ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.

Opinie o ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.

klient
@kazik

W każdej firmie znajdą się jakieś czarne owce, przeważnie są to nieuczciwi partnerzy handlowi współpracujący z firmami energetycznymi. Jest to ogólnie sprawa marginalna a ENGIE jest świetnym partnerem.

Jak szefostwo w ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Nowy wpis

Z ankiet, które anonimowo prowadzimy wśród naszych pracowników wynika, że kadra zarządzająca dba o dobro pracownika. Kierownicy chętni są do pomocy i konsultacji w rozwiązywaniu trudnych projektów i tematów. Jesteśmy stabilną i rozwojową firmą , stawiającą duży nacisk na bezpieczeństwo wykonywania pracy. Mamy jasno określone cele i wszyscy traktowani są jednakowo i z szacunkiem.

Żenada Nowy wpis
@ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.

Dbacie o pracownika? W żadnej firmie nie widziałem takiej dyskryminacji jak w EZE. Kierownictwo nie widzi problemu w tym aby notorycznie wyłączać z życia firmy poszczególne osoby tak aby zmusić je do zwolnienia się

Świadek Nowy wpis
@Żenada

Potwierdzam, kompletny brak szacunku. Wykluczenie w białych rękawiczkach. Pozwolenie, brak reakcji.

@Pracodawca Czy w ENGIE Zielona Energia jest możliwość zatrudnienia na umowie b2b?

Tak, jest to jedna z możliwych u nas form zatrudnienia.

Czy rozmowa rekrutacyjna w ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Jeżeli dane stanowisko wymaga umiejętności posługiwania się językiem angielskim (co jest uwzględniane w ogłoszeniu), to na rozmowie rekrutacyjnej przeprowadzana jest krótka rozmowa po angielsku. Oczywiście za zgodą kandydata.

Jarek

Czy ktoś kto pracuje obecnie mógłby opisać swoje wrażenia? Jakie jest obciążenie pracą, czy jest duża rotacja? Czy wypłaty są na wystarczającym poziomie?

@Jarek

Spółka ENGIE Zielona Energia jest obecnie w fazie bardzo dynamicznego rozwoju co sprawia, że praca jest ciekawa i rozwijająca. Firma od końca zeszłego roku bardzo intensywnie rekrutuje i sukcesywnie powiększa ilość zatrudnionych osób. Pracownicy pracują standardowo 40 h tygodniowo, nadgodziny pojawiają się okazjonalnie w razie szczególnych potrzeb pracodawcy i są odbierane w danym miesiącu kalendarzowym. Rotacja jest znikoma na poziomie ok. 4%. Wynagrodzenia podlegają corocznemu przeglądowi i są utrzymywane na poziomie rynkowym, nasi pracownicy mogą też liczyć na atrakcyjne programy premiowe i awanse wewnątrz organizacji.

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Jesteśmy elastyczni co do godzin pracy. Za okres, w którym następuje spiętrzenie obowiązków i pracy preferujemy odbiór godzin w naturze. Jednak całość procesu odbywa się zgodnie z zasadami kodeksu pracy.

Arab

Witam, czy orientuje się ktoś jakie są chwidełki na stanowisko głównego specjalisty

Czy w firmie ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

jak najbardziej, dbamy o regularne szkolenie naszych pracowników.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.?

Jak najbardziej tak. Organizujemy zarówno "małe integracje" - wewnętrzne w działach, za które płaci firma jak również duże - wspólny wyjazd, kolacja wigilijna i lunch świąteczny.

Czy w ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Tak, oferujemy pracownikom szkolenia zewnętrzne.

Brałam udział w rekrutacji. Rozmowa kwalifikacyjna odbyła się online i trwała godzinę zgodnie z planem. W rozmowie oprócz mnie brało udział kilak osób, z różnych działów. Oczywiście omówone zostało moje doświadczenie zawodowe - w szczegółach. Ponadto sprawdzono moją orientację w ogólnej sytuacji energetycznej w kraju. Odczucia mam neutralne, nie otrzymałam żadnej informacji zwrotnej - mimo, że taka informacja miała mi być przekazana.

@Kandydat

Dziękujemy za informację. Procesy rekrutacyjne nadal trwają, nie wszystkie zostają rozstrzygnięte w ciągu tygodnia. Serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontaktu z działem HR, co zawsze jest podkreślane na rozmowach. Odpowiedź oczywiście Pani otrzyma.

Dominika
@Kandydat

proszę o kontakt 666605835

@Dominika

W jakim celu?

Jakie wartości są cenione w ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.?

W ENGIE Zielona Energia, podobnie jak we wszystkich spółkach ENGIE, kierujemy się: 1. troską o sobie nawzajem i środowisko, 2. odwagą w podejmowaniu trudnych, ale ciekawych projektów, 3. wymaganiami, które stawiamy sobie każdego dnia 4. otwartością na siebie nawzajem i nowe projekty.

Czy w ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Wprowadzamy co tylko się da, aby tak było. Mamy spotkania zespołowe, firmowe, ankietę pracowniczą i stay interview - z wielu źródeł zbieramy informacje od pracowników, mogą oni zawsze przyjść do oficera etycznego lub przełożonego w kwestiach etyki.

Czy można liczyć w ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Tak, potwierdzamy, że naszym pracownikom oferujemy prywatną opiekę medyczną.

Olek

Jak wygląda praca w firmie ? Czy atmosfera z przełożonymi jest w porządku? Jak wygląda wynagrodzenie i stabilność pracy ?

@Olek

Co rok organizujemy ankiety ENGIE&me, które umożliwiają wszystkim pracownikom wypowiedzenie się na temat tego co dzieje się w Grupie. Poniżej przedstawiamy kilka z nich, które są odpowiedzą na Twoje pytanie: • Wysoka kultura organizacyjna firmy. Powoduje to poczucie pracy w sprawiedliwym, tolerancyjnym środowisku z poszanowaniem wszystkich wartości i standardów. • Stabilność - mimo poważnych zagrożeń stale możemy pracować w trybie home office, co znacznie poprawia bezpieczeństwo, a równocześnie pomaga uwierzyć w pełnię zaufania pracodawcy. • Najbardziej doceniam dbałość o pracowników, udostępnione są programy szkoleniowe, świadczenia socjalne i zdrowotne ubezpieczenia. • Elastyczność, współpracę z kolegami, szukania niekonwencjonalnych rozwiązań, przekazywanie wiedzy. • Atmosferę pracy tzw. rodzinna korporacja.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.?

Przypadek każdego pracownika traktujemy indywidualnie. Ale w naszej wewnętrznej strategii promujemy awanse wewnętrzne, dbamy o rozwój naszych pracowników i ustalanie dla nich indywidualnych ścieżek kariery. Mamy również specjalny wewnętrzny program rozwoju talentów. W 2020 roku przyznaliśmy awanse ok. 10% pracowników.

ala

@Pracownik brzmi to super :) a jak kwestia dodatków do pensji, tylko pakiet medyczny, karta sportowa, jakieś świateczne dodatki?

Zdecydowanie polecam Engie Zieloną jako pracodawcę. Pracuję w tej firmie już kilka lat. Fajna, przyjazna atmosfera. Awanse wewnętrzne, koleżeńskość i wsparcie, zamiast rywalizacji.

Baryk

Czy w ENGIE Zielona Energia występują nadgodziny? Czy są one płatne, lub możliwość wybory wolnych dni i co najważniejsze, czy jest to respektowane? Jaka jest atmosfera w pracy?

@Baryk

Nadgodziny występują w razie szczególnych potrzeb pracodawcy. Rekompensowane są one dodatkami kodeksowymi lub w postaci czasu wolnego. W kwestii atmosfery zapraszamy na nasze profile w mediach (Fb, Li) lub do kontaktu z naszymi pracownikami :)

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.?

Rozmowy odbywają głównie przez telefon lub wideokonferencję. Zdarza się, że etap końcowy to spotkanie w biurze, aby kandydat miał możliwość poznania osobiście swoich potencjalnych współpracowników i przełożonych.

kazik

posiadają handlowców naciągaczy, zaciemniają ceny energii,aby złapać klienta. Stosują metodę zostawiania pustych rubryk co do ceny.Po otrzymaniu umowy są wpisane ceny 30 % większe niż w ofercie.Uwaga NIE dać się nabrać.

Agnieszka
@kazik

@kazik W Twojej umowie z ENGIE coś się nie zgadzało? Kontaktowałeś się w tej sprawie z dystrybutorem energii?

klient

@kazik

Widać, że konkurencja nie próżnuje, proszę podać konkretne przykłady, oczernić może każdy szczególnie teraz w dobie wszechobecnego hejtu.

@klient

Bardzo dziękujemy za pozytywną opinię.

Zostaw merytoryczną opinię o ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.?

ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.