ENGIE Polska

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ENGIE Polska

Jaki jest styl zarządzania w ENGIE Polska?

@Pytanie

W naszej Grupie jest kilka spółek - czy pytanie dotyczy konkretnej spółki? Generalnie - w każdej spółce słuchamy naszych pracowników, przygotowujemy ankiety, w których pytamy pracowników co można zmienić/poprawić/co im odpowiada. Organizujemy też cykliczne spotkania z pracownikami.

Łysy
@ENGIE Polska

Nigdy nie brałem udziału w takiej ankiecie lecz bardzo bym chciał wziąć w niej udział jak i gdzie można się zalogować by się wypowiedzieć z góry dziękuję i pozdrawiam

@Łysy

Jeśli jesteś aktualnie pracownikiem, to będziesz miał możliwość wzięcia udziału w ankiecie ENGIE&Me - to badanie zaangażowania pracowników, które będzie trwało od 4 do 24 października. W przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się z działem HR.

Monika
@ENGIE Polska

Czy taka ankieta jest na pewno anonimowa, przełożeni nie patrzą na to kto je wypełnia i co wypełnia? Bo nie jestem pewna czy można się czuć bezpiecznie.

@Monika

Jest całkowicie anonimowa. Odpowiedzi trafiają do firmy zewnętrznej organizującej ankietę, która przesyła do ENGIE wyłącznie ogólne, zebrane dane.

Coroczne badanie ENGIE&Me przyniosło wiele zmian w ENGIE EC SERWIS

Dzięki sugestiom pracowników opracowano listę potrzebnego sprzętu i narzędzi do sprawnego wykonywania pracy. Co ważne – 95% zamówień z tej listy już zostało zrealizowanych. W związku ze specyfiką pracy dopiero we wrześniu odbędzie się ważne i oczekiwane szkolenie z przepływu komunikacji. Został również opracowany system oceny kompetencji posiadanych przez pracowników, a także określono poziom niezbędnych do zdobycia kompetencji na danym stanowisku, co przełożyło się na opracowaniem planu szkoleń na 2022 rok.

Już wkrótce kolejna edycja badania. Jak widać warto wziąć w nim udział.

Aktualność
Dzięki wynikom ankiety ENGIE&Me w spółce ENGIE Services zostały wprowadzone następujące zmiany:

- paniom pracującym na obiektach dostarczono więcej kobiecej wersji ubrań roboczych;
- w ramach uproszczenia procedur i regulaminów zostały opracowane przez dział prawny nowe bardziej czytelne regulaminy pracy oraz wynagradzania;
- w ramach podnoszenia konkurencyjności wynagrodzeń – część uznaniowa premii kwartalnej została włączona wraz z dodatkową podwyżką do wynagrodzenia zasadniczego pracowników technicznych;
- przeprowadzano akcje społeczne aktywizujące i integrujące pracowników: Letni Sportowiec ENGIE, malowanie bombek świątecznych, akcje plastyczne dla dzieci, miesiąc kobiet w ENGIE;
Wynikiem ankiet były też wewnętrzne awanse, konkursy stanowiskowe i wprowadzenie premii za rekrutację.

Dziękujemy za udział w ankiecie. I zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznym badaniu ENGIE&Me.

Dzięki ubiegłorocznej ankiecie ENGIE&Me w ENGIE Złotów:
- wdrożono program ubezpieczenia na życie dla wszystkich pracowników, który jest finansowany w 100% przez spółkę;
- powstała ankieta dotycząca zapotrzebowania pracowników na narzędzia oraz wyposażenie;
- odbyły się negocjacje ze związkami zawodowymi, których efektem jest wprowadzona podwyżka wynagrodzeń.
 Rozmowa kwalifikacyjna
Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie ENGIE Polska? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.

Aktualność
Przez ostatnie blisko 12 miesięcy dzięki sugestiom zamieszczonym przez pracowników w ankiecie Engie&ME w spółce ENGIE Zielona Energia wprowadzono liczne zmiany.
Są to między innymi:
- kontynuacja wdrażania systemu ePracownik (np. eliminacja pasków papierowych, PIT elektroniczny);
- wznowienie małych integracji finansowanych przez pracodawcę;
- awanse w Q1 i Q2 10 osób, co stanowi 15% populacji, a w planach jest jeszcze więcej;
- informacyjne spotkania firmowe "EZE ALL”, które odbywają się co kwartał;
- analiza wynagrodzeń w świetle wynagrodzeń rynkowych (raport płacowy Sedlak&Sedlak);
- upominki z okazji Dnia Dziecka otrzymały wszystkie dzieci pracowników;
- udział w szkoleniach – w tym roku przeszkolonych zostało 59 pracowników, co stanowi 88% populacji, tym samym osiągnęliśmy KPI grupowy (80% przeszkolonych pracowników).

Tegoroczne badania także będą miały wpływ na działanie naszych firm. Warto wziąć z nim udział.

Aktualność
ENGIE&ME to badanie zaangażowania, które każdego roku przeprowadzane jest wśród pracowników Grupy ENGIE. Dzięki niemu każdy z nich może wyrazić swoją opinię na temat firmy i zaproponować swoje pomysły na usprawnienie pracy. Przed nami kolejne badanie. Dlatego przez najbliższe dni będziemy prezentować ubiegłoroczne sugestie pracowników i to, w jaki sposób zostały one wdrożone w poszczególnych spółkach. Jednocześnie już teraz zachęcamy wszystkich naszych pracowników do udziału w tegorocznym badaniu, które rozpocznie się 04 października i potrwa do 24 października.
Onclear
Kandydat

Pytanie z innej beczki, czy orientuje się ktoś czy firma poszukuje podwykonawców z branży Hvac oraz złotej rączki. Jesteśmy firmą z 7 letnim doświadczeniem poszukujemy stałych, pewnych partnerów do współpracy.

@Onclear

Prosimy o kontakt z naszym rekruterem - p. Iloną Rębiejewską. Dane kontaktowe znajdziecie Państwo w zakładce kontakt na naszej stronie www: https://engie-services.pl/#kontakt

Aktualność
Do tego, że potrzebujemy naturalnych witamin nikogo nie trzeba przekonywać. Każdy z nas powinien przynajmniej raz dziennie spożyć posiłek, w którym są warzywa i owoce. Dlatego w ENGIE EC serwis w Słupsku w każdy wtorek pracownicy mają dostawę świeżych owoców. Zachęcamy pracowników do korzystania. Dbajmy o siebie i żyjmy zdrowo.
byly-pracownik

Brak przepływu informacji w biurze- bałagan, ale to chyba w FM standard. Płaca lekko poniżej średniej. Technik zarabia 3 tys. netto+ premia w wysokości od 0- 500zł brutto, tylko premie przyznaje kierownik obiektu za zgodą kierownika projektu. Zwykle nie ma premii. Jeden z kierowników projektu ( Pan z wąsem)rozmowie obiecuje wyższą kwotę niż potem dostaje się na umowie- zwykle te 500zł brutto, które są premią.

@byly-pracownik

Dziękujemy za komentarz. Wszystkie opinie są dla nas cenne. Jednocześnie sugerujemy, aby swoje uwagi zgłaszać na bieżąco przełożonym.

Aksa6
@byly-pracownik

Premie kwartalne przyznaje Kierownik i nikt w to nie ingeruje, premia wynosi 720zł brutto. Dodatkowo jest premia roczna wynikająca ze stażu pracy około 4000zł brutto rocznie i premia roczna za wyniki w pracy w tym roku była w granicach także 4000zł brutto. Razem premii rocznie mamy 10880zł rocznie. Jeśli ktoś pracuje słabo to pieniądze z jego premii dostają inni, pula premii na budynek jest stała i zależy od ilości techników.

Aktualność
Spółka ENGIE EC Słupsk po raz kolejny przyłączyła się do kampanii społecznej „Dwie godziny dla Rodziny”, której celem jest wzmocnienie więzi z rodziną i bycie bliżej siebie.

W ramach kampanii 1 czerwca pracownicy firmy mogli pracować o 2 godziny krócej, przy zachowaniu prawa do wynagrodzenia i wymiaru urlopu. Akcja będzie trwała przez cały czerwiec, aby wszyscy pracownicy mogli przyłączyć do akcji. Osoby, które w dniu 1 czerwca nie mogły skorzystać z tej możliwości mogą wykorzystać 2 godziny dla Rodziny w innym, dogodnym dla siebie terminie i spędzić je ze swoimi bliskimi.

Aktualność
W ubiegłym tygodniu zorganizowaliśmy warsztaty dla kobiet ENGIE z asertywności.

Rozmawiałyśmy na temat tego,  co wspiera a co utrudnia przyjmowanie postaw, które stwarzają warunki na tworzenie otwartej relacji nie tylko z innymi, ale także z samą sobą. Zwracałyśmy uwagę na emocje oraz towarzyszące asertywnej komunikacji intencje. Skupiając się na zrozumieniu zachowań rozpoznawałyśmy swój poziom asertywności. Pojawił się także wątek słonia. Symbolizuje on technikę zwracania uwagi na to jak istotne jest by w trudnej emocjonalnie sytuacji zwolnić, utrzymać świadomość swojego oddechu i ciała celem nawiązania ponownego kontaktu ze sobą i innymi.

Spotkanie stało się okazją do wymiany doświadczeń. Towarzyszyła temu refleksja i potrzeba praktykowania na co dzień komunikacji, która odkrywa i zaprasza innych do odważnego wyrażania swoich potrzeb. A to wszystko celem budowania porozumienia, atmosfery otwartości i odczuwania radości ze wspólnego bycia w perspektywie powrotu do życia „w realu”.

Aktualność
Spółka z naszej grupy - ENGIE SAR, poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
Specjalista ds. Ofertowania i Obsługi Formalnej

Miejsce pracy: Warszawa

Szczegóły dotyczące aplikowania znajdują się pod linkiem: http://sar.sarserwis.pl/praca/oferty-pracy/
Zapraszamy do rekrutacji!

Aktualność
Celem ENGIE jest nie tylko sprostanie wyzwaniom energetycznym i klimatycznym, ale także społecznym. Jednym z nich jest równość płci, która stanowi jeden z 17 celów zrównoważonego rozwoju określonych przez ONZ.

W ENGIE założyliśmy, że do 2030 roku połowa stanowisk kierowniczych będzie należała do kobiet. Nazwaliśmy ten program „Fifty-Fifty”. Opiera się on na szczegółowym planie działania, który obejmuje między innymi:
- diagnostykę działania Grupy, jak i poszczególnych biznes unitów,
- sprawdzenie istniejących polityk i procesów,
- zwiększanie świadomości pracowników na wszystkich poziomach oraz partnerstwach zewnętrznych.

Zapraszamy do rekrutacji do ENGIE Services na stanowiska:

☛Technik Utrzymania Obiektu ( lokalizacja: Warszawa, Kłobuck, Wrocław, Tarnowo Podgórne)
☛Technik Utrzymania Obiektu - Elektryk (lokalizacja: Piła)
☛Technik Obiektu - Mechanik (lokalizacja: Radom)
☛Technik Utrzymania Obiektu -Hydraulik (lokalizacja: Warszawa)
☛Kierownik Utrzymania Obiektu (lokalizacja: Warszawa)

Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz linki aplikacyjne dostępne są na stronie: https://engie-services.pl/#kariera

Aktualność
Spółka z naszej grupy - ENGIE SAR, poszukuje kandydatek/kandydatów do pracy na stanowisku:
Inżynier ds. efektywności energetycznej

Miejsce pracy: Warszawa

Więcej informacji w ogłoszeniu poniżej. Aplikacje prosimy wysyłać bezpośrednio na adres email: rekrutacja@sarserwis.pl

Aktualność

Czy pracodawca ENGIE Polska organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

@Pytanie

Tak, każda z naszych spółek przygotowuje plany szkoleń. W każdym przypadku jest możliwość podjęcia rozmów o niezbędnych szkoleniach, które podniosą kompetencje naszych pracowników.

Spółka z naszej Grupy, ENGIE SAR, aktualnie poszukuje kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. Ofertowania i Obsługi Formalnej

Miejsce pracy: Warszawa (Wawer), ul. Zwoleńska 97

Szczegóły w ogłoszeniu: https://www.gowork.pl/oferta/specjalista-ds.-ofertowania-i-obslugi-formalnej,1TrFFzvgNBjhMPCoJ0BCHA,warszawa

Prosimy o przesłanie aplikacji bezpośrednio na adres mailowy:
rekrutacja@sarserwis.pl

Spółka z naszej grupy ENGIE EC Słupsk poszukuje osób do pracy na stanowisku:

Elektromonter Urządzeń Elektroenergetycznych AKPiA
Miejsce pracy: Słupsk
Oferujemy m.in.:
- umowę o pracę,
- atrakcyjne wynagrodzenie,
- stabilne warunki zatrudnienia w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
- pracę w dynamicznie i stale rozwijającej się firmie.

Szczegóły, a także aplikacja poprzez link poniżej:

Aktualność
Jako Grupa w Polsce oferujemy szereg benefitów pozapłacowych dla pracowników. Nasza oferta różni się zakresem w poszczególnych spółkach, ale są to m.in.: ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie NNW, karty sportowe, nauka języków obcych.
W ramach działań Grupy ENGIE, wprowadziliśmy właśnie politykę zwiększającą bezpieczeństwo naszych pracowników oraz ich bliskich. Zdajemy sobie sprawę, że w naszym życiu niestety zdarzają się tragiczne sytuacje. W takich chwilach nie chcemy zostawiać rodzin naszych pracowników samych. Dlatego we wszystkich spółkach naszej Grupy wprowadziliśmy ENGIE Care.
Jest to unikatowy benefit, którym objęci są wszyscy pracownicy zatrudnieni w Grupie na umowę o pracę. Program obowiązuje od pierwszego dnia zatrudnienia. W przypadku śmierci pracownika rodzinie wypłacona zostaje odprawa w wysokości jego 12-miesięcznego wynagrodzenia.

Zostaw merytoryczną opinię o ENGIE Polska - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w ENGIE Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ENGIE Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENGIE Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ENGIE Polska