Opinie o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.
3 14 48 5 1
Broker
Nazwa działu: Produkcja

Nie polecam. Brak szacunku do drugiej osoby, lekcewarzenie.

Ka

Tzn?

@Ka

@Ka Też chętnie się przyłącze do wątku. Piszecie o ogólnej atmosferze pracy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.? A jak wygląda kwestia z benefitami? Czy ta firma oferuje je swoim pracownikom?

Robert Nowy wpis
@Broker

Napisałeś, że pracownicy są lekceważeni oraz nie są szanowani, o jakich konkretnie sytuacjach mówisz? Podasz przykłady? Naprawdę nie ma wg. Ciebie żadnych plusów współpracy z Willis Towers ?

Marta Nowy wpis
@Broker

hmmm.....byłam ostatnio na rozmowie rekrutacyjnej.....po odbytej rozmowie długo się czeka na kontakt z Państwa strony, a później podczas prowadzonych rozmów jeszcze dłużej. zawiedziona

Edyta Nowy wpis
@Marta

Być może czekałaś tak długo na kontakt ze strony Willis Towers Watson, ponieważ rekrutacja się nieco przedłużyła. Tak przecież bywa. Zdradzisz, na jakie stanowisko właściwie aplikowałaś?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

Gość

Miałem przyjemność być na rozmowie jakiś czas temu. Według mnie Pani, która zajmuje się rekrutacją i przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych powinna zostać wymieniona albo wysłana na porządne szkolenie z kultury pracy HR. Pytania oklepane jak z podrzędnego, marnego szkolenia , które dodatkowo nic nie są w stanie powiedzieć o kandydacie. Dodatkowo mega minusem jest brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej odnośnie zakończenia rekrutacji i wyboru kandydata. Minimum kultury wymaga, aby taką krótką wiadomość wysłać, tym bardziej, że raczej na rozmowę nie są zapraszane dziesiątki osób a dodatkowo, są to ludzie dorośli a lekceważące podejście Pani z HR robi wrażenie jakby się było w szkole - żałosne podejście i przez takie praktyki firma straciła w moich oczach.

Tak10Nie
@Gość

HR w tej firmie nie tylko na poziomie rekrutacji nie daje rady. Potrafią zwolnić osobę przekazujac mniej więcej taki komunikat cyt. „ nie mieliśmy okazji się wcześniej poznać ale zwalniamy Pana/Panią, ma Pan/Pani coś do powiedzenia? Jeżeli tak to słucham....” nadmienię że przed zwolnieniem nie ma żadnych rozmów z HR, nic, brak zainteresowania, brak wytycznych, wskazówek itp.

Tak9Nie
Dziewczyna
@Gość

Potwierdzam opinię, brak kontaktu zwrotnego ze strony Pani HR. Cisza.

Dziewczyna
@Gość

Ja również jakiś czas temu byłam w WTW na rozmowie. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam odpowiedzi. Zgadzam się z Panem. U mnie również firma straciła w moich oczach.

Gość

pewien broker z polskim kapitałem podbiera pracowników bez umiaru. Na szczęście tych którzy nic sobą nie wniosą, nie zarobią nawet na siebie. Wtw oczyści dzięki temu atmosferę, bo odeszli ci co mało działali a dużo gadali.

Tak4Nie4
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Broker
Nazwa działu: HR

Rozmowa rekrutacyjna ok, natomiast czas po rozmowie rekrutacyjnej pozostawia wiele do życzenia. Odpowiedź do tygodnia, mija tydzień odpowiedzi brak, zero oficjalnego info o tym czy człowiek dostał pracę czy odpadł. Niby taka "super" firma, niby hrowcy zapewne z wieloletnim stażem pracy, a brak info zwrotnego. Zawiodłem się.

@Broker

Oczywiście - jeśli obiecano Ci, ze do tygodnia dostaniesz odpowiedź, to powinnaś ją dostać. Ale mogło być też przecież tak, iż rekrutacja mogła się nieco przedłużyć i dlatego jeszcze nic nie wiesz. Może zadzwonisz bezpośrednio do osoby z HR Willis Towers Watson i po prostu o to dopytasz?

TakNie1
Gość

Pracuje w WTW od kilku miesięcy i mogę szczerze powiedzieć że nigdy nie spotkałem się z lepszym pracodawcą. Brak bariery między szefem a podwładnymi. Każdy mówi sobie na "Ty" dobre wynagrodzenie. Polecam.

Tak1Nie5
@Gość

A w jakim dziale pracujesz?

Marta

Hej, czy może możecie powiedzieć coś na temat pracy w dziale OC w warszawie?

Witold
@Marta

Mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która zechce odpowiedzieć na Twoje pytania. Ja również chciałbym dowiedzieć się coś na temat stanowiska specjalisty ds. ubezpieczeń. Widziałem, że obecnie pracodawca poszukuje pracowników na to stanowisko, dlatego przed złożeniem aplikacji dobrze by było dowiedzieć się coś na temat warunków zatrudnienia. Ktoś może pomóc?

@Witold

Ja również miałam taką nadzieję. Niestety cisza.

Witold
@Marta

To może przez ten czas wymienimy się swoimi preferencjami związanymi z zatrudnieniem? Mogłabyś napisać, dlaczego akurat praca w firmie Willis Towers Watson Polska Cię zainteresowała? Firma znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania, czy może mają na to wpływ inne czynniki? Chętnie poznam bliżej Twoje preferencje.

TakNie1

@Witold

Oczywiście. Mnie skusiła praca w dynamicznym i dobrym merytorycznie zespole. Chęć dalszego rozwoju. Nie ukrywam, że również płaca. A jak u Ciebie, co sprawiło że i Ty się zastanawiasz nad tą propozycją?

@Marta

Trzeba powiedzieć, że Willis Towers Watson Polska oferuje wszystkim swoim pracownikom dogodne warunki zatrudnienia. Przejrzałam wiele ich ofert i stąd moje stwierdzenie. Firma umożliwia na przykład nieustanny rozwój zawodowy, co jest bardzo istotne. Daj nam znać, jak postanowisz aplikować! A może już to zrobiłaś?

@Kamila

Kamila, jeszcze nie. Chyba przegapiłam swoją szansę, za późno się zdecydowałam. Może następnym razem lub do innego działu :) Martwią mnie tylko dojaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazdy :) Pozdrawiam:)

@Marta

A czy teraz nie ma żadnych ofert na stanowisko, które by Cię zainteresowało? Może mimo wszystko warto przesłać swoją aplikację i spróbować. Jeśli masz doświadczenie i odpowiednie kompetencje, z pewnością istnieje szansa na zatrudnienie. Zdradzisz, jaki dział Cię interesuje?

@Kamila

tak, dział majątkowy, OC. Kamila a czy wiesz jaki m.w. wynosi wynagrodzenie dla pracownika?

Klient

Niestety bardzo ciężka współpraca z tym dostawcą... Jeżeli ignorują klientów to co dopiero pracowników...

Tak9Nie
@Klient

Jaki dział Pana zignorował?

Zuza
Nazwa działu: Finanse

działania ze strony tego brokera, można poczytywać to za karalny czyn nieuczciwej konkurencji. Bardzo żałuje że ogóle zaczęłam z nimi współpracę.

Tak3Nie1
Wojciech
@Zuza

W jakim zakresie rozpoczęłaś współprace z firmą Willis Towers Watson Polska? Będziesz tak uprzejma i napiszesz, jak to się w ogóle stało, że akurat z tą firmą weszłaś we współpracę? Polecił Ci ją znajomy, czy może inna osoba, która miała wcześniej styczność z tą firmą? Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Olga

Trochę mnie przerażają te negatywne opinie.Nieukrywam,że interesuje mnie praca w oddziale w Krakowie....ale po tym co przeczytałam,to faktycznie trzeba się zastanowić nad wysłaniem cv

Anna

Na LinkedIn WTW ogłasza że poszukuje brokerow. Wszystkim kandytujacym pracownikom, zanim przyjmą ofertę pracy, radzę aby dobrze poznali zaspół w którym mają pracować. Popytajcie kolegów brokerów, branża wąska więc można sporo się dowiedzieć za wczasu.

Tak12Nie
Olga
@Anna

A jaka jest atmosfera w Krakowie? jaki zespół?

Anna

Lubię atmosferę w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. za: Cenię w WTW możliwość kontaktu ze wszystkimi poziomami. Nie ma barier. Firma przed szukaniem zewnętrznych sił stawia na pracowników i ich ścieżki kariery.

TakNie5
Agata
@Anna

Nie zgadzam się z tą opinią. Znam przypadki zwolnień bezsasadnych tzn na skutek nie braku kompetencji pracownika tylko braku zdrowej relacji z przełożonym

Tak18Nie
M

skandaliczny brak kontaktu z klientem

Tak11Nie

@M

Po czym tak oceniasz?

R

Podzielam i potwierdzam wczesniejszą opinię o Poznaniu (pion masówki wtwp/wtws)

Tak6Nie

Alexander

Dzień dobry @Roman, Zarzut o mobbing jest bardzo poważnym zarzutem i chciałbym uzyskać od Pana więcej informacji na ten temat. Niestety ja nie mogę się z Panem skontaktować z powodu anonimowości wypowiedzi, zachęcam Pana jednak do kontaktu bezpośrednio ze mną w celu wyjaśnienia stawianych przez Pana zarzutów – proszę o kontakt mailowy (alexander.konopka@grassavoye.pl lub telefonicznie 22 318 82 06. Przede wszystkich chciałbym tu na forum podkreślić iż naszym priorytetem jest dbałośc o pracowników i budowanie firmy opartej na wartościach , gdzie tego typu zachowania nie mogą mieć miejsca i nie są tolerowane. Każdy niepokojący sygnał , nawet wynikający z nieporozumień a nie działań celowych , jest przez nas poważnie odbierany i analizowany. Korzystając z okazji dziękuję wszystkim naszym fantastycznym pracownikom tworzącym swoją postawą otwartą na współpracę i koleżeńską atmosferę dzięki, której ludzie wybierają Willis Towers Watson i zostają z nami przez lata. Pozdrawiam Alexander Konopka – Prezes Zarządu

Tak29Nie2
Roman
@Alexander

Prezes jest super człowiekiem i naorawdę zależy mu na swoich pracownikoach i relacjach, jednak poniżej jak to w każdej dużej firmie dzieją się przeróżne sytuacje I ciężko to będzie zmienić

MOTOR

Całkiem prawdziwe te relacje a wszystko zależy do jakiego zespołu się trafi. Można tu przepracować całkiem przyjemnie wiele lat i się rozwijać, można tez nic nie robić przez wiele lat i być zatrudnionym (nic nie robić z własnego wyboru bądź z wyboru swojego przełożonego bo cię ignoruje i nie powierza zadań). w końcu można też pracować w dużym stresie przez wiele lat z ciągłym lękiem przed zwolnieniem Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przyjrzeć się kierownikom i dyrektorom, HR powinien bardziej kontrolować nie zwykłych brokerów/specjalistów tylko zachowania managerów względem swoich podwładnych

Tak16Nie
Banan

Witam, jeśli chodzi o Oddział w Poznaniu, stanowczo odraczam. Kierownik wyżywa się na pracownikach jak tylko ma zły humor, stosuje nie właściwe metody przywrócenia pracowników "do pionu" jak np., przemoc psychiczna, upokarzanie pracownika przy pozostałych podwładnych. Premie przyznaje się wedle "widzi mi się", co parę miesięcy zmieniane są kryteria przyznawania premii, żeby czasem pracownik za dużo jej nie dostał. Pracownicy podzieleni są na lepszych i gorszych, już nie wspomnę o tym, że urlopów, które pracownikom przysługują zgodnie z prawem w oparciu o umowę o pracę praktycznie nie ma - chociaż inaczej, mają je Ci "lepsi", a ten "gorszy" musi walczyć o swoje. Na początku mydlą oczy, że praca to tylko 8 godzin, wcale się z tym nie zgadzam. Na pracowniku ciąży tyle obowiązków, że nie jest w stanie wywiązać się ze swoich obowiązków w ciągu ośmiogodzinnego trybu pracy i często zostaje się 8-10 godzin i nie rzadko pracuje się jeszcze w domu - a i to czasem za mało. Pracownicy stamtąd uciekają, bo to jest kamieniołom a nie zakład pracy. Wieczna inwigilacja, kierownik/kierowniczka nie może patrzeć na to, że pracownicy się dobrze i próbuje to zmieniać. Liczy się tylko praca, kasa, praca, kasa i tak na zmianę - zero empatii do swoich pracowników.

Tak49Nie

Jolanta

@Edi Dziękuję Ci za odpowiedź, jak i również za sugestie. Uważam jednak, że ktoś bezzwłocznie powinien się tym zająć. Czy sam jesteś albo byłeś pracownikiem Willis Towers Watson? Co z własnej perspektywy mógłbyś jeszcze dodać na temat wyżej wymienionego pracodawcy?

Tak4Nie

Jolanta

@Roman Dziękuję Ci za podzielenie się z nami swoją opinią o pracodawcy, jakim jest Willis Towers Watson. Nadmieniasz, że stosuje się tam mobbing wobec współpracowników - to poważne zarzuty. Mobbing jest świadomym, uporczywym nękaniem psychicznym pracownika w sposób werbalny lub niewerbalny przez przełożonego lub współpracownika. Jesteś pewny, że o to chodzi? @Tomasz To niewątpliwie jest dobre rozwiązanie. Może Ty napiszesz nam jeszcze coś o Willis Towers Watson?

Edi
@Jolanta

Wystarczy sprawdzić maile kierowników/dyrektorów do swoich pracowników bądź zrobić anominowe ankiety dla pracowników. Należy zwrócić uwagę również na godziny nocne kiedy ów maile są wysyłane

Tak7Nie

Tomasz

Zamiast tak narzekać zgłoście wszystko zarządowi!!

Roman

Zarząd ok, z dobrymi tradycjami i szanujący pracownika ale co z tego skoro managerowie średniego szczebla przejawiają najohydniejsze formy mobbingu i zachowań typowych dla korpo szczurów, jeżeli lubisz takie klimaty to aplikuj. Dużo ludzi odchodzi z Willis Towers Watson i wciąż rekrutują. Sposób rekrutacji jest różny i nie ma określonego standardu, zależy do jakiego działu, czasem sami kierownicy tylko są na spotkaniu a czasem tez ktoś z HR. Czasem jest parę etapów a czasami tylko jedna rozmowa, co też jest słabe jak na światowego brokera nie ma przyjetego standardu. Mam wrażenie że rekrutują bardzo desperacko bo mało jest kandydatów . Generalnie lewica nie wie co robi prawica. Chora konkurencja pomiędzy kierownikami/dyrektorami działów. Dyrektor nie ma czasu dla swojego zespołu, wszystko jest żywiołem, bardzo duże floty odchodzą ze względu na niewystarczająco dobry kontakt z klientem, kontakt na zasadzie "jesteśmy światowym brokerem i to klientowi powinno wystarczyć". Są też działy jednoosobowe w których się nie zarabia a nakręcają afery, generują koszty. Opinia dotyczy pionu MOTOR. Prezesie proszę się przyjrzeć swojemu teamowi.

Tak14Nie

Jolanta

@M, czy możesz napisać coś więcej? Tak ogólna opinia nie mówi zbyt wiele innym użytkownikom forum. Widziałam, że firma oferuje między innymi pracę dla studentów oraz wszelkiego rodzaju staże. Czy ktoś skorzystał z takiej formy zatrudnienia i może coś napisać na ten temat? Czy łatwo jest później związać się z firmą Willis Towers Watson Polska na dłużej?

Tak8Nie

M

Naprawili początkowe pozornie niekorzystne wrażenie, więc nie jest tak źle:)

Tak8Nie

Zostaw opinię o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.