Opinie o Classen-Pol S.A. w Zwonowice k. rybnika

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Classen-Pol S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Classen-Pol S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Stolarze

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Classen-Pol S.A. w Zwonowice k. rybnika

Ostatni z myślących

Tego (usunięte przez administratora) juz nikt nie ogarnie. Było juz wiadomo o tym jak szanowny prezes zaczął z dnia na dzien wywalac ludzi z kierowniczych stanowisk na bruk bez racjonalnej przyczyny, co poskutkowalo tym ze pozbył sie ludzi co jeszcze cos wiedzieli o tej produkcji. Pozatem jak maja byc zyski w tej firmie jak ludzi w biurach co trzeba utrzymać za kase jest tyle samo co na produkcji? Przeciez ci fizyczni główny pion firmy nie narobia na nich w życiu. Organizacja potrzebnych materiałów do produkcji od lat kuleje , winna za to babka jest od lat wychwalana przez pana prezesa. Panie prezesie otwórz pan oczy i zacznij gadać z ludzmi na halach, kotłowni czy warsztacie , dopiero tak pan sie dowie co dzieje sie u pana w firmie naprawdę i co nalezy i jak robic by wyjsc z kryzysu, ci co siedza u pana w budynku zarzadu napewno w tym panu nie pomogą. Najlepsze na koniec gdyby ktos pytal o atmosferę w firmie jaka panuje to MIMO TYCH PROBLEMÓW LUDZIE SA ZADOWOLONI BO MAJA WYJE.....E NA TO WSZYSTKO JUZ TYLE PRZESZLI ZE NIC JUZ ICH NIE ZDZIWI. pozdr wszystkich z clp. Trzymajcie sie tam.

Obserwator
@Ostatni z myślących

Niby myślący ( tak z nicku wynika) , a gafę strzeliłeś używając do tego CapsLok-a , średnio rozgarnięty gimnazjalista zinterpretuje to w następujący sposób: Prezes może ludzi pozbawić premii do końca roku, zabierze każdemu po "piątaku" z dotychczasowej stawki na umowie, a oni z uśmiechem na twarzy , ze zdwojoną siłą będą pracować ponad swoje siły... bo już tyle przeszli, że ich nic nie zdziwi. Mam nadzieję ,że nie jesteś wyrazicielem ogółu, swoją końcową wypowiedzią odarłeś ich z godności , dałeś zielone światło do tego, aby wyzysk człowieka przez człowieka miał się w firmie dobrze. Chyba nie taki miałeś zamiar ?

WIĘCEJ SPEJALISTÓW I TECHNOLOG

Zgodzę się z przedmowcą, pani zaopatrzeniowiec jest wysławiana pod niebiosa że radzi sobie z kryzysem w dostawie surowca a sprowadza taki chłam że 20% surowca idzie na przemiał/piec. Inna sprawa to wymyślane przez "specjalistów" lub technologów nowe wymiary na nowe rynki. Oczywiście rozwijać się trzeba i trzeba szukać klientów ale odpad który powstaje przy produkcji tych genialnych pomysłów zostaje obarczona produkcja a nie ci pseudo znawcy którzy nawet się nie zainteresują surowcem i ewentualnym odpadem. Projekt poszedł, premia zgarnięta i wszystko gra i śpiewa... Najłatwiejsze wyjście narobić syfu i przenieść konsekwencje na tych najmniej winnych. A co do kontroli jakości to się zajmują bzdurami zamiast faktycznie wyłapywać buble ponieważ pan F. Wpadł na kilka genialnych pomysłów które usprawnia produkcję bo kontrolerzy zamiast sprawdzać gotowy produkt mają za zadanie przybijanie pieczątek na kartach z którymi nikt nic nie robi. Po ostatnich zmianach pół roku temu dałbym 4 ale maciuś się postarał

Karol

a jak wygląda sprawa z drugą firmą classen floor - podłogi? czy tam jest ten sam problem

illona
@Karol

ten floor podlogi to inna firma z produkcja w niemczech dlatego nie maja takich problemow

Bezradni

Bo chodzą do prezesa buraki i piesza mu głupoty on nie spojrzy na firmę tylko im wierzy i robi jakieś bezradne i beznadziejne kroki by zaoszczedzac na czym niech wyrzuci nie potrzebnych ludzi i sie bardziej rozejrzy po firmie moze zrozumi jak wszystko dziala i presferuje

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Pozbawieni premii przez kilka następnych miesięcy. Później mamy dowiedzieć sie CO DALEJ. Niektórzy tutaj mają jeszcze nadzieje,ale nie ma co sie łudzić. W informacji widnieje treść "lojalność dla firmy". A gdzie lojalność dla pracowników? Śmieszne.

Blokowe

Pracuje tutaj 3.5 roku. Nigdy nie powiedziałem złego słowa na classen, ponieważ sama atmosfera jak i pracownicy/brygadzisci byli ludźmi do rany przyłoż, nawet prywatnie, pieniądze też były bardzo dobre, wielu nie wierzyło ze można tutaj tyle zarobić. Niestety, "szanowny pan prezes" powiedział co wiedział i szambo wyj***ło, ze juz o dyrektorze (usunięte przez administratora)nie wspomne, porażka człowieka. Ciekawe czy będzie się śmiał tak samo, gdy to JEGO dzieciom czegoś zabraknie. Teraz wszyscy czekamy na wyrok 10go a potem można uciekać gdzie tylko można.

Zawiedziony pracownik

Albo bardzo szybko znajdą się pieniążki albo bardzo szybko zostanie ludzi góra na 1 zmianę. Proste... po 10 marca pozostaną nieliczni... takie fakty.... I ciekawe jakie prawo działa wstecz że zabiera się premie za przepracowany miesiąc... dziwne że jeszcze PIP tam nie trafil... Przykre jak traktuje się ludzi dzięki którym się dorobili ogromnych pieniędzy.... Ale to takie polskie niestety... Z l4 podobna sytuacja była... Tak jak napisane poniżej.... PRZYKRE TO CO ROBICIE ...

Don rosiński

Doświadczeni pracownicy wiedzą, że sytuacja ta powtarza się kolejny raz. W sytuacji kiedy coraz trudniej o zaangażowanego pracownika, tego, który, własnymi rękoma świadczy swoją prace, to właśnie jemu podcina się te ręce.. Panowie na wysokim szczeblu myślą, że tymi działaniami pomogą firmie, a to takie płytkie myślenie. Pracownicy wykonują zawsze polecenia, a ryba psuje się od głowy. Na produkcji pracuje jeszcze mnóstwo oddanych pracowników, tylko nikt już o nich nie pamięta. W atmosferze niedoinformowania, chaosu, zastraszania, nie da się dzisiaj tworzyć prężnie rozwijającej firmy, bo firma to ludzie, którzy mają uczucia, emocje, marzą o tym aby żyło im się lepiej, mają rodziny, które często zaniedbują goniąc za tym poniekąd marnym groszem. Panie Prezesie, proszę zmienić doradców. Nasz zapał przygasa, jak coraz mniejsza jest kasa i może nie potrzeba robić z tego poematu, ale proszę pamiętać szanowni Panowie na szczeblu, że im wyższy! tym upadek niższy, a my Pracownicy marni bez Was sobie poradzimy, Wy zaś będziecie mieli problem wielki, bo to nie czasy, kiedy praca w tej firmie była prestiżem.

...

Nie rozumię dlaczego za wszystko obwinia sie pracownika fizycznego. Dlaczego to niby my generujemy koszty, a nikt nie pomyśli, że może te koszta są źle wyliczone? Kobiety na hali gdzie pracuję są traktowane jak zło konieczne. A najgorsze jest to, że pan prezes nawet nie ma odwagi żeby się spotkać z ludźmi z hal i porozmawiać z nimi osobiście... Przykre

Maciej Górecki

Pracuję w firmie od lat. Tak źle jednak jeszcze nie było. Wpierw otrzymaliśmy informację, że już za jeden dzień w którym pracownik będzie przebywał na L4, zostanie pozbawiony premii za cały miesiąc. Ja wszystko rozumiem, ściemniacze znajdą się w każdej pracy ale żeby mierzyć tą samą miarą ludzi uczciwych i pracujących od lat? Przecież każdy może być kiedyś chory. Później zabroniono robienia nadgodzin, przy tak niskich stawkach, dla wielu, możliwość pracy przez weekend była jedyną nadzieją na lepszy zarobek. Krótka informacja od prezesa i skończyło się. To jednak nic, dwa miesiące po tej informacji, ostatniego dnia roboczego marca otrzymujemy informację, że począwszy od tegoż właśnie miesiąca, wszyscy pracownicy zostają pozbawieni premii mimo wszystko. Premii mamy nie otrzymywać przez 4 miesiące, jednak jeśli sytuacja firmy się nie poprawi to ma to zostać przedłużone. Firma broni się tym, że w tym czasie premie będą normalnie naliczane i zostaną wypłacone kiedy tylko Classen wstanie na nogi - czyli już nigdy. Ostatnie zdanie to największa ściema względem pracowników i dawanie im fałszywej nadziei. Nie bardzo rozumiem co miałoby się poprawić przez 4 miesiące, skoro obecnie jest tak źle , że pracodawca zaczął oszczędzać na pracownikach. Prawda jest taka, że ludzie zaczną się zwalniać bo komu w dzisiejszych czasach opłaca się męczyć 8h dziennie za 1800 zł na rękę lub mniej. Przestrzegam więc wszystkich. W najbliższym czasie zaczną się pojawiać oferty pracy w tejże firmie, zarówno fizyczne jak i biurowe. Cokolwiek napiszą w ofertach pracy typu: "praca w prężnie rozwijającej się firmie" itp, to wszystko kłamstwo. Firma już od pierwszego spotkania z potencjalnym pracownikiem, okłamuje go! Dlatego wszystkim odradzam aplikowania do Classenu - kiepskie wypłaty, bardzo zła atmosfera pracy i przede wszystkim stosunek zarządu firmy do pracownika, niestety zarząd firmy powinien działać ze 20 lat temu, do dzisiejszych czasów się nie nadaje. Jeszcze raz odradzam, jest wiele ciekawszych ofert na rynku pracy.

Nikt

11-04 proponuję zbiorowe UZ.. Jeżeli kierownicy (prezesi) nie dają rady utrzymać firmy na poziomie proponuję na kolanach do Pana Fryderyka on wam pomoże bo wy sobie rady nie dacie bo na niczym się nie znacie... (usunięte przez administratora). Narobił (usunięte przez administratora) w firmie i pujdzie do innej bo ma w d. Co tu będzie się działo. Wysłać technologow na produkcję żeby coś pomogli jak jest tak źle (a może lepiej nie) bo to barany po szkołach co pojęcia o produkcji nie mają.

Właśnie się dowiedzieliśmy wczoraj ,że zostaniemy pozbawieni Premi 25 % produkcyjnej (600zł),bo firma odnosi straty,że decyzje jakie on podjął nie były trafione, i musi ciąć koszty żeby nie robić zadłużenia, tylko dlaczego zawsze obrywają pracownicy ,którzy są bogu ducha winni , a ciekawe czy pan Prezes też sobie cięcia płacy zrobi.Wszyscy w firmie są wkurzeni bo to aż 600 zł , po tych cięciach płaca w Classen będzie wynosić 1600 -1800 netto ,to nie są pieniądze na dzisiejsze czasy jak ludzie maja za to żyć .Najlepsze jet to że o tej decyzji poinformowali nas w oświadczeniu przypiętnm na tablicy, żaden z Prezesów ,kierowników nie miał jak by zrobić zebranie i wyjaśnić sytuacje. Tu nam robią cięcia a w Krakowie w 2018 pan (usunięte przez administratora)postawił sobie nowy biurowiec ,ale najlepiej zabrać pracownikom którzy zarabiają grosze niż pomyśleć nad innym rozwiązaniem sytuacja , bo najlepiej iść po najmniejszej lini oporu, a co my mamy teraz zrobić nic nie zrobimy bo nikt nas nie słucha.Chciałbym aby wszyscy pracownicy w tej trudnej chwili się zjednoczyli i zaczęli na halach strajkować , może to otworzy im oczy Co ciekawe na wigilijne Prezes (usunięte przez administratora) mówił jak to jest super że firma nigdy nie miała takich zysków, niedawno w Nowinach to samo powiedział (usunięte przez administratora) Dyrektor ds. Personalnych i Administracji, Prokurent , to jaka jest prawda .Jeśli jest tak źle to najlepiej żeby pan (usunięte przez administratora) podał się do dymisji bo się do tego nie nadaje. To tyle co chciałem powiedzieć i jeszcze raz domagam sie zwolnienia Prezesa (usunięte przez administratora) A dla tych co tam chcą zaczynać swoją pracę mam 2 zdanie , Nie bądź głupi ,nie rób tego

Kocik

Mam pytanie czy praca na stanowisku sprzątaczka jest aktualna i jeżeli można się dowiedzieć za jaka stawkę?

Grazyna

Pracuje tam niedlugo, ale na razie moge powiedziec, ze praca super. Na mojej hali wszyscy sa wyluzowani, kierwonik spoko, az bylam w szoku, ze panuje tam taki luz. Przyzwyczajona bylam do duzo wiekszego rygoru w pracy. Kasa nie jest zla, ale to juz pewnie zalezy od stanowiska pracy. Pierwszy miesiac umowa zlecenie, pozniej juz normalna. Czytajac opinie tutaj, jeszcze przed rozpoczeciem pracy spodziewalam sie niemalej katastrofy, a okazalo sie calkiem (usunięte przez administratora) Polecam, grazyna.

@Grazyna

Luźna atmosfera to fajna rzecz w pracy, na pewno milej się pracuje wśród pozytywnie nastawionych współpracowników. Czy mogłabyś napisać, jak wygląda Twój przykładowy dzień w pracy, czym się zajmujesz? Jeśli oczywiście chcesz i możesz powiedzieć.

Grażyna
@Zuzanna

Luźna atmosfera to znaczy, ze nic nie trzeba robić ???? brygadziści sobie nie radzą jest totalny luz. Ciekawe skąd Classen bierze pieniądze

Grażyna
@Zuzanna

Dlaczego kasujecie opinie?

G
@Grażyna

Ciekawe ktory brygadzista sobie nie radzi. U mnie na hali pelny ogar

Pupa wołowa
@Grazyna

Grazyna a Janusz z Toba pracuje:D

MystGun

Osobiście pracuję tam Rok i nie polecam niektórzy Brygadziści są ok chodź ich jest mało ale jeśli chodzi o zarobki sam osobiście planuję opuścić tą firmę niby są jakieś plany ale co ? dopiero teraz ? jeśli chodzi o zarabianie to wybrałbym inną firmę tu to bardziej praca dla Emerytów nie którzy z brygadzistów to nawet szkoda komentować ich zachowanie do operatorów jest czasem kategoryczne nie wymienię nikogo bo nie warto także osobiście bym nie polecał

mak

w jakich godzinach pracują pracownicy biurowi?

@mak

Pytasz, bo chciałbyś podjąć pracę w Classen-Pol? Jestem ciekawa, co skłoniło Cię do brania tej firmy pod uwagę jako potencjalnego pracodawcę. Wysyłałeś już może swoje CV? Jeśli zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną to koniecznie napisz nam później, jak przebiegała!

Abc

Czy ktos orientuje sie jaki jest zarobek na produkcji?

@Abc

@Abc, rozumiem, że pytasz, bo chciałbyś podjąć pracę w tym dziale w firmie Classen-Pol. Jakie warunki, zaoferowane przez pracodawcę, byłyby dla Ciebie satysfakcjonujące? Mam nadzieję, że ktoś udzieli Ci odpowiedzi, choć takie kwestie jak właśnie wynagrodzenie często ustalane są indywidualnie i zależą od wielu czynników.

Zuzanna

@Lolo, rozumiem, że jesteś zatrudniony w Classen-Pol, tak? Nie ma problemu z tym, abyś wyraził swoje niezadowolenie na forum, ale bardzo proszę o nieobrażanie nikogo - takie komentarze nie będą tolerowane, a część Twojej wypowiedzi może zostać usunięta przez administratora. Czy ktoś z Was chciałby napisać swoją opinią o pracy w tym miejscu? Zachęcam!

Lolo

Jako kierowca nie polecam tej firmy i każdemu odradzam kierownictwo w tym kantorku robi sobie śmiech z kierowców szczególnie załadunku na które czeka się godzinami do tego ten szydreczy uśmieszek pracowników z kantorka dziadostwo bałagan i nic więcej życzę tym nierobą takiego samego traktowania jak oni traktują kierowców

Zuzanna

@Obiektywna, w takim razie - powodzenia! Czy inne osoby również chciałyby wypowiedzieć się na temat pracy w Classen-Pol? Gorąco zachęcam do dodawania swoich opinii! Każda z nich będzie bardzo cenna dla osób chcących podjąć pracę w tym miejscu.

Zostaw merytoryczną opinię o Classen-Pol S.A. - Zwonowice k. rybnika

• Jak się pracuje w Classen-Pol S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Classen-Pol S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Classen-Pol S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 5 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Classen-Pol S.A.?

Kandydaci do pracy w Classen-Pol S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Classen-Pol S.A.