Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Opinie o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Czy pracodawca Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Jak każdy pracodawca staramy się ukierunkowywać działania naszych pracowników na realizację istotnych dla nas celów. Doceniamy osiągnięcia i ponadprzeciętne wyniki swoich ludzi. Zależy nam na działaniu zgodnie z Wartościami WTW każdej osoby działającej pod naszym szyldem. Zależy nam na zdrowej współpracy, dlatego stawiamy na dobre relacje w zespołach. To wszystko to elementy kultury, którą jako pracodawca propagujemy i promujemy. Jeżeli pytanie jest o to, czy są u nas sformalizowane narzędzia do doceniania wysiłków pracowników, to z powagą możemy odpowiedzieć, że tak.

Hello

Pracowałem tam - tragiczna firma - nie polecam pod względem ludzi i tego całego zarządu. Na stanowiska pseudo kierownicze sa mianowani ludzie bez kultury !!!! wykształcenia - wiedzy i jakiegokolwiek podejścia do ludzi. Nie polecam i ostrzegam o tej dramatycznej firmie. Przemyślcie zanim tam pójdziecie !!!!!!Już Lidl lepszy :)

Beata
@Hello

A możesz chociaż napisać coś więcej o tych współpracownikach? Dlaczego uważasz ich za tak złych, co się działo podczas Twojej pracy tu u nich?

Ubezpieczenie
@Hello

Ja natomiast mam do czynienia z tymi ludźmi jako likwidatorami szkody. Skandal. Firma, która nie jest w stanie wypłacić 2000 złotych odszkodowania. Lawiruje w odpowiedziach, przekłada termin przelewu... Skandal. Kto chce w takiej firmie pracować. Chcecie mieć takie stanowiska, żeby przez telefon, maila musieć kłamać i stresować się bo na wypłatę nie ma i klientów trzeba oklamac

Odbyłam rekrutację na stanowisko Spec. Likwidacji szkód we wrześniu 2022. Niestety, była to jednak z najbardziej rozczarowujących i nieprofesjonalnych rozmów jakie do tej pory miałam. Biznes Partner ds. HR robi bardzo niesympatyczne wrażenie, jest zwyczajnie niemiła. Swoim zachowaniem, mową ciała pokazuję że zupełnie nie jest zainteresowana rozmową (przeczesywanie włosów, śmiech pod nosem po przeczytaniu jakiejś wiadomości, którą dostała podczas mojej wypowiedzi), jest to bardzo nieprofesjonalne, zważywszy na stanowisko oraz doświadczenie Pani, którym chwali się na portalach dot. kariery zawodowej. Pani Dyrektorka dep. likwidacji robi miłe wrażenie, chociaż jej pytania przypominają te z lat 90. są na krawędzi tych których w dzisiejszych czasach firmy po prostu nie powinny zadawać ze względów etycznych, moralnych. Niestety, ogromne rozczarowanie, zero szacunku do kandydata i profesjonalizmu. Zrezygnowałam z rekrutacji.

Piter

Pytanie. Wybieram się na rozmowę o pracę do WTW - w ogłoszeniu pojawia się informacja o narzędziach pracy w tym samochód. Jaką flotą dysponuje WTW tzn. jaką marką poruszają się handlowcy/brokerzy jeżeli posiadają już samochód służbowy w WTW. Wiadomo samochód służbowy ma jeździć i jest najlepszą marką ale może ktoś coś podpowie?

Czy kandydat na stanowisko Broker Ubezpieczeniowy - Dział Ubezpieczeń OC Grup Zawodowych w firmie Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Czy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Broker Ubezpieczeniowy?

Tak, jest taka możliwość. W uzasadnionych przypadkach, gdy zatrudniający Manager nie widzi potrzeby, aby potwierdzać kwalifikacje i umiejętności pracownika, jest możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony. Zachęcamy, aby wprost poruszać ten temat w czasie rozmowy rekrutacyjnej, jeśli jest to element wpływający na atrakcyjność naszej oferty.

Pracuje w WTW od kilku miesięcy i mogę szczerze powiedzieć że nigdy nie spotkałem się z lepszym pracodawcą. Brak bariery między szefem a podwładnymi. Każdy mówi sobie na "Ty" dobre wynagrodzenie. Polecam.

@Anna
@Gość

A w jakim dziale pracujesz?

@Gość

pracujesz jako menedżer ? broker ? czy jesteś pracownikiem back office ?

Brokerka

Jakie konkretnie benefity poza opieką medyczną i MultiSportem proponuje wtw? Czy są premie również?

@Brokerka

W Willis Towers Watson zapewniamy naszym pracownikom zróżnicowany pakiet benefitów, w celu zapoznania się z dokładniejszą ofertą zachęcamy do wejścia w zakładkę „Benefity” na prolfilu GoWork (https://www.gowork.pl/willis-towers-watson-polska-sp.-z-o.o.,1038345/benefity). Mamy różne plany premiowe, które motywują nas do osiągania oczekiwanych rezultatów pracy, co przekłada się na to, że zasady przyznawania premii są zróżnicowane w zależności od charakteru pracy i zadań w różnych grupach stanowisk.

Brokerka

plany premiowe ???

Broker

Nie polecam. Brak szacunku do drugiej osoby, lekcewarzenie.

Ka

Tzn?

@Ka

@Ka Też chętnie się przyłącze do wątku. Piszecie o ogólnej atmosferze pracy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.? A jak wygląda kwestia z benefitami? Czy ta firma oferuje je swoim pracownikom?

Robert
@Broker

Napisałeś, że pracownicy są lekceważeni oraz nie są szanowani, o jakich konkretnie sytuacjach mówisz? Podasz przykłady? Naprawdę nie ma wg. Ciebie żadnych plusów współpracy z Willis Towers ?

@Broker

hmmm.....byłam ostatnio na rozmowie rekrutacyjnej.....po odbytej rozmowie długo się czeka na kontakt z Państwa strony, a później podczas prowadzonych rozmów jeszcze dłużej. zawiedziona

Edyta
@Marta

Być może czekałaś tak długo na kontakt ze strony Willis Towers Watson, ponieważ rekrutacja się nieco przedłużyła. Tak przecież bywa. Zdradzisz, na jakie stanowisko właściwie aplikowałaś?

@Robert

Proszę poczytajcie opinie o WTW Services, to spółka z grupy. Opinie zawarte w postach jednoznacznie opisują sposób traktowania pracowników WTW. Warto poważnie zastanowić się przed rozpoczęciem pracy w grupie WTW.

@pracujaca

A może to jedna lub dwie osoby rozstrzygają w taki sposób swoje personalne rozgoryczenie? Tam jest bardzo niska rotacja. Dlaczego?

Jolanta
@@pracujaca

@pracujaca Tak też może być. A Ty co powiesz o atmosferze w Willis Towers? Jest pozytywna?

xxx

No cóż, jak prezesem zostaje taka Barbara Syczewska to nic dziwnego, że tak jest.

pracownik od lat
@xxx

@xxx prośba o doprecyzowanie Twojej wypowiedzi, czy należy ją czytać, iż Barbara Syczewska, która akurat nie jest prezesem Willis Towers Watson Polska a drugiej spółki: WTW Services, sprawia, że atmosfera jest pozytywna? bo jeśli tak, to podpisuję się pod tym. Pracuję w WTW ponad 10 lat i mam przekonanie, iż to właśnie dzięki niej udaje nam się bezpiecznie przejść przez te trudne czasy.

Asystent brokera
@Broker

@Broker Brakiem znajomości ortografii ... LEKCEWAŻY Pan czytających.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

W Willis Towers Watson Polska sp. z o.o. obowiązuje 1-miesięczny okres rozliczeniowy. Zgodnie z obowiązującym Regulaminem Pracy termin wypłaty wynagrodzenia przypada na ostatni dzień roboczy miesiąca kalendarzowego.

LEX CAR

Skandal, skandal i jeszcze raz skandal!!! Zastanawiam się czy w tej firmie ktokolwiek pracuje. Od pond roku brak jakichkolwiek odpowiedzi na wysyłane pisma.

@LEX CAR

Szanowny Panie, dziękujemy za przesłaną opinię. Dokładamy wszelkich starań, by odpowiadać na wszelką korespondencję przychodzącą do naszej spółki. Rozumiemy, że sprawa dotyczy Willis Towers Watson Polska. W celu jak najszybszej odpowiedzi w Pana sprawie, proszę o przesłanie na adres e-mail: WTW-PL.Marketing@willistowerswatson.com kopii Pana pisma lub tematu sprawy i informacji jaką drogą / do kogo została skierowana. Pozdrawiam Adam Szrejna Specjalista ds. Marketingu

Aktualność
Drodzy Użytkownicy,

Chcąc wychodzić naprzeciw potrzebom naszych obecnych i potencjalnych pracowników, miło nam poinformować, że od dziś  będziemy odpowiadać na zadane nam na forum pytania oraz wyjaśniać wszystkie ważne wątki i poruszane kwestie.

Traktujemy Internet jako narzędzie służące do komunikacji z osobami zainteresowanymi naszą firmą. Chcielibyśmy, aby prowadzone tu dyskusje były rzeczowe, pisane z poszanowaniem obu stron, a komentarze konstruktywne. Najczęściej wypowiedzi pojawiające się na GoWork.pl są anonimowe. Ma to swoje dobre strony, ponieważ wypowiadający się są bardziej skłonni do szczerości, na czym bardzo nam zależy. Niestety w wypowiedziach pojawia się także czysty hejt. Hejt, który może niesłusznie skrzywdzić osoby absolutnie na to niezasługujące. Takim zachowaniom mówimy stanowcze NIE, zgodnie z kampanią GoWork.pl #HejtToNieOpinia. Informujemy, że wypowiedzi ze znamionami hejtu, obraźliwe i naruszające przepisy o ochronie danych osobowych będą usuwane przez administratora. Równocześnie pragniemy podkreślić, że nie wszystkie wątki mogą być poruszane na forum publicznym. Dlatego, w takich przypadkach zachęcamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z nami pod adresem email wtw-polska@willistowerswatson.com.

Zachęcamy do konstruktywnej wymiany myśli i opinii. Mamy nadzieję, że platforma ta podsunie nam nowe pomysły na usprawnienia funkcjonowania firmy w zakresie zarządzania talentami w Willis Towers Watson Polska.
tom

to wszysko hejt Jakoś nie wierze jeszcze ten email do firmy to żałosne komputer będzie odpowiadał Ale tak to jest w korpo trudno znależ osobę kompetentną Jeśli taka jest to proszę się ujawnić

@tom

Dzień dobry, Pod każdym mailem, tym ogólnym również są ludzie, którzy odpowiadają na wypowiedzi użytkowników ukrywających się pod różnymi nickami, nierzadko piszących do nas spod jednego adresu IP. Niezmiennie zapraszamy do kontaktu i do zgłaszania nam wszelkich kwestii, które możemy robić lepiej. W korespondencji na Go Work zachęcamy do bezpośredniej rozmowy z działem HR oraz compliance, a nawet z zarządem. Kontakt bezpośredni do wielu osób z naszej organizacji można znaleźć na naszej stronie internetowej, jest tam kontakt również do mnie joanna.suszczyk@willistowerswatson.com. Zapraszam do rozmowy. Pozdrawiam serdecznie Joanna Suszczyk

Lubię atmosferę w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. za: Cenię w WTW możliwość kontaktu ze wszystkimi poziomami. Nie ma barier. Firma przed szukaniem zewnętrznych sił stawia na pracowników i ich ścieżki kariery.

Agata
@Anna

Nie zgadzam się z tą opinią. Znam przypadki zwolnień bezsasadnych tzn na skutek nie braku kompetencji pracownika tylko braku zdrowej relacji z przełożonym

Pracownicy
@Agata

Zgadzam się w 100 %. Poza tym ludzie, kto się znajduje na tych stanowiskach kierowniczych, dyrektorskich itd. - po zachowaniu i doświadczeniu pierwsza klasa szkoły podstawowej jest wyżej notowana jak oni. Dramat firma, tragiczni ludzie - nie polecam bo będziecie szybko uciekać z tego …….

Mieczysław
@Pracownicy

Długo pracujesz w Willis Towers Watson? Czy zawsze wyglądało to tak jak opisujesz? Oprócz tego chciałbym się też dowiedzieć jak wygląda kwestia zarobków w tej firmie - ile można dostać na rękę ze wszystkimi premiami?

Czy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Tak, zatrudniamy obcokrajowców. W zależności od kraju pochodzenia wiąże się to z różnymi formalnościami i zatrudnienie może mieć miejsce pod określonymi warunkami. W przypadku aplikującego obcokrajowca sam proces selekcji przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku każdego innego kandydata.

Dwojtule

Tragedia !!! Jak możecie trzymajcie się z daleka od tej firmy. Ja musiałem załatwiać z nim sprawy odszkodowawcze. Od miesięcy nie mogę się doprosić najprostszej informacji. Nie przestrzegają terminów ustawowych ani wymogów prawnych wymaganych w ubezpieczeniach. Kilka razy przesyłali sprzeczne informacje - TRAGEDIA !!!

@Dwojtule

Bardzo nam przykro z powodu negatywnych doświadczeń, o których Pan/Pani pisze. Bez konkretnych informacji czego dotyczy sprawa, bardzo trudno nam się do niej odnieść, bo nie jesteśmy pewni czy Pana /Pani zastrzeżenia dotyczą naszej spółki brokerskiej – Willis Towers Watson Polska sp. z o.o.. Ponieważ jakość świadczonych usług traktujemy jako zobowiązanie wobec klienta, prosimy o przesłanie na adres wtw-polska@willistowerswatson.com szczegółowych informacji, aby zapoznać się ze sprawą i stosownie zareagować. Życzymy dobrego dnia Willis Towers Watson Polska

Najgorsza współpraca jaką mogłem sobie wyobrazić... kiedy ja coś chcę ociekają hamstwem, gubią maile, kasują załączniki. Byle przedłużyć sprawę i wywalić karę... jest to notoryczne nie polecam współpracy... trzymajcie się z daleka

@Marcin

Szanowny Panie Marcinie, Bardzo nam przykro z powodu Pana negatywnych doświadczeń. Wysoka jakość świadczonych usług jest dla nas priorytetem. Z góry dziękujemy za sprecyzowanie czy sprawa dotyczy spółki Willis Towers Watson Polska. Jeśli tak to pomocna będzie informacja jakiego obszaru dotyczy. Z góry dziękujemy za informację mailem na adres WTW-PL.Marketing@willistowerswatson.com. Tylko w taki sposób mamy szansę na reakcję. Pozdrawiamy

Kamila

Jakie korzyści można wyciągnąć ze stażu w Willis Towers? Czy stworzyli jakiś interesujący program szkoleniowy dla takich osób? Najlepiej, gdyby ktoś opowiedział z doświadczenia.

@Kamila

W tym momencie nie prowadzimy rekrutacji na programy stażowe. Można jednak na bieżąco aplikować na stanowiska juniorskie i asystenckie (entry level). W razie zatrudnienia, już pierwszego dnia otrzymasz dostęp do naszego wewnętrznego systemu e-szkoleń, a wraz ze wzrostem doświadczenia można brać udziału w innych inicjatywach pozwalających na rozwijanie kompetencji w intersującym Cię obszarze. Zachęcamy do śledzenia ogłoszeń z ofertami pracy w WTW i zgłoszenia w razie odpowiedniej dla Ciebie propozycji.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Jesteśmy otwarci na zatrudnienia studentów, także tych którzy chcą w WTW postawić swoje pierwsze kroki w branży. Nawet jeśli proponowane rozwiązania dotyczą wszystkich pracowników, nie tylko studentów, to pomocne dla uczących się mogą być elastyczne godziny pracy oraz łatwa możliwość zaplanowania wyjścia prywatnego w ciągu dnia przeznaczonego na egzamin czy konsultacje z wykładowcą. Willis Towers Watson podchodzi w sposób indywidualny do potrzeb swoich pracowników i wspiera ich w rozwijaniu swoich kompetencji.

chcący postawić pierwsze kroki
@Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć pracownik tzw "zielony" chcący związać się z firmą.

@chcący postawić pierwsze kroki

Myślę, że odpowiedź na twoje pytanie zawiera ta zakładka ze strony internetowej firmy: https://www.willistowerswatson.pl/kariera/broker/. Willis Towers Watson są otwarci na osoby nie posiadające doświadczenie, co prawda nie ma informacji na temat wynagrodzeń, ale jest podany kontakt do kadr.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

Pracownk

Aktualnie wszystko zawieszone, zdecydowana większość pracowników od marca pracuje zdalnie. Ale w poprzednich latach , tak odbywały się wyjazdy integracyjne krajowe, zagraniczne (wycieczki współfinansowane) czy też inne spotkania cykliczne np. z grami planszowymi, świąteczno-noworoczne

Praca jak praca. Według mnie jest ok, ale na pewno odgrywa duże znaczenie pion, zespół w którym się pracuje, a w szczególności bezpośredni przełożony. Mi się podoba nawet podczas Covid :) Firma jako firma sama z siebie jest bardzo przyjazna, ale oczywiście znajdą się osobistości myślące inaczej lub działy które powinny działać dla pracowników, a niekiedy nie do końca rozumieją zasadę swojej roli. Co do benefitów to mam nadzieję, że będą poprawione oraz ktoś rozważy problem wzrostu inflacji na faktyczną wartość wynagrodzenia.

spec od ubezpieczeń

Kiedy wrócą rekrutacje do WTW? Kolega polecał pracę, ale od dłuższego czasu nie ma żadnych rekrutacji.

@spec od ubezpieczeń

Kandydaci zainteresowani pracą w Willis Towers Watson Polska na bieżąco mogą składać swoje CV za pośrednictwem strony internetowej https://willistowerswatson.pl/kariera/ na tak zwane „Aplikacje spontaniczne – ogólne”, złożone tam CV są przeglądane pod kątem bieżących rekrutacji przez nasz działa HR. Zachęcamy również do regularnego śledzenia naszych ogłoszeń.

Spec od ubezpieczeń
@Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.

Szanowni Państwo a poza spontanicznym cv kiedy ruszą rekrutacje na konkretne stanowiska np za pośrednictwem portali internetowych?

@Spec od ubezpieczeń

W zakładce kariera na naszej stronie Internetowej, aktualizujemy informacje na bieżąco gdy pojawia się taka potrzeba, dlatego prosimy o obserwowanie naszej strony w zakładce Kariera oraz naszych profil na portalach rekrutacyjnych.

Zostaw merytoryczną opinię o Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.?

Willis Towers Watson Polska Sp. z o.o.