Opinie o Comtex sp. z o.o. sp. k. w Lublin

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Comtex sp. z o.o. sp. k.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Comtex sp. z o.o. sp. k. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu telekomunikacyjnego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Comtex sp. z o.o. sp. k. w Lublin

icpka1

Gdy Comtex został agentem myślałam, że coś się zmieni na lepsze....... myliłam się jest jeszcze gorzej, w punktach zmniejszają etaty, o podwyżkach nie ma mowy, jest gorzej niż było,,,

Radca Prawny.

Witam wszystkich zatrudnionych w firmie (w tym kierownictwo), które jak widzę pod różnymi szyldami próbuje dyskredytować swoich podwładnych. Wstyd i hańba Panie [usunięte przez moderatora]. Jako właściciel i Prezes Zarządu ma Pan prawny obowiązek poszanowania godności oraz innych dóbr osobistych pracowników. Niedopełnienie tych obowiązków skutkuje konsekwencjami prawnymi. Ale nie do Pana kierowany jest ten wpis. Jak ktoś ma 54 Pos-y rozsiane po Polsce to pewnie ma radcę prawnego na etacie. Przynajmniej ja bym miał na Pańskim miejscu. Teraz słowo właściwe, do pracowników sp. Comtex. Na początku chciałem zaznaczyć, iż nie jestem, ani nigdy nie byłem pracownikiem wyżej wymienionej spółki - z czego się w sposób niepomierny cieszę (wniosek wysnuty po lekturze Waszych postów, ale nie tylko). Niestety spółkę i jej ład organizacyjny znam dość dobrze, gdyż jedno z Was jest ze mną blisko spokrewnione. Pewnie co bardziej 'dociekliwi' ;-) zwrócili uwagę na mojego nicka, a skoro już tu są, to istnieje szansa iż wyciągną wnioski z tego co mam Wam do przekazania. 1. W jedności siła. 2. Największym problemem (absolutnie zawsze) jest zbudowanie spójnej, podzielającej te same wartości jedności. 3. W budowaniu jedności (w waszym przypadku wspólnego frontu pokrzywdzonych pracowników) najważniejsza jest praca u podstaw. 4. Przez 'pracę u podstaw' rozumie się zbieranie materiałów, dowodów godzących w Twoje dobre imię. Nagrania audio pogróżek telefonicznych, niestosownych wypowiedzi (w tym języka wulgarnego), korespondencji e-mail oraz tradycyjnej (jeśli tak owa istnieje). Wszelkich metod wywierania sztucznej presji, co może skutkować pogorszeniem stanu zdrowia psychicznego pracownika. Wszelakich dowodów utrudniania przez 'management' należytego wykonywania pracy do której Zostałeś zatrudniony. Gromadzenie danych naocznych światków, którzy w razie rewolty potwierdzą wasze słowa przed sądem pracy. Kopiowanie (łamania) ewidencji czasu pracy oraz zasad BHP. Etc, itp, itd, i wszystkiego co mówiąc potocznie Ci nie gra, a czujesz się z tym paskudnie. 5. Zaczynajcie lokalnie. Budujcie wspólny front, wśród zaufanych kolegów z pracy. Porównujcie negatywne doświadczenia. Zacznijcie prowadzić dzienniki naruszeń kodeksu pracy. Dokładnie, z datami, godzinami, wydrukami maili, bilingami połączeń, nazwiskami naocznych świadków etc. Metod są setki. 6. Kiedy Będziesz czuł, że to już teraz - zainwestuj swój czas w rozmowę z pracownikami PIP-u. W zależności od miasta, urzędy prowadzą inicjatywy pomagające pokrzywdzonym pracownikom. 7. Niezależnie od efektu konsultacji w organami nadmienionymi w punkcie 6. Nagłośnijcie sprawę medialnie. Redaktorzy 'dobrej woli' tylko czekają na tym podobne newsy. Dodatkowo zaangażujecie w sprawę Polkomtel sp. zoo. Naruszenia wizerunku medialnego nie odpuszczą. Gwarantuję! 8. Nastał moment na skierowanie sprawy do sądu. Rzetelnie gromadzony materiał dowodowy z pewnością pozwoli wam uzyskać wysokie odszkodowanie. 9. Zabezpiecz swoje tyły mniej w zanadrzu lepszą i co najważniejsze pewną BATNA. 10. Powodzenie i dziękuję za uwagę. Radca Prawny.

hmm... czytam i czytam.... złego słowa nie powiem i dobrego też nie. Szkoda trochę, że już nie pracuję w tej firmie, ale nie ona pierwsza nie ostatnia. Można to traktować jako solidny trening przed innymi pracami. bycie w Comtexie to spore wyzwanie. Jest trochę prawdy w tym co piszecie i trochę nie prawdy ( albo nie ze wszystkim się spotkałem). Nie warto oceniać pod wpływem negatywnych emocji.

taki poziom

taki poziom własnie posiadają nasi koordynatorzy jak post nade mna nigdy nie słyszałem pochwały o tym nie pamiętają tak samo jak o obiecanych premiach tego też nie pamiętają -nawet zapewne życzeń nie złożą bo po co. niech zdechną z górą pieniędzmi pod łóżkiem jeżeli są tak chciwi aby dać chociażby 1 % tego co każdy POS dla nich zarabia jako premia.

Sprzedawca

Normalna, luźna rozmowa z kierownikiem punktu. Od razu tłumaczy jak wyglądają zarobki, jakie są godziny pracy i inne podstawy.

1. Zainteresowania. 2. Dlaczego te studia i jak one pomogą w wykonywaniu pracy. 3. Jak sobie radzisz z trudnymi klientami? 4. Co byś zrobiła, gdyby wpadł rozwścieczony klient i zaczął wyzywać firmę? 5. Dlaczego chcesz pracować jako doradca klienta? 6. Napisałaś w CV, że... co to znaczy? Tak mniej więcej, bo to nie były suche pytania, zadawane jeden po drugim.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
ili

ahaaha - 2012-11-09 21:11:54 Comtex i tak ciągle traci najlepszych pracowników, np u innych agentów ludzie pracują po 10 lat i nie narzekają dlaczego ?? bo jest normalna atmosfera jest system promocyjny są regularne premie za wkład pracy. A w COMTEXIE jak nie masz wyniku to NASZ KOCHANY KOORDYNATOR dzwoni pluje się przez słuchawkę i (usunięte przez administratora) a ludzi w pracy ;)))Dokładnie tak jest. Praca w Plusie OK, ale praca u tego agenta to wielka klapa...

ahaaha

mi się udało :) przeskoczyłem z comtexu do innego agenta i się cieszę z tego bardzo. ale ilu osobą się coś takiego trafi? u innego zarabia się tyle samo? podstawy mam 200zł więcej. nie robie nadgodzin. nie dostaję "premii" w wysokości 20zł za akcesoria do ręki. mam jasny plan prowizyjny od umów. jest wiele aspektów, które zmieniły się na lepsze. życzę wszystkim wytrwałości. Mam nadzieję, że w końcu to wszystko obierze normalny kierunek. Pozdrawiam

ghost

Patrzcie koordynator próbuje podszyć się pod kogoś nie związanego z tematem- to jak się tu znalazł?:> A tak serio dlaczego nie ponarzekać? Firma jest bagnem- nie da nic się z tym zrobić- skoro tak ciężko jest na rynku pracy, że równie ciężko jest ją zmienić to chociaż można ponarzekać na forum, aby ktoś myślący o aplikacji do tej firmy mocno się zastanowił. Co do Polkomtela się zgadzam- przez taką politykę firmy m.in. Comtex jest maszynką do robienia kasy więc po co się wtrącać? PIP?

wolf

ble ble - Nie wiesz co piszesz - to polkomtel wypłaca kasę Comtexowi, który rżnie pracowników na premiach nie wypłaca kasy za akcesoria akcesoriach a o urlopie zapomnij. A wy ludzie zamiast narzekać trzeba szukać lepszej posady. Zresztą sami wiecie jak jest, ciągły przemiał pracowników w tej firmie o czymś świadczy.

bla bla

Teraz chwila prawdy: 1.Polkomtel pozwolił Waszej firemce zostać agentem, bo widocznie ma z tego pieniądze:) 2. Polkomtel nie będzie interweniował w Waszej sprawie, bo patrz punkt pierwszy:) 3. Zarabiacie podobnie jak my pracujący u innych agentów 4. Koordynatorzy wywodzą się najczęściej z punktów, więc wystawiacie sobie opinie jadąc po nich 5. Nie zniżajcie się do gadania o opłacaniu zbirów, bo to żenujące. 6. Jeśli macie za dużo pieniędzy, to zatrudnijcie Jurka Kilera:))))) 7. Jeśli pracujecie w tej Waszej firmie i macie z tego pieniądze, to przestańcie srać do własnego gniazda, bo pracownicy innych agentów mają z Was bekę:)))) 8. Nie sądzę żeby Wasi koordynatorzy silili się na kwieciste wypowiedzi tutaj, bo myślę,że też mają z Was bekę jak straszycie nimi Swoje dzieci:)))))) 9. To jest tylko robota i tak należy do niej podejść i cieszyć, że się ją ma 10. Łączę się w bólu z Wami, ale podobno w KFC mają lepiej:))))) 11. Do zobaczenia właśnie tam:))))

anonymaus

Nie wierze w to, że taka firma jak Comtex została agentem. Teraz koordynatorzy piszą, że to wielkie wyróżnienie, nowe lepsze jutro.... Nasz nowy koordynator, którego nam przydzielono [usunięte przez moderatora] - jak taka osoba trafiła na takie stanowisko ...., zero pojęcia o tym co mówi, zero kultury.

swertyk

Hahahaha! Kazdy obiecuje sobie ze zlozy doniesienie do polkomtela lub PIP od wielu lat- nikt teog nie zrobil i nie zrobi nie oszukujcie sie ludzie. Zreszta lepsze od tego jest np zebranie kilku zbirow, danie im kilku stówek i niech sie bawia z kim trzeba

seller

a ja powiem tak - staż ogólny w tej branży mam spory Fakt ciśnienie jest i bezsensowne targety dzienne - kazdy wie ze raz jest lepiej raz gorzej - niech rozliczają nas w systemie tygodniowym lub miesięcznym a zajmą się ODPOWIEDNIM ZATOWAROWANIEM a nie zatowarują nas albo ultra drogie telefony albo ultra słabe aparaty których nikt nie chce. a wszyscy żyli by szczęśliwsi no i fakt - słowo premia w słownikach zanikła a szkoda szkoda ....

JAGA

MASAKRA!!!!!!!!!!!PRACOWNICY NIERZETELNI TRAKTUJĄ KLIENTA JAK ZŁO KONIECZNE.CZUJĘ SIĘ OSZUKANA PRZEZ PRACOWNIKA TEJ FIRMY.

popieram przedmowcow

ktoś z centrali próbuje podbić argument - wypłacania pieniędzy na czas - absurd to jest obowiązek każdej firmy a nie argument przytłaczany przez [usunięte przez moderatora] Nie ma co oszukiwać COMTEX najgorszy pracodawca u jakiego pracuje ( szukam innej pracy właśnie po przepracowaniu 6 miesięcy liczyłem ze a nóż coś się może zmieni . Będą traktować pracowników w miarę normalnie. Obiecywali premie - ktoś je widział chociażby za akcesoria ? Temat upadł ! Kłamią z każdą sytuacją. ich dewiza nachapać sie kosztem innych i zaaawsze mało bez względu na wynik. Z pewnością jak już będę zmieniać pracę napisze spostrzeżenia do polkomtela jak i inspekcji pracy na temat tego pracodawcy. jak i wysyłane e-maile od pana [usunięte przez moderatora]

obecny

widzę, że koordynator się udzielił... napisz jeszcze, że dostajesz premie i nikt do Ciebie nie dzwoni po godzinach... nie zapomnij o tym, że nie ma mobingu :D pozdrowienia

KRÓWKA

Mrówka, jak chcesz się rozwijać to wyjedź za granicę, naucz się języka i zarabiaj prawdziwe pieniądze. Za moich czasów najsłabsze pensje płacił Comtex - u każdego innego agenta o niebo lepiej + premie. Szukasz pracy na wysokich obrotach za ch_jowe pieniądze - comtex zaprasza

Mrówka

Jak czytam większość komentarzy, które są tu opublikowane, to troche mi żal tych nieudaczników, którym sie nie powiodło w Comtexie i teraz piszą żeby chyba tylko pisać. Nie jest to też praca dla ludzi słabych psychicznie, tylko dla tych, którzy mają cholernie twardą [usunięte przez moderatora]. Jeśli ktoś idzie do pracy żeby sobie przesiedzieć jej czas, a na koniec miesiąca z czystym sumieniem wziąć wypłatę, to niech lepiej poszuka pracy w urzędzie lub budżetówce, ale tam trzeba mieć znajomości. Pracuje w tej firmie od 2 lat. Nie jest może super kolorowo. Nie jest też może to szczyt marzeń jeśli chodzi o posadę, ale jak się nie ma tego co się lubi to się lubi co się ma (przecież żyjemy w POLSCE), ewentualnie można [usunięte przez moderatora] na zmywaku gdzieś w Anglii ;) . Zgodzę się, ze jakieś ciśnienie jest, ale taka już rola najmniejszych trybów w maszynach, że pomimo, że to na nich opiera się główną siła jej pracy oraz cały rozruch (zysk), to i również te małe tryby są najbardziej obciążone (ciśnienie, presja od przełożonego). Bywają momenty, że mam ochotę, to wszystko rzucić, bo mam po prostu dość, ale wtedy robie sobie rachunek sumienia, analizuje oferty pracy z regionu i co widzę... nic ciekawego. Szczerze przyznam, żę dzięki tej pracy się rozwinąłem i w dalszym ciągu rozwijam - chodzi mi o swoje własne zdolności, które często owocują w także w życiu prywatnym Mało jest też obecnie pracodawców, którzy wypłacają pensje na czas, a co do wypłacania pensji przez Comtex nie mam nic do zarzucenia, zawsze sa kilka dni przed terminem, a gdy przychodzą Święta, to już przed świętami. Reasumując. Pomimo wszystkich swoich wad Comtex jest jednym z lepszych miejsc pracy, by móc się rozwinać jako sprzedawca, doradca klienta - szczególnie w mniejszych i średnich miastach, a także w małych miejscowościach. Jest bardzo dobrym miejscem na start i podniesienie swojej wartości na rynku pracy. No i oczywiście nie jestem ślepo zapatrzony w moją firmę, po prostu traktuje ją jako solidny trening przed kolejnymi wyzwaniami.

to nie awans, T1 swiete nie bylo, ale fakt ze Comtex nie jest lepszy, a raczej jego prezes :) nadal bedzie tak jak bylo, chociaz beda obiecywane \\\\\\\"zlote gory\\\\\\\" to nie ma co liczyc na zmiany na pracownika :)

dl nas

dla nas pracowników nic sie nie zmieni nadal będzie trzeba robic bezsensowne górki aby wynik każdego dnia był podobny i wiecznie mało bez wzgledu na wynik + nie przestrzeganie zaleceń Polkomtela na każdym kroku taki awans dał [usunięte przez moderatora] osobie która oszukuje swoich pracowników na każdym kroków ( chociażby premiami )

Zostaw merytoryczną opinię o Comtex sp. z o.o. sp. k. - Lublin

• Jak się pracuje w Comtex sp. z o.o. sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Comtex sp. z o.o. sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 107.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Comtex sp. z o.o. sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 100, z czego 2 to opinie pozytywne, 73 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Comtex sp. z o.o. sp. k.?

Kandydaci do pracy w Comtex sp. z o.o. sp. k. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Comtex sp. z o.o. sp. k.