Opinie o sonel.pl - Sonel w Świdnica

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SONEL S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w SONEL S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja instrumentów pomiarowo-kontrolnych i nawigacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SONEL S.A. w Świdnica

qwerty

Jakie są zarobki w tej firmie dla programistów ?

j.drozdowska

Najważniejsze jest spełnienie kryteriów podstawowych, czyli: Bardzo dobra znajomość technicznego języka angielskiego w mowie i w piśmie,wykształcenie techniczne -Ud preferowane kierunki elektroniczne,duża wiedza z zakresu elektroniki. Znajomość języka rosyjskiego jest atutem dodatkowym. Jeśli spełnia Pani te warunki, to zapraszam do aplikowania.

bombel

Może ktoś mi udzieli informacji bo jestem zdruzgotany. Moje pytanie. CZY TO PRAWDA ŻE NASZA ŚWIETNA FIRMA NIE DOSTAŁA NOMINACJI DO ŚWIDNICKICH GRYFÓW????!!!!JEŚLI TAK, TO KTO ZAWINIŁ ,KTO CZEGOŚ NIE DOPILNOWAŁ???!!! Proszę podzielcie się wiedza.

j.drozdowska
@bombel

Nie zostaliśmy nominowani, bo nie zgłosiliśmy się do udziału. W kategoriach, które mogą nas dotyczyć już zostaliśmy nagrodzeni Gryfem, więc dajemy szansę innym. Mam nadzieję, że ulżyłam Twoim cierpieniom. Pozdrawiam

abcd

Polecam zapoznanie się z poniższym artykułem :) nie jest do końca takie jasne. http://www.infor.pl/prawo/zarobki/zarobki-i-prawo/324220,Wysokosc-wynagrodzenia-to-informacja-poufna.html

dcba
@abcd

No właśnie, przy obecnym podejściu do ochrony informacji pracodawca musi bardzo uważać jakie dane upublicznia. Dlatego, jeśli ktoś chce się dowiedzieć o wynagrodzenia na jakimś konkretnym stanowisku pracy powinien zapytać bezpośrednio osobę na takim stanowisku pracującą. I jeśli ta osoba będzie chciała, to powie - prawdę, albo nie :)

Cały proces rekrutacji - od złożenia CV do zatrudnienia trwał około 4 tyg. Pierwsza rozmowia telefoniczna, która miała za zadanie zweryfikowanie podstawowych informacji i mojej chęci do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym trwała ok 15min. Następnie została umówiona godzinna rozmowa telefoniczna, podczas której pojawiły się bardziej szczegółowe pytania - dotyczące mojego doświadczenia zawodowego, wykształcenia, motywacji do zmiany pracy, planów względem przyszłego rozwoju. W ramach tej rozmowy, odbyliśmy z rekruterką krótką rozmowę po angielsku. O wyniku tego pierwszego etapu zostałem poinformowany mailowo w ciągu tygodnia. Zostałem zaproszony do wzięcia udziału w kolejnym etapie, już stacjonarnie w siedzibie firmy. Podczas drugiego etapu, z komisją rekrutacyjną bardzo szczegółowo omówiliśmy kwestie związane ze stanowiskiem pracy, udzieliłem odpowiedzi na pytania związane z moim zachowaniem w przypadkach z życia wziętych. Został pogłębiony wywiad osobowy. Poruszone zostały warunki współpracy. Sama rozmowa trwała ok 2h. O wynikach tego etapu zostałem poinformowany drogą mailową a następnie telefonicznie i zaproszony do siedziby firmy w celu podpisania listu intencyjnego. :)

Dotyczące specjalizacji, doświadczenia zawodowego, wykształcenia. Dotyczące motywacji do zmiany pracy i podjęcia nowej.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno
wut

to jakiś żart. w innych cywilizowanych krajach pytanie o zarobki to najbardziej normalna rzecz na świecie. nikt nie ma o to pretensji, bo przecież każdy chce wiedzieć na czym stoi. tutaj jakieś bzdury o zachowaniu tajności. po co to wszystko? rozumiem tajemnice handlowe ale zarobki?

pamela

Niedługo będą szukać kierownika marketingu.

MArek

widze ze lukas napisal sporo prawdy. ja teraz jak poszukuje pracy to wlasnie poszukuje informacji o zarobkach albo o tym jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna myslalem ze tutaj glownie takie ifnoramcje znajde. ciekawe czy warto tutaj pracowac - potrzebuje porady w tym temacie mam nadzieje ze ktos takie da

@MArek

A o co tak naprawdę pytasz. O zarobki - to na jakim stanowisku. O atmosferę - w tamtym roku Sonel został najlepszym pracodawcą w Świdnicy. Czy warto pracować? To jest dziwne pytanie. Ja uważam, że warto pracować w takiej firmie.

bombel

A co takiego strasznego jest w korporacji??? Ktoś tu chyba dzieci rózga straszy??

@bombel

Nie wiesz? To spróbuj. Szczególnie jeśli chcesz zmienić pracę na stanowisku produkcyjnym. Bo jeśli jesteś osobą, która posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, aby pracować na stanowisku managerskim i jest w stanie poświęcić dużo czasu na pracę, to jak najbardziej polecam korporację. Zarobki tam są nieporównywalnie wyższe od wynagrodzeń oferowanych przez firmy typu Sonel.

@bombel

Witaj drogie abcd. Bardzo dziękuję za podsuwane mi pomysły na temat zmiany pracy. Pozwól że i ja coś Ci poradzę. Jestem w pełni uznania dla Ciebie.25 grudnia o 19 34 sprawdzać wpisy na temat naszej spółki na tak ambitnej stronie jak ta.Kochane abcd jesteś naprawdę wspaniałym pracownikiem naszej spółki.Myślę że Sonel musiał Ci bardzo dużo dać. Ja jednak proponuję abyś najbliższe święta spędził z rodzinną lub przyjaciółmi. Czasem nawet managerowie firmy Sonel muszę troszkę odpocząć aby nie popaść w niełaski gdy dopadnie ich proces "wypalenia zawodowego".

@bombel

Ja także dziękuję za dobre rady. Ten okres świąteczny był wyjątkowo długi, więc czasu wystarczyło zarówno dla Rodziny i Przyjaciół jak i dla firmy. Wszak tu również mamy wielu fajnych kolegów i koleżanek, prawda? A tak naprawdę, to masz rację, że praca tutaj wiele mi daje. Mam to szczęście, że wstając rano nie mam doła, tylko z przyjemnością wskakuję do autka i jadę do pracy. Lubię to, co robię i każdemu życzę takiego uczucia. Dlatego uważam, że warto szukać takiego miejsca, które sprawi, że będziemy czerpać radość z każdej chwili - zarówno w pracy jak i poza nią. Serdecznie Cię pozdrawiam "bombelku".

abcd

Niektórym nigdy nie można dogodzić. Pokażcie mi firmę, która daje pracownikom taką nagrodę - i to wszystkim, bez względu na zasługi ! Nawet, jeśli jest to raz na 20 lat! A swoją drogą dziwię się zarządowi, który wiedząc o tym, że znajdą się malkontenci i tak machnął na nich ręką i uwierzył w to, że warto to zrobić dla tych, którzy to docenią. Pełen szacun. Bo nie musiał. Mógł - tak jak robi to większość firm, zafundować takie szkolenie kadrze kierowniczej i tyle . Wiem, bo mam "bliski związek" z pracownikiem innej firmy strefowej i właśnie tak tam jest. Szkolenia i wyjazdy integracyjne są tylko dla kierowników i czasami dla mistrzów. Dlatego powinniście się cieszyć i doceniać te gesty. A jak wam się nie podoba zapraszam do korporacji

bombel

Witaj abc Nie mogę ujawnić wysokości wynagrodzenia bo podpisałem dokument o zachowaniu poufności.Tylko Pan Prezes może to zmienić jednym zarządzeniem.Napisze tylko tyle że nie zarabiam średniej krajowej.A powinienem jako pracownik najlepszego pracodawcy w mieście.Tak przy okazji;jestem ciekawe czy w przyszłym roku pracownicy przynajmniej raz polecą znów na wspaniałą wyprawę firmową????

abc

Bombelku, no widzisz? znalezlismy konsensus. a jako prekursor pomyslu - zaczniemy od Ciebie ;) ujawnij swoje :)

bombel

Drogie abc Nie mogę nie wierzyć bo widzę jak miłość u nas w firmie kwitnie. Ale skoro jest już tak rodzinnie i jesteśmy tak bardzo zżyci to może pora na krok dalej.Może Pan Prezes wyda zarządzenie i nakaże ujawnić dochody wszystkich pracowników naszej rodzinnej spółki?????

A po co?

abc

Bombelku - a smiesz w to watpic?

bombel

Masz rację drogie M. Po wspólnym odpoczynku w Tunezji jeszcze bardziej jesteśmy "zżyci".

M.

Milo mi slyszec o tej dzialowej atmosferze ;)...i uwierz mi B. jest tak nadal, a i staramy sie by bylo lepiej...continuous improvement ;)

Rzeczywiscie płace byly takie sobie ( dlatego się zwolniłem), jedyne czego mi brak to tej atmosfery. Firma w której obecnie pracuję, daje lepiej zarobić, ale człowiek się nie liczy :( Sonel balansuje pomiędzy korporacją a firmą rodzinną z tradycjami, ale polityka zarządzających jest ustawiona na akcjonariuszy, no cóż trudno się dziwić w końcu S.A. dlatego za nie długo popadnie w podobną chorobę jak firmy z kapitałem zagranicznym. Co do wymagań, to się zgadzam, troszkę przepadają ale to chyba sprawa ambicji (I'm the best) zaszczepili nią kierownictwo i dyrekcję (wszyscy studiują do upadłego). Praca jak praca, zależy na jakiego przełożonego trafisz, jedni chcą się wykazać i masz ciężko, drudzy jadą ze zmianami aż już trudno się połapać ale kierunek raczej na ludzi skierowany i to jest OK. Z perspektywy 1 roku poza Sonelem, mogę powiedzieć, że nie było tak źle, oczywiście do ideału daleko, ale są gorsze miejsca na tej ziemi ;) Oceniając cały pobyt w tej firmie, powiem tak: Firma dziwna, zarobki średnie, atmosfera super ( przynajmniej w dziale ... - nie powiem bo skrzydełka im urosną ;) ) poza tym akcje typu pakiety medyczne czy też multi sport to już chyba standard w każdej szanujacej się firmie. Firma stawia na rozwój, wdrażają systemy Toyotowskie I takie tam, widać że wszystko przemyślane i konsekwentne, tylko czy nie zrobią z tej firemki drugiej Toyoty? Będę się przyglądał i życzę byłej szefowej sukcesów ;) i jej bossowi również ;) ......

bombel

W 2015 roku zostaniemy nagrodzeni SUPER GRYFEM. Dostaniemy Gryfa nad Gryfami.

???
@bombel

Za nietypowe metody motywowania pracowników -kto zna ten wie

bombel

Najlepszy pracodawca w mieście To do czegoś zobowiązuje ?

@bombel

A co Autor miał na myśli?

Zgadzam się z opinią "lali" wystarczy popatrzeć na sąsiada zza płotu "Pensji nie ma, wypowiedzeń z pracy także, prezes zniknął. Fabryka artykułów biurowych Gryphon w Świdnicy jest zamknięta na głucho.". Tak więc Ci co narzekają mogą zawsze zmienić pracę zamiast narzekać.

lala

Premia jest OK i nie wiem o czym Państwo piszecie. Pracuję na produkcji i nie przypominam sobie aby była niższa niż 26% a zazwyczaj jest więcej. To akurat w tej firmie wyszło. Pracowałam kiedyś w korporacji - polecam wszystkim niezadowolony. A teraz czekam na wycieczkę w Tunezji ;) - coś niesamowitego że firma daje takie prezenty :) Oczywiście można się czepiać różnych rzeczy ale przynajmniej wypłata jest na czas i można normalnie ( w miarę) żyć. Jak w każdej firmie są osoby które marudzą ale to cecha wrodzona "nierobów". Ja swoje w życiu przeszłam i wiem że będę szanować to co mam. Tutaj przynajmniej ktoś widzi mój wysiłek i starania w LG i innych tego nie ma.

prrr.ac O'wnik
@lala

Będą jaja jak samolot zamiast do Tunezji wpadnie do jakiegoś morza. Też trzeba będzie firmę zamknąć na 4 spusty, a prezesi korporacji Sonel zauważą, że mierniki się same nie robią.

koke

Programiści są zatrudniani we Wrocławiu więc ich zarobki są na poziomie innych wrocławskich

Zostaw merytoryczną opinię o SONEL S.A. - Świdnica

• Jak się pracuje w SONEL S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SONEL S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SONEL S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SONEL S.A.?

Kandydaci do pracy w SONEL S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SONEL S.A.