26 kwietnia 2017 roku, tuż przed długim weekendem majowym, wszystkie osoby zainteresowane znalezieniem pracy w Bytomiu mogły rozeznać się wśród aktualnych ofert zatrudnienia podczas Targów Pracy.

O wydarzeniu

Targi Pracy w Bytomiu odbyły się w Centrum Handlowym Agora – na poziomie +3 Multigalerii, przy ulicy Kościuszki. Zgromadziły około 70 różnych wystawców, którzy przedstawiali odwiedzającym swoje oferty pracy w Bydgoszczy i najbliższych okolicach. To już kolejna edycja tego wydarzenia, ważnego dla lokalnego rynku pracy.

Organizatorami targów byli CH Agora Bytom oraz Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu. W jego czasie, osoby zainteresowane podjęciem pracy lub zmianą dotychczasowego zajęcia zawodowego, mogli zostawić u wybranych pracodawców swoje CV oraz zapoznać się z ich wymaganiami dla różnych stanowisk pracy. Wydarzenie niezmiennie przyciąga uwagę tysięcy osób.

Spotkanie pracodawców i pracowników

Targi Pracy w bytomskiej Agorze stały się okazją do zapoznania się w jednym miejscu i czasie z aktualnymi ofertami. Na targach pojawili się przedstawiciele różnych firm, z którymi pracownicy i bezrobotni mogli porozmawiać na temat możliwości podjęcia zatrudnienia, odbycia stażu lub praktyki, zarówno obecnie, jak i w najbliższej przyszłości.

Targi pracy w Bytomiu nie są bynajmniej kierowane wyłącznie do bezrobotnych, poszukujących zatrudnienia. Powinni się nimi zainteresować także studenci i absolwenci uczelni wyższych i szkół średnich. W CH Agora w Bytomiu mogli oni zapoznać się z ofertą biura karier i trendami panującymi na aktualnym rynku pracy, gównie w skali lokalnej. Na targach pojawili się przedstawiciele regionalnych firm pośrednictwa pracy, prezentujący bogatą ofertę bezpłatnych szkoleń. Są one szansą  na zmianę kwalifikacji zawodowych, przez co otwierają się przed osobami bezrobotnymi kolejne drzwi do kariery zawodowej.

Obok stanowisk z ofertami pracy, w CH Agora Bytom pojawiły się stanowiska specjalistów pomagających w założeniu własnej działalności gospodarczej. Potencjalni przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się od nich, jak krok po kroku założyć własną firmę i dopełnić formalności z tym związane, albo pozyskać środki finansowe na jej założenie i prowadzenie w przyszłości. Taka aktywizacja zawodowa również jest prowadzona przez Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu. Targi odwiedziło w tym roku co najmniej kilka tysięcy ludzi, przez co pracodawcy mogli bezpośrednio dotrzeć do nich ze swoją ofertą zatrudnienia i przyciągnąć niezdecydowanych na zmianę pracy.