Opinie o Sivantos Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Sivantos Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Sivantos Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów i artykułów medycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sivantos Sp. z o.o. w Poznań

Julita

@Uwaga na marginesie Dlaczego tutaj miałabym takich informacji nie znaleźć? Przecież po to ten wątek powstał, aby ludzi mogli wypowiadać się na temat pracy w firmie Audio SAT, a chociażby pakiet socjalny, jest częścią tej pracy. Może zatem Ty powiesz jak wyglądała Twoja współpraca z tą firmą?

Julita

@Klakier To prawda, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Natomiast skoro wypowiedziałeś się na temat tego, jak wyglądał ów test oraz sama rozmowa, może wspomnisz, proszę, również o tym, jaki - przykładowo - pakiet socjalny oferowała Ci firma Audio SAT? Twoja opinia została napisana niedawno, więc każdy zainteresowany będzie mieć stosunkowo aktualne informacje. @do klakiera Tobie również dziękuję za opinię. Czym są te testy, o których wspomniałeś?

Uwaga na marginesie
@Julita

Julitka to przeczytaj sobie ogłoszenie o pracę to będziesz wiedzieć jaki jest pakiet socjalny... Tutaj nie licz na odpowiedzi... z doświadczenia w 3 firmach: każda z nich jest tutaj doszczętnie zbesztana, że (usunięte przez administratora) i nie warto. A to g* prawda. Bo to gadanie wieczne narzekających. Jakby kierować się opiniami tutaj to nigdzie by nie można pracować. A ludzie pracują i kto chce sukcesy odnosi. Albo ktoś ma wymówki i tutaj je wypisuje... Każdy wybiera co lubi.

Klakier

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej poprzedzonej "testem manualnym" na mikro szlifierce. Na tzw. "manualnym" teście trzeba obrobić otrzymany materiał, jeśli ktoś posiada zacięcie techniczne i miał do czynienia z pracami manualnymi lub na elektronarzędziach to nic trudnego. Na podstawie obserwacji na "hali produkcyjnej" sama praca wydaje się fajna, jeśli ktoś oczywiście lubi takie zajęcia. Po zdaniu tych testów następuje kolejny etap czyli rozmowa to już godna opisania "gra w otwarte karty". Otóż nie oszukujmy się, każdy kto szuka pracy lub chce zmienić obecną największą uwagę zwraca na proponowane wynagrodzenie. Zatem muszę nadmienić, że oferta pracy zamieszczona na portalu pracuj.pl zawierała informację, że firma proponuje 3100 zł brutto w okresie próbnym, a potem 4000 zł brutto. Jakież zatem było moje zdziwienie, gdy usłyszałem, że na okresie próbnym to 2500 zł brutto, a potem (uwaga!) 2550 zł (ogólnie duże brawa dla osoby, która stworzyła tą ofertę, gdyż bez ironii jest to majstersztyk jakiegoś działu HR pod każdym względem). Nie kryjąc swojego zdziwienia dowiedziałem się, że mogę zarobić wspomniane 3000, a nawet więcej, gdyż firma proponuje premie za ilość i za jakość. pomyślałem sobie, że to tzw. "mowa trawa" i już na wstępie "coś tu śmierdzi". W niczym nie zmienia to faktu, że poważne firmy nie manipulują w swoich ofertach i nie proponują "na start" kwot, których nie są w stanie zaoferować, żeby tylko "zwabić" kandydatów. To tak samo jak ja bym napisał w CV, że pracowałem 5 lat na mikro szlifierce, a potem na rozmowie powiedział, że właściwie to tylko trzy miesiące, ale znajomi , którzy pracują 5 lat opowiedzieli mi wszystko. Byłbym oszustem dla potencjalnego pracodawcy, a kim/czym jest firma, która manipuluje już w samej ofercie pracy dla potencjalnego pracownika? Czy nie oszustem? Dlaczego? Nie dajmy się sprowadzić na niższą pozycję. Mi na szczęście udało się już znaleźć pracę za 3500 zł brutto na innej produkcji, w innej firmie, ale piszę tę opinię po to, żeby innym, którzy mają pewną "poprzeczkę oczekiwań" coś uświadomić, żeby nie dali sobą manipulować. Ta firma zmarnowała mój czas, bo albo pisze się w ofercie pracy prawdę i wtedy tylko zainteresowani taką kwotą się zgłaszają albo nie pisze się nic na temat wynagrodzenia, jak nie ma się czym pochwalić. Nie oszukujmy się, ale jak ktoś chce solidnie i uczciwie pracować, choć trochę znając swoją wartość to nie zejdzie dzisiaj poniżej trzech tysięcy brutto. Za 2500 zł brutto to można zatrudniać studentów, którzy do końca życia chcą żyć z rodzicami albo którzy zmienią pracę, gdy tylko zechcą "pójść na swoje", bo zobaczą, że im nie "starcza", a nie pracowników, którzy zwiążą się z firmą na lata, bo zapewni im ona poczucie bezpieczeństwa. Szkoda, że dałem się nabrać na ich ofertę, ale dobrze, że chociaż mogłem to opisać, aby zaznaczyć problem. Mój wniosek jest taki, że jak ktoś Was okłamuje już na wstępie to jest skreślony tak, jak Wy byście byli, gdybyście kłamali. Jeśli jako pracownicy macie jakiekolwiek oczekiwania, a nie tylko od Was można oczekiwać i jeżeli oczywiście znacie swoją wartość i wiecie, że możecie potencjalnemu pracodawcy "coś więcej" zaoferować to mierzcie wysoko. Nie dajcie się złapać na tanie sztuczki i manipulacje. Na szczęście coraz więcej pojawia się na polskim rynku pracy firm, które już w procesie rekrutacji pokazują, że szukają ludzi, którzy zwiążą się z nimi na lata i potrafią zaoferować coś w zamian. Tylko tyle albo aż tyle. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

Sivntos
@Klakier

Takie kruczki i manipulacje sa wpisane w istote zarzadzania ta firma i z tym trzeba sie liczyc! Tylko, ze wizerunkowo to slabe jest, co widac po opinii Klakieta. Wiec to zadna zlosliwosc tutaj tylko opinia tego, ktory o malo co nie zostal pracownikiem i tego ktory jeszcze moment nim bedzie....

wanienka
@Klakier

Podstawa wynagrodzenia jest faktycznie w okolicach 2700. Należy również doliczyć premie które wynoszą około 2000 jeśli masz dobrą produktywność i jakość. Także chyba nie są to złe pieniądze?

@wanienka

Jeśli tak jest w rzeczywistości to chylę czoła i zwracam honor, a jeśli nie to nadal uważam, że firma oszukuje potencjalnych pracowników. Szczerze wątpię, że jakakolwiek firma daje pracownikowi 2000 premii, ale oczywiście mogę się mylić. Dla mnie mimo wszystko ważniejsza jest tzw. podstawa wynagrodzenia... wolę "dmuchać na zimne". Bądź co bądź oszustwo w ofercie pracy to oszustwo.

@wanienka

Ps @wanienka: Jeśli jesteś z działu HR tej firmy to słabe. Firma nie proponuje podstawy "w okolicach 2700" (jak napisałaś) tylko 2500 - byłem na rozmowie w marcu 2018 r. i Pani przeprowadzająca rozmowę przedstawiła mi dokument, na którym widniało 2500 w okresie próbnym oraz 2550 potem, więc chcę tylko zaznaczyć, że niepotrzebnym jest marnowanie czasu poważnych ludzi i oszukiwanie ich już na wstępie w ofercie pracy. Trzeba było po prostu napisać prawdę i tylko zainteresowani taką kwotą by się zgłaszali. Tylko tyle. Pozdrawiam.

do klakiera
@Klakier

Klakier, to se idź i pracuj tam gdzie chcesz! I dobrze, że nie tu, bo nawet czytać nie umiesz! A ekipa fajna jest to byś tylko bruździł. Na okresie próbnym nie ma pełnej premii, bo nie wymagają od Ciebie, żebyś wszystko od razu umiał. Jest 2500 + max 1800. Widać czytać nie umiesz to liczyć pewnie też nie: to 4300. Potem nawet więcej. Trenerzy są spoko bardzo pomagają także wcale nie jest tak trudno, jak niektórzy gadają. O ile się testy przejdzie, bo to robota nie dla każdego.

Sad

Proszę o krótkie objaśnienie. Są tu opinie o firmie Audio SAT Sp. z o.o. czy Sivantos????

Sivantos
@Sad

Audio sat kiedys, teraz sivantos- ta sama firma, jeden pies! Zmiana nazwy jak ich siemens sprzedal. Unikac jak ognia!

Serwisant

Na rozmowie zostały przekazane ogólne informacje o firmie i w miarę szczegółowe o zarobkach na okresie próbnym jak i na umowie o pracę czyli jaka podstawa, jakie premie i za co. Krótko, zwięźle i na temat. Pozytywnie.

Pytań za bardzo nie było za to był test fizyczny, po krótkim przeszkoleniu trzeba było wyciąć wkładkę kanałową z plastiku (spokojnie i powoli) w drugiej części zadania trzeba było przylutować pod mikroskopem jakieś kabelki do układu scalonego. Tu pewnie wszyscy mają taki sam, że nikt nie lutował pod mikroskopem i są problemy z oceną odległości.

logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
Katowice
Ipf Medical Sp. z o.o.
logo firmy Dietetyk
Fudeko S.A.
logo firmy Massage Therapists
WORKSOL

jam

Nagraj ich i zgłoś to do PIP, nie można się godzić na coś takiego!

Hej

Że co proszę? Mobbing? Gdzie ten jest syf człowieku? Jest czysto, panie sprzątaczki non stop latają z odkurzaczem. Team liderzy są bardzo sympatyczni i jeśli komuś mówią 'spier*alaj' to tylko jak mają z kimś przyjacielskie stosunki z rodzaju tych najlepszych. Jak ktoś nie może przyjść w obowiązkową sobotę to krzywda się nie dzieje ale wiadomo, że czasem pasuje. Pensja bez premii 2 tys brutto? Ech. O ile mi wiadomo to jest minimum 2500. Oj ktoś tu bardzo koloryzuje i stara się żeby ludzie zniechęcali się do firmy.

@Hej

Jest mobbing. Potwierdzam. Nie tylko na produkcji.

poznan2
@On

ja takze potwierdzam. i to z samej gory!

Zachęcam osoby, które są zatrudnione w Audio SAT Sp. z o. o o opisanie nowej atmosfery panującej w tej firmie. Jak w tym momencie wyglądają warunki zatrudnienia? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

A jest jakaś nowa atmosfera? Dobrze wiedzieć bo widoczne są tylko zmiany na gorsze a nastroje „szampańskie”. Szkoleń brak, ścieżki kariery również. Pozdrawiam

Bardzo kiepska firma. Nie poblizu jeszcze się nie masz szans na awans..a jak wiesz, potrafisz za dużo to Ciebie zwolnia

Nie polecam. Tylko lizusy awansuje

gosc

Zatrudniają po znajomości, nie warto nawet iść na rozmowę i testy.....

Znajomy
@gosc

Tak może pisać tylko osoba, której testy nie poszły. "To świat jest zły, a nie ja ". Wiele się zmieniło, ale zasady rekrutacji pozostały takie same ; jak ktoś przejawia umiejętności to pracę dostanie.

Poszukujaca
@gosc

Wyslalam cv z strony na email. Oddzwonili testy zdalam i zapraszaja do pracy. Nie mam znajomoscj tam zadnych

Xxx
@gosc

Nie prawda. Jestem z ogłoszenia.

Zgadzam się z opinia

neo1234

Jeżeli chodzi o firmę Sivantos to jakiś żart. Prowadzą ciągłą rekrutacje na dział logistyki i produkcji. Ponoć prosta praca fizyczna. Byłem dwa razy na rozmowie o pracę. W tym drugi raz była to rozmowa zbiorowa. Miałem nadzieję, że mnie zatrudnią. Na rozmowie zostałem poinformowany, że nawet przy negatywnej odpowiedzi otrzymam informację. Niestety nie otrzymałem żadnej wiadomości. Lokalizacja jest taka, że nawet nie było adresu w google maps dwa miesiące po przeprowadzce firmy. Musiałem jechać na czuja do Komornik bo google cały czas pokazuje lokalizację w Poznaniu. Teraz już jest ale widać, że wszystko im mozolnie idzie. Jednym słowem niepoważni ludzie na rekrutacji. Pewnie z 50 osób na jedno miejsce i mają to w nosie czy ktoś czeka czy nie.

Beata

Jesli chodzi o mnie bylam bardzo zadowolona z tej pracy. Praca czysta lekka i przyjemna. Moze troche dolujaca gdy czlowiek sie stara, a nic nie wychodzi.Wczesniej pracowalam przy okleinowaniu profili okiennych wiec tutaj porownanie niebo a ziemia. Ludzie calkiem spoko. Szkoda tylko ze nie przedluzyli mi umowy i musze wracac znow do ciezkiej fizycznej pracy.

Masakra

Hehe tak sie sklada ze od dawna tam juz nie siedze :) I nie pisalem ze zle tylko ze duza rotacja a to tylko swiadczy o firmie jak zmienia ludzi jak rekawiczki

Julita

@Onprzypominam, że wszystkich użytkowników obowiązują zasady regulaminu portalu. Bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi. Nie jest to miejsce na obrażanie innych pracowników firmy, czy też użytkowników portalu.

On

Nicky baranie to na czym wg Cb polega praca skoro nie na tym żeby przyjść, zrobić swoje i wyjść? Po to ludzie chodzą do pracy, bo muszą zarobić a nie swoje życie tam spędzać. Od razu widać, że jesteś jednym z korpo robotów, który ma dobrą posadkę od kolegi bo przecież za umiejętności tam się nie awansuje albo nie masz własnego życia. Skoro nie na tym praca polega to najlepiej jakby wszyscy tam razem zamieszkali. Wg Ciebie informacja w czwartek albo pt jest normalna, że ludzie mają przyjść do pracy w sobotę skoro już mają wyjazdy pozałatwiane? Dzielicie zespół na pół żeby część przyszła w Boże Ciało a część w Wniebowzięcie NMP bo polskie święta tu nie obowiązują skoro tj firma zagraniczna? To się mylicie i uważajcie bardzo na swoje poczynania bo właśnie za coś takiego Amazon przegrał sprawę w sądzie...Najlepiej widać po łapkach w górę, które opinie są prawdziwe...

Nicky
@On

Tak się składa, że siedzę na linii produkcyjnej i zap.. jak każdy inny. Nie rozumiem natomiast z której części mojej wypowiedzi wyciągnąłeś te swoje pokrętne wnioski, ale mój wniosek jest taki, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nadgodziny tutaj są od kiedy pamiętam i powiedz mi, w którym momencie ja napisałem, że to coś dobrego? Ty też jesteś jedną z tych pokrzywdzonych, zmobbingowanych i biednych osób, która musiała pójść do psychiatry? Jeśli tak, to tylko widać, że pół roku urlopu na niewiele się zdało... Nadal bredzisz. Choć może to efekt uboczny psychotropów. Z tego co widzę, to mechanizm tutaj jest taki, że im bardziej negatywnie się ktoś wypowie tym więcej "łapek" dostaje ta wypowiedź, więc nie pisz mi tutaj o prawdziwości opinii. Wiem jak jest i nie mam ciepłej posadki. Mogłoby być lepiej, ale nie wiem czego się spodziewacie po korporacji - widać, że nie mieliście do czynienia z innymi. Jedyne korpo gdzie jeszcze można liczyć na klimat to takie, które są podzielone na mniejsze siedziby, bo tam dużo zależy od lokalnej ekipy zarządzającej. Ale to i tak trzeba dobrze trafić.

Oxide

Witam, Wie ktos jaka atmosfera panuje w dziale IT? Czy taka sama jak na produkcji? Pozdrawiam

Adidas share center
@Oxide

Na szczescie nie ale to zasluga managera. Nie mylic z ta nad nim!

Julita

@Maria a na jakie benefity, czy też pakiet socjalny mogą liczyć pracownicy którzy nie mają dzieci? Widzę, że są to między innymi dodatkowe środki na święta. Czy w tym roku również można się ich spodziewać?

kandydat

cześć, pytanie do osób pracujących na logistyce lub jako technik na produkcji. czy da radę wyciągnąć w tej firmie 3000 netto? czy wiąże się to z każdą sobotą pracującą i nadgodzinami, czy można bez problemu takie wynagrodzenie uzyskać?

Firma radz sobie sam - mamy cie w (usunięte przez administratora)

???

Czytam i tak się zastanawiam czy w innej firmie pracuję... niż tu jest opisane. Nikogo nie znam, a pracę mam. W ogłoszeniu o kasie napisane tylko trzeba liczyć: podstawa + premia, a premię mam bez problemu, owszem trzeba przyjść do pracy i pracować tylko tyle i aż tyle. Znam osobę zwolnioną i uważam, że dobrze, że już jej nie ma... W soboty nie pracuje się w każdą przecież, co za bzdury... jutro też wolne... Ludzie na 2 tygodniowych urlopach bez problemu są.

Nicky
@???

Zgadzam się. A ta pseudo opinia od "normalnego" jest nagięta do granic możliwości. Ludzie na zwolnieniach psychiatrycznych za mobbing? Raczej lenistwo było powodem i brak j-a-j, żeby pomóc swoim kolegom i koleżankom. Jeśli narzekać na nadgodziny to właśnie przez takich ludzi. To jest korporacja i nie wszystko mi się podoba w tej firmie, na pewno też wiele się zmieniło na gorsze dla pracownika, który po prostu chce zrobić swoje i iść domu, ale nie przesadzajcie albo zmieńcie pracę na coś lepszego. No chyba, że już się wam skończyły możliwości ;-) W takim razie życzę powodzenia w dowartościowywaniu swojego miernego życia poprzez trollowanie w internecie.

nick

W firmie dzieje się bardzo źle, w przeciągu miesiąca zwolniono kilka osób, które pracowały nawet ponad rok, oczywiście bez podania przyczyny.. zatrudnianie na dział nowych pracowników a zwalnianie osób które są już wdrożone, uzyskują bardzo dobre wyniki- to nowa polityka firmy? Smutne..

normalny

Masakra!!! Duza czesc zalogi jest na zwolnieniach psychiatrycznych taki tam panuje mobbing. Praca jest na poltora etatu. Robisz po 9h plus wszystkie soboty a sprobuj nie przyjsc to dostaniesz nagane. Zero dialogu z przelozonymi, ktorzy nie maja pojecia o niczym. Zarzadza tam czlowiek od ketchupu P.L, kucharz B.W i koles od dlubania w nosie W.W, ktory juz totalnie nic nie wie. Masz robic co Ci kaza, nie wstawac, nie gadac. Normy wyrobic rzecz jasna sie nie da. Za te same czynnosci pracownicy maja rozne czasy, ktore wplywaja na premie. Zalezy czy kogos znasz.

Julita

@mantok widzę, że polecasz innym pracę w tej firmie. Możesz powiedzieć dlaczego? Jakie są plusy pracy u tego pracodawcy? @??@pracownik z informacji podanych na stronie internetowej firmy wynika, że osoby które są zainteresowane pracą w na stanowisku Technik Produkcji Aparatów Słuchowych powinny posiadać dobry wzrok (praca pod mikroskopem) oraz słuch. Ktoś z obecnych pracowników może powiedzieć coś więcej o pracy w tym dziale firmy?

mantok
@Julita

atmosfera nie jest zła a jeżeli wyrobisz normę to zarobki też w porządku, czego chcieć więcej? na produkcji tak jest, nie wiem jak logistyka, do której teraz zatrudniają dużo osób

Zostaw merytoryczną opinię o Sivantos Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Sivantos Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sivantos Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sivantos Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 6 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sivantos Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sivantos Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sivantos Sp. z o.o.
1.1/5 Na podstawie 2746 ocen.
  • Bałtycka 6
    61-013 Poznań