Przeczytałem już chyba wszystkie wpisy i trochę mnie zmobilizowały do tego dementi.Pracuję w ENGIE już kilka lat. Podstawa to szacunek do pracownika i nigdy nie byłem poniżany,a pracowałem już w kilku firmach z tej branży i różnie z tym bywało.Zauważyłem też tendencję do pojawiania się chętnych do pracy w tej firmie,ale bez specjalnych kwalifikacji o wygórowanych oczekiwaniach płacowych i bardzo roszczeniowych oczekiwaniach.To nie tędy droga.Najpierw trzeba pracować i pokazać że jest się wartym późniejszego docenienia w formie podwyżek i premii.Z mojej perspektywy mogę napisać pozytywnie o firmie bo jeśli ktoś chce pracować i sumiennie podchodzi do pracy to zostanie to zauważone.Przeszedłem do tej firmy od innego pracodawcy i nie żałuję.Nie potwierdzam opinii negatywnych.Czasem mogą (jak wszędzie) zdarzyć się ,,czarne owce", ale generalnie firma dba o uczciwych pracowników i nie zauważyłem wokół mnie praktyk zwalniania osób które rzetelnie pracują.Co do różnych skarg z banku itp dziwi mnie że są one tutaj zamieszczane,a nie zgłaszane do osób odpowiedzialnych ze strony Engie. Brakuje odwagi? Czy nie byłoby w ten sposób prościej? Dziwne wpisy. Z tego wnioskuję że pisze to jedna lub kilka osób które wrzawą chcą stworzyć negatywny wizerunek tego pracodawcy.Łatwo się pisze anonimowo takie negatywne opinie .W tej firmie nie utrzymają się ludzie którzy lekceważą przestrzeganie regulaminu,oraz BHP itp.Wypisywanie tutaj takich historyjek o pijaństwie wzbudza niesmak.Nie zetknąłem się z takimi praktykami.Z mojej perspektywy mogę polecić firmę Engie Services i mimo wielu zachęt od innych pracodawców by zatrudnić się u nich to nie zamierzam odchodzić.Nowy pracodawca może oczekiwać za taki awans finansowy 10-20%, wyrzeczenia się życia rodzinnego i całkowitego poświęcenia dla pracy.Tu mi nie po drodze.Pracuję dla rodziny i dla niej zarabiam.Ponoć wszędzie lepiej gdzie nas nie ma.Technicy którzy chcą pracować rzetelnie to raczej będą zadowoleni.To dobry pracodawca. Mają znakomity pakiet medyczny i ubezpieczeniowy.I teraz coś dla hejterów i sceptyków, którzy chętnie mi przypną łatkę ,,łubu dubu" itp.Nie jestem niczyim znajomym,nie muszę się ,,podlizywać" ,ani nadskakiwać komukolwiek i nie będę też miał żadnych pochwał za ten wpis od moich zwierzchników, a nawet na to nie liczę.Zmotywowały mnie te absurdalne,negatywne wpisy o Engie Services.Zatrudniono mnie w tej firmie bo poszukiwali pracownika i złożyłem swoje CV. Rozmowa kwalifikacyjna ze mną była uczciwa i na dobrym,profesjonalnym poziomie.Moja praca została oceniona i po okresie próbnym dostałem zatrudnienie na czas nieokreślony.Może się powtórzę.Nie mam znajomości i układów jak tu niektórzy napisali ,że są takie praktyki.To jest firma z ludzką twarzą.Jak chce się podwyżkę to trzeba udowodnić swoją pracą że się na nią zasługuje.Ja nie mam powodów do narzekania na podwyżki i premie. Bardzo ciężko na nie pracowałem. Sztuka polega na tym,że trzeba pokazać swoją pracowitość, a potem powiedzieć przełożonemu o podwyżkach.Ta praca nie jest łatwa i lekka, ale nie zostałem nigdy zostawiony sam z problemem,gdy naprawdę potrzebowałem pomocy moich zwierzchników.Rzadko potrzebuję tej pomocy, ale nie zawiodłem się.I jest jeszcze jedno.W tej firmie dają premie kwartalne i roczne. Ale na to trzeba też sobie zapracować.Mam też jeszcze spostrzeżenie odnośnie negatywnych opinii.W mojej pracy zawodowej stykałem się i poznaję czasem ludzi którzy nawet jak mają dobrą pracę to i tak będą narzekać..Generalnie w pracy unikam takich ,,cichych strumyczków" i dzięki temu nie rozmyślam o takich bzdurach,a jeśli nawet na takich ludzi trafię pozostawiam ich im samym by się kisili w swoim towarzystwie wzajemnej adoracji.Najważniejsze nie słuchać plotek,nie tworzyć plotek i robić swoją robotę.Szanować współpracowników i oczekiwać szacunku.Powtórzę jeszcze raz.Jak chcesz pracować i jesteś uczciwy w pracy to możesz się u tego pracodawcy odnaleźć.Znam przykłady awansów dla dobrych techników.Wiem co piszę,bo tu jest dobra atmosfera,ale kształtować mogą ją tylko ludzie i od ich nastawienia zależy,czy będzie im dobrze u tego pracodawcy.Tu nie zagrzeją długo miejsca ludzie którym nie chce się pracować.Jak wszędzie to i tu zwalniają się pracownicy bo podkupi ich inny pracodawca,bądź odchodzą z jakichś im znanych powodów osobistych.Tylko dlaczego część z nich wraca do tego pracodawcy?A znam takie przykłady.Dla podsumowania.Rozbawiły mnie wpisy o pracy przy BMS. Jaki tu rozwój?Co się stanie gdy ten kontrakt się urwie?To są dla mnie śmieszne ,,sukcesy-BeeMeSy" na krótką metę.Technik powinien mieć pojęcie o swojej pracy i umieć się posługiwać podstawowymi narzędziami. Komputery to już nawet dzieci umieją obsługiwać, a coraz mniej ludzi zna na przykład narzędzia ślusarskie, czy hydrauliczne,nie wspominając o praktycznej umiejętności ich używania.Pozdrawiam tych co dotrwali do końca tego wpisu. p.s.:Na kolejne wpisy pod moją opinią nie będę odpowiadał.Napisałem co uważałem i szkoda mi czasu na ewentualny hejt .