Opinie o Sivantos Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Sivantos Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Sivantos Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów i artykułów medycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sivantos Sp. z o.o. w Poznań

Nie taki diabeł straszny...

Obserwuję to forum od jakiegoś czasu, więc dodam i swoją opinię. Dość ciekawa sprawa. Na co dzień w tej firmie spotyka się wiele osób, którym wiecznie coś nie odpowiada, a pocieszają się klikając "F5" na Pracuj lub tworząc "kółka wzajemnego wsparcia". Dlaczego sprawa jest ciekawa? No cóż, te twarze widuję już od kilku dobrych lat. A więc co się dzieje? Koniec końców nie jest tak źle jak mówicie? Z powyższych opisów tego "jądra ciemności" można wywnioskować, że to nie problem znaleźć coś lepszego na rynku pracy. A może to rynek pracy Was nie chce? Hm... A Ty, Janie Nowaku płci żeńskiej, co tak właściwie jeszcze robisz w tej firmie? ;) [o produkcji] A tak serio, praca jak to praca - zawsze znajdzie się coś do ponarzekania, ale ogólnie źle nie jest. Jak ktoś jest ambitny i posiada techniczny umysł to na pewno coś dla siebie tam znajdzie. Socjal całkiem spoko. Na pewno nie jest to praca dla osób, które nie wielbiących korporacji i otwartych przestrzeni z "motłochem". Na pewno też nie jest to praca dla każdego i może właśnie dlatego niektóry osoby nie mogą się z tym pogodzić, a ukojenie znajdują wypisując tutaj bzdury. Sporo biurokracji, ale można się przyzwyczaić. Jak ktoś sumienny to może liczyć na stabilne zatrudnienie. Atmosfera jest niezła, ale przy takiej ilości osób potrzeba czasu, aby oddzielić ziarno od plew ;)

Pozytywna

Było zorganizowane bardzo fajne spotkanie z dzieciakami i wręczenie kart podarunkowych. Ponadto pracownicy dostali ekstra kasę na Święta.

Maria
@Pozytywna

Ta... szkoda ze bony nie byly dla kazdego tylko dla tych co dzieci maja... kazdy w rodzinie ma jakies dziecko ktoremu chetnie prezent zrobi

dziki

z tego co widac żale ida na jedna osobe a nie na pracownikow. ludzie tworza firme, ludzie a nie maszyny czy budynki.a tu jedna + inne pod nia piszczace. porzadna firma to to bedzie jak sie zmienia warunki na hali bo zimno i glosno i jak panienstwo na gorze dostanie kopa. kieras jaki byl taki byl ale trzymal to wszystko na dole w reku. teraz to zenada jest. ktos pisal ze EDC bedzie, juz rekrutuja do logistyki...a piszacych ze to porzadna firma jest zapraszam na hale i do biurowca, tam wieje zgroza i smutkiem.... az czlowiek ma stracha do kadr chodzic.

Jan Nowak

Kolejna porcja informacji. PJM (księgowa pełniąca obowiązki Dyrektor Finansowej tzw CFO) już podporządkowała sobie wszystko (nie wspominam o dworze "klakierów"). Odpowiada za IT, contorling, księgowość, BHP, HR, no i ma pod sobą największego wazel... niejakiego facility specialist (może już facility manager:-). Niby pomaga szefowi w ogarnąć sprzedaż, bo kierownik sprzedaży słabo zna angielski (to zadziwijające jak kierownik sprzedaży może nie znać języka w międzynarodowej korporacji, całe szczęście, że ma ogarniętą asystentkę!!!), no ale wychodzi na to, że sprzedaż i marketing też powoli przejmuje. Logistyka i produkcja - będzie ktoś z zewnątrz, korporacja oceniła, że PJM nie jest w stanie tego ogarnąć (a skończyła MBA), całe szczęście. Czyli Prezesowi zostaje TYLKO compliance/Risk - to chyba mało... Dlatego pisałam wcześniej, że podkopuje pozycję Prezesa. PJM zachowuje się jak niejaki Mieczysław Wachowski, który mówił: "Kto nie z Mieciem, tego zmieciem". Październik 2016 - kolejne zmiany. @ ja - gratuluję świetnego samopoczucia. Pozdrawiam i życzę również Wesołych Świąt i z nadzieją czekam na 2016, kiedy wreszcie na produkcji i w logistyce będzie NORMALNIE :-)

Facility
@Jan Nowak

Nikt nie może mnie urazić, ponieważ wiem, że to co ktoś mówi albo myśli na mój temat nie jest dowodem na to jaki ja jestem, a jedynie na to, w jakim stanie jest umysł i dusza tej osoby :) pozdrowienia dla Janka Nowaka

@Facility

Facility - trochę ten twój 13-zgłoskowiec nie wyszedł... Jak chcesz dobrze reagować na uwagi - podpatrz co robi obecna władza :-) Her - Ja też słyszałem, że w GOOGLE jest z.a.j. i spoko... ale my tu piszemy o tym co wiemy a nie o tym co znamy z opowieści. Poadrawiam

Serwisant

Na rozmowie zostały przekazane ogólne informacje o firmie i w miarę szczegółowe o zarobkach na okresie próbnym jak i na umowie o pracę czyli jaka podstawa, jakie premie i za co. Krótko, zwięźle i na temat. Pozytywnie.

Pytań za bardzo nie było za to był test fizyczny, po krótkim przeszkoleniu trzeba było wyciąć wkładkę kanałową z plastiku (spokojnie i powoli) w drugiej części zadania trzeba było przylutować pod mikroskopem jakieś kabelki do układu scalonego. Tu pewnie wszyscy mają taki sam, że nikt nie lutował pod mikroskopem i są problemy z oceną odległości.

logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
Katowice
Ipf Medical Sp. z o.o.
logo firmy Dietetyk
Fudeko S.A.
logo firmy Massage Therapists
WORKSOL

Za to ja pracuje w firmie Sivantos od kilku miesięcy i nieprzerwanie spotykam się z życzliwością, profesjonalizmem i miłą atmosferą. Jak w każdej firmie zdarzają się lepsze i gorsze dni. Warunki pracy, jak na firmę produkcyjna są ok, charakter pracy bardziej laboratoryjny, a sama praca z całą pewnością nie fizyczna. Może na hali produkcyjnej nie jest super cicho, ale nie ma na co narzekać. Malkontentow zapraszam do zapoznania się ze specyfika pracy na produkcji, gdzie stoi kilkanaście pras albo wtryskarki..., a poziom hałasu przekroczony jest kilkakrotnie. Warunki płacowe tez niczego sobie, jak już opanuje się sztukę budowania aparatów, co zajmuje około 7 miesięcy, z miesięcznej premii można wyciągnąć druga wypłatę. Ja takiej spodziewam się już z początkiem nowego roku. Ludzie na produkcji spoko, administracyjni pracownicy tez. Zarząd profesjonalny, nie ma się do czego przyczepić. Gorąco polecam tu pracę. Wiecznie niezadowolonym, wypisującycm głupoty i nieprawdę o pracodawcach życzę chwili refleksji w nadchodzące Święta i powodzenia w poszukiwaniu pracy.

Jan Nowak

Nie chodzi o to, żeby robić syf. Chodzi o to, żeby zaprotestować przeciwko takim praktykom. Co z tego ze firma dostanie karę- bez sensu. Problem w tym, żeby PJM (finansowa) zaczęła działać i grać w zespole a nie rozbudowywać dwór i podkopywać pozycje bądź co bądź jeszcze prezesa.

Jan Nowak

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem opisania sytuacji w Audio SAT/Sivantosie. Biura v.s produkcja. Z jednej strony piękne przestronne gabinety zz wentylacją i klimatyzacją, gdzie w sierpniu niektórzy narzekali, że im za zimno z drugiej strony hala produkcyjna (hałas od szlifierek a produkujemy aparaty słuchowe); w sierpniu temperatura 28-30 stopni. OBOWIĄZEK fartuchów, wszystko się lepiło! całe szczęście, że ktoś miał jaja i pozwolił nosić słuchawki - pewnie Niemcy. Jak to jest, że w firmie, gdzie słyszymy na spotkaniach kwartalnych jak to jest (usunięte przez administratora) i mamy najlepsze wyniki pod słońcem, atmosfera jest nędzna? Dla przypomnienia w tym roku odeszli (oficjalnie mając lepsze warunki): dwóch z IT, dwóch z logistyki, kieras, kilku z produkcji a około 30% osób szuka nowej pracy???? To co robią z tą firmą ("PJM" zwykła księgowa pełniąca obowiązki dyrektora finansowego i sprzedawca kurczowo trzymający się stołka - szumnie nazywanymi zarządem) woła o pomstę do nieba. Co jest na produkcji? Dwóch bezjajecznych (albo jedno-jajeczni) i nowi TL-za wszelką cenę starający się wykazać. Też szukam pracy i szczerze odradzam zatrudnienie się tam.

Qwerty

Jak masz prace to siedź cicho. Nikt Ci nie karze tu pracować.

kinga

Tak zgadzam się że takie rzeczy się zdarzają, zdarzają się też urlopy, czas kiedy jest więcej pracy. Tylko takie sytuacje rozwiązuje się w inny sposób, nie rekrutując pracowników poprzez agencje pracy za prawie najniższa krajową i wymieniając ich co 3 miesiące. Zostałam właśnie z tych powodów ostrzeżona przed tym stanowiskiem i robię to dalej. Mam pracę, ale śledzę ogłoszenia tak jak większość pracowników w dzisiejszych czasach.

Viki

Nie wiem kim jest Kinga, która ostrzega przed rekrutacją na stanowisko do działu marketingu - jak sadzę mniemać nie spełniła Pani oczekiwań, albo słabo wypadła na rozmowie.. Prawdą jest to, że ogłoszenie pojawia się kolejny raz, ponieważ druga dziewczyna z działu zaszła w ciążę - więc dziwne wcale to nie jest... Zespół jest młody, więc takie rzeczy jak ciąże się zdarzają..

kinga

Ostrzegam, po raz kolejny w ciągu roku to samo ogłoszenie! Randstad Polska jest wiodącą na polskim rynku agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Dla naszego klienta, lidera z branży elektronicznej, poszukujemy osoby na stanowisko pracownik działu marketingu Nr ref.: 34523 Praca tymczasowa Lokalizacja: Poznań Zakres obowiązków: •realizacja zadań marketingowych w ramach określonego budżetu wraz z kontrolą wydatków •dbanie o utrzymanie indywidualnej tożsamości marki •graficzne opracowywanie materiałów marketingowych •przygotowywanie i organizacja spotkań, szkoleń, sympozjów, prezentacji i stoisk •wykonywanie bieżących tłumaczeń materiałów marketingowych Oczekiwania: •co najmniej dobra znajomość programów graficznych InDesign i Photoshop (warunek konieczny) •bardzo dobra znajomość pakietu Office • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie (B2/C1) • wykształcenie wyższe – preferowane kierunkowe. •mile widziane co najmniej roczne doświadczenie w pracy w Dziale Marketingu i znajomość zasad modelu B2B •kreatywność i komunikatywność •umiejętność i chęć szybkiego uczenia się •umiejętność pracy pod presją czasu •duże zaangażowanie i odpowiedzialność •śmiałe podejście do nowych wyzwań •prawo jazdy kat. B Oferta: •zatrudnienie na podstawie umowy o prace tymczasową •pełen etat •po okresie zatrudnienia przez APT możliwość bezpośredniego zatrudnienia u naszego klienta •praca w międzynarodowej firmie •bardzo dobre warunki zatrudnienia

kinga

właśnie poszukują przez agencję pracy Randstad specjalisty ds. marketingu z praktyczną znajomością programów graficznych...to ogłoszenie pojawia się od maja...2 rok z rzędu. Już kilku marketingowców opowiadało mi historię o rekrutacji na to stanowisko, wymagania nieadekwatne do propozycji wynagrodzenia i ogłoszenie ciągle to samo. Duża rotacja jak na marketingowca. Zakres obowiązków na 2 stanowiska. Podziękowałam pani z Randstad za udział w tej rekrutacji, szkoda czasu.

natalia

Zgadzam się z przedmówcą. Byłam na rozmowie rekrutacyjnej w zeszłym tygodniu. Po wysłaniu aplikacji otrzymałam telefon z kadr z informacją o chęci zaproszenia do firmy na dniach. Po przyjściu pani z kadr przywitała mnie, opowiedziała o firmie, o tym jak będzie wyglądać rozmowa, podpowiedziała na co zwracać uwagę i zaprowadziła na spotkanie z kierownikiem produkcji. Wszystko było jasne: forma zatrudnienia, zarobki i wykonywane zadania. Teraz czekam na odpowiedź jak poszły mi testy manualne i rozmowa:)

ona
@natalia

Jak wyglądają testy manualne? Na czym polegają?

Tomasz

Bardzo słaba firma. Co roku w sezonie urlopowym szukają pracowników między innymi do działu sprzedaży, marketingu, logistyki, produkcji. Pracownicy są rekrutowani i zatrudniani przez zewnętrzne agencje pracy. Po sezonie urlopowym są już nie potrzebni. Firma nie komunikuje otwarcie swoich intencji i potrzeb. Dużo wewnętrznej polityki, emocji. Mało partnerstwa, odradzam.

@Tomasz

Tomasz piszesz bzdury. Zatrudnienie na produkcji i serwisie bezpośrednio przez firmę na umowę o pracę, co do innych działów to nie wiem. Kto nie wierzy niech zadzwoni do ich kadr. Podają nawet zarobki (dobre). Przed wejściem do firmy stoi stojak z ofertami pracy.

narcyz

nie polecam pracy w audio sat dla ludzi z silną osobowością, stłamszą tam każdego, ale jak ktoś nie ma swojego zdania i jest spolegliwy i umie się podlizywać odpowiednim osobom to jak najbardziej spokojnie można trochę popracować, ludzi mają głęboko gdzieś, nawet po wieloletniej pracy nie przejmują się i wywalają.jeśli chodzi o produkcję to lakier jest tam wszechobecny, 8 godzin w takich warunkach to musi mieć wpływ na zdrowie oczywiście nie od razu, ale po kilku latach....

jojo

po długiej ciszy dalsze informacje: - możliwości awansu - praktycznie żadne, jak usiądziesz tak siedzisz na jednym stanowisku - jest możliwość zmiany wykonywanej pracy wewnątrz firmy (zmiany działu) - z zarobkami kombinują, by jak najwięcej z wypracowanej premii uciąć, nic nie można poradzić, bo wszystko w białych rękawiczkach. Premia zależy od ilości wykonanych/naprawionych urządzeń oraz od ich jakości, którą ocenia dział kontroli :). Kontrola ostatnio chyba dostała za zadanie niektórym ludziom ukrócić wysokość premii po przez popsucie im jakości, a wcześniej długi czas jakość była OK i nagle z dnia na dzień przestali dobrze wykonywać/naprawiać aparaty. - w tym roku zatrudnili dużo osób, ale starsi pracownicy zaczynają narzekać (zresztą jak wszędzie) na kasę - jeżeli ktoś ma chory kręgosłup lub słaby wzrok to lepiej niech nie szuka tam pracy (przynajmniej w działach produkcji i serwisu) cały dzień siedzisz przy stole i dłubiesz aparaty lub elektroniki, większość prac wykonuje się pod mikroskopem - jakiś czas temu wyszła kwestia różnego rodzaju alergii i uczuleń wśród pracowników, jakiś specjalnych badań nie było, bo firma w tym roku ma zmienić siedzibę, ale największe podejrzenie padło na wszechobecny pył jaki powstaje w procesie produkcji aparatów oraz na lakiery, choć wiem z opowieści, że sondy były wkładane do pojemników z lakierem i też nic nie wykrywały (!). Ja sam szukam innej pracy.

axell

To nie jest pełna informacja o tej firmie. Zajmują się nie tylko produkcją i dystrybucją. Posiadają również serwis aparatów. Dodatkowo produkują również wkładki do aparatów słuchowych oraz ochronniki słuchu. Produkcja i serwis obejmuje zamówienia z całej Europy.

`

No właśnie- czy warto czekać i czy faktycznie wymarzona....

Q

Póki co nikogo nie przyjmują, wiem, że w styczniu chcą kogoś na logistykę. Ale orientuj się na bieżąco, bo ostatnio co 3 miesiące robią wymianę "świeżaków", teraz jakoś kończy im się umowa z randstad, więc możesz powoli składać dokumenty. zmiana jest tylko jedna od 6 do 14, możesz przyjechać do pracy najpóźniej do godziny 8, są to takie widełki na które możesz się umówić z team leadrem

jojo

eee... ja nie piszę, że strasznie i źle ale jakie oni tam dają warunki na starcie, co będzie później to zweryfikuje życie, za jakiś czas się odezwę @maciek chyba już po rekrutacji, ale podobno mają za jakiś czas zatrudniać dalej, bo podobno mają być dwie zmiany, może w tym roku - trzeba czekać :)

Zostaw merytoryczną opinię o Sivantos Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Sivantos Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sivantos Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sivantos Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 6 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sivantos Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sivantos Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sivantos Sp. z o.o.
1.1/5 Na podstawie 2746 ocen.
  • Bałtycka 6
    61-013 Poznań