Opinie o East Power sp. z o.o. w Wrocław

Świadczymy kompleksowe rozwiązania z zakresu zarządzania personelem oraz doborem i rekrutacją pracowników. Jesteśmy prężnie rozwijającą się grupą w zakresie zatrudnienia, outsourcingu i doradztwa HR. Każda oferta konstruowana jest indywidualnie zgodnie z potrzebami i wskazówkami Klienta, a efektem tego jest najwyższa jakość i satysfakcję ze współpracy.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o East Power sp. z o.o. w Wrocław

hyhyhy

Więc może ja poruszę kwestię EP . Niewygodną, ale prawdziwą. Przestroga dla tych co wyjeżdżają pierwszy raz, bądź mają jeden z pierwszych wyjazdów. 1. A1 - EP nie załatwi tego. Więc przed wyjazdem załatw sobie sam. Nawet przez internet się da. A1 to twoje ubezpieczenie za granicą. Bez niego płacisz za lekarza z własnej kieszeni. 2. Podatki/urlopy/chorobowe. Podatki w PL są płacone od kwoty 1000zł więc wasze składki to śmiech. Coś Ci się stanie w pracy, płacisz za lekarza( jesteś nie ubezpieczony) plus L4 jest liczone z kwoty 1000 zł (80%). ŚMIECH. Urlop? Jaki urlaub? Du must arbeit meine freunde. 3.Praktyki z umową Faktem jest iż EP stosuje myki prawne, oto kilka z nich: Wymaganie podpisania umowy- jest ok. Wymaganie podpisania czystej karty urlopowej- nie jest ok. Firma nie ma prawa tego wymagać. Podobnie jest z rozwiązaniem umowy. Podpisany czysty papier leci pocztą do firmy. Również jest to zła praktyka. 4. Zawsze proś o pasek/remua. Nie wiesz co to remua? Otóż jest to szczegółowe rozliczenie Twojej wypłaty. 5. Kapitałowe składki pracownicze. Firma nie chce dokładać do pracownika więc formularz musi być wypełniony tak, aby pracownik wyraził "dobrowolną chęć" rezygnacji. Jest to motywowane, stratą finansową na rzecz pracownika, ponieważ będzie mu to potrącone. Nie wsppmina się jednak o dopłatach rządowych to tego tematu. To takie 3 w 1 Państwo+pracodawca+pracownik. Warto poczytać. To taki szybki temat na początek. Można go jeszcze rozwinąć :)

@hyhyhy

Nie możesz sobie sam załatwić A1 bo to dostajesz na podstawowe zatrudnienia. Nie masz A1= nie masz ubezpieczenia tzn. nie zostałeś zgłoszony do ZUS przez pracodawcę.... Przed delegowaniem pracownika musi on być pół roku(lub 3 mies) ZATRUDNIONY W Polsce, bo to sa te nowe zmiany w przepisach. To znaczy że east Power musi najpierw 3 do 6 mięs opłacać składki w Polsce A potem dopiero może delegowac pracownika.... Inspekcja pracy i Zoll się kłania....

A1 turystyczne daje możliwość braku opłat za granicą. :) Pozdrawiam

@hyhyhy

No tak... tylko turystyczne A1 dopuszcza niepłacenie składek do ZUS - to tak jakbyś jechał na urlop a nie do pracy..

geps
@M.

wystarczy jezeli masz skladki oplacone w polsce przez miesiac..czyli wystarczy jak pracowales przed wyjazdem miesiac lub jezeli od ponad miesiaca jestes zajerstrowany w urzedzie pracy jako bezrobotny

Jarek
@geps

NIE MASZ A1 NIE JEDZIESZ DO PRACY DO NIEMIEC. A co to ma TWOJA WYPOWIEDŹ do tego? Pracodawca ma obowiązek złożenia wniosku o A1 i możesz wyjechać do pracy gdy dostaniesz do ręki dowód zgłoszenia pracownika. Jeżeli będzie kontrola i nie będziesz miał dokumentów przy sobie to znaczy że nie możesz potwierdzić legalności zatrudnienia. To tak jakbyś kierował pojazdem i nie miał uprawnień do tego.

Konrad
@hyhyhy

Czesc mam problem bo dostałem o 500euro za mała wypłatę. Czuje się (usunięte przez administratora) czy mozesz napisac na mojego maila konrad.rymarczyk1307@gmail.com mam kilka pytań . dzięki.

@Konrad

Proszę napisać do nas e-mail w tej sprawie. Wszystko wyjaśnimy, jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości. E-mail: biuro@eastpower.pl

Konrad

Witam otrzymałem wraz z dziewczyna o około 500 euro mniej wypłaty niz powinienem co razem daje 1000euro. Czy ktos równiez mial taka sytuację? jesli tak proszę o maila na konrad.rymarczyk1307@gmail.com .

@Konrad

tomsen

cześć, czy wiecie coś o pracy w Singen na sprzątaniu budowy? pracowal tam ktos z was czy pracuje?

Fyjikj

Robota dno....

By
@tomsen

Pracowałem ,sprzątanie jak sprzątanie, normalne, nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz

Gold Jack
@tomsen

Praca spoko tylko mało godzin. Ogólnie agencja to (usunięte przez administratora).

Gieniek

Jest dobrze, robota wre!

Wera

Witam, zauważylam ogloszenie na rekrutera w biurze wrocławskim. Mozna prosic o jakieś info odnosnie nadgodzin, zarobkow, umów, czy atmosfery w pracy - osob, ktore pracowały/pracują jako rektuterzy?

@Wera

Daj sobie spokój i poszukaj innej pracy. W tym (usunięte przez administratora)to tylko problemy... tlumaczysz się wiecznie dlaczego ktoś nie dostał wypłaty, dlaczego kwatera nieoplacona i dlaczego nie ma ubezpieczenia A1....

Bing
@M.

@Wera pyta o pracę jako rekruter w biurze, po co jej A1?? Jak to łatwo narzekać na wszystko co się da.. to dopiero dziadostwo!

@Bing

Masz problem z czytaniem że zrozumieniem? Pracownikowi delegowanemu jest potrzebne ubezpieczenie czyli A1. Ale EP nie potrafi tego ogarnąć.... Później wyjeżdżają zrekrutowani pracownicy i ... zostają z ręką w nocniku... Taka to praca w EP.

@123

@123 A myslisz ze sadzie uda sie odzyskać wyplate ktorej sie nie dostało? Bo pism na wezwanie do zapłaty nie odbierają i został mi tylko sąd, ale to sa koszta...

@12345

Nie wiem jaka miałaś umowę, musisz iść do prawnika. A1 dostałeś?

Bing
@123

Chyba Ty masz problem @wera pyta o pracę w biurze jako rekruter a nie jako osoba, która chce wyjechać do pracy w DE.... Nic dziwnego, że takie opinie, skoro poziom rozumienia pisma pisanego -1... Współczuję, tu nawet przestrogi nie pomogą..

@Wera

Atmosfera w pracy bardzo pozytywna, premie są, warunki pracy dobre, blisko centrum

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie East Power sp. z o.o. na stanowisko PRACA NIEMCY - Monter okien? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Mistif

Witam czy pracuje ktoś w miejscowości Trier na magazynie przy pakowaniu artykułów biurowych? Potrzebuje opinii o owej pracy przez tę agencje.

Mistif1
@Mistif

Są zdecyduj, my nie otrzymaliśmy pełnego wynagrodzenia i teraz musimy wydac 1000zł na adwokata zeby sie sądzić. Nie płacił nam za kwaterę. Często sie przeprowadzalismy a robilismy tylko 2 msc z nim. Negatywnych opinie jest bardzo dużo, ale na fb ich nie zobaczysz bo w umowie jest zapis ze nie mozna sie zle wypowiadać na temat tej agencji pozdro

Mastif
@Mistif1

Witaj, pracowaliście na tym samym miejscu gdzie mi złożyli ofertę?

@Mastif

Ja pracowałem i wszystko było ok. Prawda jest taka że ci co tutaj narzekają to same patusy i obrzygańce:) Pełno takich było. Szczerze to współczuje tej agencji bo ja na ich miejscu to 90% ludzi bym wywalił na zbity ryj. Przyjeżdża patus bez gorsza przy duszy i zły że nikt po 2 dniach nie daje mu zaliczki. Po pierwszej wypłacie leży przez tydzień obrzygany na kwaterze OPŁACONEJ przez firmę.

FakeMarek
@Marek

Fejk Mareczku o czym ty mowisz, jezeli mowisz ze ta agencja jest uczciwa to jak wytłumaczysz mi fakt ze nie otrzymalem kilku tysięcy złotych wynagrodzenia? I musze zakładać sprawę w sądzie i to w dodatku w Jeleniej Gorze ????.

Chrabonszcz
@Mistif

Witam. Pracuje przy paczkach i pakuje materiały biurowe i nie tylko. Norma to 160 paczek na 8h. Ale patrzy się na procenty w jakich się pakuje. 3 minuty na paczke jest. Atmosfera spoko o ile nie podejdzie brygadzista i widząc niski wynik zacznie cię pospieszać. Większość Polaków. Idzie wytrzymać.

@FakeMarek

Za twoją wypłatę byli na urlopie w Kenii

Trewir
@Mistif

Tak, ja pracuje i bardzo sobie chwale. Jak tylko jesteś spoko gościem to zapraszamy do nas, mamy dotychczas fajną ekipe na magazynie, bo wazne tez jak jest po pracy ;)

@Mistif

Opinie o agencji to Ty nie czytaj tutaj - widzisz poziom? Sprawdź na google. Ja osobiście polecam, nie miałem problemu, pracowałem przez 4 miesiące, później wróciłem. Na pewno z nimi jeszcze wyjade

Boom

Witam orientuje się ktoś jak wygląda praca na pakowaniu w bielefeld

Mikolaj
@Boom

Trzeba się zastanowić czy to odpowiednią agencja do podjęcia współpracy. Bardzo utrudniony kontakt z koordynatorami, my czekamy na wypłatę 2 miesiac juz i nie odbierają telefonow. :) Poczytaj sobie opinie o agencji a nie o miejscu zatrudnienia.

@Boom

Witam. Tą firmę omijać szerokim łukiem. Wszystko co tu ludzie napisali jest prawdą 100 % Także wcześniej nie wierzyłam że aż tak. Zatrudniając się w tej firmie przekonałam się że to prawda. Pozdrawiam

Amdrzej
@Boom

Moja kobietę i kilka innych zwolnili z dnia na dzień z nie wiadomego powodu właśnie w Bielefeld w listopadzie za dwa tygodnie pracy do dzisiaj nie ma pieniędzy

D.
@Boom

Szczerze Ci powiem, bo nie wiem jakie jest twoje doswiadczenie na magazynach komisjonerce itp. ale w zyciu bym juz nie wrocil do Polski, zeby zapiepszac jak maly samochodzik.. tutaj w DE dbaja o ciebie, jak o czlowieka, nie jestes mariontka i jest spokojnie z szacunkiem do pracy ludzkiej... szczerze powiem nie myslalem ze jest tak wysoki poziom pracy w Niemczech i bardzo polubilem nawet i Niemców, wazne jest to akurat tutaj ze masz wspolpracownikow z PL i spoko brygadzista, opieka tez spoko z Polski z ep

Wronek
@Boom

Jest Ok. Polecam. Dołączaj do nas!!

H.K.

Wartało było zaryzykować i pojechać. Pracuje się dobrze. Kontakt z agencją dobry, wypłaty tak jak trzeba. Jestem blisko domu - Berlin. Czasami nawet robie po 10h dziennie... czasami zwykle 8 i robie przerwy. Nikt nie pogania, nie marudzi, mamy nawet niemca ktory troche mowi po polsku - jest ciekawie, dobry kontakt, polecam ale wiadomo trzeba miec fach w reku

kiełbowicz
@H.K.

mi się niemiec chwalil ze robi przez east power w żabce we wrocławiu. podobo dostaje 13zł na godzinke..chwali sobie zew niemczech mial tylko 12e na pikowaniu świń w zagrodzie

H.K.
@kiełbowicz

Tak Niemcy z reguły mają w genach, że się chwalą. Gratuluję znajomych :)

RODO

Czy ktoś zwrócił uwagę na dane osobowe? Prezes UODO nałożył xxx tys. zł. kary na spółkę East Power z Jeleniej Góry za niezapewnienie organowi nadzoru dostępu do danych osobowych i innych informacji niezbędnych do realizacji jego zadań.Ukarana spółka zajmuje się na terenie Polski i Niemiec pośrednictwem pracy, a skargę na jej działania złożył obywatel Niemiec, gdyż przetwarzała ona jego dane osobowe w celach marketingowych.

GOGO
@RODO

tak, podobno wysyłają teraz Niemców do pracy w Polsce i płacą im minimalną krajową polską 2850 zł. Niemcy (usunięte przez administratora) na pełnych obrotach w magazynach biedronki. 100% autentyczna wypowiedź, zresztą tak samo jak wszystkie tutaj.

Eliza

Witam mam teraz 17 go wyjeżdżać do Sassnitz w Rugii do pakowania filetów z taśmy i czytając te komentarze zglupialam czy naprawdę firma jest niewyplacalna i ile na rękę ? Bo tu czytam 1.300€ po odliczeniu 200€za mieszkanie a mnie powiedzieli na rękę 1.100 € po odliczeniu 200€za mieszkanie .Proszę napiszcie kto był z Sassnitz bo zostało mi tylko.5 dni do wyjazdu please.

Maria
@Eliza

Pracowałam razem z córką tam nad morzem przy rybkach i ja sobie bardzo chwaliłam, spokojna praca, mi zapach nie przeszkadzał, ani warunki bo mimo wszystko dbali o czystość, a praca prosta i przyjemna, pracowałam przez wakacje 3 mc tam gdyż później córka musiała do szkoły, a sama nie chciałam zostawać. Fajne jest to że jak lubisz ryby to można na przerwie sobie kupic chociazby kanapke z tymi swiezymi. Co do wynagrodzenia to zalezy ile godzin wyrobisz, więc łatwo jest policzyc, moze byc wiecej lub mniej

Macek

Słyszałem że ta firma kiedyś nie płaciła za kwatery pracowników i niemcy wyrzucali ludzi na bruk. Ciekawe czy teraz też tak jest.

Jarek

Zapytaj się...

Mikolaj
@Macek

Potwierdzamy. My musieliśmy się spakowac w 2 godziny i wyprowadzić bo szef kwatery powiedział ze firma nie zaplacila. Później spalismy z ukraincami a na końcu w 4 osoby w domu z 1 pokojem i przejściowym salonem.

@Mikolaj

My mieliśmy taką samą sytuację. Przez cztery miesiące nigdy nie było na czas zapłacone mieszkanie. E końcu mieliśmy dość tej firmy i daliśmy wypowiedzenia. Nie polecam najgorszemu wrogowi pracować przez tą firmę. Pozdrawiam

Tomasz
@Macek

Jest tak nie płaca za kwatery..

Wioleta

Współpracowałam z tą agencją. Jestem zadowolona. Polecam

@Macek

Witam. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Nas z mieszkania wyrzucali co tydzień bo nigdy nie było zapłacone. Dla nas to było wielkie poniżenie które musieliśmy znosic przez firmę. Pozdrawiam

Trewir
@Majka

Kwatery na wysokim poziomie. My razem z żoną jesteśmy zadowoleni. Płacimy co miesiąc co ważne NIE Z GÓRY, tylko pobierane z wypłaty na następnego miesiąca 10. Nie musimy się niczym martwić. Nie zdarzyło nam się nic przykrego o czym tutaj nie którzy piszą

Karola

Nie polecam! Strata pieniędzy i czasu. Te Panie co tam pracują powinny się wstydzić ze ludzi werbują do pracy z której ludzie pozniej pieniędzy swoich nie mogą się doprosić lub pieniadze wywalone w błoto bo w umowie są cuda na kiju. Nie polecam firmy i każdemu radze 100 razy się zastanowić przed wyjazdem z nimi.

Rufus
@Karola

Mam znajomego w telewizji. Jakby ich dać do alarmu ?

@Karola

Proszę wysłać swoje dane na e-mail: biuro@eastpower.pl - odpowiemy na Pani zażalenie, jak będziemy znali personalia. Pozdrawiam

Haha
@Pracodawca

Chyba, ze będziecie Straszyć sądem tak jak nas. A mamy na to nagranie jak wasz handlowiec nam grozi z jakims znajomym. Możemy każdemu wysłać te nagrania wystarczy podac swój email oraz nagrania jak East Power (usunięte przez administratora) na wyplatach. Pozdrawiamy pania koordynator Ize.

@Haha

Proszę do nas wysłać e-mail powyżej. A nic nie dostaliśmy dotychczas.

Czy East Power sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Odpowiedź na pytanie

Tak zapewnia kartę Multisport dla Pracowników

Jeżeli jest ktoś chętny na pozew zbiorowy sam mam 2 osoby a nawet z 5 z ktorymi mam kontakt. Firma nadaje sie tylko do utylizacji tyle w temacie. Tylko fajnie miec meile dowody np przelewy itp. Sprawdz sobie kwoty w zusie bo zapewne sa zanizone przekłamane. Inspekcja pracy nie jest od umowy zlecenia umywaja rece. Jedynie do prokuratury. Jak ktos chetny niech podbija post lub pisze do mnie na meila adamm122@op.pl Pozdrawiam czytających Nie pozdrawiam EP.

Nikt nigdy nie stał się wielki pokazując jak mały jest ktoś inny- pamiętaj o tym karma wraca.

mily pan

fajna praca fajna agencja

tom
@mily pan

Nie wiem kto dodaje te pozytywne komentarze bo wszyscy co pracowali przez te agencje to narzekaja ,brak platnego urlopu,gdzie ta kasa idzi sie pytam

Jan
@tom

umowa zlecenie i płatny urlop? podpisujesz i nie wiesz co?

@Jan

Przepraszam Pana bardzo na mojej kartce widnieje wpis " umowa o pracę". Podejrzewam, iż 90% posiada taki wpis. Jednak po stawce godzinowej nie zorientowali się o zasadach cywilno-prawnych, z których de facto są rozliczani. Można to interpretować jako swoiste wprowadzenie w błąd.

By
@tom

Ale tobie się coś pomieszało z eastpower, brak płatnego urlopu? Oczywiście że brak nie jesteś na kontrakcie to inny system umowy, przy takiej umowie nie należy ci się nawet przerwa

Rozliczanie delegacji

42 eur x 30/31 dni + koszty podróży Delegację zagraniczną należy rozliczyć w terminie 14 dni od dnia zakończenia podróży służbowej. Rozliczenia dokonuje się w walucie obcej, wymienialnej lub krajowej. Delegowany zobligowany jest do tego, aby przedstawić wszystkie rachunki, które są potwierdzeniem poniesionych kosztów podczas delegacji. Oczywiście obowiązek ten nie dotyczy diet oraz wydatków objętych ryczałtami. Jeżeli nastąpi sytuacja, w której delegowany z konkretnych przyczyn nie będzie w stanie przedstawić rachunku, wówczas pracownik zobowiązany jest do pisemnego oświadczenia o poniesionych kosztach a także przyczynach braku jego udokumentowania. Czas trwania delegacji zagranicznej liczy się od momentu przekroczenia przez delegowanego granicy kraju do momentu przekroczenia granicy w drodze powrotnej. Możliwe jest natomiast, że ekwiwalent pieniężny będzie niższy od należnej pracownikowi diety za pobyt za granicą, wówczas należy mu się wyrównanie do wysokości należnej pracownikowi diety. W przypadku, gdy delegowany podczas wyjazdu otrzymuje pełne wyżywienie lub wyżywienie jest wliczone w cenę karty okrętowej/promowej, wówczas pracownikowi przysługuje 25% diety. Gdy delegowany otrzymuje za granicą częściowe wyżywienie, wówczas należy mu się odpowiednio: - 15% diety na śniadania - 30% diety na obiady - 30% diety na kolacje - 25% diety na inne wydatki Dodatkowo należy zaznaczyć, że pracodawca nie może zmusić pracownika, do wyjazdu w delegację samochodem prywatnym.

Brygadzista
@Rozliczanie delegacji

Poprawka 49 eur x 30/31 dni + koszty podróży + dojazdy z kwatery do pracy Nocleg maksymalnie do 150 eur za dobę. Do hotelu chłopaki!!!

Arczi

Pracuje ktoś na segregacji jakie macie zdanie o ttm

Kejti

Czy ktoś pracował przez tą agencję przy czekoladach blisko granicy Pl? Może się podzielić jakaś opinią ? Być może ktoś tam pracuję i chcę się wypowiedzieć. Czy jest duża ilość godzin, zarobki itp. Z góry dziękuję :)

kazzia
@Kejti

Również się chętnie dowiem.

Wiolka
@Kejti

Witam. Pracuje na czekoladkach okolice Lipsk. Proszę pytać mogę wszystko napisać. Pozdrawiam

Grażyna
@Wiolka

Śmierdzi ściemą...

W
@Grażyna

Nie bardzo rozumiem ????????

Janusz

. Wynagrodzenie Państwa członkowskie mają zapewnić, że pracownik delegowany na ich terytorium otrzyma od swojego zagranicznego pracodawcy wynagrodzenie wyliczone w sposób wynikający z prawa, układów zbiorowych pracy i zwyczaju – obowiązujących w miejscu wykonywania pracy. Nie chodzi tylko o wysokość wynagrodzenia, lecz o jego konstrukcję (składniki). Do nowych obowiązków pracodawcy należeć będzie dokładne poznanie i zrozumienie tych zasad. Pół biedy, jeśli wynikają one z przepisów prawa lub powszechnie obowiązujących układów zbiorowych pracy. Poziom niepewności wzrośnie jednak, gdy w danym regionie, branży lub zawodzie obowiązują układy zbiorowe pracy, których publikacja nie jest obowiązkowa. Ustalenie składników i wysokości wynagrodzenia z wyprzedzeniem jest niesłychanie ważne dla pracowników delegowanych, którzy na tej podstawie podejmują decyzję o wyjeździe oraz dla odbiorcy usługi, której cena zależy od kosztów zatrudnienia. Dwie dobre wiadomości. Po pierwsze, na jednolitej stronie internetowej każde państwo członkowskie będzie miało obowiązek zamieścić zasady wynagradzania (i inne obowiązkowe warunki zatrudniania) pracowników delegowanych do tego państwa. Po drugie, przyjęto odpowiedzialność za kumulatywną a nie składnikową poprawność wynagradzania pracowników delegowanych. To znaczy, że przy wymierzaniu kary za nieprawidłowe ustalenie lub wypłatę wynagrodzenia jako okoliczności łagodzące będą brane pod uwagę fakt, że informacje na stronie internetowej były niewłaściwe lub nieaktualne oraz fakt, ze pracodawca w sumie wypłacił tyle ile wynosiłoby prawidłowo ustalone wynagrodzenie. 2. Okres delegowania Państwa członkowskie mają zapewnić, że po upływie 12 miesięcy łącznego okresu delegowania pracowników przez tego samego pracodawcę do wykonywania tego samego zadania, będą miały zastosowanie wszystkie przepisy prawa pracy wynikające z przepisów, układów zbiorowych i zwyczaju państwa przyjmującego. Objąć nimi trzeba będzie tego pracownika, podczas delegowania którego dojdzie do przekroczenia tego okresu oraz każdego go zastępującego. Brakuje przepisów, które wyjaśniłyby, czy okres ten się przerywa lub resetuje. Jednak tożsamość miejsca, pracodawcy i zadania powodują, że każdy usługodawca będzie dążył do tego by nigdy zadanie wykonywane w jednym miejscu nie trwało dłużej niż 12 miesięcy. Usługa będzie się składała z wielu krótkotrwałych i różniących się od siebie zadań. Ciekawe, że aby zastosować lokalne prawo pracy, musi być ten sam być pracodawca, to samo zadanie i to samo miejsce jego wykonania. Ale nie pracownik. Pracownik, którego obejmą przepisy prawa pracy państwa przyjmującego może być inny niż ten, który rozpoczął wykonywanie zadania. Przepis nie chroni zatem pracownika delegowanego przed mniej korzystnymi przepisami prawa pracy. Chroni za to miejsce pracy przed pracownikiem delegowanym (sic!). Dwie dobre wiadomości. Po pierwsze okres ten można wydłużyć o kolejne sześć miesięcy, składając umotywowane zawiadomienie w państwie przyjmującym. Po drugie, ograniczenie to nie dotyczy zasad nawiązywania i rozwiązywania umów, ani pracowniczych programów emerytalnych. Dla niewtajemniczonych w przebieg procesu legislacyjnego i negocjacji w Parlamencie Europejskim i w Radzie to zestawienie wyjątków musi się wyglądać dziwne. Ważną konsekwencją uregulowania okresu delegowania jest unieważnienie wyboru prawa pracy dokonanego przez strony na podstawie swobody wynikającej z Rozporządzenia Rzym I. To czy dyrektywa może ograniczać tę swobodę jest wątpliwe i nieuchronnie doprowadzi do sporów. Dyrektywa wymusi złamanie Rozporządzenia Rzym I najwcześniej 29 lipca 2021, czyli po upływie 12-miesięcznego okresu delegowania. Chyba, że przy braku przepisów przejściowych inspekcja pracy w państwie przyjmującym zechce uznać, że trwające w dniu 29 lipca 2020 ponad 12 miesięcy okresy łącznego delegowania wywołują już skutek w postaci zastosowania w całości prawa pracy państwa przyjmującego.

Janusz

Zmiany w przepisach o delegowaniu pracowników Z dniem 4 września 2020 r. weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług. Nowe regulacje prawne nakładają na pracodawców dodatkowe obowiązki, niezależnie od wymagań, które nakładały dotychczasowe regulacje prawne. Do obowiązków pracodawcy delegującego pracownika na terytorium RP należy: złożenie do Państwowej Inspekcji Pracy Oświadczenia pracodawcy delegującego pracownika na terytorium RP – najpóźniej w dniu rozpoczęcia świadczenia usługi. Jeśli zmieniają się jakiekolwiek dane zawarte w oświadczeniu, pracodawca delegujący ma również obowiązek złożyć: Zawiadomienie o zmianie oświadczenia pracodawcy delegującego pracownika na terytorium RP – nie później niż w terminie 7 dni roboczych od dnia zaistnienia zmiany. Polecamy: Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy Pracodawca delegujący pracownika (niebędącego pracownikiem tymczasowym) na terytorium RP, w okresie do 12 miesięcy delegowania do pracy w Polsce, ma obowiązek zapewnić mu właściwe warunki zatrudnienia, gwarantujące ochronę minimalną, wynikające z przepisów Kodeksu pracy i innych przepisów regulujących prawa i obowiązki pracowników – w zakresie obejmującym: normy i wymiar czasu pracy oraz okresy odpoczynku dobowego i tygodniowego, wymiar urlopu wypoczynkowego, wynagrodzenie za pracę (obejmujące wszystkie obowiązkowe składniki wynagrodzenia, w tym dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych), bezpieczeństwo i higienę pracy, ochronę pracownic w ciąży oraz w okresie urlopu macierzyńskiego, zatrudnianie młodocianych, wykonywanie pracy lub innych zajęć zarobkowych przez dziecko, zasadę równego traktowania oraz zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu, należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową z miejsca pracy na terytorium Polski, do którego pracownik został delegowany, do innego miejsca pracy na lub poza terytorium Polski. Okres, w którym należy zapewnić pracownikom delegowanym powyższe warunki zatrudnienia, może ulec przedłużeniu maksymalnie do 18 miesięcy delegowania – w przypadku złożenia do Państwowej Inspekcji Pracy umotywowanego powiadomienia.

Zostaw merytoryczną opinię o East Power sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w East Power sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy East Power sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 306.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w East Power sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 255, z czego 139 to opinie pozytywne, 73 to opinie negatywne, a 43 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

East Power sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 317 ocen.

East Power sp. z o.o.