ENGIE Polska

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ENGIE Polska

No Energy to Waste

Dobre warunki. Zapewnione możliwości rozwoju. Firma oferuje dużą swobodę w działaniu oraz niezbędne narzędzia do pracy.

Piotr

Polecam, firma pewna, ma szacunek dla ludzi. Procedury zatrudnienia, premiowania czytelne. Poziom płac- rynkowy. Wsparcie ze strony kadr i BHP. Nie ma "haków", jest uczciwie. Spokojnie można aplikować.

Pracownik - pomorskie

Moim zdaniem nie ma co się sugerować negatywnymi opiniami na tej stronie. Sam czytałem je przed zatrudnieniem w firmie i miałem sporo obaw przed zatrudnieniem. Pamiętajmy, że firma Engie świadczy usługi w całej Polsce, więc nie można porównywać jednego obiektu do drugiego. Jestem zadowolony z pracy w Engie, żadne z negatywnych opinii i rzeczy które są tu wypisywane mnie nie spotkały. Młody a zarazem doświadczony zespół techników pracuję jak należy, dużo zależy od organizacji pracy. Jasne, zasady współpracy, premie, socjal, wypłata na czas, nie ma co narzekać, wszystko co było przedstawione w procesie rekrutacji zgadza się. Porównując Engie z moim poprzednim pracodawcą jest dużo lepiej. Wszystkim polecam prace w tej firmie.

Urszula S.

Witam, Fajna, otwarta i nastawiona na rozwój Firma. Elastyczne podejście i przede wszystkim szacunek do każdego pracownika. Pracują tam ludzie z dużą wiedzą i pozytywnym nastawieniem. Mam już doświadczenie i porównanie z pracy w kilku korporacjach, dlatego z pełnym przekonaniem mogę polecić Firmę Engie tym którym zależy na stabilnej pracy i przyjaznym otoczeniu.

Fuksio

Firma może i ok. Wynagrodzenie rynkowe. Ale jak w każdej firmie na podstawowych stanowiskach technicznych dzielenie pracowników. Uwaga starsi pracownicy!!!!!! Firma prowadzi dyskryminację pod względem wiekowym. Starszym pracownikom wytyka że nie pracują jak młodzieniaszki, nie szanuje ich doświadczenia i posiadanych kwalifikacji. Starszym pracownikom przydziela zadania a później wyciąga konsekwencje iż powinni to dużo szybciej robić. Celowe działanie. Warszawa i okolice

@Fuksio

dziękujemy za Twoją opinię w tym miejscu. Twój wpis nas zaniepokoił, prosimy Cię abyś możliwie najszybciej porozmawiał ze swoim bezpośrednim przełożonym. Ponadto prosimy o zgłaszanie naruszeń etycznych oraz sygnałów dotyczących dyskryminacji do działów kadr lub osoby odpowiedzialnej za etykę. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby wszystkim naszym pracownikom pracowało się u nas jak najbardziej komfortowo. Wzajemny szacunek i wsparcie to u nas podstawa.

@ENGIE Polska

O dyskryminacyjnych wypowiedzianych słowach właśnie od bezpośredniego kierownika się dowiedziałem. To do kogo to zgłosić? Raczej nie da się tego odwrócić bo decyzje zostały już podjęte. A macie taką moc aby to cofnąć? Podjąć jakieś działania?

@Fuksio

Naruszenie można zgłosić anonimowo w ramach spółek z grupy ENGIE przez: https://engie-services.pl/#login login:pracownik, hasło:pracownik123, do compliance officera, który zapewnia dyskrecję, o ile jest to możliwe ze względu na okoliczności danej sprawy lub pod numerem telefonu 604 299 672,.

@ENGIE Polska

Odsyłacie Państwo do innych pracowników którzy są za to odpowiedzialni? Zapewniam iż nic to nie zmieni, decyzje zostały podjęte z taką argumentacją. Określiłem miejsce i można było to sprawdzić a nie czekać, jeżeli tylko byście chcieli, ale brak jakiegokolwiek zaangażowania. Dalej podkreślam i ślę komunikat do starszych wiekiem osób, które pragnęłyby się u Was zatrudnić. Panowie UWAGA!!! firma dyskryminuje osoby w starszym wieku i nie przedłuża umów tylko dlatego że nie ruszacie się jak młodzieniaszki!!!!! i zapewne już nie będziecie tak jak ja.!!!!!!!!!

Ciekawski
@Fuksio

Fuksio, możesz napisać jak się ta sprawa zakończyła?

@Ciekawski

z engie nikt i nic nie zrobił. Jak widać pracownika mają ..........................

@Fuksio

Prosiliśmy Cię o kontakt z naszym działem etyki : " Naruszenie można zgłosić anonimowo w ramach spółek z grupy ENGIE przez: https://engie-services.pl/#login login:pracownik, hasło:pracownik123, do compliance officera, który zapewnia dyskrecję, o ile jest to możliwe ze względu na okoliczności danej sprawy ". Nie możemy pomóc, jeśli nie znamy szczegółów sprawy.

@ENGIE Polska

Jak do tej pory nikt z dyskryminacją w Waszej firmie nic nie zrobił, to tylko dlatego że nie chciał tego zrobić. Bo sprawa zrobiła się głośna i oprócz innych pracowników wiedział także pracownik HR z biura i nawet chciał się spotkać!! ale tylko chciał i nic więcej, bo się nie spotkał. Jakbyście chcieli to można było to inaczej załatwić, zapewne decyzje o tej dyskryminacji zapadły wyżej a Panu A. S. zastępcy kierownika w Eurocentrum kazali taki argument przedstawić. Czy to jeszcze za mało informacji?

andrzej Nowy wpis
@Fuksio

Biuro olewa co się dzieje na budynkach.

zdziwiony

Czy wypowiadają się gdzieś tu na temat te firmy zwykli pracownicy a nie biuro?

@zdziwiony

W zakładce "opinie" znajdziesz informacje zarówno od biura jak również od pracowników naszych spółek z całej Polski.

Zdziwiony
@ENGIE Polska

Czyli nie, sami sobie zadajecie pytania i sami sobie odpowiadacie.

B
@zdziwiony

A co byś chciał wiedzieć i gdzie aplikujesz?

Marcin Nowy wpis
@zdziwiony

Opinie pozytywne piszę biuro.Ja mogę opisać sytuację w Warszawie i w okolicach - wszystko zależy na jakiego przełożonego trafisz. Jeśli trafisz na Pana Kazika to nie wierz mu- zwykły handlarz samochodów( był handlarzem w VW)- wciśnie Ci każdy bajer. Nie dostaniesz premii jak nie wykłócisz się. Lubi skłócać załogę- ciągle powtarza lichy żart z miodem od ponad 10 lat i dużo przaśnych żartów- za dużo kleił się do kobiet .Jak jest sytuacja patowa to nie rozwiążę problemu. Jak trafisz na innego kierownika projektu to będzie lepiej- część walczy o premie dla podwładnych. Na Pradze w budynku magazynowo-biurowym jako technik był fryzjer- dwie lewe ręce. Nikt nie reagował jak olewał BHP- naprawiał samochody - podnosił widlakiem samochody, ale któregoś razu zapomniał wrzucić hamulec i go przygniotło.Pensja na czas, premie nie.Kazik obiecuje klientom złote góry- zrobienie czegoś co planowaliśmy na 2 tygodnie powiedział, że zrobimy jutro i już kończymy. Obiecywał rzeczy bez pokrycia- w sierpniu Trane nie pracuje- w północnych Włoszech mają urlopy w tym miesiącu, a on obiecał, że jak zamówi na początku sierpnia części do klimakonwektorów to pod koniec będą, oczywiście przyszły we wrześniu. Inni kierownicy projektów byli chwaleni przez chłopaków, bo starali się pomóc, jak była trudna sytuacja i umieją wyjaśnić klientowi sytuacje a nie ściemniają. Sytuacja jak w każdej średniej firmie FM- jak będzie dobry klient, przełożony to raj. Jak coś słabo idzie to ci z dołu dostają po ..... . Zwykła loteria.

Pytanie Nowy wpis

Czy w ENGIE Polska możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Nowy wpis

@Pytanie

Staramy się rozważać propozycje zgłaszane przez naszych pracowników, zatem jeśli będzie taka potrzeba, będziemy analizować takie zgłoszenie.

Aktualność
W spółce z naszej Grupy, ENGIE Services zatrudniamy pracowników w różnym wieku.

Aktualnie pracuje u nas m.in 19 pracowników poniżej 25 roku życia ( 4% naszych pracowników)_ oraz 148 pracowników powyżej 55 roku życia ( co stanowi 31% naszych pracowników)
 Rozmowa kwalifikacyjna
Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie ENGIE Polska? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Fuksio
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

A co tu jeszcze dodać? wszystko jest we wpisach

ENGIE Polska poszukuje kandydatów na stanowiska Technik - Serwisant. Czy ktoś z Was orientuje się co wchodzi w skład obowiązków na tych stanowiskach?

Łdz Mbank

Opinie, na nie korzyść nie szczerego pracodawcy są automatycznie usuwane. To powinno dać duuuużo do myślenia. Pozdrawia niedoceniony elektryk z mbanku

Aktualność

ENGIE SAR Spółka z o.o. specjalizująca się w świadczeniu usług generalnego wykonawstwa w zakresie robót instalacji sanitarnych i elektrycznych jak również w kompleksowej obsłudze technicznej budynków (m.in. serwerowni, szpitali, pomieszczeń czystych oraz innych obiektów wymagających utrzymania reżimowych warunków pracy infrastruktury technicznej) poszukuje kandydatek/kandydatów do pracy na stanowisku:

Specjalista ds. Ofertowania i Obsługi Formalnej

Miejsce pracy: Warszawa (Wawer), ul. Zwoleńska 97

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:

1. Analizę rynku i wyszukiwanie ogłoszeń o postępowaniach przetargowych,

2. Weryfikację dokumentacji przetargowej pod kątem formalnym,

3. Przygotowywanie ofert przetargowych (od strony formalnej) w sektorze publicznym i prywatnym,

4. Prowadzenie korespondencji dotyczącej postępowań przetargowych z Zamawiającym,

5. Koordynowanie i kontrolowanie czynności związanych z procesem zawierania umów,

6. Nadzór formalny nad prawidłową realizacją kontraktów,

7. Współpracę z innymi komórkami organizacyjnymi we wszystkich fazach pozyskania zamówień.

Oczekujemy:

1. Wykształcenia wyższego,

2. Studia podyplomowe lub kursy/szkolenia z zakresu Prawa Zamówień Publicznych,

3. Bardzo dobrej znajomości ustawy PZP wraz z aktami wykonawczymi oraz znajomości innych aktów prawnych regulujących zagadnienia zamówień publicznych,

4. Minimum 3 letnie doświadczenie (uzyskane w ostatnich 5 latach) w pracy na podobnym stanowisku,

5. Bardzo dobra znajomość MS Office (w szczególności Excel, Word, Power Point),

6. Dyspozycyjność, zaangażowanie, odpowiedzialność i duża samodzielność w realizacji powierzonych zadań,

7. Doskonała organizacja pracy i umiejętność ustalania priorytetów.

Mile widziane:

1. Znajomość branży sanitarnej (a w szczególności klimatyzacji i wentylacji),

2. Biegła znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

1. Umowę o pracę na pełny etat,

2. Możliwość pracy w systemie hybrydowym,

3. Atrakcyjne warunki zatrudnienia i przyjazna atmosferę pracy,

4. Możliwość rozwoju zawodowego,

5. Atrakcyjny pakiet medyczny oraz karta Multisport.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wraz z CV prosimy o dołączenie następującego oświadczenia :

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez ENGIE SAR Sp. z o.o. z siedzibą ul. Zwoleńska 97, 04-761 Warszawa, w celu udziału w bieżącej rekrutacji oraz w kolejnych naborach kandydatów na pracowników przez okres najbliższych 6 miesięcy.”

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydatów do pracy w ENGIE SAR znajduje się na naszej stronie internetowej: http://www.sarserwis.pl

Zainteresowanych informujemy, że nadesłanych ofert nie zwracamy.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.

Prosimy o przesłanie aplikacji bezpośrednio na adres mailowy: rekrutacja@sarserwis.pl

Aktualność
Sprawdź kogo aktualnie poszukujemy do spółki z naszej Grupy - ENGIE Services i dołącz do naszego zespołu!

Baniocha (pow. piaseczyński), Góra Kalwaria, Piaseczno, Warszawa, Wola Mrokowska (pow. piaseczyński), Zalesie Górne (pow. piaseczyński)

No Energy to Waste

Czy w ENGIE Polska poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

@Pytanie

Świadczenia dodatkowe jak najbardziej obowiązują, ale różnią się w zależności od spółki.

Aktualność
Za nami badanie satysfakcji i zaangażowania pracowników ENGIE&Me 2021.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Nasza frekwencja na poziomie spółek w Polsce wyniosła 53%.

Teraz, jak to się dzieje każdego roku, odpowiedzi i komentarze naszych pracowników będą analizowane przez Zarządy, Działy HR i przełożonych. I jak zawsze będziemy informować o podejmowanych wdrożeniach.

Rozstrzygnęliśmy także konkurs na najwyższą frekwencję w spółkach w tegorocznej ankiecie. Drobne upominki w tym roku pojechały do: ENGIE EC Słupsk, ENGIE EC Serwis, ENGIE Zielona Energia i ENGIE Złotów.

Czy firma ENGIE Polska w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

@Pytanie

To zależy od konkretnego przypadku - rodzaju szkolenia i przygotowywanego planu szkoleń. Jeśli jesteś pracownikiem to skontaktuj się w tej sprawie z działem HR.

Aktualność
Trwa tegoroczna edycja badania ENGIE&ME. Pomysły i sugestie na usprawnienie pracy każdy z pracowników Grupy ENGIE może zgłaszać do 24 października. Dzięki ubiegłorocznej ankiecie w ENGIE Elektromontaż:

- zadbano o podnoszenie kwalifikacji menagerów – odbyło się szkolenie BMS z zakresu automatyki budynkowej, kontynuowana jest nauka języka angielskiego;
- dla pracowników na stanowiskach robotniczych przygotowane zostało szkolenie wewnętrzne z podstawowych pomiarów instalacji elektrycznych;
- cztery osoby zostały skierowane na szkolenie – spawanie ręczne elektrodą otuloną.

Warto więc wziąć udział w badaniu, bo jego wyniki mają wpływ na funkcjonowanie naszych firm.

Aktualność
Spółka ENGIE SAR dzięki opiniom pracowników przekazanym w ankiecie ENGIE&Me dokonała następujących zmian:

- umożliwiła pracę w trybie zdalnym;
- zorganizowała kurs języka angielskiego dla części pracowników;
- przeprowadziła audyt płacowy oraz wprowadziła program regulacji wysokości wynagrodzeń.

Trwa tegoroczne badanie i jest kolejna możliwość przekazania swoich pomysłów oraz sugestii zmian.

Jaki jest styl zarządzania w ENGIE Polska?

@Pytanie

W naszej Grupie jest kilka spółek - czy pytanie dotyczy konkretnej spółki? Generalnie - w każdej spółce słuchamy naszych pracowników, przygotowujemy ankiety, w których pytamy pracowników co można zmienić/poprawić/co im odpowiada. Organizujemy też cykliczne spotkania z pracownikami.

Łysy
@ENGIE Polska

Nigdy nie brałem udziału w takiej ankiecie lecz bardzo bym chciał wziąć w niej udział jak i gdzie można się zalogować by się wypowiedzieć z góry dziękuję i pozdrawiam

@Łysy

Jeśli jesteś aktualnie pracownikiem, to będziesz miał możliwość wzięcia udziału w ankiecie ENGIE&Me - to badanie zaangażowania pracowników, które będzie trwało od 4 do 24 października. W przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się z działem HR.

Monika
@ENGIE Polska

Czy taka ankieta jest na pewno anonimowa, przełożeni nie patrzą na to kto je wypełnia i co wypełnia? Bo nie jestem pewna czy można się czuć bezpiecznie.

@Monika

Jest całkowicie anonimowa. Odpowiedzi trafiają do firmy zewnętrznej organizującej ankietę, która przesyła do ENGIE wyłącznie ogólne, zebrane dane.

Coroczne badanie ENGIE&Me przyniosło wiele zmian w ENGIE EC SERWIS

Dzięki sugestiom pracowników opracowano listę potrzebnego sprzętu i narzędzi do sprawnego wykonywania pracy. Co ważne – 95% zamówień z tej listy już zostało zrealizowanych. W związku ze specyfiką pracy dopiero we wrześniu odbędzie się ważne i oczekiwane szkolenie z przepływu komunikacji. Został również opracowany system oceny kompetencji posiadanych przez pracowników, a także określono poziom niezbędnych do zdobycia kompetencji na danym stanowisku, co przełożyło się na opracowaniem planu szkoleń na 2022 rok.

Już wkrótce kolejna edycja badania. Jak widać warto wziąć w nim udział.

Aktualność
Dzięki wynikom ankiety ENGIE&Me w spółce ENGIE Services zostały wprowadzone następujące zmiany:

- paniom pracującym na obiektach dostarczono więcej kobiecej wersji ubrań roboczych;
- w ramach uproszczenia procedur i regulaminów zostały opracowane przez dział prawny nowe bardziej czytelne regulaminy pracy oraz wynagradzania;
- w ramach podnoszenia konkurencyjności wynagrodzeń – część uznaniowa premii kwartalnej została włączona wraz z dodatkową podwyżką do wynagrodzenia zasadniczego pracowników technicznych;
- przeprowadzano akcje społeczne aktywizujące i integrujące pracowników: Letni Sportowiec ENGIE, malowanie bombek świątecznych, akcje plastyczne dla dzieci, miesiąc kobiet w ENGIE;
Wynikiem ankiet były też wewnętrzne awanse, konkursy stanowiskowe i wprowadzenie premii za rekrutację.

Dziękujemy za udział w ankiecie. I zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznym badaniu ENGIE&Me.

Dzięki ubiegłorocznej ankiecie ENGIE&Me w ENGIE Złotów:
- wdrożono program ubezpieczenia na życie dla wszystkich pracowników, który jest finansowany w 100% przez spółkę;
- powstała ankieta dotycząca zapotrzebowania pracowników na narzędzia oraz wyposażenie;
- odbyły się negocjacje ze związkami zawodowymi, których efektem jest wprowadzona podwyżka wynagrodzeń.

Zostaw merytoryczną opinię o ENGIE Polska - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w ENGIE Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ENGIE Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENGIE Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 2 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ENGIE Polska