Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Opinie o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

MOTOR

Całkiem prawdziwe te relacje a wszystko zależy do jakiego zespołu się trafi. Można tu przepracować całkiem przyjemnie wiele lat i się rozwijać, można tez nic nie robić przez wiele lat i być zatrudnionym (nic nie robić z własnego wyboru bądź z wyboru swojego przełożonego bo cię ignoruje i nie powierza zadań). w końcu można też pracować w dużym stresie przez wiele lat z ciągłym lękiem przed zwolnieniem Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przyjrzeć się kierownikom i dyrektorom, HR powinien bardziej kontrolować nie zwykłych brokerów/specjalistów tylko zachowania managerów względem swoich podwładnych

Banan

Witam, jeśli chodzi o Oddział w Poznaniu, stanowczo odraczam. Kierownik wyżywa się na pracownikach jak tylko ma zły humor, stosuje nie właściwe metody przywrócenia pracowników "do pionu" jak np., przemoc psychiczna, upokarzanie pracownika przy pozostałych podwładnych. Premie przyznaje się wedle "widzi mi się", co parę miesięcy zmieniane są kryteria przyznawania premii, żeby czasem pracownik za dużo jej nie dostał. Pracownicy podzieleni są na lepszych i gorszych, już nie wspomnę o tym, że urlopów, które pracownikom przysługują zgodnie z prawem w oparciu o umowę o pracę praktycznie nie ma - chociaż inaczej, mają je Ci "lepsi", a ten "gorszy" musi walczyć o swoje. Na początku mydlą oczy, że praca to tylko 8 godzin, wcale się z tym nie zgadzam. Na pracowniku ciąży tyle obowiązków, że nie jest w stanie wywiązać się ze swoich obowiązków w ciągu ośmiogodzinnego trybu pracy i często zostaje się 8-10 godzin i nie rzadko pracuje się jeszcze w domu - a i to czasem za mało. Pracownicy stamtąd uciekają, bo to jest kamieniołom a nie zakład pracy. Wieczna inwigilacja, kierownik/kierowniczka nie może patrzeć na to, że pracownicy się dobrze i próbuje to zmieniać. Liczy się tylko praca, kasa, praca, kasa i tak na zmianę - zero empatii do swoich pracowników.

Jolanta

@Edi Dziękuję Ci za odpowiedź, jak i również za sugestie. Uważam jednak, że ktoś bezzwłocznie powinien się tym zająć. Czy sam jesteś albo byłeś pracownikiem Willis Towers Watson? Co z własnej perspektywy mógłbyś jeszcze dodać na temat wyżej wymienionego pracodawcy?

Jolanta

@Roman Dziękuję Ci za podzielenie się z nami swoją opinią o pracodawcy, jakim jest Willis Towers Watson. Nadmieniasz, że stosuje się tam mobbing wobec współpracowników - to poważne zarzuty. Mobbing jest świadomym, uporczywym nękaniem psychicznym pracownika w sposób werbalny lub niewerbalny przez przełożonego lub współpracownika. Jesteś pewny, że o to chodzi? @Tomasz To niewątpliwie jest dobre rozwiązanie. Może Ty napiszesz nam jeszcze coś o Willis Towers Watson?

Edi
@Jolanta

Wystarczy sprawdzić maile kierowników/dyrektorów do swoich pracowników bądź zrobić anominowe ankiety dla pracowników. Należy zwrócić uwagę również na godziny nocne kiedy ów maile są wysyłane

Czy kandydat na stanowisko Broker Ubezpieczeniowy - Dział Ubezpieczeń OC Grup Zawodowych w firmie Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Tomasz

Zamiast tak narzekać zgłoście wszystko zarządowi!!

Roman

Zarząd ok, z dobrymi tradycjami i szanujący pracownika ale co z tego skoro managerowie średniego szczebla przejawiają najohydniejsze formy mobbingu i zachowań typowych dla korpo szczurów, jeżeli lubisz takie klimaty to aplikuj. Dużo ludzi odchodzi z Willis Towers Watson i wciąż rekrutują. Sposób rekrutacji jest różny i nie ma określonego standardu, zależy do jakiego działu, czasem sami kierownicy tylko są na spotkaniu a czasem tez ktoś z HR. Czasem jest parę etapów a czasami tylko jedna rozmowa, co też jest słabe jak na światowego brokera nie ma przyjetego standardu. Mam wrażenie że rekrutują bardzo desperacko bo mało jest kandydatów . Generalnie lewica nie wie co robi prawica. Chora konkurencja pomiędzy kierownikami/dyrektorami działów. Dyrektor nie ma czasu dla swojego zespołu, wszystko jest żywiołem, bardzo duże floty odchodzą ze względu na niewystarczająco dobry kontakt z klientem, kontakt na zasadzie "jesteśmy światowym brokerem i to klientowi powinno wystarczyć". Są też działy jednoosobowe w których się nie zarabia a nakręcają afery, generują koszty. Opinia dotyczy pionu MOTOR. Prezesie proszę się przyjrzeć swojemu teamowi.

Jolanta

@M, czy możesz napisać coś więcej? Tak ogólna opinia nie mówi zbyt wiele innym użytkownikom forum. Widziałam, że firma oferuje między innymi pracę dla studentów oraz wszelkiego rodzaju staże. Czy ktoś skorzystał z takiej formy zatrudnienia i może coś napisać na ten temat? Czy łatwo jest później związać się z firmą Willis Towers Watson Polska na dłużej?

M

Naprawili początkowe pozornie niekorzystne wrażenie, więc nie jest tak źle:)

Zostaw merytoryczną opinię o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.