Opinie o König Stahl Sp. z o.o w Mikołów

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy König Stahl Sp. z o.o. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie König Stahl Sp. z o.o o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o König Stahl Sp. z o.o w Mikołów

Administrator Nowy wpis

Czy firma König Stahl Sp. z o.o oddzwania po zakończonej rekrutacji nawet w razie negatywnej odpowiedzi?

Od czego konkretnie będą teraz zależne zarobki operatora? jest nowa oferta w internecie i piszą w niej o przedziałach od 4 900 do 7 250 zł, jasne ze chce zarobić jak najwięcej więc zdradzicie jakim sposobem? Jedynie staż pracy na to wpływa czy coś jeszcze?

@wszyscy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Dzień dobry :) Zastanawiam się nad złożeniem cv - interesuje mnie praca przedstawiciela handlowego. Jakie są po krótce warunki? Jakie jest do dyspozycji auto, telefon, presja, atmosfera w pracy. Czy jest możliwość pracy zdalnej? Oczywiście do tego interesują mnie zarobki na jakie można liczyć przy sporym doświadczeniu w branży. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję :)

Rekrutacje widzę ze jakiś czas temu mniej więcej opisali, a prace magazyniera nieco szerzej z aktualnego punktu widzenia tez da rade? Widzę ze jak z rok temu szukali do siebie dwóch kandydatów to oferowana była wtedy kwota do 5,1 tys zastanawiam się czy obecnie nie dochodzi się przypadkiem do szóstki z przodu na spokojnie? Dałoby rade o opis magazynu? Czy cos się w nim zmieniło względem tych poprzednich opinii?

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Asystent/ka Zarządu w firmie König Stahl Sp. z o.o? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Pracownik działu handlowego elektroniki
Wrocław
ELTRON Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
logo firmy Robotyk
Gliwice
Simtech Automatyka Przemysłowa
logo firmy SAP ERP Consultant
Bonprix Sp. z o.o.

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w König Stahl Sp. z o.o? Umieścili kilka ogłoszeń na Pracuj.pl.

Odpowiedź

Na rozmowę z twoim potencjalnym przełożonym. W drugim etapie z dyrektorem działu. Potem to już ze współpracownikami :)

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w König Stahl Sp. z o.o?

Po co pytasz?

Przyjdź i się przekonaj, nie ma nic lepszego jak własne odczucia.

Aneta
@Po co pytasz?

Jasne - nie ma nic lepszego, jak własne odczucia. Ale również między innymi jest to forum, żeby dyskutować o właśnie takich kwestiach. Pewnie sam pracujesz w firmie König Stahl. Może w takim razie zechcesz chociaż powiedzieć, po jakim czasie oferują tam umowę o pracę?

Remik
@Aneta

Ja nie będę z Tobą dyskutował na takie tematy. Pytałem szefa czy mogę i mi zabronił. Więc nie dyskutuj zemną.

Agata

To zależy gdzie...pytasz o magazyn biura....konkretny dział ? Oddział ?

Alicja
@Remik

serio szef zabronił napisać na jaką umowę zatrudnia? to w żadnej firmie nie jest tajemnicą, dlaczego wiec tutaj jest?

@Aneta

To zależy. Ale zazwyczaj standardowo... Pierw umowa na rok...potem dwa... A potem na stałe. Czasem skrócą....to zależy od stanowiska. ....od osoby. Są i takie które od razu miały umowę ..bo je ktoś znał...

@Agata

Ops.. I dużo tych znanych świeżaków z przywilejami tu było?

Wojciech
@Agata

Kto mógł "kogoś" znać ? Co masz na myśli ?

Oktawia
@Agata

Zwłaszcza jak ma się kolegów w zarządzie pewnej firmy.

@Oktawia

Naprawdę są tu jakieś układy po znajomości czy tak tylko wkręcacie?

Alicja
@Małgorzata

A co byś chciała wiedzieć ?

@Alicja

W jaki sposób są traktowane osoby z zewnątrz, które z nikim nie mają niczego wspólnego?

Niewygodny Świadek
@Małgorzata

To zależy, może dostaniesz dobre warunki, może nie, to zależy kto jest dyrektorem. Czasem jest tak że ktoś zadzwoni do kogoś z "góry" aby się zapytać o to i owo. Suma sumarum może być to że z powodu dobrej znajomości pewnych dyrektorów nie dostaniesz przedłużenia umowy..... Bo z powodu znajomości dyr. x z dyr. z nie chcemy przedłużać z Panem umowy.....

Osobisty
@Niewygodny Świadek

Tak było, najciekawsze jest to że jeden z dyrektorów nawet otwarcie się do tego przyznał.....

@Osobisty

Jeden z ilu? I z którego działu? Ciekawa też jestem przed kim tak to otwarcie przyznał, bo raczej celowo przed wszystkimi by tak nie mówił?

Alex
@Małgorzata

Przed pracownikiem w obecności innej pracownicy,

Ten
@Alex

Wraz z Aleksandrą ?

Agnieszka
@Ten

Tak : )

DJ

Czy operator CNC ze znajomością CAD/CAM i suwnicą może negocjować na okresie próbnym 15.000 PLN brutto?

Sztal

Spokojnie idzie zarobić 6450 brutto na stanowisku handlowca. Co do specyfiki pracy wiadomo trzeba wyniki robić, same się nie zrobią. Jeśli w ciągu miesiąca nie zrobisz planu sprzedaży to tracisz część zarobku czyli tzw. premii. Jest to ok 40 procent twojej wypłaty. Co do narzędzi pracy dostaniesz dobry telefon oraz laptop. Z autem jest już gorzej bo liczyć można na ... zdezelowaną skodę rapid. Cóż źle nie jest ale też na kokosy nie ma zbytnio co liczyć.

@Sztal

A te samochody to od ilu lat już tu są? Wiadomo kiedy byłaby opcja na inwestycję w coś nowszego? I te targety to jakie teraz konkretnie są? Da radę to porównać z czymś, żeby mieć mniej więcej wyobrażenie odnośnie trudności?

K
@Małgorzata

Firma nie inwestuje już ponieważ przegrywa z konkurencją na tle sprzedaży. Tak taki sam produkt można kupić już o 30 do 50 procent taniej. Do tego dochodzi jeszcze koszt transportu przerzucany na klienta przez co niektórzy się zniechcieli do zakupów stali.

@K

A od kiedy tak naprawdę zaczęła przegrywać jak to tutaj omawiasz? czyli wcześniej to ona przodowała? to co tak właściwie się podziało i jaka jest perspektywa na przyszłość odnośnie tego? jakie plany?

Małgorzata

Troszkę mało konkretnie, jakby nie patrzeć... Ale skoro mogłaś to zauważyć, to widziałeś, jaka jest przyczyna? Chodzi o jakieś podejście w zarządzaniu, a może to po stronie pracowników leży przyczyna? Ktoś to analizuje tu w firmie tak właściwie?

Zonk

Orientujecie się ile na suwnicy można dostać? Obiecują 4700 brutto

Czy pracodawca König Stahl Sp. z o.o motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Agata

To zależy. Za nadgodziny w biurach nie płaci... A przy inwentaryzacji....siedzi się tam po 3/4 dni a dostajesz do wybrania 1:1 ... Czy motywuję...średnio.

@Agata

Dobrze, że za darmo ich robić nie trzeba, bo to dopiero by te motywację zabijało. Czyli to obowiązkowe jest i nie da rady się wymigać?

elo
@Małgorzata

da się idziesz na l4 i sprawa z głowy albo idziesz bardziej po bandzie zwalniasz się i papa

Karol
@elo

Czyli nie ma dobrego rozwiązania. Odebranie wolnego to też nie jest taka tragedia. Lepsze coś niż nic. A jak tu płacą? Kasa jest w miarę dobra czy nie ma się czym chwalić?

Agata

Raczej trzeba się sporo napracować za niewielkie pieniądze.

Zainteresowana pracą

Witam Zastanawiam się nad złożeniem cv do oddziału w Mikołowie jako przedstawiciel handlowy. Proszę wypowiedzcie się czy warto tu pracować? Czy atmosfera w pracy jest faktycznie dobra? Czy jest presja? Czy zarobki są dobre? Będę wdzięczna za każdy komentarz. :)

Jak szefostwo w König Stahl Sp. z o.o? Spoko traktują ludzi?

pracownik magazynu

Odpowiedź z perspektywy pracy na magazynie: Relacje prawie partnerskie. Nigdy nikt się nie unosi, chociaż po zmianach w firmie panuje chaos. (wdrożeniu nowych ofert na cięcia / przebudowie oddziału południe)

Magazynier

Pracuję w tej firmie ładnych parę lat. Żadnych pozytywnych opinii jednak dać nie mogę. Brak jakiegokolwiek ogrzewania na hali (temperatura zimą jest nie do zniesienia), góra nastawiona jest tylko na wyniki co między zmianami doprowadza do "wyścigu szczurów". Mimo klauzuli na umowie odnośnie wynagrodzenia, które ma być na koncie do 10 dnia każdego miesiąca, w tym, ono nie wpłynęło. Podwyżki przy dobrych wiatrach raz na 5 lat. Ogólnie chaos i anarchia. Brak organizacji, komunikacji i solidarności. Osobiście odradzam pracę w tej firmie.

Kamila
@Magazynier

Czy brak ogrzewania został przez Was - czyli pracowników - zgłoszony do wyższych struktur firmy? A może od Twojej wypowiedzi wspomniana sytuacja w König Stahl uległa zmianie? Proszę rozwiń swoją wypowiedź, aby pomóc użytkownikom zastanawiającym się nad podjęciem pracy w firmie.

Magazynier
@Kamila

Wyższe struktury wiedzą o tym doskonale. Ale wolą wydawać pieniądze na nikomu niepotrzebne a wręcz przeszkadzające rzeczy i zmiany

Stal

Tragedia na rozładunek czeka się 12 godz

Wiener Schnitzel
@Stal

Trzeba się było zaawizować - co nie? ;)

Dawno nie wypowiadaliście się na wątku firmy König Stahl. Czym jest to spowodowane? Zaszły od tamtej pory jakieś zmiany w firmie, o których warto poinformować innych użytkowników forum? Każda dodatkowa informacja może się komuś przydać.

Wiener Schnitzel
@Ewa

Firma dobra i stabilna to i komentarzy brak ;) Spokój = brak emocji, które można "wylewać" na forum. Myślę, że raczej nikt kto tutaj pracuje nie powinien mieć powodów do narzekania... ;)

ruby

Kris, lub inni cos blizej o zarobkach, obecnie magazynier jest potrzebny z obsluga suwnic, ktos cos? pomozecie? pozdrawiam

alojzy

Na stronie firmy pojawiła sie oferta pracy na programistę cnc. Na co można liczyć na tym stanowisku, jaka panuje tam atmosfera ? Mam ponad 3 letni staż jako programista/technolog/operator

PL

Witam, Na pewno warto związać się z KS na długi czas. Firma docenia dobrych i długo pracujących :) Ma sprawny i skuteczny model biznesu a co najważniejsze wysoką kulturę organizacyjną cechującą międzynarodowe koncerny ( choć firma niewielka ) Zarobki to oczywiście kwestia negocjacji :) więc opinie mogą być różne ale warto pokazać dobre wyniki to i negocjacje będą pomyślne...

@Kris podbijam twoje pytanie, też jestem ciekaw.

Zostaw merytoryczną opinię o König Stahl Sp. z o.o - Mikołów

• Jak się pracuje w König Stahl Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy König Stahl Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042