Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

2.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Aktualność
Drodzy Użytkownicy,

Chcąc wychodzić naprzeciw potrzebom naszych obecnych i potencjalnych pracowników, miło nam poinformować, że od dziś  będziemy odpowiadać na zadane nam na forum pytania oraz wyjaśniać wszystkie ważne wątki i poruszane kwestie.

Traktujemy Internet jako narzędzie służące do komunikacji z osobami zainteresowanymi naszą firmą. Chcielibyśmy, aby prowadzone tu dyskusje były rzeczowe, pisane z poszanowaniem obu stron, a komentarze konstruktywne. Najczęściej wypowiedzi pojawiające się na GoWork.pl są anonimowe. Ma to swoje dobre strony, ponieważ wypowiadający się są bardziej skłonni do szczerości, na czym bardzo nam zależy. Niestety w wypowiedziach pojawia się także czysty hejt. Hejt, który może niesłusznie skrzywdzić osoby absolutnie na to niezasługujące. Takim zachowaniom mówimy stanowcze NIE, zgodnie z kampanią GoWork.pl #HejtToNieOpinia. Informujemy, że wypowiedzi ze znamionami hejtu, obraźliwe i naruszające przepisy o ochronie danych osobowych będą usuwane przez administratora. Równocześnie pragniemy podkreślić, że nie wszystkie wątki mogą być poruszane na forum publicznym. Dlatego, w takich przypadkach zachęcamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z nami pod adresem email wtw-polska@willistowerswatson.com.

Zachęcamy do konstruktywnej wymiany myśli i opinii. Mamy nadzieję, że platforma ta podsunie nam nowe pomysły na usprawnienia funkcjonowania firmy w zakresie zarządzania talentami w Willis Towers Watson Polska.
Gość

Pracuje w WTW od kilku miesięcy i mogę szczerze powiedzieć że nigdy nie spotkałem się z lepszym pracodawcą. Brak bariery między szefem a podwładnymi. Każdy mówi sobie na "Ty" dobre wynagrodzenie. Polecam.

@Anna
@Gość

A w jakim dziale pracujesz?

Zainteresowany Nowy wpis
@Gość

pracujesz jako menedżer ? broker ? czy jesteś pracownikiem back office ?

Brokerka

Jakie konkretnie benefity poza opieką medyczną i MultiSportem proponuje wtw? Czy są premie również?

@Brokerka

W Willis Towers Watson zapewniamy naszym pracownikom zróżnicowany pakiet benefitów, w celu zapoznania się z dokładniejszą ofertą zachęcamy do wejścia w zakładkę „Benefity” na prolfilu GoWork (https://www.gowork.pl/willis-towers-watson-polska-sp.-z-o.o.,1038345/benefity). Mamy różne plany premiowe, które motywują nas do osiągania oczekiwanych rezultatów pracy, co przekłada się na to, że zasady przyznawania premii są zróżnicowane w zależności od charakteru pracy i zadań w różnych grupach stanowisk.

Brokerka Nowy wpis

plany premiowe ???

Broker

Nie polecam. Brak szacunku do drugiej osoby, lekcewarzenie.

Ka

Tzn?

@Ka

@Ka Też chętnie się przyłącze do wątku. Piszecie o ogólnej atmosferze pracy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.? A jak wygląda kwestia z benefitami? Czy ta firma oferuje je swoim pracownikom?

Robert
@Broker

Napisałeś, że pracownicy są lekceważeni oraz nie są szanowani, o jakich konkretnie sytuacjach mówisz? Podasz przykłady? Naprawdę nie ma wg. Ciebie żadnych plusów współpracy z Willis Towers ?

Marta
@Broker

hmmm.....byłam ostatnio na rozmowie rekrutacyjnej.....po odbytej rozmowie długo się czeka na kontakt z Państwa strony, a później podczas prowadzonych rozmów jeszcze dłużej. zawiedziona

Edyta
@Marta

Być może czekałaś tak długo na kontakt ze strony Willis Towers Watson, ponieważ rekrutacja się nieco przedłużyła. Tak przecież bywa. Zdradzisz, na jakie stanowisko właściwie aplikowałaś?

@Robert

Proszę poczytajcie opinie o WTW Services, to spółka z grupy. Opinie zawarte w postach jednoznacznie opisują sposób traktowania pracowników WTW. Warto poważnie zastanowić się przed rozpoczęciem pracy w grupie WTW.

@pracujaca
@Pracownik

A może to jedna lub dwie osoby rozstrzygają w taki sposób swoje personalne rozgoryczenie? Tam jest bardzo niska rotacja. Dlaczego?

Jolanta
@@pracujaca

@pracujaca Tak też może być. A Ty co powiesz o atmosferze w Willis Towers? Jest pozytywna?

xxx
@Pracownik

No cóż, jak prezesem zostaje taka Barbara Syczewska to nic dziwnego, że tak jest.

pracownik od lat
@xxx

@xxx prośba o doprecyzowanie Twojej wypowiedzi, czy należy ją czytać, iż Barbara Syczewska, która akurat nie jest prezesem Willis Towers Watson Polska a drugiej spółki: WTW Services, sprawia, że atmosfera jest pozytywna? bo jeśli tak, to podpisuję się pod tym. Pracuję w WTW ponad 10 lat i mam przekonanie, iż to właśnie dzięki niej udaje nam się bezpiecznie przejść przez te trudne czasy.

Asystent brokera Nowy wpis
@Broker

@Broker Brakiem znajomości ortografii ... LEKCEWAŻY Pan czytających.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Nowy wpis

@Pytanie

W Willis Towers Watson Polska sp. z o.o. obowiązuje 1-miesięczny okres rozliczeniowy. Zgodnie z obowiązującym Regulaminem Pracy termin wypłaty wynagrodzenia przypada na ostatni dzień roboczy miesiąca kalendarzowego.

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy kandydat na stanowisko Broker Ubezpieczeniowy w firmie Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
LEX CAR
Klient

Skandal, skandal i jeszcze raz skandal!!! Zastanawiam się czy w tej firmie ktokolwiek pracuje. Od pond roku brak jakichkolwiek odpowiedzi na wysyłane pisma.

@LEX CAR

Szanowny Panie, dziękujemy za przesłaną opinię. Dokładamy wszelkich starań, by odpowiadać na wszelką korespondencję przychodzącą do naszej spółki. Rozumiemy, że sprawa dotyczy Willis Towers Watson Polska. W celu jak najszybszej odpowiedzi w Pana sprawie, proszę o przesłanie na adres e-mail: WTW-PL.Marketing@willistowerswatson.com kopii Pana pisma lub tematu sprawy i informacji jaką drogą / do kogo została skierowana. Pozdrawiam Adam Szrejna Specjalista ds. Marketingu

Aktualność
Drodzy Użytkownicy,

tom
Kandydat

to wszysko hejt Jakoś nie wierze jeszcze ten email do firmy to żałosne komputer będzie odpowiadał Ale tak to jest w korpo trudno znależ osobę kompetentną Jeśli taka jest to proszę się ujawnić

@tom

Dzień dobry, Pod każdym mailem, tym ogólnym również są ludzie, którzy odpowiadają na wypowiedzi użytkowników ukrywających się pod różnymi nickami, nierzadko piszących do nas spod jednego adresu IP. Niezmiennie zapraszamy do kontaktu i do zgłaszania nam wszelkich kwestii, które możemy robić lepiej. W korespondencji na Go Work zachęcamy do bezpośredniej rozmowy z działem HR oraz compliance, a nawet z zarządem. Kontakt bezpośredni do wielu osób z naszej organizacji można znaleźć na naszej stronie internetowej, jest tam kontakt również do mnie joanna.suszczyk@willistowerswatson.com. Zapraszam do rozmowy. Pozdrawiam serdecznie Joanna Suszczyk

Witam, Czytając poniższe opinie stwierdziłem, że i ja muszę się przyłączyć i napisać o współpracy z tą firmą. Dla mnie to był koszmar pracy tam i współpracy z tymi „pseudo” doświadczonymi i inteligentnymi ludźmi. Brak szacunku do drugiego człowieka ze strony zarządu, kierownictwa i innych pracowników. Ludzie z brakiem kultury i jakimkolwiek doświadczeniem zawodowym to również się tyczy zarządu i kierowników. Podkreślam brak jakiejkolwiek tolerancji oraz współpracy międzyludzkiej na płaszczyźnie pracownik - pracodawca. To co osoby z tej firmy wypisują tu w odpowiedziach na pytania innych osob na temat rozwoju, dużej ilości szkoleń, równym traktowaniu, dobrym i sprawiedliwym podejściu do pracownika to jedno wielkie nieporozumienie - wiem co mówię bo tam pracowałem. Zarząd i kierownictwo to porażka - ręka rękę myje. Głupota i głupie rozwiązania przodują na co dzień. To jest „klika” w której konkretne osoby maja pracować pomimo ich kompletnego braku doświadczenia w pracy i współżyciu z innymi ludźmi - koło wzajemnej adoracji - bez podejścia i doświadczenia. Ludzie nie polecam, ta firma to jakaś pomyłka. Uważam ze opinie o tej firmie w Polsce powinno przeczytać główne szefostwo to się dowiedzą o poziomie zarządzania i traktowania ludzi w tej firmie. Takie zachowanie na 100% nie powinno zostać przemilczane.

@Pracownik

Dzień dobry, Bardzo dziękujemy za opinię i jest nam przykro, że ma Pan takie doświadczenia. Jak miał Pan okazję przeczytać w poprzednich postach, właściwe zarządzanie talentami i efektywna polityka HR są jednym z naszych priorytetów. Bardzo wnikliwe wsłuchiwanie się w opinie naszych aktualnych i byłych pracowników jest jednym z filarów kształtowania tej polityki. Opinie pracowników mogą być nam przekazywane na przykład za pośrednictwem działu HR czy Compliance, żeby zachować anonimowość. Dzięki takim opiniom, zawierającym opisy konkretnych sytuacji możemy podjąć konkretne działania. Niestety z wypowiedzi powyżej nie możemy wysnuć żadnych konstruktywnych wniosków ponieważ nie wiemy nawet czy odnoszą się one do byłych czy aktualnych managerów i jakiego okresu dotyczą (używa Pan w swoim poście czasu przeszłego). Jeśli chciałaby Pan nam przekazać więcej szczegółów pod adresem konkretnych osób, o ile te nadal są zatrudnione w naszej organizacji będziemy wdzięczni za kontakt pod adresem: WTW-PL.Marketing@willistowerswatson.com

@Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Konkrety wskażę w mailu do głównego szefostwa.

beagra
@Pracownik

Na pocieszenie, tak jest w każdej korporacji. Proponuję własną działalność brokerską i wypiąć się na tych nadętych, z ego jak balon, "specjalistów". Mam za sobą 25 lat pracy - od agenta, menedżera do brokera - dlatego, wiem co mówię. Potem sami kłaniają się w pas :)

Anna

Lubię atmosferę w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. za: Cenię w WTW możliwość kontaktu ze wszystkimi poziomami. Nie ma barier. Firma przed szukaniem zewnętrznych sił stawia na pracowników i ich ścieżki kariery.

Agata
@Anna

Nie zgadzam się z tą opinią. Znam przypadki zwolnień bezsasadnych tzn na skutek nie braku kompetencji pracownika tylko braku zdrowej relacji z przełożonym

Pracownicy
@Agata

Zgadzam się w 100 %. Poza tym ludzie, kto się znajduje na tych stanowiskach kierowniczych, dyrektorskich itd. - po zachowaniu i doświadczeniu pierwsza klasa szkoły podstawowej jest wyżej notowana jak oni. Dramat firma, tragiczni ludzie - nie polecam bo będziecie szybko uciekać z tego …….

Mieczysław
@Pracownicy

Długo pracujesz w Willis Towers Watson? Czy zawsze wyglądało to tak jak opisujesz? Oprócz tego chciałbym się też dowiedzieć jak wygląda kwestia zarobków w tej firmie - ile można dostać na rękę ze wszystkimi premiami?

Czy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

@Pytanie

Tak, zatrudniamy obcokrajowców. W zależności od kraju pochodzenia wiąże się to z różnymi formalnościami i zatrudnienie może mieć miejsce pod określonymi warunkami. W przypadku aplikującego obcokrajowca sam proces selekcji przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku każdego innego kandydata.

Dwojtule
Klient

Tragedia !!! Jak możecie trzymajcie się z daleka od tej firmy. Ja musiałem załatwiać z nim sprawy odszkodowawcze. Od miesięcy nie mogę się doprosić najprostszej informacji. Nie przestrzegają terminów ustawowych ani wymogów prawnych wymaganych w ubezpieczeniach. Kilka razy przesyłali sprzeczne informacje - TRAGEDIA !!!

@Dwojtule

Bardzo nam przykro z powodu negatywnych doświadczeń, o których Pan/Pani pisze. Bez konkretnych informacji czego dotyczy sprawa, bardzo trudno nam się do niej odnieść, bo nie jesteśmy pewni czy Pana /Pani zastrzeżenia dotyczą naszej spółki brokerskiej – Willis Towers Watson Polska sp. z o.o.. Ponieważ jakość świadczonych usług traktujemy jako zobowiązanie wobec klienta, prosimy o przesłanie na adres wtw-polska@willistowerswatson.com szczegółowych informacji, aby zapoznać się ze sprawą i stosownie zareagować. Życzymy dobrego dnia Willis Towers Watson Polska

Marcin
Klient

Najgorsza współpraca jaką mogłem sobie wyobrazić... kiedy ja coś chcę ociekają hamstwem, gubią maile, kasują załączniki. Byle przedłużyć sprawę i wywalić karę... jest to notoryczne nie polecam współpracy... trzymajcie się z daleka

@Marcin

Szanowny Panie Marcinie, Bardzo nam przykro z powodu Pana negatywnych doświadczeń. Wysoka jakość świadczonych usług jest dla nas priorytetem. Z góry dziękujemy za sprecyzowanie czy sprawa dotyczy spółki Willis Towers Watson Polska. Jeśli tak to pomocna będzie informacja jakiego obszaru dotyczy. Z góry dziękujemy za informację mailem na adres WTW-PL.Marketing@willistowerswatson.com. Tylko w taki sposób mamy szansę na reakcję. Pozdrawiamy

Kamila

Jakie korzyści można wyciągnąć ze stażu w Willis Towers? Czy stworzyli jakiś interesujący program szkoleniowy dla takich osób? Najlepiej, gdyby ktoś opowiedział z doświadczenia.

@Kamila

W tym momencie nie prowadzimy rekrutacji na programy stażowe. Można jednak na bieżąco aplikować na stanowiska juniorskie i asystenckie (entry level). W razie zatrudnienia, już pierwszego dnia otrzymasz dostęp do naszego wewnętrznego systemu e-szkoleń, a wraz ze wzrostem doświadczenia można brać udziału w innych inicjatywach pozwalających na rozwijanie kompetencji w intersującym Cię obszarze. Zachęcamy do śledzenia ogłoszeń z ofertami pracy w WTW i zgłoszenia w razie odpowiedniej dla Ciebie propozycji.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

@Pytanie

Jesteśmy otwarci na zatrudnienia studentów, także tych którzy chcą w WTW postawić swoje pierwsze kroki w branży. Nawet jeśli proponowane rozwiązania dotyczą wszystkich pracowników, nie tylko studentów, to pomocne dla uczących się mogą być elastyczne godziny pracy oraz łatwa możliwość zaplanowania wyjścia prywatnego w ciągu dnia przeznaczonego na egzamin czy konsultacje z wykładowcą. Willis Towers Watson podchodzi w sposób indywidualny do potrzeb swoich pracowników i wspiera ich w rozwijaniu swoich kompetencji.

chcący postawić pierwsze kroki
@Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć pracownik tzw "zielony" chcący związać się z firmą.

@chcący postawić pierwsze kroki

Myślę, że odpowiedź na twoje pytanie zawiera ta zakładka ze strony internetowej firmy: https://www.willistowerswatson.pl/kariera/broker/. Willis Towers Watson są otwarci na osoby nie posiadające doświadczenie, co prawda nie ma informacji na temat wynagrodzeń, ale jest podany kontakt do kadr.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

Pracownk
@Pytanie

Aktualnie wszystko zawieszone, zdecydowana większość pracowników od marca pracuje zdalnie. Ale w poprzednich latach , tak odbywały się wyjazdy integracyjne krajowe, zagraniczne (wycieczki współfinansowane) czy też inne spotkania cykliczne np. z grami planszowymi, świąteczno-noworoczne

Praca jak praca. Według mnie jest ok, ale na pewno odgrywa duże znaczenie pion, zespół w którym się pracuje, a w szczególności bezpośredni przełożony. Mi się podoba nawet podczas Covid :) Firma jako firma sama z siebie jest bardzo przyjazna, ale oczywiście znajdą się osobistości myślące inaczej lub działy które powinny działać dla pracowników, a niekiedy nie do końca rozumieją zasadę swojej roli. Co do benefitów to mam nadzieję, że będą poprawione oraz ktoś rozważy problem wzrostu inflacji na faktyczną wartość wynagrodzenia.

spec od ubezpieczeń

Kiedy wrócą rekrutacje do WTW? Kolega polecał pracę, ale od dłuższego czasu nie ma żadnych rekrutacji.

@spec od ubezpieczeń

Kandydaci zainteresowani pracą w Willis Towers Watson Polska na bieżąco mogą składać swoje CV za pośrednictwem strony internetowej https://willistowerswatson.pl/kariera/ na tak zwane „Aplikacje spontaniczne – ogólne”, złożone tam CV są przeglądane pod kątem bieżących rekrutacji przez nasz działa HR. Zachęcamy również do regularnego śledzenia naszych ogłoszeń.

Spec od ubezpieczeń
@Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Szanowni Państwo a poza spontanicznym cv kiedy ruszą rekrutacje na konkretne stanowiska np za pośrednictwem portali internetowych?

@Spec od ubezpieczeń

W zakładce kariera na naszej stronie Internetowej, aktualizujemy informacje na bieżąco gdy pojawia się taka potrzeba, dlatego prosimy o obserwowanie naszej strony w zakładce Kariera oraz naszych profil na portalach rekrutacyjnych.

Piotr

Dzień dobry, czy w Waszej firmie występowały kiedykolwiek zachowania mobbingowe ze strony pracodawcy w stosunku do pracownika ? Jeśli tak, to jak wygląda proces działania i walki z takim zachowaniem ?

@Piotr

Zdrowe środowisko pracy traktujemy jako podstawową potrzebę pracownika. Stąd w Willis Towers Watson mamy mechanizmy do zgłaszania ewentualnych nieprawidłowości. Mamy dedykowany lokalny dział compliance, dział HR oraz oczywiście managerów, do których pracownicy mogą zgłaszać ewentualne zakłócenia. Żadne z takich zgłoszeń nie jest lekceważone i każdorazowo podejmowane są odpowiednie kroki w celu zbadania nieprawidłowości oraz, jeśli pojawiłaby się taka potrzeba, wdrożenia planu naprawczego.

Piotr
@Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Niestety z Państwa wypowiedzi nie dowiedziałem się czy wystąpiły takie sytuacje mobbingowe. W związku z tym mam jeszcze kilka pytań. Czy po pierwszym sygnale od pracownika, który doświadczył zachowania mobbingowego taki plan jest już wdrażany w stosunku do osoby mobbingującej ? Jak wygląda taki plan ? Co z pracownikiem mobbingowanym ? Czy pracodawca bada np. długoterminowe absencje pracowników, które mogą mieć związek z mobbingiem ? Czy ktoś z takimi pracownikami przeprowadza wywiad ?

@Piotr

Sytuacje podejrzenia mobbingu są szczególnie wrażliwe, wieloaspektowe i wymagają delikatnego, jednak stanowczego reagowania. Każda taka sytuacja w Willis Towers Watson jest przez nas sprawdzana i procedowana bez nieuzasadnionej zwłoki. Dokładamy staranności, aby nasi pracownicy wiedzieli z kim mogą porozmawiać o praktykach, które oceniają jako niewłaściwe. Każdy pracownik, który zgłosiłby taką sytuację otrzyma odpowiednie wsparcie oraz dyskrecję ze strony pracowników HR i Compliance. Mamy też wewnętrzne procedury pozwalające nam na zbadanie i własną ocenę sytuacji – zależnie od kontekstu przeprowadzamy wywiady z pracownikami, anonimowe ankiety, badamy dokumenty i wskaźniki efektywności itp. Są to procedury, które sprawdzają się w takich organizacjach jak nasza. Nie chcemy lekceważyć ani tolerować żadnych zachowań niezgodnych z naszymi wartościami promującymi szacunek.

Czy Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

@Pytanie

W Willis Towers Watson Polska nie ma przymusowych urlopów. Niemniej jednak pracując w zespole czasami trzeba się dopasować do planów współpracowników, żeby zagwarantować płynność obsługi klienta.

Iza

@Emka a powiedz jak ogólnie sama rozmowa przebiegała?

Jak długo trwa proces awansu w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

@Pytanie

W Willis Towers Watson stawiamy na możliwości rozwoju dla pracowników w ramach struktury firmy. Dbamy o planowanie wewnętrznych ścieżek kariery. Nie mamy jednak określonych ram czasowych dotyczących awansu. O awansie pracownika decydują jego indywidualne wyniki w pracy, stopień zaangażowania, wiedza oraz potencjał rozwoju.

Zostaw merytoryczną opinię o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.