Opinie o amica.pl - Amica S.A. w Wronki

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Amica S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Amica S.A. o rekrutacji.

Branże: RTV i fotografia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amica S.A. w Mickiewicza

Pracownik W miarę zadowolony

Kilka lat pracuję i powiem tyle że połowa koordynatow do wymiany za swoje zachowanie gburowate i za odzywki do podwładnych, no ale jak już wyczytaliscie w amice koordynatorem czy mistrzem nie zostaje się poprzez umiejętności tylko przez znajomości. Nikt tego głośno nie powie ale koordynatorem można zostać mając wujka, ciotka gdzieś wysoko lub pomagać kierownikowi w domu, działce, budowie. Pełno krąży takich opowieści po zakladzie.

franek kimono
@Pracownik W miarę zadowolony

Poczekajmy, zmieni się prawo to i na nich przyjdzie pora.

Pracownik W miarę zadowolony
@franek kimono

Zmiana prawa nic nie da ponieważ amica jest przesiaknieta neupotyzmem i jakoś nie widzę tego jak kierownik koordynatorów/ liderów puszcza w taśmę jak oni ponieśli jakieś koszty z tym związane, a wybiera nowych z nikim nie powiązanych ani spokrewnioneych

Czas

Czekam na to żeby zmieniło się prawo tak jak obiecuje poseł PiS, pozwy i to nie tylko na dwóch panów o których mowa.

polacytosmiecie

polacy(specjalnie z małej)nigdy nie przestaną by (usunięte przez administratora) robakami łapcie dalej ślinę w zęby za minimalną kundle

Pod Twoją obronę

To jest najgorszy schemat jaki urobił się w Amice... ja pracuje tyle lat i zaczynałam za głodowe pieniądze niech inni też tak mają dlatego jest szansa żeby to zmienić, wczoraj poseł PiS poparł postulaty wygłaszane przez prawników, polityków partii lewicowych a wiec odmiennych programowo, można było odnieść wrażenie że PiS skręca w lewo. Jedno jest pewne dawno nie było takiej zgody politycznej, szkoda że powtórki programu nie można zobaczyć na powiatowej czy w innych mediach, Poseł PiS zapowiedział że będzie dążyć do tego żeby oprawcy dostawali kary więzienia a właściciele firm zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, dawniej dzięki stoczni zmienił się system, dziś zmiany rozpoczynają się od fabryki we Wronkach, to już nie jest problem Wronek tylko ogólnopolski.

Trzy etapowy proces rekrutacji - telefoniczna selekcja przez firmę zewnętrzną, tu pracuj.pl. Następnie rozmowa online - osoba z HR i dyrektor działu. Ostatni etap, na miejscu.. I wszystko byłoby super gdyby nie brak odzewu ostatecznego - tyle się mówi, że kandydaci ghostuja rekruterow, tymczasem tutaj zrobiła to firma, czym niestety jestem zaskoczony i rozczarowany. Wystarczy mail, sms, nawet jak się nie chce zadzwonić i skonfrontować. Co więcej, próbuje zrozumieć podejście, bo czasem różne rzeczy wypadają, ktoś zachoruje.. Więc zadzwoniłem, aby dopytać, bo mogę.. Połączenie odrzucone (spotkanie, cokolwiek) ale niestety nikt później nie oddzwonił, co było gwoździem do trumny.

Różne, od standardowych bo psychologiczne i behawioralne. Na ostatnim etapie nawet scenka do zagrania.

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Karol W.

pracowalem przez miesiac, dluzej nie wytrzymalem, bo to jak traktowani sa pracownicy nizszego szczebla to dramat. no ale taka jest polska szkola zarzadzania- mobbing, wzajemne donoszenie, straszenie, wysmiewanie.

@Karol W.

Każdemu na początku jest ciężko ale wy teraz przychodząc do firmy gdzie wiadomo że trzeba pracować fizycznie szybko się poddajecie początki zawsze są trudne. My starsi pracownicy od razu wodzimy na starcie że jesli komuś zależy na pracy to się stara a nie szuka ciągle jakiś problemów. To są efekty bezstresowo wychowywania dzieci w szkole robią co chcą no nauczyciel nie ma nic do powiedzenia w domu rodzic nawet krzyknąć nie może i potem tak się dzieje. Świat zwariował to jest pewne.

wzorcownia
@Karol W.

Święta racja w tej firmie.

Pod Twoją obronę

Mam pojęcie co to mobbing. "W Amice jak tylko pamiętam pracowali osadzeni we Wronieckim ZK Amica nie musi dowozić do pracy pracowników jak sąsiedzi i zatrudniać obcokrajowców." nie przypominam sobie żeby jeszcze kilka lat temu pracowali pracownicy z Z.K na taśmach, Amica nie dowozi do pracy bo robią to pracownicy we własnym zakresie, rozumiem że pracujesz wiele lat i na pewno nie otrzymujesz 1500zl.. dlaczego nie solidaryzujesz się z tymi którzy mają gorzej? p.s mam nadzieje że przekażesz Bogu co się dzieje na ziemi z pracownikami w Polsce teraz i tu .

@Pod Twoją obronę

Ale gdy zaczynalam pracę też zarabialam marne grosze i musiałam przepracować te lata żeby mieć wyższą pensję . Miałam 8 50 na godzinę i szanowalam pracę choć nue raz było ciężko. A teraz jak ktoś się zatrudnia to wszystko jest nie tak , starsi pracownicy dają radę a młody powie nie będę pracować za takie pieniądze. Nigdy nikt nie będzie z niczego zadowolony. Jesteśmy praciwnikami fizycznymi i niestety musimy być tego swiadomi że to nie praca biurowa i,że trzeba ciężko pracować na chleb kazdy z nas jest tego świadomy.

@Pod Twoją obronę

A swoją drogą osadzeni to też ludzie którzy ponoszą karę więzienia za swoje czyny. Są ludźmi jak kazdy z nas. Tylko właściwe takie jest nasze społeczeństwo każdego zdeptac zniszczyć i oceniać.

Pracownik-Zgadzam się całkowicie ,osadzeni pracowali w Amice już na tłoczni i emalierni . Kłamstwa koleżanek i ich nowego kolegi może doprowadzić do upadłości zakładu i możemy wtedy być wszyscy osadzonymi ponieważ trzeba za coś żyć. Wierze że zarząd nie dopuści do takiej sytuacji i udowodni że te osoby kłamią.

@pracownik

Dokładnie tak. I tylko o to właśnie mi chodzi że całość rzutuje na firmę i wczorajsza odpowiedź pana Ikonowicza żeby nie kupować sprzętu Amica po prostu mnie zbulwersowala tak chce nam pomóc żeby zaklad do upadku doprowadzić nue tędy droga. A jak nas Samsung przejmie nie daj boże to wszystkim wtedy się oczy otworzą bo wtedy to dopiero będzie masakra.

zdrowy rozsądek
@pracownik

Myślę, ze od tego trzeba zacząć dyskusje ile prawdy jest w tym co mówią te kobiety. Nie wskazują żadnych dowodów. Ja mobbingu przez tyle lat pracy nie widziałam. Myślę, ze najpierw sprawę powinien rozwiązać sąd później można by było komentować cokolwiek w mediach. Na dzień dzisiejszy szkodzą firmie i mogą doprowadzić do upadku lub odsprzedaży zakładu.

@zdrowy rozsądek

Dokładnie, nie my jesteśmy od rozstrzygania co jest prawdą a co nie jest, a Pan Szlachetny skoro chce walczyć o interesy pracowników, to niech to robi dalej, tylko czy nie ma innych bardziej cywilizowanych metod? ?Proszę wpłynąć na polityków, niech przeforsują w sejmie minimalną 16 zł. Jestem za, jak najbardziej. Należę do grupy starszych pracowników ale nie mam nic przeciwko, aby młodzi zarabiali więcej. Proszę działać, jak najbardziej tylko proszę nam przy okazji nie zabierać miejsc pracy poprzez bojkot naszych produktów i nie wystawiać na publiczne kamienowanie osób, którym nic do tej pory nie udowodniono. ..ale cóż może jeden człowiek wobec takiej nienawiści

@zdrowy rozsądek

Dokładnie tak. Zwrócić też trzeba uwagę że niby mają tyle dowodów a ciągle jest tylko temat ten sam już nawet słuchać się tego nie chce bo ile można. My pracownicy nie możemy dopuścić do tego żeby przez takie pomówienia zakład na tym ucierpiał. Naprawdę to jest straszne że ludzie się zaraz tak odgrazaja że nie kupią juz naszego sprzętu , co ma jedno z drugim wspólnego i te wczorajsze słowa pana Piotra zeby nie kupować sprzętu Amica to mówi samo za siebie. Tak jak ktoś komentował w jednej z wypowiedzi stal pod bramą i wołał o podwyżki a teraz naklania ludzi zeby nie kupować to jest żenujące :(

?

I tak masz cały czas powtarzać w kółko pod różnymi nickami?

W Amice jak tylko pamiętam pracowali osadzeni we Wronieckim ZK Amica nie musi dowozić do pracy pracowników jak sąsiedzi i zatrudniać obcokrajowców. W Amice codziennie widać nowe osoby przyjmowane ,które nie boją się nagonki przez panie które mówią nieprawdę na temat przełożonych i Amice.

Pod Twoja obronę

Jak widzę nie tylko w fabryce we Wronkach ale również w firmach w całej Polsce rozliczanie z oprawcami idzie mu marnie... jeżeli masz z nim kontakt, to przekaż Bogu że wczoraj był program na tvp gdzie mógł obejrzeć program pokazujący ludzi, którym inni wyżej postawieni ludzie złamali życie, bo tu nie chodzi o prędzej czy pózniej tylko teraz, natychmiast.

@Pod Twoja obronę

Pracujesz w tej firmie ???? Czy ty w ogóle znasz pojęcie słowa lobbing ??? Zdarzają sie w każdej firmie pojedyńcze incydenty. Ale uwierz mi od tylu lat co tam pracuje to wiem jedno ludzie potrafią być dla siebie jeszcze gorsi niż przełożeni. To większość ludzi nie daje rady bo jedyne co potrafią to śmiać sier że ktoś nie daje rady. Każdy z nas pracuje tam dobrowolnie nikt go tam nie więzi. Ale gdyby każdy człowiek był dla każdego człowiekiem było by inaczej. A caly czas powtarzam ta firma istnieje wiele lat mamy bardzo wysoką renomę i choć jestem zwykłym szarym pracownikiem będę bronić mienia tej firmy bo te osoby jestem pewna że poniosą konsekwencje tylko dlaczego cała firma ma na tym ucierpiec i ludzie którzy wiele lat tam pracują i ich całe rodziny.

Mobbing miałem napisac

Ty lobbujesz tu czas

Pod Twoja obronę

"A broń Panie Boże, A wracając do tego oceniania i osadzenia to zostawmy to sądowi i Panu Bogu". Gdzie jest Bóg gdy ludzie są poniżani psychicznie? Na urlopie? Niech przyjdzie i z nami porozmawia niech nie osądza tylko obroni jeżeli może.

@Pod Twoja obronę

Bóg prędzej czasem później ale każdego za złe czyny rozliczy. A każdy z nas jest tylko człowiekiem. Ja nawiązuje do tego że w tej firmie pracują setki osób i tak jak napisał ktoś w wypowiedziach co zrobi pan Ikonowicz da nam wszystkim prace . Co to za metoda naklaniac ludzi do nie kupowania sprzętu . Brak słów . Nie chcę już nawet tego komentować :(

Brawo dla Pana Ikonowicza to jest jego pomoc dla ludzi naklaniajac do nie kupowania sprzętu Amica on chyba nie wie co mówi albo sam juz się w tym pogubił. Jak można bezpodstawnie oceniać człowieka za śmierć . Komu zrobią ludzie na złość nie kupując naszego sprzętu tylko nam zwyklym pracownikom którzy pracują tam od lat , bo akurat moja cała rodzina od pokoleń tam pracuje. Nigdy nikt nikomu krzywdy nie zrobił a prawda jest taka że każdy przychodząc do tej firmy jest świadomy że trzeba się napracować i jeśli ktoś będzie chciał ti nie będzie robił problemów. A wracając do tego oceniania i osadzenia to zostawmy to sądowi i Panu Bogu. Bo nie sztuką jest oceniać dziś oceniasz ty a jutro możesz ty być tym ocenianym :(

Zwykły pracownik

Ludzie opamietajcie się, co wy opowiadacie? ?Sytuacja o której opowiada Pani R.to sytuacja incydentalna i dotąd nie potwierdzona jeśli dochodzenie prowadzone przez KPP w Szamotułach potwierdzi, iż tego typu przypadki rzeczywiście miały miejsce to ufam, iz z całą stanowczością zostaną one konsekwentnie wyeliminowane. Nie wiem czy wszyscy mają świadomość, że w tej firmie w samych Wronkach jest zatrudnionych około 2 tyś. osób i rzucanie haseł typu "nie kupujcie sprzętu Amica " z pewnością im nie pomoże. Jak myślicie, w kogo najbardziej uderzy spadek sprzedaży? ?W zwykłego pracownika, który przychodzi do pracy by w ten sposób zarobic na życie .Czy Pan, który tak szlachetnie walczy o prawa pracownicze zapewni tym wszystkim ludziom pracę? ?Gdzie jest sens i logika jego wypowiedzi? ?Z jednej strony krzyczy pod bramą zakładu "Dajcie ludziom godziwe płace " by kilka dni później powiedzieć w tv "Nie kupujcie sprzętu Amica ? ? Konkurencja zaciera ręce ale nie każdy może sobie pozwolić na pracę po 12 godzin. Jak to się mówi "Młodzi sobie poradzą ",a co z pracownikami z wieloletnim stażem? ?Każdy ma prawo do własnej opinii i ja to szanuję, ale z calym szacunkiem,pomyślcie proszę że czy przez bojkot produktów nie odbieracie pracy zwykłym ludziom ,którzy z jakiegoś powodu wybrali pracę u tego a nie innego pracodawcy.

ufub
@Zwykły pracownik

Niech kupią Beko co oni myślą że Turasy nie wiadomo jak traktują ludzi??? Albo że Bosch im się nie spier@oli??? Bauahahah wszyscy chodzą w butach Adidasa a nie wiedzą jaki wyzysk stosuje ta firma w krajach trzeciego świata....Pracowałem w takim bagnie że dziś do Amiki przychodzę z uśmiechem na twarzy a ostatni stres to miałem kilka lat temu...

@ufub

Prawdziwy stres w tym zakładzie potrafią człowiekowi zafundować współpracownicy, ludzie potrafią być okrutni, zwłaszcza względem tych słabszych ,a ten uśmiech nam zniknie z twarzy, gdy np Prezes odsprzeda swoje udziały sąsiadom, wtedy już nikomu nie będzie do śmiechu. Kto najbardziej ucierpi? ?Zarząd? ?Nie sądzę.

;4

Wczoraj w tv była mowa o mobbingu w amice i szczerze mówiąc się nie spodziewałem, że takie coś ma miejsce w takiej firmie. Nie toleruje takiego traktowania ludzi, bo sam czegoś takiego doświadczyłem. Jak dla mnie kpiny ze strony firmy, bo nie dość, że zarabiacie grosze, to jeszcze macie mobbing 'motywacyjny' i zarząd takie akcje toleruje. Stoję teraz przed wyborem kuchni i raczej nie będzie to wyrób Amici.

krys

Straty wizerunkowe spowodowane przez tolerowanie mobbingu i uporczywego łamania praw pracowniczych doprowadzą do tego, że ta firma zbankrutuje przed końcem tego roku.

jonu

powodzenia wiosna idzie skazanych wam zabraknie za 12 to zylko zlodziej robi

leje

Na powiatowej jest artykuł że trwa burza medialna przeciwko firmie, dlatego od dziś piszecie dobrze albo wcale..:) moim zdaniem firma powinna wprowadzić zakaz polubień fb. powiatowej i komentowania czegokolwiek... no chyba że wolno pisać dobrze, lub polubić prawicową stronicę z Szamotuł na której można przeczytać o firmie tylko dobrze... no to prawilni chłopcy do boju... że zacytuję kogoś z góry" Czekam z niecierpliwością na hejt i leje na niego ciepłym, porannym moczem... "

@leje

Lej do woli rogu bawoli ;) bo niedługo może nie być na co! A dlatego, że przez ludzi co kopią w "czajniczek" firma ma złe PR. Niedługo będą spotkania z Panem Dyrektorem i jestem ciekaw czy będzie "śmieszno czy straszno". W końcu firma nie stosuje mobbingu, bo co to jest przykręcona śruba ( niektóre fakty zostawię dla siebie)? Normiści udowodnią Nam, że można "jechać" 650, ba 700 sztuk. Tylko, że na końcu zamontują chyba prasę jak firma obok i wadliwe sztuki zamiast do "recyklingu" będą trafiały do niszczarki. Kto "bogatemu" zabroni. Tak skazani ratują firmę. TROSZECZKĘ!!! TROSZECZKĘ ZA MAŁO!!! A słupek z (wiadomo) nadal rośnie! P.S. Czy na spotkaniu będzie CEO, dyrektor i kierownicy działów? Podwyżka wtedy gdy się ostanie 10 procent załogi?

bogus

Taka znana firma, praca w niej powinna być zaszczytem i marzeniem jak to się stało że przez kilkanaście lat z firmy do której dostać się było mega trudno zrobiła się firma która posiłkuje się skazanymi i banerami przecież przez te lata przewinęła się rzesza ludzi? Dlaczego oni poodchodzili z firmy? To firma która o pracowników powinna martwić się na końcu. Coś jest nie tak

Rozczarowanie

Czy w Amice niema już pięknych kobiet? Ta reklama na wylocie z Szamotuł dosłownie straszy ludzi

Niepalacz

Jesteś "Szalona" mówię Ci i zawsze nią byłaś skończ już wreszcie śnić, nie jesteś aniołem mówię Ci jesteś "Szalona" heheh kto ją zna ten wie :D Andrzej niańką nie jest ale Pani R.O. nie uderzył... A za to że goni palaczy to go nawet popieram i kibicuję !!! Bo w Amice jest dyskryminacja!!! Dyskryminacja "niepalących"... Są tacy co mają po kilka przerw bo palą i im się należy... Niepalącemu należy się tylko 15 minut regulaminowe i jeszcze musi jeb@ać za tamtego...

Niepalący....
@Niepalacz

Rzeczywiście palacze maja przywilej chodzą co 30min. Trwa to gdzieś 5min przez 8h troche się nazbiera!!! To może palarnie na dyskietki?? Tak jak w waszym najlepszym zakładzie w Sams... A niepalący jak chce iść do WC na taśmie do WC w czasie pracy to nikt z ludzi cię nie wymieni ale jak na cmika to ok. Normy liczą normisci w zakładzie a to nasza wina ze przy nich robimy np:1000 szt a inny dzień 500szt. A rozliczani z tego są nasi przełożeni. Druga sprawa dlaczego my pracownicy możemy przestrzegać przepisów BHP i inne jednostki nie. Bo co uważają się za lepszych???

Niepalacz 2017-03-02 11:47
@Niepalacz

A czy przypadkiem sam nie odpalał jednego od drugiego jeszcze nie tak dawno temu?! Kopnął w czajnik czy w pracownicę? Co to za różnica? W domu też kopiesz wszystko bo dziecko się ze*rał* w pieluchę? Brawo ty. Jak na imprezie krzyczano po wypowiedzi "bosa".

Head&Shoulders

Można lubić Andrzeja P. albo go nie lubić rzecz gustu natomiast prawda jest taka że wtedy NIE kopnął tej pracownicy.. Zresztą postępowanie umorzono, sprawa ucichła a ona po ponad dwóch latach siedzenia cicho znowu zaczyna wojować wykorzystując przy tym inne tragiczne wydarzenie??? Cienkie jak kinol Pinokia... Trzeba też powiedzieć że klejenie nie jest działem na popijanie herbatki i przygryzanie drożdżóweczki... Smrody, chemikalia, wysokie temperatury.... Instrukcje stanowiskowe kategorycznie tego zabraniają ale do niektórych to jak grochem o ścianę... To jest tylko 8 godzin pracy a niektórzy zachowują się jakby bez tej kawy świat im się walił.... Amica to przedszkole, zawsze można przenieść się do sąsiadów...Czekam z niecierpliwością na hejt i leje na niego ciepłym, porannym moczem...

@Head&Shoulders

Też mi się tak wydawało że kopnął w ten czajnik a ona z niego dostała w rękę. Jedyna kara jaka spotkała P. za to to była jakaś kontrola męża poszkodowane i jakiś wysoki mandacik ale tu się mogę mylić bo było to kilka lat temu

3 posty ta sama osoba
@Head&Shoulders

Bo o to chodzi żeby siedzieć cicho?

Head&Shoulders
@3 posty ta sama osoba

A może to Ty jesteś autorem/autorką większości postów na tym forum??? Jak mniemam negatywnych??? A broń Panie Boże żeby ktoś napisał coś pozytywnego o firmie bo zaraz jest wynajętym lizusem/trolem opłacanym przez zarząd... Nawet jeśli napisał prawdę...U mnie na dziale są tacy co ich cykl życiowy trwa od fajki do fajki... Jeszcze nie zdepnie poprzedniego kipa to już myśli o następnym....Wprowadzić system "szlug na dyskietkę" i po problemie....

woda święcona
@Head&Shoulders

Coś pozytywnego? Pamiętasz upały gdy dostawaliśmy śmierdzącą wodę do picia wydzielana po buteleczce, a gdy się na zakładzie obcieli że ta woda może nas otruć to zanim zmieniono dostawę nie było do picia nic .Ciekawe czy w biurowcu i hotelu było tak samo.

zdrowy rozsadek

100% prawdy.

Chory związek małżeński mistrza K. Żona wiedziała które posuwal i publicznie od kur...w je wyzwala ale nie miala odwagi od niego odejść. Chory związek małżeński

Zostaw merytoryczną opinię o Amica S.A. - Mickiewicza

• Jak się pracuje w Amica S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Amica S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amica S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amica S.A.?

Kandydaci do pracy w Amica S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amica S.A.