Opinie o CitiHandlowy w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie CitiHandlowy. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w CitiHandlowy o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CitiHandlowy w Warszawa

Mmmmm

Jakie macie opinie na temat pracy w Citi w IT na goleszowskiej ? Jak z atmosferą i zarobkami ?

nick1
@Mmmmm

Zależy gdzie. Jeśli Citi Private Bank to uciekaj. (usunięte przez administratora) jakich mało.

Mmmmm
@nick1

Citi Handlowy Pion Operacji

Karol
@Mmmmm

Biuro jest w żenującym standardzie.Kawy, herbaty często nie ma w maszynie. Ludzie noszą swoją. Hindusi bekaja na caly open space. To są takie małe koszmarki, które uwierają i sprawiają, że nie pracuje się tu dobrze. Wyposażenie słabe, taki brudny prl. Czesto wywalają toalety, więc śmierdziec też potrafi. Technologie w banku, wiadomo, nie spodziewaj się, że będzie coś bardziej świętego niż IE i Excel. Ludzie tacy sobie. Jacyś zamknięci, zahukani, mam wrażenie pozbawieni ambicji.

Lesława

Średnie wynagrodzenie (na grudzień 2017 było to 4973,73 zł brutto według stat.gov.pl) już przekracza budżet banku. Oznacza to, że Citibank w Warszawie nawet średniego wynagrodzenia nie oferuje na stanowisku AML. O tym się dowiedziałam telefonicznie.

Racjonalny
@Lesława

Dlaczego chcesz zarabiać na stanowisku entry-level (wystarczą jakiekolwiek studia 1. stopnia, doświadczenie zawodowe niewymagane), które obejmuje kompleksowy pakiet szkoleń, więcej niż świeżo upieczony absolwent SGHu (średnio 2-3 lata doświadczenia nabytego w korpo podczas studiów) - przeciętnie zarabia właśnie 4500zł brutto. Lesława, ogarnij się - przeciętne wynagrodzenie to nie to samo co płaca minimalna. PS Praca w AML to nie rocket science. Akurat Citibank płaci w Polsce najwięcej ze wszystkich banków (wyłączając G.P.Morgan i Goldman Sachs, bo nie wiem czy nie przebili oferując jeszcze więcej) - przeciętne wynagrodzenie w CitBanku to prawie 12.000zł: http://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/praca-w-banku-zarobki-bankowiec-to-jeden-z-najlepiej-oplacalnych-zawodow,33231.html

Daro
@Racjonalny

Czy w RBS płacą mniej niż w City, z tego wynika?

tak tak...
@Racjonalny

Ciekawe ile by wyszło gdyby odliczyli pensję samego prezesa zarabiającego kilaset tysięcy miesięcznie oraz pensje managerów wyższego szczebla. Okazałoby się ,że owszem, płaca możliwa tylko w IT

Praca marzeń
@tak tak...

Poleć więc gdzie najlepiej pracować skoro żaden bank nie daje więcej niż Citi? No chyba, że już pracujesz i Goldmanie i dają więcej :) Ale tam to chyba jednak nie ma żadnych skrupółów, a nadgodziny jak w BIG4.

tak tak...
@Praca marzeń

Czy inne banki dają więcej, tego nie wiem, po citi mam serdecznie dość banków. Najlepiej w typowych firmach IT. Te same zarobki bez nadgodzin i z ludzkim traktowaniem.

kkk
@Praca marzeń

ubs

Barbara
@Racjonalny

33 lata pracy w BH w tym 10 jako naczelnik wydziału ( 32 pracowników ) - płaca 7000. Więc o jakiej średniej mówimy.

Franciszek
@Barbara

Poza podaną przez Ciebie stawką wynagrodzenia można liczyć również na ewentualne dodatki w postaci premii bądź nagród? Ciekawi mnie, czy podana przez Ciebie płaca jest samą podstawą, czy może sumą wraz z dodatkami do pensji.

Nicki
@Racjonalny

Piszesz o spółkach Citi a nie o Handlowym. Dyskusja dotyczy Handlowego.

Franciszek
@Nicki

Może Ty mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie? W dalszym ciągu nikt nie wypowiedział się na temat ewentualnych dodatków do wynagrodzenia, więc liczę na otrzymanie informacji w tym zakresie. Ponawiam pytanie.

Pewnie
@Franciszek

Dodatków jest masa, ale ludzie nie biorą tego pod uwagę - PPE 7% dodatkowo, wczasy pod gruszą, dodatek na święta, bony Sodexo 800zł rocznie, multisport, dofinansowanie do wypoczynku dzieci, dofinansowanie na wydarzenia sportowo-kulturalne, Luxmed, darmowe kursy Udemy, GlobalEnglish + bonus roczny dla najlepszych

hipotex

Czy dla pracowników bank jest możliwość wzięcia kredytu hipotecznego na preferencyjnych warunkach? Jeśli tak to jakie to są warunki?

Chcąca uciec z PKO

Hej Obecnie jestem doradcą klienta w PKO BP i to jest dramat, chce stąd uciec. Niska płaca nieadekwatna do wymagań. Plany nie do wyrobienia, ciągle nadgodziny, (usunięte przez administratora), mobbing, problemy z pójściem do toalety, na przerwę, z urlopem i wiele innych... Pomyślałam o City handlowym, gdyż ponoć jest dużo lepsza płaca i mniej klientów, dzięki czemu można odetchnac. Opowiedzcie mi proszę jak naprawdę to wygląda na stanowisku doradcy klienta podstawowego, jakie są zarobki, czy trudno się dostać, czy nie narzekacie :)

Ktoś
@Chcąca uciec z PKO

Czy "nie narzekacie" to poczytaj inne opinie, a ocena 2/5 niech da Ci do myślenia. Przechodząc do Citi wpadniesz z deszczu pod rynne, tu jest jeszcze gorzej. Menadżerowie krzyczą, grożą zwolnieniem zarówno ustnie jak i mailowo, koledzy/koleżanki z zespołu też przychylni nie są, robią wszystko żebyś się wyłożył, donoszą, obrabiaja. Lepiej poszukaj innego banku bo się wypalisz psychicznie.

Fund Accountant

zbyt wysokie wymagania pracodawcy do stanowiska

budowa portfela, księgowanie na kontach T

Hej! Bedę chciał aplikować na eksperta w Citi Handlowym w Wawie. Jakie wynagrodzenie tam mają? Ktoś wie?

@Michał

Zależy na jakim gradzie. Możesz być ekspertem za 8tys, a i za 13tys zł brutto

Gregor

Nie jestem w stanie zrozumieć jak można tak traktować ludzi. Nie rozumiem jak człowiek może robić pewne rzeczy drugiemu człowiekowi. Czy ci ludzie naprawdę nie mają sumienia, uczuć? Trzeba przyznać, że ten bank "odważnie" traktuje ludzi. Teraz jest pandemia i rynek trochę "leży", ale biorąc pod uwagę, że jeszcze na początku roku i ciut wcześniej był "rynek pracownika" to "plus" za odwagę dla banku. Co do wynagrodzeń to jedni zarabiaja słabo, inni nie najgorzej, ale czego się spodziewać przy zatrudnieniu przez firmę zewnętrzną? Z resztą żadne pieniądze nie są warte życia w takiej atmosferze. Niby kolega czy koleżanka, a robi wszystko żeby pogrążyć, narobić problemów, pokazać wszystkim, że jesteś najgorszy. Te poniższe opinie o donoszeniu i fałszywych ludziach są prawdziwe w co najmniej 99%. Któregoś dnia dobrze, że miałem paragon. Dzięki niemu cudem się wybroniłem od zarzutu kradzieży wody gazowanej (0.5l), którą oczywiście sam kupiłem w sklepie, ale gdyby nie paragon to jak nic bym "wyleciał". Dyrektorzy i kadra menadżerska-większość z nich nawet nie tyle nie jest wykształcona w tym czym zarządza co po prostu nie ma o tym pojęcia co skutkuje żądaniem od pracowników rzeczy niemożliwym, o całkowitym braku szacunku nie wspomnę, bo przecież dyrektor jest Panem świata i wszystko może, prawda? Cóż, wszelkim wielkim panom dyrektorom i paniom dyrektorkom proponuję poprowadzić bank bez ochrony, sprzątaczy, kasjerów pracowników biurowych czy technicznych. Citibank to jest najgorsze co może być. Nie rozumiem jak ktoś to może chwalić.

jeszcze nie pracownik

No to kilka spostrzeżeń z procesu rekrutacji i przyjęcia do pracy. Olewanie przez rekruterów. Jak już dostaniesz info, że zostajesz zatrudniona, to dalej proszą cię o telefon celem podania danych potrzebnych do podpisania umowy. Po czym olewka, bo nie odbierają od Ciebie telefonu przez kilka dni, ani nie odpisują na maile, a na końcu dowiadujesz się, że nie zostaniesz zatrudniony. Co tam, że chwile wcześniej złożyłeś wypowiedzenie w obecnej pracy- to ich już nie obchodzi. Traktują ludzi niepoważnie i są nieprofesjonalni. Zanim się cokolwiek podpiszecie, nie rezygnujcie z obecnej pracy, bo zostawią Was na lodzie, Ale uwaga to jeszcze nie wszystko, bo dane do umowy te wrażliwe masz podać.... mailem, albo telefonicznie- procedury bezpieczeństwa w banku Citi...

jeszcze nie pracownik

Czy może mi ktoś powiedzieć, jakiej wysokości oferowane są zarobki na stanowisku specjalisty ds dokumentacji z jęz.angielskim?

Jarek
@jeszcze nie pracownik

Niewiele większe niż najniższa krajowa, po roku może z 200 zł podwyżki.

Roko

Ktos orientuje sie jak wyglada praca w dziale IT inzynierow od utrzymania? Czy mozna liczyc na 20k brutto? Wiecej/mniej?

To ja

Hej, napiszcie proszę jak wygląda wynagrodzenie w dziale operacyjnym na stanowisku juniora. Jak wygląda też możliwość awansu? zdaje się wewnętrzne egzaminy czy to zależny od humoru spv?

Karol
@To ja

Wynagrodzenie niewiele większe niż najniższa krajowa, a po roku może z 200 zł podwyżki. O awansie zapomnij, nawet jak będziesz naprawdę dobry w tym co robisz to wystarczy jeden drobny błąd, a będą Ci go wypominać przy każdej możliwej okazji. Wyższe stanowiska są już "ustawione" dla "kolesiow", niestety, często niekompetentnych. Z resztą dzięki zatrudnieniu przez firmę zewnętrzną nie muszą dbać o rozwój, awanse itp. Lepiej poszukaj sobie gdzie indziej pracy bo psychicznie tam nie wyrobisz, finansowo też szalu nie ma mówiąc delikatnie.

Cześć, Jak wygląda atmosfera w zespole IT?

@Kasia

A konkretnie chodzi mi zespół designerów

Czy CitiHandlowy organizuje staże dla studentów?

Praktyki

Tak http://www.citibank.pl/poland/kariera/program-praktyk-letnich.htm tak ciężko wyszukać w Google lub wejść na stronę Citi? Go work wg mnie powinien służyć dzieleniu się informacją, która nie jest dostępna na stronach firmy

Odpowiedź

Lepiej znajdź sobie lepsze miejsce do nauki i zdobycia doświadczenia bo tutaj zrazisz się do kariery w bankowości czy finansach. Poczytaj sobie opinie na temat tego banku. Nie twierdzę, że wszystkie muszą być prawdziwe w 100%, ale niech będą dla Ciebie przestrogą. W każdym razie jako praktykant będziesz niewolnikiem. Niczego ambitnego się nie nauczysz, będziesz robił najgorszą robotę (typu kserowanie, układanie, noszenie segregatorow, a nawet parzenie kawy czy mycie kubków, na którą nikt nie ma czasu. I to wszystko za darmo. A zapomnij, że ktoś Cię czegoś tam nauczy. Raczej ludzie będą robić wszystko żeby nawet zrobienie kawy czy postawienie teczki na półce było dla Ciebie za trudne (bo przecież jak będziesz za inteligentny to kogoś "wygryziesz"). Atmosfera tam jest straszna, ludzie też, lepiej tam kariery nie zaczynaj.

Kamil

Mowi się, że dopóki człowiek nie przekona się na własnej skórze to nie uwierzy. Coś w tym jest. Zanim zatrudnilem się w Citi poczytałem sobie o tym pracodawcy, komentarze pracownikow i chodź opinie były różne (zawsze biorę polowicznie to co ludzie piszą) to wystartowalem w rekrutacji i się dostałem. To było rok temu. Obecnie pracuje i czekam na koniec pandemili zeby jak najszybciej zmienić prace. Do tej pory trzymały mnie zarobki, bo są niezle jak na Warszawę ale ostatnio dotarło do mnie ze zdrowie i komfort psychiczny jest ważniejszy. Uwierzcie że jak zaczniecie tutaj pracować to po pewnym czasie (jedni szybciej drudzy, tak jak ja pozniej ) dojdzie do Was ze informacje w komentarzach które są na tym forum pisane przez pracownikow są w 95 % prawdziwe.

A ja się wypowiem odnośnie wynagrodzeń. O fatalnej atmosferze, agresywnych przełożonych i fałszywych partnerach w zespołach nie będę powtarzać po kimś, powiem tylko, że to jest prawda. Ale widzę tutaj jakie niektórzy ładne kwoty wypisują. Ale rzadko kto mówi, że jest to zatrudnienie przez firmę zewnętrzną. Inna sprawa, że przez to jest się traktowany jak intruz w banku albo jeszcze gorzej. W każdym razie prawie wszyscy pracujący w banku mają zatrudnienie przez różne agencje pracy, biura sprzedażowe, finansowe, firmy serwisowe, konserwatorskie itp. A jak wiadomo z ekonomii, celem banku jest zysk. Nie mam o to żalu, w końcu naturalne jest, że firma musi zarobić na swoje koszty oraz zarobić coś "ponad koszty" żeby właściciel (lub właściciele) coś z tego miał. Tak samo działają wszystkie zewnętrzne firmy zatrudniające. A więc można sobie wyobrazić ile zostanie dla pracownika jeśli "pośrednik" weźmie swoją "działkę" z naszego wynagrodzenia. Chyba nikt nie myśli, że bank płaci więcej niż wszystkie firmy żeby firmy zatrudniające utrzymać. Ponadto w banku to zewnętrzne zatrudnienie jest świetnie wykorzystywane. W końcu dzięki temu Citi de facto ludzi nie zatrudnia, a więc dzięki temu nie trzeba dbać o rozwój, organizować szkoleń itp.

CitiHandlowy Olsztyn

Plusy: + terminowe wynagrodzenie + stabilny pracodawca + benefity: Luxmed, Multisport, Program Emerytalny, Jabłka we wtorki, kawa pracownicza - bonus roczny dla niektórych (w zależności od oceny) KONIEC. Minusy: - stres, napięcie, zero emocji - presja, naciski, masz dowozić! - przeładowanie obowiązkami - to nie jest praca 8h - przygotuj się na 10-11h dziennie - nie ma czasu zjeść, ani pójść do toalety - parking - kto pierwszy ten lepszy - jeśli chcesz odejść - nikt po tobie nie płacze - niskie zarobki, brak awansów, brak podwyżek - to nie praca to (usunięte przez administratora) Z roku na rok jest coraz gorzej. Od dwóch lat totalna porażka. Ludzie uciekają do Citi na Kołobrzeską. Podsumowując... "Ryba psuje się od głowy".

Robert

Ktoś tu pisał żeby skupić się na pozytywnych stronach. Proszę bardzo, wymieniam je. Wypłata zawsze na czas, klimatyzacja w budynku i owoce raz w tygodniu. To są wszystkie plusy pracy w tym banku, z czego część to "psi obowiązek", a część to nic nadzwyczajnego, prawie wszystkie firmy to oferują. A teraz czas na minusy. Weź choćby o jeden za dużo wspomniany wyżej owoc (ile to jest o jeden za dużo, pewnie zależy od humoru dyrektora, a już jesteś oskarżony o kradzież i grożą ci zwolnieniem. Tak, wiem co piszę, sprawa tyczy się dosłownie jednego jabłka. Kiedyś przypadkiem zaparkowalem na miejscu dyrektorki. Awantura była na cały bank. Najwyraźniej dyrektor nie może tylko powiedzieć, że to jest jego miejsce i poprosić o "przeparkowanie". Koledzy i koleżanki w zespole też nie ułatwiają. Niby razem pracujemy, a każdy robi wszystko żeby jego "partner" wypadł gorzej, najgorzej. Zgłosiłem to swojemu przełożonemu, a on mi "wykład" zrobił, że w korporacji nie ma przyjaciół i jesteśmy dla siebie konkurencją. A ja myślałem, że pracujemy razem i wspólnymi siłami oraz doświadczeniem dbamy o dobro firmy i gramy do jednej bramki. Z resztą u menadżera ciężko cokolwiek załatwić, rozmawiać też niełatwo bo jest to człowiek wulgarny, agresywny, krzyczy przy wszystkich, wypomina błędy sprzed kilku miesięcy i dalsze. Atmosfera fatalna, ludzie też, jeden na drugiego donosi. Wystarczy coś nie tak powiedzieć, wziąć jednego banana czy nawet jedna łyżeczkę cukru do kawy za dużo wsypać. Ja musiałem się tłumaczyć czemu siedziałem w kuchni z telefonem w ręku, a dyrektor calego obiektu rozpatrzal czy ja jestem w banku potrzebny. A sprawa wyglądała tak, że ok. 10-15 minut jadłem posiłek, a po tym czasie ok. 10 minut "posiedzialem na telefonie". Myślę, że już wszyscy wiedzą czemu tu są same negatywne opinie o tym chorym banku i średnia 2/5 wiele mówi. A ci co go tak zaciekle bronią, zapewne mają jakieś profity z tego, nie polecam ich traktować poważnie, za to polecam omijać Traugutta 7/9 szerokim łukiem, chyba że chcecie mieć depresję, problemy z żołądkiem, sercem czy inne choroby wywołane stresem.

Zainteresowana

Jak wygląda praca na infolinii na pracuj jest zastanawiam się czy aplikować. Jakie są zarobki, premia, profity? Jak wygląda praca? Czy można planować grafik czy jest z góry narzucony ?

@Zainteresowana

Praca na infolinii to chyba teraz 3200 zł podstawy + cokwartalne premie sprzedażowe (różnie, czasem nie zarobisz nic, najlepsi wyciągają 30 tys. zł kwartalnie) + cokwartalne premie obsługowe (2-6 tys. zł). Ogólnie na początku jest ciężko - dużo wiedzy (oferta produktowa, procedury) - także przez pierwszy kwartał dostaniesz tylko podstawę (1 miesiąc szkolenia, 2 miesiące uczysz się i zastanawiasz się czy praca ci odpowiada). Mówi się, że do roku ludzie odchodzą, po roku zostają - jak ludzie umieją sprzedawać, to pracują długo - dużo osób powyżej 10 lat stażu). Atmosfera między ludźmi dobra, wychodzą czasem po pracy. Oczywiście, często narzekają, ale to jak wszędzie :) Grafik jest przydzielany z góry, praca w nocy to 1 dzień w miesiącu, a ogólnie pn-sb 6-21 Podsumowując, praca nie jest łatwa, jak w każdym call center, ale na pewno jak na call center nie jest źle :)

Jeżeli chcesz pracować w strasznym stresie, być wyzyskiwany na każdym kroku, żyć w ciągłym strachu to praca w Citi Handlowym jest właśnie dla Ciebie. Żadne pieniądze oraz benefity, którymi się chwala na tym forum nie wynagrodza tego. Pracowałam tam ponad 7 lat i nikomu, nawet najgorszemu wrogowi nie życzę pracy w tym banku. Donoszenie na każdym kroku tylko żeby przypodobać się przełożonemu, fikcyje ogłoszenia rekrutacyjne wewnętrzne (nie ma szans na awans nawet jeżeli się pozytywnie wyrozniasz bo stanowiska są z góry już obsadzone), w oddziałach straszenie pracownikow biurem bezpieczeństwa banku (tlumaczysz się za wszystko nawet jak nie jest to Twoja wina).

Ktoś

Masz absolutną rację w tym co piszesz. Dodam od siebie tylko, że w tym całym biurze bezpieczeństwa wcale nie jest lepiej, a nawet gorzej. Tylu fałszywych ludzi w życiu nie spotkałem. To że jeden na drugiego donosi to swoją drogą, ale "najlepsze" jest to, że dyrektor tego działu na to pozwala i pochwala ten proceder. A weź "nie daj Boże" dwa jabłka zamiast jednego to zaraz cię o kradzież oskarżają. Menadżer ma pracowników za nic. Drwi sobie z ich zainteresowań (bo przecież według niego ludzie żyją po to by pracować i powinni się interesować wyłącznie bankami), jest nerwowy, wybuchowy i wulgarny. Jak zwraca uwagę to słychać go w całym banku, z przekleństwami i wyzwiskami włącznie. Do tego niby pracuje się w zespole, niby cię ktoś uczy, a tak naprawdę robi wszystko żebyś popełnił błąd i potem robi wszystko żeby menadżer to zauważył. Aha, i nie wiem gdzie płacą tak dobrze i komu skoro większość jest zatrudniona przez firmy zewnętrzne. Też nikomu nie polecam tam pracować.

Anonimowy pracownik

Na C11 pensja wynosi 9000tys. Brutto

cit no

słabe wynagrodzenia a wyzysk z pracownika jak się patrzy...(praca zdarzała się nawet w weekendy w porach nocnych) Ogólnie w bankach słabo płacą testerom.

M.
@cit no

Na etapie rekrutacji uprzedzają testerów o wdrożeniach nocnych, na tymże etapie można przecież zrezygnować, nikt nikogo nie zmusza. Plus za np 1h pracy masz cały dzień wolnego, możesz ustalić kiedy chcesz odebrać ten dzień - dla mnie to było ok

Zostaw merytoryczną opinię o CitiHandlowy - Warszawa

• Jak się pracuje w CitiHandlowy?

Zobacz opinie na temat firmy CitiHandlowy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CitiHandlowy?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 3 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CitiHandlowy?

Kandydaci do pracy w CitiHandlowy napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CitiHandlowy