Foodsi Sp. z o.o.

5 Udziel wywiadu o firmie

Wywiady Foodsi Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Mateusz Kowalczyk

Pracownik firmy - Co-Founder i CEO Foodsi

09.08.2023 03:08

Czym zajmuje się Państwa firma?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Jesteśmy polskim startupem, który szerzy ideę less waste (mniej odpadów) wśród przedsiębiorców i użytkowników oraz zaraża pasją do ratowania “paczek niespodzianek”. Tworzymy aplikację, dzięki której lokale mogą wystawiać produkty, których nie udało się sprzedać danego dnia, a użytkownicy z okolicy mogą zarezerwować taką paczkę w niższej cenie. Działamy we wszystkich większych miastach w Polsce i powoli rozszerzamy działalność o mniejsze miejscowości. Wspieramy już niemal 5000 lokali. Współpracują z nami m.in.: piekarnie, kawiarnie, sklepy, restauracje, cateringi i kwiaciarnie. Razem pomagamy planecie.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Zanim powstała aplikacja Foodsi, wraz z Kubą (współtwórcą aplikacji), przez kilka lat pracowaliśmy w gastronomii, dzięki czemu przekonaliśmy się, ile jedzenia (kanapek, ciast, pieczywa) codziennie ląduje w koszu. Od dawna myśleliśmy o stworzeniu biznesu, związanego z ochroną planety. W ten sposób zrodził się pomysł na aplikację, która pomaga zminimalizować straty żywnościowe. Firma Foodsi rozpoczęła działalność w 2019 roku, gdy wróciliśmy do Polski ze studiów w Skandynawii. Od tego czasu przebyliśmy długą i krętą drogę. Dziś możemy pochwalić się tym, że naszą aplikację pobrało ponad milion użytkowników. Każdego miesiąca ratujemy setki tysięcy paczek. W projekt zainwestowały fundusze Venture Capital (średnio- i długoterminowe inwestycje w przedsiębiorstwa niepubliczne, znajdujące się we wczesnych fazach rozwoju, realizowane przez wyspecjalizowane podmioty) oraz aniołowie biznesu, m.in. założyciele platformy Pyszne.pl.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Nowy członek teamu otrzymuje od nas narzędzia niezbędne do pracy. Następnie przechodzi przez proces onboardingu, który nieustannie ulepszamy i rozwijamy. Przełożony wprowadza nową osobę w zadania, opowiada o projektach i określa cele. Nowa osoba zostaje ciepło powitana przez cały zespół i otrzymuje pełne wsparcie podczas procesu wdrożenia.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Każda osoba pracująca w naszej firmie może liczyć na wsparcie zespołu i przełożonego. W Foodsi ważne jest to, żeby członkowie teamu spełniali się zawodowo i nie obawiali się realizacji własnych pomysłów, ponieważ zawsze jesteśmy otwarci na tego typu inicjatywy. Dajemy też duże pole do samodzielnego działania, podejmowania decyzji i rozwoju. Od samego początku jasno wyznaczamy ścieżkę kariery, dzięki czemu każdy wie, w jaki sposób może rozwijać swoje kompetencje. Ja i Kuba, jako founderzy, w pełni angażujemy się w życie firmy. Jesteśmy blisko zespołu i staramy się być dostępni dla każdego.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Firma bardzo dynamicznie się rozwija się. Przez ostatni rok nasz zespół urósł aż czterokrotnie i obecnie liczy prawie 50 osób. Prowadzimy ciągłą rekrutację, szukając osób na różne stanowiska i do różnych działów (sprzedaż, rozwój produktu, marketing, operacje i inne). Stawiamy na właściwe dopasowanie kandydata do kultury organizacji. Cenimy to, że jako firma, mamy realny i pozytywny wpływ na planetę. Na co dzień skupiamy się na realizacji wyznaczonych celów oraz świętowaniu naszych osiągnięć.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Planujemy dalszy, intensywny rozwój. Przede wszystkim, chcemy rozwijać nasz produkt o nowe usługi i rozszerzyć nasze działania na całą Polskę. W przyszłości planujemy także wejść na kolejne rynki i tam budować świadomość związaną z ruchem less waste oraz wywierać pozytywny wpływ na środowisko. Mamy wielkie szczęście oraz przyjemność tworzyć platformę, dzięki której jesteśmy w stanie wprowadzić pozytywne zmiany w otaczającym nas świecie. Wierzymy w to, że wspólnie możemy zdziałać wiele dobrego.Foodsi Sp. z o.o.