Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Opinie o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Aktualność
Drodzy Użytkownicy,

Chcąc wychodzić naprzeciw potrzebom naszych obecnych i potencjalnych pracowników, miło nam poinformować, że od dziś  będziemy odpowiadać na zadane nam na forum pytania oraz wyjaśniać wszystkie ważne wątki i poruszane kwestie.

Traktujemy Internet jako narzędzie służące do komunikacji z osobami zainteresowanymi naszą firmą. Chcielibyśmy, aby prowadzone tu dyskusje były rzeczowe, pisane z poszanowaniem obu stron, a komentarze konstruktywne. Najczęściej wypowiedzi pojawiające się na GoWork.pl są anonimowe. Ma to swoje dobre strony, ponieważ wypowiadający się są bardziej skłonni do szczerości, na czym bardzo nam zależy. Niestety w wypowiedziach pojawia się także czysty hejt. Hejt, który może niesłusznie skrzywdzić osoby absolutnie na to niezasługujące. Takim zachowaniom mówimy stanowcze NIE, zgodnie z kampanią GoWork.pl #HejtToNieOpinia. Informujemy, że wypowiedzi ze znamionami hejtu, obraźliwe i naruszające przepisy o ochronie danych osobowych będą usuwane przez administratora. Równocześnie pragniemy podkreślić, że nie wszystkie wątki mogą być poruszane na forum publicznym. Dlatego, w takich przypadkach zachęcamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z nami pod adresem email wtw-polska@willistowerswatson.com.

Zachęcamy do konstruktywnej wymiany myśli i opinii. Mamy nadzieję, że platforma ta podsunie nam nowe pomysły na usprawnienia funkcjonowania firmy w zakresie zarządzania talentami w Willis Towers Watson Polska.

@tom

Dzień dobry, Pod każdym mailem, tym ogólnym również są ludzie, którzy odpowiadają na wypowiedzi użytkowników ukrywających się pod różnymi nickami, nierzadko piszących do nas spod jednego adresu IP. Niezmiennie zapraszamy do kontaktu i do zgłaszania nam wszelkich kwestii, które możemy robić lepiej. W korespondencji na Go Work zachęcamy do bezpośredniej rozmowy z działem HR oraz compliance, a nawet z zarządem. Kontakt bezpośredni do wielu osób z naszej organizacji można znaleźć na naszej stronie internetowej, jest tam kontakt również do mnie joanna.suszczyk@willistowerswatson.com. Zapraszam do rozmowy. Pozdrawiam serdecznie Joanna Suszczyk

Wiki

Nie wiem czy już widzieliście, ale jest dostępna oferta dla Brokera Ubezpieczeniowego. Ta akurat skierowana jest na Jeżyce, więc od razu zaczynam się zastanawiać czy lokalizacja dość mocno może wpływać na warunki finansowe. Jest tu może jakiś Broker i oceni?

@Wiki

Dzień dobry. Nasze biuro zlokalizowane jest na poznańskich Jeżycach. Wysokość wynagrodzenia jest zależna od kwalifikacji, doświadczeń zawodowych oraz umiejętności. Są one weryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pracownicy WTW pracują w większości zdalnie/hybrydowo i dojeżdżają do biura z różnych części Poznania oraz okolic. Zachęcamy do śledzenia strony kariery: https://www.willistowerswatson.pl/kariera/.

@Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Witam, też właśnie widziałem w opisie dla Specjalisty ds. Ubezpieczeń wzmiankę o modelu hybrydowym i ciekaw byłem czy można pracować zdalnie. Czyli jest to możliwe w 100% bez zjazdów do biura? jeśli tak to czy jest to możliwe od samego początku czy jednak trzeba trochę popracować?

Nowy wpis

Dzień Dobry, W WTW jesteśmy otwarci na pracę hybrydową i zdalną, gdzie to możliwe. Proponujemy elastyczne godziny i model dla większości stanowisk. Jest to uzależnione i dopasowane do specyfiki zespołu oraz potrzeb naszych Klientów. Zachęcamy do aplikowania na nasze ogłoszenia, podczas rozmów szczegółowo omawiamy styl pracy, model oraz zasady.

Na czym dokładnie polega ta pomoc zespołowi brokerskiemu? Chodzi o pracę jako Specjalista ds. Ubezpieczeń, tam o tym wspominali i nie wiem, czy to wchodzi w moje kompetencje do końca taki obowiązek; musiałabym się czegoś więcej dowiedzieć

Nowy wpis

Dzień dobry. Zachęcamy do złożenia swojej aplikacji na stanowisko Specjalisty ds. Ubezpieczeń. Jeżeli Twoje kompetencje oraz doświadczenie zawodowe są zgodne z oczekiwaniami zostaniesz zaproszony na spotkanie rekrutacyjne podczas którego zostaną Ci przedstawione wszystkie szczegóły dotyczące zakresu obowiązków jaki chcemy powierzyć kandydatowi na tym stanowisku.

Emma

Jak kilka lat pracy ma się do ewentualnych podwyżek? ktoś pisał o tym, że tyle przepracował ale podkreślił przy tym, że płacy zdawały się mu być niskie. Czy trzeba przekroczyć jakaś granice lat żeby dostać coś więcej do podstawy? szukam pracy i ten komentarz mnie zainteresował.

@Emma

Dzień dobry, dziękujemy za Twoje pytanie. W cyklach rocznych managerowie dysponują budżetem podwyżkowym i rekomendują podwyżki uwzględniając ocenę pracy pracownika, jego kompetencje i wpływ na realizacje celu jego zespołu (staż nie jest głównym kryterium). Pracownicy WTW znają te zasady, a przełożeni rozmawiają o powodach swoich decyzji podwyżkowych z pracownikami.

Broker

Jeśli ktoś lubi cały czas bać się o swoje miejsce pracy to... polecam;) Niestety, członkinie zarządu potrafią zwolnić na pstryknięcie palcami, o czym przekonało się już bardzo wiele osób. A to łączenie zespołów, a to ktoś ma kilka dni do okresu ochronnego przed emeryturą, a to coś, bo zawsze się znajdzie jakiś powód. Wystarczy popytać po znajomych. Korpo...

@Broker

Jako pracodawca staramy się zapewnić uczciwe i transparentne relacje w firmie oraz traktujemy naszych pracowników z szacunkiem. Zależy nam na budowaniu zaufania i stabilności zespołu, dlatego każdą decyzję o rozstaniu z pracownikiem podejmujemy ostrożnie i zawsze jest ona uzasadniona (biznesowo, ze względu na efekty pracy pracownika, postawę oraz działanie zgodnie z wartościami firmy). Liderzy poszczególnych zespołów tworzą atmosferę w pracy, w której każdy czuje się pewnie oraz jest doceniany. Jeżeli chciałby Pan/Pani przekazać więcej szczegółów będziemy wdzięczni za kontakt pod adresem: WTW-PL.Marketing@wtwco.com

Czy kandydat na stanowisko Broker Ubezpieczeniowy - Dział Ubezpieczeń OC Grup Zawodowych w firmie Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Wszyscy tam zarabiają tak mało jak ktoś tu sugeruje? Nie wiem czy mam to sobie brać do serca jak interesuje mnie stanowisko specjalista ds. ubezpieczeń. Orientuje się ktoś jakie tu stawki są i jak wypada zakład na tle innych najlepiej? Ogłoszenie nie ma widełek

Drogi Użytkowniku TU. Proponowane wynagrodzenie jest zależne od kwalifikacji, doświadczeń zawodowych oraz umiejętności, które są weryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego rozmawiamy o tym na dalszym etapie rekrutacji. Podczas składania aplikacji na wybrane stanowisko istnieje możliwość określenia wymagań finansowych. Zachęcamy do śledzenia strony kariery: https://www.willistowerswatson.pl/kariera/.

Incognito

Pracowałem w tym (usunięte przez administratora) kilka lat, nie polecam, firma żeruje na niskich płacach, brak poszanowania praw pracowników. Atmosfera pracy kiepska, w razie potrzeby żadnej pomocy ze strony pracodawcy, kierownictwo może zarabia większe pieniądze ale widzi tylko czubek własnego nosa. Beznadziejna firma.

@Incognito

Dzień dobry, dziękujemy za przekazanie opinii. Jest nam przykro, że miał Pan/Pani takie doświadczenie. Jeżeli chciałby Pan/Pani przekazać więcej szczegółów będziemy wdzięczni za kontakt pod adresem : WTW-PL.Marketing@wtwco.com

Czy rozmowa rekrutacyjna w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Dzień dobry, jeżeli znajomość języka angielskiego jest wymagana na danym stanowisku (znajduje się w opisie w ogłoszeniu rekrutacyjnym) weryfikujemy ją podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie jest to wymóg konieczny na wszystkich stanowiskach w WTW. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnie prowadzonymi przez nas procesami rekrutacyjnymi na stronie Kariery WTW -> https://www.willistowerswatson.pl/kariera/

Kasandra

Co do tego wspomnianego must have przy językach obcych, jakoś tej wzmianki nie widzę przy młodszym specjaliście ds. ubezpieczeń. Czy występują w ogóle jakieś dofinansowania do kursów czy tez szkoleń? To także umknęło mojej uwadze podczas czytania oferty. jak zatem to stanowisko jest wynagradzane? Znane są Wam może widełki?

Jaki poziom angielskiego wystarczy w pracy brokera ubezpieczeniowego? Wspomnieli po krótce w ogłoszeniu, ale nie wiem, czy oczekują jakiegoś bardzo zaawansowanego czy mniej. Może tu ktoś się orientuje? Ja to takie B2 tak naprawde

ABC

To zależy. Dla niektórych znajomość angielskiego to must have ponieważ w zakresie może być obsługa klientów międzynarodowych.

Ktoś wspominał o dodatkowych osobach do pracy (chociażby asystentach) zastanawiam się czy młodszy specjalista nim właśnie tak jakby przypadkiem nie jest? jeszcze przez jakiś tydzień będzie dostępne ogłoszenie, które reflektuje. Nie wiem tylko jak sobie na starcie z zakresem obowiązków poradzę. Może tu by ktoś coś więcej wiedział i mi napisał? w roku na rok jest ciężej czy to jednak zależy? Jakich predyspozycji nie może mi zabraknąć?

SalHGpx

Nie polecam firmy WTW. Nie poleciłabym jej moim znajomym oraz rodzinie. Każdy pracownik jest przeciążony pracą. 8h pracy nie wystarcza żeby wykonać swoją pracę dokładnie. Brokerzy nie odpisują na emaile tygodniami oraz przez to, że nie wyrabiają czasowo wpada dużo reklamacji, których można by było uniknąć gdyby mieli dodatkowe osoby do pracy lub chociażby nawet i asystentów. W firmie panuje nadmierna kontrola pracownika co dodatkowo wpływa na wykonywaną pracę. Codziennie co do minuty pracownicy są rozliczani z czasu oraz ilości wykonywanej pracy. Szkolenia? Zapomnijcie o szkoleniach. Nie ma ich prawie wcale, a jeśli są to nie ma na nie czasu bo należy wykonać codzienną pracę. A jeśli nie wykona się codziennej pracy to na drugi dzień szef wpisze Cię w tabelkę na czarną listę i na dniach musisz się z tego rozliczyć. Możesz wykonać szkolenia po skończonym dniu pracy w swoim czasie rodzinnym :) Nie odpowiednie zachowania współpracowników, które są zgłaszane do HR są zamiatane pod dywan. Codzienne meldowanie się emailami rano oraz na koniec dnia pracy - Kontroling I pamiętajcie, że firma mocno oszczędza oraz tnie koszta na wszystkim tak więc można domyśleć się co to oznacza.

Jak oceniacie pracę w oddziale Katowice? Jaka atmosfera, ludzie itd? Jak się pracuje w WTW?

@Zainteresowany

No widać, że szukają brokera ubezpieczeniowego. Ze zdanym egzaminem brokerskim i najmniej 3-letnim doświadczeniem w obszarze ubezpieczeń flotowych. Warto rozważać zmianę pracodawcy i podejmować tu zatrudnienie? Jakie są zarobki i benefity? Kto z pracowników wyjaśni?

Magdalena

Czy pracuje ktoś na stanowisku asystenckim i może sie wypowiedzieć jak wyglądaja warunki w praktyce? W ogłoszeniu jest umowa zlecenie, co mnie troche smuci, bo pełen etat i takie obowiązki chyba zasługują na UOP, przynajmniej po jakimś okresie wdrożeniowym. Jest w ogóle realna szansa na to?

M

Jak długo trwa rekrutacja?.Wyslalam CV w maju,4.07. "pracodawca rozpatruje twoja kandydaturę"...strasznie długo to trwa

Firma Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. rekrutowała na stanowisko Broker Ubezpieczeniowy. Czy nadal poszukują pracowników? Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą 6400 .

Zygmunt

Na jakie zarobki można liczyć w przypadku brokera?

Nadia
@Zygmunt

Właśnie, dajcie znać o kasie. Czy taki broker ma tylko prowizje jakąś, czy też jest pensja zasadnicza bezwzględu na wyniki?

Kick

Możesz coś więcej napisać? Jak długo pracowałeś? Co to znaczy lewizna? Jak wygląda wynagrodzenie brokera? Czy jest złożone czy tylko stałka?

Witam, Czytając poniższe opinie stwierdziłem, że i ja muszę się przyłączyć i napisać o współpracy z tą firmą. Dla mnie to był koszmar pracy tam i współpracy z tymi „pseudo” doświadczonymi i inteligentnymi ludźmi. Brak szacunku do drugiego człowieka ze strony zarządu, kierownictwa i innych pracowników. Ludzie z brakiem kultury i jakimkolwiek doświadczeniem zawodowym to również się tyczy zarządu i kierowników. Podkreślam brak jakiejkolwiek tolerancji oraz współpracy międzyludzkiej na płaszczyźnie pracownik - pracodawca. To co osoby z tej firmy wypisują tu w odpowiedziach na pytania innych osob na temat rozwoju, dużej ilości szkoleń, równym traktowaniu, dobrym i sprawiedliwym podejściu do pracownika to jedno wielkie nieporozumienie - wiem co mówię bo tam pracowałem. Zarząd i kierownictwo to porażka - ręka rękę myje. Głupota i głupie rozwiązania przodują na co dzień. To jest „klika” w której konkretne osoby maja pracować pomimo ich kompletnego braku doświadczenia w pracy i współżyciu z innymi ludźmi - koło wzajemnej adoracji - bez podejścia i doświadczenia. Ludzie nie polecam, ta firma to jakaś pomyłka. Uważam ze opinie o tej firmie w Polsce powinno przeczytać główne szefostwo to się dowiedzą o poziomie zarządzania i traktowania ludzi w tej firmie. Takie zachowanie na 100% nie powinno zostać przemilczane.

Dzień dobry, Bardzo dziękujemy za opinię i jest nam przykro, że ma Pan takie doświadczenia. Jak miał Pan okazję przeczytać w poprzednich postach, właściwe zarządzanie talentami i efektywna polityka HR są jednym z naszych priorytetów. Bardzo wnikliwe wsłuchiwanie się w opinie naszych aktualnych i byłych pracowników jest jednym z filarów kształtowania tej polityki. Opinie pracowników mogą być nam przekazywane na przykład za pośrednictwem działu HR czy Compliance, żeby zachować anonimowość. Dzięki takim opiniom, zawierającym opisy konkretnych sytuacji możemy podjąć konkretne działania. Niestety z wypowiedzi powyżej nie możemy wysnuć żadnych konstruktywnych wniosków ponieważ nie wiemy nawet czy odnoszą się one do byłych czy aktualnych managerów i jakiego okresu dotyczą (używa Pan w swoim poście czasu przeszłego). Jeśli chciałaby Pan nam przekazać więcej szczegółów pod adresem konkretnych osób, o ile te nadal są zatrudnione w naszej organizacji będziemy wdzięczni za kontakt pod adresem: WTW-PL.Marketing@willistowerswatson.com

@Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Konkrety wskażę w mailu do głównego szefostwa.

beagra

Na pocieszenie, tak jest w każdej korporacji. Proponuję własną działalność brokerską i wypiąć się na tych nadętych, z ego jak balon, "specjalistów". Mam za sobą 25 lat pracy - od agenta, menedżera do brokera - dlatego, wiem co mówię. Potem sami kłaniają się w pas :)

Ktoś

Zgadzam się z tą opinią. Też tam pracowałem i mam jak najgorszą opinię, to firma bidon, można pracować latami bez żadnej podwyżki i płaca realna maleje. Wysokość zarobków też pozostawia wiele do życzenia, wiele osób uciekło i ucieka właśnie z tego powodu. Kierownictwo gotuje się w kotle bezsensownych argumentów narzuconych przez zarząd. Odradzam pracę w tej firmie bo to strata czasu i pieniędzy.

Julia
@Ktoś

A są jakieś powody, dla których warto tu zostać? Jak nie kasa, to może fajni współpracownicy czy jakieś ciekawe benefity?? Może dużo wartościowego doświadczenia można tu nabyć?

Jeszcze kilka dni aktywne jest ogłoszenie na Specjalistę ds. Ubezpieczeń. Pracował ktoś w tym dziale i jest w stanie przybliżyć warunki zatrudnienia? Jakie można mieć oczekiwania finansowe wobec tego stanowiska? Jakie możliwości rozwoju? Jakieś szkolenia po stronie pracodawcy?

Cześć, Na jakim poziomie - zgodnie z Waszym doświadczeniem - kształtują się zarobki na stanowisku Specjalisty ds. Obsługi Roszczeń / Specjalisty ds. Ubezpieczeń Departament Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Majątkowych? Które stanowisko jest ciekawsze pod względem rozwoju zawodowego?

@Kandydat

Zachęcamy do aplikowania na obie pozycje. O wynagrodzeniu rozmawiamy z Kandydatami w trakcie spotkania rekrutacyjnego. Jeśli chodzi o możliwości rozwoju zawodowego są one możliwe na każdym stanowisku jednak w dużym stopniu zależą od aktualnych kompetencji i umiejętności Pracownika i jego zaangażowania w naukę nowych rzeczy.

Czy pracodawca Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Jak każdy pracodawca staramy się ukierunkowywać działania naszych pracowników na realizację istotnych dla nas celów. Doceniamy osiągnięcia i ponadprzeciętne wyniki swoich ludzi. Zależy nam na działaniu zgodnie z Wartościami WTW każdej osoby działającej pod naszym szyldem. Zależy nam na zdrowej współpracy, dlatego stawiamy na dobre relacje w zespołach. To wszystko to elementy kultury, którą jako pracodawca propagujemy i promujemy. Jeżeli pytanie jest o to, czy są u nas sformalizowane narzędzia do doceniania wysiłków pracowników, to z powagą możemy odpowiedzieć, że tak.

Zostaw merytoryczną opinię o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.