ENGIE Polska

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ENGIE Polska

Aktualność
Po ubiegłorocznym badaniu ENGIE&me w naszej spółce ENGIE Złotów także zaszły zmiany.

Dzięki sugestiom pracowników zostały zakupione narzędzia do kotłowni, które pozwalają na bardziej efektywną pracę. Wprowadzony został także „dzień owocowy”, a pracownicy otrzymują codziennie jogurty naturalne.

Aktualność
W ramach strategii, wprowadziliśmy szereg elastycznych rozwiązań dla pracowników– elastyczny czas pracy, pracę zdalną czy możliwość pracy w dowolnym biurze naszych spółek w Polsce. Oferujemy rozwiązania umożliwiające łączenie pracy z opieką nad dzieckiem. W trakcie pandemii uaktualniliśmy nasze rozwiązania cyfrowe, aby umożliwić pracownikom dostęp do zasobów z dowolnego miejsca.
Nasze działania zostały zauważone przez Job House i zostaliśmy zaproszeni do grona firm z elastycznym podejściem do pracy.

Aktualność
To dzięki Waszym opiniom, przekazanym podczas badania ENGIE&me, tak wiele zmienia się w naszych firmach.

Przykłady? W ENGIE EC Słupsk przeprowadzono analizę wynagrodzeń na tle rynku. Oprócz tego odbyły się szkolenia z zarządzania zespołem pracowników w warunkach zmiany. Wprowadzanych jest również coraz więcej narzędzi do pracy on-line i prowadzone są szkolenia z ich obsługi.

Weź udział w tegorocznym badaniu pracowników ENGIE&me, które odbędzie w październiku i pomóż ulepszać nasze firmy.

#ActWithENGIE

Aktualność
Już w październiku ruszamy z badaniem ENGIE&me 2020. Chcemy poznać opinie naszych pracowników. Są one dla nas bardzo ważne. Wyniki z badań wdrażamy do codziennej pracy. Sugestie pracowników spółki ENGIE Services przekazane podczas ubiegłorocznego badania już funkcjonują.

Co zostało zrealizowane?
·   Został wdrożony program „e-pracownik”, który umożliwia rozproszonym pracownikom łatwy dostęp do danych.
· Organizowane są spotkania działów (np. administracji) dla lepszej komunikacji i sprawniejszego działania.
·  Udostępniono możliwość samodzielnego wnioskowania przez pracowników o dofinansowanie do interesujących ich szkoleń poprzez „e-pracownika”.
· Wdrożono aktywne działania opisujące wartości firmy na portalach typu Facebook czy LinkedIn.
· Zorganizowano aktywności związane z rywalizacją sportową.
·  Został wprowadzony i zmodyfikowany proces onboardingu – jest to program skierowany do nowych pracowników, ułatwiający rozpoczęcie pracy w ENGIE.
·  Została zorganizowana zbiórka charytatywna na rzecz dzieci z hospicjum i świetlicy socjoterapeutycznej
 Rozmowa kwalifikacyjna
Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie ENGIE Polska? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Piotr

Polecam, firma pewna, ma szacunek dla ludzi. Procedury zatrudnienia, premiowania czytelne. Poziom płac- rynkowy. Wsparcie ze strony kadr i BHP. Nie ma "haków", jest uczciwie. Spokojnie można aplikować.

Pracodawca

Jeszcze raz przypominamy, że wszelkie zgłoszenia naruszające nasze polityki wewnętrzne powinny być zgłaszane na adres email: adam.kraszewski@engie.com do Oficera ds. Etycznych. Zapraszamy do kontaktu z p. Adamem. Przesłane nam materiały przeanalizujemy pod kątem niezgodności i naruszeń.

Pracodawca

Pisaliśmy już o tym i wstawiamy wpis raz raz jeszcze: Przypominamy, że jesteśmy firmą otwartą na opinie i rozmowy z pracownikami i współpracownikami, ale pod warunkiem, że są to opinie merytoryczne, poparte faktami, dzięki którym możemy się zmieniać i wyciągać wnioski. Prosimy pamiętać, że wolność słowa ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie oznacza zgody na obrażanie kogokolwiek lub naruszanie czyjejś godności. Godność, dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawną. Nie godzimy się na publikowanie pomówień, które nie są poparte faktami. Przypominamy, że w firmie powołaliśmy Oficera ds. Etycznych p. Adama Kraszewskiego. Wszelkie zgłoszenia naruszające nasze polityki wewnętrzne powinny być do niego zgłaszane na adres email: adam.kraszewski@engie.com Komunikaty zawierające pomówienia i oszczerstwa, znieważające inne osoby, zawierające treści kłamliwe lub obraźliwe, które nie są merytoryczne będą przez administratora usuwane. Informujemy, że w przypadku znacznych naruszeń regulaminu portalu będziemy zmuszeni podjąć kroki prawne i zgłosić naruszenia do odpowiednich organów wobec publikujących komentarze .

Aktualność
Każdego dnia, godzina po godzinie, nasze zespoły ENGIE z Europy Północnej, Południowej, Środkowej i Wschodniej pokazują swoje zaangażowanie w pracę i wartości, które są dla nas ważne. Wspierają klientów i pomagają im osiągać lepsze wyniki biznesowe i środowiskowe. Działania podejmowane przez ENGIE mają pozytywny wpływ na ludzi na całym świecie i na naszą planetę. We wszystkich krajach zapewniliśmy ciągłość działania podczas pandemii koronawirusa. Możecie na nas liczyć. Zawsze będziemy wspierać Was i Wasze biznesy.

#ActWithENGIE

Aktualność
Przed nami tegoroczne badanie zaangażowania pracowników.
Ankieta ENGIE&me 2020 trafi do wszystkich pracowników Spółek ENGIE w Polsce jak i na świecie. Badanie będzie realizowane od 5 do 23 października. W tym roku odbywa się ono pod hasłem: Chcesz działać? Teraz czas na twój głos. Opinie pracowników są dla ENGIE bardzo ważne. Rozwiązania, które zostały wdrożone po ubiegłorocznym badaniu, będziemy prezentować we wrześniu.
Zapraszamy  wszystkich naszych pracowników do udziału w ankiecie!

Jaki jest wkład kierownictwa ENGIE Polska w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

@Pytanie

Dziękujemy za pytanie. Traktujemy pracowników jako największy potencjał firmy. Co rok organizujemy ankiety zaangażowania pracowników - ENGIE&me. Ankiety są szczegółowo analizowane pod kątem wskazanych odpowiedzi. Strategia i działania na kolejny rok są aktualizowane pod kątem zgłoszonych odpowiedzi. Zachęcamy do obserwowania profilu w tym miesiącu - będziemy prezentować działania wdrożone w ostatnim roku. Staramy się w miarę możliwości organizować spotkania zespołowe, imprezy integracyjne, konkursy i wydarzenia dla pracowników i ich rodzin - np. konkurs na maskotkę ENGIE, konkurs sportowy w okresie wakacyjnym, w którym namawialiśmy do spalania kalorii i aktywności fizycznej. Mamy nadzieję, że ta odpowiedź choć trochę odpowiedziała na pytanie i oczywiście prosimy o dopytywanie nas o szczegóły, które Panią/Pana interesują.

Aktualność
W tym roku już kolejny raz ENGIE przygotowuje ankietę dotyczącą zaangażowania pracowników - ENGIE&me.

Od 05 do 23 października wszyscy pracownicy ENGIE na całym świecie mogą wziąć udział w ankiecie prowadzonej anonimowo online i szczerze wyrazić swoją opinię, oczekiwania i spostrzeżenia dotyczące firmy.

Otrzymane wyniki są bardzo ważne, umożliwiają spółkom ENGIE wyciągnięcie wniosków i przygotowanie koniecznych zmian i modyfikacji w działalności.

Aktualność
W spółce z naszej grupy - ENGIE Services niedawno obchodziliśmy rocznicę - 12 miesięcy bez wypadku przy pracy.
Dział BHP podziękował wszystkim pracownikom za zachowanie należytej uwagi i bezpieczeństwa  pracy. Mamy nadzieję, że za rok będziemy obchodzili kolejną rocznicę!
A w tym roku z okazji 12 bezpiecznych miesięcy przy pracy został zorganizowany konkurs - loteria z atrakcyjnymi nagrodami dla pracowników. 12 nagród za każdy bezpieczny miesiąc pracy!

Aktualność
W Grupie ENGIE funkcjonują 3 poziomy ryzyka zakażeniem Covid-19. Zielony ( najniższy), pomarańczowy ( średni) oraz czerwony (najwyższy). W ostatnich dniach po wewnętrznych analizach w Polsce został podniesiony poziom zagrożenia koronawirusem z zielonego (niskiego) na średni ( pomarańczowy). Załączoną grafikę z wytycznymi co robić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, przekazaliśmy wszystkim naszym pracownikom.

Aktualność
W związku z rozwojem spółki z grupy ENGIE -  ENGIE Services oficjalnie ogłaszamy konkurs stanowiskowy. Po weryfikacji zgłoszeń nagrodą będzie awans na:

• Kierownika Obiektu,

• Zastępcę Kierownika Obiektu / Koordynatora.

Szczegółowe informacje znajdują się na poniższej grafice. Zapraszamy do aplikowania!

Aktualność
Dla dorosłych pracowników ENGIE ogłosiliśmy sportowy konkurs – rywalizację w ramach akcji „Letni sportowiec ENGIE". Teraz mamy pomysł dla najmłodszych. Mogą się sprawdzić w roli projektantów maskotki ENGIE w Polsce. Pracę można wykonać ręcznie lub korzystając z technik komputerowych. Wygra ta, która najlepiej odzwierciedli specyfikę naszej Grupy.

Zwycięska maskotka zostanie uszyta, ale będzie także wykorzystywana do promowania marki w Internecie, pismach i ulotkach.

Na projekty czekamy do 31 sierpnia 2020 r.

Aktualność
Już od kilkunastu lat Politechnika Śląska organizuje konkurs „Mój pomysł na Biznes”, którego ENGIE jest partnerem. Jego celem jest zainspirowanie pracowników, studentów i absolwentów uczelni do przemyślenia i zaprezentowania innowacyjnych projektów. Najwyżej są oceniane realne możliwości ich wdrożenia, pomysłowość oraz pamięć o wartościach proekologicznych. Przyznane nagrody finansowe są przeznaczone na pokrycie kosztów realizacji projektów biznesowych. ENGIE jest fundatorem nagrody dla najlepszego projektu o tematyce związanej z energetyką. Tegoroczny laureat otrzyma nagrodę rzeczową, a także wybrane przez siebie szkolenie rozwojowe oraz dzień w Grupie ENGIE. Może także liczyć na pomoc merytoryczną dotyczącą wprowadzenia proponowanego rozwiązania na rynek i podpowiedzi przy wyborze inwestora wspierającego projekt.

Aktualność
Nasza wizja i cele na najbliższe lata. Zapraszamy do obejrzenia video:

Aktualność
Trwa okres wakacyjny, większość z nas jest w trakcie urlopów, albo za chwilę je planuje. Doskonale rozumiemy, że po okresie zamknięcia i szeroko wprowadzanych ograniczeń, każdy z nas potrzebuje trochę oddechu i odpoczynku.
Pamiętajmy jednak, że koronawirus ciągle jest aktywny. Zarówno w Polsce jak również za granicą każdego dnia diagnozowane są nowe przypadki zachorowań.
 Chcemy zatem apelować do Was o zachowanie ostrożności. Utrzymywanie dystansu, częste mycie i dezynfekcję rąk, noszenie maseczek, szczególnie w miejscach skupisk ludzkich, zgodnie z zasadą DDM (Dystans - Dezynfekcja - Maseczka), to obowiązek  nowej rzeczywistości życia z koronawirusem dla nas wszystkich.
 Szczególne środki ostrożności zalecane są jeżeli planujecie wyjazd zagranicę. Co prawda, obecnie po powrocie do kraju nie jest wymagana kwarantanna, ale sytuacja zmienia się dynamicznie i warto śledzić komunikaty rządowe dotyczące podróżowania. Przede wszystkim pamiętajcie o sprawdzeniu na stronach polskiego MSZ:
 czy w kraju, do którego się wybieracie pandemia koronawirusa jest wciąż w fazie wzrostu i czy obowiązują tam szczególne przepisy i obostrzenia, szczególnie dotyczące kwarantanny. MSZ apeluje też o zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.
 Apelujemy do Was, abyście również myśleli o współpracownikach. Jeśli mieliście kontakt z kimś kto chorował, czujecie się źle, podejrzewacie u siebie możliwość zakażenia, zgłoście taką informację do swojego przełożonego i pozostańcie w domu.

Życzymy wszystkim bezpiecznego odpoczynku!

Aktualność
W Grupie ENGIE stosowanie zasad BHP i bezpieczeństwo naszych pracowników i współpracowników jest dla nas priorytetem. Stworzyliśmy video podsumowujące #minutaratującażycie #ocenaryzykawostatniejchwili

Aktualność
W ENGIE parytet płci od dawna jest nie tylko wyzwaniem, ale przede wszystkim celem. Doskonale wiemy, że firmy, które dbają o zachowanie proporcji w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn, osiągają dużo lepsze wyniki.
Chcemy być nie tylko pionierem w transformacji energetycznej, ale także liderem transformacji społecznej. Zapraszamy do obejrzenia wideo 50/50, które mówi o tym, jaką szansą dla nas wszystkich jest parytet płci.

Lucek

Miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniach online organizowanych przez pracowników Waszej firmy dla pracowników i młodzieży że Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Wszystkie prezentacje były przedstawione bardzo profesjonalnie, interesująco, młodzież zadawaała mnóstwo pytań, co świadczy o tym, że nie było barier między prowadzącymi i słuchaczami Bardzo dziękuję za czas poświęcony mam i młodzieży. Mam nadzieję, na dalszą współpracę, ponieważ taki spotkania z praktykami to korzyść dla uczniów i nauczycieli. Lucyna Drygalska - nauczyciel z ZZSP

@Lucek

Bardzo dziękujemy za pozytywną opinię. Obiecujemy, że już przygotowujemy pomysły na dalszą współpracę ze szkołą.

Zostaw merytoryczną opinię o ENGIE Polska - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w ENGIE Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ENGIE Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENGIE Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie ENGIE Polska?

Liczba opinii klientów firmy ENGIE Polska, to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a, 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ENGIE Polska
Przejdź do nowych opinii