Foodsi Sp. z o.o.

5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Foodsi Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Mateusz Kowalczyk

Pracownik firmy - Co-Founder i CEO Foodsi

09.08.2023 03:08

Czym zajmuje się Państwa firma?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Jesteśmy polskim startupem, który szerzy ideę less waste (mniej odpadów) wśród przedsiębiorców i użytkowników oraz zaraża pasją do ratowania “paczek niespodzianek”. Tworzymy aplikację, dzięki której lokale mogą wystawiać produkty, których nie udało się sprzedać danego dnia, a użytkownicy z okolicy mogą zarezerwować taką paczkę w niższej cenie. Działamy we wszystkich większych miastach w Polsce i powoli rozszerzamy działalność o mniejsze miejscowości. Wspieramy już niemal 5000 lokali. Współpracują z nami m.in.: piekarnie, kawiarnie, sklepy, restauracje, cateringi i kwiaciarnie. Razem pomagamy planecie.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Zanim powstała aplikacja Foodsi, wraz z Kubą (współtwórcą aplikacji), przez kilka lat pracowaliśmy w gastronomii, dzięki czemu przekonaliśmy się, ile jedzenia (kanapek, ciast, pieczywa) codziennie ląduje w koszu. Od dawna myśleliśmy o stworzeniu biznesu, związanego z ochroną planety. W ten sposób zrodził się pomysł na aplikację, która pomaga zminimalizować straty żywnościowe. Firma Foodsi rozpoczęła działalność w 2019 roku, gdy wróciliśmy do Polski ze studiów w Skandynawii. Od tego czasu przebyliśmy długą i krętą drogę. Dziś możemy pochwalić się tym, że naszą aplikację pobrało ponad milion użytkowników. Każdego miesiąca ratujemy setki tysięcy paczek. W projekt zainwestowały fundusze Venture Capital (średnio- i długoterminowe inwestycje w przedsiębiorstwa niepubliczne, znajdujące się we wczesnych fazach rozwoju, realizowane przez wyspecjalizowane podmioty) oraz aniołowie biznesu, m.in. założyciele platformy Pyszne.pl.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Nowy członek teamu otrzymuje od nas narzędzia niezbędne do pracy. Następnie przechodzi przez proces onboardingu, który nieustannie ulepszamy i rozwijamy. Przełożony wprowadza nową osobę w zadania, opowiada o projektach i określa cele. Nowa osoba zostaje ciepło powitana przez cały zespół i otrzymuje pełne wsparcie podczas procesu wdrożenia.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Każda osoba pracująca w naszej firmie może liczyć na wsparcie zespołu i przełożonego. W Foodsi ważne jest to, żeby członkowie teamu spełniali się zawodowo i nie obawiali się realizacji własnych pomysłów, ponieważ zawsze jesteśmy otwarci na tego typu inicjatywy. Dajemy też duże pole do samodzielnego działania, podejmowania decyzji i rozwoju. Od samego początku jasno wyznaczamy ścieżkę kariery, dzięki czemu każdy wie, w jaki sposób może rozwijać swoje kompetencje. Ja i Kuba, jako founderzy, w pełni angażujemy się w życie firmy. Jesteśmy blisko zespołu i staramy się być dostępni dla każdego.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Firma bardzo dynamicznie się rozwija się. Przez ostatni rok nasz zespół urósł aż czterokrotnie i obecnie liczy prawie 50 osób. Prowadzimy ciągłą rekrutację, szukając osób na różne stanowiska i do różnych działów (sprzedaż, rozwój produktu, marketing, operacje i inne). Stawiamy na właściwe dopasowanie kandydata do kultury organizacji. Cenimy to, że jako firma, mamy realny i pozytywny wpływ na planetę. Na co dzień skupiamy się na realizacji wyznaczonych celów oraz świętowaniu naszych osiągnięć.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Mateusz Kowalczykikona wywiad

Planujemy dalszy, intensywny rozwój. Przede wszystkim, chcemy rozwijać nasz produkt o nowe usługi i rozszerzyć nasze działania na całą Polskę. W przyszłości planujemy także wejść na kolejne rynki i tam budować świadomość związaną z ruchem less waste oraz wywierać pozytywny wpływ na środowisko. Mamy wielkie szczęście oraz przyjemność tworzyć platformę, dzięki której jesteśmy w stanie wprowadzić pozytywne zmiany w otaczającym nas świecie. Wierzymy w to, że wspólnie możemy zdziałać wiele dobrego.grzechu Nowy wpis
Pracownik

Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że Foodsi to nie tylko firma. Rodzinna atmosfera, jaka panuje w naszym zespole, jest niesamowicie serdeczna i wspierająca. Każdy dzień zaczynam z uśmiechem na twarzy, wiedząc, że czekają mnie spotkania z utalentowanymi i inspirującymi ludźmi. Co najważniejsze, w Foodsi naprawdę docenia się kreatywność i innowacyjność. Pomysły są mile widziane i doceniane, a to sprawia, że czuję się naprawdę zaangażowany w rozwijanie naszego produktu i wprowadzanie go na kolejne poziomy. Warto także wspomnieć o naszym zobowiązaniu do zrównoważonej działalności. Foodsi aktywnie dba o środowisko, co jest dla mnie ogromnie ważne. Możliwość pracowania w firmie, która troszczy się o planetę, sprawia, że czuję się dumny z mojej roli. Podsumowując, praca w Foodsi to absolutnie niesamowite doświadczenie. To nie tylko praca, to pasja, zaangażowanie i przyjemność codziennego działania w wspaniałym zespole. Jestem niezmiernie wdzięczny za możliwość bycia częścią tej wspaniałej firmy!

Tomek Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie
@grzechu

Czy ta rodzinna atmosfera i wspaniały zespół przekładają się również na zarobki?

Dusia Nowy wpis
Pracownik

Na początku, gdy tylko przyszłam do Foodsi, nie wiedziałam dokładnie czego się spodziewać. Wsparcie jakie uzyskałam od samego początku, było tak duże i niesamowite, że wszelkie przeszkody przestały mi sprawiać problemy. Pracuję tutaj od roku i nie spodziewałam się, że kiedyś trafie na tak fajną pracę, w której mogę się realizować. Świetnia atmosfera i wspaniali ludzie to chyba najlepsze atuty Foodsi. Wszyscy dbają o siebie i pomagają sobie nawzajem. Można liczyć na zdrowe relacje i zawsze uzasadniony feedback nie tylko negatywny, ale również pozytywny.

Kasia
Kandydat

Przeszłam trzy etapy rekrutacji na stanowisko juniorskie. Niestety nie udało mi się dostać, ale bardzo podobało mi się podejście firmy do całego procesu, od początku byłam informowana o wszystkich krokach i prawdopodobnym czasie odpowiedzi a rozmowy odbywały się w świetnej atmosferze. Na końcu dostałam również konkretny feedback. Może na jakiś czas się uda :)

Zostaw merytoryczną opinię o Foodsi Sp. z o.o. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Foodsi Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy Foodsi Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Foodsi Sp. z o.o.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 2, z czego 2 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Foodsi Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii