Opinie o Asplex Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Asplex Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Asplex Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT
Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asplex Sp. z o.o. w Wrocław

Co się stało?

Wojtek

Ile zarabia technik serwisu? Znalazłem na ich stronie ofertę serwisowania płyt głównych.

Kadrowa
@Wojtek

Tyle żebyś opłacił pokój w centrum, miał na dojazdy, miał co zjeść i raz do roku poszedł do kina

@Kadrowa

3500-4000?

x
@Wojtek

Tak, brutto

asdas

Pod stołem to możesz znaleźć okruszki typu ucięcie premii bo ktoś inny czegoś nie zrobił :)

@x

Ktoś usuną moje pytanie, "czy reszta pod stołem?" Nie ładnie tak robić!

Zenek

Ale czy teraz potrzebują kogoś do pracy? jakieś podpowiedzi?

N I E P O L E C A M!!!!!

N I E P O L E C A M!!!!! Kiedyś, aby się dostać do tego serwisu, trzeba było coś potrafić, teraz przyjmują byle kogo do pracy i robią byle co.

Serwisant

Ta firma to dramat, jeśli nie szukasz pracy "na zaraz" to nie idź. Szkoda twojego czasu. Rozmowa telefoniczna całkiem ok, ale widać jak nieprofesjonalna jest firma po tym jak przychodzicie na rozmowe "face 2 face". Brak wolnych sal konferencyjnych, przez co prowadzicie prywatną rozmowę przy innych osobach w biurze. Osoba rekrutująca nie przejmuje sie Wami totalnie i widać, ze jestescie dla nich zwykłą moca przerobową, typowymi parobkami . To co napisała osoba przede mną jest nie prawdą i nie pokrywa się z niczym. (prawdopodobnie napisane przez pana/panią z HRu). Na "rozmowie" odzywa się tak na prawdę tylko osoba rekrutująca, ja dla przykładu wymieniłem tylko kilka zdań przez całe 20 minut. Nie było żadnych testów, ani pytań technicznych. Gdy wróciłem do domu dostałem telefon, że chcą mnie przyjąć, ale odmówiłem z wiadomych powodów.

Brak

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy IT Administrator
ladep ot kaicpaic

Negatywna opinia w 100% . Moge potwierdzic opinie 'Ramzesa' odnosnie obnizenia premi ,przez 'magiczny' ERTAT . Co jest naistotniejsze jesli chodzi o zarobki. Premia 200% jest NIEOSIAGALNA, zwyczajowo ludzie staraja sie uzyskac 150%. Jest to podciagane przez kierownictwo do maksymalnie 180% jesli ktos sie stara lub zna dobrze z kim trzeba. Jednak nie ma sie zapewnionych stalych dochodow posiadajac taka(150%) premie w kazdym miesiacu. Poniewaz premia jest uzalezniona od ww ertatu. Takze mozna dostac jednego miesiaca lepsza wyplate , drugiego gorsza zaleznie od ertatu przy tej samej premii!!! Technicy sa w ten sposob obciazani finansowo za bledy kierownictwa/logistyczne w firmie. (niepojete!) Pomijajac fakt ze premia jest przyznawana przez 2-3 osoby najwyzej postawione w firmie, u ktorych premia jest zapewne stale na wysokim poziomie... Odnosnie dodatkow w firmie , nowi pracownicy moga liczyc na cokolwiek dopiero po dluzszym czasie pracy, a premia typu 600pln na swieta jest dla pracownikow z stazem powyzej roku. Opieka medyczna? oczywiscie ,ale nie bezplatna. Atmosfera w firmie jest znosna , jednak nieustannie pojawiaja sie nowe twarze i znikaja stare. Szkolenia ,bph i sep ,jak najbardziej na poziomie. Zas szkolenia firmowe to jakas paranoia, zdazaly sie sytuacje w ktorych nowi technicy szkolili nowozatrudnionch ,bedac dalej na szkoleniu. Osoby z wiekszym stazem niechetnie szkola , wiaze sie to z malymi dodatkami ,poniewaz kwota za szkolenie nie przekracza 50 zl na reke ba nawet moze i 40. Nie mam tutaj znaczenia ile osob sie wyszkolilo 1-10. Kwota jest ta sama. 'Agata'@ Rozwoj w firmie, znikomy . wakaty w biurach sa pozajmowane od roku. Kolejka doslownie. Logistycznie chaos, bywalo tak ze nie bylo sprzetu -ledwie dawalo sie uzyskac 100%. Z newsow moge jeszcze jedynie dodac ,ze w firmie ostatnio zwolniono 6 osob w zwiazku dzialalnosci przestepczej , notoryczne kradzieze ,handel narkotykami. To chyba tez jakos rzutuje na sytuacje. Zaluje ze nie sprawdzilem opini wczesniej! Nie polecam. A komentarze Technik Asplex Wroclaw ,sa niewarte uwagi i nie autentyczne. Pozdrawiam obecnych pracownikow, wiecej odwagi! reverse kcin pozdro dla kumatych

Roman

Zatrudniłem się w MB_RC na początku rozkładu tego działu jeszcze za rządów brody, pierwszy rok był dobry, można było się dużo nauczyć premie też były ok. Potem zaczęła się degrengolada i (usunięte przez administratora) Jeżeli ktoś myśli że wystarczy sie wykazać żeby coś zyskać to sorry ale zyskać można tylko więcej obowiązków i modeli których nikt nie chce. I tak siedziałem tam za długo, jak odchodziłem większość techników miała pół roku doświadczenia i umowę przez agencję pracy tymczasowej, z starej gwardi zostały głównie najgorsze pasożyty, kto miał trochę oleju w głowie uciekł do korpo na N. Cieszę się tylko że nie doczekałem czasów gdy pozer bez szkoły KM, lub jak się sam określał Jude przejął serwis, już broda był bardziej kompetentny do zarządzania ludźmi (mimo że też nie był guru elokwencji)...

Technik Asplex Wrocław

Asplex Wrocław. Pracuję w tej firmie i jest jak to się mówi wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Prawda jest taka ze można dobrze zarobic ale trzeba robić premie 200%. Firma jak każda nie lubi pracowników którzy naduzywaja L4 wtedy taki gość jest na tapecie i wiadomo ze mu szybko po dziękują. Trzeba pracować robić plan i po prostu przychodzić do pracy, a wtedy są awanse zmiany w umowie na lepsze warunki i itp. Atmosfera właśnie w tej firmie jest dobra ponieważ jak dobrze żyjesz z ludzmi i im pomagasz to i w nastepnym dniu inni ci pomogą zrobić target. Pracuję juz prawie rok co miesiąc robię 200% pomagam innym i inni tez mi pomagają aby jak najwięcej z nas miało 200%. Na kazde święta sa bony nie małe bo po 600zł , sa wczasy pod gruszą, opieka medyczna. Senior liderzy i super liderzy to ludzie zawsze mozna z nimi się dogadać ale trzeba pracować i wykonywać polecenia. Jeżeli jesteś leniwiec kombinator,jestes konfliktowy to nie przychodz tutaj bo szybko Cię pozegnamy. Tutaj liczy sie pracowitość bo wtedy cały zepsuł ma lepiej. Praca nie jest ciężka , są szkolenia można dużo się nauczyć. Naprawiamy laptopy Acer i inne marki,kompy stacjonarne,modemy,telefony komórkowe i stacjonarne,tablety,karty sieciowe,urządzenia do przesyłu internetu przez sieć elektryczną,drony latające,konsole ps3,ps4,Xbox,odkurzacze,także irooboty,pralki i itp. Naprawiamy prawie wszystko głównym klientem jest Amazon i naprawiamy to co sprzedaję Amazon. Pensja jest na czas i zgodnie z regulaminem. Firma naprawdę o wszystko dba i jest ok. Nie jestem fanatykiem ale w życiu juz sporo firm przerobilem i tutaj jest dobrze. Fakt duzo jest tych standardow ISO i wszystkie trzeba przestrzegać ale generalnie nie ma tutaj dziadostwa ani bagna ze na kazdym kroku Cię oszukują z kasy.Fakt targety są wysokie nie masz czasu na pogaduchy i strojenie głupich min podczas 8h. System widzi jak pracujesz. Przerwy i czas pracy jest rozliczany co do minuty. Powodzenia.

on
@Technik Asplex Wrocław

hahaa widze ze firma sama sobie dobrze prawi ;d

Pracownikk
@Technik Asplex Wrocław

Połowa twojego opisu tej pracy to zwyczajne kłamstwa (szkolenia? 200%premia? Wspaniali seniorzy? Itd). Opinie mówią same za siebie.

Tecynik
@Technik Asplex Wrocław

Pracując w tej firmie dłużej niż 4 lata czyli ponad 48 miesięcy raz (1) dostałem premię 200%. Na składowe premii składa się wiele czynników, ja jako technik i przewalacz amazonowego sprzętu na ilości wg których miałem dostać 200%, otrzymywałem np. 147% dlatego, że planning źle zaplanował przyjmowaną ilość sprzętu i nie wywiązał się z terminami. TAT leci w dół i premia też w dół.

Ramzes

To nie jest prawdziwy serwis tylko przewalanie różnego sprzętu elektronicznego (kosiarki, wzmacniacze, piły, telefony, komputery, myjki itd) na tony. Ilość, ilość i jeszcze raz ilość. Podstawa żałosna a premia za ilości jest taka, że nigdy jej nie ma ;/ pod koniec miesiąca dowiadujesz się o zawaleniu terminów wejścia/wyjścia przez dział na którym nie pracujesz przez co Ty też nie dostaniesz premii :D Nawala serwis magazyn nie ma premii. Pozdro dla prawdziwych.

RadkoTadko

Nie polecam. (usunięte przez administratora)

ŻalPl

Witam,ile realnie zarabia pracownik magazynowy zatrudniony przez agencje ,bo dostałem ofertą 2800 brutto plus premie i trochę to mało

@ŻalPl

Czy wobec tego próbowałeś dowiedzieć się, jak wygląda perspektywa awansu w firmie? Być może warunki finansowe wzrastają wraz ze stażem pracy? Dzieje się tak w wielu firmach, zatem być może także w ASPLEXie? Bierzesz to pod uwagę?

Bolo
@Agata

hahahahaaaaa..."perspektywa awansu" hahahaha zaraz się zwalę w (usunięte przez administratora)!!!!!!!

Mustafa

Odradzam stanowczo ten kołchoz pracowniczy, nie liczą się w ogóle z człowiekiem, a podpisując umowę tak na prawdę podpisujesz akt niewolnictwa. Przełożeni latają naćpani, kto jest w temacie ten zauważył te rozbiegane oczy. Pilnują przy tym, abyś czuł się zaszczuty i robił wszystko bez zająknięcia, a jak nie to powód do dyscyplinarki znajdą w każdej chwili. Urlopy najlepiej zgłaszać rok wcześniej, bo miłościwy pan bierze pod uwagę dobro firmy i nie da urlopu, bo nie. W razie nagłego wypadku możecie pożegnać się z pracą, ponieważ nie ma żadnego kontaktu z firmą i nie da się nawet zgłosić nieobecności. Zarobki żałosne, więc stosują śmieszną manipulację informując o zarobkach 4100 zł brutto, kiedy składa się na to pensja zasadnicza 2900 zł brutto + premia do 1200 zł brutto i to przy wyrobieniu w miesiącu 200% normy, co i tak nie ma znaczenia, bo nie przedłużą z tobą umowy, bo nie. Do tego dostajesz do podpisania prawdziwy stos dokumentów, które są nie czytelne i specjalnie wydrukowane najgorszą czcionką w najmniejszym możliwym rozmiarze. Szczerzę nie polecam i życzę rychłego upadku tego kołchozu.

Ciekawe
@Mustafa

Od kiedy w asplexie daja dyscyplinarke?

Papa B.

Ponczków dostali? To teraz wracać do gooagu xd

Skakanka

Hehe dymam was frajery, teraz siedzę w UK i te marne 500 funiow co u was jest na miesiąc zarabiam na tydzień. Pozdowionka dla wixiarzy i wszystkich ćpunów z RC WH i dla opalonego ANUBISA elooooo

Batman

Praca sama w sobie nie jest zła pracowałem aż dwa tygodnie ;) zostałem poinformowany smsem żeby udać się do biura w sprawie umowy powiedziałem moje nazwisko a pani z randstad odpowiedziała: nie ma proszę oddać klucze itd... jaka w tym moja wina ? nie jestem pewien może dlatego, że się spóźniłem 15 minut do pracy a może dlatego że byłem szkolony przez gościa, który się zwalniał i miał wszystko w głębokim poważaniu mnie też...

szambelan

Mogę jedynie potwierdzić wszystkie negatywne opinie o tej firmie na podstawie własnego długiego dość doświadczenia, niejedno widziałem, niejedno słyszałem w asplexie. Lista zarzutów jest spora od tych ogólnych do szczegółowych. Przede wszystkim jest to typowa firma-ściema, która zewnętrznie wygląda pięknie, ale jak już tam popracujesz i się przyjrzysz wszystkiemu to zdasz sobie sprawę w jakim rynsztoku się znajdujesz. Śmieciowa umowa przez agencje i perfidne obrzydliwe kłamstwo już na starcie o tym, że jest możliwość przejścia na firmę, ja przez kilka lat nie przeszedłem. Przez kilka lat!!! To już daje wgląd w to jak traktuje się tam ludzi. Człowiek żyje w niepewności zatrudnienia tym bardziej, że o tym, czy zostaniesz na kolejne 3 miesiące (tak właśnie, na 3 miesiące dają umowę w NAJLEPSZYM przypadku) dowiadujesz się 5 min. przed upływem obecnej umowy. Dosłownie. Jak to opowiadam znajomym to wielkie oczy robią i nie mogą się nadziwić co za śmieciowa firma to jest. Kolejne kłamstwo to hasło premia 200% które głoszą przy naborze- nigdy nie dostałem premii 200% mimo tego, że prawie miesiąc w miesiąc, z nielicznymi wyjątkami miałem wyniki na 200, więc trzeba sobie zdać sprawę, że na samym starcie firma stosuje kłamliwe, oszukańcze praktyki. Podsumowując tylko to widać, że człowieka traktują jak zero, kompletnie nie szanują pracownika. Nie dziwi w ogóle, że już prawie nikt nie chce tam przychodzić do pracy, a ogłoszenia o naborze widnieją na każdym portalu, grupie, itp. Skutkuje to oczywiście bardzo dużą rotacją pracowników. Póki się przydajesz to jesteś, napracujesz się, mimo że jesteś uczciwy w swoich obowiązkach, nie kręcisz nic na lewo to i tak nikt tego nie doceni i cię wyleją, także nie łudź się bo nie warto się starać, kadra na pewno tego nie doceni. Na pewno nie doceni(usunięte przez administratora) który nie ma bladego pojęcia o tym co się dzieje na serwisie i tylko siedzi za biurkiem i gapi się w tabelki i wykresy, człowiek z przypadku. Nie doceni (usunięte przez administratora) uśmiecha się do ciebie i za wszelką cenę próbuje zrobić dobre wrażenie, jaki to niby kumpel dla pracowników, a tak naprawdę przy byle okazji cię oleje i ochrzani ku własnej uciesze, uwielbia czuć władze i gonić innych, ogólnie żałosna postać, człowiek kompletnie nie godny zaufania ani czegokolwiek. Ponadto kompletny brak organizacji, brak komunikacji między działami, wszystko tam funkcjonuje na słowo honoru, chaotycznie, prowizorycznie, a nie według procedur i zgodnie z jakimś porządkiem. Zarobki nie zachwycają, ale ważniejsze jest to, że system wynagrodzeń jest totalnie niejasny i nikt tak naprawdę nie wie ile powinien właściwie dostać pieniędzy pod koniec miesiąca, nie wiadomo w jaki sposób jest obliczana wypłata, co z czego wynika i na jakiej podstawie, totalna zlewka na pracowników. Malowanie trawy przed jakimkolwiek audytem, wielkie porządki dla niepoznaki jaka to porządna firma. Ogólnie szkoda bo charakter pracy jest w porządku, natomiast przez nieudolnych rządzących, nierozumnych i kompletnie lekceważących wygląda to mocno zniechęcająco, czyli typowe januszowe prymitywne podejście do sprawy. Ciekawe tylko kiedy braknie ludzi do tego, by się nurkować w tym rynsztoku?

DasKisiel

Zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie. Umowa przez agencję, stawki w miarę, ale czy to dużo 2900 brutto?, brak narzędzi do pracy, dostaje się po poprzedniku, umowa często na miesiąc, nagle przychodzisz do pracy a tutaj już nie pracujesz, były takie przypadki. Atmosfera ok jeśli trafisz na dobrych ludzi ale nie jest to regułą. Praca na chwilę raczej.

Witam ! Jak wygląda przedział zarobkowy w tej firmie? ponieważ pragnę złożyć CV stanowisko serwisant sprzętu elektronicznego

@Tomek

Cos kolo 3500 tysiaca?

@Anonim

Czy Twoja odpowiedź jest z perspektywy pracownika ASPLEXu? Znak zapytania na końcu niejednoznacznie określa, że to pytanie, bądź sugestia. Doprecyzuj proszę swój komentarz i podziel się z nami informacjami na temat warunków finansowych w firmie.

lol

Lubię atmosferę w ASPLEX za: ujdze

@lol

Jak wnioskuję po Twoim wpisie, jesteś obecnie pracownikiem firmy ASPLEX. Czy możesz powiedzieć nam coś więcej na temat wspomnianej atmosfery? Jakie czynniki wpływają na Twoją opinie? Pracownicy potrafią ze sobą współpracować i pomagać sobie wzajemnie?

wieloletni pracownik

PROcownicy nie maja pojęcia o tym jak i co robią więc w grę wchodzi wymiana podzespołów/komponentów na pałę! ale nie tylko na tym firma traci bo przez osoby zarządzające działami uciekają ludzie którzy faktycznie maja pojecie o naprawach i serwisowaniu sprzętu!

dawny

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami jakie mnie naszły podczas wielomiesięcznej pracy jaką tam odbyłam. Wszystkie przedstawione tu sprawy są całkowicie zgodne z prawdą: - kompletny brak szkoleń nowych praowników, ludzie są przyuczani podczas pracy osób już tam pracujących co prowadzi do tego, że nie ma jednolitych kryteriów co do wymagań, czynności naprawczych, itp (każdy technik, który przyucza ma swóje procedury). - od jakiegoś roku obcięcie wszelakich bonusów socjalnych dla szeregowych pracowników, kiedyś było tego sporo przez co praca w asplex była dość przyjemna, nie to co dziś - spróbuj wziąć L4, od razu będziesz na wylocie, w głowie się nie mieści, że wyrzucają za to, że ktoś zachorował. Potwierdzone na wielu osobach. - zwolnienia to w ogóle jest ciekawy temat bo ludzie o tym, że zostają wyrzuceni dowiadują się dosłownie 15min. przed końcem tygodnia. Chwilę przed wyjściem z pracy w piątek dowiadujesz się, że od przyszłego tyg. jesteś bezrobotny. Znane są historie osób i ja poznałam osobiście taką historię, że zwolnili człowieka, a mu o tym nie powiedzieli nawet i ten przyszedł do pracy w następny dzień nie wiedząc, że go wyrzucili. Ludzie traktują jak śmieci. - ostatnimi czasy drastyczny wzrost ilości obowiązków, co chwile wymyślają nowe dodatkowe zajęcie dla techników, coraz to więcej pracy, a kasa za to nie wyższa, nawet nie taka sama jak wcześniej, a mniejsza bo... - ...spora część premii to premia zbiorowa, czyli możesz być super pracownikiem, a i tak nie dostaniesz części premii bo jest ona obliczana dla efektu pracy całej zmiany. Co za debil to wymyślił, nie wiem. Ludzie mają za nic. - umowa na 3 miesiące to kpina z ludzi, żyjesz w ciągłej niepewności, powoduje to wewnętrzny niepokój i obawę, niestabilne zatrudnienie - umowa z agencją, w której nie ma ani słowem mowy o premii, wszystko na gębe - brak podstawowych narzędzi pracy, od najprostszych tj. woreczki do pakowania sprzętu, poprzez pendrive, środki do czyszczenia sprzętu, itp. Ciągle się słyszy, że zamówione i trzeba czekać aż dostarczą. 2 miesiące. Woreczki strunowe. A ty sobie radź człowieku bez podstawowyh narzędzi, ale zrobione ma być. Jak? Magią. - jest to ogólnie firma, która pięknie wygląda z daleka, a wewnątrz niesamowity bajzel. Dobrze, że Acer nie wie o tych wszystkich nieprawidłowościach (kontrole niezapowiedziane, o których wszyscy wiedzą oczywiście tydzień wcześniej) bo by chyba zamknął to wszystko na "4 zamki". Cokolwiek zgłaszasz, jakieś nieprawidłowości, pozostaje to bez echa, zostaje olane przez zarządzających. Totalna olewka i brak odpowiedzialności kogokolwiek za cokolwiek. - seniorzy to temat rzeka, seniorzy i ich przydupaski, którzy to odwalają szajs w tej robocie, mają masę błędów mimo to miesiąc w miesiąc są kryci z jakiegoś względu (kolesiostwo w tej firmie i układy kwitną), seniorzy, którzy pękają z dumy i władzy bo dzierżą w swoim ręku prestiżowe stanowisko, sodówa odbija niektórym mocno i wykorzystują to by poprawić sobie samooceną i podnieść ego (żenujące), jest nawet jeden, który w czasie przerwy popala sobie ziółko. Pełen luz.

Ex pracownik
@dawny

Dorzuć do tego procedury, które w są tak bezsensowne, że aż to boli(choćby szkolenia nowych pracowników). Problemem tej firmy jest to, że kadra zarządzająca(od seniorów w górę) zdaje sobie sprawę z problemów, które opisałeś, ale nic z tym nie robią, bo jakoś to jeszcze działa. Firma zamiast się rozwijać to się uwstecznia. Pomysły pracowników na usprawnienia giną jak kamień w oceanie. PS. Najlepsze i tak są szkolenia, które trzeba "przeklikać" w specjalnym programie na dzień przed wizytacją/audytem, a w rzeczywistości ich nie ma. Jedyne co jest to od niedawna szkolenie przypominające z Sep E1, ale też to tylko szybkie przypomnienie podstaw z elektryki(weszło to w życie kiedy jakiś ujarany technik został porażony ładunkiem statycznym przy wyciąganiu wtyczki XD)

Zostaw merytoryczną opinię o Asplex Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Asplex Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Asplex Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asplex Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 4 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asplex Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Asplex Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Asplex Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 47 ocen.

Asplex Sp. z o.o.