Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Pracodawca

 Aktualność
Drodzy Użytkownicy,

Chcąc wychodzić naprzeciw potrzebom naszych obecnych i potencjalnych pracowników, miło nam poinformować, że od dziś  będziemy odpowiadać na zadane nam na forum pytania oraz wyjaśniać wszystkie ważne wątki i poruszane kwestie.

Traktujemy Internet jako narzędzie służące do komunikacji z osobami zainteresowanymi naszą firmą. Chcielibyśmy, aby prowadzone tu dyskusje były rzeczowe, pisane z poszanowaniem obu stron, a komentarze konstruktywne. Najczęściej wypowiedzi pojawiające się na GoWork.pl są anonimowe. Ma to swoje dobre strony, ponieważ wypowiadający się są bardziej skłonni do szczerości, na czym bardzo nam zależy. Niestety w wypowiedziach pojawia się także czysty hejt. Hejt, który może niesłusznie skrzywdzić osoby absolutnie na to niezasługujące. Takim zachowaniom mówimy stanowcze NIE, zgodnie z kampanią GoWork.pl #HejtToNieOpinia. Informujemy, że wypowiedzi ze znamionami hejtu, obraźliwe i naruszające przepisy o ochronie danych osobowych będą usuwane przez administratora. Równocześnie pragniemy podkreślić, że nie wszystkie wątki mogą być poruszane na forum publicznym. Dlatego, w takich przypadkach zachęcamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z nami pod adresem email wtw-polska@willistowerswatson.com.

Zachęcamy do konstruktywnej wymiany myśli i opinii. Mamy nadzieję, że platforma ta podsunie nam nowe pomysły na usprawnienia funkcjonowania firmy w zakresie zarządzania talentami w Willis Towers Watson Polska.

Pracodawca

@tom

Dzień dobry, Pod każdym mailem, tym ogólnym również są ludzie, którzy odpowiadają na wypowiedzi użytkowników ukrywających się pod różnymi nickami, nierzadko piszących do nas spod jednego adresu IP. Niezmiennie zapraszamy do kontaktu i do zgłaszania nam wszelkich kwestii, które możemy robić lepiej. W korespondencji na Go Work zachęcamy do bezpośredniej rozmowy z działem HR oraz compliance, a nawet z zarządem. Kontakt bezpośredni do wielu osób z naszej organizacji można znaleźć na naszej stronie internetowej, jest tam kontakt również do mnie joanna.suszczyk@willistowerswatson.com. Zapraszam do rozmowy. Pozdrawiam serdecznie Joanna Suszczyk

Małgosia Nowy wpis
Inne

To co czytam o bezpłatnych nadgodzinach i pracy za urlopowanych - mam to samo w aktualnej pracy, nie chcę w nowej znów tak trafić :/ To jeden przypadek, czy więcej? Co z tym firma może zrobić i zrobi?

Czarna Nowy wpis
Inne

W ogłoszeniu dla specjalisty ds. obsługi klienta podkreślona jest parę razy praca zespołowa. Jak przy tym ocenicie aktualną atmosferę? wpisane zostało wsparcie w codziennych obowiązkach. O jaki zakres chodzi?

Qwerty Nowy wpis
Pracownik
@Czarna

Jak biegle mówisz po polsku to atmosfera jest sympatyczna :)

NaSzczescieEx
Były pracownik
 Pytanie

@Pracodawca Proszę o odpowiedź na kilka pytań: - Czy, z powodu braków kadrowych i błędów w zarządzaniu, wasi pracownicy wciąż są zmuszani do wykonywania bezpłatnych nadgodzin żeby wyrobić normy? - Czy, w dalszym ciągu, pracownicy planujący urlopy muszą, w czasie bezpłatnych nadgodzin, wyrobić normy z okresu urlopowego ponieważ nie ma nikogo kto mógłby ich zastąpić? - Czy dział HR nadal przymyka oczy i ignoruje ciągłe łamanie praw pracowniczych dotyczących czasu pracy, oraz wciąż stosuje korporacyjny (usunięte przez administratora) w stosunku do szeregowych pracowników kryjąc w ten sposób niekompetencję kadry zarządzającej średniego szczebla?

Nowy wpis

Pracodawca

@NaSzczescieEx

Dzień dobry. Jako pracodawca zapewniamy naszym pracownikom warunki zatrudnienia, które idą w zgodzie z obowiązującym w Polsce prawem pracy. Opinia nas zaniepokoiła, zachęcamy do kontaktu pod adresem: WTW-PL.Marketing@wtwco.com ponieważ chcielibyśmy porozmawiać o sytuacjach wspomnianych powyżej i sprawdzić ich zasadność.

YYYYY
Inne

Witam, pojawiła się taka oferta na umowę zlecenie na Wsparcie Zespołu w Departamencie Klienta Leasingowego. Już po samym opisie wiem, że doświadczenie wcale nie jest mi potrzebne. Jest tu może ktoś kto pełnił te funkcje i mógłby polecić?

 Rozmowa kwalifikacyjna
Czy kandydat na stanowisko Broker Ubezpieczeniowy - Dział Ubezpieczeń OC Grup Zawodowych w firmie Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Wiki
Inne

Nie wiem czy już widzieliście, ale jest dostępna oferta dla Brokera Ubezpieczeniowego. Ta akurat skierowana jest na Jeżyce, więc od razu zaczynam się zastanawiać czy lokalizacja dość mocno może wpływać na warunki finansowe. Jest tu może jakiś Broker i oceni?

Pracodawca

@Wiki

Dzień dobry. Nasze biuro zlokalizowane jest na poznańskich Jeżycach. Wysokość wynagrodzenia jest zależna od kwalifikacji, doświadczeń zawodowych oraz umiejętności. Są one weryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pracownicy WTW pracują w większości zdalnie/hybrydowo i dojeżdżają do biura z różnych części Poznania oraz okolic. Zachęcamy do śledzenia strony kariery: https://www.willistowerswatson.pl/kariera/.

anonim
Inne
@Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Witam, też właśnie widziałem w opisie dla Specjalisty ds. Ubezpieczeń wzmiankę o modelu hybrydowym i ciekaw byłem czy można pracować zdalnie. Czyli jest to możliwe w 100% bez zjazdów do biura? jeśli tak to czy jest to możliwe od samego początku czy jednak trzeba trochę popracować?

Pracodawca

@anonim

Dzień Dobry, W WTW jesteśmy otwarci na pracę hybrydową i zdalną, gdzie to możliwe. Proponujemy elastyczne godziny i model dla większości stanowisk. Jest to uzależnione i dopasowane do specyfiki zespołu oraz potrzeb naszych Klientów. Zachęcamy do aplikowania na nasze ogłoszenia, podczas rozmów szczegółowo omawiamy styl pracy, model oraz zasady.

anonim
Inne

Na czym dokładnie polega ta pomoc zespołowi brokerskiemu? Chodzi o pracę jako Specjalista ds. Ubezpieczeń, tam o tym wspominali i nie wiem, czy to wchodzi w moje kompetencje do końca taki obowiązek; musiałabym się czegoś więcej dowiedzieć

Pracodawca

@anonim

Dzień dobry. Zachęcamy do złożenia swojej aplikacji na stanowisko Specjalisty ds. Ubezpieczeń. Jeżeli Twoje kompetencje oraz doświadczenie zawodowe są zgodne z oczekiwaniami zostaniesz zaproszony na spotkanie rekrutacyjne podczas którego zostaną Ci przedstawione wszystkie szczegóły dotyczące zakresu obowiązków jaki chcemy powierzyć kandydatowi na tym stanowisku.

Emma
Inne

Jak kilka lat pracy ma się do ewentualnych podwyżek? ktoś pisał o tym, że tyle przepracował ale podkreślił przy tym, że płacy zdawały się mu być niskie. Czy trzeba przekroczyć jakaś granice lat żeby dostać coś więcej do podstawy? szukam pracy i ten komentarz mnie zainteresował.

Pracodawca

@Emma

Dzień dobry, dziękujemy za Twoje pytanie. W cyklach rocznych managerowie dysponują budżetem podwyżkowym i rekomendują podwyżki uwzględniając ocenę pracy pracownika, jego kompetencje i wpływ na realizacje celu jego zespołu (staż nie jest głównym kryterium). Pracownicy WTW znają te zasady, a przełożeni rozmawiają o powodach swoich decyzji podwyżkowych z pracownikami.

Broker
Były pracownik

Jeśli ktoś lubi cały czas bać się o swoje miejsce pracy to... polecam;) Niestety, członkinie zarządu potrafią zwolnić na pstryknięcie palcami, o czym przekonało się już bardzo wiele osób. A to łączenie zespołów, a to ktoś ma kilka dni do okresu ochronnego przed emeryturą, a to coś, bo zawsze się znajdzie jakiś powód. Wystarczy popytać po znajomych. Korpo...

Pracodawca

@Broker

Jako pracodawca staramy się zapewnić uczciwe i transparentne relacje w firmie oraz traktujemy naszych pracowników z szacunkiem. Zależy nam na budowaniu zaufania i stabilności zespołu, dlatego każdą decyzję o rozstaniu z pracownikiem podejmujemy ostrożnie i zawsze jest ona uzasadniona (biznesowo, ze względu na efekty pracy pracownika, postawę oraz działanie zgodnie z wartościami firmy). Liderzy poszczególnych zespołów tworzą atmosferę w pracy, w której każdy czuje się pewnie oraz jest doceniany. Jeżeli chciałby Pan/Pani przekazać więcej szczegółów będziemy wdzięczni za kontakt pod adresem: WTW-PL.Marketing@wtwco.com

anonim
Inne

Wszyscy tam zarabiają tak mało jak ktoś tu sugeruje? Nie wiem czy mam to sobie brać do serca jak interesuje mnie stanowisko specjalista ds. ubezpieczeń. Orientuje się ktoś jakie tu stawki są i jak wypada zakład na tle innych najlepiej? Ogłoszenie nie ma widełek

Pracodawca

@anonim

Drogi Użytkowniku TU. Proponowane wynagrodzenie jest zależne od kwalifikacji, doświadczeń zawodowych oraz umiejętności, które są weryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego rozmawiamy o tym na dalszym etapie rekrutacji. Podczas składania aplikacji na wybrane stanowisko istnieje możliwość określenia wymagań finansowych. Zachęcamy do śledzenia strony kariery: https://www.willistowerswatson.pl/kariera/.

Incognito
Inne

Pracowałem w tym (usunięte przez administratora) kilka lat, nie polecam, firma żeruje na niskich płacach, brak poszanowania praw pracowników. Atmosfera pracy kiepska, w razie potrzeby żadnej pomocy ze strony pracodawcy, kierownictwo może zarabia większe pieniądze ale widzi tylko czubek własnego nosa. Beznadziejna firma.

Pracodawca

@Incognito

Dzień dobry, dziękujemy za przekazanie opinii. Jest nam przykro, że miał Pan/Pani takie doświadczenie. Jeżeli chciałby Pan/Pani przekazać więcej szczegółów będziemy wdzięczni za kontakt pod adresem : WTW-PL.Marketing@wtwco.com

Pytanie
 Pytanie

Czy rozmowa rekrutacyjna w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Pracodawca

@Pytanie

Dzień dobry, jeżeli znajomość języka angielskiego jest wymagana na danym stanowisku (znajduje się w opisie w ogłoszeniu rekrutacyjnym) weryfikujemy ją podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie jest to wymóg konieczny na wszystkich stanowiskach w WTW. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnie prowadzonymi przez nas procesami rekrutacyjnymi na stronie Kariery WTW -> https://www.willistowerswatson.pl/kariera/

Kasandra
Inne

Co do tego wspomnianego must have przy językach obcych, jakoś tej wzmianki nie widzę przy młodszym specjaliście ds. ubezpieczeń. Czy występują w ogóle jakieś dofinansowania do kursów czy tez szkoleń? To także umknęło mojej uwadze podczas czytania oferty. jak zatem to stanowisko jest wynagradzane? Znane są Wam może widełki?

anonim
Inne

Jaki poziom angielskiego wystarczy w pracy brokera ubezpieczeniowego? Wspomnieli po krótce w ogłoszeniu, ale nie wiem, czy oczekują jakiegoś bardzo zaawansowanego czy mniej. Może tu ktoś się orientuje? Ja to takie B2 tak naprawde

ABC
Pracownik
@anonim

To zależy. Dla niektórych znajomość angielskiego to must have ponieważ w zakresie może być obsługa klientów międzynarodowych.

anonim
Inne

Ktoś wspominał o dodatkowych osobach do pracy (chociażby asystentach) zastanawiam się czy młodszy specjalista nim właśnie tak jakby przypadkiem nie jest? jeszcze przez jakiś tydzień będzie dostępne ogłoszenie, które reflektuje. Nie wiem tylko jak sobie na starcie z zakresem obowiązków poradzę. Może tu by ktoś coś więcej wiedział i mi napisał? w roku na rok jest ciężej czy to jednak zależy? Jakich predyspozycji nie może mi zabraknąć?

1
SalHGpx
Inne
 Pytanie

Nie polecam firmy WTW. Nie poleciłabym jej moim znajomym oraz rodzinie. Każdy pracownik jest przeciążony pracą. 8h pracy nie wystarcza żeby wykonać swoją pracę dokładnie. Brokerzy nie odpisują na emaile tygodniami oraz przez to, że nie wyrabiają czasowo wpada dużo reklamacji, których można by było uniknąć gdyby mieli dodatkowe osoby do pracy lub chociażby nawet i asystentów. W firmie panuje nadmierna kontrola pracownika co dodatkowo wpływa na wykonywaną pracę. Codziennie co do minuty pracownicy są rozliczani z czasu oraz ilości wykonywanej pracy. Szkolenia? Zapomnijcie o szkoleniach. Nie ma ich prawie wcale, a jeśli są to nie ma na nie czasu bo należy wykonać codzienną pracę. A jeśli nie wykona się codziennej pracy to na drugi dzień szef wpisze Cię w tabelkę na czarną listę i na dniach musisz się z tego rozliczyć. Możesz wykonać szkolenia po skończonym dniu pracy w swoim czasie rodzinnym :) Nie odpowiednie zachowania współpracowników, które są zgłaszane do HR są zamiatane pod dywan. Codzienne meldowanie się emailami rano oraz na koniec dnia pracy - Kontroling I pamiętajcie, że firma mocno oszczędza oraz tnie koszta na wszystkim tak więc można domyśleć się co to oznacza.

Zainteresowany
Kandydat
 Pytanie

Jak oceniacie pracę w oddziale Katowice? Jaka atmosfera, ludzie itd? Jak się pracuje w WTW?

anonim
Inne
@Zainteresowany

No widać, że szukają brokera ubezpieczeniowego. Ze zdanym egzaminem brokerskim i najmniej 3-letnim doświadczeniem w obszarze ubezpieczeń flotowych. Warto rozważać zmianę pracodawcy i podejmować tu zatrudnienie? Jakie są zarobki i benefity? Kto z pracowników wyjaśni?

Magdalena
Inne

Czy pracuje ktoś na stanowisku asystenckim i może sie wypowiedzieć jak wyglądaja warunki w praktyce? W ogłoszeniu jest umowa zlecenie, co mnie troche smuci, bo pełen etat i takie obowiązki chyba zasługują na UOP, przynajmniej po jakimś okresie wdrożeniowym. Jest w ogóle realna szansa na to?

M
Kandydat
 Pytanie

Jak długo trwa rekrutacja?.Wyslalam CV w maju,4.07. "pracodawca rozpatruje twoja kandydaturę"...strasznie długo to trwa

Administrator

Firma Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. rekrutowała na stanowisko Broker Ubezpieczeniowy. Czy nadal poszukują pracowników? Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą 6400 .

Zygmunt
Kandydat
 Pytanie
@Administrator

Na jakie zarobki można liczyć w przypadku brokera?

Nadia
Inne
@Zygmunt

Właśnie, dajcie znać o kasie. Czy taki broker ma tylko prowizje jakąś, czy też jest pensja zasadnicza bezwzględu na wyniki?

anonim
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

Kick
Kandydat
 Pytanie

Możesz coś więcej napisać? Jak długo pracowałeś? Co to znaczy lewizna? Jak wygląda wynagrodzenie brokera? Czy jest złożone czy tylko stałka?

Zostaw merytoryczną opinię o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 1 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii