Opinie o Sivantos Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Sivantos Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Sivantos Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów i artykułów medycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sivantos Sp. z o.o. w Poznań

Dla jasności 2

Dla wszystkich którzy planują się tam zatrudnić. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak się tam trafi. Jeśli mają mało ludzi to raczej wtedy nikogo nie zwalniają, tylko rekrutują na potęgę ... co innego jak akurat się okazuję że nie ma zamówień i jest w związku z tym za dużo osób to wtedy zwalniają bez skrupułów. Bez znaczenia czy jesteś dobry w tym co robisz czy się obijasz. Nie ma reguły. Raczej można powiedzieć że jest to praca sezonowa. Aktualnie nie ma recepty żeby się utrzymać, osób z umowami na stałe raczej nie ruszają ze stołków, rotacja dotyczy wszystkich którzy mają umowy czasowe. Potrafią zwolnić bardzo dobrych, wyszkolonych pracowników po ponad dwóch latach przepracowanych. Bo umowa na stałe jest dopiero po trzech latach. Dotyczy to obu lokalizacji. System zarządzania i postępowania z pracownikami jest zakorzeniony w całej firmie. Chyba na szkolenia z zarządzania zamiast do Chińskiej siedziby jeżdżą do Korei Południowej ????

Dla jasności

Info do wszystkich osób, które interesują się dopiero możliwościa zatrudnienia w firmie Sivantos: - Firma składa się z dwóch oddziałów: Komorniki (Logistyka EDC) i Bałtycka(produkcja EMC), - Opinie na temat obu lokalizacji mieszają się całkowicie i moga przedstawiać niejasną sytuację. - Większość skrajnie negatywnych opinii związana jest z produkcją. Wynika to głównie z faktu, że aparaty produkowane są w Poznaniu od 20 lat, podczas których firma zmieniła się całkowicie. Tempo zmian jest ogromne i bardzo niekorzystnie wpływa na nastroje szczególnie wśród ludzi, którzy pamiętają jak było tu jeszcze 3-4 lata temu. - Drodzy oceniający - proszę podawajcie, którego działu dotyczy Wasza opinia. Obie lokalizacje to zupełnie inne światy. Pracownikom produkcji życzę wytrwałości oraz odwagi w podejmowaniu kluczowych decyzji. Kadrze zarządzającej w EMC polecam pielęgnowanie empatii, bo inaczej korpo najpierw zje pracowników produkcyjnych a na deser Was.

Zeby byla jasnosc
@Dla jasności

Nie zgadzam sie. Fima zarzadza, niezaleznie czy to na Baltyckiej czy w Komornikach ta sama ekipa zarzadu. Wiec nie ma lepszej czesci tej firmy. Obie sa slabe bo od lat zarzadzane tak jak opisuja tu pracownicy od lat! I nie chodzi o ostatnie 2 czy 3 lata. Chodzi o wciaz! I wciaz i nadal nie polecam tej organizacji! Od lat nie. Trzymam kciuki za tych, ktorzy zbierają sily- jest zycie po sivantos! Wierzcie! Over

Zniechęceni pracownicy

Nie wiem co wyrabiają "zarządzający tą firmą" czy mają premie za upadłość firmy od konkurencji???? Nie myśli się w ogóle o ludziach, to mit o szanowaniu pracownika. Zarząd firmy niczego się nie nauczył kiedy dział serwisu w 80 procentach nagle zachorował na długie miesiące... aktualnie w firmie panuje jeden wielki chaos.. Linie produkcyjne są ciągnięte na siłę przy minimalnej ilości ludzi (oczywiście z przymusowymi nadgodzinami). Co za idiota wymyśla obsadę pracowników na"styk" nie biorąc pod uwagę wydarzeń losowych (choroba, urlop na żądanie, opieka) czy normalnych urlopów pracowniczych..... Już są problemy kiedy brakuje ludzi - brakuje obsady stanowisk. A już wisienka na torcie jest przenoszenie pracowników na inne działy pod przymusem zwolnienia ( chociaż i tak jest ich zbyt mało). Co ciekawe rządzi człowiek który o produkcji aparatów słuchowych nie ma bladego pojęcia, sądzi że tabele i wykresy które sprawdziły się w produkcji przecieru pomidorowego będą się zawsze sprawdzały. O aneksach które przygotowują dla pracowników nie wspominam - warunki które chcą zaproponować są nie do przyjęcia i wielu go nie podpisze. Omijać tego pracodawcę - jest niewiarygodny!!!!

ojacie
@Zniechęceni pracownicy

Spokojnie zaraz zatrudnią trochę osób, a na wiosnę zwolnią kilku. Robią tak co roku ????

Eliza

Firma o wątpliwej "kulturze" pracy. Jeśli ktoś lubi pracować w święta, dni wolne, bo przecież (jak ktoś już to niżej napisał) "Niemcy pracują" to jest to miejsce idealne. Nadgodziny, chaos i płacz w łazienkach. Życzę wszystkim którzy zostali w tej firmie pracy, w której będziecie szanowani. A panom w niebieskich fartuchach przypominam, że karma wraca.

Serwisant

Na rozmowie zostały przekazane ogólne informacje o firmie i w miarę szczegółowe o zarobkach na okresie próbnym jak i na umowie o pracę czyli jaka podstawa, jakie premie i za co. Krótko, zwięźle i na temat. Pozytywnie.

Pytań za bardzo nie było za to był test fizyczny, po krótkim przeszkoleniu trzeba było wyciąć wkładkę kanałową z plastiku (spokojnie i powoli) w drugiej części zadania trzeba było przylutować pod mikroskopem jakieś kabelki do układu scalonego. Tu pewnie wszyscy mają taki sam, że nikt nie lutował pod mikroskopem i są problemy z oceną odległości.

logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
logo firmy Massage Therapists
WORKSOL
Eliza

Bartus

Nierówne traktowanie pracowników, mobbing, brak kompetencji przełożonych, manipulowanie, brak organizacji pracy, wdrażanie nieprzeanalizowanych pomysłów, faworyzowanie, obrażanie, wyśrubowane normy, brak zapewnionej pracy, łamanie kodeksu prawa pracy- charakterystyka firmy sivantos (mała litera nieprzypadkowa)

@Bartus

Złóż wypowiedzenie a jako podstawę podaj Art 94 KP. Będą Ci wchodzić w .... i potem zaproponują rozwiązanie za porozumieniem stron z dużą odprawą. Oczywiście jeśli masz jakiekolwiek dowody na mobbing.

Mamka
@Artur

Zgłaszanie mobbingu w tej firmie kończy się zwolnieniem z pracy.

Bee

Beznadziejny pracodawca

Damian

Pracowałem przez chwilę w Seito dla Sivantos, pierwsza rzecz jest taka, że kazali tego głośno nie mówić ale w Seito zarabiało się więcej o kilka stówek niż w Sivantos, oczywiście podstawy. Po przejściu na umowę dla Sivantos kasa spadła więc odszedłem. Słyszałem też że nie długo tj 1 listopada dla ludzi tam pracujących nie ma wolnego w ten dzień - jak to tłumaczy zarząd - "bo niemcy wtedy też pracują" a ciekawe czy jak niemcy mają święto to w Sivantos też jest wolne - wątpie. Ogólnie bałagan i wyzysk, nie polecam absolutnie tej firmy.

xxx

Firma której nikomu nie polecę...Zapewnienie pracy to mit, inwestują w linie produkcyjne które nijak mają się do rzeczywistości.. Szczycą się dwoma liniami, które mają zamówienia ( oczywiście te najprostsze dla statystyk i premii- ale nie dla pracowników). Pozostali pracownicy dostają resztki, lub to co się na linii 1 i 2 psuło wyniki... Przygotowują teraz aneksy do umowy które są przysłowiowym policzkiem dla pracownika. Traktowanie pracowników? Dno zupełne.. Podaję przykład mojego kolegi- miał ciężko chorą mamę i musiał jechać do hospicjum by się z nią pożegnać...co zrobiła firma? Nakazała wypełnić mu urlop na żądanie, a później zabrała mu premię... ponieważ wziął urlop na żądanie... Firma nie jest godna polecenia..

Żenada
@xxx

Czekamy z niecierpliwością na nowy system premiowania. Ciekawe ilu z nas zostanie, skoro jedyne co nas tam trzymało to zarobki.. niebiescy się zdziwią ! Wy nas nie szanujecie, naszej ciężkiej pracy i doswiadczenia to my nie będziemy mieć żadnych skrupułów ! Jesteście bezmyślni i stracicie minimum kilku świetnych pracowników !

beatrycze

Sivantos jest krwiożerczy, bezwzględny, nastawiony wyłącznie na zysk i tym samym wyzysk pracownika. Wystarczy że lekko opadną słupki oni obcinają płacę lub wyrzucają ludzi na najniższych szczeblach. Decyzje rządzących wprowadzają ciągły chaos i nie wiadomo do czego dążą. Pracownicy są zastraszeni, w każdy piątek ludzie boją się że teraz będzie ich kolej na zwolnienie bez powodu.

Julita

@Artur, myślę, że to stwierdzenie nie będzie zgodne z regulaminem, ponieważ na forum niedozwolone jest opisywanie konkretnych osób - podawanie inicjałów również. Administracja z racji na ogromną ilość wątków na gowork.pl nie ma możliwości na bieżąco sprawdzać wpisów, dlatego zachęcam Cię do zgłaszania takich przypadków na adres admin@gowork.pl. Ponadto to co piszesz to poważne zarzuty. Pamiętaj, że forum jest miejscem publicznym. Jeśli masz jakieś wątpliwości to regulamin możesz przeczytać tutaj: https://www.gowork.pl/regulamin

@Julita

@ Julita, nie opisuję konkretnych osób, tylko zachowania - a to różnica. Poza tym pisałem, że "w mojej ocenie" wiec nikogo nie oskarżam i nie czynię zarzutów, tylko wyrażam swoja opinię - a to chyba zgodne z regulaminem. Przecież tu jest mnóstwo wpisów, które mijają się z prawdą a mimo to nie ma żadnej reakcji. Reakcja tego portalu jest natychmiastowa, gdy wymieni się pewną Panią

Włóczka

Pracuję 3 miesiące w Komornikach w Dziale Logistyki. Każdy kto szuka pracy może spróbować - nie jest aż tak tragicznie jak opisują to inni. Plusy: - praca nie jest ciężka, - po trzech miesiącach otrzymujesz LuxMeda, możesz sobie zamówić Multisporta za grosze. - ludzie są sympatyczni i życzliwi - jeśli chcesz sobie dorobić możesz zostać na nadgodzinach (rzadko zdarzają się obowiązkowe soboty) Minusy: - przełożonych masz tak zmobbingowanych, że masz wrażenie, że zaraz pójdą się powiesić w łazience; - na niektórych działach są problemy z urlopami, - kiedyś była ścieżka kariery (z pracy fizycznej na siedzącą) teraz niestety tego nie ma. - pracujesz również w święta (np. w Boże Ciało), I największy minus: znajomi przełożonych są traktowani lepiej: dostają lepsze stanowiska, mają lżejszą robotę, lepsze grafiki i więcej szkoleń. Podsumowując, nie jest to praca do końca życia, ale dobra praca żeby wyjść z długów, bo na nadgodzinach naprawdę można ładnie zarobić.

Masakra

Rotacja , rotacja i jeszcze raz rotacja. Pozdro z magazynu

Zdziwiony
@Masakra

Skoro tak źle to po siedzisz na tym magazynie? Skoro taka niby masakra? Widzę, że anonimowo to sobie można żale na swoje niepowodzenia na innych przelać ot taka natura polaczka - narzekać narzekać i narzekać...

Włóczka
@Zdziwiony

Ale osoba powyżej nie narzeka ;) Powiedziała prawdę - rotacja, rotacja i jeszcze raz rotacja :) Pozdro z pakowania ;p

Oferta

Zatrudnić , wykorzystać, zgnębić, zastraszyć i wyrzucić to polityka postępowania z pracownikami tej firmy. Zapraszamy do współpracy :)

Julita

@Heidi, nie zgodzę się z Tobą. Według regulaminu https://www.gowork.pl/regulamin na forum Gowork nie można obrażać innych osób a opinie o pracy powinny być zgodne z prawdą. @Ślepy, każdy ma inne podejście i spojrzenie. Czy masz zamiar aplikować do Audio SAT?

@Julita

Julitka -powinny, a są - to 2 różne rzeczy. I po co Ty tutaj pytasz ciągle? Nie masz co robić? Po co zadajesz pytania? Przeczytaj ogłoszenie i przyjdź do pracy to zobaczysz jak jest. Najprościej... Ja się cieszę, że nie uwierzyłam w to, co tutaj napisane. Przyjdź i zobacz sama, a nie siedzisz po nocy przy kompie i pytania zadajesz.

Nie handlowa

Praca Julity to zadawanie pytań u właśnie tutaj ;-) Nawet inny odcień nicka daje do myślenia. Ma za zadanie rozkręcać rozmowę, aby wyciągnąć jak najwięcej informacji nt. danej firmy. Niestety w tym przypadku idzie to za każdym razem w złym kierunku... Mam nadzieję, że przynajmniej nie jesteś botem ;-)

@Julita

Julita, a czy zgodne z regulaminem będzie stwierdzenie: pani (usunięte przez administratora) w mojej ocenie mobbinguje podwładnych?

@Artur

Czyli niesprawiedliwość na tym portalu jest. Inne inicjały widnieją a Pani K. Jest usuwany...

Robert

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać?

Pozytywna
@Robert

Pozytyw jest taki ze można tam niezłe zarobić jak się wyrabia maksymalna produktywność. Ale obecnie nie jest to możliwe ze względu na brak zamówień a prace na akord. Co za tym idzie, nie ma zamówień nie ma z czego zrobić nawet 100% produktywności a bez niej dostaje się tylko podstawę. Także bardzo pozytywnie! Zapraszamy!

Heidi
@Robert

Robert a czego Ty oczekujesz tutaj? Ludzie są jacy są i dlatego masz tutaj rynsztok. Anonimowo można obrażać wszystkich i wszystko, bo taki ktoś ma kaprys i ochotę... kiedyś pisało się na płocie a teraz na goworku i tyle...

Qba
@Heidi

Jesteś pewna? Chyba na firmę która jest w porządku nie wypisuje się tyle negatywnych opinii? Tak zdarzają się pojedyncze negatywy zawsze w każdej firmie znajdzie się "skrzywdzony" który wymyśla faramazony. Ale tutaj jest ponad tysiąc opinii! Daję to do myślenia co tam się musi wyrabiać...

Ślepy
@Qba

A gdzie tu masz ponad tysiąc opinii??? Jak czytasz komentarze to albo pełen negatyw albo zdziwienie o co komuś chodzi. Szukam pracy i wszystkie firmy są tu równo zjechane... Żadna pomoc...

Pozytywna
@Heidi

Ja tu jakoś rynsztoku wspaniała Heidi nie widzę. Raczej fakty, z którymi musimy się na codzień borykać. Szkoda ze nikt tego nie zauważa.

Heidi
@Pozytywna

To przeczytaj całość. Akurat pracuję to wiem co jest prawdą, a nie co nie. Ludziom nie dogodzisz. Przykład: Było dużo zamówień to były nadgodziny ( i spora kasa za nie) - to źle. Teraz akurat mało zamówień - też źle. I druga rzecz: pracują osoby spokrewnione ze sobą, są w różnych działach, a tutaj się jedzie po nich. Tak mi żal, bo są naprawdę w porządku i to nie fair, że ktoś anonimowo im ubliża. A ktoś z góry zakłada, że jak rodzina to wałki na pewno. Inna rzecz: ja jak miałam problem - pogadałam i rozwiązane. Jakoś grafik dało się dopasować. A ja nie rodzina!

Bebe
@Heidi

Odczucia pracujących są różne. Więc Heidi skoro tak Ci tam cudownie i jest to praca Twoich marzeń to tylko pogratulować. Opowiedz proszę o ogólnej atmosferze w firmie, o zmianach, o tym czy zabierają premię, czy zwalniają bez powodu ludzi, czy szanuje się pracowników, jaki jest kontakt z przełożonymi. Generalnie podaj więcej szczegółów bo to że za nadgodziny płaci się więcej to dość oczywiste.

A teraz jeszcze jesteśmy karani za wzięcie urlopu na żądanie. Możesz na rzęsach stać, masz sytuacje losowa i skorzystasz z prawa jakie ci przysługuje ale premii uznaniowej i tak nie dostaniesz.

Xyz

Coś pozytywnego? Może to ze zwalniają, ah przepraszam nie przedłużają umów, pomimo tego ze są to świetni specjaliści. Która to już osoba, została pozbawiona pracy z dnia na dzień po ponad 2 latach? Taka jest nowa polityka firmy? Wyjdzie wam to drodzy rządzący bokiem.

Free
@Xyz

To prawda! Ale dzięki temu że Sivantos z dnia na dzień zostawił mnie bez pracy i potraktował jak g_wno a nie człowieka, znalazłam lepszą pracę. Kiedy tam jesteś to siedzisz z przyzwyczajenia ale kiedy się uwolnisz od nich świat stoi otworem i możesz wkoncu się realizować. Praca tam odmóżdża, wprowadza monotonie i daję niepokój ale kiedy zamykasz ostatni raz drzwi Sivantosu czujesz ulgę. Pracuje tam mnóstwo inteligentnych wartosciowych ludzi pełnych pasji ale niestety marnują się tam bo nigdy ich pomysły i zaangażowanie nie będą docenione. Pozdrawiam całą część produkcyjną- oczywiście oprócz pseudo kadry zarządzającej

XXX

FIRMA KTÓRA OKRADŁA PRACOWNIKÓW... Nie polecam tej firmy nikomu...za mniejszą ilość zamówień przez klientów okrada się pracowników z premii uznaniowej- ponieważ trzeba zadowolić właścicieli w Singapurze....Możliwości rozwoju -nędza. traktowanie ludzi jako narzędzi które można wyrzucić... Obowiązkowe nadgodziny-to norma...No i wałki z dniami wolnymi...Ogólnie coraz większa tragedia. OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM

Jesteście pewni, że nie można pozytywnie pisać o firmie? Idealnych nie ma.

Jelonek
@Zainteresowany

Tutaj piszą frustraci i piszą tak na każdą firmę w jakiej by nie pracowali... przykre, ale prawdziwe... nie mam znajomości a pracuję i mam się dobrze. Mam wrażenie, że tu udzielają się ci, co już nie pracują. Albo ktoś się z kimś pokłóci i jedzie po innych... też bez sensu

do jelonek
@Jelonek

frustraci tu tylko piszą? jest 1666 opini i 99% jest negatywnych więc wychodzi na to że tych frustratów tworzy firma Sivantos. To nie są pojedyncze opinie mszczących się frustratów tylko ludzi których Sivantos zatrudnił.

Niezainteresowany
@do jelonek

Zgadzam sie w 100%. Opinie o audio sat/sivantos sa niezmiennie zle od lat! Od lat ten sam sklad na gorze robi swoje!

Zostaw merytoryczną opinię o Sivantos Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Sivantos Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sivantos Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sivantos Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 6 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sivantos Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sivantos Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sivantos Sp. z o.o.
1.1/5 Na podstawie 2746 ocen.
  • Bałtycka 6
    61-013 Poznań