NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Jarek

Czy jest cos takiego w NGK jak nagrody półroczne dla pracowników produkcyjnych .czy wszyscy je dostają?

Mojzesz
@Jarek

za brak l4 owszem

Feliks

Dlaczego nie ruszy nowa hala?

@Feliks

Ruszy w swoim czasie.

Zainteresowana

Cześć, wiadomo cokolwiek o przyjęciach na starą bądź nową halę? Byłam na rozmowie w marcu i przyjęcia odwlekaja od tamtej pory... Miały być na pewno na przełomie czerwca i lipca a w telefonie echo. Proszę o info jeśli ktoś posiada, pozdrawiam :)

@Zainteresowana

Nie stresuj się ,na razie nikogo nie przyjęli .Nowa hala jeszcze nie otwarta .Uzbrój się w cierpliwość i czekaj ;) powodzenia

tak było

siema , witam pytanie takie do ludzików 1Czy można wybrać na jaką zmianę chce się przyjąć? chodzi mi o 4brygadówke po 12 godzin i normalne chodzenie 5 dni po 8 czy losowo od zapotrzebowania? 2praca to produkcja? czyli pewnie jakieś normy do wyrobienia?

@tak było

Witaj 1.Na DG tylko 12 jako szeregowy pracownik 2.Tak ,w pewnym sensie gdyż zautomatyzowana .Normy występują

Młody

Witam. Interesują mnie zarobki na dziale UR , czy jest możliwość wyrobienia nadgodzin? Jakie są relacje z kierownictwem? Może jest tu ktoś kto pracuje na stanowisku mechanika i podpowie czy warto.

Kin
@Młody

Czy przeszedłeś już etap rekrutacji? Pierwszy lub drugi? Jak tak to kiedy:)

Puck
@Kin

Są limity nadgodzin, ale przyjście na nie jest dobrze widziane. Relacje dobre. Roboty jest bardzo dużo.

Jojo
@Puck

A kasa?

@Jojo

Mechanik dostaje od 3000 do 5000pln na rękę.. w zależności co potrafi.

@Micki

Super Kasiura ale to jest zależne od weekendów? Czy na czterobrygadowce mogę zarobić 5 tys?

@Gość

To jest do osiągnięcia przy 30hx100% nadgodzin.

@Micki

Po jakim stażu pracy takie kwoty są realne ja pracuje dopiero miesiąc na czterobryg???

@Gość

Jako mechanik?

UR

Nie polecam URu..

Tak

@Xyz, a czy wiesz jak mają się sprawy dotyczące przerw? Czy pracownicy firmy NGK Ceramics mają możliwość odgrzania czegoś na ciepło podczas przerwy? Zapraszam Cię do kolejnej wypowiedzi, z miłą chęcią dowiemy się więcej w tym aspekcie.

Xhz
@Marta

Nie ma z tym najmniejszego problemu jest kilka kantyn na których można usiąść i zjesc, na każdej znajduje się mikrofala (na dużej kantynie nawet 4) W najbliższym czasie zostanie otwarta stołówka

ala

wszyscy rozpisują się o rekrutacji i pieniądzach a ja mam pytanie odnośnie warunków pracy dla kobiety. Czy może się wypowiedzieć osoba tam pracująca jak to wygląda ? czy jest ciężka a może monotonna, jaka atmosfera i czy łatwo "przeżyć" te 12 godzin pracy ? z góry dzięki za odp!

@ala

Witam . pracuje na dziale machining coating jestem facetem . robiłem 3 lata na Gliwicach na 3 zmianach i nie było źle też bałem się 12h ale nie ma tragedi monotonia troszkę jest nie ma co ale są 3 przerwy podczas pracy no i w moim przypadku co 4 godziny zmieniam stanowisko wiec nie muszę stać całe 12 godzin przy maszynie i robić tego samego. Jeśli chodzi o kobiety nie mają ciężkiej pracy . bardzo polecam ;)

JTR
@ala

Jest monotonia i nuda. Inne warunki znośne. Atmosfera zależy gdzie i na którą zmianę trafisz - loteria. Jako kobieta możesz liczyć na nadskakiwanie niektórych facetów stąd, że kobiet jest stosunkowo niewiele.

Osoby interesujące się pracą w firmie NGK Ceramics zachęcam do odwiedzin oficjalnej strony tego pracodawcy w internecie: http://www.ngk.com.pl/ W zakładce kariera firma są informacje, co trzeba spełnić by zostać pracownikiem tej firmy. @Jestem w kropce, od Twojego wpisu minęło już trochę czasu, czy Twoja sprawa już się rozwiązała i firma NGK Ceramics poinformowała Cię, kiedy rusza owa rekrutacja? Chętnie dowiemy się od Ciebie więcej w tym temacie.

Jestem w kropce
@Marta

Z tego co się orientuję rekrutację przeprowadzają agencje pracy.Na stronach tych że agencji wisi ogłoszenie jednak w momencie aplikacji twierdzą że rekrutacja ruszy dopiero w maju potem czerwcu teraz że będzie to przełom czerwiec/lipiec.Rozumiem że firma aktualnie nie potrzebuje pracowników jednak agencje wprowadzają w błąd nie ściągając swoich ogłoszeń.

Liter

3200 brutto + premia to naprawde niezła kasa i lekka praca. Szkoda tylko, że jest to system 12-godzinny, bo mi niestety nie pasuje. Czy zna ktoś jakieś firmy produkcyjne, co by podobnie płacili, ale żeby praca była po 8 godzin i też żeby się nie narobić fizycznie. Byłbym bardzo wdzięczny za wskazanie.

@Liter

w Gliwicach robią po 8 h

Jestem w kropce

Składając CV otrzymałem informację że rekrutacja ruszy dopiero w czerwcu.Noi jestem w kropce co robić.Czy poczekać i liczyć na to że się uda czy iść do innej firmy.

Ciekawyxx

Hej , wiadomo cos juz o przyjęciach ? Podobno miały byc , maj -czerwiec ?????

@Ciekawyxx

w ogłoszeniach piszą, że przyjęcia czerwiec/lipiec

Amon

Ile się czeka na drugi etap?

Sgs

Wiadomo coś na temat przyjęć, bo narazie brak ofert :(

SL+

Fabryka jest na etapie rozwoju wkrótce zostanie oddana 2 hala do produkcji,więc nadgodziny są po pierwsze wynikające z grafiku tzw zetki sa to 50%, oraz takie które wynikają z potrzeby pracodawcy np żeby wspomóc inne brygady z powodu braku ludzi na prod.Wtedy są to 100% lub miszane np 8h 100% +4h 50% opcji jest kilka, ale póki co na brak nadgodzun myślę że nie można narzekać.

kandydat

Kiedy przyjęcia? Ktoś coś wie?

@kandydat

Mają być w czerwcu i podobno będą to większe przyjęcia.

Graf
@kandydat

Witam. Chciałem zapytać, czy w zakładzie występuje krzemionka, która jest bardzo szkodliwa dla zdrowia? Pytam, bo zastanawiam się nad wysłaniem CV, ale zdrowie jest ważniejsze. Pozdrawiam

Tyfus
@Graf

Występuje. Wszyscy maja chore pluca.

@Tyfus

Mówisz poważnie czy to jakaś ironia? Są przypadki, że pracownicy mają w krótkim czasie jakieś problemy zdrowotne?

Xxx

Przez 13 lat ngk w Polsce słyszałem o 1 raku płuc i skóry ale w takim czasie i na tyle zatrudnionych osób myśle że wszystko w normie

@Xxx

Dzięki za odp. A ten przypadek to udowodniony? O ile coś takiego da się udowodnić...? Człowiek ten mógł palić, a może to po prostu powietrze plus inne uwarunkowania? 13 lat to też raczej niedużo i przede wszystkim pyt. jaki jest średni staż pracy? Interesowały mnie też krótkoterminowe skutki.

Chatsss

I po co drążysz temat? I tak umrzesz, wcześniej czy pózniej to nastąpi...

Graf
@Chatsss

I bardzo dobrze, że drąży. Też jestem ciekawy, czy praca w ngk ma negatywny wpływ na zdrowie, bo jeśli tak, to lepiej pracować gdzie indziej za mniejszą kasę, ale dłużej pożyć.

@Graf

Każda praca ma negatywny wpływ na zdrowie. Sprzedawca w sklepie spożywczym też, dzwiga ciężary, narażony kręgosłup. Są w fabryce ludzie i to sporo którzy pracują od samego początku i żyją, płodzą dzieci i mają się dobrze. Jak ma cię szlag trafić to i tak się to stanie.

@Xxx

Ludzie na Hali jest pełno odciągów pyłu wentylacja wentylatory klimatyzacja itd. Wszystko w porządeczku . Zapylenie występuje małe wręcz znikome wszystko jest wyciągane no. Ogólnie na zakładzie czyściutko porządeczek no.

@Graf

Ja mam znajomego co robi 10 lat w NGK i cierpi na astme oskrzelową, zaznacze ze nigdy nie palił.Sam jest tego świadom ze to od krzemu

Operator

Jaka jest mniej więcej temperatura na hali, da się wytrzymać w lato?

@Operator

Zależy na której hali dokładnie. Da się wytrzymać, jakoś ludzie tam pracują.

Dzwonili już do kogoś? Słyszeliście coś już o przyjęciach? Może pracownicy obecni coś wiedzą?

P4

Z Dnia na dzień jest gorzej za dużo Gliwic tu się zjechało i myślą że są fajni. W gruncie rzeczy to ludzie co w Gliwicach mieli prze... a tu czują plaże bo Zagłębie za nich robi a ci tylko się wywyższają jacy to oni doświadczeni.Mass gnojków w pierwszej pracy a już czerwone koszulki znajomości albo dawanie (usunięte przez administratora) Podwyżka? Tak wyrolowali ludzi ze mało kto a głównie piękne Gliwice ja dostały. Moje dni w tym zakładzie są policzone szacunek już tu nie istnieje teraz tylko stare znajomości

Tyfus
@P4

Zgadzam się. Mnie obiecywał czerwony pieniądze, a jak zobaczyłem ile ich jest to zacząłem się śmiać.

WItam. Czy do Dąbrowy jeździ przewóz pracowniczy z Chorzowa?

@anonymous

Tak, autobus zatrzymuje się w Świętochłowicach i Chorzowie.

@anonymous

Do Dąbrowy? Rozkład jest w internecie?

@anonymous

Nie wiem czy jest rozkład, ale ze Świętochłowic jeździ 6:01 i 18:01 więc jadąc DTŚ w Chorzowie będzie za ok 2-3 min.

two

Kto tak jak ja czeka na 2 etap rekrutacji i się doczekać nie może?

@two

rekrutacja ma być wznowiona w czerwcu

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 223.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 161, z czego 20 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 75 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.