Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Adres: Domaniewska 34A, 02-672 Warszawa

NIP: 5260210292 KRS: 0000054804

Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Opinie o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Filtruj opinie po kryteriach:

Gość
 Opinia

Miałem przyjemność być na rozmowie jakiś czas temu. Według mnie Pani, która zajmuje się rekrutacją i przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych powinna zostać wymieniona albo wysłana na porządne szkolenie z kultury pracy HR. Pytania oklepane jak z podrzędnego, marnego szkolenia , które dodatkowo nic nie są w stanie powiedzieć o kandydacie. Dodatkowo mega minusem jest brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej odnośnie zakończenia rekrutacji i wyboru kandydata. Minimum kultury wymaga, aby taką krótką wiadomość wysłać, tym bardziej, że raczej na rozmowę nie są zapraszane dziesiątki osób a dodatkowo, są to ludzie dorośli a lekceważące podejście Pani z HR robi wrażenie jakby się było w szkole - żałosne podejście i przez takie praktyki firma straciła w moich oczach.

Gość
@Gość 06.03.2019 15:15

HR w tej firmie nie tylko na poziomie rekrutacji nie daje rady. Potrafią zwolnić osobę przekazujac mniej więcej taki komunikat cyt. „ nie mieliśmy okazji się wcześniej poznać ale zwalniamy Pana/Panią, ma Pan/Pani coś do powiedzenia? Jeżeli tak to słucham....” nadmienię że przed zwolnieniem nie ma żadnych rozmów z HR, nic, brak zainteresowania, brak wytycznych, wskazówek itp.

Olga
 Opinia

Trochę mnie przerażają te negatywne opinie.Nieukrywam,że interesuje mnie praca w oddziale w Krakowie....ale po tym co przeczytałam,to faktycznie trzeba się zastanowić nad wysłaniem cv

Anna
 Opinia

Na LinkedIn WTW ogłasza że poszukuje brokerow. Wszystkim kandytujacym pracownikom, zanim przyjmą ofertę pracy, radzę aby dobrze poznali zaspół w którym mają pracować. Popytajcie kolegów brokerów, branża wąska więc można sporo się dowiedzieć za wczasu.

Olga
@Anna 03.02.2019 22:51

A jaka jest atmosfera w Krakowie? jaki zespół?

Klient
 Opinia

Niestety bardzo ciężka współpraca z tym dostawcą... Jeżeli ignorują klientów to co dopiero pracowników...

Anna
 Opinia

Lubię atmosferę w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. za: Cenię w WTW możliwość kontaktu ze wszystkimi poziomami. Nie ma barier. Firma przed szukaniem zewnętrznych sił stawia na pracowników i ich ścieżki kariery.

Agata
@Anna 23.11.2018 11:53

Nie zgadzam się z tą opinią. Znam przypadki zwolnień bezsasadnych tzn na skutek nie braku kompetencji pracownika tylko braku zdrowej relacji z przełożonym

M
 Opinia

skandaliczny brak kontaktu z klientem

@Anna
@M 16.03.2018 14:14

Po czym tak oceniasz?

R
 Opinia

Podzielam i potwierdzam wczesniejszą opinię o Poznaniu (pion masówki wtwp/wtws)

Alexander
 Opinia

Dzień dobry @Roman, Zarzut o mobbing jest bardzo poważnym zarzutem i chciałbym uzyskać od Pana więcej informacji na ten temat. Niestety ja nie mogę się z Panem skontaktować z powodu anonimowości wypowiedzi, zachęcam Pana jednak do kontaktu bezpośrednio ze mną w celu wyjaśnienia stawianych przez Pana zarzutów – proszę o kontakt mailowy (alexander.konopka@grassavoye.pl lub telefonicznie 22 318 82 06. Przede wszystkich chciałbym tu na forum podkreślić iż naszym priorytetem jest dbałośc o pracowników i budowanie firmy opartej na wartościach , gdzie tego typu zachowania nie mogą mieć miejsca i nie są tolerowane. Każdy niepokojący sygnał , nawet wynikający z nieporozumień a nie działań celowych , jest przez nas poważnie odbierany i analizowany. Korzystając z okazji dziękuję wszystkim naszym fantastycznym pracownikom tworzącym swoją postawą otwartą na współpracę i koleżeńską atmosferę dzięki, której ludzie wybierają Willis Towers Watson i zostają z nami przez lata. Pozdrawiam Alexander Konopka – Prezes Zarządu

Roman
@Alexander 20.06.2018 17:25

Prezes jest super człowiekiem i naorawdę zależy mu na swoich pracownikoach i relacjach, jednak poniżej jak to w każdej dużej firmie dzieją się przeróżne sytuacje I ciężko to będzie zmienić

MOTOR
 Opinia

Całkiem prawdziwe te relacje a wszystko zależy do jakiego zespołu się trafi. Można tu przepracować całkiem przyjemnie wiele lat i się rozwijać, można tez nic nie robić przez wiele lat i być zatrudnionym (nic nie robić z własnego wyboru bądź z wyboru swojego przełożonego bo cię ignoruje i nie powierza zadań). w końcu można też pracować w dużym stresie przez wiele lat z ciągłym lękiem przed zwolnieniem Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przyjrzeć się kierownikom i dyrektorom, HR powinien bardziej kontrolować nie zwykłych brokerów/specjalistów tylko zachowania managerów względem swoich podwładnych

Banan
 Opinia

Witam, jeśli chodzi o Oddział w Poznaniu, stanowczo odraczam. Kierownik wyżywa się na pracownikach jak tylko ma zły humor, stosuje nie właściwe metody przywrócenia pracowników "do pionu" jak np., przemoc psychiczna, upokarzanie pracownika przy pozostałych podwładnych. Premie przyznaje się wedle "widzi mi się", co parę miesięcy zmieniane są kryteria przyznawania premii, żeby czasem pracownik za dużo jej nie dostał. Pracownicy podzieleni są na lepszych i gorszych, już nie wspomnę o tym, że urlopów, które pracownikom przysługują zgodnie z prawem w oparciu o umowę o pracę praktycznie nie ma - chociaż inaczej, mają je Ci "lepsi", a ten "gorszy" musi walczyć o swoje. Na początku mydlą oczy, że praca to tylko 8 godzin, wcale się z tym nie zgadzam. Na pracowniku ciąży tyle obowiązków, że nie jest w stanie wywiązać się ze swoich obowiązków w ciągu ośmiogodzinnego trybu pracy i często zostaje się 8-10 godzin i nie rzadko pracuje się jeszcze w domu - a i to czasem za mało. Pracownicy stamtąd uciekają, bo to jest kamieniołom a nie zakład pracy. Wieczna inwigilacja, kierownik/kierowniczka nie może patrzeć na to, że pracownicy się dobrze i próbuje to zmieniać. Liczy się tylko praca, kasa, praca, kasa i tak na zmianę - zero empatii do swoich pracowników.

Opinia

@Edi Dziękuję Ci za odpowiedź, jak i również za sugestie. Uważam jednak, że ktoś bezzwłocznie powinien się tym zająć. Czy sam jesteś albo byłeś pracownikiem Willis Towers Watson? Co z własnej perspektywy mógłbyś jeszcze dodać na temat wyżej wymienionego pracodawcy?

Opinia

@Roman Dziękuję Ci za podzielenie się z nami swoją opinią o pracodawcy, jakim jest Willis Towers Watson. Nadmieniasz, że stosuje się tam mobbing wobec współpracowników - to poważne zarzuty. Mobbing jest świadomym, uporczywym nękaniem psychicznym pracownika w sposób werbalny lub niewerbalny przez przełożonego lub współpracownika. Jesteś pewny, że o to chodzi? @Tomasz To niewątpliwie jest dobre rozwiązanie. Może Ty napiszesz nam jeszcze coś o Willis Towers Watson?

Edi
@Jolanta 14.06.2018 11:44

Wystarczy sprawdzić maile kierowników/dyrektorów do swoich pracowników bądź zrobić anominowe ankiety dla pracowników. Należy zwrócić uwagę również na godziny nocne kiedy ów maile są wysyłane

Tomasz
 Opinia

Zamiast tak narzekać zgłoście wszystko zarządowi!!

Roman
 Opinia

Zarząd ok, z dobrymi tradycjami i szanujący pracownika ale co z tego skoro managerowie średniego szczebla przejawiają najohydniejsze formy mobbingu i zachowań typowych dla korpo szczurów, jeżeli lubisz takie klimaty to aplikuj. Dużo ludzi odchodzi z Willis Towers Watson i wciąż rekrutują. Sposób rekrutacji jest różny i nie ma określonego standardu, zależy do jakiego działu, czasem sami kierownicy tylko są na spotkaniu a czasem tez ktoś z HR. Czasem jest parę etapów a czasami tylko jedna rozmowa, co też jest słabe jak na światowego brokera nie ma przyjetego standardu. Mam wrażenie że rekrutują bardzo desperacko bo mało jest kandydatów . Generalnie lewica nie wie co robi prawica. Chora konkurencja pomiędzy kierownikami/dyrektorami działów. Dyrektor nie ma czasu dla swojego zespołu, wszystko jest żywiołem, bardzo duże floty odchodzą ze względu na niewystarczająco dobry kontakt z klientem, kontakt na zasadzie "jesteśmy światowym brokerem i to klientowi powinno wystarczyć". Są też działy jednoosobowe w których się nie zarabia a nakręcają afery, generują koszty. Opinia dotyczy pionu MOTOR. Prezesie proszę się przyjrzeć swojemu teamowi.

Opinia

@M, czy możesz napisać coś więcej? Tak ogólna opinia nie mówi zbyt wiele innym użytkownikom forum. Widziałam, że firma oferuje między innymi pracę dla studentów oraz wszelkiego rodzaju staże. Czy ktoś skorzystał z takiej formy zatrudnienia i może coś napisać na ten temat? Czy łatwo jest później związać się z firmą Willis Towers Watson Polska na dłużej?

M
 Opinia

Naprawili początkowe pozornie niekorzystne wrażenie, więc nie jest tak źle:)

Zostaw opinię o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Nie bądź obojętny na problemy w firmie!

*Zgłoszenie wiążę się z dostarczeniem dowodów oraz kontaktem z mediami.