnie nie powiadomił do kiedy mi wypłacą.

andzrej

mydlenie oczu ja dostalem pismo ze do konca roku a potem tzw opiekumn ,cz\warty z kolei mi oznajmił ,ze do konca maja przyszłego roku ,to sciemnianie i próba zyskaknia na czasie ,mnie zalegają od marca ,a mam sporą kwotę u nich,nie wiezę w ani jedno słowo,(usunięte przez administratora)

U1

Zanim Administrator usunie Twój wpis : można przyjąć usprawiedliwienia, że doprowadzenie do bieżącej, złej sytuacji finansowej Aforti Holding nie było działaniem celowym kierownictwa spółki. Czyli w założeniu nie miała to być piramida finansowa. Ale od kilku lat firma systematycznie "dołuje" z ujemnymi kapitałami własnymi a to już można podciągnąć pod (być może) nieświadome (ale jednak) działanie na szkodę spółki i jej wierzycieli.

były_pracownik

Info o piramidzie na A.... poszło w media. Wyborcza, Business Insider, FX Mag, INN. Teraz już nie dostaną ani złotówki. Jutro jeszcze powiadomię "Interwencję". Panie Styek szykuj się na wizytę czarnych o 6.00 rano.

Jurek

Do Sitka zwracałem się pisemnie wielokrotnie i ani razu mi nie odpowiedział. Taki sposób postępowania ma jednoznaczne określenie.

@Jurek

Z Pawłem Opokà można jeszcze było coś spytać zawsze odzwonił.Nie mogli się dogadać zrezygnował.Prezes Sytek to chyba jakiś buc myśli że wygra z ludźmi jak będzie siè tak zachowywał.Żyje z naszej kasy niech odda pieniądze i spada jak mu źle!!!

Dokładnie zgadzam się Ja myślę że nie ma już na co czekać niech odpowiedzą za to . Mydlą nam oczy by nic nie robić czekać. Ale na co? Ogłoszenie upadłości? I stratę zainwestowanych pieniędzy?

U1

Mają ujemne kapitały własne. A zobowiązań ogółem znacznie więcej niż majątku do upłynnienia. Jeśli nie znajdą strategicznego inwestora, np. jakiś duży fundusz to postępowanie układowe nie uratuje przed ogłoszeniem upadłości.

U1

Ale może "położyć łapę na kontach" skutecznie blokując wszelkie wypłaty dla wybranych, np. wynagrodzeń członków zarządu, przechwytując wpływy od nowych inwestorów, jeśli tacy się jeszcze przytrafiają.

Dobre pytanie dlaczego? Ja też chętnie się dowiem jak wasze sprawy? Czy czekacie czy coś robicie w tej sprawie. Pisałam już parę razy ale zaraz wpis usunięty

Co sądzicie zmiana terminu publikacji raportu rocznego Aforti? Czy ktoś ma jakieś pewne informacje co dalej z naszym zainwestowanym kapitałem?

@Paweł

Roczny raport można opublikować jeśli zawiera zaudytowane sprawozdanie finansowe a właśnie trwają gorączkowe poszukiwania firmy audytorskiej, która nie będzie wątpić w zasadność kontynuacji działalności Aforti.

EwaB

Byłam tam jakieś dwa trzy tygodnie temu. Istna twierdza. Najpierw ogólna recepcja na parterze, gdzie trzeba było powiedzieć do kogo i po co się idzie. Czy było się umówionym, a na koniec trzeba było pokazać dowód osobisty. Na końcu po bodajże 10 minutach otrzymałam informacje że nie będę wpuszczona do biura Aforti (jest na I pietrze). Pofatygował się pan Opoka i oczywiście rozmowa bez jakichkolwiek konkretów. Do biura nie wejdziemy oznajmił bo trwają remonty.

Zna ich

Były wiceprezes to (usunięte przez administratora) kłamca, bez wiedzy i umiejętności. Jak można zarządzać spółka nie mając wiedzy i doświadczenia… chyba ze doświadczenie to praca w charakterze mobilnego sprzedawcy…

Inv

Nie wyjść to może przez pół roku, może rok. Ale nie przez 6 lat. To było działanie z premedytacją na rzecz wprowadzenia w błąd "dawców kapitału" dla spółki. Spędy "inwestorów' gdzie zarówno Sytek jak i Opoka prowadzili monologi jak z pokazów Zeptera czy Amway. Teraz piramida się padła. (usunięte przez administratora)

@Inv

Jesteś inwestorem czy byłym pracownikiem.Skąd takie twierdzenie .

Mario

W jaki sposób przed inwestycja, np udzieleniem pożyczki Aforti zapoznawali się z jej warunkami np cenowymi? Interesuje mnie sam mechanizm działania w jaki sposób dochodziło do takiej umowy w Państwa przypadku. Czy te informacje były negocjowane indywidualnie? Czy gdzieś takie informacje są jeszcze dostępne?

stenia
@Mario

Marketing wysyłał na pocztę propozycję inwestycji lub SMS jeśli byłeś zainteresowany resztą zajmował się twój doradca. Przyjeżdżał z wstępną umowną lub dzwonił żeby umówić spotkanie.

Nie rozumiem tej sytuacji, że spółka ta na koniec 2021 miała kapitał własny w wysokości 66 mln n a 30.3. 2023 ma kapitał własny ujemny w wysokości 133 mln a zarząd nie zgłasza spółki do upadłości. Nie reaguje KNF oraz Giełda . Prawo mówi jeśli spółka nie płaci swoich długów, albo nie ma majątku własnego który jest wyższy niż zobowiązania , to ma obowiązek ogłosić upadłość. Jeśli zarząd tego nie zrobi to jest przestępstwo. Druga sprawa do rozwiązanie umowy z audytorem ponieważ ma długi termin realizacji. Jest to bajka, a może audytor kwestionował wartość majątku własnego lub nie zgadzał się z opinią zarządu , że kontynuacja działalności nie jest zagrożona

@Andrzej

Co więcej wygląda na to, że władze Aforti mają nadzieję (która, jak wiadomo, jest matką), że do planowanej daty wznowienia obrad WZA czyli do 28 lipca br znajdzie się firma audytorska, która przeprowadzi audyt sprawozdania za rok 2022 i wyda swoją opinię w czasie krótszym niż 4 tygodnie? Tonący brzydko się chwyta, bo ciągle ma to znamiona "gry na czas" czyli odkładania problemów (zadłużenie) na wieczne nigdy.

@Ekspert
@Andrzej

Tak sytuacja rzeczywiście zagadkowa w jaki sposób "wyparowały" kapitały własne Spółki. Najbardziej aktualne sprawozdania nie pozostawiają złudzeń. Tak jak pisałem analiza od strony bilansu jest prosta. Aktywów, które coś pewnie są warte jest około 90 mln zł Chociaż ich wartość z punktu widzenia zamiany na gotówkę pewnie istotnie niższa a zobowiązań 280 mln zł. Więc to prosta matematyka po prostu nie da się spłacić zobowiązań i większość (70-80% to pewnie strata nie do odzyskania). Od strony wyników Spółki nie wygląda to lepiej. Olbrzymie obroty to pewnie wymiana walut ale marża na tej działalności jest praktycznie równa 0%. np. za 1kw. 2023 r. spółka wypracowała 360 tys. zł zysku na 772 mln zł obrotu co daje 0,04%, więc ten obrót jest napompowany po prostu jako przychody są pokazywane środki otrzymane do przewalutowania a koszty przekazane środki do klientów. Gdyby pokazywać to jako zysk to przychody byłyby symboliczne. Przychody z innej działalności też są niewielkie. A przede wszystkim co ważne cały czas jest spor strata na poziomie sprzedaży. W tej sytuacji też większość zobowiązań stanie się wymagalna, pewniej włączą się odsetki karne co znowu oznacza, że koszt obsługi znacznie wzrośnie. Nowych środków Spółka nie dostanie, więc efekt domina już działa. W mojej ocenie Spółka złoży asap wniosek o restrukturyzację. Nie widzę jednak żadnych szans jej powodzenia, w mojej ocenie pewnie skończy się upadłością likwidacyjną. Czyli wierzyciele asap powinni stawiać wierzytelność w stan wymagalności aby odsetki naliczały się możliwe wysokie (podstawa, stopa) a później pozwy przeciwko Spółce i osobą odpowiedzialnym optymalnie zbiorowe bo wyjdzie tanio.

@ekspert

Szanowni. Właśnie popatrzyłem w raport skonsolidowany Aforti Holding za 1kw 2023. I co tam widać około 150 mln zł aktywów w tym własnych akcji na 60 mln zł. Kapitał własny czyli majątek netto spółki minus 130mln zł.jak się odejmie tę akcję własne wychodzi minus 190 mln zł. Żeby aktywa sumowały się z pasywami daje to zobowiązań na 280 mln zł. Mówiąc wprost na 1 zł majątku przypada 3 zł długu do spłaty. Oficjalnie a jest pewnie gorzej bo spółka przepala co kwartał jakieś 8 mln zł i pewnie jest coś czego nie widać. To oznacza że zobowiązania mają pokrycie w aktywach gdzieś w 20-30%. I pewnie tylko na te 20-30% bym liczył że może się odzyska.

poszkodowany
@@ekspert

tak jak tutaj polecono oddałem sprawę do kancelarii mateusza szczurka, więc pozostaje już tylko mi czekać i liczyć, że zdążę jeszcze. czy da się jakoś wycenić wartość spółek należących do aforti?

@@ekspert

Jak można teraz wnioskować, pociąg z napisem Aforti i ze wszystkimi co do niego wsiedli w wagonach właśnie wjechał do ciemnego tunelu, z najprawdopodobniej nieprzebitym jeszcze wylotem....Efekt do przewidzenia. Rosnące zadłużenie, można było śledzić w kolejnych raportach od roku 2015 a mimo to ludzie i tak tam wpłacali. Nie do przecenienia w tej sprawie niech też nie będzie działanie tzw. "Opiekunów-Dyrektorów", którzy nie widzieli w tym żadnego problemu lecz świadome działanie Zarządu dla dobra wszystkich inwestujących o czym do samego końca zapewniali...i mnie także. Zapewne, żadnych środków nie da się odzyskać, co słusznie zauważył wcześniej tutaj "Chińczyk" bo na kontach firmowych hula tylko wiatr...I proponuję do rozważenia, od strony prawnej, czy jest już na tym etapie możliwość przygotowania się o pozew zbiorowy z powództwa cywilnego o odszkodowania z majątków wszystkich członków Zarządu oraz dodatkowo by nie zapomnieć z wszystkich "Opiekunów-Dyrektorów"??? PS. Chwała byłemu pracownikowi za odwagę w poruszeniu tej sprawy bo jak było widać z punktów Walnego "Firma" miała zamiar ciągnąć ten procederek przez następne 3 lata. Ale pojawił się były pracownik i powiedział: "O Klaudiuszu - takiego wała i basta...!"

@Klara

Przy inwestycjach Współpracowaliście Państwo bezpośrednio z Aforti czy może ktoś pośredniczył?

DD

w maju będzie sprawozdanie roczne, poczekamy zobaczymy

@DD

Raport ze sprawozdaniem rocznym będzie opublikowany w połowie lipca 2023 a zmiany w firmie audytorskiej plus duża ilość danych, jakie mają "ogarnąć" mają być usprawiedliwieniem tego faktu. W związku z tym należy domniemywać, że jutro tj.30 czerwca nie odbędzie się WZA Aforti Holding, na którym miano m.in. zatwierdzać sprawozdania: z działalności Zarządu oraz finansowego za rok 2022.

Chińczyk
@DD

Nie chcę was martwić, ale kasa jest już praktycznie nie do odzyskania. Mam troche doświadczenia z takimi spółkami i tu sytuacja wygląda po prostu źle. Spółka ma zobowiązania przekraczające 250 baniek, praktycznie nie ma aktywów, nie potrafi zarabiać pieniędzy, kasa jest dawno wydana, a z tego co mówicie ma tez długi do US. Jedyne co można zrobić to zgłosić wniosek do sądu o upadłość spółki, jeżeli macie opóźnienie w spłacie przekraczające 3 miesiące. I liczyć na to, że prezes znajdzie ostatnie parę złotych aby spłacić wnioskodawcę i wycofać wniosek z sądu. Wynajęcie prawników nie ma sensu, bo to kosztuje a spółka i tak nie ma aktywów co oznacza, że nawet mając wyrok w kieszeni i klauzule wykonalności nie ma z czego ściągnąć. Raczej bym zainteresował działalnością zarządu media, KNF, GPW i prokuraturę.

frantic

Marku, dzięki Ci że jako chyba pierwszy przeszedłeś tą całą drogę urzędową dla odzyskania swoich pieniędzy i się tym tutaj podzieliłeś. Wniosek nr 1. W przypadki gdy konta są już puste zaoszczędziłeś następnym osobom kosztów sądowych, których i tak w tym przypadku by już nie odzyskali. I dalej z za chwilę powinno zostać wdrożone postępowanie z urzędu i każdy poszkodowany bezkosztowo będzie mógł składać zawiadomienie o swojej sprawie. Wniosek nr 2. Czyli może okaże się jednak, że nastąpiła klasyczna powtórka AMBERGOLD i gdzie ponownie były wszyskie instytucje finansowe sprawujące nadzór by się to nie powtórzyło? Wniosek nr 3. Marcin P. już szykuję się na powitanie i współdzielenie celi z niejakim Klaudiuszem S. I tam długo będą sobie wymieniać doświadczenia w "inwestowaniu".

U1

Można mieć duży kapitał podstawowy, permanentne straty, jeszcze większe zobowiązania oraz zero w kasie/banku. O wypłacalności firmy nie decyduje wielkość kapitału.

XWKDIE

Nie może ściągnąć z kapitału tak samo jak nie może ściągnąć z kont spółek „córek” czyli tych wszystkich aforti factoring, collections itp.

Jak
@frantic

Co za bzdura. Radzi Pan aby nie ruszać swoich spraw i pogodzić się ze stratą? Przecież z majątku posiadanego przez aforti, w tym także z posiadanych przez niech udziałów i akcji również można zaspokoić się w drodze egzekucji! Jak dla mnie jest Pan (usunięte przez administratora) z Aforti.

U1

Inaczej wygląda sytuacja osób, dla których zapadalność pożyczek i odsetek już minęły a inaczej gdy miną za 2 lub 4 lata, dopiero. Chyba, że Aforti zostanie wkrótce postawiona w stan upadłości ...

Jurek

Mam dwie Umowy o pożyczkę. Przez pewien okres początkowy było fajnie, a od około 2 miesięcy brak wypłat odsetek wg. harmonogramu oraz milczenie na moje próby nawiązania kontaktu. Osoby będące w podobnej sytuacji powinny się porozumieć i rozpocząć działania prawne - czym szybciej tym lepiej.

@Jurek

Dużo osób ma taka sytuacje jak ty.Kancelarie przebierają nogami aby działać i coś zarobić. Nie wiem czy to coś da jak konta maja puste. Mam taką samą sytuację.Oby nie ogłosili restrukturyzacji wtedy moglibyśmy stracić pieniądze.w maju KNF ostrzegało przed inwestowaniem w Aforti.Na rynku działają 10 lat chyba nie chcą stracić reputacji.

Jacek
@Jurek

U mnie jest ta sama sytuacja. Z tym , że skończyła mi się jedna pożyczka i czekam na zwrot drugi miesiąc 20 000 zł. Chętnie dołączę do grupy w walce o zwrot i oodsetki.

@Jacek

Wyjeżdżam z kraju i będę na miejscu z początkiem lipca. Proszę o aktywność na forum i szukanie osób o podobnych celach.

andrzej
@Jurek

w lipcu to juz aforti zwinie się całkowicie bo wszystko do tego zmierza wiec po sie szukac jak bedzie po wszystkim?

@Jacek

Dużo ludzi na to czeka.Ja mam kilka pożyczek. Czekam na odsetki.Starają się wyjść z tego kryzysu a jak będzie zobaczymy.Chyba zależy im żeby nie stracić renomy.

Iza
@Jurek

Ten sam problem Brak odsetek i spłaty kapitalu

@andrzej

Masz rację. Na 30.06.2023 zwołali walne zgromadzenie akcjonariuszy. Jak myślicie po co?

EwaB
@Piotrko

Pamietam, że na którymś spotkaniu Mr Opoka podał do wiadomości że ogółem jest 2400 inwestorów a zainwestowana przez nich kwota wynosi 200.000.000 PLN. Nas na forum może jest 1%.

Piotrko

Tak, ale co nam da studzenie emocji. Macie z tymi (usunięte przez administratora) jakich kontakt. Ja od marca 2023 zero kontaktu. Nie odbierają telefonów, nie odpisują na sma, maile, po prostu jakby rozmyło się we mgle. Nie rozumiem ich postępowania. Nikt poważny tak nie postępuje.

@Piotrko

@ Piszesz że nie masz z nimi kontaktu od marca Nie oddali ci kapitału czy nie wypłacili odsetek?.Mnie nie wypłacają odsetek od marca.Kontakt telefoniczny mam ale kończy się zawsze obiecankami.No cóż czekam. Twierdzą że starają się wyjść z tego kryzysu. Za dużo zainwestowali i teraz czekajà na zwroty gotówki.Już dawno powinni wystosować pisma do inwestorów i poinformować o wszystkim.

@Piotrko

Jest nas niestety bardzo wielu co powinno być naszym atrybutem. W pojedynkę nic nie znaczymy. Należy wyszukać dobrą kancelarię i powierzyć jej prowadzenie naszej roszczeniowej sprawy. Na pewno są osoby wśród nas posiadające takie kontakty, które dla dobra własnego jak i ogółu należy wykorzystać.

@Stenia

Na razie od marca nie płacą odsetek, niestety kapitał również chciałbym wycofać. Z tymi ich tłumaczeniami to ściema. Jak jeszcze odbierali ode mnie telefon, to tłumaczyli trudnościami w spłacie wymianą systemu informatycznego, później jakimiś innymi bzdetnymi problemami. Ale czy nas to powinno interesować. Dziwne, że takich problemów nie mieli gdy mieliśmy przelać pieniądze, był kontakt, ciągłe informację o rozwoju, sukcesach, ofertach itp. Aforti. A teraz po wpisach również pracowników sami widzicie. Nie odzyskamy dobrowolnie od nich pieniędzy. Tylko droga sądowa może coś zmienić. Może ktoś ją przeszedł i podzieli się doświadczeniami. Puki jeszcze może jest czas.

@Piotrko

Dzisiaj na bankier.pl pojawiła się informacja, że ich eksmitują z biurowca. Wiadomo za co. Mi zalegają kilkanaście tysięcy za dwa miesiące pracy. Robi się ciekawie.

Rob
@były_pracownik

Potwierdzam, od marca zalegają z odsetkami. Termin wykupu pożyczki minął 31.03 i nic się nie dzieje. Mimo dwóch wizyt w biurze, ciągle słyszę o braku decyzji ws wypłaty. Metoda zdartej płyty. Kwoty pożyczek określają jako śmieszne. Dla mnie 40k to wcale nie do śmiechu.

@Piotrko

Ta firma to już trupek. Wypłacą sobie ostatnie nagrody za zeszły rok i tyle ich widzieli. Wkrótce wejdzie syndyk i zawiesi cała radę i zarząd. Już teraz świadomie zablokowali możliwość sprzedaży akcji aby posiadacze w panice nie zredukowali kapitalizacji tej firemki prawie do zera...(czyli do właściwego jej poziomu...firmy krzak i przyjaciele)

Zostaw merytoryczną opinię o Aforti Holding S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Aforti Holding S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Aforti Holding S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aforti Holding S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Aforti Holding S.A.