Opinie o Vermeko Sp. z o.o. w Lublin

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Vermeko Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Vermeko Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Materiały budowlane - produkcja wyrobów ogniotrwałych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vermeko Sp. z o.o. w Lublin

ten co za dużo mówi ;) Nowy wpis

Uprzedzam, że to będzie długa i nazbyt szczera opinia, bo lekko mówiąc zostałem zrobiony w bambuko i przede wszystkim próbowali nieudolnie obniżyć moje poczucie wartości, ale od początku. Na rozmowie bardzo dobrze mi się rozmawiało z prezesem, mówił że dba o dobrą atmosferę w firmie, nawet pogadaliśmy króciutko o polityce, o dotacjach z unii na piece itd. następnie oprowadził po hali i od razu szczerze mówił, że to bardzo prosta praca, cytując prezesa „nie budujemy tutaj statków kosmicznych”, po prostu szukają osoby pracowitej i zaangażowanej. Mówił też, że nie stoją nad tobą i nie patrzą cały czas na ręce, no ogółem pracuj, ale jest "luz" w firmie. Muszę przyznać że praca rzędy poniżej moich umiejętności, kompetencji i doświadczenia ale szanuję każdą pracę i chciałem poznać przynajmniej proces wytwarzania płyt z wermikulitu. Poza tym mówiłem prezesowi że jest połowa miesiąca i zależy mi żeby sobie dorobić do końca miesiąca na wypłatę i ugadaliśmy się na 2 tygodnie próbnej umowy zlecenia - jeszcze obiecywał, że pójdę na ploter CNC. Mówił, że podpiszemy umowę na przerwie pierwszego dnia, i że później da mi skierowanie do urzędu pracy, ale o tym później. Jestem młodziutki, mam 23 lata i ponad 3 lata doświadczenia na produkcji, w tym 1 rok doświadczenia na frezarkach CNC, a tutaj proste wsypywanie wermikulitu do pieca, na taśmę, wsypywanie z maszyny do wora i uważanie żeby się nie wysypało, używanie szlifierki stołowej do szlifowania płyt z wermikulitu, wiercenie otworów, pakowanie sypkiego do worów i pakowanie na wysyłkę. Broń boże nie mówię, że moja praca była w pełni wzorowa, ale przykładałem się i się nie (usunięte przez administratora), przyznaję że te wsypywanie wermikulitu z maszyny do wora wymagało więcej siły i precyzji, nieraz spora ilość wysypała mi się na ziemię. Już wtedy zaczęły się insynuacje, że się stresuję (czym tu się stresować jak po pracy mam umówione rozmowy do lepszych zakładów?), spociłem się bo przyszedłem w bluzie, praca jest fizyczna i na hali ciepło, ściągnąłem ją i pracujemy dalej. Jak wytłumaczyłem, że mi było gorąco to usłyszałem że za dużo mówię. Wysypywało mi się wiele razy, bo trzeba jednocześnie ubijać, bo się nie zmieści, trzymać od 5 do 14 kg, w zależności od frakcji i uważać żeby ci się to nie wyślizgnęło. Cały czas zapewnienia, że wszystko spoko zdarza się, ale w tle tekściki, że to ciężkie a ja to drobny jestem, czy już miewam (usunięte przez administratora)(xD!), muszę się jeszcze wiele rzeczy nauczyć itd. Jeszcze inny pracownik, kiedy rozmawiam z moim nauczycielem wchodzi mi pomiędzy paleciaka, ja oczywiście nie odjeżdżam i mówię żeby się przesunął, ten stoi i nie reaguje, nauczyciel machnął ręką i mówi idź to odjeżdżam paleciakiem. A z luzu to tyle, że pójdziesz do kibla, nie ma cię max 10 minut, i od razu pracownik niepracujący z tobą na stanowisku "sprytnie" sprawdza gdzie idziesz i pyta się innych gdzie poszedłeś i od razu leci do tego wspaniałego prezesa, z którym tak fajnie mi się gadało, a potem słyszę że prezes już zdążył o mnie zapytać. Zniósłbym to do końca miesiąca żeby sobie nabić 9 dni roboczych, ale pierwszego dnia jakoś się tak złożyło że nie podpisaliśmy umowy, przyszedłem drugiego dnia, nie chciałem być paranoikiem, czy komuś coś insynuować. Drugiego dnia koło przerwy dowiaduję się, że z umową to średnio, bo oni by chcieli mnie zatrudnić potem przez urząd pracy, a jeśli tu podpiszę firmę to przez pół roku nie mogę tu pracować. Zaproponowali do końca miesiąca pracę bez umowy i potem zatrudnienie na umowie o pracę. Z jednego komentarza tutaj możemy się dowiedzieć, że firma współpracuje z różnymi urzędami jak np. Urząd Pracy. Odnosząc się do tej wypowiedzi, jestem ciekaw, czy do tych urzędów zalicza się Urząd Skarbowy? Podziękowałem za współpracę i na szczęście, "uczciwie" zapłacili za moją pracę po stawce, którą ustaliliśmy na rozmowie. W skrócie praca bardzo średnia, dla młodych i ambitnych osób nie ma tam miejsca. Dużo pyłu, nauczyciel momentami się tobą wysługuje i testuje twoje granice. Prawdopodobnie też spotkasz się z szerokim wachlarzem manipulacji najgorszego sortu, typu projekcja, deprecjonowanie, gaslighting, podkładanie kłód pod nogi, może jeszcze wiele innych. Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o ludzkiej psychice wie, że takie rzeczy wychodzą z podświadomości i często taka osoba nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. Dlatego mam nadzieję, że prezes, jak i pracownicy o których mowa, przeczytają tą wypowiedź i przemyślą swoje zachowanie. Chociaż ulepszą te swoje marne techniki, a najlepiej to życzę wyleczenia ran na psychice, które każą wam tak czynić. Ale nic się nie stało, przecież każdy w życiu przechodzi przez etap nauki. Ja dziękuję za wzbogacenie mojego życia o doświadczenie, osobiście lubię spotykać takich ludzi na mojej drodze, bardzo poprawiają humor ;) A na koniec polecam lekturę, na samym dole macie konkretne metody erystyczne. Dla pracodawcy i pracowników w ramach treningu, a dla przyszłego ewentualnego pracownika w ramach obrony. (usunięte przez administratora)

były Nowy wpis
@ten co za dużo mówi ;)

Widzę że w firmie bez zmian :D Umowa niby tak, ale za jakiś (dłuższy) czas, i to przez UP bo dotacje, BHP to tak sobie, niby idziesz na produkcję ale jak coś to trzeba załadunek czy rozładunek zrobić, to nic że nie masz uprawnień na wózki, wymieniać można sporo. Gdyby tam kiedyś PIP wpadł, nie wiedzieliby za co się zabrać.

Majk

Pracuję w Vermeko prawie od początku i tutaj każdy ma umowę. Dlatego dziwna jest opinia powyżej, bo nigdy z tym nie było problemu. Jeżeli się ktoś sprawdzi to wręcz sami chętnie dają umowy, ponieważ współpracują z różnymi urzędami jak np. Urząd Pracy tworząc i doposażając nowe miejsca dla bezrobotnych. Dostałem dwa razy podwyżkę, a zdarzają się i premie. Z drugiej strony jeżeli coś my zawalimy na produkcji, to pokrywamy koszty. Dlatego to uczciwe podejście dla nas jak i dla pracodawcy. Nigdy nie pracował z nami żaden Juliusz, więc opinię musiała napisać osoba, która się nie sprawdziła albo konkurencja. Stawki są różne w zależności od doświadczenia i tego co kto potrafi, a nie od tego, że się ktoś pokaże na tydzień - z roszczeniami, a bez wiedzy, bez umiejętności i bez znajomości produktu. Ja nie narzekam. Wypłaty są faktycznie zawsze na czas, a ekipa zgrana. I z tym się zgodzę. P.S. Precyzyjne to są urządzenia, pracownik musi umieć je tylko ustawić (skoro karty techniczne mówią o +/- 2 mm, to rzeczywiście jest to dokładność do 0,1 mm. Trzeba było najpierw sprawdzić, bo opinia świadczy jedynie o niewiedzy i chęci szerzenia fermentu na temat firmy). Ja oceniam pracę w Vermeko bardzo pozytywnie.

Majk Nowy wpis
@Majk

Tylko ja tu sie nie wypowiadałem , ktoś uczynił to za mnie ????

Iwona

Jest świeżutka oferta pracy w Vermeko https://www.gowork.pl/oferta-zewnetrzna/pracownik-produkcji,praca.gov.plf8bd8bc6df71d05950d2a58c8072f191,lublin W ogłoszenie wpisana jest najniższa krajowa i wcześniej rzeczywiście były tu głosy, że mało płacą w tej firmie. Czy w 2021 roku przy tak precyzyjnej robocie jak ta na płytach nie można tu liczyć na podwyżkę? Dajcie znać, proszę.

Rafał Nowy wpis
@Iwona

Dzień dobry. Chętnie Pani odpowiem z pierwszej ręki. Oczywiście, że można liczyć na podwyżkę w zależności od umiejętności i posiadanego doświadczenia w obsłudze urządzeń, które nie są typowymi urządzeniami spotykanymi na co dzień. Większość została zaprojektowane przez Vermeko pod potrzeby klientów i trzeba się ich po prostu "nauczyć". A to też wymaga czasu, szkoleń i doglądania nowych osób. Dlatego nie jest wymagane doświadczenie, a raczej chęci. Czy praca jest precyzyjna? Jeżeli ktoś wie co robi, to tak jak Pan Piotr nie będzie miał żadnych problemów. Niestety pomimo jego zapewnień o obecności w pewnym momencie po prostu nie przyszedł. Nawet nie było możliwości ustalenia z nim konkretnych warunków finansowych w momencie kiedy już było wiadomo, że się sprawdzi. Co do drugiej opinii Nikt o imieniu Juliusz nigdy w Vermeko nie pracował. Niestety jest to praca wyłącznie dla mężczyzn. Z poważaniem.

Witold

@prawdziwy jeśli jesteś pracownikiem to może Ty coś napiszesz o tej firmie?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Vermeko Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Prawdziwy

Piękne teksty! Szkoda, że wszystkie napisane przez właściciela... żenada....

Piotrek

Pracowałem w firmie jeden tydzień, powiem tak: podejście szefa i kierowników bez jakichkolwiek zarzutów, czułem się jak w 'rodzinie', odnośnie dokładności, pracowałem wcześniej na maszynach CNC do obróbki granitu, blatów kuchennych i tolerancja pomyłki opierała na 0,01 więc kolega powyżej, który napisał o precyzji, pomylił miejsce przecinka, bo w tej firmie 1mm jest dopuszczalny, w zależności do produktu, ale nie oszukujmy się, że 1mm to jest b.dużo, więc nie popełniamy takich błędów. Praca ogólnie lekka, piła, frezarka, wiertarka stołowa, czujność, odpowiedzialność i jako takie myślenie, ktoś nie zorganizowany po pierwszym dniu wyjdzie bez palców, ktoś kto ma choć najmniejsze pojęcie i myśli, to będzie pracował. Odnośnie zarobków, płacy, kompletne minimum z możliwością podwyżki, nie wiem, ale wydaje mi się, że nawet gdy by pojawiła się podwyżka to o 1-2 PLN w górę mam takie wrażenie, być może się mylę, zmieniłem pracę po tygodniu, w nowej dostałem 6 PLN więcej, za godzinę, za to co lubię robić. Kończąc, ekipa, ludzie, szefostwo jest nad wymiar bardzo serdeczne, polecam z całą stanowczością pracę w tej firmie osobom, które są w stanie pracować za minimum.

Karol
@Piotrek

Dzwoniłem z ogłoszenia to proponowana stawka na start była 2 zł wyższa od najniższej, więc powiedzmy, że nie jest to szczyt marzeń, ale nie jest to też całkowite minimum. Tak też podawali w ogłoszeniu. Ludzie często mylą brutto z netto i potem są zdziwieni. Ja się na nic wielkiego na początek nie nastawiałem ze względu na małe doświadczenie, ale na ten moment mają dwie osoby, z którymi chcą podpisać umowy na stałe. Faktycznie osoby zarządzające wydają się konkretne. Pan wszystko wyjaśnił i na ten moment podziękował bez jakiegoś kręcenia i obietnic.

Juliusz

Praca taka sobie, wyplata na czas, o umowie można pomarzyć. Wynagrodzenie za niskie, za tak precyzyjną pracę (dokładność do 0.1mm) Lubię atmosferę w Vermeko Sp. z o.o. za: Zgrany zespół pracowników

Zostaw merytoryczną opinię o Vermeko Sp. z o.o. - Lublin

• Jak się pracuje w Vermeko Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vermeko Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Vermeko Sp. z o.o.
4.6/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Mariana Rapackiego 12 lok. 15
    20-150 Lublin